PDA

View Full Version : Чувам гласове-тоа нормално ли е?



Charlotte_
10-20-2007, 16:43
Здравейте!Може би моят проблем е по-скоро нещо не като проблем,ами най-вероятно като болест на ума,все още с никого не съм споделяла това,и сега го правя с вас,тъй като не ви познавам.Естествено е да не искам да споделя това с близки,защото съм убедена,че ще помислят просто че се ШЕГУВАМ.А ако продължавам така по-дълго време,опитвайки се да ги убедя в истината,която казвам,ще ме помислят за луда,но не луда както често приятелите се наричат помежду си,а луда в лошия смисъл на думата...Така..отпреди година насам започнах да чувам гласове в ума си,дълго се чудех какво се случва с мен,дали полудявам,дали съм прекалила с пиенето:Двъпреки че не пия,и в продължение на мн време мислех само и единствено за товаВсеки ден се замислях в логичността на това което се случва в ума ми спрямо всичко останало,просто защото това,което ми се случваше и продължава да се случва с мен е извън границите на нашия свят,звучи като нещо фантастично и нереалистично...така постепенно разбрах нещо друго,което може би повече обясняваше нещото,случващо се с мен.Аз разбрах,че гласовете които чувам всеки божи ден(не непрекъснато най-често през деня,когато съм будна де)аз чувам разговорите на хора,които са на около 100 метра покрай мен,това са хора в техните домове,хора по улиците,разхождащи се възрастни ид еца.. изобщо всеки не подалече от горе долу такова разстояние(но сами разбирате че такова разстояние се намират мн хора,мн разговарящи и аз никога не можех да различа отделна дума,просто е,представете си как до вас разговаря цяла тъпла от хора).Все още не съм напълно сигурена в това..което предполагам,но в последните седмици имам мн доказателства за това..тоест накратко казано,както нормланите хора чуват разговорите на хората,намиращи се в близост до тях,така и аз чувам,но в доста по-голяма дистнацияНе знам...не съм толкова наясно с науката,защото съм едно 16 годишно объркано момиче..не съм наясно с физичните закони,но се нуждая от помощ,това което се случва с мен засега не ми пречи,но кой знае за след това...понякога ме боли глава,но заега нищо по-сериозно.Дори не знам защо писах,като всички ще решат че се шегувам...но просто не знам какво да правя.Това е..всичко...цялата ми история...

Moderated by Aleandra
т. 1 от Правилника!


Редактирано от:ЦвЕтИт0-7-ма т.от правилника. :wink:

Cool_Bitch
10-20-2007, 16:47
Според мен добре е :-k да се консултираш със психо-аналитик!

punky_monkey
10-20-2007, 16:56
Ами опитай се да не смяташ това като проклатие или лудост, ами като дарба:) Ще откриеш, че може да ти помогне в много неща, в изграждане представа за хората или в училището! Мисли от добрата страна на нещата

carevi4noto_momi4e
10-20-2007, 16:57
abe i az imam takiva problemi ama ne sa ba6 glasove (think)

GregoryHouse
10-20-2007, 17:02
Ъх доколкото ми е известно това което описваш трябва да е в следствие на сериозни генетични изменения...коеото освен ако не си изложена на радиация или на генни експерименти е невъзможно...следователно остават вариянта да си луда...но акко беше така нямаше да пишеш във форума...и остава вяриянта че си въобразяваш всичко това...което също важи и ако ти хлопа дъската...според мен най логичното е темата да е ебавка или да си въобразяваш...идея си няма защо си решила да пуснеш темата в Любов

sapphirr
10-20-2007, 17:18
...идея си няма защо си решила да пуснеш темата в Любов

как защо ,нали тука има по-голяма публика...даже направо в "Секс" трябваше да я пусне,там посещаемост е с най-голям %.


никога не можех да различа отделна дума-проблем,наистина.пий аналгин,току-виж се пренастроили радио-4естотите

GameMaster
10-20-2007, 17:28
Am ne znam ...................otidi na lekar ili kaji na va6ite ama nai-malko da te pomislqt za nenormalna ........... :-D Zamisli se ........mojebi mn si 4istish u6ite :smt017

BeBsItO
10-20-2007, 17:49
moje bi 4estotota na koqto e ustroeno da 4uva 4ove6koto uho pri teb e razli4na, i 4uva6 dosta po dobre ot dr te, koeto v slu4eq ti pre4i. spored men idi na lekar i ve4e ako ne se otkrie fizi4eski problem, otidi pri nqkoi izvesten psiholog. toi nai dobre 6te znae. uspeh

LoReTo
10-20-2007, 17:50
Мила,няма нищо страшно.Има наука която изучава точно тези въпроси.Аз съм същата като теб.Само,че при мен различното е,че аз получавам информация за бъдещето.Това е вродено,много малка част от хората я имат тази дарба и много голяма част от хората невярват,че това е истина и съществува.Ти не си луда,не се притеснявай за това.Напиши ми на ЛС скайпа ти и ще ти разказжа малко повече и ще ти обясня всичко.Успокой се,не си луда...има мн хора,които незнаят нищо за това и си мислят че сме луди но не е така...мога страшно много да пиша по тоя въпрос но ще ти дам няколко книги които е йелателно да си купиш и да ги прочетеш за да разбереш за какво става въпрос.

Ch0c0la73
10-20-2007, 18:44
vuzpriemai go kato darba ;] i spodeli s nqkogo naprimer lekar i roditeli ;]

EvilBrunette
10-20-2007, 18:46
:shock: Лелее, наистина звучи фантастично. Но както каза някои по-нагоре - иползвай го. Приеми го като дарба. :wink: Ще може по-лесно да ти подсказват в даскало. :-D

DevilWish
10-20-2007, 18:59
никога не можех да различа отделна дума-проблем,наистина.пий аналгин,току-виж се пренастроили радио-4естотите
Axhyhayxhyahyaxhyhaxyyhaxhy ee ne moa we :smt005 :smt005

MoHuTo
10-20-2007, 19:03
Ами ако е вярно, според мен трябва да се радваш, щото все пак тва е някаква дарба...и както казаха по нагоре по-лесно ще ти подсказват в даскало :-D ама ако не е вярно... [-X [-X

inlove_girl___
10-20-2007, 19:22
vij mila ne si luda,ako pogovori6 sas pastor ot evangelska carka 6te ti pomogne.prosot otigi i obqsni kakvo e polojenieto,nqma da sgreshish,nqma ni6to lo6o v tova da opitash nali??ne se pritesnqvai vs 6te e nared

GregoryHouse
10-20-2007, 19:38
Божее като чета тая тема и ще помисля че не са останали логично мислещи хора...много сте гледали сериала "Сентинел" глоавния герой чуваше и виждаше като орел...това дето го приказвате тука видения от бъдещето хиперчувания...вие имате ли нещо на втория етаж...ако то това ще да е шизофренията ви...


П.п: Като имаш видения от бъдещето предвиди какъв ще е следващия ми пост....апф.

Red_Bull4o
10-20-2007, 20:31
moje bi 4estotota na koqto e ustroeno da 4uva 4ove6koto uho pri teb e razli4na, i 4uva6 dosta po dobre ot dr te, koeto v slu4eq ti pre4i. spored men idi na lekar i ve4e ako ne se otkrie fizi4eski problem, otidi pri nqkoi izvesten psiholog. toi nai dobre 6te znae. uspeh
i az si mislq 4e e ne6to takova

B3B0K
10-20-2007, 21:18
ptidi pri DR.House :D dokolkoto znam ima edin saforomec det e s takav pici ti e pisal o6te na parvata str :-D :-D :-D no ser .. moje bi si go izmsiql6 ili si hodila do 4ernobil na skoro ? :-k normaniq otg koito vs ti davame e lekar! kakvto i da e moje da po4ne6 or djipito ;-) n oako naistina be6e luda nqma6e da go napi6e6 tuk a 6te6e da si svita v nqkoi agal gu6nala kolenete si

rame
10-20-2007, 21:54
n oako naistina be6e luda nqma6e da go napi6e6 tuk a 6te6e da si svita v nqkoi agal gu6nala kolenete si Ех,интересна представа за лудите си имате вий :wink: Все пак думата луда е много обща,но може да имаш некакфо психично заболяване....а може пък и да е дарба,знае ли човек :wink: Никой оттук не може да ти каже със сигурност,защото има някой,които мислят,че е еволюция,дарба,а други-че е лудост :? Кой е правия??? ](*,)

B3B0K
10-20-2007, 23:06
rame Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 12:54 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

B3B0K написа:
n oako naistina be6e luda nqma6e da go napi6e6 tuk a 6te6e da si svita v nqkoi agal gu6nala kolenete si
Ех,интересна представа за лудите си имате вий Все пак думата луда е много обща,но може да имаш некакфо психично заболяване....а може пък и да е дарба,знае ли човек Никой оттук не може да ти каже със сигурност,защото има някой,които мислят,че е еволюция,дарба,а други-че е лудост Кой е правия???
mii kao i az ne sam ured kvo da si predstava?
:-k az si priznavam ne6to sa me zbarkali ama o6te zn kade?!

yuyuto
10-20-2007, 23:16
Май ти трябва лекарска намеса... Ние не можем да ти помогнем... Не сме лекари все пак... Но задължително трябва да потърсиш лекарска намеса... А ако вашите те обичат, ако им го обясниш правилно и добре разбираемо, ще го приемат и ще се опитат да ти помогнат... :roll:

xkk
10-20-2007, 23:18
П.п: Като имаш видения от бъдещето предвиди какъв ще е следващия ми пост....апф.няма да има такъв :shock:

B3B0K
10-20-2007, 23:18
to mn dobre zvu4i da kaje6 : kaji na va6te predstavi si reakciqta na va6te ako im go kaje6 :-k moita nema da me vzeme na ser sestrami 6te umre da se hili a ba6tami 6te me otpi6e savsem

yuyuto
10-20-2007, 23:22
to mn dobre zvu4i da kaje6 : kaji na va6te predstavi si reakciqta na va6te ako im go kaje6 :-k moita nema da me vzeme na ser sestrami 6te umre da se hili a ba6tami 6te me otpi6e savsem
Ами кофти родители имаш, кво да ти кажа... :roll: Вместо да те подкрепят и да се опитват да ти помогнат, да почнат да ти се хилят... Нз, моите не биха направили така... :smt011

B3B0K
10-20-2007, 23:58
to mn dobre zvu4i da kaje6 : kaji na va6te predstavi si reakciqta na va6te ako im go kaje6 :-k moita nema da me vzeme na ser sestrami 6te umre da se hili a ba6tami 6te me otpi6e savsem
Ами кофти родители имаш, кво да ти кажа... :roll: Вместо да те подкрепят и да се опитват да ти помогнат, да почнат да ти се хилят... Нз, моите не биха направили така... :smt011 aaa sestarti mi se hili na mama! :-D abe zaebi stignah dotam taq sedmica 4e maikami da mi dava saveti v lubovta iskam da se zakopam no be6e dobar pak ne predstavi si kak bi i ti samata iztalkuva takowa ne6to pak sig az pobarkanata ama ... nz

Pafkata
10-21-2007, 00:26
trqbva i psiho analitik

ThankYouVeryMuch
10-21-2007, 01:31
Не и трябва психар, трябва просто да използва времето си в писане на книги, защото и се отдава да пише истории за параносрмални явления. :-D

GregoryHouse
10-21-2007, 06:33
Някой изтъкна че това може да се дължи на различна честота на чуване...нека обясня че това е невъзможно в момента човешкото ухо чува мисля че от 20 доо 20к херца...така че 1во ми е много интересно как това може да е различно без да е на генетична основа и да си родена с него... и 2ро как е възможно да се появи...и всъщност ако е вярно би трябвало да чува съвсем различни неща от хорсите гласове...но тъй като все още не съм квалифициран лекар...сериозно ти препръчвам или да спреш с научната фантастика или да идеш не на психотерапевт а на психиатър...


Темате вероятно е ебавка или по лошо имаме си луди у форума...

Charlotte_
10-21-2007, 10:49
Уважам решението на модератор да ми премести темата в друг раздел,но да променя темата на заглавието ми,и то дори да допусне правописна грешка,според мен не е редно. Още повече че така темата ми звучи абсурдно! ''Чувам гласове.Тоа нормално ли е? '' Това нормално ли е,хахахаахаха та кой ще каже че е???Нормалните неща са всекидневните неща,но двете изречения по никакъв начин не се връзват едно с друго... ПС Thank you very much може да последвам съвета ти ;)

ThankYouVeryMuch
10-21-2007, 12:19
А и само да вметна към другия съвет...
Не чуваш гласове, това са просто натрапчиви мисли на нервна почва. Помисли върху това дали си невротичка. Това нещо не е нищо странно, даже повече хора от колкото предполагаш са невротици и параноята ги хваща по-често от колкото останалите. За сметка на това имат много други качества, които ги правят гении. Сериозно ти говоря, много от писателите са невротици, затова светоусещанията им помагат при написването на невероятни истории. Даже не се и старай, виж че веднага се получава да напишеш нещо интересно. O:)

rakiQ
10-21-2007, 16:27
тва е егати якото :smt007

Liar
10-21-2007, 18:14
Поговори със специалист по темата,без знанието на родителите ти.

yuyuto
10-21-2007, 21:01
Някой изтъкна че това може да се дължи на различна честота на чуване...нека обясня че това е невъзможно в момента човешкото ухо чува мисля че от 20 доо 20к херца...така че 1во ми е много интересно как това може да е различно без да е на генетична основа и да си родена с него... и 2ро как е възможно да се появи...и всъщност ако е вярно би трябвало да чува съвсем различни неща от хорсите гласове...но тъй като все още не съм квалифициран лекар...сериозно ти препръчвам или да спреш с научната фантастика или да идеш не на психотерапевт а на психиатър...


Темате вероятно е ебавка или по лошо имаме си луди у форума...
Слушайте д-р Хаус, деца, чичко доктор винаги знае как да помогне на леко чалнатите в главата, както в случая. :-$

rave to the grave
10-22-2007, 20:25
Запиши се да тренираш тай-чи!Медитацията изчиства ума.Един приятел имаше същия проблем но тоя имаше видения и кошмари!След като потренира тай-чи се оправи и до сега го е страх да престане да тренира :roll: :lol: :o 8)

danger4343
10-24-2007, 12:39
Az ne smqtam 4e se 6eguva6, no mislq 4e trqbva da se konsultira6 s psiho-analitik za da ti pomogne i da ti kaje vsa6tnost kakvo ti e.

Sten_D
10-24-2007, 13:05
Hodi nqkade na psihiatur :wink:

jotitu
10-24-2007, 22:42
hihi moeto momi4e i az si misleh syshtite gluposti dokato ne se usetih 4e tova sa neshta koito prosto mi idvat na um.. kak da go kaja... :-k 4uvash tova koeto se predpolaga da 4uesh.. i ne go 4uvash a go mislish tva e prosto iliuziq koqto sama syzdavash.. - hodish sled nqkoi i go zabelqzvash 4e e jena na okolo 50 sys dylga pola i pulover: mislish si 4e 4uvash:"onq den dokato polivah cvetqta.." tva sa prosto gluposti proumei go i sama she vidish kak si4ko she iz4ezne.. [-X ne si luda prosto si obyrkana \:D/ мисли с главата си и не гледай толкова телевизия и ще се осъзнаеш... да не си денка на уинкс? 8-[

i btw minah go toq period predi 3 godini

kasiopea
10-25-2007, 16:53
Слушайте д-р Хаус, деца, чичко доктор винаги знае как да помогне на леко чалнатите в главата, както в случая. :-$
:smt005 :smt005 :smt005
Впрочем това ми се струва странно, на практика лудите имам такива ''явления'' в главата. Отиди на лекар и психотерапевт и си сподели проблема. Дано ти помогнат. :|
П.П Много искам и аз да имам такава дарба. Много ще ми е интересно и забавно да чувам неща, които другите не могат. :(

i'm so excited!
10-25-2007, 17:18
ъъ, на каква субстанция си? :roll:
гъбки?
лсд??
каленце???

абе на каквото и да си - обърни се към лекар.

Charlotte_
10-26-2007, 09:03
вече получих виденията,явно ще става все по-зле,моля помогнете! :cry: :cry: :booooomb:

rave to the grave
10-26-2007, 10:03
С какво са свързани виденията ти!?

SunSet_GirL
10-26-2007, 14:29
Незнам какво да мисля , но със сигурност някои хора са по-специални от други.Какво имаше във виденията ти?

mon4eto
10-26-2007, 14:33
NE si luda mila spoh prosto ima6 darba :wink:

fire_magic
05-29-2011, 18:26
Болестта ти се нарича Шизофрения, потърси психиятър възможно най-скоро. :)

kalpazanka
05-29-2011, 19:01
Каза fire_magic четири години по-късно.