PDA

View Full Version : объркана съм



sexy_sladuranka___
10-20-2007, 12:25
От 1 година си имам приятел , уж се разбираме идеало НО той ме държи прекалено изкъсо . Не ме пуска да отида на село , не ми дава да се срещам много много с приятелки и т.н. Вече ми дотегна да съм робиня ,а щом го зарежа започвам да си блъскам главата защо съм го направила . Колкото и пъти да се караме винаге излиза че аз съм виновната , аз съм лошата ](*,) Просто посъветвайте ме какво да правя [-o< Знам че темата звучи тъпо и съжелявам . Благодаря предварително

BWald0rf
10-20-2007, 12:32
Кажи му,че искаш свобода и че неможе да ти забранява да правиш нещата които ти харесват. След като сте заедно от толкова време надявам се ще те разбере .. а ако не .. колкото и да ти е гадно трябва да го оставиш ... :roll:

punkrock
10-20-2007, 12:39
Приятеля ти явно е прекалено ревнив и ти няма доверие, щом не те пуска да излизаш и с други хора. Кажи му че вече не можеш така и ако той не се промени просто го късай!
Аз не бих останала с такова момче, което не ми дава свобода.
Ти не си виновна за нищо и имаш право да правиш всичко, което ти се иска, да излизаш с приятели и да се забавляваш :)

Cool_Bitch
10-20-2007, 12:42
Трябва да му обясниш,че имаш нижда от лично пространство.И не издържаш вече да те държи"из късо".Предполагам,че ще те разбере.А ако не те трябва да помислиш за варианта"раздяла". :-k

kobrichka
10-20-2007, 12:46
Това как да постъпиш го знаеш само ти.Аз лично обожавам свободата си и не бих могла да живея в клетка,това твоето си е чиста клетка.Аз не бих издържала някои да ми казва какво да правя,с кого да излизам и т.н,защото така той живее моят живот,а аз просто съществувам.Сама решаваш дали да живееш така както ти икаш или да живееш така както той иска (т.е просто да съществуваш).Просто помисли след време когато се обърнеш назад ще си доволна ли от себе си?Това е най-важното да правиш това,което те прави щастлива. :)

MakeMeLaugh
10-20-2007, 12:47
извън темата - приятеля ти да не е рак или козирог :lol:

Еми поговори с неги не с нас, насериозно двамата, но бъди мила и гледай да не изкараш нещата все едно ти дотегнало и се махаш зада не те зареже той. Покажи му, че просто искаш малко свобода, но и му докажи, че няма съмнение за притеснение. :)

По принцип щом така се държи с теб, значи има причина. Явно ти сама не си доказала връзката си пред него.... Помисли над това.Покажи му, че може да ти има доверие и му докажи, че няма в какво да се съмняа в теб. Ако направиш това ще отпуснеш края ;)
Личен опит :)

Пък ако, въпреки всичко не се оправят нещата - махай се докато в време... щом споделяш за проблема, значи има сериозен проблем

Presley
10-20-2007, 12:56
Или е прекалено ревнив или пък ти си му дала повод.Ако ти си му дала,по-добре поговори с него един път сериоэно и се иэяснете.Кажи му това,което каэа тук.Но ако просто си е такъв,не се надявай да го промениш,эащото ти гарантирам,че няма да успееш.При подобно положение единственият иэход е раэдялата ...или да си продължавате по същия начин.Но аэ лично никога не бих търпяла такова отношение и недоверие,эащото явно действително ти няма голямо доверие.

RaLkb
10-20-2007, 13:10
Ima samo edno reshenie i to e da go zarejesh i da si namerish nqkoi koito nqma da te ogranichava i nqma da te prevarne v robinq :!: :!: :!: A pak ako ne go napravish shte si bluskash glavata posle i shte si se chudish na akbla.

MakeMeLaugh
10-20-2007, 13:23
Ima samo edno reshenie i to e da go zarejesh i da si namerish nqkoi koito nqma da te ogranichava i nqma da te prevarne v robinq :!: :!: :!: A pak ako ne go napravish shte si bluskash glavata posle i shte si se chudish na akbla.
Ей такива тъпи съвети трябва да се трият, честно.,
Личи си, че си на неповече от 15....
В една връзка трябва да говорене, разбирателство, и дори за най-малкото нещо трябва да се обсъди от двамата. Иначе на какво ще речеш връзка, това е да държиш на някого а не като ти кефне нещо и да врътнеш гъза....
Тя ако искаше да го остави без да опита други варианти да го беше направила и изобщое нямаше да пише в тази тема... чат ли си.

GameMaster
10-20-2007, 13:35
Po princip az takiva ne gi t1rpq .............. [-X Ne moje vse za vsi4ko ti da iliza6 vinovnata ..........az ako bqh na tebe nqmashe da go t1rpq tova da s1m robinq [-X

maybelline
10-20-2007, 13:37
Нека позная - ти се държиш мило и той те изкарва виновна, а ти си блъскаш главата и излиза, че си невинното момиче, което само трябва да се оправя с прищевките на приятеля си, все едно си майка, която се грижи за детето си. Аз се държах като теб с бившия си приятел. Повярвай - няма смисъл. Така не го учиш на нищо (нито пък учиш себе си на нещо полезно) и само си губиш времето. Промени нещата мъничко, така че на теб да ти е по-готино.
Започни с това да спреш да го съжаляваш. Той например ти казва "Е защо ще '(правиш нещо си, което не му харесва)'?" или като цяло започва да мърмори нацупено или обвинително за нещо, което "си длъжна да прецениш" или "не си съобразила с мен". Не го съжалявай, не се чувствай виновна заради избора си, не мисли "А дали не е прав" или "Сега ще го разочаровам". Няма такова нещо. Нито ще го "разочароваш" (т.е. може з амалко, но ще му мине по-бързо отколкото предполагаш), нито ще ти се разсърди (пак казвам - може, но за малко), нито ще си извади някакви лоши изводи за теб, нито ще остане с някакво трайно физическо или психическо увреждане. Не го съжалявай и не се впечатлявай от пресилени реакции. Следващото е да му кажеш любезно и твърдо какво ЩЕ направиш (а НЕ какво мислиш или имаш намерение да направиш, стига да не е проблем за него и да е съгласен). Просто му кажи какво ЩЕ стане, независимо дали ще се срути светът от това ;) Например "Утре отивам на село" или "В 3 часа излизам с (Гошо/Лина/приятели/мама)" и не добавяй нищо. Наблюдавай реакцията. Ще последва едно от тези:
:arrow: "Е, няма ли да си с мен?", "Значи не искаш да сме заедно?", "Вместо да (направиш нещо друго)" :!: Отговор "НЕ. Това са глупости. ЩЕ направя (това, което спомена преди малко БЕЗ никакви допънителни обяснения от рода на "само за малко" или "ще бъдем на кафенето до нас")".
:arrow: "Няма да (правиш нещо си - да излезеш/да заминеш). Ще бъдеш с мен" или "Ще отложиш това" или каквато и да е идея на "НЯМА ДА СТАНЕ". :!: Отговор "О, да, (ще стане/ще изляза/ще замина/ще незнам-си-какво)" - кажи го със абсолютно мил и твърд тон. Бъди любезна, но ЗНАЙ, че това, което си РЕШИЛА да направиш, Ще Стане, независимо от мнението или желанията на приятеля ти. Това не е неуважение от твоя страна - на теб ти пука какво мисли той. Просто независимо че отчиташ мнението му като важно, ти изобщо не се ръководиш от него. Ето така се печели уважението на гаджето (особено в такива моменти ще ти е много полезно). Бъди любезна и неотстъпчива. И най-важното - през цялото време бъди спокойна. Ако той избухне или започне да спори или да те обвинява (изобщо не се изненадвай - ще го направи), най-голямата глупост от твоя страна ще е да се защитаваш и да оспорваш мнението му. Като започне да вика/ псува/ обвинява/ пита/ недоволства, просто го гледай в очите (езикът на тялото ти трябва да казва "Я да анализирам какво ли си мисли този човек") и стой спокойно (на едно място без да се движиш много-много). Като приключи (ще стане след период между 5 секунди и 1 минута), спокойно кажи "Това ли беше?" или "Приключи ли?" (като идеята ти е "Изказа ли всичките глупости, които имаше, че да минем към друго занимание?"). Той пак ще каже нещо от този род (като преди малко), с единствената разлика, че ще е по-кратко (може дори само едно "ДА" да каже) и съвсем леко променено (например може да добави "И никога не ти пука/не ме слушаш/незнам-си-какво"). Като свърши и втората (и по-кратка) серия обвинения/ нападки/ жалване, отговори просто (със съвсем спокоен тон, тип "Не ме ли чу предния път?) "А сега ме чуй. (Това което ще правиш) ще стане.Точка." и продължи със смяна на темата ("Ти какво ще правиш утре, докато съм на кафе?" или "Ще включиш ли компютъра да проверим дали няма някой интересен филм по кината?").
И най-важното. След като веднъж си казала какво ще правиш, не сменяй плановете си. Направи го. Така показваш, че държиш на думата си и никое дете (защото приятелят ти реагира точно като дете) няма да промени това без основателна причина, която първо е обсъдена (обсъдена,а не изкрещяна) с теб. Отстоявай мнението си, позицията си, желанията си и прилагай този метод за всичко, което е важно за теб,а дори и за по-неважните неща. Това не е "несъобразяване" с гаджето ти, а уважение и към двама ви. Уважаваш себе си като правиш каквото си решила да направиш и уважаваш него като държиш на думата си (независимо в какви ситуации и дали му харесва) и не му позволяваш да ти се качи на главата. Просто го аправи и знай, че ЩЕ стане това, което трябва да стане ( в случая, това което си решила да направиш). Успех ;)

N0_feAR
10-20-2007, 14:04
Според мен този проблем е трябвало да се изчисти още в началото на връзката ви, защото пича вече ще си е свиканл по този начин. Ся к'вото и да му приказваш ще ми влезе през едното ухо и ще излезе през другото, но все пак ако искаш опитай да поговорите. От опит глава не боли ;) Ако не стане с разговори си прави т'ва коети искаш ( в смисъл си ходиш на село когато си искаш, излизаш си с приятелки когато си искаш) а той трябва да го понесе, ако ли не го режеш и т'ва е.

sexy_sladuranka___
10-21-2007, 06:05
Благодоря на всички , мисля че темата е приключена :smt006