PDA

View Full Version : House=Drugs?! Why????



HouseSoul
10-18-2007, 09:10
Прекарах доста часове във форума, наслаждавах се на изцепки от всякакъв вид, дискусии, комплексирани лапета, ненужни спорове между етнически групи... Стигнах до извода, че тези които не слушат хаус музика се дразнят на тези които го правят и обратното. И за какво е нужна цялата тази работа? Едните са АНТИчалгари, другите АНТИхаусъри,
третите пак някакви АНТИ.....еди кво си... е за какво е всичко това? Защо си мислите, че този който слуша Хаус музика трябва задължително да друса???? Все едно тези които слушат чалга трябва задължително да пият... Имам чувството,че има хора в форума които чакат само някой да напише нещо и веднага да му скочат като хиени на мърша .... Искам да чуя мненията на компетенти млади хора, а не на комплексирани лапета които са ядосани че имат гнойна пъпка на лицето или че мама и тати не му дали достатъчно пари да излезе !?! :roll:

Anf3tamin4o
10-18-2007, 09:30
Хаус Рллз
Хайде сега чакам нападките
И аз съм така където напишеш че слушаш хаус и скачат

HouseSoul
10-18-2007, 09:38
Амфетаминчо брат, ти пак не ме разбра... аз пуснах тази тема за да разбера защо е нужно да има точно такива нападки, и защо си мислят че като слушаш хаус е задължително да друсаш? А не да започна пак някакъв грандиозен тъп спор, който няма абсолютно никакъв смисъл..... :roll:

DeePurple
10-18-2007, 09:42
*вдига ръчичка и гледа като първолачка* Може ли аз да кажа?
'Щото хаусът, техното, транса и всички останали стилове от тоя тип ( от които бъкел не разбирам, и се извинявам ако допусна някъде грешка, свързана с особеностите им) станаха като чалгата преди време - модерна музика, музика за всеки, я чул, я не чул един сет в дискотеката и вече е хаусър. Музика за хората, които нямат грам мозък в главата си, чиято единствена грижа е на коя дискотека ще идат и дали ще си изправят или накъдрят косицата за довечера. Хаусът се комерсиализира и толкова. Не отричам, че има истински фенове, които намират смисъл в него, които наистина го познават и уважават, но те са засенчени от тълпата идиоти...ей на затова всички наскачат като чуят "хаусър".

swords1010
10-18-2007, 09:48
Аз слушам и поп-фолк и хаус, мога да слушам и опера. Слушам всичко, без народно, но никой до сега не ме нападал за избора ми! :wink:

HouseSoul
10-18-2007, 09:50
*вдига ръчичка и гледа като първолачка* Може ли аз да кажа?
'Щото хаусът, техното, транса и всички останали стилове от тоя тип ( от които бъкел не разбирам, и се извинявам ако допусна някъде грешка, свързана с особеностите им) станаха като чалгата преди време - модерна музика, музика за всеки, я чул, я не чул един сет в дискотеката и вече е хаусър. Музика за хората, които нямат грам мозък в главата си, чиято единствена грижа е на коя дискотека ще идат и дали ще си изправят или накъдрят косицата за довечера. Хаусът се комерсиализира и толкова. Не отричам, че има истински фенове, които намират смисъл в него, които наистина го познават и уважават, но те са засенчени от тълпата идиоти...ей на затова всички наскачат като чуят "хаусър".
Малко са хората който усещат .... Права си ... И това е дразнещо, вече всеки твърди че слуша хаус, ама хал хабер си няма за какво става дума... и като го питаш това парче какъв стил е и.... Въпроса ми беше защо си мислят че е задължително да друсаш, за да слушаш такъв стил музика...

Anf3tamin4o
10-18-2007, 09:55
Ами Мислят си защото повечето дето слушат Хаус са "емо" а нали знааеш тия Пънкари и Метали да чуят за "емо" Кво става а повечето от тука са такива.Не виждат себе си тръгнали да се заяждат с някой

DeePurple
10-18-2007, 10:30
Ами Мислят си защото повечето дето слушат Хаус са "емо" а нали знааеш тия Пънкари и Метали да чуят за "емо" Кво става а повечето от тука са такива.Не виждат себе си тръгнали да се заяждат с някой

Ъ..Повечето, които слушат хаус, били емо ?!Пич, изясни си малко понятията...
Повечето, които слушат хаус и се правят на емота, са правежи. Оттам идва главния проблем.
HouseSoul, то се налага т'ва мнение...Като чуеш от 98743217 човека "А, снощи бях на парти с незнамсикой ди джей и така се напуших/нашмърках/наядох" и тем подобни...не съм чула досега някой от познатите ми да е отишъл на диско и да не е пушил/шмъркал/ял нещо...

IdiOtKa
10-18-2007, 11:19
разбира се че не е задължително да слушаш хаус и да се друсаш или нещо такова ...мно ясно че не !
Но каквото и да си говорим, всички знаем че никой не ходи пиян в плазма, маниа, ексес или нещо такова ... просто влизъш вътре и са единици хората който не са приятно надрусани ... просто всички факти са такива ! не ме разбирайте погрешно....

AtMosFera
10-18-2007, 12:49
Прекарах доста часове във форума, наслаждавах се на изцепки от всякакъв вид, дискусии, комплексирани лапета, ненужни спорове между етнически групи... Стигнах до извода, че тези които не слушат хаус музика се дразнят на тези които го правят и обратното. И за какво е нужна цялата тази работа? Едните са АНТИчалгари, другите АНТИхаусъри,
третите пак някакви АНТИ.....еди кво си... е за какво е всичко това? Защо си мислите, че този който слуша Хаус музика трябва задължително да друса???? Все едно тези които слушат чалга трябва задължително да пият... Имам чувството,че има хора в форума които чакат само някой да напише нещо и веднага да му скочат като хиени на мърша .... Искам да чуя мненията на компетенти млади хора, а не на комплексирани лапета които са ядосани че имат гнойна пъпка на лицето или че мама и тати не му дали достатъчно пари да излезе !?! :roll:


Това идва наи-вече от факта,че всички до-миналогодишни чалгари прослушаха хаус изведнъж. И тея дет' слушат хубаво, некомерсиално електронно от както са се родили, се дразнят.
Тъпа е идеята,че за да слушаш електронно трябва и да друсаш.Няма такова нещо и е глупаво да се правят подобни обобщения.Въпреки,че отдавна е лепнат етикет на всички такива.
За форума... няма смисъл човек да се ядосва на тия базмислени и обречени спорове,защото участниците в тях обикновено са малолетни.А нали знаеш-те са компетентни по всички въпроси от секс,през hardtechno,и до наркотици :-)

marakuq_baby
10-18-2007, 15:45
гадно е да се лепят етикети,защото всеки си разбира нещата по различен начин,но фактите са си факти:всички,които познавам където слушат такава музика друсат и то редовно :?

HouseSoul
10-18-2007, 15:58
разбира се че не е задължително да слушаш хаус и да се друсаш или нещо такова ...мно ясно че не !
Но каквото и да си говорим, всички знаем че никой не ходи пиян в плазма, маниа, ексес или нещо такова ... просто влизъш вътре и са единици хората който не са приятно надрусани ... просто всички факти са такива ! не ме разбирайте погрешно....
Аз ходя на тези места само на някое уиски и хубав холандец, пак си ми е яко ... за мен най-важно е атмосферата вътре (музиката да ми хареса) ... най-вече си падам по Deep,Tech i Funky ::: Че преди съм взимал... да ... но близо 2 години стана само с масетата се спогаждам вече :lol: :smt033

Insatiable
10-18-2007, 19:55
Аз пък не съм наркоманка и си слушам хаус ;) Просто ми харесва музиката и супер много си откачам на нея без да се друсам или да се напушвам или да се напивам. Изобщо не ме интересуват тези, които имат нещо против хауса - всеки си има собствен вкус и начин на живот!

FreAK_
10-18-2007, 21:54
Повечето хора имат нуждата да се оприличат с дадена група хора.
Едните се оприличават с групата чалгари, другите с АНТИ чалгарите.
Трети слушат хаус. Противниците им смятат, че са наркомани.
Хората имат нужда да са част от цяло и в същото време да спорят с друго цяло...

А за това, че вече всеки слуша хаус, бих казала само едно- да слушат и дано започнат да харесват това, което слушат.
Има 2 варианта
1. Слушаш, слушаш и накрая разбираш, че това не е твоята музика.
2. Слушаш, слушаш, почваш да правиш разлика между стилове, ДиДжеи и тн. Няма начин вече да не ти харесва.

За друсането- така е, в дискотеките, където пускат електронна музика, почти всички са на нещо. Не може да се твърди обратното.

А нима като си надрусан, няма да е яко да се набушуваш на хаус?
Но примерно да се напиеш на хаус не е добро решение!

Електронната музика и стимулантите имат връзка.
Но можеш да слушаш без да употребяваш. А може и да употребяваш без да слушаш. Всеки с предпочитанията си!

AtMosFera
10-18-2007, 22:26
Аз почнах да друсам мн преди да прослушам електронно...........въъх
...и от там извеждам,че има не6о вярно във веселата теория за хауса и наркотиците,на която принципно никога не съм робувала. електронното няма да е същото без наркотици.Мисълта наистина изглежда плоска и 100% тъпа за някои,но има и такива знам,на които им е пределно ясно за какво говоря :-) :-) :-)

IdiOtKa
10-18-2007, 22:30
разбира се че не е задължително да слушаш хаус и да се друсаш или нещо такова ...мно ясно че не !
Но каквото и да си говорим, всички знаем че никой не ходи пиян в плазма, маниа, ексес или нещо такова ... просто влизъш вътре и са единици хората който не са приятно надрусани ... просто всички факти са такива ! не ме разбирайте погрешно....
Аз ходя на тези места само на някое уиски и хубав холандец, пак си ми е яко ... за мен най-важно е атмосферата вътре (музиката да ми хареса) ... най-вече си падам по Deep,Tech i Funky ::: Че преди съм взимал... да ... но близо 2 години стана само с масетата се спогаждам вече :lol: :smt033Ами Ок така си ти. Хората които не са приятно надрусани по тези заведения са хмм кажи речи единици ...и в този случаи мнозинството бие ...


Знам,че темата всъщност е с много по-дълбок замисъл и смисъл, ама, братле, аз на хаус танцувам само когато съм на 2 бонбона + ... :-)
Хахах, не бе, сериозно... Някак си наркотиците вървят ръка за ръка с хауса, толкова колкото с никой друг електронен стил не вървят.
Заеби ги техното, хард-техното, транс, гоа, т.н. ... Филма е подобен, но не същия.
Хаусът е създаден за наркотици, и наркотиците за хаус. :-)
според мен транса и саиха са доста по дури ..... :) въпреки че аз вобще не съм им фенка на тея стилове , но то мойто си е друго ...та мисълта ми е (до колкото има такава) че транса и саиха са доста по дури за друсане ...
но най-важния фактор е, че друсането варви с всичко от сорта на транс, хаус, гоа, техно и така нататак !

PaRty'GirL
10-19-2007, 01:36
Аз слушам house и не се друсам. Не съм против това, просто смятам че всичко трябва да се прави с мярка. Не одобрявам много това всеки петък да идеш на парти, да се надрусаш и...айде филми. Това се прави когато на човек му е кеф( е на някои по честичко им е кеф), но то си е строго индивидуално.
За комерсиализирането на house музиката - да много е вярно. Сега айде да не трагвам да правя деления на групи, но живея в малък град и така да се каже в един клуб се ходи най-много и гадното е че като се каже house парти и куцо и сакато се хуква...айде да не задалбавам.

kameliqbaby
10-19-2007, 09:49
Знам,че темата всъщност е с много по-дълбок замисъл и смисъл, ама, братле, аз на хаус танцувам само когато съм на 2 бонбона + ... :-)
Хахах, не бе, сериозно... Някак си наркотиците вървят ръка за ръка с хауса, толкова колкото с никой друг електронен стил не вървят.
Заеби ги техното, хард-техното, транс, гоа, т.н. ... Филма е подобен, но не същия.
Хаусът е създаден за наркотици, и наркотиците за хаус. :-)

Не съм съгласна.Ок слушам хаус,ок зимам наркотици.Ама искам да ви кажа,че имам 2 приятелки,които през живота си от масе не са си драпнали дори,а как се сцепват с мене по партита няма да ви разправям.Имам чуство,че са по-друсани от мен.Сигурна съм,че не са само те 2те има и още доста такива.

x-PeRiMenT
10-19-2007, 20:48
Прекарах доста часове във форума, наслаждавах се на изцепки от всякакъв вид, дискусии, комплексирани лапета, ненужни спорове между етнически групи... Стигнах до извода, че тези които не слушат хаус музика се дразнят на тези които го правят и обратното. И за какво е нужна цялата тази работа? Едните са АНТИчалгари, другите АНТИхаусъри,
третите пак някакви АНТИ.....еди кво си... е за какво е всичко това? Защо си мислите, че този който слуша Хаус музика трябва задължително да друса???? Все едно тези които слушат чалга трябва задължително да пият... Имам чувството,че има хора в форума които чакат само някой да напише нещо и веднага да му скочат като хиени на мърша .... Искам да чуя мненията на компетенти млади хора, а не на комплексирани лапета които са ядосани че имат гнойна пъпка на лицето или че мама и тати не му дали достатъчно пари да излезе !?! Rolling Eyes
Много дългока тема си подхванал. Задаваш въпроси, които не се нуждаят от отговори. Човешката природа е такава, че има ли човек, които да харесва дадено нещо, винаги се намира втори, който да му опонира и да е против него. Това е по въпроса за дразгите между феновете на различната музика. Колкото до стериотипите - и тях винаги ще ги има. Достатъчно е да познаваш 2ма-3ма, които да слушат хаус и да друсат, да чуеш за още 5-6 и айде - всички, които слушат хаус друсат. Мисля, че иронията е доловима. Слушам хаус и не взимам нищо, не съм пробвал нищо през живота си и няма и да пробвам. Имам познати, които друсат и на партита си изкарвам по-хубаво от тях. Колкото до наркотиците - мисля, че това е най-голямата грешка, която човек може да допусне, защото виждам какъв ефект имат върху приятелите и познатите ми.

WwanAdoO
10-20-2007, 11:40
Хаус Рллз
Хайде сега чакам нападките
И аз съм така където напишеш че слушаш хаус и скачат
Xuxu, теб много ясно, че ще те напада всеки, защото си ярък пример за малоумен хаус фен... и какво имо те гони не знам, хаха няма нищо общо м/у хаус и имо и ако някой си мисли, че хаусъра е имо, трябва да е много ограничен.... аз нямам нищо против хауса, обаче някой да ми разправя, че слуша хаус, защото е чул уайт хорс-а преди някво време и дори не е разбрал какво всъщност се пее... но нали разбирате, модерно е... аре стига... в една стара песен за хауса, секса и наркотиците бях писала нещо от сорта, че и трите са за душата, стига да знаеш как да се възползваш и да ги използваш... :roll: