PDA

View Full Version : ОХЛАДИТЕЛ -ОБОРОТИ



MARKOS
10-18-2007, 18:43
Как да си намаля оборотите на охладителите в компа нешто бях разбрал че имало няква настроика в BIOS за оборотите на вентилатора.
ако някои знае как нека сподели
10X

ubuntu
10-18-2007, 18:53
НЕ ГО ПРАВИ!!! ПРЕГРЯВА КОМПА И СТАВА МНОГО БАВЕН! ИМАХ ПРОБЛЕМ С ОХЛАЖДАНЕТО И ЗНАМ КВО СЕ ПОЛУЧАВА КОГАТО НЕ ОХЛАЖДА!!!
Ако процесора не се охлажда достатъчно .. поне при мен беше така за 5 мин загрява до 100 градуса и почва да работи по зле от комп на 300MHz и постоянно цъфти в 100% работата на ЦПУ-то .... Най много да ти гръмне компа :smt017 ](*,)

Forslor
10-18-2007, 18:55
Как да си намаля оборотите на охладителите в компа нешто бях разбрал че имало няква настроика в BIOS за оборотите на вентилатора.
ако някои знае как нека сподели
10X
Не пипай настройките за волтажа от Биоса освен ако не знаеш какво точно правиш и как да го направиш ,защото рискуваш много :wink:

MARKOS
10-18-2007, 19:08
При тези коментари мн ме притеснихте
аз искам да намаля оборотите заштото лятото свърши и няма такива жеги пак и сега в момента ми е 40 градуса да го направя поне 50
пак и като се варти по слабо шума ще е по малък
пак ако нещто се обарка и нз как да го оправя махам батерията от дъното и настроиките се нулират

Nm3*
10-18-2007, 19:20
Програмата е SpeedFan

Програмата показва скоростта на вентилатора, температурата и волтажа на процесора на компютъра. Основна функция на системата е контролирането на скоростта на вентилаторите (в зависимост от сензорния чип) в съответствие с температурата в кутията на компютъра ви. Така при по-ниска температура на работа можете да намалите оборотите на вентилатора. Наличен е даже достъп до S.M.A.R.T. информацията за харддисковете, които поддържат този стандарт. Така SpeedFan може да показва и температурата на диска.


Байка :smt006

MARKOS
10-18-2007, 19:42
А тоя SPEEDFAN има ли restore щтот ако нещо се обарка да мога да го варна в предишното му съъстояние

thefreak
10-18-2007, 19:48
заштото; по слабо; нещто
Мед ми капе като видя толкова неграмотни хора.

MARKOS
10-18-2007, 19:56
Kak се бачка с тая програма
от каде се намалят волтовете

MajeStic
10-18-2007, 20:28
Ми ако не разбираш от BIOS-а може да си регулираш от програмката Speedfan, но не ти препоръчвам, ако играеш игри и товариш много процесора. Аз си го направя на 60% - 3000 и нещо обороти. Иначе си работи на 5300 и нещо. Не бъркай не ти трябва :)