PDA

View Full Version : Приказка : )



Madness
10-19-2007, 08:27
Вчера моя милост реши да си подреди бюрото и ето какво намерии...приказка писана в 5. клас :mrgreen: Не че сега съм кой знае колко голяма,но все пак ми се струва отдавна ...запазвам афтентичността,заглавието и правописните грешки
:lol: Бая е дълга май ама...айде...
Та...
---
Една необикновена зима
---
Имало едно време момиче на име Катя.Тя живеела с майка си Мария и баща си Иван в къща край морето.Не били най-бедни,но не били и богати,бащата продавал риба,която хващал от морето,а майката понякога му помагала.
Момичето много обичало сутрин да излиза на брега на морето,да да гледа изгрева и да събира мидички.Вечер пък пък гледала как слънцето бавно се скрива зад отсрещната планина ,а звездите и луната се появяват на небето вместо него...
Щом дойдела зимата,баща и оставял риболова и прекарвал стоки по морето с кораба си.Една зима се наложило родителите и да заминат за няколко дни с кораба.И въпреки че не искали,те трябвало да оставят детето си само.Така и направили.
Катя била сама...Всъщност не съвсем!Нейн добър приятел си оставало морето и детето се справяло много добре.Пътуването на родителите и също било спокойно,докато една нощ не излязла буря.Корабът потънал.Бащата,стар моряк,свикнал на всякакви премеждия се спасил с помощта на една дъска.Със сетни сили се добрал до брега и припаднал.
Когато се събудил около него мало много пясък,палми,маймуни,папага и,непознати плодове...Всичко друго,но не и зима.Бил много объркан,не обърнал много внимание за това,а се уплашил за жена си.Търсил я много,но нищо.По-късно се успокойл и взел да разглежда мястото.Постепенно се сприятелил с маймуните и папагалите.С маймуните играел карти,а с папагалите пиел ананасов сок.Те му обяснили,че на острова хоря рядкоидват и то все корабокрушенци.Самите те се радвали на госта си,но имало и едни гущери-гиганти,те не закачали никой,но акоим вземеш от хранта те убивали.
Мъжът се захванал муждувременно да прави сал,с който да отиде при дъщеря си,която вече се плитеснявала за родителите си.
------>очаквайте продължение :-)

xXxScreamxXx
10-19-2007, 08:42
br br O4akvam prod1ljeieeee :P

DivoTo_KoTe
10-20-2007, 00:06
br br O4akvam prod1ljeieeee :P


да и аз много ми хареса,като напишеш продължението пиши едно лично като известие =D>

Madness
10-20-2007, 10:29
Абре то продължението е написано,нали ве казвам,тва го намерих в шкафа,писано е в 5. клас,прост не можах да го допиша(не ми се обяснява сега).Та,ето ви продължението :lol:
---
Тя открила зайчета наблизо и всеки ден играела с тях.През това време бащата маймуните и папагалите били пленени от огромните гущери,защото яли от бананите им.
Майката за щастие била жива.Спасил я братът на малката русалка-големият подводен принц,който много я харесал и не я пускал.Мария успяла да избяга някак си докато стражата(два гигантски омара) и принцът спяли.Оказало се,че тя се намира точно под остовът на който е мъжът И.Когато се качила разярените гущери я пленили още преди да се усети къде е.Сега двамата съпрузи били заедно,но дъщеря им седяла плачейки пред къщата им,а зимата отдавна била минала,и дори зайчетата не могли да я утешат....
Тя мислела,че дзайците живеят в тъмни дупки,нооо грешала!Веднъж те я завели в къщата си,за да яразведрят малко.Това била не дупка,а голяма просторна къща,по-голяма и от тези на хората.И къщата не била една,имало цяло подземно заешко царство.
През това време родителите и правило жалки опити до се освободят,докато жената не намерила някаква счупена мида и срязала въжето с нея,освободила останалите и всички избягали със сала.
И така,всичко си дошло на мястото.Мария,Катя и Иван пак били щастливо семейство.Лятото дошло отново,с него и риболова.Папагалите и мамуните били домашни помошници и любимци в къщата.Малкото момиченце научило всичко за премеждията на острова,но не обелило и дума за свойте нови приятелизайците,така те и заръчали.
:-D

Billy Spleen
10-20-2007, 12:43
Като за пети клас става, ама само до там