PDA

View Full Version : кой кого ощети???



sapphirr
10-18-2007, 10:19
у4ителите-4е не взимат заплати 2ри месец,но продължават да ста4куват и са недоволни от споразумението за заплата от 600лв ИЛИ у4ениците- 4е не само изпускат материал, а и са в неведение за матурите,защото никой не си е направил труда официално да ги отмени или потвърди???

sexy_sladuranka___
10-18-2007, 10:22
nie sme nai o6teteni , za6toto gubim materiala i posle dupe da ni e qka . Az o6te ne s1m pravila 1 vhodq6to nivo ](*,)

HePeAJIeH
10-18-2007, 10:25
Ние много ясно!Даскалите кат знаят че щегладуват да не са почвали стачката? :smt011

SweetTeEscaPe
10-18-2007, 10:25
Естествено че учениците.Нужно ли е да изброявам всичко,което ни се стоварва на главата?

KaTinCeTy
10-18-2007, 10:53
Според мен учениците са по-ощетени от учителите. Първо, защото учителите сами са си избрали да стачкуват(вярно, че вече нямаше и друг начин), а не ние сме решили да сме ваканция вече цял месец. Второ, защото на нас сега ще ни е много по-тежко когато наваксваме изгубения материал(та ние входни нива още не сме правили), защото ще трябва да учим като луди. Трето, ще трябва да ни изпитват повечко за да си наваксаме с оценките(значи ще има и повече писмени), което за учителите няма да е никакъв проблем, но за нас това ще значи яко учене и хабене на излишни нерви.

sasha_90
10-18-2007, 11:19
Учениците разбира се,кой друг?Учителите какво губят като стачкуват?!Нищо.Те си имат работа и образование.А ние,учениците не можем да започнем да учим заради стачката.

Plamenchetooo``
10-18-2007, 11:45
az iskam da popitam teq kvo uvelichenie iskat...otgore na kakvo?ne samo te imat niski zaplati,no ostanalata chast ot obshtestvoto nqma lqtna vakanciq i povecheto rabotqt i sabota i nedelq.osven tova uchitelite davat chastni uroci...zashto?!?!ako si varsheha dobre rabotata nqmashe da ima nujda ot chastni uroci.togava za kakvo uvelichenie govorim?!?!?ne zaslujavat nishto!

lLady_MooN_RaiN
10-18-2007, 12:31
Кво толкова се притеснявате за материла. Учителите стачкуват. Те си значт как ще се оправят с невзетия материал. Ще съкратят нещичко, ще вземат от упражнения, ще махнат нещо ако е възможно. Те са решили да стачкуват - те си знаят последствията от това. Колкото до изпитите след 7 и 12 клас и матурите всички знаят за какво да се подготвят. Какво толкова. Вместо да си губя времето, аз например разработвам теми и се радвам, че имам възможността да го правя спокойно. В крайна сметка кандидат-студентските изпити са ми приоритет, а и към учениците в 12 клас се отнасят с разбиране и няма да тръгнат да ми развалят успеха в 12 клас...

lLady_MooN_RaiN
10-18-2007, 12:37
az iskam da popitam teq kvo uvelichenie iskat...otgore na kakvo?ne samo te imat niski zaplati,no ostanalata chast ot obshtestvoto nqma lqtna vakanciq i povecheto rabotqt i sabota i nedelq.osven tova uchitelite davat chastni uroci...zashto?!?!ako si varsheha dobre rabotata nqmashe da ima nujda ot chastni uroci.togava za kakvo uvelichenie govorim?!?!?ne zaslujavat nishto!

Всички имат ниски заплати, но смо учителите имаха смелостта да си вдигнат главите и да се обединят.

През лятната ваканция учителите също работят, ако не ти е извстно. Както и когато се приберат вкъщи, защото ги очаква подготовка за следващия ден. А в събота и неделя често проверяват контролни. Казвам го от опит, защото майка ми е учителка.

Учителите дават частни уроци,защото има други учители, които не сивършат работата. Така е било винаги и то не само в учителската професия, а и във всички други. Колко некадърни лекари, полицаи, политици и чиновници имаме???

Kisses_P
10-18-2007, 13:23
учениците са по-ощетени както и да буъде погледнато..а учителите вече стават нагли.. клекнаха им на исканията и им предложиха 650лв и като го видяха това поискаха още...

GossipGirl89
10-18-2007, 14:30
Учениците. Първо-нас никой не ни е питал нищо,наложиха си стачката и ние нямаме избор освен да търпим. Второ-като се стабилизират нещата пак на НАС ще ни излезе всичко през носа,защото изпуснатия материал през този 1 месец не се наваксва току-така... Трето-има вероятност и ваканциите да ни орежат...Четвърто-за 12ти клас-матури...

Борат
10-18-2007, 14:37
И двете страни.
Но учителите са в пълното си право да искат увеличение! =D>

tItEufFf
10-18-2007, 15:09
И двете страни.
Но учителите са в пълното си право да искат увеличение! =D>
Да вярно е , но така ние оставаме ощетени :smt013. Те ще получат каквото искат..ами ние??? Те даскалките казаха: "Още на първия ден след стачката ще правите входящо!" Това трябва да значи, че трябва да направим поне 5 входни нива за един ден!!!

lLady_MooN_RaiN
10-18-2007, 16:07
учениците са по-ощетени както и да буъде погледнато..а учителите вече стават нагли.. клекнаха им на исканията и им предложиха 650лв и като го видяха това поискаха още...


Това не е вярно. Като не си информирана защо пишеш. Синдикатите са искат 650 лв. средна работна брутна заплата за всички педагогически карди, което означава, че учителите ще получатат около 770 лв. А Министерството предложи 650 лв средна работна брутна заплата само за учителите.

zvezdichkaaa
10-18-2007, 16:09
Учителите са си добре,а ние горките ще трябва да правим контролни,тестове и всякакви такива,без преговори и то заради стачката им/въпреки,че беше хубаво да си поживеем/.

ThunderGoddess
10-18-2007, 16:25
Никой не е ощетен според мен :) Учителите сами си решават дали да не ядат и да стачкуват за големи заплати. И честно казано съм на мнение, че са прави за всичко и е хубаво, че са се надигнали на стачка. Друг начин да стачкуват освен да спрат работа просто нямаше, защото никой нямаше да ги чуе. Да не мислите, че на образователния министър, примерно, щепе много да му пука ако се разкарват като идиоти с лентички или му бучат на главата пред Министерски Съвет? Нямаше да получат това, което искат. А пък вие като сте толкова ощетени от преговор, защо се срещахте с приятели и ходехте по заведения по време на стачката, а не седняхте и не разгледахте първите страници на учебниците, където има начален преговор?

lLady_MooN_RaiN
10-18-2007, 16:35
Никой не е ощетен според мен :) Учителите сами си решават дали да не ядат и да стачкуват за големи заплати. И честно казано съм на мнение, че са прави за всичко и е хубаво, че са се надигнали на стачка. Друг начин да стачкуват освен да спрат работа просто нямаше, защото никой нямаше да ги чуе. Да не мислите, че на образователния министър, примерно, щепе много да му пука ако се разкарват като идиоти с лентички или му бучат на главата пред Министерски Съвет? Нямаше да получат това, което искат. А пък вие като сте толкова ощетени от преговор, защо се срещахте с приятели и ходехте по заведения по време на стачката, а не седняхте и не разгледахте първите страници на учебниците, където има начален преговор?

Напълно подкрепям.... =D>

TheSadGirl
10-18-2007, 20:34
az iskam da popitam teq kvo uvelichenie iskat...otgore na kakvo?ne samo te imat niski zaplati,no ostanalata chast ot obshtestvoto nqma lqtna vakanciq i povecheto rabotqt i sabota i nedelq.osven tova uchitelite davat chastni uroci...zashto?!?!ako si varsheha dobre rabotata nqmashe da ima nujda ot chastni uroci.togava za kakvo uvelichenie govorim?!?!?ne zaslujavat nishto!


saglasna sam i bih dobavila za6to kato sa im niski zaplatite nikoj u4itel ne napusne rabota a ?????????? :-k
po temata: mi nie sme naj o6teteni

Dark_Angel_F
10-18-2007, 20:56
Мисля че според мен най- ощетени сме ние учениците , защото после като отучваме ще ни излезнат през носа тези дни без училище , а да не говорим за макайр и прекалено крайната възможност за анулиране на уебната година . Малко от учителите залужават това увеличение ... Примес учителката ми по матемтика в 6-ти и 7-ми клас ни разквазваше с какви ренвирши хранила котката си и акво правила когато ибла колкото нас , къде е завършила и куо други глупости , който не ни засягат , накратко казано знаехме цялата и биография вместо да се научим да репавме задачите и на сън . А друг пример госпожата ми по български от 5-ти до 7-ми клас макар и строга и взискателна и трудно да пишеш оценки , да не говоря че нямаше никакъв стимул пт страна на малко по високи оценки , аз гордо заявявам че имах с 1 единица по висока оценка на изпита след 7-ми клас от колкото в дипломата и то без нито един урок по български .

zubi
10-19-2007, 01:24
ний щото ... те ще си вземат високите заплати .. ще се кефят .. и ще работят по същия начин по който ся .. а ние ще продължаваме да си учим тъпия материал само че компресиран ... и после що сме имали 3 и 4 :D

ThunderGoddess
10-19-2007, 06:59
az iskam da popitam teq kvo uvelichenie iskat...otgore na kakvo?ne samo te imat niski zaplati,no ostanalata chast ot obshtestvoto nqma lqtna vakanciq i povecheto rabotqt i sabota i nedelq.osven tova uchitelite davat chastni uroci...zashto?!?!ako si varsheha dobre rabotata nqmashe da ima nujda ot chastni uroci.togava za kakvo uvelichenie govorim?!?!?ne zaslujavat nishto!


saglasna sam i bih dobavila za6to kato sa im niski zaplatite nikoj u4itel ne napusne rabota a ?????????? :-k
po temata: mi nie sme naj o6teteni

Не само те имат ниски заплати, ама никой не спира и другите да стачкуват, нали така? Някъде да пише, че примерно държавните служители не може да стачкуват. Аз доколкото знам и соц.работниците се надигнаха и горските работници също и получиха исканите неща за няма седмица. Учителите НЯМАТ лятна ваканция. Наврете си го в кратуните. Това, че вие карате колело и пиете кафета навън, не значи, че те не ходят на работа. За сведение: Учителите са тези, които се занимават с парите в даскало и цялата документация свързана с най-малкия детайл от всеки прекаран ден в класните стаи. Това е много писане. Има една книга: Дневен регистър ли какво беше. Само ако я погледнете, ще разберете за какво говоря. Освен това лично моите учители лятната ваканция ги видях с четките да мажат училището наред с общите работници. Мъкнеха и старата дограма и вкарваха новата. Дали това им влиза в задълженията? Не всички учители дават частни уроци. И това, което казваш не е истина. Ако всеки си беше седнал на задника и си беше научил урока, нямаше да има нужда от частни уроци наистина. Ама не. Сещате се, че трябва да се учи в седми и дванадесети клас, или като видите, че се очертава поправителен изпит.
Защо никой учител не напусна работата си като са ниски заплатите. Ще ти кажа сега. Щото в шибаната ни страна има адски много безработица. Вузовете бълват хора от различни специалности с много повече, отколкото работи места по определената специалност има. Накрая някои хора, които не са си намерили работа ( това не ги прави негодни, драги ми деца, просто те нямат връзки и пари, за да се уредят в тая корумпирана, смотаната държава) стават даскали. Защото и те трябва да ядат нещо и имат деца да гледат. И след влизането ни в ЕС много даскали напуснаха работа. Половината даскали в Гюргево, Румъния сигурно са русенци.

N0_feAR
10-19-2007, 07:13
az iskam da popitam teq kvo uvelichenie iskat...otgore na kakvo?ne samo te imat niski zaplati,no ostanalata chast ot obshtestvoto nqma lqtna vakanciq i povecheto rabotqt i sabota i nedelq.osven tova uchitelite davat chastni uroci...zashto?!?!ako si varsheha dobre rabotata nqmashe da ima nujda ot chastni uroci.togava za kakvo uvelichenie govorim?!?!?ne zaslujavat nishto!
и аз съм съгласна с това мнение. И на всичкото отгоре най-се изнервих когато им предложиха желаната заплата от 650 лв (там някъде) те са напрайха на ударени и айде да стачкуват за 800 лв :smt011

Iria
10-19-2007, 07:53
az iskam da popitam teq kvo uvelichenie iskat...otgore na kakvo?ne samo te imat niski zaplati,no ostanalata chast ot obshtestvoto nqma lqtna vakanciq i povecheto rabotqt i sabota i nedelq.osven tova uchitelite davat chastni uroci...zashto?!?!ako si varsheha dobre rabotata nqmashe da ima nujda ot chastni uroci.togava za kakvo uvelichenie govorim?!?!?ne zaslujavat nishto!
и аз съм съгласна с това мнение. И на всичкото отгоре най-се изнервих когато им предложиха желаната заплата от 650 лв (там някъде) те са напрайха на ударени и айде да стачкуват за 800 лв :smt011
Съгласна съм :roll: .

lLady_MooN_RaiN
10-19-2007, 08:31
Оф...ми прочетете ми най- сетне мнението на предишната страница преди да казвате неща, които даже не са верни. ТЕ НЕ ИСКАХА ЗАПЛАТА ОТ 65ОЛВ. иСКАХА ЗАПЛАРТА ОТ 650 ЛВ. ЗА ЦЕЛИЯ СЕКТОР (ОТ ЧИСТАЧКАТА ДО ДИРЕКТОРА), ТОГАВА ТЯХНАТА ЗАПЛАТА ЩЕШЕ ДА Е ОКОЛО 770 - 790 ЛВ. А ИМ ПРЕДЛОЖИХА СРЕДНА РАБОТНА БРУТНА ЗАПЛАТА НА УЧИТЕЛ 65О ЛВ...

КАК НЕ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОУМЕЕТЕ ТОВА!

FRIEND_1
10-19-2007, 10:15
Да ,но не е възможно да се преговаря 2 часа и да не се знае за какво се говори!!!
И затова доста хора, които бяха на тяхна страна, се обърнаха срещу тях :roll:

lLady_MooN_RaiN
10-19-2007, 10:23
Хората се обърнаха срещу учителите, защто това беше поредния мръсен номер на правителството. Да изкарат учителите като нахални и ненаситни животни. А хората бяха толкова глупави да им повярват.

prettyIdeath
10-19-2007, 10:46
у4ителите-4е не взимат заплати 2ри месец,но продължават да ста4куват и са недоволни от споразумението за заплата от 600лв ИЛИ у4ениците- 4е не само изпускат материал, а и са в неведение за матурите,защото никой не си е направил труда официално да ги отмени или потвърди???

Много ясно че учениците са по ощетените... Няма спор.. Не стига ,че вече 2-ри месец не знаем кво става... Бележниците ни не са събрани още .. Направили сме (поне ние) 3-4 контролни на кръст... още преговори прайме..
Учителите мога да кажа ,че хем ги боли хем ги сърби.. Верно че заплатите им не стигат .. Но не мога да разбера защо не се съгласяват на 600 и косур БРУТНА заплата... :smt017 Като се има над предвид че "най-добрите учители от най-добрите училища" би трябвало да получават повече от 920 лв. ..поне така каза министъра.. пф..не знам вече и аз кво става..

Plamenchetooo``
10-19-2007, 11:49
Хората се обърнаха срещу учителите, защто това беше поредния мръсен номер на правителството. Да изкарат учителите като нахални и ненаситни животни. А хората бяха толкова глупави да им повярват.

eee razbrahme che maika ti e daskalka i za tova taka govorish.nqma nujda da se muchish da ni ubejdavash v ochevidni neshta ;)

Blab
10-19-2007, 11:58
Никой не е ощетен според мен :) Учителите сами си решават дали да не ядат и да стачкуват за големи заплати. И честно казано съм на мнение, че са прави за всичко и е хубаво, че са се надигнали на стачка. Друг начин да стачкуват освен да спрат работа просто нямаше, защото никой нямаше да ги чуе. Да не мислите, че на образователния министър, примерно, щепе много да му пука ако се разкарват като идиоти с лентички или му бучат на главата пред Министерски Съвет? Нямаше да получат това, което искат. А пък вие като сте толкова ощетени от преговор, защо се срещахте с приятели и ходехте по заведения по време на стачката, а не седняхте и не разгледахте първите страници на учебниците, където има начален преговор?

Подкрепям.
Не се чувствам ощетена по никакъв начин.Ролята на учителя не е да ти напълни мисли в главата, а да те съветва, да ти дава насоки...Моите учители го правят и сега, желание се иска.
Вие, които страдате, че губите материал - учете, ако имате нещо неясно - питайте, никой педагог няма да откаже да ти даде напътствия и да поясни неразбраното.

lLady_MooN_RaiN
10-19-2007, 12:28
Хората се обърнаха срещу учителите, защто това беше поредния мръсен номер на правителството. Да изкарат учителите като нахални и ненаситни животни. А хората бяха толкова глупави да им повярват.

eee razbrahme che maika ti e daskalka i za tova taka govorish.nqma nujda da se muchish da ni ubejdavash v ochevidni neshta ;)

Скъпа да си имаме уважението моля ти се. Майка ми е учителка, не даскалка. Освен това дори и да не беше, пак щях да съм на същото мнение. С майка ми не си говорим за работата й като се прибере. Това, че ти не можеш да понесеш малко учене после не е мой проблем.

Plamenchetooo``
10-19-2007, 12:33
oh povqrvah ti che s maika ti ne si govorite za rabotata i sled kato cqla balgariq govori za tova!i az ne se oplakvam che sled tova shte ucha ami che roditelite mi trqbva da davat pari za chastni uroci zaradi nekadarnite DASKALI deto samo sobstvenite si interesi gonqt...spored men vsichki sa takiva zashtoto ako ne bqha mnogo malko hora shtqha da hodqt na chastni uroci..ama ne ;)

lLady_MooN_RaiN
10-19-2007, 12:53
oh povqrvah ti che s maika ti ne si govorite za rabotata i sled kato cqla balgariq govori za tova!i az ne se oplakvam che sled tova shte ucha ami che roditelite mi trqbva da davat pari za chastni uroci zaradi nekadarnite DASKALI deto samo sobstvenite si interesi gonqt...spored men vsichki sa takiva zashtoto ako ne bqha mnogo malko hora shtqha da hodqt na chastni uroci..ama ne ;)

Ами съжалявам, за ТВОИТЕ учители, които не са добри. Моите са си перфектни а и имам акъл в главта. Като не си харесваш учителите - премести се в друго училище.Аз си знам си конспектите и сама се подготвям за изпитите. Колкото до това за какво си говорим с майка ми. Хм...ами може би точно защото цяла България (да, пише се с главна буква) си говори за това, ние си говорим за други неща, и ако ти не вярваш си е твой проблем. Всички заслужават достойно заплащане, но само учителите посмяха да го заявят и да се обядинят.

zvezdichkaaa
10-19-2007, 12:55
oh povqrvah ti che s maika ti ne si govorite za rabotata i sled kato cqla balgariq govori za tova!i az ne se oplakvam che sled tova shte ucha ami che roditelite mi trqbva da davat pari za chastni uroci zaradi nekadarnite DASKALI deto samo sobstvenite si interesi gonqt...spored men vsichki sa takiva zashtoto ako ne bqha mnogo malko hora shtqha da hodqt na chastni uroci..ama ne ;)

До някъде си прав има някой много гадни учители.

MoHuTo
10-19-2007, 14:42
Учениците. Първо-нас никой не ни е питал нищо,наложиха си стачката и ние нямаме избор освен да търпим. Второ-като се стабилизират нещата пак на НАС ще ни излезе всичко през носа,защото изпуснатия материал през този 1 месец не се наваксва току-така... Трето-има вероятност и ваканциите да ни орежат...Четвърто-за 12ти клас-матури...

FRIEND_1
10-20-2007, 05:44
Ако всички учители си вършиха работата ,нямаше учениците да ходят на частни уроци! [-X

find_m3
10-20-2007, 05:53
еееех колко сте зле скапаните даскали представа си нямат как ще наваксаме изпуснатото,а вие сте толко заблудени (някои) ,че ги защитавате...вчера на такава тъпа реч бях свидетел,че класната ми го изкара се 1 те заради нас стачкуват #-o

bqsna_teenagerka
10-20-2007, 07:45
що за тъп въпрос??? то се вижда че ние сме по ощетени!!!!!!
а ако те продължават да лакомстват накрая ще останат с пръст в уста!

ThunderGoddess
10-20-2007, 11:36
Моите родители не са учители. Баща ми като е била такъв, още не съм се била родила. И въпреки всичко напълно подрепям стачката им. Престанете да се дракате за разни пълни простотии: Ама то майка ти като е учитела, то ест, че ще я защитаваш. Ами не е естествено, защото всеки човек си има мнение и не е нужно да бъде повлияно от родител или някой друг човек. Ако вие сте някакви посредствени деца, които могат само да повтарят какво са чули и не си използват сивото в главата, то това си е ваш проблем - не винете другите, че го ползват. И все пак колко от вас ощетените един ден седнаха и си прегледаха учебниците да видят какво ще вземат в новата учебна година? Колко от вас решиха един ден да не излязат с приятели, а да решават задачи. Май никой. И в крайна сметка не виждам нищо несправедливо в отрязването на някоя от ваканциите. Лично аз напълно почивам и всичките ми учители са на стачка - тоест почивам сега, а пък после ще работя. Голямото нещо станало. Ама не, вие знаете само да казвате "Не е честно, това е моята ваканция". Ако някои учители не ви харесват, това значи, че нямате достатъчно акъл в главата да влзете в елитно училище, където да ви предподават свястни. А за това не са ви виновни нито учителите, нито никой - вие сте си. И пак повтарям. Ако някой се сещаше да си седне да гъза и да учи всеки ден като бял човек, а не да го мързи повече от чорбаджи Нено и Николчо взети заедно, нямаше да ходи на частни уроци. Аз на частни уроци не съм ходила. Учих в гадно, посредствено, селско училище, а сега уча в едно от най-елитните училища в Русе. Всеки всичко може да постигне, стига да иска. И не ми цъкайте - ама дванадесети клас, ама седми клас - ако на седми и дванадесети клас им пука какви ще стават за в бъдеще - да учат. Никой не им е забранил. Има си книжки, учебници .... написани задачки ... всичко. Айде стига с този селски манталитет и простотиите, които ги говорите. Учителите не мислят за вас, а вие не мислите за тях - квит сте. Да не мислите, че цялата вселена се върти около вас, мислейки само вие да сте добре и да ви налее каквото е нужно, за да станат хора от вас? Ами не, сори ( както казва класния ми) всеки гледа да оцелее той и гони собствените си интереси. Добре дошли! И айде стига с тези смотани матури вече да се оправдавате. Примерните по български език съм ги правила в сайта на МОН и не са кой знае колко трудни - а аз сега съм десети клас, кой знае как ще ми се сторят в 12-ти. Матурите не са ги измислили даскалите, измислило ги ев правителството, което вие така защитавате.

sexa_na_kompleksa
10-20-2007, 11:46
Според мен учениците са по-ощетени.

Plamenchetooo``
10-20-2007, 12:24
Моите родители не са учители. Баща ми като е била такъв, още не съм се била родила. И въпреки всичко напълно подрепям стачката им. Престанете да се дракате за разни пълни простотии: Ама то майка ти като е учитела, то ест, че ще я защитаваш. Ами не е естествено, защото всеки човек си има мнение и не е нужно да бъде повлияно от родител или някой друг човек. Ако вие сте някакви посредствени деца, които могат само да повтарят какво са чули и не си използват сивото в главата, то това си е ваш проблем - не винете другите, че го ползват. И все пак колко от вас ощетените един ден седнаха и си прегледаха учебниците да видят какво ще вземат в новата учебна година? Колко от вас решиха един ден да не излязат с приятели, а да решават задачи. Май никой. И в крайна сметка не виждам нищо несправедливо в отрязването на някоя от ваканциите. Лично аз напълно почивам и всичките ми учители са на стачка - тоест почивам сега, а пък после ще работя. Голямото нещо станало. Ама не, вие знаете само да казвате "Не е честно, това е моята ваканция". Ако някои учители не ви харесват, това значи, че нямате достатъчно акъл в главата да влзете в елитно училище, където да ви предподават свястни. А за това не са ви виновни нито учителите, нито никой - вие сте си. И пак повтарям. Ако някой се сещаше да си седне да гъза и да учи всеки ден като бял човек, а не да го мързи повече от чорбаджи Нено и Николчо взети заедно, нямаше да ходи на частни уроци. Аз на частни уроци не съм ходила. Учих в гадно, посредствено, селско училище, а сега уча в едно от най-елитните училища в Русе. Всеки всичко може да постигне, стига да иска. И не ми цъкайте - ама дванадесети клас, ама седми клас - ако на седми и дванадесети клас им пука какви ще стават за в бъдеще - да учат. Никой не им е забранил. Има си книжки, учебници .... написани задачки ... всичко. Айде стига с този селски манталитет и простотиите, които ги говорите. Учителите не мислят за вас, а вие не мислите за тях - квит сте. Да не мислите, че цялата вселена се върти около вас, мислейки само вие да сте добре и да ви налее каквото е нужно, за да станат хора от вас? Ами не, сори ( както казва класния ми) всеки гледа да оцелее той и гони собствените си интереси. Добре дошли! И айде стига с тези смотани матури вече да се оправдавате. Примерните по български език съм ги правила в сайта на МОН и не са кой знае колко трудни - а аз сега съм десети клас, кой знае как ще ми се сторят в 12-ти. Матурите не са ги измислили даскалите, измислило ги ев правителството, което вие така защитавате.
q tiho =; i az ucha v ezikova gimnaziq ama edni uchiteli ima :-&

kahn
10-20-2007, 14:35
Моите родители не са учители. Баща ми като е била такъв, още не съм се била родила. И въпреки всичко напълно подрепям стачката им. Престанете да се дракате за разни пълни простотии: Ама то майка ти като е учитела, то ест, че ще я защитаваш. Ами не е естествено, защото всеки човек си има мнение и не е нужно да бъде повлияно от родител или някой друг човек. Ако вие сте някакви посредствени деца, които могат само да повтарят какво са чули и не си използват сивото в главата, то това си е ваш проблем - не винете другите, че го ползват. И все пак колко от вас ощетените един ден седнаха и си прегледаха учебниците да видят какво ще вземат в новата учебна година? Колко от вас решиха един ден да не излязат с приятели, а да решават задачи. Май никой. И в крайна сметка не виждам нищо несправедливо в отрязването на някоя от ваканциите. Лично аз напълно почивам и всичките ми учители са на стачка - тоест почивам сега, а пък после ще работя. Голямото нещо станало. Ама не, вие знаете само да казвате "Не е честно, това е моята ваканция". Ако някои учители не ви харесват, това значи, че нямате достатъчно акъл в главата да влзете в елитно училище, където да ви предподават свястни. А за това не са ви виновни нито учителите, нито никой - вие сте си. И пак повтарям. Ако някой се сещаше да си седне да гъза и да учи всеки ден като бял човек, а не да го мързи повече от чорбаджи Нено и Николчо взети заедно, нямаше да ходи на частни уроци. Аз на частни уроци не съм ходила. Учих в гадно, посредствено, селско училище, а сега уча в едно от най-елитните училища в Русе. Всеки всичко може да постигне, стига да иска. И не ми цъкайте - ама дванадесети клас, ама седми клас - ако на седми и дванадесети клас им пука какви ще стават за в бъдеще - да учат. Никой не им е забранил. Има си книжки, учебници .... написани задачки ... всичко. Айде стига с този селски манталитет и простотиите, които ги говорите. Учителите не мислят за вас, а вие не мислите за тях - квит сте. Да не мислите, че цялата вселена се върти около вас, мислейки само вие да сте добре и да ви налее каквото е нужно, за да станат хора от вас? Ами не, сори ( както казва класния ми) всеки гледа да оцелее той и гони собствените си интереси. Добре дошли! И айде стига с тези смотани матури вече да се оправдавате. Примерните по български език съм ги правила в сайта на МОН и не са кой знае колко трудни - а аз сега съм десети клас, кой знае как ще ми се сторят в 12-ти. Матурите не са ги измислили даскалите, измислило ги ев правителството, което вие така защитавате.

Когато започнах ад чета коментара си казах "имало и хора с мозък",но накаря се убедих ,че не е така !!! Като си 10 клас ,кой подяволите ти дава право да взимаш отношение по въпроса за матурите а? :-k .И понеже си гений ми кажи как да се подготвя с една единствена пробна матура?А да забравих аз трябва сам да се уча [-X .Е няма как да стане,защото ако можех нямаше да имам нужда от учители ,а сега си вземи мнението и си го наври където пожелаеш!!! :x

FRIEND_1
10-20-2007, 15:19
Браво =D>

sladkoto_zaiche
10-20-2007, 15:23
uchenicite

kivito
10-20-2007, 15:32
ученицитеее тва , че учителите искат по високи заплати си е тяхна работа ама ся заради тях ние ша старадаме :(

kivito
10-20-2007, 15:32
ученицитеее тва , че учителите искат по високи заплати си е тяхна работа ама ся заради тях ние ша старадаме :(