PDA

View Full Version : Кожен обрив ?



TROY
10-17-2007, 16:50
Ами пробема ми е следният . От преди околооо 2 години получавам 1 обрив . Той представляваше следното : Като се сменят рязко температурите примерно съм на топло вън и после влезна в басейн с хладна вода или просто съм на топло вкъщи и излезна навън се получаваха едни такива червени точици . Сега пак при същите обстоятелства се получава , обаче са едни такива като пъпчици . Проблема е , че са по почти цялото тяло и понякога сърбят и са доста неприятни . Ходил съм вече на лекар и той ми каза , че с времето ще минат и ми изписа Ксизал . Докато го пих , обриви нямаше , но като спрях пак почнаха . Не знам имам чуството , че се получават вече повече , а ако отида на лекар пак същото ще ми каже да чакам . А то вече ми писна , защото тези обриви не ми позволяват и да спортувам . Ако се потя прекалено много пак се получават . Та въпроса ми е някой имал ли е такива и ако може да ми каже как ги е спрял или какво прави , за да ги намали . Благодаря предварително на всички ! :smt006

Water_lili
10-17-2007, 16:56
ми аз имам нещо подобно,но при мен се получават червени петна и малки пъпки след като сам си взела горещ дуп или на места като се измпотя,но след известно време си изчезват сами,говорила съм с дерматолог според него било нормално щото жените сме се къпели с много гореща вода :roll: :smt102

foreverr
10-17-2007, 17:12
Ами аз имам такива лятото-имам алергия от слънцето и всяко лято ми излизат едни малки червени точки които ме сърбят и като ги разчеша стават по червени, но са много малки-ами на мен лично не ми пречат и не съм се опитвала да ги махам!

eXtRaoRdinaRy
10-17-2007, 17:13
Ах, тези кожни проблеми.
Супер упорити са.
Аз от близо година не бях имала кожен проблем, но преди около 2 седмици получих огромни, сърбящи петна по врата и по краката...не е шега работата.
Утре отивам на дерматолог - да чуя едно надявам се компетентно мнение.
Преди получавах обриви при цъфтежа на дадено растение(липа и т.н).
Кожните заболявания се причиняват от различни фактори, било то външни/вътрешни.
Може недостиг на някой витамин да имаш, може някой външен фактор да го предизвиква(температура, козметичен продукт и т.н).
Също така: за тези, които имат каквито и да било кожни проблеми - намалете сладкото(шоколад), колата, кафето (всичко, в което се съдържа кофеин)...
Увеличете консумацията на риба, млечни продукти.
Лекуването на каквито и да било кожни проблеми изисква най-вече постоянство!
Надявам се, да съм била полезна.

celeborn
01-09-2009, 12:02
не знам дали имам същия проблем, но като ми стане горещо, при физическо натоварване също или се притесня внезапно от нещо, почва да ме боцка като иглички на някои места( най вече около кръста и по дланите) и след 2-3 мин. ми се появяват малки пъпчици там( в зависимост от колко време ми е било горещо, понякога са по големи и по нагъсто). Ходих по доктори единия каза че щяло да мине с времето ( преди 2 години нямах), другия ми предписа лекарства, но те само подтискаха и след като ги спрях пак почнаха да ми излизат. Някой знае ли нещо по въпроса, дори и докторите не знаят от ккакво точно е , но аз си мисля че е от топлото. Плз хелп нз какво да правя, пък не мога да спортувам и да си живея нормално :(

SoFarSoG00d
01-09-2009, 18:43
Твоето състояние се нарича студова уртикария/алергия,която се получава при рязка промяна в температурата.Мисля,че следната информация би трябвало напълно да те удовлетвори.Аз лично имам позната,която е имала тази алергия в младежките си години,а с течение на времето всичко отшумя:

http://www.bb-team.org/articles/3295/

TROY
05-06-2009, 17:10
Въпреки всичко обаче аз си следя темата и 2 години след самото и написване... Голям шматарок съм ... :grin: Ммм да, миха още 2 години от както дори написах темата, а тея гадини не се махнаха :razz: С разликата, че вече не сърбят и не ми пречат. :-P Тъй де, като спортувам като че намаляват :-o

clever
05-06-2009, 18:02
това е алергия
затова не ти минава :-o
:-D да не те притеснява това ... :)