PDA

View Full Version : Цветна бременност



_black_pearl
10-17-2007, 21:56
Чела съм доста по тази тема, но така и неможах да разбера какво точно представлява. Ако може някой да обясни, защото се притеснявам дали не съм бременна, въпреки че ми дойде. Тече ми малко по-слабо от обикновенно и просто се притеснвам. Моля ако някой може да ми обясни

thefreak
10-17-2007, 22:02
Използвай търсачката.

_black_pearl
10-17-2007, 22:04
Ами разгледах, но просто не съм напълно наясно.. :?

swords1010
10-17-2007, 22:05
Първият признак на бременността е липсата на менструално кървене. Всяка жена, която предполага, че може да забременее, изпитва напрежение, докато разбере причината за закъснението.
Липса на кървене след изтичане на редовния период е възможна и по други причини: нервно-психично и емоционално напрежение, смяна на климата, заболяване.

Понякога, въпреки че е настъпила бременност, се появява кървене в определения срок. Това състояние е известно под името "цветна бременност". Това е краткотрайно и оскъдно менструалноподобно кръвотечение, появяващо се понякога през първите 2-3 месеца на бременността в дните, когато нормално би трябвало да идва мензисът.
Трябва веднага да се каже, че една добре осведомена жена може да отличи това кървене от истинската менструация по това, че е много по-оскъдно, по-краткотрайно и ако има съмнение за бременност, не бива да се отлага консултация с лекар.

_black_pearl
10-17-2007, 22:09
тва го четох 100000 пъти ама не ми помага особено........

_BoSSy_
10-17-2007, 22:11
Ами менструацията е по-оскъдна, и е около 2-3 дни-чувала съм,че първия ден е кафеникава.Знам,че е рядко явление..Повече не мога да ти кажа за цветната бременност... :(
Но не се затормозяваи заради това,менструацията не може да е всеки път с точно определено количество кръв и да ти доиде и свърши на точно определена дата..То това си зависи от мн неща :)

thefreak
10-17-2007, 22:12
тва го четох 100000 пъти ама не ми помага особено........
Ама ти какво искаш да знаеш, ма шматко загубена?

swords1010
10-17-2007, 22:15
тва го четох 100000 пъти ама не ми помага особено........
Кажи какво те интересува, по-точно.

_black_pearl
10-17-2007, 22:16
Еми да кажем по какво точно се различава менструацията, защото там пише че се различава а не по какво...........

naMy4Ho_KoTe
10-17-2007, 22:18
Еми да кажем по какво точно се различава менструацията, защото там пише че се различава а не по какво...........


Пише, че се различава по количество и времетраене. Някой спомена, че и по цвят. Чети бе, момиче, чети. :|

thefreak
10-17-2007, 22:21
Еми да кажем по какво точно се различава менструацията, защото там пише че се различава а не по какво...........


Пише, че се различава по количество и времетраене. Някой спомена, че и по цвят. Чети бе, момиче, чети. :|
То акъл се иска за тая работа...

swords1010
10-17-2007, 22:21
Еми да кажем по какво точно се различава менструацията, защото там пише че се различава а не по какво...........
Менструацията в такъв случай е много по-оскъдна и краткотрайна, определено се различава. :wink: