PDA

View Full Version : Притеснение за бременност



XXXYYY
10-21-2007, 09:07
здравейте, приятелката ми преди много рядко ходеше до тоалетна и все се стискаше и един ден пикала малко кръв, сестра и е имала такъв проблем и мазала се с нещо и било от яйчниците.
Рядко с приятелката ми правим секс без презерватив, но се е случвало няколко пъти, но не съм свършвал в нея, веднъж ми стана доста хубаво, но си го извадих :oops: и свърших след 4-5 секунди.
Но тука тези дни се оплаква от често уриниране и лека болка в кръста от страни (която можеби е от това,че цял ден седи на дивана и решава наведена задачи на една ниска масичка).. След 5 дни трябва да и дойде цикъла и с нетърпение чакам това да стане, но тука съм се побъркал, защото четох, че болки в кръста и често уриниране са ранните признаци за бременност.. какво ще ме посъветвате, че незнам вече изчетох тука хиляди сайтове :oops:

Water_lili
10-21-2007, 09:28
също така може да са признаци и за проблеми с бъбреците или някакво друго вътрешно възпаление като цистит например. За това най добре е да отиде веднага на лекар да и направят изследвания на урината ,ако се притеснява че е бремена и майка и може да разбере да си направи първо тест за бременост :roll:

rakiQ
10-21-2007, 09:51
е нека си направи един тест де!

Sweet__baby
10-21-2007, 10:08
Може да има проблем с бъбреците.... Но нали каза, че не си свършвал в нея....защо се притесняваш, че може да е бременна...сигурно има някакъв друг проблем. Нищо чудно да е от бъбреците всичкото това.... :-k :shock:

sladka_izmama
10-21-2007, 10:18
spored men sa bybrecite ,taka 4e don't worry [-X

fiama
10-21-2007, 12:07
Ами всъщност тези неща са признаци на доста напреднала бременност, когато плодът порасне и започне да притиска пикочния канал. Ако и закъснее да си направи тест, въпреки че щом не си свършвал в нея- няма нужда.

DeVoi4eTo
10-21-2007, 13:31
също така може да са признаци и за проблеми с бъбреците или някакво друго вътрешно възпаление като цистит например. За това най добре е да отиде веднага на лекар да и направят изследвания на урината ,ако се притеснява че е бремена и майка и може да разбере да си направи първо тест за бременост :roll:


+1 ;)

foreverr
10-22-2007, 12:21
Ами най-добре изчакаите тези 5 ди и ако не и дойде идете на гинеколог!А ако и дойде и има промяна в цикъла(слабо течение и светла на цвят менструация)Може и да е цветна бременност!Идете на гинеколог като и свърши(ако е в случая с слабото течение и светлия цвят)Но спореде мен не е бременна-ако е ощве на 14-16 години е малка вероятноста иот забременяване!

alkobalko
10-22-2007, 12:45
...ако е ощве на 14-16 години е малка вероятноста иот забременяване!

И кое по-точно намалява риска? Независимо дали си на 14 или 20, щом има менструация и яйцеклетка, риск от забременяване има.

_butterfly_
10-22-2007, 14:05
...ако е ощве на 14-16 години е малка вероятноста иот забременяване!

И кое по-точно намалява риска? Независимо дали си на 14 или 20, щом има менструация и яйцеклетка, риск от забременяване има.

Точно такива момиченца, които си мислят че от първия път не може да се забременее или щом са на 14-16 също няма вероятност, надуват корема.

foreverr
10-22-2007, 14:21
...ако е ощве на 14-16 години е малка вероятноста иот забременяване!

И кое по-точно намалява риска? Независимо дали си на 14 или 20, щом има менструация и яйцеклетка, риск от забременяване има.

Точно такива момиченца, които си мислят че от първия път не може да се забременее или щом са на 14-16 също няма вероятност, надуват корема.Oки оки, само казах мнението си!Вие мислите едно аз друго-но риска е по малкъза(според мен), защото ако е още на 14-16 тогава първо менструацията не е много редовна, хормоните не са много качествени и за тва!

AliceSw
10-22-2007, 15:07
айде бе...моят цикъл, откакто е дошъл не е прескачал и е бил супер редовен...5 години вече ми идва в рамките на 26-30 дена, закъснявал е с повече от седмица 2 или 3 пъти за всичкото време

iveto89
10-22-2007, 15:33
vqrno e ,4e pepito...pi6e malko neobosnovani otgovori..no tozi put trqbva da q podkrepq....naistina kogato si na 14-15 ima veroqtnost ot zabremenqvane,no zna4itelno po-malka,za6toto vse o6te tqloto ti se razviva,organizmat osuvur6enstva,vtori4nite polovi belezi ne sa dostatu4no qsno izrazeni...kato naprimer gurdite(ne dostatu4no razviti mle4ni jlezi,koito da osigurqt kurmeneto),humoralnatata regulaciq,koqto osigurqva edinstvoto na organizma su6to ne e balansirana...i o6te drugi ne6ta..taka 4e naistina pepito ima pravo,ne i se nahvurlqite..a purvo se zainteresuvaite..ne kazvam,4e ne moje da zabremenee6 na tazi vuzrast,za6toto vseki se razviva strogo individualno,no pove4eto momi4eta....ne sa gotovi da iznosqt ploda!

XXXYYY
10-22-2007, 20:11
Приятелката ми е на 18 години не е на 14-15. Сега ми каза, че като е пикаела и е парило малко (точно така пише за цистит), но вече и няма нищо, но днеска я заболяха много бъбреците ? Утре ще ходи на лекар...

foreverr
10-22-2007, 21:09
Приятелката ми е на 18 години не е на 14-15. Сега ми каза, че като е пикаела и е парило малко (точно така пише за цистит), но вече и няма нищо, но днеска я заболяха много бъбреците ? Утре ще ходи на лекар...Оки-браво на нея-ако има някаква инафекция(което дано не стане)иди и ти на лекар-може да си лепнал от нея-и пожелавам успех и да не е бременна дано! :wink:

DIVINE_TIME
10-23-2007, 11:21
Пепито пак пише глупости... Щом риска е по-малък,как тогава 90% от ромското население,ражда първото си дете точно на такава възраст... ? Пък и 2-3 години след първата менструация се предполага,че цикъла се е регулирал,а и да не е това не означава,че няма овулация и не се създават условия и предпоставки за настъпване на бременност!

А по темата.. Щом сте правили безопасен секс,няма причина да се притесняваш от евентуална бременност. Но факта,че е уринирала кръв,дава повод за тревога. Посъветвай я да отиде на лекар!

XXXYYY
10-23-2007, 12:49
Днеска ходи на лекар,дала е урина за проба и като е ходила да си вземе пробата(от урината), жената и е казала 'момиче доста си настинала' , след това личната и казала, че може да има песачинки в бъбреците и я праща на лекар (гинеколог май) и там с този апарат дето гледат вътрешностите са я погледнали и и казали, че нищо няма .. :roll:

iveto89
10-23-2007, 18:17
Пепито пак пише глупости... Щом риска е по-малък,как тогава 90% от ромското население,ражда първото си дете точно на такава възраст... ? Пък и 2-3 години след първата менструация се предполага,че цикъла се е регулирал,а и да не е това не означава,че няма овулация и не се създават условия и предпоставки за настъпване на бременност!
vij ..nz dali se predpolaga ili ti predpolaga6.....no tova,koeto kazva6 vuob6te ne suvpada s fiziologi4noto razvitie na tqloto na momi4eto prez puberteta.....est,4e ima momi4eta,koito se razvivat po-burzo ot drugo,no v pove4eto slu4ai na takava vuzrast ne si gotova da iznosih ploda.....

DIVINE_TIME
10-23-2007, 21:17
Пепито пак пише глупости... Щом риска е по-малък,как тогава 90% от ромското население,ражда първото си дете точно на такава възраст... ? Пък и 2-3 години след първата менструация се предполага,че цикъла се е регулирал,а и да не е това не означава,че няма овулация и не се създават условия и предпоставки за настъпване на бременност!
vij ..nz dali se predpolaga ili ti predpolaga6.....no tova,koeto kazva6 vuob6te ne suvpada s fiziologi4noto razvitie na tqloto na momi4eto prez puberteta.....est,4e ima momi4eta,koito se razvivat po-burzo ot drugo,no v pove4eto slu4ai na takava vuzrast ne si gotova da iznosih ploda.....

Това,че не си готова да износиш плода,не означава,че не можеш да забременееш?По-скоро бременността ще има неблагоприятен край! Фактически след първата меснтруация може да настъпи бременност! Кое по-точно ще попречи на 15 годишна девойка,която има цикъл от няколко години,да зачене? Нищо! Съгласна съм,че момиче на такава възраст не е готово да стане майка и вероятно не би могло да износи плода,въпреки че доста момичета са доказали,че не е така,раждайки деца на тази възраст. За съжаление това е положението в страната!