PDA

View Full Version : Пак за противозачатъчните...



Blestq6ta
10-17-2007, 17:14
От този месец започнах да пия противозачатъчни. Тъй като те се се взимат от първия ден от идването на менструацията, аз взех първото във вторник, 25 септември. Взимах ги 2 дни - и във сряда. Случи се обаче така, че това е било само "зацапващо кървене" :smt012 и майка ми каза, че трябва да ги спра, докато не ми дойде по-хубаво. Затова ги спрях и почнах пак в неделя, 30 септември.
Сега, въпросът ми е: има ли проблем да изпия само 19 хапчета (21 хапчета в блистера, -2 хапчета = 19 :wink: ) или да взема още 2 от нов блистер и после да направя паузата. :roll:
И още нещо - може ли паузата ми да е по-малко от 7 дни? Тъй като бих искала да ми дойде и да ми мине до най - късно до 24 - по лични причини... :lol:

morgana
10-17-2007, 17:55
От този месец започнах да пия противозачатъчни. Тъй като те се се взимат от първия ден от идването на менструацията, аз взех първото във вторник, 25 септември. Взимах ги 2 дни - и във сряда. Случи се обаче така, че това е било само "зацапващо кървене" :smt012 и майка ми каза, че трябва да ги спра, докато не ми дойде по-хубаво. Затова ги спрях и почнах пак в неделя, 30 септември.
Сега, въпросът ми е: има ли проблем да изпия само 19 хапчета (21 хапчета в блистера, -2 хапчета = 19 :wink: ) или да взема още 2 от нов блистер и после да направя паузата. :roll:
И още нещо - може ли паузата ми да е по-малко от 7 дни? Тъй като бих искала да ми дойде и да ми мине до най - късно до 24 - по лични причини... :lol:

Първо да те питам - за какво пиеш противозачатъчни? В смисъл разчиташ ли на тях за да се пазиш от забременяване или за регулиране на цикъла или нещо от сорта? Мисля, че ако не ги пиеш с противозачатъчната им функция нама проблем да изпиеш по-малко. За паузата обаче не смея да те посъветвам. По-добре е въобще да не я правиш, тъй като кръвотечението което получаваш в паузата не е изхвърляне на яйцеклетка, а реакция на организма спрямо спада на хормоналното ниво. Моята гинеколожка казва,че няма проблем един, два месеца да не се прави пауза - така въобще няма да ти дойде. За всеки случай, защото аз не съм лекар - попитай в кабинета по семейно планиране (аз там ходя на гинеколог). Потърси Даниела, или ако я няма - попитай към кой може да се обърнеш във връзка с твое притеснение около противозачатъчните. Ако попитат коя си (те никога не питат, но все пак) кажи че си тяхна пациентка и толкова. Те са много мили и всичко ще ти обяснят. Ако имаш нещо да питаш - пиши тук или ми прати лично. Ще све радвам да ти помогна! :smt006


Офф, че съм тъпа ето ти телефоните
:arrow: 943 30 52
:arrow: 943 37 10

krem4et0
10-18-2007, 14:39
Не си прави експерименти с това. Противозачатъчните се пият по точно определена схема, иначе противозачатъчния им ефект рязко спада. Можело е да започнеш вземането им в друг ден(не само в първия), но не си зцащитен първите 7 дни. Просто е трябвало да нагодиш приема им с личния си ангажимент.
Пий си ги 21 дни и си прави 7 дневна пауза. Дори и паузата ти да е по-малка това не значи, че няма да си неразположена. Едва след 2-3 дни първото хапче спира менструалоподобното кървене.