PDA

View Full Version : Блок системата - за или против



kalinadelinda
10-21-2007, 16:34
KAZETE KAKWO MISLITE

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

aviska_
10-21-2007, 16:39
Твърдо ЗА...бяхме, маханаха го, стачкувахме....ефекта беше :smt018 ...нали, образно казано. Айде още 2 години да избутам, после ще му мисля.

ProstoAz
10-21-2007, 16:45
И аз съм "За" - много по-лесно е да учиш само за 3-4 предмета на ден, от колкото за 6-7! И също така получава се, така че повечето разказвателни предмети са ти само веднъж в седмицата. Т.е. двата часа са ти в един ден и си знаеш, че днес ще учиш по география, утре по история и т.н., след това ще учиш по тези предмети чак за следващата седмица.
Не одобрявам обаче сливането на часовете без междучасие! Човек не може да задържи вниманието си към нещо за толкова дълго време!

gorska
10-21-2007, 17:05
Миии, има си много предимства, но аз лично изперквам толкоз дълго време на едно място :smt018

Kisses_P
10-21-2007, 17:41
Абсолютно ЗА съм! особено сега като нямаме вече рисуване ,музика и тн... и 7 часа на ден 7 различни предмети и то като се струпат повече ракзазвателни и е някакъв ад.Опитхаме се да го обясним и поискахме да сме на блокове,но никой не ни обърна внимание...

Seducti0n
10-21-2007, 19:16
Цялата ми седмична програма е изградена на този принцип,НО нямаме междучасие.В началото е малко нанагоно,но в последствие се сниква. :wink:

Борат
10-21-2007, 20:10
Я някой да обясни какво точно представлява :-D
Аз съм стара хрътка и нема да ми требе вече, ама за обща култура да знам.
Учите часовете по даден предмет в един ден?
И защо да нямате междучасия? :roll: :-k

shadow4e
10-21-2007, 20:55
Часоветесе сливат. Промерно в понеделник, ако си имал.
1.Математика
2.Математика
3.Ае
4.История
5.БЕЛ
6.БЕЛ

Би имал:
1.Математика
2.АЕ
3.История

Тоест имаш ги по два часа, без междучасие м/у тях. Ако 2 предмета ги имате само един път седмично, ги карате едната седмица единия, следващата-другия.

Аз обаче смятам, че трябва да има междучасия, поне аз не мога да издържа. :)

Blab
10-21-2007, 21:08
Ааааа, имаме си 5-минутка, бе :lol:
ЗА!Не знам с каква чанта трябва да съм, за да мъкна учебници и тетрадки + допълнителни помощни материали по 7-8 предмета на ден.(примерно).А и така има време и за преподаване, и за изпитване.Ако не си се готвил по нещо до 5-минутката спокойно можеш да прочетеш. :wink:

BlueDevil
10-21-2007, 21:36
И ние имаме поредни еднакви часове, но и междучасия... вие що нямате? :smt017
Иначе съм ЗА.

Loshotia
10-22-2007, 07:30
Аз малко трудно свикнах, но е много по- добре така. Веднъж седмично имаме разкзвателни и хич не ги мисля. Даже в повечето случаи уча събота и неделя и цяла седмица ми е весело. Междучасия си имаме даже по 20 минути всяко

ThunderGoddess
10-22-2007, 08:17
Това звучи добре, но ако ми се натрупат всичките часове математика, примерно в един ден, бих изперкала или химия .... или физика :| . Има си недостатъци. Като се замисля май ми е по-добре без тази система :)

sladku_bebzi
10-22-2007, 11:54
Определено съм За, много по-лесно е.Освен тва аз м/у часовете си имам 10 минутни междучасия :::

Seducti0n
10-22-2007, 11:57
Това звучи добре, но ако ми се натрупат всичките часове математика, примерно в един ден, бих изперкала или химия .... или физика :| . Има си недостатъци. Като се замисля май ми е по-добре без тази система :)
Струва ми се,че нещо не си много наясно.Блоковата система не е в един и същи ден да имаш само химия 6 учебни часа,а да речем това :!:

1.химия
2.химия
пауза от 20 минути
3.литература
4.литература
пауза от 10 минути
5.история
6.история

Това е идеята на блоковете.На мен ми допада,защото е по-организирано и по-лесно при подготовка.Наистина час и 20 минути са си доста,но с времето се свиква и минусите,като че ли,малко по-малко намаляват или поне спираш да им обръщаш внимание. :wink:

Presley
10-22-2007, 15:27
В мойто даскало сме на блокове и съм доволна.Предпочитам на блокове :-D

Presley
10-22-2007, 15:29
Това звучи добре, но ако ми се натрупат всичките часове математика, примерно в един ден, бих изперкала или химия .... или физика :| . Има си недостатъци. Като се замисля май ми е по-добре без тази система :)
Струва ми се,че нещо не си много наясно.Блоковата система не е в един и същи ден да имаш само химия 6 учебни часа,а да речем това :!:

1.химия
2.химия
пауза от 20 минути
3.литература
4.литература
пауза от 10 минути
5.история
6.история

Това е идеята на блоковете.На мен ми допада,защото е по-организирано и по-лесно при подготовка.Наистина час и 20 минути са си доста,но с времето се свиква и минусите,като че ли,малко по-малко намаляват или поне спираш да им обръщаш внимание. :wink:

Можеше да го кажеш и по-доста по кратък начин :lol: Посто при блоковата система часовете не са по 40 минути,а по 80.

kalinadelinda
10-22-2007, 21:32
mn wi blagodarq 4e napisahte otgowori na temata i az mislq 4e s blokowe e po-dobre stoto programata e po- leka a i nikoj normalen u4itel ne ni kara da u4im prez ws 80 min osobeno po fizi4esko :) :D :lol:

Seducti0n
10-23-2007, 16:07
Това звучи добре, но ако ми се натрупат всичките часове математика, примерно в един ден, бих изперкала или химия .... или физика :| . Има си недостатъци. Като се замисля май ми е по-добре без тази система :)
Струва ми се,че нещо не си много наясно.Блоковата система не е в един и същи ден да имаш само химия 6 учебни часа,а да речем това :!:

1.химия
2.химия
пауза от 20 минути
3.литература
4.литература
пауза от 10 минути
5.история
6.история

Това е идеята на блоковете.На мен ми допада,защото е по-организирано и по-лесно при подготовка.Наистина час и 20 минути са си доста,но с времето се свиква и минусите,като че ли,малко по-малко намаляват или поне спираш да им обръщаш внимание. :wink:

Можеше да го кажеш и по-доста по кратък начин :lol: Посто при блоковата система часовете не са по 40 минути,а по 80.

Обичам,нещата да са сложни. :smt005