PDA

View Full Version : Най-ефикасната диета



RiseGirl
10-18-2007, 13:58
Вижте на какво попаднах...Това е диета на Д-р Пиер Дюкан и според статистиката, тя е най-ефикасната диета създавана някога .......



Първи етап на диетата - Чисти Протеини -
оптимално от 5 дни, но може да варира от 1 до 10 дни в зависимост от броя на кг-те за сваляне. Ако са под 5кг може да се спазва само ден-два, ако са над 20кг - 5 дни е минимум.
Включва много постно месо ( телешко и говеждо, без свинско) , пилешко - без кожата, фенера и въобще мазните порции, бяла риба, морски дарове (миди, скариди и т.н.), яйца (внимателно с жълтъците, при проблем с холетерола 3-4 жълтъка на седмица, белтъците - без ограничения), обезмаслено кисело мляко (най-добре 0%, може и подсладено с изкуствен подсладител) + 2 литра вода( задължителна, за да не се затормозят бъбреците и да се изхвърлят токсините от тялото ). Няма никакви ограничения в количеството на разрешените продукти, само не бива да се яде нищо освен тях. Така е и в другите етапи, а където има ограничения съм ги написала.
Разрешават се кафе, чай, подправки, МАЛКИ количества сол и горчица, оцет, лук(като подправка, а не 3 глави на яхнийка), изкуствен подсладител и като че ли това е.

Втории Етап на диетата - Чисти Протеини + Зеленчуци -
продължава до достигане на желаното тегло, като се редуват дни на чисти протеини и такива в комбинация със зеленчуци.
Зеленчуците са всички за които се сетите, като се изключват нишестените ( картофи и ориз) и бобовите ( боб, царевица, грах, леща).
Съотношението на дните от чисти протеини и дни от протеини + зеленчуци е 5/5 за тези с повечко за сваляне и 2/7 за тези под 10 кг за сваляне.

Трети Етап на диетата - Задържане на теглото -
трае в зависимост от броя на свалените кг, цифрата умножена по 10.
Значи аз като ги махна тези заветни 3 кила ще имам режим на задържане 30 дни.
През този период се приема всичко от чистите протеини, зеленчуците от втория етап, 1 плод на ден (или една порция, ако са дребни плодове, но без банани, череши и грозде), две филийки пълнозърнест хляб на ден, две порции нишестени храни на седмица ( картофи или ориз) и 40 гр нискомаслено сирене дневно. ( Хич не звучи лошо, но за жалост съм още далеч от този етап). Към месата от протеиновата първа фаза вече се прибавят свинско и агнешко, максимално нетлъсти.
Освен това два пъти в седмицата можем да си позволим Гала Вечеря, на която ядем каквото искаме с условието от нищо да не си вземаме допълнително. Едно предястие, една порция храна, една чаша вино, един десерт...в този дух.
И освен това, вече въвеждаме един път в седмицата деня на чистите протеини, който трябва да запазим докря на живота си. В него храната трябва да се подбира максимално стриктно, само постни риби, месо и яйца, напълно обезмаслено сирене ( напр. котидж - 4%) и дори без кисело мляко.

И Последен Етап - Доживотно запазване на килограмите -
Храним се нормално и разумно, като спазваме само правилото на един протеинов ден в седмицата ( винаги един и същ - напр. четвъртък), 3 с.л. овесени трици сутрин и достатъчно вода (желателно е да е студена, изгаряли се повече калории при затоплянето й в тялото)



Е как ви се струва....има ли някой който я е правил.......и има ли тя ефект......чакам мненията ви
:wink:

monityY
10-18-2007, 14:41
не я четох цялата,ама поне в началото звучи приемлива..но най-ефикасна,едва ли :roll:

Arr0gAnT
10-18-2007, 14:41
На мене ми звучи мн добре може да я пробвам

RiseGirl
10-18-2007, 14:45
и аз си мисля да я пробвам естествено съчетана с упражнения :wink:

monityY
10-18-2007, 14:46
и аз си мисля да я пробвам естествено съчетана с упражнения :wink: давай че без упражнения можеш нищо да не направиш 8-[

RiseGirl
10-18-2007, 14:50
и аз си мисля да я пробвам естествено съчетана с упражнения :wink: давай че без упражнения можеш нищо да не направиш 8-[

ами то нито една диета не дава резултат ако не правиш упражнения :wink:

monityY
10-18-2007, 14:56
и аз си мисля да я пробвам естествено съчетана с упражнения :wink: давай че без упражнения можеш нищо да не направиш 8-[

ами то нито една диета не дава резултат ако не правиш упражнения :wink:точно затова го казвам ;)

marina star
10-18-2007, 15:01
и аз си мисля да я пробвам естествено съчетана с упражнения :wink: давай че без упражнения можеш нищо да не направиш 8-[

ами то нито една диета не дава резултат ако не правиш упражнения :wink:точно затова го казвам ;)

dava,dava,vapros na fizika e az naprimwer otslabvam samo s dieti,nqmam celulit,stegnasta sam no ne pravq uprajneniq,prosto nqmam navika i otslabvam i to po mnogo s 4udesni rezultati,a 6to se otnasq do tazi dieta ne6to ne q razbrah ama kato gledam s tva meso ne6to ne e za men

HouseSoul
10-18-2007, 15:06
и аз си мисля да я пробвам естествено съчетана с упражнения :wink: давай че без упражнения можеш нищо да не направиш 8-[

ами то нито една диета не дава резултат ако не правиш упражнения :wink:точно затова го казвам ;)

dava,dava,vapros na fizika e az naprimwer otslabvam samo s dieti,nqmam celulit,stegnasta sam no ne pravq uprajneniq,prosto nqmam navika i otslabvam i to po mnogo s 4udesni rezultati,a 6to se otnasq do tazi dieta ne6to ne q razbrah ama kato gledam s tva meso ne6to ne e za men
То слабееш ама да не си мислиш,че само мазнини сваляш ... :lol: Когато не тренираш и слабееш сваляш до 70 % от мускулите си .... Питай някой батко в залата, ще видиш че ще ти каже същото... Сега знам че си момиче и не ти трябват мускули... Казвам просто научен факт.... НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ!!!

RiseGirl
10-18-2007, 15:10
мерси за отговорите........но няма ли някой който да я е правил.......да сподели резултати 8-[

HouseSoul
10-18-2007, 15:16
мерси за отговорите........но няма ли някой който да я е правил.......да сподели резултати 8-[
Аз правя подобни диети само че за качване, заедно с тренировките и хранителни добавки, диетата е хубава като е гледам, но не съм се задълбочил да я разучавам... общо взето има основните неща ... :roll:

black_mamba
10-18-2007, 15:22
ефикасни диети няма ... чрез диети сваляш и после пак качваш кг!Има здравословно хранене ! [-X

tItEufFf
10-18-2007, 15:30
ефикасни диети няма ... чрез диети сваляш и после пак качваш кг!Има здравословно хранене ! [-X :idea:
:idea:
Най-сетне някой на моето мнение

SamRothstein
10-18-2007, 15:30
Ако пък ви се отслабва ударно, пробвайте диетата на едната от секретарките в "Дяволът носи Прада": не яде нищо и малко преди да припадне яде едно кубче кашкавал.

Сигурно ще има ефект...

aviska_
10-19-2007, 11:01
Аз съм я правила тая диетата на Господин Доктора....иии, действа, мн добра...сега съм на етапа за запазване на теглото, свалих 6кг, всичко перфектно, гарантирам....

TheKeeper
10-19-2007, 13:00
Диетата е на принципа на НВД-то.(нисковъглехидратна диета)

marilyn
07-10-2008, 13:40
Абе хора и аз мисля да я почвам тая диета ама ддз.. четох и др тема в форума и хората са доволни. Ето и линк:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=163229&postdays=0&postorder=asc&highlight=%EF%E8%E5%F0+%E4%FE%EA%E0%ED&start=0

LostInMe
07-10-2008, 14:28
НЯМА ТАКОВА ПОНЯТИЕ КАТО "НАИ-ЕФИКАСНА ДИЕТА" ПРОУМЕИТЕ ГО НАИ ПОСЛЕ!