PDA

View Full Version : За всички дванадесетокласници от Варна!



MaRiQnKa
10-18-2007, 14:20
Драги Ученици, първият срок ще бъде удължен до началото на април, априлска ваканция ще има, а лятната ваканция няма да бъде съкратена! Вторият срок започва след априлската ваканция. За сметка на това през втория срок ще се учи +15 дни и събота, тъй като няма време за материала към втория срок! С това тежко наваксване, както и изпускане на 1 месец от учебната година поради бездействието на глупавите държавни инстанции - МАТУРИ ЩЕ ИМА и то с непроменена дата - 1 юни от 8.00h! Материалът за тях ще бъде нахвърлен в кратък интервал от време! Сега е наш ред да се надигнем! 12.00h пред Община Варна - 24 октомври! Изпратете това на всеки ученик, който е потърпевщ и нека победим!

GossipGirl89
10-18-2007, 14:23
Хубаво се дигат от другите градове, а софиянците седиме и дремеме. Само се оплакваме колко нечестно е да ни дават матури,как е незаконно,а в действителност нищо не правиме... Не е гаранция,че ако и ние се вдигнем ще ги отменат тия матури,но какво ни коства поне да опитаме?

Blestq6ta
10-18-2007, 14:36
За да не правя нова тема, само да попитам - кога сме на училище? Този понеделник ли? Свърши ли стачката? Дано не! [-o<

GossipGirl89
10-18-2007, 14:40
За да не правя нова тема, само да попитам - кога сме на училище? Този понеделник ли? Свърши ли стачката? Дано не! [-o<

Ми не е свършила още. Днес има митинг в центъра на София...всичко са блокирали :smt013 Да се надяваме,че до Понеделник вече всичко ще е приключило...

AliceSw
10-18-2007, 17:06
Вие сериозно ли вярвате на всичко изписано къде ли не?!?

Никои няма да допусне това да се случи...чакайте официална информация в електронните медии...когато се съобщи по няционалните телевизии, най-добре в новините, тогава вярвайте, другото са слухове...

Sunny_stz
10-18-2007, 17:39
Здравейте на всички ученици!!!С тези стачки в страната всичко се обърка и никой не знае от тук нататък какво ще последва ,нито учителите,още по-малко учениците....Искам да отворя въпроса за матурите!Дали министъра е честен като ги наложи на нас?Мисли че така образуванието ще се подобри и учениците няма да правят каквото си искат?Напротив!!Всички ще бъдем скъсани ,айде да кажа 80 % тези в които сме в специализирани училища!Аз съм в музикално училище и според вас мислите ли че учим български и литература така усилено както я учи една езикова гимназия примерно?В сравнение с тях ние сме на супер най-ниското ниво!!!!Ние сме с профил музика!Учим музикални предмети,свирим на муз.инструменти ,други са с пеене!Това са профилите!Но плюс това ние си имаме всички общообразувателни предмети ,но не се учат на нивото по което го учат другите училища!Защото ние сме по съвсем различна програма,а на министъра това не му пука,че ние по цял ден трябва да свирим и всъщност това ни е за кандидат студентските изпити за музкална академия или университет!А не матура по български и география примерно!!!Матурата е брутална и има уловки които те затапват!!Ако ше има матури поне да ги направят според съответния профил!!!Например на музикалното училище да е по специален предмет примерно-флейта или солфеж ( ако някои не знае за какво говоря това са музикални инструменти и предмет за изучаване на музикалната теория и празктика!!)Демек по профилираните специалности!!!Езиковата гимназия да си държи по български и английски или математика или с каквото са си там....според нивото на самото училище!!!Не може така!Все едно езиковата да ми държи матура свързана с музика!!!По този начин ше набутат много училища с друг приоритет и съвсем различна програма!!В момента съм 11-ти клас ,но още от сега знам че аз такива матури не мога да държа,защото не сме изучавали примерно по 5,6 часа английски и български на ден!!!!Ние имаме по 2 ,3 часа български ,а в 11 клас езици не се изучават,а музикалните предмети се увеличават!!!Именно това искам да ме разберете за това го казвам най-простичко!На Вълчев не му е ясно това......но трябва да има бунт!Няма друг начин!Но ако тази година матурите ги отменят ,до година ше има!!Трябва да се направи така че учениците да знаят от по-малки още ,за да си се подготвят постепенно ,а не да ми го сервират по средата на 11 клас.....пълна пародия на образувание е това да знаете!!!

xpoose
10-18-2007, 19:36
Sunny_stz, и в останалите училища БЕЛ се изучава по 3 часа седмично в 11 клас :wink: Това за профила ще е много готино, ако го бяха направили така, но все пак си има някакви общоприети стандарти, няма как един да се явява на задължителен БЕЛ, а друг на задължителен Музика примерно.. :roll:

kahn
10-18-2007, 20:27
http://www.maturi2008.hit.bg/ тук ще се съобщава за всичко свързано с протестите срещу матурите->форума е доста полезен!!!