PDA

View Full Version : Хард диск



nikf
10-21-2007, 13:44
Баща ми искаше да ми купи още един хард за коледа. Обаче вчера отваря кутията и каза че на дъното има само един изход за хард(в който е включен сегашния ми). Аз не искам да си го сменям, а искам още един. Въпроса ми е има ли някакви кабели, разклонители или там както се казват, в който от един изход да се включат 2 харда.

Anf3tamin4o
10-21-2007, 13:47
Пич съмнявам се да имаш един изход за хард диск
Аз лично имам 5 отварял съм го и кабелите си седят само трябва да прикача харда :)

AnTiBuLLsHiTs
10-21-2007, 13:48
Баща ми искаше да ми купи още един хард за коледа. Обаче вчера отваря кутията и каза че на дъното има само един изход за хард(в който е включен сегашния ми). Аз не искам да си го сменям, а искам още един. Въпроса ми е има ли някакви кабели, разклонители или там както се казват, в който от един изход да се включат 2 харда.
Занеси го при някой който разбира повече от баща ти. :)

FeeD_ThE_aDDicTiOn
10-21-2007, 13:51
Би трябвало да има повече изходи и ДА има такива кабели.

nikf
10-21-2007, 13:59
Изхода е един и аз видях- все пак компютъра ми е стар.
Някой да каже как точно се нарича

thefreak
10-21-2007, 14:03
Нов комп да ти купи, не нов хард...
Тия дъна с по 1 изход за хард диск последно през 80-те ги произвеждаха...

FeeD_ThE_aDDicTiOn
10-21-2007, 14:12
Изхода е един и аз видях- все пак компютъра ми е стар.
Някой да каже как точно се нарича

Не ми се е налагало да използвам такъв вид кабели затова не съм запознат с тях, най-добре е да отидеш в някой магазин и да попиташ. :wink:

n1ght_shadow
10-21-2007, 16:50
хах ако наистина имаш само 1 кабел по добре си смени дъното ;)

ShanoWarrior
11-02-2007, 11:28
Беегай не се занимаай с глупусти уе... :-s

Eagle_13
11-11-2007, 09:10
Нов комп да ти купи, не нов хард...
Тия дъна с по 1 изход за хард диск последно през 80-те ги произвеждаха...
Пич готин пост ;)
Искам да видя дъно с повече от един изход за хард, моля ти се дай ми пик моля, моля моля :) !

ShanoWarrior Ти на ъпгрейда ли викаш глупости ? [-( Всъшност не е кой-знае колко трудно да се добави втори хард ако ще да си с дъно от 1985 година просто трябва да прочетеш малко по темата и ще можеш да се справиш сам :D

P.S. като допълнение към предишния ми пост искам да допълня че ако дъното няма "за втори хард диск" той може да се свърже заедно с първия със същия кабел но като slave
Да да изясня че на дъното има само един слот за хард, а за тези дана през 80-те те са имали касетофони Хитачи ;)
След като си купиш кабелче да кажем 40 при стар комп или 80 пиново при нов което струва 3-4 лева можеш да си сложиш втори хард ;)

masterbin
11-11-2007, 10:07
bratle niqma na4i da imash samo edin izxod az skoro si zeh oshte edin hard i vidiah kato go slagah 4e na edin kabel imashe okolo 5 izhoda za hard ta taka 4e spoko mozesh da si kypishoshte edin =;