PDA

View Full Version : Скапан живот



JiMiTo
10-18-2007, 14:28
Защо винаги, когато нещата вземат, че потръгнат идва момент , в който осъзнаваш, че затънал до гушата в една голяма каша ? Да уточня - в началото всичко беше толкова добре, а после - очертаваше се да продължи така, но съдбата ти е отредила друго явно ...........

п.п.

Вие как си изкарвате ядът или гневът, когато се ядосате ? Аз пробвах да ударя един контеинер, беше единственото нещо по-близо до мен в момента , в който ми преля чашата... резултата може би спукана кост на ръката, но взе да се оправя, не съм ходил на доктор.. но за момент ми олекна след като го одарих де :twisted:

suantito
10-18-2007, 14:32
Абе бий нещ каквт и да е
.....

Radeto_
10-18-2007, 14:33
Слушам си депресилаща музика - да ми стане още по-зле.То и без друго няма да олекне ...

SLaDKu_mOmIChEncI
10-18-2007, 14:37
Iskarai si gneva kato udrq6 ne6too kakvoto i da e to nqma zna4enie vajnoto e 4e si iskarva6 gneva , a ne go darji6 v sebe si ...a za jivota da izpitvala sam go taka 4e ne se pritesnqvai :) po4ti vsi4ki sa go ispitvali i mnogo pati 6te go ispita6 (ako stava duma) za lubov ... ako li ne pak 6i go ispita6 jivota ni dava mnogo razo4arovaniq :)

SLaDKu_mOmIChEncI
10-18-2007, 14:38
Слушам си депресилаща музика - да ми стане още по-зле.То и без друго няма да олекне ...

Da i muzikata pomaga :p

JiMiTo
10-18-2007, 14:39
по принцип имам контрол над себе си , но напоследак нещо напира в мен, почвам да губя контрола някак си ... баси маи ша стана шизофреник :smt017

milen`THVP
10-18-2007, 14:49
по принцип имам контрол над себе си , но напоследак нещо напира в мен, почвам да губя контрола някак си ... баси маи ша стана шизофреник :smt017



удари му една чекия и ша се опраи :wink:

Blestq6ta
10-18-2007, 15:06
Слушам си депресилаща музика - да ми стане още по-зле.То и без друго няма да олекне ...

+1 :wink:

Можеш да удряш леглото, възглавниците... Поне няма да се нараниш... :roll:

GregoryHouse
10-18-2007, 15:11
Ами хъх....не знам какво ти се е случило...ама вдигни глава и продължи...повярвай ми не е чаааааак толкова трудно...щом аз мога...виж мен от Неделя до сега само хубави работи... Един мн добър приятел катастрофира и загина...загубих си кучето...обади се една много стара и гадна болест която си имам...една приятелка и се оказа тел-а краден един друг пък го пребиха и го обраха...ама ето на пак съм с диганта глава и продължавам...истината е като комунистите карат кола "Само напред щото задна нема"

kobrichka
10-18-2007, 15:14
често се случва това да мислиш,че всичко е ок и да си на върха на щастието и изведнаж.....слизаш на земята.Аз лично си изкарвам гнева като се затварям в стаята си и удрям в боксовата круша мн помага.След като удрям 1-2 часа след това се чувствам великолепно.А и така не наранявам никого,защото в гнева си мога да нараня (имам предвид с думи) някого на когото държа.

Fallen`Angel
10-18-2007, 15:15
Бягам..днеска се ядосах и избягах 3км без да усетя и без да спирам.. (имахме физкултура) и учителя ме пита " Кво си пил? ".. Просто не искам да наранявам никой до мен или да блъскам кат ненормалните в стени, шкафове и прочие.. :roll: :wink:

milen`THVP
10-18-2007, 15:20
теа па твойте даскали на 200 лева ли се кефат :roll:

SamRothstein
10-18-2007, 15:21
по принцип имам контрол над себе си , но напоследак нещо напира в мен, почвам да губя контрола някак си ... баси маи ша стана шизофреник :smt017

Никой не е станал шизофреник от проблеми. Научи се да контролираш гнева си. Това с блъскането и изливането с пълни глупости. Първо това. След това се научи да не се ядосваш за щяло и за нещяло.

Повечето неща в този живот са незначителни и ако се научиш да не се ядосваш за тях, ще живееш много по-щастливо. Виждал съм хора да си скубят косите, че са изпуснали автобуса, да псуват с плюнки, че някой им е взел таксито под носа. Е, и? Сякаш това, че почервеняват от яд ще промени нещо. Следващото такси ще дойде, следващият автобус ще дойде.

Така че моят съвет е: научи се да разпознаваш за какво има смисъл да се ядосваш. Всичко друго отминавай с безразличие.

milen`THVP
10-18-2007, 15:26
:evil: :smt012 ти май си някъв робот а? или нещо бездушевно безчувствено безсъвестно създание?

GregoryHouse
10-18-2007, 15:28
А според мен има нещо на 2рия етаж...заразлика от много други иднивди...и е басолютно праФ...

SamRothstein
10-18-2007, 15:29
бездушевно безчувствено безсъвестно създание?

Още думи с представката без- знаеш ли?

Поне за момент замисли ли се върху примерите, които дадох? Ти какво, ядосваш се за всичко в този живот, така ли? Еми хубаво, свърши се на 30 от нерви, докато аз спокойно си ходя, не се ядосвам за глупости и си живея спокойно и щастливо.

MiMcHeToOo
10-18-2007, 15:48
Слушам си депресилаща музика - да ми стане още по-зле.То и без друго няма да олекне ...

и аз така

BeBsItO
10-18-2007, 16:08
nqma6 pravo da nari4a6 jivota skapan, ni6to ne si vidql i sega6nite ti problemi ne sa ni6to. zn li 4e i az taka kato tebe misleh.... dokato v ramkite na 1 sedmica otkriha tumor na 2 mA MOI POZNATI ! e togava osaznah koe mu e skapanoto na jivota! te imat pravo da go kajat ne ti!!! taka 4e mlukvai 6toto govori6 gluposti. ei hora ne ocenqvate ni6to.... 4ovek qvno trea mu se slu4i mn lo6o ne6to za da se osazae....

GregoryHouse
10-18-2007, 16:18
По добре млъкни...ти нищо не си видяла...има учени който търсят лека за СПИН рак и други ужасни болести и докато не могат да го намерят виждат как хората който разчитат на тях умират...как мислиш се чувстват те? Нямаш право да съдиш човека и нямаш право да му казваш да мълчи ясно? То ако става на въпрос аз съм виждал и са ми се случвали много по ужасни неща от това което описа ти...

BeBsItO
10-18-2007, 16:23
1 vo teb da sam ti iskala mnenieto? 2 ro nikoi ne sadq,kazavam si mnenieto.prosto e tapo ako si4ki sedneme da se oplakvame .....skapan bil jivota.emi i az ne sam vidqla da, da sam kazala 4e sam? :smt018 no ne tvurdq 4e e skapan jivota. i 3 toto koeto e , ti nikvo ama nikvo pravo nqma6 da mi kazva6 kvo sam vidqla i kvo ne. qsno?

Presley
10-18-2007, 16:27
Еми нормално.Случва се и да губим.Само трябва да преодоляваш эагубите по-лесно.По-точно да ги приемаш.Трябва да се научим по малко и да губим,щото иначе е по-лошо эа самите нас..в крайна сметка,не можем да имаме всичко,което пойскаме..
А иначе аэ имам сериоэни проблеми сс нервите.Доста съм нервна и като се иэнервя сякаш ставам друг човек..просто ставам като `диво жимотноъ` ,както каэа една поэната :-D !Не се гордея с това,иска ми се да го променя,но още не съм намерила начина.Опитвам се да си владея нервите,но рядко успявам.Удрям каквото ми помагне.Веднъж потроших цялата стая в училище..добре ,че нямаше никого в нея :lol:

GregoryHouse
10-18-2007, 16:28
1во не ми трябва разрешението ти за да си дам мнението
2ро мога да си говоря каквото си искам а аз казвам че съм видял мн по страшни неща...а това да казваш на някой няма да правиш това считам за забрана която ти нямаш право да налагаш...и всеки има право да го казва мога да кажа СКАПАН Е ЖИВОТА ! И какво като няма тумор (дано е доброкачествен ид асе оправят) трябва ли да имам за да го кажа? ще си го казва колко то си иска момчето. И не ми говори с тоя тон,лапе.

Presley
10-18-2007, 16:29
nqma6 pravo da nari4a6 jivota skapan, ni6to ne si vidql i sega6nite ti problemi ne sa ni6to. zn li 4e i az taka kato tebe misleh.... dokato v ramkite na 1 sedmica otkriha tumor na 2 mA MOI POZNATI ! e togava osaznah koe mu e skapanoto na jivota! te imat pravo da go kajat ne ti!!! taka 4e mlukvai 6toto govori6 gluposti. ei hora ne ocenqvate ni6to.... 4ovek qvno trea mu se slu4i mn lo6o ne6to za da se osazae....
`Нямаш право`.Эвучи глупаво.Още повече пък насочено към някого,когото дори не поэнаваш.Эапаэи правата эа себе си.

BeBsItO
10-18-2007, 16:38
ei ok, seki s mnenieto si. samo ne6to da te pitam house ,misli6 li 4e tova da omre 4ovek = na tova 4e vremeto e lo6o i ti e skapan denq,ili si se skaral s maika ti ili gadjeto primerno....ili pak 2 ka.... ne napadam nikoi i ne ti govorq s ton, no me qdosa mn. sa6to imam mn kofti sedmica, i ne mi kazvai 4e ne sam vidqla ni6to za6toto v ramkite na 1 sedmica kakto ti kazah po napred otkriha tumor na 2 ma moi poznati. a da ti kaja li 4e edniniqt ot vaprosnite poznati e ''bebence na 11 meseca'' i 4e v momenta e v koma, i tehnite nz qt kvo 6e stane s nego a???ili tova 4e na dr q 4ovek (koito e golqm), tumora e zloka4estven. a da ti kaja li o6te 4e baba mi po4ina minalata sedmica a??? a da ti kaja li kolko dr gi ne6ta sa mi na glavata? no da si me 4ul da kazvam SKAPAN E JIVOTA???? taka 4e nedei da se misli6 za velik, sledkato sam si izkazala mnenieto sam imala pri4ini.

GregoryHouse
10-18-2007, 16:50
Всеки разбира нещата по различен начин...за всеки нещастието му прави живота скапан...какво да кажа като един от най добрите ми приятели умря в Понеделник след това ми откраднаха кучето после се повяти отново една болест която може да ме осакати завинаги или като миналата седмица пребиха един приятел за смешна сума? Не съм го казал но това не значи че не е! Всеки си има мнение. Нямаш право да казваш кое е важно и кое не за някого когото не познаваш...и не се мисля за велик...никъде не съм го казал или показал...това че изказвам позицията си и осъждам нечий деиствия който са неправилни не значи че се смятам за велик...

JiMiTo
10-18-2007, 16:53
@Sam Rothstein

По принцип се контролирам, но в онзи момент ми се насъбра прекалено много, ама много. Имам в предвид за всеки един път когато съм се сдържал... стана ми гадно, зачудих се защо продължавам да повтарям стари грешки и дали си заслужа да рискувам. Какво мога да загубя и какво мога да спечеля, и дали не съм го спечелил и изгубил по невнимание ? Човек се променя...за добро или лошо..... чудя се дали отивам към добро или лошо вече. Пиша тук защото знам, че има истински хора с който мога да поговоря. Винаги получавам смислени съвети от вас мерси за което. Ще опитам да се науча да се ядосвам или сдържам за щяло или нещяло. Но това с времето.

@BeBsItO

Може да нямам много опит от живота но знам, че тои се дели на следните 2 вида - моя и твоя.
Моята страна на живота за момента я чувствам такава. Споделям тук част от проблемите си и исках просто да чуя някоя добра дума, подкрепа или каквото и да е. Но това което чета от твоя пост е... нямаш правото да ми нареждаш, как да се чувствам разбираш ли. От твоита гледна точка на мен ми е лесно, добре. От моита гледна точка на теб не ти е много лесно, ...не е мнгоо добре. Съжалявам за приятели те ти, но това е живота както е и заглавието на темата... Това е страната която НИЕ виждаме, а като ни се случи нещо от сорта на твоите приятели, почваме да го ценим повече и гледаме само красивите моменти в живота, порадия простия факт, че ни очаква един лош момент, който неможе да се сравни с които и да било от предстоящите и неочаквани лоши случки или събития...

Въпреки това живота продължава - и моя и твоя .

@GregoryHouse
Приятел мерси за разбирането, живота си остава скапан, ще продължавам да вървя с дигната глава, проблемите и те ще продъжават, но немогат да се сравнят с хубавите моменти, които са останали в съзнанието ни . :-)
А и все пак ни чакат много по-велики моменти заради който си заслужава да продължаваме смело напред.

GregoryHouse
10-18-2007, 17:00
истината е като комунистите карат кола "Само напред щото задна нема"

както казах и преди :)

BeBsItO
10-18-2007, 17:03
house, taka saglasna sam 4e nqmam pravo da i narejdam, no az dorii da go napi6a,koi me slu6a?t.e. za neq si ostavat neinite probemi nai vajni. no obqsni mi kak da ne se qdosam ,kato pove4eto se oplakvat za ni6to a se o6te neznaqt kakvo e jivota.ne 4e az znam, sa6to imam takiva dni v koito ne mi se jivee....no 4ak sega ocenih vsi4ko tova. ta misalta mi be6e, da i ti si vidql mnogo i s palnoto si pravo da se oplakva6. moje za teb tva koeto ti razkazah segta da ne e tolko stra6no nz,no dokato go pi6a zn li 4e se nasulzih a? :smt010 6toto vijdam kolko e surov jivota i koi znae sled vreme o6te kolko po stra6no 6te e.... a ti ,draga avtorke. ne se 4ustvai obidena ot posta mi, sajalqvam ako e taka.prosto zamisli se molq te kolko po stra6ni ne6ta ima. dano ot tova 4e ne sa se slu4ili to4no na teb ti stane po leko. i dano se po4ustva6 dobre. za6toto trqbva da si 6tasliva samo za tova 4e si jiva i zdrava. na dr to mainata mu.... si4ko moje da se opravi

GregoryHouse
10-18-2007, 17:10
Всъщност най-голямата сила е словото...
А що се отнася до твоята ситуация надявам се всичко с тях да се оправи...но каквото и да се случва трябва да се остави в миналото и дасе продължи...и честно казано страшно ми се вижда...защото съм виждал хора да умират пред мен и знам,че е ужасно. Никой не е казал че живота ще е песен просто трябва да понасяме ударите да продължим !

koalka
10-18-2007, 17:12
Рядко показвам наистина колко съм ядосана, дори и да е така. :wink:
Не удрям и не чупя, просто се опитвам да се успокоя, до колкото мога.

JiMiTo
10-18-2007, 17:13
@BeBsItO
///оффтопик

draga avtorke ???????????????????????
Авторка ли ? А стига бе ника ми женски ли ти се струва ? :-D
///////

BeBsItO
10-18-2007, 17:27
ei pi4,sajalqvam mnogo no se oburkvam tuka s House..... no nadqvam se 4e se razbrahme s vas :) ti ne se ot4aivai si4ko 6e seoprai , a HOUSE kolkoto iska da me misli za tapa ...se mi e taq .ne6ta se karam s nikoi, dori i po foromite. ok ,tapa sam 4e mislq taka. tvoe mnenie :)

GregoryHouse
10-18-2007, 17:31
не си тъпа...а неразбираща...поне в тоя случей...и аз не се карам...вярно че съм заядлив ама ти пък съдиш хората неправилно...следователно всеки си има кусури...и последните 2 думи са ти много правилни "твое МНЕНИЕ",а не факт!

BeBsItO
10-18-2007, 17:34
:-D dobre profesore :-D otkazvam se da sporq s teb, ne moga da te obedq v ni6to. eto 4e sse nameri 4ovek koito da me izkara izvan ravnovesie :-D

oziato
10-18-2007, 17:57
vinagi e taka ko da se prai prosto don't worry ,be happy stot zivota e 1 i vapreki problemite trqbva da go izziveem

naMy4Ho_KoTe
10-18-2007, 18:48
Яда си изкарвам като.. По принцип псувам и мрънкам под носле, така че никой да не ме чуе. Ако са ме ядосали по телефона - слагам 2-3 възглавници в средата на леглото ми и няколко пъти хвърлям телефона върху тях. (Откак веднъж се ядосах и наистина си разбих телефона в гардероба, тая каскада я правя само с възглавници).

PINK_FLoyD
10-18-2007, 22:45
Просто продължавай напред.Колкото и да е трудно,колкото и да е безнадеждно,колкото и да виждаш,че няма смисъл просто продължавай.Някой ден съдбата ще бъде на твоя страна и тогава ще разбереш,че в тоя скапан живот е имало смисъл.

cherinka
10-18-2007, 22:58
Повтарям си "Боли ме путката за всички и всичко" и се чувствам по-добре.
Всичко е до самовнушение.
Повтаряйте си, че не ви пука, макар да не е така, и след време всичко се нарежда. (После пак рухва, ама тва е друга тема :mrgreen: )

SamRothstein
10-19-2007, 08:40
По принцип се контролирам, но в онзи момент ми се насъбра прекалено много, ама много. Имам в предвид за всеки един път когато съм се сдържал... стана ми гадно, зачудих се защо продължавам да повтарям стари грешки и дали си заслужа да рискувам. Какво мога да загубя и какво мога да спечеля, и дали не съм го спечелил и изгубил по невнимание ? Човек се променя...за добро или лошо..... чудя се дали отивам към добро или лошо вече. Пиша тук защото знам, че има истински хора с който мога да поговоря. Винаги получавам смислени съвети от вас мерси за което. Ще опитам да се науча да се ядосвам или сдържам за щяло или нещяло. Но това с времето.

Без съмнение. Човек не може да задържа всичко.

Никой не е безгрешен. Точно обратното - трябва да правиш грешки, иначе никога няма да разбереш кое е правилно, и кое - не. Въпросът е да се учиш от грешките си и да не ги повтаряш. Както казва Далай Лама - "When you lose, don't lose the lesson.".

marakuq_baby
10-19-2007, 10:28
Проблемите са навсякъде около нас.Повечето хора са злобни и егоисти.Дебнат ни болести,проблеми,катастроф и.....Но светът е устроен така,че доброто и злото винаги вървят ръка за ръка.Аз лично винаги като ми се случи нещо гадно вярвам,че нещата ще се оправят и ще се случи нещо много хубаво...незнам дали е от самовнушение но наистина става така ;-)

sasha_90
10-19-2007, 11:31
п.п.

Вие как си изкарвате ядът или гневът, когато се ядосате ? Аз пробвах да ударя един контеинер, беше единственото нещо по-близо до мен в момента , в който ми преля чашата... резултата може би спукана кост на ръката, но взе да се оправя, не съм ходил на доктор.. но за момент ми олекна след като го одарих де :twisted:
Зависи на какво съм се ядосала.Обикновено си изкарвам яда на най-близкия до мен.Веднъж дори ритнах тпката на 1 дете,от ревност,защото бившия беше с друга.Натова отгоре майката на детето ми каза:"сега отиди да вземеш топката".Искаше ми се да потъна в земята,но какво да направя,такава съм-като се ядосам нямам спиране.

JiMiTo
10-19-2007, 11:43
като чета съобщенията ви някак си ми олеква, като знам, че не съм единсвения с проблеми и , че проблемите ми не са кой знае какво, мерси и за съветите за изкарване на яда (приемам ги като съвети), мисля да почна да тренирам чупене на тухли или дъски с ръце ама първо трябва да осъвършенствам техниката си, щото последния път щях да си счупя китката :lol: , май това е добър начин за разтоварване поне според мен,а и музиката помага понякога наистина

HePeAJIeH
10-19-2007, 12:49
Ами аз попринцип удрям нещо най-вече гардероба или вратата в стаята ми :) Един път бях ударил супер силно стената в стаята ми и направих една голяма дупка :-D Попринцип съм удрял и стените на сградите (един път ударих външната стена на даскалото и ми се разкървиха кокалчетата :-D ) Веднъж не бях на кеф и един пе****с от съседния клас ме беше доизнервил и му насиних окото с един ляв прав :smt005 :mrgreen: Абе общо взето ненормален човек съм :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sweet__baby
10-19-2007, 14:05
Слушам си депресилаща музика - да ми стане още по-зле.То и без друго няма да олекне ... да... и аз съм така....като например ми е много кофти си пускам тъжни песнички и плача колко ми сърце иска.... :|

naMy4Ho_KoTe
10-19-2007, 15:30
Повтарям си "Боли ме п****та за всички и всичко" и се чувствам по-добре.


Мен ме е страх да кажа нещо такова, да не вземе наистина да ме заболи :|

Инак често казвам ”Пука ми на кот... Ъъъ.. пука МУ на котето” :-D :-D :-D

alkobalko
10-19-2007, 16:09
Най-често, когато съм ядосана и съм сама, съм на велоергометъра.