PDA

View Full Version : Ампули или домашни маски за коса?



Loshotia
10-22-2007, 11:13
Здравейте! Понеже имам проблеми с косата се чудя кое е по ефикасно да направя. Днес си купих 5 ампулки за коса- не са скъпи, а и са без отмиване. Докато пък домашните маски се правят и се стои с тях поне 2 часа. Та се чудех: ако някоя от вас е ползвала и двете или има впечатления, нека каже- кое е по ефикасно и по си струва да се прави.

variety
10-22-2007, 11:48
Samo edni ampuli ne sa dostatu4ni, puk i trqbva vreme za da se vuzstanovi kosata. Az polzvam 6ampoan-balsam 2v1, otdelno maska 2 puti sedmi4no i otdelno tonik za kosa i kosata mi e zdrava i hubava. Plus tova ne trqbva da q tormozi6 s pqna/lak/ vaksa i t.n. ako iska6 da ti se opravi skoro. :wink: Pitai kozmeti4kata si da ti preporu4a maska to4no za tvoq tip kosa :D

sexa_na_kompleksa
10-22-2007, 12:17
Според мен с бабините рецепти има по-добър ефект,макар че става по-бавно.

Liar
10-22-2007, 12:23
Зависи от проблема,който имаш,от самата маска,от самите ампули...
И все пак,за да постигнеш желания резултат с химии,няколко евтини ампули няма да ти свършат работа.Но и можеш чрез домашни рецепти да се оправиш,въпроса е да намериш подходящата за теб.
Ако става въпрос за косопад-шампоан Фито(15-17 лв)+ампули Виши(4 лв едната).Също така можеш да се поразровиш из нета-имаше няква маска,мн ефикасна по нечии думи,с картофи :-k .Каквото и да правиш обаче,не използвай стимуланта на Икаров,зехтин и каквито и да е други мазни неща,те задушават косъма.
Приема на витамини също е много важен.
Успех с решението на проблема.

Loshotia
10-22-2007, 12:29
Проблема ми е сезонен косопад и липса на обем-за обема си взимам ампули със силикон, а за косопада с плацента

LuCiFersAngeL
10-22-2007, 12:30
Според мен само ампулите не са достатъчни. А най-добрите маска са не тези от магазина, а домашно приготвените. Само с химии няма да си оправиш косата.
Ето в този сайт има доста идеи за маски:
http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=60

Loshotia
10-22-2007, 13:56
Пия също така и Ревалид, но ми става лошо от него. Като се сетя пръскам и хининова вода, но някак ме мързи маски да правя..Мерси за линка с маските- тоя уикенд ще взема да направя нещо

bibi90
10-22-2007, 14:44
Emi 6tom kosopada e sezonen,edva li moje6 da go predotvrati6 to po tova vreme e normalno :wink:
No sum 4uvala 4e otvara ot koreni ot kopriva mnogo pomaga pri kosopad.
A za obema spored men igraqt po-vajna rolq balsamite i maskite :roll:
no neznam ako ampulite deistvat davai s tqh,no ne prekalqvai za6toto dori i produktite za podhranvane i vazsatanivqvane,ako prekali6 s tqh ne sa mnogo polezni za kosata,i efekta moje da bude obraten :?
davai si i po4ivka ot vreme na vreme

ЕPu
10-22-2007, 17:17
аз лично бих се доверила на ампулите..

Loshotia
10-23-2007, 07:59
Ползвал ли е някой маска с витамин А ампула? Четох, че е перфектен този витамин за коса, но ако се пие..качва се много. Иначе засега май ампули главно ще си ползвам- максите много време искат

Yoh_
10-25-2007, 20:10
а има ли някакви мнения за ампулите за коса за косопад на СЕРИ(нз дали така се пише)колко лева е една ампула и колко милилитра? :roll:

^sladyranka`
10-25-2007, 20:45
Doma6nite maski mi deistvat po- dobre otkolkoto ampulite

DivoTo_KoTe
10-25-2007, 23:25
Питай фризьорката си да ти препоръча нещо специално за твоя проблем

ражур
10-26-2007, 11:47
Ампулки определено много по-лесно е а и след това косата ти мирише на хубаво

SINDEL
10-26-2007, 11:50
Според мене домашните маски са по-добър вариант. Де да знам.. никога не съм ползвала ампули, но пък с разни собственоръ4но направени маски косата ми е 4удесна :D С жълтък и кисело мляко става готино, може и със зехтин, бира, ябълков оцет, отвара от коприва.. абе сякакви такива неща си мажа периоди4но и засега съм си доволна