PDA

View Full Version : Всичко эа месечния цикъл



Страници : 1 2 3 4 5 [6] 7

Amore-Mio*
07-19-2012, 19:17
последната ми менструация беше на 27.05.2012 , а юни и юли не ми дойде това нормално ли е?

Полово активна ли си?
Правила ли си рисков полов акт?

bubeto wee
07-19-2012, 19:19
Не имам менструация почти от 1 година и не съм имала полов акт.

Bonbonchencetyy
07-22-2012, 11:35
Хей,дайте някакво лекарство,което да облекчи болките по време на цикъл...

DisappointedDreamer
07-22-2012, 11:40
Аз пия аналгин. Помага ми. По половинка.

Amore-Mio*
07-23-2012, 15:49
Не имам менструация почти от 1 година и не съм имала полов акт.

О'кей.
Принципно имаш от скоро и е нормално. Най - добре отиди на гинеколог.

А лекарство, което да облекчи болките по време на цикъл: на мен ми помага Но-шпа.

dimitrova_xx
08-01-2012, 22:50
Хормоните бушуват из нашите тела,и не винаги цикълът е еднакъв. :) Понякога е с 1 до 5 дена закъснение или е по-рано.До така или иначе някой ден се изравняват датите.

lqlqlq..
08-03-2012, 13:36
полезно,браво! :)

101dalmatins
08-03-2012, 20:40
Как да пресметнем кога е овулацията , и кога са най-плодовитите дни , кога не трябва да се прави секс без презерватив и кога е най безопасно.Обяснете ми че доста четох и нищо не разбрах от тия 28 30 31 дневни цикли .. приятелката ми е пълен бол с тия работи и нищо незнае ... ако аз не се поинтересувам тя няма и ше си напраим белята :D та кажете ми накратко кво значат тия 28 30 31 дневни цикли , кога е овулацията и нали цикъла продължава от 3 до 8 дни .. кви са тия 20 -30 :D

Anichkaxxwee
08-03-2012, 20:57
^ Тук (http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77) можеш да видиш кога си в овулация (:

Защо не говориш с майка си по тази тема?

По принцип трябва да го правиш с презерватив.
Или да пиеш противозачатъчни, но не е много полезно, защото може да не забременееш, но нали знаеш колко болести се предават по полов път.
28,30,31 - това са дните между цикълът ти този месец и другия, примерно

NinaDobrev
08-05-2012, 16:41
Хей,дайте някакво лекарство,което да облекчи болките по време на цикъл...
Аз пия Спазмалгон и ми помага (:

bllackbarbie
08-07-2012, 15:12
дойде ми за път на 3 сега сме 7 не ме болеше корема но сега започна и ми тече повече от 1 и 2 ден нормално ли е ? и да ли трябва да ида на гинеколог за това че ми е дошло ! Нормално ли е да имам кръвни телца по превръзките и да ми е 5 дена като за начало ? моля отговорете доста се притеснявам

Ninitoo
08-09-2012, 12:21
Здравейте ! Нова съм във форума и не знаех къде точно да питам , съжалявам ако съм сгрешила темата . Та , проблема ми е , че преди два дена ми дойде - във вторник , в събота и неделя ще ходим на плаж , а цикълът ми продължава поне седем дена като на седмият е съвсем малко и на осмият вече няма нищо . Ние рядко ходим на плаж и ми се искаше да мога малко да поплувам , ама с тоя цикъл .... Да , през лятото не ми е толкова силен дори до тогава ще е много малко - по-принцип бих искарала целият ден с превръзка , но все тая . Искам да ви питам как мога да вляза във водата при наличието че имам цикъл , да чувала съм за тампони дори си купих , беше ме страх защото съм девствена , но все пак пробвах да си сложа и ми беше супер неудобно , не се усещало ли за бога само да мръдна и болеше и веднага го извадих , има ли някакъв друг начин - сигурно е абсурдно да се влиза със превръзка във водата та дори тя да е без крилца - има ли нещо с което да намали цикълът - не искам да си цапам банският все пак .

Love_from_heaven_for_you
08-14-2012, 14:17
Не е задължително. Аз получих окосмяването си още на 9. Пъпките ги получих тази година, а гърдите ми започнаха да растът още на 10. Сега съм на 12 и ми е идвало 4 пъти и е отвратително!!!

Bonbonchencetyy
08-16-2012, 11:14
Здравейте!Значи,на 13 съм,имам цикъл от юни месец и вече ми е за трети път.Първия път беше от 2-ри до 7-ми юни, т.е. 6 дена,следващия цикъл беше отново за 6 дена-от 13-ти до 18-ти юли.Сега това ми е третия път-от 11-ти до днес,може би.Казвам може би,защото не съм сигурна дали е свършил.Вчера например не ми тече нищо,а днес сутринта леко си бях оцапала бикините.Сложих ежедневна превръзка и отидох до тоалетната.Нямаше нищо и затова я изхвърлих.Преди малко пак ходих и имаше доста кръв.Сложих превръзка и сега ми тече.Знам,че първите 2 години и половина цикълът не е редовен,закъснява,идва по-рано и продължителността му е различна,но според вас има ли повод за притеснение?
Нормално ли е?И какво да правя,ако продължи повече от 8 дена?Трябва ли да посетя гинеколог?

Ninitoo
08-16-2012, 17:32
Абсолютно нормално е от начало да има аномалии , на мен например ми е продължавало веднъж 8 дена - също беше към първата година след като ми дойде . Също е нормално някой път да ти дойде по-рано , някой път по-често , някой път да е по-малко и за по-кратко , друг път по-обилно или за повече дни , но с годините ще се нормализира .

Karmencita
08-16-2012, 19:27
Здравейте!Значи, аз имам следния проблем:на 13 години съм,имам малки гърди(вече нося сутиен),окосмих се,имам бяло течение от около година,общо взето-всички признаци на пубертета,но проблемът е,че от 3-4 дни ме боли корем ниско долу.Според вас това означава ли,че скоро ще ми дойде цикълът(а аз нямам още),и кога горе-долу според вас?

Your.Passion
08-17-2012, 07:49
Здравейте!Значи, аз имам следния проблем:на 13 години съм,имам малки гърди(вече нося сутиен),окосмих се,имам бяло течение от около година,общо взето-всички признаци на пубертета,но проблемът е,че от 3-4 дни ме боли корем ниско долу.Според вас това означава ли,че скоро ще ми дойде цикълът(а аз нямам още),и кога горе-долу според вас?

Възможно е ,но не можем да ти отговорим със сигурност .Ние не гадаем .. :Д

black pearl
08-18-2012, 13:21
Значи на мен за пръв път ми дойде Юни месец и от тогава ми е идвало 3 пъти. По принцип и трите пъти ми беше за по 3 дена.. знам че уш се води нормално ,но на всичките ми приятелки за които знам ,им тече 7-8 дена . Та въпроса ми е нормално ли е или, трябва да отида на преглед ? :D

П.С- на 13 съм xD :)

Your.Passion
08-19-2012, 11:19
Значи на мен за пръв път ми дойде Юни месец и от тогава ми е идвало 3 пъти. По принцип и трите пъти ми беше за по 3 дена.. знам че уш се води нормално ,но на всичките ми приятелки за които знам ,им тече 7-8 дена . Та въпроса ми е нормално ли е или, трябва да отида на преглед ? :D

П.С- на 13 съм xD :)


Абе ти си си ТИ .Какво като на твоите приятелки им тече по 7 дена?! Ти не си тях .Нормално е все пак ти е дошло скоро ;) .

black pearl
08-19-2012, 11:37
Е така е , ама кат се повдигна тая тема и ме гледаха кат паднала от Марс ! -.- И та затова .. Се пак tnx :) :P

mimeto_0o0o
08-19-2012, 11:50
Значи на мен за пръв път ми дойде Юни месец и от тогава ми е идвало 3 пъти. По принцип и трите пъти ми беше за по 3 дена.. знам че уш се води нормално ,но на всичките ми приятелки за които знам ,им тече 7-8 дена . Та въпроса ми е нормално ли е или, трябва да отида на преглед ? :D

П.С- на 13 съм xD :)

Нормално е. На мен също първо ми беше по 3 дни и после започна по повече спокойно :)

kalpazanka
08-19-2012, 12:39
Нормалната минимална продължителност по учебник е 3 дни. ТолкоЗ. Стига сте се шашкали и сте си търсили проблеми.

zmalqp
08-19-2012, 23:25
имам проблем:
4 дни след първия ми път ми дойде, като се има предвид че го направих ден след като ми свърши. това разбрах че било нормално, но сега имам парчета(парцали, съсиреци, лигавица.. не знам как се наричат.. надявам се ме разбрахте) освен менструалната кръв, което не ми се беше случвало до сега. на някой случвало ли му се е и как е действал ?

ScrewedUp
08-20-2012, 14:30
Супер нередовен ми е! Ту идва навреме, ту закъснява. Случвало ми се е да ми закъснее с три месеца! >_<

kris_96
08-27-2012, 08:03
Така, да ви обясня маята странна ситуация в момента :D Значи този месец ми закъсняваше с 2 дена/което за мен е напълно нармално/ но вместо да ми дойде обикновеното си обилно кръвотечение ми дойде съвсем оскъдно кафеникаво кръвотечение и беше едва 3 дни...И не, няма как да е цветна бременност защото съм девствена :) Та въпроса ми е случвало ли ви се е и възможно ли е да е от промяната на климата или може би високи температури, защото напоследък беше адска жега? Мерси предварително :*

sweetycherry33
08-27-2012, 09:10
Според мен да.Не виждам смисъл да се притесняваш...

Karmencita
08-30-2012, 19:42
Хора,давам директно-дали това,че с майка ми се лигавим постоянно,ми пречи на хормоните и не ми идва цикълът? Знам,че звучи тъпо и смешно,но искам да ми дойде.Всичките ми приятелки имат,а аз не,и ми става тъпо когато си говорят за това.Ще се радвам да ми отговорите. :)

BlackMask
08-30-2012, 20:41
Хора,давам директно-дали това,че с майка ми се лигавим постоянно,ми пречи на хормоните и не ми идва цикълът? Знам,че звучи тъпо и смешно,но искам да ми дойде.Всичките ми приятелки имат,а аз не,и ми става тъпо когато си говорят за това.Ще се радвам да ми отговорите. :)

Какво общо има майка ти с теб? Не мисля, че като се лигавите нещо ще ти причини. Ако ти идва по-рано или по-късно ти няма нищо, но ако ти закъснява с месеци вече е нещо. Тъй, че не гледай приятелките си, защото всеки е различен.

Love_from_heaven_for_you
08-31-2012, 20:53
имам проблем:
4 дни след първия ми път ми дойде, като се има предвид че го направих ден след като ми свърши. това разбрах че било нормално, но сега имам парчета(парцали, съсиреци, лигавица.. не знам как се наричат.. надявам се ме разбрахте) освен менструалната кръв, което не ми се беше случвало до сега. на някой случвало ли му се е и как е действал ?
На мен веднъж имаше две малки парченца и питах майка ми тя не знаеше. Питах г-цата ми по биология и тя каза, че е нормално, защото се олущтва и от лигавицата и тук-таме е възможно. Така, че не се притеснявай, но ако искаш за всеки случай отиди на гинеколог.

Love_from_heaven_for_you
08-31-2012, 20:54
Забравих да детствена съм и веднъж беше така. Ама бяха две или три :) Дано съм помогнала.

mimeto_0o0o
08-31-2012, 23:22
Така, че не се притеснявай, но ако искаш за всеки случай отиди на гинеколог.
Какъв гинеколког бе :D Това всяко момиче/жена го има, не нужно и на гинеколког да ходи.

Brigitte
08-31-2012, 23:44
Здравейте, имам въпрос. В цикъл съм, а в неделя/утре/ трябва да ходя на църква. Повода е, че имам сестра на 40 дни и майката и бебето ходят на църква, доколкото знам. Та това са ми казвали, че се смята за грях..В църква по време на цикъл. А ми е наложително, така че не знам. Как мислите?

Karmencita
09-03-2012, 19:30
Какво общо има майка ти с теб? Не мисля, че като се лигавите нещо ще ти причини. Ако ти идва по-рано или по-късно ти няма нищо, но ако ти закъснява с месеци вече е нещо. Тъй, че не гледай приятелките си, защото всеки е различен.

Ами,не ми закъснява,аз просто нямам цикъл. :S Звучи тъпо,ама искам да ми дойде,направо съм се побъркала на тая тема.Ще се радвам да ме успокоите и да ми обясните. :) :S Казват,че ако не мисля за това ще ми дойде,ама на мен това постоянно ми е в главата,ПОМОЩ. ;(

DisappointedDreamer
09-05-2012, 07:10
^Живей си живота. Менструацията е ужасно нещо (на крехката възраст от 11-12 години, че дори и 13-14-15-16 лол). Ще ти дойде, не се безпокой. Като станеш на 16 и все още не ти е дошло, е наложително да посетиш гинеколог.

lovelyberry
09-08-2012, 20:52
Здравейте.На почти 15 години съм и на 19 август ми дойде за 1-ви път.Беше кафеникаво и продължи само 2 дена.Дойде ми на 4.09 вместо на 17.08,което в началото е нормално.Имам леки болки в кръста и корема.Първият ден не беше много ,но през втория имаше много кръв.След това се г/д успокои.Вчера започна да ми спира и да ми тече отново кафеникаво и почти да няма- до днес вечерта и преди да си легна видях ,че е ми е текло отново доста кръв и имаше малко като съсирек.В момента не е много ,но се притеснявам,че утре би трябвало да ми свърши ,а започна изведнъж "пак".Моля,помогнете!!

Cloud9
09-08-2012, 22:51
Нормално е в началото да не е много точно и силно. Поговори с майка ти, следете цикъла и ако има бъдещи проблеми ходете на гинеколог. Според мен нещата ще се нормализират с времето

lovelyberry
09-09-2012, 06:47
Четох,че е нормално да продължи и до 10дена в момента ми е 5.Като се събудих имаше много малко кафяво (по-скоро 2-3 петънца) ,но след това отново тръгна "керемидено" не обилно.Майка ми ще се прибере днес и ще поговоря с нея ,но се надявам до тогава да е поспряло и да не стигаме до там да ходим на гинеколог.......

6ok4e
09-09-2012, 14:09
На мен ми дойде (за 1-ви път) на 8-ми юли . Свърши на 11 . Но оттогава не ми е идвало и почвам да се притеснявам . Около 10 август ме болеше корема 2-3 дни ниско долу ,обаче нищо .. Баба ми ми каза ,ако не ми дойде и този месец да ходя при личната да ми предпише хапче. А мога ли да го предизвикам без хапче ? Страхувам се също да не съм сбъркала аз нещо ,защото август ,когато трябваше да ми дойде , пих витамин Це . После видях ,че то може да забави цикъла . Аз ли съм сгрешила ,или ? И какво да пия/ям ..

Scriptta_
09-11-2012, 09:13
И аз имам същия проблем като теб... последно ми дойде юли и от тогава не ми е идвало! Аз не съм пила витамини, но много често сменях климата! На планина .. на море :( За пръв път ми дойде преди година и половина! Дано да е нормално....

pifiella
09-11-2012, 11:29
Абе, вие нормални ли сте?
За първи път ви е дошло, сега закъснява и вече правите планове за лекари и предизвикване. Всичко с времето си, сега тепърва тялото ви трябва да свикне, да се нормализират хормоните и ще ви дойде. Не може от началото да ви е точен като "швейцарски часовник"...

mimeto_0o0o
09-11-2012, 16:05
^Точно така. Не мога да ги разбера, на хората по шест месеца им закъснява те за един и вече лекари и предизвикване.

bubuta
09-12-2012, 11:44
Понеже коментарите в темата са много и не ми се чете( та мисълта ми е че може и някой друг да е имал като моя въпрос)
Да мина към въпроса- за втори път трябва да ми дойде след 2 дена. Но ако не ми дойде кога пак трябва да очаквам да ми дойде. Благодаря много за отговорите които ще ми дадете!

pifiella
09-12-2012, 16:15
^ Не се знае,след 2,след 10,след 20...още не ти е точен,чакай си го по всяко време...

bubuta
09-12-2012, 18:47
Значи всеки ден да хода с ежедневна.....така ли?

DisappointedDreamer
09-13-2012, 06:34
Значи всеки ден да хода с ежедневна.....така ли?

Не.
Прибираш си превръзките и тампоните в чантичката и айде с нея на даскало. Няма точен час и минута, в която да ни дойде. А 10 месеца с превръзки всеки ден не можеш да ходиш.

Боже, учудвам се на акъла ви.

bubuta
09-13-2012, 14:46
а би трябвало да ме боли корема и/или кръста преди да ми дойда налии

DisappointedDreamer
09-13-2012, 15:22
а би трябвало да ме боли корема и/или кръста преди да ми дойда налии

Някои жени ги боли, други не. Индивидуално е. Може да ти се гади, вие свят, повръща. Може да усещаш напрежение и болки в гърдите, може да ти се появят пъпки. Има най-различни симптоми на ПМС, включително и раздразнителност и/или висока емоционалност/

BEaUty_girl
09-14-2012, 12:23
Чудесна темичка !!

scrooper
09-14-2012, 14:11
Здравейте, имам въпрос. В цикъл съм, а в неделя/утре/ трябва да ходя на църква. Повода е, че имам сестра на 40 дни и майката и бебето ходят на църква, доколкото знам. Та това са ми казвали, че се смята за грях..В църква по време на цикъл. А ми е наложително, така че не знам. Как мислите?

О.О БАХАХАХ, стига с тия поверия, религии и производни, които ни карат да приличаме на луднали бабички!

Киф
10-07-2012, 17:16
Здравейте, значи на 13 години съм но нямам цикъл. Не се притеснявам защо не идва но вече много искам да ми идва. Какво му е толкова гадното на цикъла че ни го искате.Чудя се дали ще ми дойде скоро.Имам прозрачно зацапване кафяво беше само веднъж два пъти но малко.Гърдите ми не са толкова развити колкото на моите съученички.Пъпки онзи ден ми излязоха но са много малки и не се виждат само ги чопля и ме дразнят. В сряда четвъртък и петък имах болки в корема близо до яйчниците. Дали това са признаци на идващ цикъл ?

mimeto_0o0o
10-09-2012, 11:12
^Като ти дойде ще видиш какво му е гадното.

nikoleta98
10-09-2012, 12:15
само 1 път ми е идвало на 9 юни. Вече сме 9 октомври и капка цикъл нямам! Първия път беше с продължителност 7 дни! На 14 съм защо толкова закъснява??? Притеснена съм, ПОМОЩ!

tqjenata
10-11-2012, 11:23
Моля кажете ми нещо!!!Идва ми от 3 месеца (сега ще е 3-ти)и преди да ми дойде имах разтройство и двата пъти ??Каква е причината и означава ли това,че ще имам разтройство и сега ,защото точно тогава ще сме на екскурзия с преспиване и се колебая дали да ходя утре трябва да потвърдяяяя

Love_from_heaven_for_you
10-11-2012, 13:51
Моля кажете ми нещо!!!Идва ми от 3 месеца (сега ще е 3-ти)и преди да ми дойде имах разтройство и двата пъти ??Каква е причината и означава ли това,че ще имам разтройство и сега ,защото точно тогава ще сме на екскурзия с преспиване и се колебая дали да ходя утре трябва да потвърдяяяя

Аз мисля, че разтройството е от нещо друго. Ядене или краткотраен ентеро вирус. Но за всеки случай вземи някакво лекарство против разтройство :)

Love_from_heaven_for_you
10-11-2012, 13:53
На една моя приятелка не ь беше идвало шест месеца. Не се притеснявай, всичко е наред. Просто още цикъла е нередовен и е нормално.

pebals94
10-26-2012, 09:05
както обикновено ми закъсня с 1 ден първите 2 дни ми беше супер обилно течението а на 3 ден съвсем оскъдно а на 4 даже вече го няма а по принцип ми държи 5-6 дена а тоя път и цветът не беше толкова наситено червен дали е възможно да съм бременна

iliqn4e12
11-02-2012, 06:49
Здравейте ! :) Когато съм пред цикъл много често съм раздразнена и разстроена. Плача за всичко и нищо. На някои може да им е познато. :((( Та може ли да ми кажете как да се справя с ПМС, че последния път скъсах с гаджето си :@@ (сега сме пак заедно)

dieyoung_bitch
11-02-2012, 06:58
момичета гледайте да избягвате да пиете хапчета когато сте в цикъл , защото това го бави , следователно тече по-бавно.Аз изпозвам бусколизин , защото хапчетата са мънички.А и спазмалгон е много силен.Така ,че избягвайте да пиете хапчета.А кокото до стабилизирането на цикъла.Ще ви трябва година за да ви идва точно навреме (:

dieyoung_bitch
11-02-2012, 07:00
както обикновено ми закъсня с 1 ден първите 2 дни ми беше супер обилно течението а на 3 ден съвсем оскъдно а на 4 даже вече го няма а по принцип ми държи 5-6 дена а тоя път и цветът не беше толкова наситено червен дали е възможно да съм бременна
ако си бременна въобще няма да тече.препоръчвам ти да се консултираш с лекар (:

rubby179
11-08-2012, 13:56
Препоръчвам ти Но-шпа. Аз лично съм много доволна от него.

vania.balova
11-21-2012, 22:19
Аз вече съм на 16 и половина .. а още не ми е дошло .. ?

DisappointedDreamer
11-22-2012, 07:34
А кокото до стабилизирането на цикъла.Ще ви трябва година за да ви идва точно навреме (:

Не е така. При всички е различно.

А иначе, до 16 годишната потребителка без цикъл - мине ли 17 годишният ти рожден ден и нямаш менструация все още е хубаво/задължитлено да се консултираш с гинеколог.

kalpazanka
11-22-2012, 11:55
Аз вече съм на 16 и половина .. а още не ми е дошло .. ?
И чий дириш във форума, та не търсиш помощ при Л-Е-К-А-Р?

konan7
12-01-2012, 07:52
На мен ми дойде за първи път на 12, сега съм на 15. Идваше ми през един-два месеца. Понякога през три, но идваше... Поне до тази година. Понеже бях по пълна и тази година и миналата свалих 14 кг, бях 53кг. Но, ако добавим и това, че съм нисичка. И за последно ми дойде през август. А започнах да се храня нормално, без да се ограничавам. Освен от шоколад де. С майка ми ще ходим да ме види лекар. Дали има възможност да се оправи? Тотално съм се отчаяла... :(

granger
12-01-2012, 10:57
Посети лекар ,той ще те посъветва. Ще се оправиш,спокойно, Рязкото сваляне на килограми много влия на цикъла. Четох ,че на 20г Каролина Куркова е страдала от менопауза,именно заради постоянни диети и сваляне на килограми,откакто започнала да се храни нормално и да спортува не прекомерно се е възстановила. Но не се разминавай с лекаря. Той си е специалист и ще ти даде решение.

Starless
12-01-2012, 13:24
А кокото до стабилизирането на цикъла.Ще ви трябва година за да ви идва точно навреме (:

Не съм съгласна. При мен минаха повече от две и още ми е нередовен.

rubby179
12-04-2012, 09:44
Съгласна съм с мнението, че цикълът много се влияе от режима на хранене. Строгите диети в повечето случаи причиняват неговата липса. За редовността на цикъла има и други причини, като при всеки човек те могат да бъдат от различно естество. Ето защо не трябва всички да се слагат под един знаменател. Най-добре е при такъв проблем да се посети гинеколог, за да се избегнат други усложнения.

r0sitY
12-07-2012, 12:30
Цикълът зависи ли от антибиотици ?

Nicollle
12-10-2012, 07:00
Искам да попитам дали е в възможно следното и нормално ли е :
По принцип ми идваше на 15-ти , но миналия месец ми дойде на 8-ми .. възможно ли е този месец отново да ми дойде на 15-ти.. тъй като вече сме 10-ти и ми закъснява с 2 дена и се притеснявам за друго..... :| като цяло да знам ,че може да се случи, но нормално ли е или да се притеснявам.

rubby179
12-10-2012, 07:28
Ако не ти дойде цикъла до 15-ти няма да е излишно да отидеш на преглед...

~The Smile~
12-10-2012, 08:45
Аз вече съм на 16 и половина .. а още не ми е дошло .. ?

Бягай при лекар,не е нормално още да не ти е дошло!
По темета: Много полезна тема,благодаря! :-)

~The Smile~
12-10-2012, 08:50
Здравейте, значи на 13 години съм но нямам цикъл. Не се притеснявам защо не идва но вече много искам да ми идва. Какво му е толкова гадното на цикъла че ни го искате.Чудя се дали ще ми дойде скоро.Имам прозрачно зацапване кафяво беше само веднъж два пъти но малко.Гърдите ми не са толкова развити колкото на моите съученички.Пъпки онзи ден ми излязоха но са много малки и не се виждат само ги чопля и ме дразнят. В сряда четвъртък и петък имах болки в корема близо до яйчниците. Дали това са признаци на идващ цикъл ?

Спокойно ,ще ти дойде,просто не се притеснявай толкова и той сам ще си дойде! А пък на мен ми дойде без абсолютно никакви спазми в корема,без главоболие ,без нищо. Аз даже едвам го усетих,че ми е дошло. :D Вчера беше много силно,днеска е по-слабо. Ще броя дните и може би ще го чакам на 4.01,не знам все още.

DisappointedDreamer
12-10-2012, 10:13
Цикълът зависи ли от антибиотици ?

Да

rubby179
12-11-2012, 08:19
Да, цикълът зависи до голяма степен от приемането на антибиотици и други лекарства, които не се изписват с рецепта. Просто трябва да погледнеш страничните ефекти от използваните медикаменти.

swete
12-26-2012, 13:42
Имам един въпрос.. знам, че много от вас директно ще ми кажат да ида на преглед, но сега покрай празниците няма как. Бях в чужбина и по предписание на лекар от 15.12 започнах прием на оргаметрил по 2 на ден, защото трябваше да си отложа цикъла с няколко дни.. Прибирах се 3 дни към България и нямаше как да съм неразположена тогава, защото имам тежък цикъл. Така пих лекарствата до 22.12 последното в 23:00 часа. До днес все още не ми е дошло, не знам дали трябва да се притеснявам.. може ли да ми закъснява и заради смяната на климата.. Имала съм полов контакт, но нито един не е бил рисков и всички са били с предпазни средства. Моля за някакъв съвет или поне успокоение от някой. Решила съм, че ако до 3.01 не ми е дошло ще отида на лекар.

hhappu
01-03-2013, 11:33
Само да попитам нещо :на мен скоро ми дойде и в последните няколко дни цикалът ми стана на цвят някакво кафеникаво ...и ако може да ми отговорите дали това е за притеснение ?!?!!

tonssy
01-03-2013, 15:18
^ Съвсем нормално е, спокойно.

ninjapower
01-08-2013, 21:11
Имам проблем..На 14 съм и ми дойде преди 2 години и 1-2 месеца. Първите 6 месеца цикъла ми беше редовен, но от около година и нещо ми идва на 20-21 дена. 2-3 поредни пъти ми беше идвало на 19 дена и един път ми дойде на 17. Искам да попитам, нормално ли е?!

bib
01-11-2013, 18:20
Здравейте трябваше да ми дойде в Сряда(09.01.2013) и тогава буквално "умрях" от болки в корема,кръста и гърдите,но дотам...още не ми е дошло(няма как да съм бременна)..по принцип ми се е случвало да закъснява с 1-2дена макс...на вас случвало ли ви се е??И какви точно са факторите оказващи влияние върху цикъла?

rubby179
01-14-2013, 08:36
Мисля, че още нямаш повод за притеснения. Факторите, които оказват влияние на редовността на цикъла, могат да бъдат най-различни, като включват климат, диета, хормонални проблеми, прием на лекарства и други причини свързани със здравето.

sladki6_love
01-17-2013, 13:24
а само да попитам аз съм 7 клас (края на лятото ставам на 14) все още не ми е дошло.Да се притеснявам ли?

Love_from_heaven_for_you
01-18-2013, 08:20
Няма защо да се притесняваш, при всеки идва различно

rubby179
01-18-2013, 08:30
а само да попитам аз съм 7 клас (края на лятото ставам на 14) все още не ми е дошло.Да се притеснявам ли?

Всичко е нормално. Повод за притеснения можете да имате едва когато навършите 16 години и все още нямате цикъл, но пак е относително.

tatyanaa
01-20-2013, 07:32
може ли да ми кажете кои храни и напитки карат менструацията да тече по-бързо :) ?

DisappointedDreamer
01-20-2013, 07:34
Да, то от кафето примерно, вместо за 5 дни, ще ти изтече за 15 минути над кенефа :lol:

sladki6_love
01-25-2013, 13:31
преди малко отидох до тоалетна. избърсах се и имаше малко кръв по салфетката. това признак ли е. и как да кажа на майка ми за това. (аз съм на 13) и да попитам какви превръзки да използвам БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

~The Smile~
01-26-2013, 08:37
преди малко отидох до тоалетна. избърсах се и имаше малко кръв по салфетката. това признак ли е. и как да кажа на майка ми за това. (аз съм на 13) и да попитам какви превръзки да използвам БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Да,може би ще ти идва. При мене се беше получило леко кафяво зацапване. И не се притеснявай да говориш с майка си по тази тема-и тя е минала по този път. По-добре сподели с нея. При мене беше лесно да й кажа,даже се успокоих ,когато й споделих. Успех!! :)

YSMF
01-26-2013, 22:05
Ох, знам, че сигурно е адски глупав въпрос, но съм притеснена. Трябва да ми дойде на 10ти февруари, но ме изненада днес. Вчера бях адски бясна и притеснена и мисля, че в следствие на стреса ми е дошло по - рано. Менструация, която се е подранила в следствие на стрес по -различна ли е като протичане от другите /знам, че ми е тъп въпроса, но ми се случва за първи път/.

mimsssssss
01-27-2013, 01:46
Имаш предвид за консистенцията ли? Може да се различава, както и продължителността. И наистина ти е подранило, това са си две седмици.

granger
01-27-2013, 07:19
А има ли опасност да е цветна бременност? Не искам да те плаша ,но тогава менструацията подранява в повечето случаи , с различна консистенция и цвят е.

DisappointedDreamer
01-27-2013, 07:24
лекарства? здравословни проблеми? отиди на гинеколог след като ти свърши. Такива менструални проявления най-често са свързани със здравословни проблеми.

TheBeliever
01-27-2013, 07:56
лекарства? здравословни проблеми? отиди на гинеколог след като ти свърши. Такива менструални проявления най-често са свързани със здравословни проблеми.

Да, задължително на лекар.

По това време трябва да овулираш, не да ти идва.

Сигурна ли си, че не е просто зацапване от овулацията?

DisappointedDreamer
01-27-2013, 08:03
Сигурна ли си, че не е просто зацапване от овулацията?

Мхм. Щото и аз така се бях притеснила от едно зацапване лятото, ама се оказа овулация, а не менструация.

Amore-Mio*
01-27-2013, 13:22
преди малко отидох до тоалетна. избърсах се и имаше малко кръв по салфетката. това признак ли е. и как да кажа на майка ми за това. (аз съм на 13) и да попитам какви превръзки да използвам БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Вероятно.
Иначе просто й кажи, няма от какво да се притесняваш. Жена е, ясно й е какво е това - тя също е минала по този път, така че нищо срамно.

YSMF
01-27-2013, 16:06
Благодаря на всички, които ми отговориха! :) Мисля, че наистина е най - добре да се консултирам с гинеколог след като свърши, защото може и от антибиотиците, които приемах през ноември и декември да е станало нещо. Още веднъж благодаря! :)

granger
01-27-2013, 16:16
Оооо,щом си пила антибиотик ,вероятността да е от тях е огромна.Но все пак си иди при лекар.

rubby179
01-28-2013, 09:56
Благодаря на всички, които ми отговориха! :) Мисля, че наистина е най - добре да се консултирам с гинеколог след като свърши, защото може и от антибиотиците, които приемах през ноември и декември да е станало нещо. Още веднъж благодаря! :)

Вероятността това да е в резултат от прием на антибиотици е много голяма. Все пак консултация със специалист няма да ти е излишна.

sladki6_love
01-30-2013, 18:20
mnogo ti blagodarqqq The Smile :*

sladki6_love
01-30-2013, 18:28
само още един въпрос. трябва ли да спазвам някакви диети ( напр. да пия мн вода) или др

POLLINA
01-30-2013, 18:34
^ Не.

Baby Veni
01-31-2013, 16:06
iskam da popitam dali e normalno: Predi 5 meseca mi doide cikalat za 1vi put ot togava ne mi e idvalo ?

granger
01-31-2013, 16:20
Ми в началото може да ти идва през няколко месеца,въпреки че на мен 5 ми се струват много.

sladki6_love
02-04-2013, 18:16
а и още нещо да попитам когато не съм в цикъл трябва ли да нося някакви по-мънички превръзки и какви препоръчвате

tonssy
02-04-2013, 18:42
Да, препоръчително е. Лично аз, откакто почнах да си слагам евридейки, не мога да пропусна и ден без. И е по- хигиенично (стига да не я държиш по цял ден! - тогава микробите започват да се увеличават, за това няколко часа макс). На мен Аlways Platinum ежедневните ми харесват.

sladki6_love
02-08-2013, 17:41
аз ползвам bella planti и са ми мн удобни а през лятото когато ходя на басейн не трябва да се притеснявам (когато не сам в цикъл) ако нещо стане нали (примерно да ми потече или нещо друго)

HeIsMyWorld
02-09-2013, 16:45
Здравейте , искам да ви попитам нещо . За последно ми дойде на 18 януари , но тогава имах шарка и лекарката ми беше предписала витамин C . Пих по 6 таблетки и то през цялата седмица , докато бях в цикъл . Трябваше да ми дойде вчера или днес. От 4-5 дни ме боли кръста , корема и гърдите , но не ми идва . Възможно ли е след като съм приемала витамин C , да не ми дойде този месец ?

Bonbonchencetyy
02-12-2013, 08:52
Аз искам да ви попитам дали някой си е купил от кутийките за превръзки на always,сега вървят в DM превръзки Plantinum Normal Duo с кутийка за 4.39.Дали ще са хубави?И по-хубави ли ще са от тези на libresse?
П.С.:Ето я брошурата,в която гледах промоцията http://www.dm-drogeriemarkt.bg/cms/servlet/linkableblob/bg_homepage/147374/data/dm_journal-data.pdf?v=1360218888000

sladki6_love
02-23-2013, 18:51
така на 25.01 13. ми дойде за пръв път а този месец ми тече от 19 и то кафяво а и на сутринта когато се събудих само имаше мъничко жълто да се тревожа ли за нещо ???????????????????????

♀dali 6te vleze♂
02-25-2013, 15:10
Аз съм на почти 14 и не ми е дошло искам да попитам какво точно представлява "бялото течение" долу горе съм запозната но може ли да обясниш. Нещо като лигава бяла течност? И ако е нещо такова аз имам от 3-4 месеца и се притеснявам ако ми дойде как да го кажа на майка ми и каква да очаквам да бъде реакцията и.

~The Smile~
02-25-2013, 15:21
Аз съм на почти 14 и не ми е дошло искам да попитам какво точно представлява "бялото течение" долу горе съм запозната но може ли да обясниш. Нещо като лигава бяла течност? И ако е нещо такова аз имам от 3-4 месеца и се притеснявам ако ми дойде как да го кажа на майка ми и каква да очаквам да бъде реакцията и.

Бяло течение без никакви симптоми означава предменструално течение. Кажи на майка си, не се притеснявай.

~The Smile~
02-25-2013, 15:23
така на 25.01 13. ми дойде за пръв път а този месец ми тече от 19 и то кафяво а и на сутринта когато се събудих само имаше мъничко жълто да се тревожа ли за нещо ???????????????????????

По принцип, когато си в легнало положение, не тече много, даже изобщо не тече (поне при мен е така...) .
А само кафяво ли ти тече, или е било така само в началото? Защото в началото на менструацията кръвта е леко кафява.

~The Smile~
02-25-2013, 15:27
само още един въпрос. трябва ли да спазвам някакви диети ( напр. да пия мн вода) или др

Храни се здравословно, докато си в цикъл. Пий повече вода. Също така,докато имаш менструация трябва да спортуваш.

sladki6_love
02-25-2013, 15:55
ми в началото е кафяво а и от 2 дена не ми тече.......... какво да правяяя

♀dali 6te vleze♂
02-25-2013, 15:57
ami iskam da popitam pri teb kogato ti doide i kaza na maika si tq li ti obqsni za prevraskite imam predvit kak se slagat koga kakvi da izpolzva6 ili ti pokaza maiko sme6en vapros no tova me trqvoji :(

~The Smile~
02-25-2013, 18:32
ми в началото е кафяво а и от 2 дена не ми тече.......... какво да правяяя

Нормално е в началото да е кафяво. Искаш да кажеш,че ти закъснява с два дни? Да ти закъснява или да пропуснеш също е нормално,защото една или две години ще ти е нередовно. Ето- на мен трябваше да ми дойде още на 21.02.13, ама ми закъснява, защото и на мен циклите са ми започнали наскоро. Не се притеснявай напразно. :)

~The Smile~
02-25-2013, 18:33
ami iskam da popitam pri teb kogato ti doide i kaza na maika si tq li ti obqsni za prevraskite imam predvit kak se slagat koga kakvi da izpolzva6 ili ti pokaza maiko sme6en vapros no tova me trqvoji :(

Кирилицата е задължителна тук...

♀dali 6te vleze♂
02-25-2013, 19:32
Кирилицата е задължителна тук... ОК исках да попитам при теб когато ти дойде и каза на майка си тя ти каза как да ги използваш и те остави сама да се оправиш (надявам се да ме разбра)
или тя ти показа как се слагат :) малко тъп вапрос , нооо....

~The Smile~
02-26-2013, 18:06
ОК исках да попитам при теб когато ти дойде и каза на майка си тя ти каза как да ги използваш и те остави сама да се оправиш (надявам се да ме разбра)
или тя ти показа как се слагат :) малко тъп вапрос , нооо....

Ами, успокои ме ,обясни ми и ми каза какви превръзки са най-подходящи като за мен.
А на теб за това бяло течение ти трябват мънички, без крилца.

~The Smile~
02-26-2013, 18:12
ami iskam da popitam pri teb kogato ti doide i kaza na maika si tq li ti obqsni za prevraskite imam predvit kak se slagat koga kakvi da izpolzva6 ili ti pokaza maiko sme6en vapros no tova me trqvoji :(

За какво те тревожи това? Няма страшно, ако нямаш цикъл до 17 години. Не се притеснявай напразно. Ии...повярвай ми- да си в менструация си е гадничко, защото все трябва да се подмиваш, защото мирише гадно, никак не е удобно с превръзки ,например, когато имаш физкултура. Така че се радвай ,че нямаш. :) Аз даже се радвам ,че този месец пропуснах. :grin:

rubby179
02-27-2013, 07:42
Здравейте , искам да ви попитам нещо . За последно ми дойде на 18 януари , но тогава имах шарка и лекарката ми беше предписала витамин C . Пих по 6 таблетки и то през цялата седмица , докато бях в цикъл . Трябваше да ми дойде вчера или днес. От 4-5 дни ме боли кръста , корема и гърдите , но не ми идва . Възможно ли е след като съм приемала витамин C , да не ми дойде този месец ?

Най-вероятно проблема ви няма да е свързан с приема на витамин С. Това твърдение, че този медикамент може да влияе на менструацията е само един мит.

GirL899
03-02-2013, 07:43
здравейте! На 17 съм и цикъла ми винаги е бил нередовен, но напоследък започна да ми идва на една и съща дата .. За януари месец ми дойде на 30ти и понеже февруари няма 30 дена (няма дори 29) и не ми дойде .. Та въпросът ми е в началото на март ли да очаквам да ми дойде или пак към края .. ?

DisappointedDreamer
03-02-2013, 08:34
^ти как мислиш?

GirL899
03-02-2013, 10:26
мисля, че в началото, но исках да попитам все пак, защото за 1ви път ми се случва такова нещо

maaarietta
03-14-2013, 14:59
-.- Не, цикъла ти ще пропусне, защото е сърдит, понеже някой безсрамник е решил да направи февруари месец САМО с 28 дни.

sexyalice
03-17-2013, 18:44
Благодаря страхотна тема!
Едно въпросче:преди 3 дена ми дойде за пръв път и е ту червено ту кафяво. Това нормално ли е? Защо е кафяво? Тече ми много малко, около 1 и 1/2 сп. л. за трите дена. Не би ли трябвало първите дни да ми е по обилно?
Много съм объркана, помогнете!
Мерси предварително!

Your.Passion
03-20-2013, 16:57
iskam da popitam dali e normalno: Predi 5 meseca mi doide cikalat za 1vi put ot togava ne mi e idvalo ?

Нормално е .На някой момичета не им е идвало 6 месеца след 1-я път.Не се притеснявай :)

Your.Passion
03-20-2013, 17:03
Аз съм на почти 14 и не ми е дошло искам да попитам какво точно представлява "бялото течение" долу горе съм запозната но може ли да обясниш. Нещо като лигава бяла течност? И ако е нещо такова аз имам от 3-4 месеца и се притеснявам ако ми дойде как да го кажа на майка ми и каква да очаквам да бъде реакцията и.

Каква да бъде реакцията й ? И тя е минала през този път,не се притеснявай да и кажеш!!!

♀dali 6te vleze♂
03-21-2013, 12:20
Каква да бъде реакцията й ? И тя е минала през този път,не се притеснявай да и кажеш!!!

da no kakvo to4no preedstavlqva bqloto te4enie

Your.Passion
03-22-2013, 12:33
da no kakvo to4no preedstavlqva bqloto te4enie

http://bg.lmgtfy.com/?q=%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE+%D0%B5+%D0%B1%D1 %8F%D0%BB%D0%BE+%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0% B8%D0%B5 :)

RebecKa_
03-25-2013, 14:29
Много полезна тема и особено за девойките който им идва за пръв път :)

krissii97
03-29-2013, 11:06
Zdraveite, az sum na 15 godini i mi izpisaha "Dufaston" zashtoto ne mi beshe idvalo 3 meseca, a az principno cikula si go imam ot 3 godini. Pishe v stranichnite efekti che mojelo da se nadebelee i mnogo me e strah. Trqbva da go piq 5dni po 2 puti na den... Molq pomognete :(

vesitooobeee
04-01-2013, 00:43
na men mi idva redovno noo redovno me bolii mnogoo koremaa nishto drugo nz tova normalno li ee az i na ginekolog sam xodila ama nishto ne pomaga vseki mesec me boli super mnogoooo a mii mi doide za 1-vi putt na 13 godinii

vesitooobeee
04-01-2013, 00:44
na men mi idva redovno noo redovno me bolii mnogoo koremaa nishto drugo nz tova normalno li ee az i na ginekolog sam xodila ama nishto ne pomaga vseki mesec me boli super mnogoooo a mii mi doide za 1-vi putt na 13 godinii

Dagichka
04-01-2013, 12:28
да се оплача и аз. имам цикъл от близо 4 години, тъкмо се беше стабилизирал (е, освен че принципно подранява с 4-5дни) и днес оп - събуждам се аз и гледам всичко в кръв, буквално. долнището ми беше подгизнало, а бях с нощна превръзка. пих витамин С и малко намаля, сега си е нормално.. но нямам идея какво е било през нощта, сега ме наплашиха да не е било кръвоизлив.. да тичам на лекар ли, кво да правя? ://

Your.Passion
04-03-2013, 07:37
na men mi idva redovno noo redovno me bolii mnogoo koremaa nishto drugo nz tova normalno li ee az i na ginekolog sam xodila ama nishto ne pomaga vseki mesec me boli super mnogoooo a mii mi doide za 1-vi putt na 13 godinii

Но шпа? Аз пия аналгин ,макар че не е много хубаво защото течението ти става по-обилно ,ама поне ПРИ МЕН помага.

Your.Passion
04-03-2013, 07:39
да се оплача и аз. имам цикъл от близо 4 години, тъкмо се беше стабилизирал (е, освен че принципно подранява с 4-5дни) и днес оп - събуждам се аз и гледам всичко в кръв, буквално. долнището ми беше подгизнало, а бях с нощна превръзка. пих витамин С и малко намаля, сега си е нормално.. но нямам идея какво е било през нощта, сега ме наплашиха да не е било кръвоизлив.. да тичам на лекар ли, кво да правя? ://

Не ми се струва нещо опасно.И на мен ми се е случвало.Но наистина за да си сигурна и за да ти е спокойно,ако прецениш отивай на лекар. :)

sladki6_love
04-03-2013, 09:25
всяка сутрин като се събудя (когато не съм в цикъл и по принцип не нося превръзка ми тече все едно като вода и ми мокри бельото Какво е това????

Djara
04-03-2013, 09:52
всяка сутрин като се събудя (когато не съм в цикъл и по принцип не нося превръзка ми тече все едно като вода и ми мокри бельото Какво е това????
Вагинален секрет - http://www.puls.bg/illnes/issue_532/

pergale
04-03-2013, 17:41
За пръв път ми дойде, когато бях 5 клас, а сега съм 10. Февруари месец се разболях доста сериозно, имах ангина и лекарят ми изписа антибиотици. На следващият месец не ми дойде и нямах никакви симптоми, че ще ми дойде. От два дни насам гърците ме болят както никога досега и съм страшно притеснена. Никога досега не ми се е случвало.. Посъветвайте ме какво да направя като изключим това да посетя лекар.

Your.Passion
04-03-2013, 20:31
За пръв път ми дойде, когато бях 5 клас, а сега съм 10. Февруари месец се разболях доста сериозно, имах ангина и лекарят ми изписа антибиотици. На следващият месец не ми дойде и нямах никакви симптоми, че ще ми дойде. От два дни насам гърците ме болят както никога досега и съм страшно притеснена. Никога досега не ми се е случвало.. Посъветвайте ме какво да направя като изключим това да посетя лекар.

E защо да изключваме посещението при лекар ?!
Според мене е от антибиотиците,но не съм много сигурна.И точно поради тази причина трябва да отидеш на лекар. ;)

anonimous971
04-06-2013, 19:11
Тъй като не ми се правеше нова тема и според мен няма смисъл въпроса ми е следния : имам базедова болест , пия хапчета и т.н. обаче цикълът ми не е идвал от доста време , според докторите е нормално както и да е , обмислям вече да го направя защото все още съм девствена , та въпроса ми е с презерватив който е здрав има ли някаква възможна опасност от забременяване и подобни болести и възможен проблем за моето здраве ?

Djara
04-06-2013, 22:37
Презерватив, който е здрав, правилно поставен и ако е нужно допълнителни овлажнители - проблеми с ПП болести няма да имаш и няма да отваряш теми дали си бременна ;)

WPotter
04-13-2013, 23:13
Не ми е идвало от 2-3 месеца.Преди това ми пропусна 1 месец,дойде ми и от тогава нищо.От 1год имам цикъл. Дали може да е от времето
или заради някакви лични емоции? Да се притеснявам ли?

П.с. Девствена съм.

ahfuksf
04-14-2013, 14:18
iskam da spodelq neshto .. tozi mesec mi doide za 2 put .. i e mnogo ubilno . molq vi kajete kakvo da pravq. normalno li e?

Your.Passion
04-14-2013, 16:51
Не ми е идвало от 2-3 месеца.Преди това ми пропусна 1 месец,дойде ми и от тогава нищо.От 1год имам цикъл. Дали може да е от времето
или заради някакви лични емоции? Да се притеснявам ли?

П.с. Девствена съм.


Смяната на климата също може да е повлияло.
Около втората година започва да се нормализира цикъла.
Според мен е нормално.
Все пак допитай се до майка си . :)

bubeto wee
04-15-2013, 14:36
Здравейте имам една приятелка която ме помоли да попитам и за вашето мнение тя е на 14 и има диабет и все още няма цикъл, а лекарите и са казали че може никога да не и дойде спред вас това нормално ли е или не? Разказвала ми е, че има бяли петна по бельото си а това обикновено е признак, че в скоро време може да и дойде до година или две, но тя получава тези петна от 1 години би трябвало до сега да и е дошъл.Както и разстежът на гърдите и те са такъв признак.

Bonbonchencetyy
04-15-2013, 17:27
Уфф,честно казано се чудя как се цапам през нощта.С такива превръзки съм–> http://s3.ozncdn.com/product/001/113/03-89399-big.jpg ,слагам ги правилно,но все се намира някоя капка,която пада върху бельото ми,попива и дори ми цапа пижамата...Вие какви нощни превръзки ползвате?

Your.Passion
04-15-2013, 17:33
Уфф,честно казано се чудя как се цапам през нощта.С такива превръзки съм–> http://s3.ozncdn.com/product/001/113/03-89399-big.jpg ,слагам ги правилно,но все се намира някоя капка,която пада върху бельото ми,попива и дори ми цапа пижамата...Вие какви нощни превръзки ползвате?

Уф и аз бях така преди ,но с какви превръзки бях - не помня.Та смених ги с always night и нямам проблеми. :)

Bonbonchencetyy
04-20-2013, 16:23
Аз да взема да похваля малко Libresse.В Билла се продаваха преди седмица кутийки с 18-20 бройки превръзки за 3 лв. и взех такива: http://img2.labelsdb.com/1001PX.1330786995.9cfe9959@120316/1001PX.1330786995.SNDDE581.obj.0.9.jpg.oe.jpg.pf.j pg.1350nowm.jpg.1350x.jpg с такава кутийка(оградената): http://prikachi.com/images/615/6101615n.png .Кутийката е много хубава,цялата в жълто,цветна и лъчезарно изглеждаща.Идеална за пролетта,носи пролетно настроение.
Превръзките са опаковани практично,а самите те са хубави.Изглеждат малки,но не са.Днес ми започна и засега съм доволна,да видим по-нататък как ще е...

Your.Passion
04-20-2013, 16:37
Аз да взема да похваля малко Libresse.В Билла се продаваха преди седмица кутийки с 18-20 бройки превръзки за 3 лв. и взех такива: http://img2.labelsdb.com/1001PX.1330786995.9cfe9959@120316/1001PX.1330786995.SNDDE581.obj.0.9.jpg.oe.jpg.pf.j pg.1350nowm.jpg.1350x.jpg с такава кутийка(оградената): http://prikachi.com/images/615/6101615n.png .Кутийката е много хубава,цялата в жълто,цветна и лъчезарно изглеждаща.Идеална за пролетта,носи пролетно настроение.
Превръзките са опаковани практично,а самите те са хубави.Изглеждат малки,но не са.Днес ми започна и засега съм доволна,да видим по-нататък как ще е...


Хм и аз си взех само ,че такива http://static1.framar.bg/product/libresse-normal-20.jpg . И със зелена кутийка. И аз съм много доволна :)

Bonbonchencetyy
04-20-2013, 16:46
Искам да си взема такива: http://www.always.com/en-us/product/pads/radiant-infinity-teen-regular-new-sanitary-pads-wings.aspx и да ги пробвам,обаче сигурно няма да са хубави...Например bella for teens не ми харесва,защото ми пропуска,много е тънка самата превръзка или има малка попивателност и ми пропуска.Иначе какви храни е добре да се ядат по време на цикъл?

Your.Passion
04-20-2013, 16:57
Тия на Always до сега не съм ги виждала никъде :lol:
Ежедневни са нали? Ако ти трябват ежедневни по-добре на Дискрийт. Тънки са ,въобще не се усещат и ухаят много свежо :)
Чувала съм ,че трябва да се отбягва солените храни по време на цикъл.
Шоколад - съдържа магнезий , веществото което се изчерпва най-много по време на цикъл.
Плодове , пълнозърнести храни , ядки и т.н ..
Няма точно определени храни които да ядеш по време на цикъл.Яж каквото ти попадне :D

Bonbonchencetyy
04-20-2013, 17:13
Не знам дали са ежедневни,обаче и аз не съм виждала.Иначе ако се използват за кръвотечение,виждат ми се много тънки и много афиф :D Абе Libresse ми се виждат 100 пъти по-хубави :D Иначе бях чела някъде статия какво било мн. хубаво да се яде по време на цикъл,обаче забравих къде беше и така :D

Your.Passion
04-20-2013, 17:20
Според мене са ежедневни тия превръзки. На теб такива ли ти трябват?
Ако са обикновени дамски превръзки то значи са за началото и за края на цикъла , т.е когато тече много слабо.
Ся разбрах ,че тука няма такива. 8-) Но можеш да си ги поръчаш от сайта.
Libresse и Always са най-хубави поне за мен.

Bonbonchencetyy
04-20-2013, 17:36
Говорех за конкретния модел,спрямо моделите на Либрес,този на Always въобще не ми харесва.Иначе Always Plantinum са ми любимите.

velislava23
04-27-2013, 20:56
Всички мои приятелки казват,че отначало им е вървяло много.На мен отначало ми вървеше много малко . Това трябва ли да е някакъв проблем ?

DisappointedDreamer
04-28-2013, 18:56
Всички мои приятелки казват,че отначало им е вървяло много.На мен отначало ми вървеше много малко . Това трябва ли да е някакъв проблем ?

Не.

Bonbonchencetyy
04-29-2013, 18:25
Всички мои приятелки казват,че отначало им е вървяло много.На мен отначало ми вървеше много малко . Това трябва ли да е някакъв проблем ?

При всяко момиче цикълът е ИНДИВИДУАЛЕН !!!Не гледай приятелките си,гледай себе си :)

iva.010
05-15-2013, 19:41
polezna informaciq :) ;)

simona-t
05-16-2013, 07:23
на мен ми дойде 5-ти клас....Тогава имах огромни болки в стомаха ии мама ме пусна да не ходя 3 дена на даскало

simona-t
05-16-2013, 07:25
Хм и аз си взех само ,че такива http://static1.framar.bg/product/libresse-normal-20.jpg . И със зелена кутийка. И аз съм много доволна :)

и аз така ..... наскоро си бях взела от тези .....и за сега съм доволна

m0ny
05-18-2013, 11:18
Здравейте,мисля че вчера - петък ми дойде за пръв път.Ще обясня какво е значението на това ,което казах.
Така,значи вчера отивам до тоалетната и виждам едно малко петънце кръв-долу-горе колкото 1 стотинка.Не съм много сигурна,че е било кръв,но съм почти сигурна-беше с тъмен,червеникав цвят,доколкото видях,понеже бях със сиви гащички.
Преди този ден ,бях много изнервена,просто бях готова даже и да убия човек,без нищо да ми направи.Прочетох някъде,че е характерно и среднощното изпотяване - имах го два дни подред.Преди около 3-4 дни от въпросния ден малко и за кратко ме болеше корема.А в сряда малко ми се повръщаше ,бях в кола,но никога не ми се е повръщало толкова.Вечерта пак отидох до тоалетна,избърсах се и имаше нещо не много слузесто,но не и като вода и беше много светло червено.
Така,до тук всичко е наред,но вчера вечерта откакто ми дойде,не ми е идвало,а едва ли може да продължи 1 ден.Притесних се,видях тоалетната хартия,която съм изхвърлила,да не би да съм се объркала,а това което видях беше не чак червено,ами такова кфеникаво-жълтеникаво..абе не знам как да го обясня.Питах приятелки ,а те казаха,че и при тях първия път е било така.
Кажете какво да правя ,посъветвайте ме,не знам просто кажете нещо по въпроса.Не знам какво да правя,а все още не съм казала на мама,просто защото се чудя дали вече съм млада жена,или - не.
Предварително предупреждавам-ако някой се пробва да се подиграва,или се хили,просто ще си изпати,независимо,че не го познавам,просто да пробва и ще види.Аз не знам какво да правя,а вие да се хилите и подигравате-не е приятно,нека взаимно да се уважаваме. :)

DisappointedDreamer
05-18-2013, 12:39
^Не си ок. Търсиш взаимно уважаване, а заплашваш като циганка, на която са откраднали метлата. Няма да станеш "млада жена" след като започнеш да менструираш. Ще си дечко с менструация. Колкото до това, което описа - не е било цикъл, а предупреждение за него.

m0ny
05-18-2013, 14:54
^Не си ок. Търсиш взаимно уважаване, а заплашваш като циганка, на която са откраднали метлата. Няма да станеш "млада жена" след като започнеш да менструираш. Ще си дечко с менструация. Колкото до това, което описа - не е било цикъл, а предупреждение за него.

Това е защото на този свят все още има "хора" ,които се заяждат и ти се подиграват,когато няма смисъл.Колкото до тебе-така както си тръгнала не ти остава много да се присъединиш към тази групичка..ии знам кой е циганката тука,ама няма да се заяждам с тебе.Можеше да си спестиш 2-рото изречение,мисля че много ясно знаеш,че не става дума точно за теб. :) ;)

ch0c0late44
05-18-2013, 17:41
Здравейте,мисля че вчера - петък ми дойде за пръв път.Ще обясня какво е значението на това ,което казах.
Така,значи вчера отивам до тоалетната и виждам едно малко петънце кръв-долу-горе колкото 1 стотинка.Не съм много сигурна,че е било кръв,но съм почти сигурна-беше с тъмен,червеникав цвят,доколкото видях,понеже бях със сиви гащички.
Преди този ден ,бях много изнервена,просто бях готова даже и да убия човек,без нищо да ми направи.Прочетох някъде,че е характерно и среднощното изпотяване - имах го два дни подред.Преди около 3-4 дни от въпросния ден малко и за кратко ме болеше корема.А в сряда малко ми се повръщаше ,бях в кола,но никога не ми се е повръщало толкова.Вечерта пак отидох до тоалетна,избърсах се и имаше нещо не много слузесто,но не и като вода и беше много светло червено.
Така,до тук всичко е наред,но вчера вечерта откакто ми дойде,не ми е идвало,а едва ли може да продължи 1 ден.Притесних се,видях тоалетната хартия,която съм изхвърлила,да не би да съм се объркала,а това което видях беше не чак червено,ами такова кфеникаво-жълтеникаво..абе не знам как да го обясня.Питах приятелки ,а те казаха,че и при тях първия път е било така.
Кажете какво да правя ,посъветвайте ме,не знам просто кажете нещо по въпроса.Не знам какво да правя,а все още не съм казала на мама,просто защото се чудя дали вече съм млада жена,или - не.
Предварително предупреждавам-ако някой се пробва да се подиграва,или се хили,просто ще си изпати,независимо,че не го познавам,просто да пробва и ще види.Аз не знам какво да правя,а вие да се хилите и подигравате-не е приятно,нека взаимно да се уважаваме. :)

Дошло ти е,или по-точно скоро ще ти дойде.Това 'слузестото' е течение,нещо нормално и няма повод да се притесняваш.Слагай си ежедневни превръзки за да не ти се изцапва бельото и евентуално чакай да ти дойде.

m0ny
05-18-2013, 18:32
Дошло ти е,или по-точно скоро ще ти дойде.Това 'слузестото' е течение,нещо нормално и няма повод да се притесняваш.Слагай си ежедневни превръзки за да не ти се изцапва бельото и евентуално чакай да ти дойде.

Благодаря за точния и ясен отговор. :)

И само още нещо да питам-какво е мнението ви за превръзките без крилца?
Бихте ли могли да ми препоръчате нещо ,което не се усеща чак токова много,буквално да не е като памперс.Днес си купих Awlays и някак си са доста големи и дебели и ги чувствам като памперс ..не че знам какво е усещането с памперс,ама.. :D
Какво е мнението ви за тези превръзки на Паломита?И последно памучни ли са,или -не,защото днес набързо прочетох текста на български и нищо не пишеше за това.
http://prikachi.com/images.php?images/658/6123658c.jpg

*diamond*
05-21-2013, 16:25
Благодаря за точния и ясен отговор. :)

И само още нещо да питам-какво е мнението ви за превръзките без крилца?
Бихте ли могли да ми препоръчате нещо ,което не се усеща чак токова много,буквално да не е като памперс.Днес си купих Awlays и някак си са доста големи и дебели и ги чувствам като памперс ..не че знам какво е усещането с памперс,ама.. :D
Какво е мнението ви за тези превръзки на Паломита?И последно памучни ли са,или -не,защото днес набързо прочетох текста на български и нищо не пишеше за това.
http://prikachi.com/images.php?images/658/6123658c.jpg
e щом не ги харесваш и ги чувстваш големи вземи си 3 капки или мини ;)

m0ny
05-21-2013, 19:01
Ще пробвам,просто си мислех,че и с три капки няма да ми е много комфортно,затова пробвах на Дсикрийт и останах очарована.
Малко смешно ще прозвучи ,но издирвам превръзката на Дискрийт,която съм ползвала. :D
С една приятелка си разменяхме превръзки,тя ми даде някаква на Дискрийт,останах много доволна,питах я точния модел какъв е ,но се оказа,че е изхвърлила опаковката.
Превръзката беше със същите щампи като тези,изобщо беше абсолютно същата,но розови бяха щампите.
Имате ли идея каква е била?
Ето и снимка,от интернет:
http://i4.otzovik.com/2011/08/03/103985/img/83208196.jpg

yakuza_
05-21-2013, 20:13
Не ми идва от 3 дни, мислите ли че брат ми ме обича ?

~The Smile~
05-22-2013, 09:35
Здравей, m0ny. Да, това е знак, че ще ти дойде в най-скоро време. За всеки случай си носи превръзка в чантата, ако те изненада в училище и нещо, с което да се преоблечеш. А за превръзките Palomita- супер са, единствено тях използвам, защото са много меки и удобни. Има ароматизирани, памучни, копринени, нощни, дневни.

m0ny
05-22-2013, 16:49
Здравей, m0ny. Да, това е знак, че ще ти дойде в най-скоро време. За всеки случай си носи превръзка в чантата, ако те изненада в училище и нещо, с което да се преоблечеш. А за превръзките Palomita- супер са, единствено тях използвам, защото са много меки и удобни. Има ароматизирани, памучни, копринени, нощни, дневни.

Добре . :)
Всъщност и аз не съм много сигурна дали ми е дошло,но 6 дни продължи кървенето и на 7-мия спря. :)

Vikkyytoo
05-22-2013, 22:14
Здравейте, аз съм на 13 и съм 34 кг доста слаба съм и още нямам цикъл. Повечето ми приятелки имат вече и си споделят разни неща за цикъла а аз стоя и само ги слушам. Знаете ли методи как да предизвикам цикъла или поне да напълнея, защото съм чувала че цикълла идва при тегло 45 килоглама. Възможно ли е да дойде при по ниски килограми и как да напълнея ? Благодаря ви предварително. :)
Онзи ден майка ми ми купи превръзки на паломита и каза да си нося в училищната чанта защото не се знае кога ще дойде, каза ми и да не се притеснявам да и кажа.
п.п. Имам обилно бяло течение

Allessia
05-23-2013, 06:44
Здравейте! Надявам се тук да намеря отговор на въпроса, който ме тревожи. Дъщеря ми е почти на 15 и още няма цикъл. Говорила съм с лекари, които не ме съветват все още да я водя на гинеколог. Твърде слаба е - 43кг. при ръст 168см. Активно спортуваща баскетболистка е. Гърдите й започнаха леко да се оформят през последната година. От снощи ми се оплаква от горещи вълни и й е много топло. Не се чувства добре. Дали това не е от липсата на цикъл и са просто хормонални смущения или..... не зная какво да си мисля. Ще се радвам да чуя мненията ви, за което предварително благодаря!

m0ny
05-23-2013, 07:58
Здравейте, аз съм на 13 и съм 34 кг доста слаба съм и още нямам цикъл. Повечето ми приятелки имат вече и си споделят разни неща за цикъла а аз стоя и само ги слушам. Знаете ли методи как да предизвикам цикъла или поне да напълнея, защото съм чувала че цикълла идва при тегло 45 килоглама. Възможно ли е да дойде при по ниски килограми и как да напълнея ? Благодаря ви предварително. :)
Онзи ден майка ми ми купи превръзки на паломита и каза да си нося в училищната чанта защото не се знае кога ще дойде, каза ми и да не се притеснявам да и кажа.
п.п. Имам обилно бяло течение

Все пак всеки се развива индивидуално , когато организмът ти се почуства "готов",ще ти дойде,не се притеснявай.
За напълняването не знам,но най-лесния начин е да се тъпчиш с боклуци - т.е. храни богати на мазнини и т.н.

Хич да не ти пука,остави приятелките ти да си говорят а и ти също можеш да се включиш в разговора - не е задължително да имаш цикъл,за да имаш мнение.
И аз бях така - исках да ми дойде,но когато се случи просто ми стана кофти ,защото знаех,че един вид "ще започнат мъките" - болки главно в корема,гадене..никъде не можеш да отидеш,поне аз..като си мислиш за море-трябва да мислиш и за цикъла си и да съобразяваш всичките си планове с него.

П.П. : Завиждам ти ,че имаш такава майка . :D :)

Vikkyytoo
05-23-2013, 20:18
Благодаря за отговора, Мони. :) С майка ми се разбираме така защото сме и с по-малка разлика в годините тя е с 19 години по-голяма от мен.

ch0c0late44
05-24-2013, 15:57
Здравейте, аз съм на 13 и съм 34 кг доста слаба съм и още нямам цикъл. Повечето ми приятелки имат вече и си споделят разни неща за цикъла а аз стоя и само ги слушам. Знаете ли методи как да предизвикам цикъла или поне да напълнея, защото съм чувала че цикълла идва при тегло 45 килоглама. Възможно ли е да дойде при по ниски килограми и как да напълнея ? Благодаря ви предварително. :)
Онзи ден майка ми ми купи превръзки на паломита и каза да си нося в училищната чанта защото не се знае кога ще дойде, каза ми и да не се притеснявам да и кажа.
п.п. Имам обилно бяло течение

Това че идва при тегло от 45кг са глупости..Колко си висока?
Иначе ще ти дойде рано или късно,не се притеснявай,няма нужда да го 'предизвикваш'.

m0ny
05-24-2013, 16:55
Днес като отидох до тоалетната и имах кръв омесено със бялото течение.Възможно ли е кръвта да се "оттича" ?

~The Smile~
05-25-2013, 11:51
Здравейте, аз съм на 13 и съм 34 кг доста слаба съм и още нямам цикъл. Повечето ми приятелки имат вече и си споделят разни неща за цикъла а аз стоя и само ги слушам. Знаете ли методи как да предизвикам цикъла или поне да напълнея, защото съм чувала че цикълла идва при тегло 45 килоглама. Възможно ли е да дойде при по ниски килограми и как да напълнея ? Благодаря ви предварително. :)
Онзи ден майка ми ми купи превръзки на паломита и каза да си нося в училищната чанта защото не се знае кога ще дойде, каза ми и да не се притеснявам да и кажа.
п.п. Имам обилно бяло течение

Шегуваш ли се?! САМО 34кг, а си на 13?! Еми, ти как искаш да имаш мензис, като си толкова лекичка? Храни се много. Приемай храни, богати на мазнини, малко повечко калории. ;) Трябва да туриш и някое килце, за да имаш цикъл. Пък и е индивидуално. А знаци, които показват, че скоро ще ти дойде са: гърдите почват да се уголемяват, да имаш повече апетит, бяло течение, без мирис и други симптоми. С цикъл е гадно. Преди и аз исках да ми дойде, ама... Веднъж в училище ме изненада и се чудих какво да правя и как да се скрия... По-добре се радвай. Иначе се храни много, но не да се тъпчиш с чипсове и други вредни неща, а по-често яж.

Vikkyytoo
05-25-2013, 18:12
Благодаря ви за отговорите, започнах да се храня повечко и то по-мазни неща. Надявам се цикъла да ми дойде преди 45 кг. :)

Vikkyytoo
05-25-2013, 18:13
Това че идва при тегло от 45кг са глупости..Колко си висока?
Иначе ще ти дойде рано или късно,не се притеснявай,няма нужда да го 'предизвикваш'.
Висока съм 154 см.

SpiritInBlack
05-25-2013, 18:40
Аз винаги съм се чудил дали има обективна причина , освен физическия дискомфорт, момичетата по време на цикъл да са в кофти настроение. Евентуален хормонален дисбаланс ?

granger
05-25-2013, 19:23
Аз винаги съм се чудил дали има обективна причина , освен физическия дискомфорт, момичетата по време на цикъл да са в кофти настроение. Евентуален хормонален дисбаланс ?

Хормоните бушуват. Като съм в цикъл съм предимно разнежена и обичлива. Рядко съм гадна харпия,но има и такива моменти,или по-скоро ги извинявам с това :lol: . Факт е,че когато сме на червена светлина хормоните си правят яко парти и ... мен например може да ме разреве най-малкото нещо :D

Your.Passion
05-25-2013, 20:01
Хормоните бушуват. Като съм в цикъл съм предимно разнежена и обичлива. Рядко съм гадна харпия,но има и такива моменти,или по-скоро ги извинявам с това :lol: . Факт е,че когато сме на червена светлина хормоните си правят яко парти и ... мен например може да ме разреве най-малкото нещо :D

Определено да :D !

Your.Passion
05-25-2013, 20:10
Здравейте, аз съм на 13 и съм 34 кг доста слаба съм и още нямам цикъл. Повечето ми приятелки имат вече и си споделят разни неща за цикъла а аз стоя и само ги слушам. Знаете ли методи как да предизвикам цикъла или поне да напълнея, защото съм чувала че цикълла идва при тегло 45 килоглама. Възможно ли е да дойде при по ниски килограми и как да напълнея ? Благодаря ви предварително. :)
Онзи ден майка ми ми купи превръзки на паломита и каза да си нося в училищната чанта защото не се знае кога ще дойде, каза ми и да не се притеснявам да и кажа.
п.п. Имам обилно бяло течение

Така..
Това са просто митове ,че идва при тегло 45 кг. ;) Всичко е възможно,смисъл когато ти дойде,тогава.Може би не ти идва от това,че си твърде слаба за ръста и годините си :? Няма методи за предизвикване на цикъл по дяволите.
Напълняваш като ядеш,а не се правиш на мадама с диети.
Майка ти добре е направила.Не се притеснявай да говориш с нея :) Може тези въпроси да ги зададеш и на нея,хем ще си станете по-близки. :)
Повярвай,не искаш да ти идва.Това да кървиш по 5 дена си е ба*ти shit-а -,- ама няма как.
Може да си вземеш и резервни бикини в училищната чанта,за да си подготвена.

m0ny
05-26-2013, 08:35
Хормоните бушуват. Като съм в цикъл съм предимно разнежена и обичлива. Рядко съм гадна харпия,но има и такива моменти,или по-скоро ги извинявам с това :lol: . Факт е,че когато сме на червена светлина хормоните си правят яко парти и ... мен например може да ме разреве най-малкото нещо :D

Аз пък съм много ядосана,но това с разплакването и при мен може да се случи . :D

~The Smile~
05-26-2013, 09:07
Благодаря ви за отговорите, започнах да се храня повечко и то по-мазни неща. Надявам се цикъла да ми дойде преди 45 кг. :)

Добре, но така или иначе ти недей да се притесняваш, че нямаш все още менструация. На някои момичета им идва чак на 17 години. О, и недей да бързаш... гадно е като си в цикъл, постоянно трябва да сменяш, за да не миришеш на "рози", не можеш да ходиш спокойно, притесняваш се да не се изцапаш, бе завиждам ти, че още нямаш. :D

~The Smile~
05-26-2013, 10:05
Аз пък съм много ядосана,но това с разплакването и при мен може да се случи . :D

И при мен също. :D

~The Smile~
05-29-2013, 11:04
Сега искам за мен да попитам... значи този месец трябваше да ми дойде някъде около 22-ри, не дойде, което знам, че е нормално, защото имам нередовен цикъл все още. Обаче имам леки спазми в корема (където са яйчниците) някъде след 22-ри май. Усещам ги, когато сядам, правя резки движения или бягам. От време на време чувствам, че леките болки се увеличават и после бързо намаляват. На какво може да се дължи това, като не съм в цикъл, а пък имам леки спазми в корема?

m0ny
05-31-2013, 13:39
Сега искам за мен да попитам... значи този месец трябваше да ми дойде някъде около 22-ри, не дойде, което знам, че е нормално, защото имам нередовен цикъл все още. Обаче имам леки спазми в корема (където са яйчниците) някъде след 22-ри май. Усещам ги, когато сядам, правя резки движения или бягам. От време на време чувствам, че леките болки се увеличават и после бързо намаляват. На какво може да се дължи това, като не съм в цикъл, а пък имам леки спазми в корема?

Предменструални болки са според мен.

~The Smile~
06-02-2013, 13:14
Предменструални болки са според мен.

Сигурно, но все още не ми идва. о.О Пък през последните няколко дни имах доста силно бяло течение, а днес рязко намаля и почти няма нищо. Ще се запася с превръзки и ще чакам. :D Няма друго решение.
Благодаря все пак.

~The Smile~
06-06-2013, 16:55
Дойде ми. Днес. Какъв сюрприз пак ми направи този цикъл... обаче си бях подготвена. ;)

::NeVeR*eNd:::
06-09-2013, 14:38
Искам да попитам номално ли е да ми идва 2 седмици по рано ?Обикновенно ми идва към 25 но този път на 9.От какво може да се получава така? :)

Your.Passion
06-10-2013, 19:09
Искам да попитам номално ли е да ми идва 2 седмици по рано ?Обикновенно ми идва към 25 но този път на 9.От какво може да се получава така? :)

Обикновено имаш ли нередовен цикъл ?
Наскоро ли ти дойде за първи път?
Може да е смяната на климата.Дай малко повече инфо.

glori04
06-11-2013, 14:53
Здравейте, аз съм почти на 15 години и си напипах малко топче в гърдата. Личната ми лекарка ме изпрати при акушер гинеколожка, която ме изпрати да си направя хормонални изследвания. Днес си взех резултатите и се оказа, че тестостерона ми е завишен-2,73 nmol/l. До сега никога не ми е идвало, имам изключително мазна кожа и искам всичко да се нормализира. Какво трябва да направя за да понижа нивата на тестостерона, прочетох доста неща и там пише, че трябва да приемам противозачатъчни, а в момента се опитвам да отслабна, а те могат да не ми понесат и да кача килограми от тях, а и не ми е идвало никога и не знам, не съм добре информирана и за това ви моля за съвет. Какво да направя? Възможно ли е да не ми идва заради повишения тестостерон?

m0ny
06-14-2013, 14:55
Искам да попитам номално ли е да ми идва 2 седмици по рано ?Обикновенно ми идва към 25 но този път на 9.От какво може да се получава така? :)

На мен втората менструация ми дойде точно 10 дни по-рано и гинекологът ми каза,че е нормално в началото да прави така.

А,за мнението свързано с тестостерона - мисля,че това е по-сериозен въпрос и трябва да се обърнеш пак към личната ти лекарка.

CooL_GirL12
06-16-2013, 11:22
Здравейте. На 13 години съм, сега завърших седми клас. Имам цикъл от 16 септември 2011 година. В началото на годината три пъти ми идваше нормално, на 28 дни. Три-четири пъти миналата година също си беше добре. Но сега, както и през другото време преди, ми идваше на около 40 дни(36-37-38-39-40). Мама се притеснява, че нещо ми има, но аз й казвам, че е нормално, но и аз не знам.Мисля, че е очевидно, но все пак да кажа, девствена съм. Нормално ли е според вас и какво да правя?
П.П. Последния път ми дойде на 25-ти май, на 39-ия ден.

megi05050105
06-19-2013, 11:33
полезна темичка

m0ny
06-22-2013, 18:03
Здравейте. На 13 години съм, сега завърших седми клас. Имам цикъл от 16 септември 2011 година. В началото на годината три пъти ми идваше нормално, на 28 дни. Три-четири пъти миналата година също си беше добре. Но сега, както и през другото време преди, ми идваше на около 40 дни(36-37-38-39-40). Мама се притеснява, че нещо ми има, но аз й казвам, че е нормално, но и аз не знам.Мисля, че е очевидно, но все пак да кажа, девствена съм. Нормално ли е според вас и какво да правя?
П.П. Последния път ми дойде на 25-ти май, на 39-ия ден.

В една книга четох ,че менструацията може да бъде нередовна до менопаузата .Радвай се ,че не си като мен-да ти идва всеки път с 10 дена по-рано. '.'

simona-t
07-04-2013, 13:15
Здравейте!! Скоро ми дойде за първи път и това е 5-тият ми ден. Течението все още е дота обилно, а след 2 дена ще ходим с нашите на почивка и въпросът ми е: На вас колко дена ви продължи първият ???

Your.Passion
07-04-2013, 13:35
Здравейте!! Скоро ми дойде за първи път и това е 5-тият ми ден. Течението все още е дота обилно, а след 2 дена ще ходим с нашите на почивка и въпросът ми е: На вас колко дена ви продължи първият ???

Доооооста.Поне при мен.
Защо питаш?Всеки индивидуално.
За почивката може да използваш тампони.Макар че не знам дали ще се навиеш.Както сметнеш за добре.Говори с майка си.

sannutyyy
07-10-2013, 15:17
Здравейте, аз съм на 13 и съм 34 кг доста слаба съм и още нямам цикъл. Повечето ми приятелки имат вече и си споделят разни неща за цикъла а аз стоя и само ги слушам. Знаете ли методи как да предизвикам цикъла или поне да напълнея, защото съм чувала че цикълла идва при тегло 45 килоглама. Възможно ли е да дойде при по ниски килограми и как да напълнея ? Благодаря ви предварително. :)
Онзи ден майка ми ми купи превръзки на паломита и каза да си нося в училищната чанта защото не се знае кога ще дойде, каза ми и да не се притеснявам да и кажа.
п.п. Имам обилно бяло течение
Това с килограмите Е пълна измислица. По тази логиката и аз да нямам. Иначе, когато ми дойде бях 35кг. някъде. Не се притеснявай на всеки му и два о различно време. На мен ми дойде Преди малко повече от половин година, също бях на 13.
П.п. страхотна темичка, поздравления.

dzhuly
07-19-2013, 16:17
Здравейте, вчера говорих с едно момиче и нещо се заговорихме за цикъла....Тя ми каза, че на нея и е дошъл, когато била на 9...Направи ми впечатление и реших да попитам тук дали това е нормално

DisappointedDreamer
07-19-2013, 16:24
Здравейте, вчера говорих с едно момиче и нещо се заговорихме за цикъла....Тя ми каза, че на нея и е дошъл, когато била на 9...Направи ми впечатление и реших да попитам тук дали това е нормално

кой решава какво е нормално или не? рядко срещано е, но е ОК.

dzhuly
07-19-2013, 16:27
кой решава какво е нормално или не? рядко срещано е, но е ОК.
Благодаря, но все пак се учудих, тя сега е на 12, но има гърди, и то доста големи..Попитах я за цикъла и леко се замислих, защото на мен ми дойде на 12

i.just.ride
07-23-2013, 03:21
Абе, мацки, чудех се дали ще мога да отида на плаж (закъснява ми с 1 ден) и главно въпросът ми беше дали има някакъв шанс да ми дойде във водата? Тъй като съм забелязала, че когато се къпя, като че ли цикълът ми спира за известно време. Търсих в интернет какво ли не, но никъде не намерих. Блгодаря предаварително!!

Your.Passion
07-24-2013, 22:49
Абе, мацки, чудех се дали ще мога да отида на плаж (закъснява ми с 1 ден) и главно въпросът ми беше дали има някакъв шанс да ми дойде във водата? Тъй като съм забелязала, че когато се къпя, като че ли цикълът ми спира за известно време. Търсих в интернет какво ли не, но никъде не намерих. Блгодаря предаварително!!

Еми честно да ти кажа ,във водата малко трудно ще ти дойде.Смисъл такъв,че водата е студена и те 'пресича' и поне на мене ми спира 8-) И после като се затопля на плажа примерно за половин-един час ,пак ми идва.

i.just.ride
07-27-2013, 10:20
Искам да попитам - има ли риск да ми закъснява заради ваксина (против тетанус)? Търсих в интернет, но никъде не намерих информация, странични ефекти или каквото и да било. Моля, някой, ако знае, да сподели.

kalpazanka
07-28-2013, 14:49
Искам да попитам - има ли риск да ми закъснява заради ваксина (против тетанус)? Търсих в интернет, но никъде не намерих информация, странични ефекти или каквото и да било. Моля, някой, ако знае, да сподели.

Едва ли. И мен ме надупчиха, но не вярвам да закъснее. Овулацията си ми беше навреме.

tedka soletka
08-07-2013, 09:10
Имам цикъл oт почти 2 години и искам да ви попитам дали е нормално вече четвърти месец да не ми идва

kalpazanka
08-07-2013, 09:12
Не е нормално.

m0ny
08-19-2013, 13:26
Мацки,случвало ли ви се е цикълът ви да е с голяяяямо количество кръв?
Имам предвид почти цялата превръзка да е в кръв и почти нищо бяло да не се вижда?
На мен вече на две идвания ми е така и се притеснявам дали ще се нормализира...Направо никъде не мога да изляза,като стана примерно от леглото и имам чувството ,че "цялата ми кръв в тялото ще се излее...".
Има ли някакви причини и фактори за това?
Знаете ли някакъв лек,какъвто и да е?

horacio
08-27-2013, 21:32
Отиди на гинеколог да те прегледа. Може да имаш проблем, но се съмнявам. За намаляване на количеството кръв, нека ти изпишат някакви противозачатъчни и ще бъде мноого по-прилично.

iknowyou325
08-27-2013, 21:58
Здравейте, искам да се допитам дали е огромен проблем ,че съм почти на 15 години и нямам цикъл.Като цяло аз се развивам бавничко.Още дори 2 зъба не са ми сменени ,но както и да е.Имам окосмяване и гърди (въпреки че са малки :Д ) ,но основния проблем е ,че АДСКИ МНОГО ме наплашиха с факта ,че понеже съм прекалено слаба няма никога да ми дойде менструацията.Аз наистина съм доста слаба 157см съм и тежа 35кг.И искам да чуя и вашето мнение, моля ви помогнете ми , страшно съм изплашена не знам какво да правя.Благодаря предварително :) !

blabla19961998
08-29-2013, 13:24
Здравейте , искам да попитам дали е нормално да ми закъснява с 21 дни , при положение че бях в болницата бях се разболяла и може ли системите да забавят цикъла ? Благодаря.

daniela.donkova.7
09-07-2013, 16:18
Zdraveite, nova sam vav foruma no iskam da popitam neshto, ot 12-godishna vazrast mi idva a sega sam pochti na 18 i parvata godina mi beahe redoven cikala no sled tova zapochna da mi idva prez mesec dva, godila sam i na lekar i to ne vednaj i mi kaza che tova se dalji na neustanovenote mi hormoni, nqkoi znaeli nqkoq bilka koqto da pomaga :)

tHe_COolEst_GIrl
10-07-2013, 13:34
Здравейте. Искам да попитам дали скоро ще ми дойде, защото имам жълто-белезникаво течение, което преди беше прозрачно и остри болки в яйчниците. Понякога ми е и дискомфортно.

m0ny
10-12-2013, 09:28
Здравейте. Искам да попитам дали скоро ще ми дойде, защото имам жълто-белезникаво течение, което преди беше прозрачно и остри болки в яйчниците. Понякога ми е и дискомфортно.

Ние не можем да ти кажем дали ще ти дойде или-не,но да възможно е. :)

tHe_COolEst_GIrl
10-12-2013, 14:23
Ние не можем да ти кажем дали ще ти дойде или-не,но да възможно е. :)

Мерси :)

Veroniika
10-23-2013, 16:46
Здравейте :) Аз съм на 15 години и преди 2 месеца ми дойде за първи път... Но оттогава не ми е идвало .. Има някой път леко кафява течност по бельото , но за един два дена и после изчезва ... Полов акт никога не е имало .. :D:D:D:D

Ani4ka Sladkata-159000159
10-25-2013, 13:22
Здравейте !
Аз искам да попитам нещо и мисля че въпросите, който ще задам се отнася към тази тема !
Аз съм на 13 и ми дойде преди 3 месеца !
Когато ми дойде аз незнаех какво да правя и все още незная !
Искам да попитам някой били могъл да ме посъветва какви привръзки да използвам ? И бихте ли ми казли
някое обезболяващо хапче ? - Това е !
Ако се питате защо не питам майка си за тия неща, аз нямам майка-починала е когато ме е раждала,
живея с баща си !!!
А него...........................нееееее ееее !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Предварително благодаря на този, който реши да откликне.........................!!!!!!!!! !!!!!!

IcyHeart
10-25-2013, 17:17
Ani4ka Sladkata-159000159
Превръзки - always например, има и още много други разгледай. Видовете са най-различни .. гледай на опаковките какво пише, с колко капки са означени, тези с повечето са за когато ти е по-силно. Сменяй ги през 3-4 часа, мий се по-често когато си така. Води си календарче.
Обезболяващи - спазмалгон, no-spa :)

Your.Passion
11-01-2013, 07:13
Здравейте !
Аз искам да попитам нещо и мисля че въпросите, който ще задам се отнася към тази тема !
Аз съм на 13 и ми дойде преди 3 месеца !
Когато ми дойде аз незнаех какво да правя и все още незная !
Искам да попитам някой били могъл да ме посъветва какви привръзки да използвам ? И бихте ли ми казли
някое обезболяващо хапче ? - Това е !
Ако се питате защо не питам майка си за тия неща, аз нямам майка-починала е когато ме е раждала,
живея с баща си !!!
А него...........................нееееее ееее !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Предварително благодаря на този, който реши да откликне.........................!!!!!!!!! !!!!!!


Успокой се ,каква е тая паника?
Отиваш в един магазин ,например ДМ и тададам!Има един огромен щанд ,от който можеш да избираш много.Има ежедневни превръзки,които в дните от менструацията,няма да ти помогнат. Избираш си с колко капчици да са,според това,колко обилно е течението ти.За тампони ти е рано според мене.Имам предвид,че ти не знаеш какви превръзки да си купиш,а пък за тампони да не говорим.Обезболяващи има много.На мен от no-spa не ми минава.Минава ми само от аналгина ,но пък от него течението се засилва.So,има Бускулизин ,Спазмалгон,no-spa и пр. Можеш да отидеш в аптеката и да попиташ.

http://devoyka.info/ ЧЕТИ.

Djara
11-03-2013, 07:29
Здравейте !

Бих добавила към поста на IcyHeart, че е много важно да приемаш обезболяващи САМО, ако наистина не издържаш болката, защото и те са медикаменти и ежемесечното им приемане е нездравословно.
2. Накрая, когато имаш само кафеникаво зацапване, може да използваш ежедневни превръзки, защото са много по-мънички, не се виждат през връхните дрехи, а и имат по-добро покритие, което е в контакт с кожата (според мен). Тях сменяш по-често, защото нямат попивателността на нормалните дамски превръзки.

bitch1212
11-30-2013, 18:21
Момичета помагайте. На 13 съм. В септември 2012 имах малко кръв и после малко зацапване, в декември 2012 имах само кафяво зацапване.Така и февруари,януари и в март всичко започна така и ми дойде. В април пак имах само зацапване и то за 2 дни. До сега не ми е идвало. Малко след като ми дойде започнах да се натоварвам със упражнения и бягане. Но не ядях като хората. В началото беше умерено, но после започвах да прекалявам. Бягах много и правех много упражнения. От седмица спрях и от месец започнах да ям много. Мислите ли, че ще ми дойде сега като спрях и каква е според вас причината ? Според мен е заради натоварването, а и бях много слаба.

nwjsw
12-01-2013, 05:05
Последния ми цикъл дойде на 28.10 до 2.11.Вчера трябваше да дойде,но не дойде?Със колко дни е възможно да закъснее? Случва ли ви се да го смятате да идва на една дата,но да идва на друга?

Djara
12-01-2013, 07:39
Нормалната продължителност на цикъла е от 24 до 32 дни. Смята се от първи ден на идване до следващия първи ден. Разбира се, че е и закъснява, и избързва. Зависи от много фактори :)

Djara
12-01-2013, 07:44
Нередовното хранене повлиява на всякакви процеси в тялото ти. Всъщност може да има множество щети, затова се придържай към пълноценно и разнообразно меню, в много важен период на развитие си.
Относно цикъла, в ранен етап си, ще се регулира постепенно. Гладуването определено може да доведе до смущение на функциите на половата система. Храни се и спортувай умерено, другото ще се нареди.

П.С. Предлогът за период от време е "през". "В" е предлог за място.

bitch1212
12-02-2013, 13:38
Благодаря за съвета :)

Hrissy-broken heart
12-27-2013, 07:38
Как да предизвикам идването на менструация?
Аз съм на 11 години,33 кг, 152 см висока.
Искам да ви попитам дали има начин да предизвикам да ми дойде менструация! Моля ви искам да ми дойде по-скоро,няма значение защо! Трябва ли да ям определена храна за да ми дойде или да пия някакви хапчета за заразяване? Моля помогнете ми? Веднъж ми дойде когато бях на зелено училище след това още веднъж и спря! С мама смятаме , че са само сигнали за идването му но все още не знаем! Моля ви помогнете ми!

Meow~♥
12-27-2013, 16:18
Как да предизвикам идването на менструация?
Аз съм на 11 години,33 кг, 152 см висока.
Искам да ви попитам дали има начин да предизвикам да ми дойде менструация! Моля ви искам да ми дойде по-скоро,няма значение защо! Трябва ли да ям определена храна за да ми дойде или да пия някакви хапчета за заразяване? Моля помогнете ми? Веднъж ми дойде когато бях на зелено училище след това още веднъж и спря! С мама смятаме , че са само сигнали за идването му но все още не знаем! Моля ви помогнете ми!

До колкото съм информирана не можеш няма начин да го предизвикаш единствено можеш да чакаш или да отидеш на лекар не знам.

Meow~♥
12-27-2013, 17:36
Искам да попитам когато си болен това влияе ли върху цикъла?

Just a dreamer..
12-27-2013, 18:17
Как да предизвикам идването на менструация?
Аз съм на 11 години,33 кг, 152 см висока.
Искам да ви попитам дали има начин да предизвикам да ми дойде менструация! Моля ви искам да ми дойде по-скоро,няма значение защо! Трябва ли да ям определена храна за да ми дойде или да пия някакви хапчета за заразяване? Моля помогнете ми? Веднъж ми дойде когато бях на зелено училище след това още веднъж и спря! С мама смятаме , че са само сигнали за идването му но все още не знаем! Моля ви помогнете ми!

А това зелено училище преди колко време е било?
На мен първия път ми беше някъде през януари , а следващия към края на октомври. (бях на 13)
Възможно е да ти е дошло и сега просто трябва време за да ти дойде пак.
Иначе по никакъв начин не можеш да го предизвикаш , не се занимавай с глупости.

Just a dreamer..
12-27-2013, 18:18
Искам да попитам когато си болен това влияе ли върху цикъла?
Зависи от какво си болен и за какво влияние става въпрос.

Just a dreamer..
12-27-2013, 18:19
И аз да питам нещо-кафеникаво течение след цикъл нормално ли е?

Meow~♥
12-27-2013, 18:25
Зависи от какво си болен и за какво влияние става въпрос.

Ами например хрема?

Just a dreamer..
12-27-2013, 19:43
Ами например хрема?
Не мисля , че по някакъв начин може да повлияе.

Meow~♥
12-27-2013, 19:48
Не мисля , че по някакъв начин може да повлияе.

Много благодаря.:)

Djara
12-27-2013, 20:24
И аз да питам нещо-кафеникаво течение след цикъл нормално ли е?
да

bitch1212
12-28-2013, 21:22
Момичета вчера и днес имам някакво кафеникаво течение и кръв но в не големи количества. Мислите ли, че ще стане нормално ?

sani98
12-29-2013, 20:45
Здравейте след като прочетох всички мнения и ми направи впечатление,че повечето момичета които нямат цикъл искат и следват отзиви които са че било гадно че няма да ти се иска да имаш като ти дойде,но всъщност момичета колкото и да е гадно трябва да се радваме че го имаме защото все пак някой ден благодарение на това ще създадем нов живот.Така че въпреки всичко не трябва да съжалявате...

WhatNow
01-01-2014, 15:55
Много благодаря! Днес ми дойде за първи път... Исках да попитам малко глупав въпрос, но има ли някакви проблеми при вземането на душ по време на цикъл?

Meow~♥
01-01-2014, 16:02
Много благодаря! Днес ми дойде за първи път... Исках да попитам малко глупав въпрос, но има ли някакви проблеми при вземането на душ по време на цикъл?

До колкото знам под душа спира да тече..Така че няма никакви проблеми с вземането на душ по време на цикъл..:)

PlayLife09
01-01-2014, 17:25
Много благодаря! Днес ми дойде за първи път... Исках да попитам малко глупав въпрос, но има ли някакви проблеми при вземането на душ по време на цикъл?


Даже е препоръчително вземането на душ. :)

Djara
01-02-2014, 07:58
Даже е препоръчително вземането на душ. :)

Желателно е нееднкратно дневно измиване :)

"До колкото знам под душа спира да тече.." Не, не спира. Но процедурата си е както обикновено. Внимава се при подсушаване, друго по-различно не мисля, че има.

didi222
01-02-2014, 11:25
Здравейте! :) Аз съм на 13 и лятото(края на август) ми дойде цикъла(за 3 дни). По същото време ми дойде и септември. Но оттогава нямам. Това нормално ли е?

Meow~♥
01-02-2014, 11:39
Здравейте! :) Аз съм на 13 и лятото(края на август) ми дойде цикъла(за 3 дни). По същото време ми дойде и септември. Но оттогава нямам. Това нормално ли е?

Разбира се,че е нормално в началото ще ти пропуска ще ти идва и по-рано и по-късно няма за какво да се притесняваш може да ти пропусне по 6 месеца или 2 докато цикъла се регулира ще отнемат около 2 години до тогава ще е неточен..:)

didi222
01-02-2014, 13:53
Много благодаря, Meow~♥ ! :) :)

Meow~♥
01-02-2014, 13:55
Много благодаря, Meow~♥ ! :) :)

Няма проблем.:)

WhatNow
01-02-2014, 19:48
Аз четох много по темата и разбрах, че на почти всички първата година им закъснява! Няма смисъл за притеснения с времето ще се регулира :)

lenka1818
01-04-2014, 20:02
Az se pritesnqvam zapochnah 12 god. i na moite priqtelki im doide az precenih i mislq che shte mi doide april 2014 , no vse pak ne moga da predcenq
Daite mi saveti pzz!