PDA

View Full Version : Трудно ли се забравя любовта?



Fallen`Angel
10-18-2007, 15:10
Според вас трудно ли е да забравиш любовта? Да искаш да бъдеш безчувствен, защото са те наранили..да забравиш онея чувства..онея трепети, които само 1 човек може да те накара да трепнат отново? Писна ли ви да бъдете нарянявани и да си кажете ' Стига вече, трябва да продължа напред ' обаче да не можете да направите тази крачка? Да се виждате всеки ден с този човек, да прекарвате 3/4 от времето си заедно..да ти бъде приятно и да знаеш, че само вие двамата можете да си оправите настроението взаимно..когато на единия му е кофти и на другия му е кофти..когато единия е весел и другия е весел..има чувства, пука ни страшно много един за друг..но да знаеш, че не можеш да бъдеш с нея и то не заради някой друг, а просто...Самия въпрос е - когато искаш да забравиш - можеш, но вие искате ли? Или да продължите да се борите, въпреки безброй многото опити и да сте супер близки приятели с нея/него?

GregoryHouse
10-18-2007, 15:13
Просто е...всеки му се иска но това вътре в тебе което хората наричат сърце не ти позволявя...заката е да пренебрегнеш сърцето си и да слушаш акъла си...не става изведнъж...ама става...

kobrichka
10-18-2007, 15:25
Трудно се забравя любовта,но се забравя все някога във времето.А до това "Стига вече, трябва да продължа напред ' обаче да не можете да направите тази крачка?" само ще ти кажа,че няма не може има не искам.Когато има чувства си заслужава да се бориш,но когато няма тоест има само от едната страна по-добре да се откажеш,защото така нараняваш себе си и този които обичаш.А и ще пропуснеш това което те очаква в бъдещето.

ivelin9021
10-18-2007, 15:27
pfff moq lsu4ai e to4no tkaquf vlubihs ev best frdkata mi no tq mi kaza 4e im samo priqtelski 4uvstva kam men :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 ot kakot mi go kaza tfa ne spq ne qm.... prosto nemoga bez neq ... :smt010 :smt010 :smt010

Fagile
10-18-2007, 15:47
da, lubovta se zabravq mnogo trudno... i po-dobre 4ovek da izgivee mukata i bolkata, dokato ne zabravi! :| e, vremeto lekuva vsi4ko? =; ne to4no...! ima nqkoi ne6ta, koito ne mogat da se zabravqt i tova e lubovta :smt009 sega si imam gage, koeto naistina me obi4a mnogo i mnogo durgi na mene i az su6to go haresvam, no vse o6te mislq za edin drug ](*,) a na nego hi4 ne mu puka za meneee :smt006

Gold_Angel
10-18-2007, 16:01
не може да се забрави от днес за утре един човек! в това съм напълно сигурна!!! трябва да те е наранил много , ама наистина мн, за да почувстваш безразличие, дори неприазъм! мн рядко сърцето и разума говорят на един език - малкото ти кухо мускулче може да примира от любов , но разумът казва "НЕ ,ТОЗИ ЧОВЕК НЕ Е ЗА ТЕБ!!!" и кое ще послушаш ти рашаваш... :?

BWald0rf
10-18-2007, 16:21
Вярно е-когато изпитваш истински чувства неможеш да забравиш лесно.Но това не означава,че е невъзможно.Просто трябва да си дадеш време и да не се заблуждаваш,че мразиш този човек или пъкк че неможеш да го забравиш.Много пъти съм повтаряла че думата немога е следствие от неискам...Ама когаа ще се осъзнаваме и кога ще престанем да тъпчем на едно място?? .. Живота не е толкова дълъг за да ни чака да плачем и да се тръшкаме .. Е вярно боли,но и болката минава колкото и да не е за вярване .. Колкото по-рано осъзнаеш,че не си струва да се ядосваш и да се самосъжаляваш толкова по-добре ;)

Fallen`Angel
10-18-2007, 16:25
Всички сте прави..обичам я с цялото си сърце..бих дал всичко за нея за да е добре и тя за мен - много пъти сме си го казвали. Сърцето ми казва да се радвам на това което имам, но от вътре искам да я оставя, да не завися от нея, да не ми зависи от нея настроението..много ще ми е трудно, но вече мисля мина най трудната част - примиряването. И накрая пак оставаш сам..с мъка..с болка..но понякога живота ти се усмихва. Никога няма да забравя тези чувства, тази любов и най вече - нея, както и тя на мен. Много изживяхме, много ще си лиспваме, много ще се пазим и грижим един за друг..

Th3MaN
10-18-2007, 16:44
Знам че мога да го направа но вътрешно не ми се иска... Все едно имам някаква надежда че някой ден нещо може да се промени да започне да става така както ми се иска. :?

JiMiTo
10-18-2007, 17:08
до болка познато...
неможеш да забравиш любовта, тя си остава вътре в сърцето. Заема един ъгал и си седи там цял жовот, до като не се появи клечката, която може да я запали отново!
Аз съм в същото положение в момента... дали или ... остава надеждата................................ ......................... :smt012
не искам нито да я забравям нито да я оставям, може да ми е мъчно и тежко, но тя е част от живота ми в момента и не мисля, че трябва да я пусна да си отиде просто така... борба до край! Времето ще си покаже...

babity
10-18-2007, 17:14
Колкото и корав да си на външен вид когато обичаш отвътре винаги ще го има онова чуство, че неможеш без този човек. Самото усещане е супер гадно. От гордост не показваш чуствата и се преструваш на безразличен, но отвътре те боли защото човека е далече.. тея конфигурации да пренебрегнеш чуствата защото така се налага не водят до нищо хубаво...

koalka
10-18-2007, 17:17
Защо и на двамата да ви е хубаво, а да не може да сте заедно?Трябва да има някаква причина, която ти не я казваш...Еми, трудно, като се виждате да се забравите един друг, да забравите за чувствата си-виждате се много често.Не става така...

Fallen`Angel
10-18-2007, 17:20
Колкото и корав да си на външен вид когато обичаш отвътре винаги ще го има онова чуство, че неможеш без този човек. Самото усещане е супер гадно. От гордост не показваш чуствата и се преструваш на безразличен, но отвътре те боли защото човека е далече.. тея конфигурации да пренебрегнеш чуствата защото така се налага не водят до нищо хубаво...


до болка познато...
неможеш да забравиш любовта, тя си остава вътре в сърцето. Заема един ъгал и си седи там цял жовот, до като не се появи клечката, която може да я запали отново!
Аз съм в същото положение в момента... дали или ... остава надеждата................................ ......................... :smt012
не искам нито да я забравям нито да я оставям, може да ми е мъчно и тежко, но тя е част от живота ми в момента и не мисля, че трябва да я пусна да си отиде просто така... борба до край! Времето ще си покаже...

Точно за това говора. Искаш да се отървеш и знаеш, че ще се чувстваш по добре, но не можеш да я/го оставиш и когато съвсем леко се отдръпнеш се чувстваш сууууууууууупер кофти и ти е много шибано..

koalka - точно ти писа в предишната ми тема..беше отдавна, забравила си..виж ми постовете и ще разбереш каква беше причината.. :(

koalka
10-18-2007, 17:23
koalka - точно ти писа в предишната ми тема..беше отдавна, забравила си..виж ми постовете и ще разбереш каква беше причината.. :(Еми, да, забравила съм.Обясни накратко, не всички мнение мога да ти видя, опцията нещо се е прецакала. :?

PINK_FLoyD
10-18-2007, 22:59
НЕ! Имам желание да я забравя,но не се получава..........

Roz0fka
10-19-2007, 07:43
И аз искам да го забравя обаче не се получава...И за това си търся някой който може да го замени макар че мисля постоянно за него и искам да съм до него :cry: :cry:

vodka_f
10-19-2007, 07:53
любовта не се забравя трудно единствено времето помага,случвало ми се е мисля си все едно и също защо трябваше да се получи така какво щеше да стане,ако я имаше любовта между нас :? и тази зависимост да знаеш,че едва ли не дишаш заради някой :roll:

bossychick
10-19-2007, 10:09
emi spored men Istinskata lubov ne se zabravq..

HePeAJIeH
10-19-2007, 12:34
Ако си обичал/а истински ще е много трудно да забравиш любовта си

Tedi_sheep
10-19-2007, 12:39
Според мен любовта никога не се забравя.Ако обичаш някой и сте разделени докато не срещнеш някой друг, който да обикнеш не го збравяш дори и след това го помниш(в някой случаи и обичаш).Според мен както човек не може да спре да сънува, мечтае докатое жив, така и не може да спреда обича.И макар времето да лекува, човек когото някога си обичал остава завинаги в сърцето ти, по един или друг начин, като белег до края на живота...

RaLkb
10-19-2007, 15:21
Istinskata liubov nikoga ne se zabravq...kakvoto i da pravish...nemojesh da zabravish neshto tolkova istinsko i krasivo.Zavinagi chast ot sarzeto ti shte bude samo za nego/neq...edna malka chastica v koqto shte jiveqt spomenite ot vryzkata vi.Dori kogato obiknesh dryg/dryga ti pak ne shte si preglbtnal razdqlata.

[PReDaToR]
10-19-2007, 15:36
трудно...на колкото и силен да се правиш не можеш да махнеш с ръка и да изтриеш всичко :? както казаха времето и нова любов са най-лесния лек

Fallen`Angel
10-19-2007, 15:46
]трудно...на колкото и силен да се правиш не можеш да махнеш с ръка и да изтриеш всичко :? както казаха времето и нова любов са най-лесния лек

Дори и да си най безчувствения човек, това не можеш да го направиш никога..просто ако някой го направи трябва да е.. Прави сте, никога не може да се забрави, човек остава само със спомените, нали? :( И накрая винаги оставаш сам..колкото и дълго да е .. пак оставаш сам.. ](*,)

alkobalko
10-19-2007, 16:07
Истинската ми любов е до мен. Но ако я загубя ще го преживея много тежко. Любовта не се забравя лесно, още повече, когато знаеш, че е истинската.

desi_bonbona
10-19-2007, 16:18
ne moga da razbera za6to kato obi4ate tolkova silno dadeniq 4ovek iskate da go zabravqte? priemete ne6tata kato fakt i tozi 4ovek kato hubav spomen. ne e nujno da go zabravqte, za6toto 6tom kato ste bili s nego e imalo ne6to v nego, koeto ne vi e bilo bezrazli4no. prosto prodaljete napred i ne si mislete, 4e trqbva da zali4avate ne6to, koeto e bilo vsi4ko za vas.

Fallen`Angel
10-19-2007, 17:10
ne moga da razbera za6to kato obi4ate tolkova silno dadeniq 4ovek iskate da go zabravqte? priemete ne6tata kato fakt i tozi 4ovek kato hubav spomen. ne e nujno da go zabravqte, za6toto 6tom kato ste bili s nego e imalo ne6to v nego, koeto ne vi e bilo bezrazli4no. prosto prodaljete napred i ne si mislete, 4e trqbva da zali4avate ne6to, koeto e bilo vsi4ko za vas.

Въпроса не е той да се забрави, а чувствата - а това става като не се виждша с човека, да не се сещаш за него, да се отървеш от всичко сврзано с него, да не го виждаш..но понякога обстоятелствата са против нас и не ни оставят намира, а това означава че все нещо ще ни напомня - дори самата тя/той да виждаме и прекарваме 1/2 от деня с нея/него. А когато искаш да потиснесш чувствата - трябва да се отдръпнеш, да изгубиш всякакъв контакт с него, да го игнорираш един вид.. но от вътре нещо те гризе - пита те ' какво ли прави сега? ' да не би да се занимава с друг/друга? ' сеща ли се за мен ? ' искам да разбера кво прави, да си попишем (поговорим).. и не те оставят намира тези въпроси докато не намериш отговор за тях, а когато получиш отговора си най щастливия/щастливата..и след като получиш отговора се чудиш ' защо съм толкова слаб/а? защо щастието ми зависи от някой друг? Някой който искам да забравя (чувствата) ? ' - отговора е - защото обичаш ИСТИНСКИ..

Deskata_90
10-19-2007, 17:32
Според мене много си зависи от хората.Не може ако си имал наистина силни чувства към някой да кажеш стига и това да бъде края :? Аз попринцип много трудно забравям хората с които съм била,защото много бързо се привързвам.Не мисля, че става и като не се виждате до преди извесно време ми се струваше пак някоя поредна глупост хората като кажат: "времето лекува" , но после сама видях, че е така и ти ще се увериш просто трябва да имаш търпение и нерви.И винаги мисли, че това все пак са едни хубави спомени, които след време ще те радват :wink:

ThePainIsReaL
10-20-2007, 12:42
Не.. аз лично не мога. Скромният ми опит показва, че няма начин да постигна това. Въпреки болката, страданието, ужаса.. след определен период, идва време когато съм силна и имам смелостта да си спомням за него с усмивка на лице, да ме стоплят общите ни спомени, без да го искам до мен.. Аз имам друг, но пак съм щастлива.. да речем дори повече. Нямам него, но се радвам за него и не искам да го забравям, дори тази възможност да беше осъществима.

П.П. Това, което писах е примерен вариант на това, което ще се случи с мен, ако се разделим със сегашния ми приятел. Ще боли.. но ще мине.. И ще помня за него с добро, времето, което сме си отделили, ще си заслужава.

Fallen`Angel
10-20-2007, 16:35
Наистина е трудно да кажеш стига на чувствата си, да искаш да се откъснеш, но понякога е по добре? А какво по хубаво от това да бъдеш толкова близък с човека който обичаш и то да бъдеш приятел с нея/него? Аз също не мога да кажа край на чувствата ми, но се примирявам външно (другите да не забелязват), а отвътре само чака нещо да разпали всичко наново.. :roll:

BeBsItO
10-20-2007, 17:51
Просто е...всеки му се иска но това вътре в тебе което хората наричат сърце не ти позволявя...заката е да пренебрегнеш сърцето си и да слушаш акъла си...не става изведнъж...ама става... +1

DevilWish
10-20-2007, 18:45
OlL mii po princip e mnogo trudno ,za6toto se samonavivam....ina4e e lesno...lesno moje6 da zagyrbi6 stara vryzka s edna nova... :roll: da pove4eto pyti minava izvestno vreme sys sylzi i myka ,oba4e......

MoHuTo
10-20-2007, 19:37
Знам че мога да го направа но вътрешно не ми се иска... Все едно имам някаква надежда че някой ден нещо може да се промени да започне да става така както ми се иска. :?

B3B0K
10-20-2007, 22:24
по ло6о нещо не ми се е сли4вало :cry: :cry: ноо продалжих даваи и ти ;-)

yuyuto
10-20-2007, 22:32
Според вас трудно ли е да забравиш любовта? Да искаш да бъдеш безчувствен, защото са те наранили..да забравиш онея чувства..онея трепети, които само 1 човек може да те накара да трепнат отново?
Ехеее, предполагам насила не може... При мен стана безпричинно... Просто ей така - събудих се и осъзнах, че вече не го обичам... Без да ми е направил нищо... Кво да се напраи, такъв е живота... :::

vikipf
10-20-2007, 22:46
Ами аз не искам да го забравям.. Прекалено добър приятел ми е.. Прекалено многоо се обичаме... Прекалено много съм зависима... Прекалено много време съм изгубилапо него...
Бла бла... Не можем да сме заедно, защото просто не се получава... Аз не мога да го забравя, въпреки че той е с друга... Просто знам, че той ме обича.... Тов ане мипречи да продължа живота си като намеря друг.. вярно, че обичам един единствен, но в последно време има едно момче, което наистина ми е на сърцето.. :-)

yuyuto
10-20-2007, 23:25
Ами аз не искам да го забравям.. Прекалено добър приятел ми е.. Прекалено многоо се обичаме... Прекалено много съм зависима... Прекалено много време съм изгубилапо него...
Бла бла... Не можем да сме заедно, защото просто не се получава... Аз не мога да го забравя, въпреки че той е с друга... Просто знам, че той ме обича.... Тов ане мипречи да продължа живота си като намеря друг.. вярно, че обичам един единствен, но в последно време има едно момче, което наистина ми е на сърцето.. :-)
Кофти положение... :roll: Да се обичате взаимно и да не може да сте заедно... :(

vikipf
10-21-2007, 07:10
Аз съм такъв човек, че никога няма да имам щастлива връзка заради държанието си.. Прекалено съм.. ревнива, груба, лигава.... А и той е от типичните момчета женкари... Може да е верен, тва е истина, но след като нещата не вървят той реши, че е по-добре да продължи свояживот.. а аз поех по своя път... :-)

Fallen`Angel
10-21-2007, 07:33
.. а аз поех по своя път... :-)


Точно от това ми става кофти. Всеки продължава, по различни пътища, няма да ги има онези щастливи моменти заедно. Иска ти се да бъдеш до нея/него до всички хубави, лоши и тъжни моменти.. Просто не мога да се примиря, че всеки поема по друг път.. Иначе малко по горе казаха


Кофти положение... Да се обичате взаимно и да не може да сте заедно...

И при нас е така, но причината е друга..

vikipf
10-21-2007, 07:50
Виж аз с бившето ми какво направихме.. Смисъл все още правим.. :lol: Въпреки всичко сме приятели... Вярно е, че сме нещо мнгоо повече от приятели.. но просто НЕ ходим... Не се караме.. не ревнуваме... Дори си говорим повече от преди... Променило се е това, че не сме се виждали оттогава... От 1 седмица... :lol: Което може би е един от факторите да съм в добро настроение... Защото знам, ч екато съм близо до него просто нещо ме задушава, ако не го прегърна.. Целуна...
Но всичко се забравя... Първата любов по-трудно, но и тя се предолява.. :P

Fallen`Angel
10-21-2007, 08:05
Виж аз с бившето ми какво направихме.. Смисъл все още правим.. :lol: Въпреки всичко сме приятели... Вярно е, че сме нещо мнгоо повече от приятели.. но просто НЕ ходим... Не се караме.. не ревнуваме... Дори си говорим повече от преди... Променило се е това, че не сме се виждали оттогава... От 1 седмица... :lol: Което може би е един от факторите да съм в добро настроение... Защото знам, ч екато съм близо до него просто нещо ме задушава, ако не го прегърна.. Целуна...
Но всичко се забравя... Първата любов по-трудно, но и тя се предолява.. :P

Да не земе да се окаже, че си пиша с бившата приятелка ? :roll: :lol:
Ние сме абсолютно същите - разговорите са много повече от преди (по телефона, наживо..) и всичко е мн готино, но като си представя, че ще я прегръща друг и .. всичко се обръща :(

vikipf
10-21-2007, 08:09
Аз поне знам, че няма да го прегръща друга... Новото му гадже е от Бургас... ::: :-D

Fallen`Angel
10-21-2007, 10:12
Аз поне знам, че няма да го прегръща друга... Новото му гадже е от Бургас... ::: :-D

Хах и това го има при мен - само, че тя е казала че не иска да си има приятел в близките 2 год, защото й писнало от всичко и иска да си е сама:)

sladka_______
10-21-2007, 10:27
мисла, че секи по различен начин. Едни не им пука толкова и им е лесно, но др който са по чувствителни не я забравят. Каквото и да правим най-важното е да запазим спомените си и да не мразим човека които сме обичали до вчера.

Iv4eTy
10-21-2007, 11:59
Ами ако си обичал някого наистина, изобщо не е лесно после да го забравиш. Все пак неможем да казваме на сърцето си... Всеки иска да може да си каже "край" и до там да спре с чувствата, но реално не е възможно... :?

svm1987
10-22-2007, 15:38
Ako si obi4al ne e trudno a nevazmojno da zabravi6 lubovta poneje vseki koito e obi4al 6te me podkrepi 4e lubovta ne se pomni 4e da se zabravi.Tq ne e spomen a mnogo 4uvstva sabrani v edno,koeto 6tom e istinsko e jivo ve4no.......

Fallen`Angel
10-22-2007, 19:50
Нямаш си и на идея колко си прав/а smv1987. Невъзможно е да забравиш някой, който си обичал, но е възможно да притъпиш, да сложиш чувствата в една кутийка и да я заровиш дълбоко в сърцето си и да се надявам един ден тази кутийка да изкочи отново от сърцето и да се отвори отново за ТОЗИ човек..

svm1987
10-22-2007, 22:34
Az si imam na ideq kakvo e obichta.Znam ot lichen opit kakvo e da obichash,da si shtastliv/a.Znam kakvo e i da te boli,da iskash da te nyama,no obichta...tya si ostava.......

SwEeT_PriNceSsS
10-23-2007, 05:54
Трудно се забравя любовта,но се забравя все някога във времето.А до това "Стига вече, трябва да продължа напред ' обаче да не можете да направите тази крачка?" само ще ти кажа,че няма не може има не искам.Когато има чувства си заслужава да се бориш,но когато няма тоест има само от едната страна по-добре да се откажеш,защото така нараняваш себе си и този които обичаш.А и ще пропуснеш това което те очаква в бъдещето.
tochno taaka i az sam na sashtoto mnenie :wink:

-=[Mi$hone]=-
10-24-2007, 08:51
...не беше първата, не е и последната знам... но миговете заедно бяха незабравими... тя беше тази която ме накара истиснки да обичам, да видя какво всъщност е любовта, да знам какво е да си истински значим за някой... беше просто супер, умирахме един за друг... учудваше ме даже как винаги имаше какво да си кажем, да се посмеем и за 2 месеца не сме се карали нито веднъж... незнам нещо като в приказка на която не можех да се нарадвам от щастие... че съм част от нея.........
и така докато един ден тя не каза: "Не мога повече. Няма ги тези чуства, както преди. Обичам те, не искам да те загубя, но..."
след тези думи просто незнаех каде съм, сънувам ли... та до вчера всичко беше перфектно... просто не мога да го проумея още... почти не ям, не спя ,а когато заспя сънувам кошмари... знам ще ми мине,може би ще срещна друга... но нея никога няма да забравя... :smt010 От любовта боли, но неможе без нея... Дори и да бягаш от нея, да не я искаш тя идва без да пита... и също така си отива ...

antifreeze
10-24-2007, 13:27
vseki ima polovinka no dali shte q nameri 8-[ ... tova veche e drug vupros! i ako chovekut v koito si vluben ne otgovarq na chuvstvata ti to po putq na prostata logika prosto ne e za teb :wink: za tova ne si skusqvai jivota i produljavai napred

hatercrew
10-28-2007, 12:58
ne trudno se zabravq no e fakt vse nqkoga se osyznava6 i edin den se budi6 i ti prosvetva - kva myka kvi 5 leva :lol: :lol: :lol: :lol:

one_more_minute
10-28-2007, 13:03
Ми лесно е ако имаш на разположение няколко яки филма, промишлено количество натурален сок и свободно време :)