PDA

View Full Version : Птичка в кафез



naMy4Ho_KoTe
10-19-2007, 21:30
Здравейте, драги съфорумници.. Аз изглежда изперках тази вечер, та реших да оповестя едни мои размишления и се надявам и вие да споделите своите по темата. Ще се опитам да преплета идеята ми за тази тема с пример от моя живот, надявам се, че ще ме разберете.

От 7 месеца съм заедно с него. Обичаме се, не сме някакви лигльовци де,но и без да изпадаме в глупави сантименталности усещаме духовна връзка помежду си.

За пръв път съм вярна на мъж. Гордея се с това.. Но тази вечер изведнъж ме обхвана пристъп на паника. Осъзнах, че съм като птичка в кафез. Твърде свободолюбива съм, а в противоречие на себе си сама си нахлузих тия окови.. Замислих се дали си струва.

Един приятел ме посъветва, че вратичката на кафеза си стои отворена.. Пък нека излезна за малко да ”разкърша крилца” и после пак да се върна вътре по свое желание... Объркана съм.

А той, моята прекрасна половинка, ми каза ”Прави каквото искаш, за мен е по-важно да си щастлива, отколкото да си ми вярна”. И вече не само се обърках, а се и побърках. Живота е странно нещо.






П.П. За тези, които не са зацепили - темата може да се формулира така ”Проблем ли е сериозното обвързване, съществува ли синдрома ”птичка в кафез”, понякога чувствате ли се така и как се преборвате?”

babity
10-19-2007, 21:36
Моето скромно мнение е, че ако наистина го обичаш няма да имаш нужда да "разперваш крилца". Може да съм леко банална, но смятам, че любовта се състои в това да имаш всичката свобода на света и въпреки всичко да не се възползваш... Незнам, при мен е така... независимо дали съм с човека, когото обичам или не, докато имам чуства съм само негова.

naMy4Ho_KoTe
10-19-2007, 21:38
Моето скромно мнение е, че ако наистина го обичаш няма да имаш нужда да "разперваш крилца". Може да съм леко банална, но смятам, че любовта се състои в това да имаш всичката свобода на света и въпреки всичко да не се възползваш... Незнам, при мен е така... независимо дали съм с човека, когото обичам или не, докато имам чуства съм само негова.

Аз пък съм твой абсолютен антипод и търся момичета, които се чувстват както мен, барем някой ми покаже разковничето.. Твърде свободолюбива съм и не зная как може това да се съчетая със сериозна връзка, без да има изневери.

thefreak
10-19-2007, 21:44
Като искаш друг, късаш единия, зимаш друг, късаш другия, взимаш единия и т.н.
Не по 2 наведнъж.

My_Dear
10-19-2007, 21:49
Ето ти класическия случай - мен.
Начина, по който си реших проблема - в един момент обичта ми към един човек напълно обезсмисли желанието към когото и да е друг.
А пък ако някой ден пожелая - винаги мога да си тръгна. И мога да намеря следващия.
Вратичката на кафеза е отворена и е мой изборът дали ще изляза или не.
Само че на мен ми е хубаво вътре. И искам да си остана там.

Ти имаш това, което ти трябва - имаш възможността да правиш каквото си пожелаеш. Да си му вярна е твой избор, а не някаква принуда. В момента, в който си дадеш сметка за това, няма да се паникьосваш толкова ;)

naMy4Ho_KoTe
10-19-2007, 21:55
Ето ти класическия случай - мен.
Начина, по който си реших проблема - в един момент обичта ми към един човек напълно обезсмисли желанието към когото и да е друг.
А пък ако някой ден пожелая - винаги мога да си тръгна. И мога да намеря следващия.
Вратичката на кафеза е отворена и е мой изборът дали ще изляза или не.
Само че на мен ми е хубаво вътре. И искам да си остана там.

Ти имаш това, което ти трябва - имаш възможността да правиш каквото си пожелаеш. Да си му вярна е твой избор, а не някаква принуда. В момента, в който си дадеш сметка за това, няма да се паникьосваш толкова ;)

Благодаря за съвета. Наистина ми олеква като се замисля, че в крайна сметка.. Имам право на избор. И май трябва да го помоля да спре да ми повтаря в изблик на ревност "Ще те пречукам от бой ако разбера, че си била с друг, ще те закопая 2 метра под земята" (чувам го през ден, ама той го казва повече на бъзик като че ли).

thefreak, осъзнавам възможностите си и не мисля, че мога да нося две дини под една мишница. Говорех за ограничената свобода (ако я има въобще) като цяло :)

^Sam90^
10-19-2007, 21:58
Не само разбирам проблема ти... имал съм същия :-)
С половинката, с която съм имал най-сериозни отношения в живота си, се карахме главно за това - той имаше определени виждания за това как трябва да изглежда една връзка, а аз - други. Аз съм свободна душа по природа - не изневерявам, обаче. Излизам, веселя се, флиртувам с почти всички около себе си без да осъзнавам. Водя бурен живот и когато нещата се забавят, се чувствам неестествено. Това беше проблем - той искаше да си стоим вечер гушнати на някой хубав филм, после да правим прекрасен секс, да се изкъпем и да заспим гушнати преди 12. Да, ама не - аз излизах, ходех на ляво на дясно и, искам или не, имах контакт с други хора, които имаха... интерес към мен. Аз, естествено никога не съм давал почва да се съмнява в мен, но все пак той го правеше и това ме вбесяваше.
Има една порода хора, които трябва винаги да се чувстват свободни да правят това, което искат. Ако им се отнеме това право, те се чувстват, както ти каза, в кафез. Тогава започват проблемите в една връзка.
Излез, подай си носа, виж кое ти харесва и прецени какво искаш. ТОВА е важното - какво искаш ТИ.

naMy4Ho_KoTe
10-19-2007, 22:01
Не само разбирам проблема ти... имал съм същия :-)
С половинката, с която съм имал най-сериозни отношения в живота си, се карахме главно за това - той имаше определени виждания за това как трябва да изглежда една връзка, а аз - други. Аз съм свободна душа по природа - не изневерявам, обаче. Излизам, веселя се, флиртувам с почти всички около себе си без да осъзнавам. Водя бурен живот и когато нещата се забавят, се чувствам неестествено. Това беше проблем - той искаше да си стоим вечер гушнати на някой хубав филм, после да правим прекрасен секс, да се изкъпем и да заспим гушнати преди 12. Да, ама не - аз излизах, ходех на ляво на дясно и, искам или не, имах контакт с други хора, които имаха... интерес към мен. Аз, естествено никога не съм давал почва да се съмнява в мен, но все пак той го правеше и това ме вбесяваше.
Има една порода хора, които трябва винаги да се чувстват свободни да правят това, което искат. Ако им се отнеме това право, те се чувстват, както ти каза, в кафез. Тогава започват проблемите в една връзка.
Излез, подай си носа, виж кое ти харесва и прецени какво искаш. ТОВА е важното - какво искаш ТИ.

Много ти благодаря, че намери време и нерви да пишеш по темата ми и то толкова подробно. Наистина това ще направя. Може би просто имам нужда да пофлиртувам с някой и ще ми мине, от много време не съм го правила.. Направо забравих чалъма :)

LetiCherry
10-19-2007, 22:42
Хм...
Ако ти се замисляш сериозно по въпроса дали да си останеш в "клетката" или да не - значи може би някакси макар и досега да не се изневерила, това би се случила рано или късно и/или не обичаш чак толкова, че да би била готова и за напред да жертваш "свободата" си. Ако това е човека, когото обичаш и ти е добре с него, няма да има за теб значение дали ти "позволява" да изневериш, казвайти ти това за щастието или не. Ти просто ще знаеш, че няма да го направиш независимо от това какво мисли приятеля ти.
Аз имам връзка от година и 8 месеца, замисляла съм се за "свободата" си, да давам си я на драго сърце, защото не го чувствам като бреме или като някакво ограничение, защото просто не искам да съм с други. Преди съм имала и други връзки, но съм си мислила за други, някакси все съм забягвала не в правилната посока,все флиртувах с всички и ми доставяше удоволствие това внимание, което ако получавах от 1 човек не ме задоволяваше... Но пък от както съм с приятеля ми не ИСКАМ просто други. Той някакси ме промени, промени това да блея на 29302813 страни, само не и в човека с когото съм. Негова съм си само и съм щастлива от този факт, щастлива съм, защото искам само той да ме докосва, защото знам, че никой не би ми дал повече отколкото той.
Много зависи обаче и кое е важно за ТЕБ - сигурността при приятеля ти (макар че ти пак може да си с него, ако той не е против) или флиртовете, свободното поведение, секса с другите. Как ще се чувстваш после - представи си реално ситуацията и избери. За мен ако тръгнеш да изневеряваш значи нещо не те удовлетворява в сегашната ти връзка - не говоря само за секс, може да е някакъв вид внимание...Кое изобщо те навя на темата за птичката и клетката? От къде ти тръгнаха мислите?

П>С> На места не съм се изразила ясно, но вече ми е малко късно и бг книга не съм чела от отдавна..

sh3_1s_7h3_0n3
10-19-2007, 22:57
пхах май повечето сме го имали този проблем :-k

до едно време бях свикнала да ми е широко около врата...правех си, излизах си, ходех си където, с когото реша, не съм давала отчет, никой за нищо не можеше да ми държи сметка....до момента, в който се бях влюбила... апфф...
после всичко не беше чак толкова свободно сякаш, защото вече има още един човек, с когото трябва да се съобразяваш, да уважаваш и да му бъдеш верен..., но пък когато го обичаш това сякаш не ти тежи толкова... не го считаш като задължение, а го правиш просто защото така го чувстваш...

Ако обичаш твоето момче, щастлива си с него и се чувстваш пълноценна... значи просто тази вечер нямаш какво да правиш и си започнала прекалено мн да мислиш (което не, че е лошо... но си има и своите отрицателни страни...) :)

Освен това, както и другите вече ти казаха, 'вратичката ти е отворена'. Винаги можеш да излезеш стига да искаш. Ако толкова те блазни 'света навън' - направи го - излез... Никой не може да те спре.. Ако чувстваш, че имаш нужда, какво пък... стегнало те е...
Но ако ти е хубаво вътре, както на My_Dear, остани си...

Всичко опира до теб, твоите желания и нужди, твоите чувства... Изборът е твой. :)

И все пак... колкото по-малко задълбаваш в 'проблема', толкова по-малко 'объркана' ще се чувстваш.

ПП поздрав с линка от профила ми ^^ иии Хакуна Матата! 8)

yuyuto
10-19-2007, 23:51
Мдам, чувствам се именно така напоследък (птичка в кафез) и вчера се освободих от това бреме... Скъсах с него... :roll: :|
П.П. Твоя е златен очевидно, пази си го. Не е като моя дет ми беше сложил нашийник около врата. :(

mr0b1
10-20-2007, 01:27
Като искаш друг, късаш единия, зимаш друг, късаш другия, взимаш единия и т.н.
Не по 2 наведнъж.
Е тва е... :-k

alkobalko
10-20-2007, 06:37
Никога не съм се чувствала по този начин. Открила съм подходящото момче и нямам нужда да опитам нещо друго.

Tedi_sheep
10-20-2007, 07:02
Аз мисля така...че докато живея този земен живот никой не може да ме затвори в "кафез" и да ми отнеме свободата.МОга да съм "волна птичка" до момента, в който реша, че не е правилно спрямо друг човек.ТОва ще се случи само и единствено, яко обикна и уважавам този човек и при никакви други обстоятелства.Не мога да се съобразявам с човек, с когото не искам и не заслужава, и да жервам едничкият си живот на тази Земя.Според мен хората трябва да сме по свободни личности, с по-малко задръжки, но когато усетим, че се е появил човек с когото наистина да се съобразяваме, да го правим, за да не изгубим щастието и любовта :!:

Ice_Queen_
10-20-2007, 08:10
Здравей сладур.

Алеандра мн хубаво го е казала - Открила съм подходящото момче. Според мен там е проблема. Сигурна ли си че е подходящото , точното момче? Мн е хубаво че казваш ,че има духовна връзка м/у вас,че се обичате /въпреки че 6 месеца не е мн време според мен/ но това не мисля,че ти гарантира сваляне както каза - на оковите. Моята връзка е от 2 години и не чувствам окови.Въпреки че ТОЙ е супер мн ревнив и ме спира за тва и онова - като се замисля , нямам окови както ти казваш. За мен тази връзка е даже точно обратното - дава ми крила - това е това което съм търсила и се чувствам удовлетворена. Ти чувстваш ли се ?
Сигурна ли си че просто временно не ти се е струвало че приказката е истинска?
Вс ти го казаха - Сама избираш! След като се чувсташ , като в кафез - има ли смисъл да се самоизмъчваш?Любовта трябва да те кара да летиш,не обратното..

Presley
10-20-2007, 08:25
Ще кажа същото,което ти е каэал и приятелят ти-вратичката е отворена.При едно отворена врата,ти иэбираш дали да иэлеэеш или да останеш вътре.Ако искаш да иэлеэеш-иэлеэ.Эащото вратичката така или иначе ще остани отворена.Може да подтиснеш това желание ,но эа колко време ?Ден,месец,година , и какво?Рано или късно ще му дадеш глас и метафорично каэано- ще иэлеэеш преэ вратичката.Може след ,като иэлеэеш тя да се эатвори,но поне ще се эатвори след теб,а не пред теб! :-D Рабэра ме :-D

lLady_MooN_RaiN
10-20-2007, 08:31
На менпък не ми се е случвало...Може би защото винаги съм искала сериозна връзка и сега, когато я имам ми е хубаво. Хубаво ми е да знам, че на някой му пука за мен, хубаво ми е да ме ухажват, да ми говорят хубави неща, да ме търсят по телефона... Харесва ми вниманието и още не съм му се наситила. И незнам дали ще стане... Всъщност никога не съм чувствала липса на свобода в тази връзка. Но все пак и аз съм склонна да те посъветвам като твоя приятел. Зависи какво разбираш под"свобода" в една връзка. Ако е да излизаш спокойно с приятелки - прави го, ако е да се забавляваш с мъже - разбери се с приятеля си, ако трябва се разделете замалко. Въпроса е да правиш тези неща, които те карат да се чувстваш свободна. Идеята е скоро да разбереш колко по-хубаво е да имаш връзка с някой сериозно, отколкото да си свободна и да се опредлеиш. В крайна сметка когато някой ден се ожениш, ти НЯМА да си свободна, освен ако не се разведеш. Така че радвай се на живота и прави това, което те кара да се чувствш свободна докато му е времето - това е моя съвет.

naMy4Ho_KoTe
10-20-2007, 08:33
leti_cherry, мислите ми се навяха.. Когато както си се държах нормално (т.е. аз винаги флиртувам с всички - това за мен е един вид внимание което им отдавам), осъзнах, че нещо ме спира, че това нещо ме кара да се чувствам виновна заради това, че се държа нормално! Когато говоря за свобода.. Не ме блазни толкова идеята да правя секс с друг (аз по принцип не се пускам лесно, начесала съм си крастата), но изведнъж в главата ми проблясва червена лампичка.. Тревога. Ако наистина си намерила човека, с който искаш да бъдеш - то през живота си никога няма да докоснеш друг мъж, няма да усетиш чужда ласка.. И се паникьосах. Все още размишлявам над тези работи и се опитвам да намеря най-доброто решение.

Ice_Queen_, както ^Sam90^ вече каза - просто съм от онази порода волни птички. Аз съм сигурна, че дори да намеря този човек (ако не съм го намерила и изпуснала вече де), просто характера ми, принципите ми, навиците и светогледа ми не ми разрешават връзки над 6 месеца (е, имаше едно изключение). Май винаги искам това, което не мога да имам.. :|


Все пак много ви благодаря за споделените мисли, наистина ми дадоха нова гледна точка. Е, убедих ви вече, че съм като объркана 13-годишна, ама какво да се прави - съдба. Все пак оценявам приноса на всички и мисля, че темата се получи хубава дискусия. :)

naMy4Ho_KoTe
10-20-2007, 08:35
Ще кажа същото,което ти е каэал и приятелят ти-вратичката е отворена.При едно отворена врата,ти иэбираш дали да иэлеэеш или да останеш вътре.Ако искаш да иэлеэеш-иэлеэ.Эащото вратичката така или иначе ще остани отворена.Може да подтиснеш това желание ,но эа колко време ?Ден,месец,година , и какво?Рано или късно ще му дадеш глас и метафорично каэано- ще иэлеэеш преэ вратичката.Може след ,като иэлеэеш тя да се эатвори,но поне ще се эатвори след теб,а не пред теб! :-D Рабэра ме :-D

Кефиш ме :-D


П.П. lLady_MooN_RaiN, аз не изгарям от желание да съм с други мъже. Мен ме плаши самото изречение, самата мисъл ”Нямам свобода. Не мога да...” и каквото и да сложиш след многоточието, за мен е бреме..

HePeAJIeH
10-20-2007, 10:25
Решаваш само и единствено ти! Вие и двамата сте в кафеза на любовта!Ако ти е приятно с него и го обичаш не знам защо трябва да прекършиш оковите!Но ако го направиш от инат и самовнушение после ще съжеляваш за постъпката си [-X

BWald0rf
10-20-2007, 11:54
Ами забелязала съм че това се с лучва с много двойки които са заедно от доста време.Има някакъф такъф период,в който много ти липсва свободата , но ... трябва да размислиш дали си струва да си развалиш връзката заради един каприз,който така или иначе ще премине.Дори и да не скъсате вече няма да е същото между вас.Така че ако си силно привързана към него и имаш някакви чувства не прави тази грешка :)

sentient_
10-20-2007, 12:09
Нека да си кажа и аз мнението! Според мен има ли истинска обич, не чувстваш че си в клетка че си заварзана на едно място, ти просто нямаш очи за никой и за нищо а ти памучната щом се чувстваш така значи не обичаш истински ама! Мислиш си само че обичаш ама не.. заблудена си. Ако пък го обичаш наистина, значи ти сущо притежаваш така наречената курвенска жилка. Играят ти очите, и за това за дулгите връзки дали се чувстваш като птичка в клетка ебаси тъпотията виж ако говорим за мъж и жена съпруг и съпруга там е друго, ама гаджета? Можеш да си тругнеш когато искаш, никои няма да те намира виновен или да те съди, нз така мисля аз [-X

kobrichka
10-20-2007, 12:32
Миличка само едно ще ти кажа ти нямаш проблем,докато "вратичката е отварена" е добре,защото имаш право на избор и твоето мнение и желание се зачита от приятелят ти,което е мн важно.Той е оставил клетката отворена и ти можеш да влизаш и излизаш когато пожелаеш т.е ти не си в клетка.В клетка ще си,ако нямаш право на избор.Дории сега да се чувстваш в клетка,ти можеш да излезеш и да видиш къде се чувстваш по-добре.

BeBsItO
10-20-2007, 16:48
i az sam pti4ka v kafez.....ama ne6ta da izlizam ot nego :) ima go toq sindrom ama ne mi pre4i

Kras4eto_lp
10-20-2007, 16:55
Ами незнам и аз понякога се чувствам така ама никога нищо не правя :smt005 След като мислиш,чего обичаш не виждам причина да му изневеряваш :::

GregoryHouse
10-20-2007, 17:09
Моето скромно мнение е да живее ебането :-D Ъ...ако тряя да сме сериозни...ти какво очакваш като се обвързваш с някого...естесвено че го има при всички който са верно въпроса е можеш ли да го преодолееш...в смисъл да не искаш друг да те чука това ми е идеята...

koalka
10-20-2007, 17:13
В момента не се чувствам така, но съм имала един такъв период.Виж, дори и да си с друго момче за малко, не мисля, че това ще те направи щастлива, защото го обичаш. :wink: Според мен после ще ти е кофти, но пък не се знае, не те познавам...а може би и ти не знаеш.
Можеш да имаш леки флиртове, в смисъл нищо, за да се понарадваш и пак да сте заедно.Това не е много приятно сигурно за него, но пък и ти така ще се чувстваш по-щастлива и ще разбереш колко държиш на него.

П.П.:Не мисли толкова много за тия неща, както казаха-не е много на добре. :-)

naMy4Ho_KoTe
10-23-2007, 18:32
Моето скромно мнение е да живее ебането :-D Ъ...ако тряя да сме сериозни...ти какво очакваш като се обвързваш с някого...естесвено че го има при всички който са верно въпроса е можеш ли да го преодолееш...в смисъл да не искаш друг да те чука това ми е идеята...

Оф, Ваньооооооо, аз не искам да се чукам с други. Говоря за свобода като цяло - да мога да флиртувам, да се подсмихвам на други мъже, такива рал'ти. За мен флирта е спорт, както за някои пък е секса :) Както и да е, в крайна сметка излезнах на кръчма с един симпатичен приятел, прекарахме си хубаво, заглеждах се по мъже (даже ги коментирахме), малко пофлиртувах и ми мина. Сега всичко си е постарому. Ае, заключвайте темата, Котьо се опраи :-D :-D :-D

MayKyTy
10-23-2007, 18:43
Ами и на мен ми се е случвало. Много е побъркващо ... Аз лично не се възползвах от дадената ми свобода колкото и да имах нужда да проверя дали не съм само на думи свободна (в смисъл, след като се възползвам от свободата си той да реши че е наранен и да ме остави). Не съжалявам, че не го направих, дори когато разбрах че той се е възползвал от тази възможност, та дори и нещо повече (да не задълбавам). Та мисълта ми е че си е лично твое решение какво ще правиш, аз съм живият пример че не е толкова страшно ако си абсолютно вярна, но ти познаваш себе си и знаеш какво как ще ти се отрази. Успех :)