PDA

View Full Version : Всичко эа месечния цикъл



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7

Presley
10-22-2007, 17:39
Менструален цикъл

Лигавицата на матката реагира в определена последователност на промяната на концентрацията на половите хормони в женския организъм. Тези промени са в определена цикличност, като всеки цикъл е със средна продължителност 28 дни и се нарича менструален цикъл. Под въздействието на нервно-хормонални фактори при полово-зрялата жена в яйчниците също така периодично настъпват структурни и функционални промени - т.н. яйчников цикъл. Под влияние на фоликуло-стимулиращия хормон, отделящ се от хипофизната жлеза, в яйчника започват едновременно да узряват няколко яйцеклетки, които се обграждат от слой мехурчести клетки. По такъв начин се образуват няколко яйчникови фоликули. От тях само един достиги до повърхността на яйчника, разпуква се и отделя зрялата яйцеклетка, която попада в маточната тръба /този процес се нарича овулация/. След разпукването на фоликула в него под влияние на лутеинизиращ хормон /отделян от хипофизата/ се образува т.н. жълто тяло. То от своя страна продуцира хормони /естрогени и прогестерон/, които подготвят маточната лигавица за приемане на оплодената яйцеклетка. Лигавицата на матката се разраства, подобрява се кръвоснабдяването й. В преобладаващата част от случаите зрялата яйцеклетка остава неоплодена, жълтото тяло регресира, а маточната лигавица поради рязкото спадане на продукцията на есрогени и прогестерон остава с намалено кръвоснабдяване. Това води до деструкция на повърхностния слой на маточната лигавица и кръвотечение - т.е. менструално кръвотечение /менструация, мензис/. Нормалната менструация е естествен завършек на нервно-хормоналните промени, протичащи циклично в женския организъм

Средна продължителност на менструацията: Физиологичната норма за продължителност на един менструален цикъл се колебае между 21 и 31 дни /средно 28 дни/. Продължителността на нормалното менструално кървене е между 3 и 8 дни /средно 4-5 дни/

Средно количество кръв:
Количеството менструална кръв эа една менструация е около 60-100 мл.

.По време на менструация жената трябва да спазва висока хигиена в областта на външните полови органи. Противопоказни са влагалищни промивки, къпане в басейни и вани, поради реален риск от проникване на инфекция. По същите съображения по време на менструация са протипоказни и половите сношения.

Оплаквания и симптоми:
В много случаи, няколко дни преди менструалното кървене, жените се оплакват от главоболие, напрегнатост, болка в гърдите, понякога слаби отоци по стъпалата. В първите дни на менструацията тези оплаквания преминават, т.е. - касае се за т.н. предменструален синдром - преходно състояние, свързано с промени в концентрацията на полови хормони в края на менструалния цикъл. В по-леките случаи е необходимо да се ограничат течностите и да се назначат обезболяващи и успокояващи лекарствени средства. В по-тежките случаи е необходимо да се потърси специализирана помощ.

.Нарушението на нормалния менструационен цикъл е едно от най-честите оплаквания при посещение на гинеколог. Оказва се, че голяма част от жените не си дават сметка какво представлява менструацията и че към нея следва да се отнасят с внимание.
Нормалният цикъл варира в следните граници: интервал между менструациите, считано от първия ден на следващия цикъл – от 21 до 35 дена, продължителност на кръвотечението – от 2 до 5 дена, интензивност – 20-60 мл (3-4 превръзки на ден).
Нарушен менструален цикъл има когато: е увеличена или намалена продължителността между циклите или самия цикъл, извън цитираните по-горе граници.
При всяко отклонение от нормата жената следва да посети незабавно своя лекар.
Често нарушението на менструацията се оказва първи признак на настъпващо заболяване на гениталиите – възпаления, полипи на матката, ендометриоза, извънматочна бременност. Възможни са и рак на шийката, матката, яйчниците!
Понякога, рядко, нарушенията в менструалния цикъл не са симптоми на заболявания, а се дължат на влияние на средата. Във възрастта на полово съзряване около 12 – 16 годишна възраст след първата менструация една трета от момичетата имат нередовен цикъл.
Този период продължава около две години, след което менструационният цикъл се установява.
Симптоми като рязко отслабване или наддаване, окосмяване, съпроводени с нередовен цикъл следва да се третират сериозно, тъй като са признак на бъдещо безплодие или недоносена бременност. При климактериума (45-55 години) цикълът става все по-нарядко. Образуването на хормони и съзряването на яйцеклетки в продължение на около 5 години спира.

.Жените, при които менструалният цикъл е нередовен, е по-вероятно да имат нарушения във функциите на белите дробове, предаде Ройтерс, цитирайки резултатите от изследване на специалисти от Норвегия.
Резултатите от предишни проучвания показват, че съществува връзка между аномалиите в дихателните пътища и нарушените функции на половите хормони.
Авторите на настоящето изследване от университетската болница "Хокланд" в Берген установили, че за жените с нередовен месечен цикъл съществува значително по-голяма вероятност да страдат от астма и други нарушения в белодробните функции, отколкото за жените с нормална менструация.

Дамски превръэки:
Когато момичето е в месечния цикъл, то трябва да използва дамски превръзки или тампони, за попиване на кръвта. Повечето момичета в началото използват дамски превръзки
Дамските превръзки са тънки кърпички направени от памукообразен материал. Момичетата ги носят в бикините си.
Дамските превръзки имат няколко разновидности: биха могли да бъдат копринени или памучни, по-тънки или по-дебели, с крилца, или - без.
През първите дни от цикъла, особено при младите момичета, е най-добре да се използват нощни, копринени превръзки с крилца, защото тогава кръвотечението е по-силно.
"Крилцата" представляват две лепенки отстрани на превръзката, чрез които тя се прикрепя за бикините и е много по-устойчива при движение.
Много е важно превръзките да се сменят през няколко часа, дори и кръвотечението да е по-слабо. През нощта може да използваш и само една превръзка.
След като свалиш превръзката си, увий я добре в тоалетна хартия или в опаковката от новата превръзка, която си си поставила, и я изхвърли в боклука - тоалетната не би могла да я поеме.
Дамски превръзки могат да се купят от всяка аптека, а дори от супермаркет или будка на улицата. Обикновено се продават в пакети по десет превръзки или по единично.

Тампони:
Тампонът е като малко руло от памучна материя с висящ конец в единия край.
Тампоните биват с различна дебелина, така че можеш да използваш по-дебели, когато кръвотечението е силно и по-тънки, когато е слабо. Също така биват и с различна дължина - има и специални, по-къси, за девствени момичета. Тези тампони не биха могли да разкъсат химена.
Когато ти се наложи да ползваш тампон, запомни, че винаги трябва да махнеш първо станиолчето от задната страна на тампона, за да можеш да разпънеш кончето без да замърсяваш самия тампон. След това трябва да премахнеш и останалото станиолче и внимателно да вкараш тампона дълбоко във влагалището си като оставиш конеца да виси извън тялото ти. Накрая конецът се използва за издърпване на тампона. Тъй като тампонът е пъхнат във влагалището, няма проблем да ходиш до тоалетната с поставен тампон. Когато извадиш тампона от влагалището си, трябва да го увиеш в тоалетна хартия или в някакво пликче и да го изхвърлиш в кофата за боклук, защото тоалетната няма да го поеме.
Тампоните трябва да се сменят на няколко часа, а през нощта е по-добре да се използва превръзка, вместо тампон. Смяната на тампона е много важна, защото ако забравиш да го смениш по-дълго време, 24 часа например, той може да ти навреди, дори би могъл да предизвика инфекция.
Тампони можеш да си купиш в супермаркетите и в аптеките. Те обикновено се продават в кутийки от по 10 - 15 броя.

Менструално календарче:
Менструалното календарче е задължително за всяко момиче с месечен цикъл. То служи за отбелязване на датите, през които си била в мензис всеки месец. По този начин би могла да разбереш кога ще започне цикъла ти следващия месец.
Интервалът се изчислява като се броят дните от първия ден на едната менструация до първия ден на следващата. Нормалният цикъл е от 28 дни, в които влизат и идните от менструацията. Продължителността на мензиса е 4-5- дни, но може и да варира между 3 и 8 дни.
Когато ходиш на преглед при гинеколог е добре да носиш и менструалното си календарче

Първата менструация
Доста момичета се стряскат при първата си менструация.А това е иэлишно.Всяка жена е минала по тэи път.Това е нещо съвсем нормално,което дори трябва да ни радва.Когато първата ми менструация дойде се радваите.Споделете с майка си и положете нужните грижи.Не се хвърляите веднага на тампоните.По-добре преэ първата година иэполэваите превръэки.
Много от момичетата преэ първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е преэ това време сщо цикълът да е нередовен.Това е периодът ,в който цикълът ви се регулира.
И последно.Когато ви дойде эа пръв път е желателно да посетите гинекологът.Той не хапе! :-D

Направих темата ,эа да съберем всичко важно по темата на едно място,эащото виждам ,че доста момичета пускат теми с проблеми по таэи тема.Е ако имате какво да добарвите или да попитате,давайте.Надявам се темата да е от полэа.




Редактирано от:ЦвЕтИт0-Бладоря ти за полезнета информация.Темата следва да бъде маркирана,като важна :!: :wink:

xXxScreamxXx
10-22-2007, 17:43
Браво - Поздравления за теми4ката
На мн моми4енца 6те им е необходима :wink:

sladur4e_yo
10-27-2007, 20:50
Do6lo mi e ve4e ot pove4e ot 2 godini no vse oshte mi idva na interval ot po26-34-35 dni.Tva normalno li e ili trqbva da otida na ginekolog? :(

Kettty
10-27-2007, 20:56
Do6lo mi e ve4e ot pove4e ot 2 godini no vse oshte mi idva na interval ot po26-34-35 dni.Tva normalno li e ili trqbva da otida na ginekolog? :(
Абсолютно нормално е!Идва ти преэ съвсем нормални интервали от време.Важното е,че не е нередовен и не ти прескача например.Ако эапочне да ти идва ту на 15,ту на 30 дни (например)-тогава вече е притеснително и трябва да посетиш гинеколога.Или пък ,ако някой месец пропусне.И все пак един профилактичен преглед при гинеколог ,никога не е иэлишен :)

JuSt_a_GiRl_Uk
10-29-2007, 11:56
Браво за темата.Ще бъде много полезна за всички \:D/ \:D/ =D>

JuSt_a_GiRl_Uk
10-29-2007, 12:02
Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?

Presley
10-29-2007, 13:06
Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди! :)

gothic_angel
10-30-2007, 06:55
браво

JuSt_a_GiRl_Uk
10-30-2007, 10:18
Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди! :)

Благодаря много за информацията \:D/ ...А къде мога да намеря д-р Тодоров?
:-#

Presley
10-30-2007, 17:15
Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди! :)


Благодаря много за информацията \:D/ ...А къде мога да намеря д-р Тодоров?
:-#
Работи в клиника `Братя Тодорови`.Намира се малко след като пресечеш Ботев.До там можеш да стигнеш с тролей номер 5 или 1.Слиэаш на спирката на Патриарха и Ботев-малко преди Руски паметник.Тролея спира точно пред болницата.От там вече вероятно ще трябва да си эапишеш час или направо да ти вэемат кръв-эависи колко са натоварени.
Надявам се ми раэбра,ако не си,питай,пак ще обясня :)

JuSt_a_GiRl_Uk
10-30-2007, 17:59
Всъщност и аз имах малък проблем.Миналия месец ми закъсня с две седмици...А имах и случай,когато ми дойде два пъти в месеца...Слава богу това не се повтори.Имам цикъл от година и половина и нямах проблеми(беше редовен).Незнам какво стана изведнъж...Мислите ли,че има някакъв проблем?
Може да не е нещо сериоэно,но при всяко положение имаш някакъв проблем.Най-вероятно е хормониален.Моят цикъл също е нередовен и често доста обилен.Днес бях на гинеколот,направиха ми хормониални иэследвания на кръвта и се окаэа ,че имам эавишен Тестостерон.Ти например може да имаш проблем с няой друг компонент на хормоните.По-добре отиди и на теб да ти иэследват хормоните..
Ако си от София ти препоръчвам Тодоров.Много е добър и има клиенти от цяла България.Късмет и найстина отиди! :)


Благодаря много за информацията \:D/ ...А къде мога да намеря д-р Тодоров?
:-#
Работи в клиника `Братя Тодорови`.Намира се малко след като пресечеш Ботев.До там можеш да стигнеш с тролей номер 5 или 1.Слиэаш на спирката на Патриарха и Ботев-малко преди Руски паметник.Тролея спира точно пред болницата.От там вече вероятно ще трябва да си эапишеш час или направо да ти вэемат кръв-эависи колко са натоварени.
Надявам се ми раэбра,ако не си,питай,пак ще обясня :)

Благодаря ти много;-) ;-) \:D/ \:D/ .Тази седмица ще отида да видя какво ще стане...Искрено се надявам,че няма да е нещо сериозно :-k

Presley
10-30-2007, 20:59
Аэ също.Късмет и да кажеш как е минало и какви са реэолтатите :)
А и да ти кажа.Эа иэследванията на хормоните си приготви около 100 лв.Може и по-малко да иэлеэат,но все пак да не те хванат неподготвена. :-#

Presley
10-30-2007, 21:06
Ето и нещо повече эа момичетта с болеэнена менструация.

Болезнена менструация
Болезнената менсруация /дизменорея/ е състояние, което е израз на заболяване в половата система или се среща самостоятелно. Възпалителните процеси в малкия таз у жената обикновено се съпътствуват с болезнена менструация. Особено силни са болките при сраствания на матката или по пътя на отока на кръвта. Ендометриозата също се съпътствува със силно болезнена менструация.
Други причини за дизменорея са туморите и промени в нормалните параметри /големина, форма/ на матката. Болезнената менструация се среща и самостоятелно. В такива случаи тя се означава ката есенциална дизменорея. Най-често тя се среща сред жени с лабилна психика. Приема се, че условията на живот и прекараните заболявания в детската възраст и пубертета също могат да причинят болезнена дизменорея.
Болките са локализирани в долната част на корема. Те са силни, режещи и се съпровождат с отпадналост, раздразнителност, изпотяване. За разграничаване на двете форми се прилагат инструментален оглед на матката и околните органи, рентгеново изследване и изследване на клетъчния състав на маточната и околната лигавица.
Лечението се състои в прилагане на спазмолитични средства /бусколизин, спазмалгон, но-шпа и други/, обезболяващи средства, физиотерапевтични и общоукрепващи процедури. В случаите, при които дизменореята е последица на друго заболяване се пристъпва към неговото лечение.

divi4ka
10-31-2007, 07:07
искам да попитам нещо почти на 14години съм(ставам след 1 месец) имам цикъл от 2 месеца,но все оше нямам никакви гърди,ама ви казвам плоска съм като дъска имам там 2 стърчащи пъпки и толкова!това нормално ли е? и скоро ще ми пораснат ли?

Presley
10-31-2007, 15:41
искам да попитам нещо почти на 14години съм(ставам след 1 месец) имам цикъл от 2 месеца,но все оше нямам никакви гърди,ама ви казвам плоска съм като дъска имам там 2 стърчащи пъпки и толкова!това нормално ли е? и скоро ще ми пораснат ли?
Тоя въпрос не эасяга темата.Тука се эадават въпроси само относно менструацията.

PaSs1on
11-02-2007, 11:08
темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава

Presley
11-02-2007, 12:44
темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава
Ами таэи тема эасяга всичко свърэано с менструацията,така че тук могат да се публикуват и материали на таэи тема.Ако имаш такива,или ти се пише,давай,сложи ги тук :)

PaSs1on
11-02-2007, 12:59
темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава
Ами таэи тема эасяга всичко свърэано с менструацията,така че тук могат да се публикуват и материали на таэи тема.Ако имаш такива,или ти се пише,давай,сложи ги тук :)
Всъщност се надявах някой да каже на мен :oops: :oops: да същност си права за кфо нова тема се пак на тая пише сичко за менструацията!Мноо съм зле!!! :-s :D :D

Presley
11-02-2007, 14:29
темата е наистина много полезна но според мен трябва да се направи още една подобна за нещата преди първата менструация подробно защото доста момичета се чудят какво се случва преди това и така нататък темата е супер но мисля че ще е хубаво дасе направи и такава
Ами таэи тема эасяга всичко свърэано с менструацията,така че тук могат да се публикуват и материали на таэи тема.Ако имаш такива,или ти се пише,давай,сложи ги тук :)
Всъщност се надявах някой да каже на мен :oops: :oops: да същност си права за кфо нова тема се пак на тая пише сичко за менструацията!Мноо съм зле!!! :-s :D :D
Споко бе :D
Ами кажи какво искаш да энаеш :?: Эадай някакви въпроси и ще ти отговорим.

PaSs1on
11-02-2007, 17:38
ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси :mrgreen:

Presley
11-05-2007, 13:28
ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси :mrgreen:
Колко време след бялото течение ще ти дойде-това е съвсем относително.При мен например дойде чак една година след тов.Може и по-скоро.Но ще раэбереш,эащото постепенно то ще премине в кафява течност.
Окосмяването няма нищо общо.Но ако евентуално имаш проблем с някой хормон,эакъснява ти много,или нещо такова е въможно да се окосмиш доста...но эатова има доктори.
Эа раэтежа на гърдите не энам,но мислая,че и те нямат нищо общо.Все пак эа информация-при мен иэраснаха след като ми дойде.. :D Но пък при някои момичета преди да им дойде /не само първият път/ ги наболяват эърната на гърдите.
А эа болките-да,има ги,но те се появяват непосредствено преди да ти дойде.Например една седмица преди това ,мое да те эаболи кръста ири бъбреците.Също така энак е и ряэката,преряэваша болка в яичниците.
Също така да речем може да ти иэлеэя някоя и друга пъпка :razz:
Абе усеща си се.
Между другото ти на колко си ? :)

PaSs1on
11-05-2007, 13:33
12 za6to

Presley
11-05-2007, 15:01
12 za6to
Просто попитах и аэ нэ эащо :D

PaSs1on
11-05-2007, 15:32
:) mrsi za the informaciqta det mi dade :-)

divi4ka
11-07-2007, 09:05
ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси :mrgreen:
Колко време след бялото течение ще ти дойде-това е съвсем относително.При мен например дойде чак една година след тов.Може и по-скоро.Но ще раэбереш,эащото постепенно то ще премине в кафява течност.
Окосмяването няма нищо общо.Но ако евентуално имаш проблем с някой хормон,эакъснява ти много,или нещо такова е въможно да се окосмиш доста...но эатова има доктори.
Эа раэтежа на гърдите не энам,но мислая,че и те нямат нищо общо.Все пак эа информация-при мен иэраснаха след като ми дойде.. :D Но пък при някои момичета преди да им дойде /не само първият път/ ги наболяват эърната на гърдите.
А эа болките-да,има ги,но те се появяват непосредствено преди да ти дойде.Например една седмица преди това ,мое да те эаболи кръста ири бъбреците.Също така энак е и ряэката,преряэваша болка в яичниците.
Също така да речем може да ти иэлеэя някоя и друга пъпка :razz:
Абе усеща си се.
Между другото ти на колко си ? :)
ЗДРАСТИ!Ти каза,че след като ти е дошло са ти пораснали гърдите!Искам да те попитам на колко тидойде и след колко време ти пораснаха гърди?Мерси предварително :-D

Presley
11-07-2007, 16:32
ам незнам колко време след бялото течение се появява или след окосмяването по интимните места, има ли нещо общо с разтежа на гърдите смисул дали растат преди нея или след това, чела съм някфи неща дето бише еди кфо си ставало течението преди като доиде на др място пише друго и така... еми ако има нещо някфо болки преди да се появи или по време и така мерси :mrgreen:
Колко време след бялото течение ще ти дойде-това е съвсем относително.При мен например дойде чак една година след тов.Може и по-скоро.Но ще раэбереш,эащото постепенно то ще премине в кафява течност.
Окосмяването няма нищо общо.Но ако евентуално имаш проблем с някой хормон,эакъснява ти много,или нещо такова е въможно да се окосмиш доста...но эатова има доктори.
Эа раэтежа на гърдите не энам,но мислая,че и те нямат нищо общо.Все пак эа информация-при мен иэраснаха след като ми дойде.. :D Но пък при някои момичета преди да им дойде /не само първият път/ ги наболяват эърната на гърдите.
А эа болките-да,има ги,но те се появяват непосредствено преди да ти дойде.Например една седмица преди това ,мое да те эаболи кръста ири бъбреците.Също така энак е и ряэката,преряэваша болка в яичниците.
Също така да речем може да ти иэлеэя някоя и друга пъпка :razz:
Абе усеща си се.
Между другото ти на колко си ? :)
ЗДРАСТИ!Ти каза,че след като ти е дошло са ти пораснали гърдите!Искам да те попитам на колко тидойде и след колко време ти пораснаха гърди?Мерси предварително :-D
Дойде ми на 13 май ,а гърдите ми пораснаха чак ваканцията след 7 клас,което май ще рече на 14 :D

miShle
11-10-2007, 14:53
И още...
:arrow: http://bash.bg/face2face/p_menstrual.html
:arrow: http://www.zaizrastvaneto-bg.com/csp/student/center.jsp?chapter=3&lesson=1&nav=1

foreverr
11-10-2007, 19:49
Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява? :cry:

Presley
11-10-2007, 22:23
Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява? :cry:
В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.

batkodoki
11-10-2007, 23:02
[quote="Presley`n`Sum"]Менструален цикъл

Лигавицата на матката реагира в определена последователност на промяната на концентрацията на половите хормони в женския организъм. Тези промени са в определена цикличност, като всеки цикъл е със средна продължителност 28 дни и се нарича менструален цикъл. Под въздействието на нервно-хормонални фактори при полово-зрялата жена в яйчниците също така периодично настъпват структурни и функционални промени - т.н. яйчников цикъл. Под влияние на фоликуло-стимулиращия хормон, отделящ се от хипофизната жлеза, в яйчника започват едновременно да узряват няколко яйцеклетки, които се обграждат от слой мехурчести клетки. По такъв начин се образуват няколко яйчникови фоликули. От тях само един достиги до повърхността на яйчника, разпуква се и отделя зрялата яйцеклетка, която попада в маточната тръба /този процес се нарича овулация/. След разпукването на фоликула в него под влияние на лутеинизиращ хормон /отделян от хипофизата/ се образува т.н. жълто тяло. То от своя страна продуцира хормони /естрогени и прогестерон/, които подготвят маточната лигавица за приемане на оплодената яйцеклетка. Лигавицата на матката се разраства, подобрява се кръвоснабдяването й. В преобладаващата част от случаите зрялата яйцеклетка остава неоплодена, жълтото тяло регресира, а маточната лигавица поради рязкото спадане на продукцията на есрогени и прогестерон остава с намалено кръвоснабдяване. Това води до деструкция на повърхностния слой на маточната лигавица и кръвотечение - т.е. менструално кръвотечение /менструация, мензис/. Нормалната менструация е естествен завършек на нервно-хормоналните промени, протичащи циклично в женския организъм

Средна продължителност на менструацията: Физиологичната норма за продължителност на един менструален цикъл се колебае между 21 и 31 дни /средно 28 дни/. Продължителността на нормалното менструално кървене е между 3 и 8 дни /средно 4-5 дни/

Средно количество кръв:
Количеството менструална кръв эа една менструация е около 60-100 мл.

.По време на менструация жената трябва да спазва висока хигиена в областта на външните полови органи. Противопоказни са влагалищни промивки, къпане в басейни и вани, поради реален риск от проникване на инфекция. По същите съображения по време на менструация са протипоказни и половите сношения.

Оплаквания и симптоми:
В много случаи, няколко дни преди менструалното кървене, жените се оплакват от главоболие, напрегнатост, болка в гърдите, понякога слаби отоци по стъпалата. В първите дни на менструацията тези оплаквания преминават, т.е. - касае се за т.н. предменструален синдром - преходно състояние, свързано с промени в концентрацията на полови хормони в края на менструалния цикъл. В по-леките случаи е необходимо да се ограничат течностите и да се назначат обезболяващи и успокояващи лекарствени средства. В по-тежките случаи е необходимо да се потърси специализирана помощ.

.Нарушението на нормалния менструационен цикъл е едно от най-честите оплаквания при посещение на гинеколог. Оказва се, че голяма част от жените не си дават сметка какво представлява менструацията и че към нея следва да се отнасят с внимание.
Нормалният цикъл варира в следните граници: интервал между менструациите, считано от първия ден на следващия цикъл – от 21 до 35 дена, продължителност на кръвотечението – от 2 до 5 дена, интензивност – 20-60 мл (3-4 превръзки на ден).
Нарушен менструален цикъл има когато: е увеличена или намалена продължителността между циклите или самия цикъл, извън цитираните по-горе граници.
При всяко отклонение от нормата жената следва да посети незабавно своя лекар.
Често нарушението на менструацията се оказва първи признак на настъпващо заболяване на гениталиите – възпаления, полипи на матката, ендометриоза, извънматочна бременност. Възможни са и рак на шийката, матката, яйчниците!
Понякога, рядко, нарушенията в менструалния цикъл не са симптоми на заболявания, а се дължат на влияние на средата. Във възрастта на полово съзряване около 12 – 16 годишна възраст след първата менструация една трета от момичетата имат нередовен цикъл.
Този период продължава около две години, след което менструационният цикъл се установява.
Симптоми като рязко отслабване или наддаване, окосмяване, съпроводени с нередовен цикъл следва да се третират сериозно, тъй като са признак на бъдещо безплодие или недоносена бременност. При климактериума (45-55 години) цикълът става все по-нарядко. Образуването на хормони и съзряването на яйцеклетки в продължение на около 5 години спира.

.Жените, при които менструалният цикъл е нередовен, е по-вероятно да имат нарушения във функциите на белите дробове, предаде Ройтерс, цитирайки резултатите от изследване на специалисти от Норвегия.
Резултатите от предишни проучвания показват, че съществува връзка между аномалиите в дихателните пътища и нарушените функции на половите хормони.
Авторите на настоящето изследване от университетската болница "Хокланд" в Берген установили, че за жените с нередовен месечен цикъл съществува значително по-голяма вероятност да страдат от астма и други нарушения в белодробните функции, отколкото за жените с нормална менструация.

Дамски превръэки:
Когато момичето е в месечния цикъл, то трябва да използва дамски превръзки или тампони, за попиване на кръвта. Повечето момичета в началото използват дамски превръзки
Дамските превръзки са тънки кърпички направени от памукообразен материал. Момичетата ги носят в бикините си.
Дамските превръзки имат няколко разновидности: биха могли да бъдат копринени или памучни, по-тънки или по-дебели, с крилца, или - без.
През първите дни от цикъла, особено при младите момичета, е най-добре да се използват нощни, копринени превръзки с крилца, защото тогава кръвотечението е по-силно.
"Крилцата" представляват две лепенки отстрани на превръзката, чрез които тя се прикрепя за бикините и е много по-устойчива при движение.
Много е важно превръзките да се сменят през няколко часа, дори и кръвотечението да е по-слабо. През нощта може да използваш и само една превръзка.
След като свалиш превръзката си, увий я добре в тоалетна хартия или в опаковката от новата превръзка, която си си поставила, и я изхвърли в боклука - тоалетната не би могла да я поеме.
Дамски превръзки могат да се купят от всяка аптека, а дори от супермаркет или будка на улицата. Обикновено се продават в пакети по десет превръзки или по единично.

Тампони:
Тампонът е като малко руло от памучна материя с висящ конец в единия край.
Тампоните биват с различна дебелина, така че можеш да използваш по-дебели, когато кръвотечението е силно и по-тънки, когато е слабо. Също така биват и с различна дължина - има и специални, по-къси, за девствени момичета. Тези тампони не биха могли да разкъсат химена.
Когато ти се наложи да ползваш тампон, запомни, че винаги трябва да махнеш първо станиолчето от задната страна на тампона, за да можеш да разпънеш кончето без да замърсяваш самия тампон. След това трябва да премахнеш и останалото станиолче и внимателно да вкараш тампона дълбоко във влагалището си като оставиш конеца да виси извън тялото ти. Накрая конецът се използва за издърпване на тампона. Тъй като тампонът е пъхнат във влагалището, няма проблем да ходиш до тоалетната с поставен тампон. Когато извадиш тампона от влагалището си, трябва да го увиеш в тоалетна хартия или в някакво пликче и да го изхвърлиш в кофата за боклук, защото тоалетната няма да го поеме.
Тампоните трябва да се сменят на няколко часа, а през нощта е по-добре да се използва превръзка, вместо тампон. Смяната на тампона е много важна, защото ако забравиш да го смениш по-дълго време, 24 часа например, той може да ти навреди, дори би могъл да предизвика инфекция.
Тампони можеш да си купиш в супермаркетите и в аптеките. Те обикновено се продават в кутийки от по 10 - 15 броя.

Менструално календарче:
Менструалното календарче е задължително за всяко момиче с месечен цикъл. То служи за отбелязване на датите, през които си била в мензис всеки месец. По този начин би могла да разбереш кога ще започне цикъла ти следващия месец.
Интервалът се изчислява като се броят дните от първия ден на едната менструация до първия ден на следващата. Нормалният цикъл е от 28 дни, в които влизат и идните от менструацията. Продължителността на мензиса е 4-5- дни, но може и да варира между 3 и 8 дни.
Когато ходиш на преглед при гинеколог е добре да носиш и менструалното си календарче

Първата менструация
Доста момичета се стряскат при първата си менструация.А това е иэлишно.Всяка жена е минала по тэи път.Това е нещо съвсем нормално,което дори трябва да ни радва.Когато първата ми менструация дойде се радваите.Споделете с майка си и положете нужните грижи.Не се хвърляите веднага на тампоните.По-добре преэ първата година иэполэваите превръэки.
Много от момичетата преэ първите 1-2 години се опракват от обилно кървене.Това също е нормално.Нормално е преэ това време сщо цикълът да е нередовен.Това е периодът ,в който цикълът ви се регулира.
И последно.Когато ви дойде эа пръв път е желателно да посетите гинекологът.Той не хапе! :-D

Направих темата ,эа да съберем всичко важно по темата на едно място,эащото виждам ,че доста момичета пускат теми с проблеми по таэи тема.Е ако имате какво да добарвите или да попитате,давайте.Надявам се темата да е от полэа.




Редактирано от:ЦвЕтИт0-Бладоря ти за полезнета информация.Темата следва да бъде маркирана,като важна :!: :wink: [/quo

ЗАПОМНЕТЕ ВЕДНЪЖ & ЗАВИНАГИ:

има нещо наречено "АТОРСКИ ПРАВА" и не бива да се краде!
можете да вземате само ако посочвате източника!

foreverr
11-11-2007, 09:30
Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява? :cry:
В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.Ами да и аз това питам-на мен последния път ми дойде на 26 август тази година(имам цикъл от 6 месеца)до сега винаги ми е било редовно и сега изведнъж............. :cry: Та въпроса ми е колко месеца е нормално да закъснява? 8-[

PaSs1on
11-11-2007, 09:49
Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява? :cry:
В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.Ами да и аз това питам-на мен последния път ми дойде на 26 август тази година(имам цикъл от 6 месеца)до сега винаги ми е било редовно и сега изведнъж............. :cry: Та въпроса ми е колко месеца е нормално да закъснява? 8-[
ee mnoo vreme ne ti e idvalo spored men po dobre pogovori s maikati i otidete na lekar ne mi se struva mnogo dobre :neutral: ako re6i6 da go napravi6 i otidete USPEH :-$

foreverr
11-11-2007, 09:57
Браво =D> -много полезна тема!Та искам да попитам нещо-нали там пише, че в началото цикъла може да не е регулиран(при1/3 от момичетата), но коко най-много е нормално да закъснява? :cry:
В началото може не само да ти эакъснява,а дори и да ти прескочи някой месец.Това е нормално.Първата година ще има раэни нередности,но след това ще се оправиш.И все пак ,когато ти дойде ,по-добре посети гинеколог,эа да си напълно спокойна,щото може да имаш куп хормониални проблеми,эа които не подоэираш.Ами да и аз това питам-на мен последния път ми дойде на 26 август тази година(имам цикъл от 6 месеца)до сега винаги ми е било редовно и сега изведнъж............. :cry: Та въпроса ми е колко месеца е нормално да закъснява? 8-[
ee mnoo vreme ne ti e idvalo spored men po dobre pogovori s maikati i otidete na lekar ne mi se struva mnogo dobre :neutral: ako re6i6 da go napravi6 i otidete USPEH :-$Ами аз вече говорих с мама-тя каза, че е нормално, а и бях писала в една тема, че личната не ми дава направление за гинеколог!Ама то в същност ми закъснява с 1 месец и половина-не е толкова много-ето ако го сметна-начи последния път ми дойде на 26 август,после трябваше да ми дойде на 26 септември, но на 26 септември не ми дойде и от 26 септември до сега-10ноември е минало 1 месец и половина-още колко да чакам?

LadyDead
11-11-2007, 10:05
На мен последно ми дойде на 15 август и от тогава няма нищо вече 3 месец :roll: Вече не знам какво да мисля, девствена и съм и относно това няма какво да се безпокоя, но нещо все ме човърка отвътре #-o А ако кажа на майка ми сигурно ще иска да ме прати на гинеколог, а аз нямам желание да ходя там..
Какво да правя, моля ви за съвет :cry:

foreverr
11-11-2007, 10:30
На мен последно ми дойде на 15 август и от тогава няма нищо вече 3 месец :roll: Вече не знам какво да мисля, девствена и съм и относно това няма какво да се безпокоя, но нещо все ме човърка отвътре #-o А ако кажа на майка ми сигурно ще иска да ме прати на гинеколог, а аз нямам желание да ходя там..
Какво да правя, моля ви за съвет :cry:Да и аз съм така :cry: ама аз искам да ида на гинеколог ама не мога-ами няма кво да правиш освен да чакаш или да идеш на гинеколог!!!

foreverr
11-11-2007, 10:48
Абе знаеш ли какво да направиш аз ще направя следното-ще чакам до 1 януяри 2008 година и ако и дотогава не ми е дошло ще ида на лекар с мама-все пак личната като види, че съм с мама ще ми даде направление-все пак ако до 1 януари не ти е дошло утивай на лекар-може да е нещо сериозно-верно, че те е страх от гинеколози, но все пак това са си няколко месеца без цикъл и е нужно да посетиш гинеколог!!!!!!Виж и още каквода направиш-аз вместо да се притеснявам ще си стоя и няма да мисля за тъпия цикъл-просто спри да се притесняваш и остани с мисълта, че е нормално-то наистина е нормално :wink:

Presley
11-11-2007, 11:00
На мен последно ми дойде на 15 август и от тогава няма нищо вече 3 месец :roll: Вече не знам какво да мисля, девствена и съм и относно това няма какво да се безпокоя, но нещо все ме човърка отвътре #-o А ако кажа на майка ми сигурно ще иска да ме прати на гинеколог, а аз нямам желание да ходя там..
Какво да правя, моля ви за съвет :cry:
От скоро ли имаш цикъл ?
3 месеца са доста,неэависимо дали водиш полов живот или не.
Кажи на майка си,редно е да энае.Най-вероятно и при теб работата опира до хормоните.Отиди на гинеколог,той не яде хора.Повечето момичета се страхуват от първото посещение при генеколога /и аэ бях така/,но беэ основание.Няма нищо страшно.Елементарна процедура :D .Да отидеш е в твоя полэа,така че няма от какво да те е страх или да се притесняваш.На генколоэите това им е работата,така че отивай.И кажи на майка ти,не чакай :)

PEPITO SLADKATA,до Нова Година е доста ..по-добре чакай до 1 декември и отиди.
Между другото и аэ имах един такъв перид и се окаэа,че не ми идва,поради стрес,както и един эавишен хормониален компонент.Дадаха ми лекарство,което да го `предиэвика` и эа една седмица ми дойде.
Но по-добре отивайте по-скоро,че после ако ви го предиэвикат ще се леят голями реки.. :D

LadyDead
11-11-2007, 11:21
PEPITO SLADKATA малко трудно да не мисля за това 8-)

Presley`n`Sum от 3 години имам цикъл :( Последният път ми закъсня с 2 месеца, а този път повече и за това взех да се замислям. Бях пила витамин С, защото исках да ми свърши по-бързо, че щях да ходя на РД, може би това е причината :roll:
А какво е това лекарство и с или без рецепта е? :neutral:

Presley
11-11-2007, 13:32
PEPITO SLADKATA малко трудно да не мисля за това 8-)

Presley`n`Sum от 3 години имам цикъл :( Последният път ми закъсня с 2 месеца, а този път повече и за това взех да се замислям. Бях пила витамин С, защото исках да ми свърши по-бързо, че щях да ходя на РД, може би това е причината :roll:
А какво е това лекарство и с или без рецепта е? :neutral:

Щом имаш цикъл от 3 години,не е особено нормално да ти эакъснява толркова много.Пък и се съмнявам да е от витамин Ц-то.Най-вероятно имаш някакъв проблем,но не мога и да предполагам какъв.В случая мисляч,е насйтина трябва да посетиш генеколог и то в най-скоро време.А лекарството эабравих как се каэваше,но е с рецепта ,по поръчка от Германия.Много ефикасно,но не те съветвам да си самопредписваш каквито и да е лекарства,щото ако имаш проблем с някой хормон,най-много да стане белята.Отивай на генеколог..

foreverr
11-11-2007, 13:44
Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина! :D

Sunrisee
11-11-2007, 13:50
Mene pyk mi idva 2 pyti na mesec i sq prodyljitelnostta na cikyla mi dnes navyrshva 27 dni :lol: Chudq sa kak stava tova 8-) Ama ne sym osobeno pritesnena:}}

Presley
11-11-2007, 13:52
Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина! :D
Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.

foreverr
11-11-2007, 14:16
Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина! :D
Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.Ем да начи на 1 януари ще станат 3 месеца-че ми прескача с 3 месеца-начи чак на 1 януари ще хода на лекар-ама то в същност как се брои точно???-начи на мен последния път ми дойде на 26 август-на 1 януари с колко ще се брои че ми е прескочило???Мига да смятам :-D ама се чудя как точно да го смятам-начи на 26 август ми дойде последно-после трябвваше да ми дойде на 26 септември-и от 26 септември на татък ли да смятам колко ми прескача?

Presley
11-11-2007, 14:21
Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина! :D
Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.Ем да начи на 1 януари ще станат 3 месеца-че ми прескача с 3 месеца-начи чак на 1 януари ще хода на лекар-ама то в същност как се брои точно???-начи на мен последния път ми дойде на 26 август-на 1 януари с колко ще се брои че ми е прескочило???Мига да смятам :-D ама се чудя как точно да го смятам-начи на 26 август ми дойде последно-после трябвваше да ми дойде на 26 септември-и от 26 септември на татък ли да смятам колко ми прескача?
Сега ,ако и ноември не ти дойде,ще ти е прескочило 3 месеца.А ако чакаш до януяри и не ти дойде,ще са 4..

foreverr
11-11-2007, 14:32
Aми ще видя кога ще ида на гинеколог-или на 1 декември или на 1 януари-абе ще вида :P А и аз вече не се притеснявам-днес мама ми даде една книжка за пубертета в която пише, че в началото е нормално да закъснява дори и 2-3 месеца!Апри мен закъснява още само с месец и половина! :D
Да,първата година може и да прескача по месец-два,но само първата.

KoKoScHe{F},хормони,хормони..не е шега работа де.Ем да начи на 1 януари ще станат 3 месеца-че ми прескача с 3 месеца-начи чак на 1 януари ще хода на лекар-ама то в същност как се брои точно???-начи на мен последния път ми дойде на 26 август-на 1 януари с колко ще се брои че ми е прескочило???Мига да смятам :-D ама се чудя как точно да го смятам-начи на 26 август ми дойде последно-после трябвваше да ми дойде на 26 септември-и от 26 септември на татък ли да смятам колко ми прескача?
Сега ,ако и ноември не ти дойде,ще ти е прескочило 3 месеца.А ако чакаш до януяри и не ти дойде,ще са 4..Аха ами начи както ти каза - ако не ми дойде ноември ще ми прескочи с 3 месеца, но ако не ми дойде ноември може да се каже и, че ми закъснява с 2 месеца щото-26 август ми дойде-на 26 септември трябваше пак да ми дойде-и от 26 септември до 26 ноември са 2 месеца-начи ми закъснява с 2 месеца-така ли е?

Presley
11-11-2007, 14:48
Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш :?: По-добре отивай.

foreverr
11-11-2007, 15:05
Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш :?: По-добре отивай. Ами ти нещо не ме разбра-последния път ми дойде август :shock: Ами нали ти писах-личната ми лекарка не ми дава направление за гинеколог-преди време бях при нея и тя ми каза, че било нормално-как да ида на лекар-мама няма да даде пари за частен гинеколог, а ако и кажа да ме заведе на лекар пак ще ми кажа, че е нормално ](*,)

dan4ety
11-11-2007, 15:08
Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш :?: По-добре отивай. Ами ти нещо не ме разбра-последния път ми дойде август :shock: Ами нали ти писах-личната ми лекарка не ми дава направление за гинеколог-преди време бях при нея и тя ми каза, че било нормално-как да ида на лекар-мама няма да даде пари за частен гинеколог, а ако и кажа да ме заведе на лекар пак ще ми кажа, че е нормално ](*,)

Ако сега ноември не ти дойде ще са минали 3 месеца, доколкото разбрах. А, за направление, кажи на лекарката си, че вече 3 месеца не ти е идвало и ако каже, че е нормално ти настоявай да ти даде, за да бъдеш по-спокойна. :) Не би трябвало да не ти даде.

foreverr
11-11-2007, 15:15
Еми да,щом эа последно ти е дошло преэ октомври,эначи ако ноември не ти дойде,ще са 2 месеца эакъснение.Декември ако пак не ти дойде ,вече стават 3..и все пак эащо чакаш :?: По-добре отивай. Ами ти нещо не ме разбра-последния път ми дойде август :shock: Ами нали ти писах-личната ми лекарка не ми дава направление за гинеколог-преди време бях при нея и тя ми каза, че било нормално-как да ида на лекар-мама няма да даде пари за частен гинеколог, а ако и кажа да ме заведе на лекар пак ще ми кажа, че е нормално ](*,)

Ако сега ноември не ти дойде ще са минали 3 месеца, доколкото разбрах. А, за направление, кажи на лекарката си, че вече 3 месеца не ти е идвало и ако каже, че е нормално ти настоявай да ти даде, за да бъдеш по-спокойна. :) Не би трябвало да не ти даде.Ами оки сигурно ще ида на лекар ама на 1 декември-за да станат 3 месеца ::: Ама дано да ми даде направление-чудя се ще ми даде ли-тя е голям инат и мои и да не ми даде-ако не ми даде какво да правя? :cry:

Sunrisee
11-11-2007, 15:18
Spoko,na 1 fr tei i zakysnqvashe 2 meseca.Nakraq otide da i dadyt napravlenie.Lekarkata kaza ela utre v 2 chasa da ti napisha napravlenieto.Otide tq,vze si go ama syshtiq den det shteshi da hodi pri ginekolog i dodi 8-)

foreverr
11-11-2007, 15:30
Spoko,na 1 fr tei i zakysnqvashe 2 meseca.Nakraq otide da i dadyt napravlenie.Lekarkata kaza ela utre v 2 chasa da ti napisha napravlenieto.Otide tq,vze si go ama syshtiq den det shteshi da hodi pri ginekolog i dodi 8-)Aми на нея и е дошло ама аз квато съм ''касметлийка'' няма да ми дойде сигурно :?

Presley
11-11-2007, 15:45
PEPITO SLADKATA,
чакаш до 1 декември да речем.Отиваш при личната и и каэваш `Искам направление эа генеколог.`Ако тръгне нещо да ти се обяснява просто и кажи ,че искаш направление и това е.Покажи и ,че няма да стане нейното.Дръж си на правата.
Но темата не е эа правата ,така ме спирам :D Това е ,дано ти дойде до тогава.Ако не-действай.Ако трябва и с майка ти отиди,тя да пойска направлението.

foreverr
11-11-2007, 15:49
PEPITO SLADKATA,
чакаш до 1 декември да речем.Отиваш при личната и и каэваш `Искам направление эа генеколог.`Ако тръгне нещо да ти се обяснява просто и кажи ,че искаш направление и това е.Покажи и ,че няма да стане нейното.Дръж си на правата.
Но темата не е эа правата ,така ме спирам :D Това е ,дано ти дойде до тогава.Ако не-действай.Ако трябва и с майка ти отиди,тя да пойска направлението.Ами оки така ще направя :) много ти благодаря за помоща :-) Ако до 1-2 декември тази тема не е заключена ще разказвам как е минал прегледа :oops:

Presley
11-11-2007, 16:50
Темата е важна и няма да бъде эаключена.
Айде желая ти късмет.

foreverr
11-11-2007, 17:22
Темата е важна и няма да бъде эаключена.
Айде желая ти късмет.Oки-миси-на 1-2 ще разказвам :wink:

foreverr
11-14-2007, 12:02
дойде ми :grin: няма да хода на лекар :D

dan4ety
11-14-2007, 13:33
дойде ми :grin: няма да хода на лекар :D


Честито :) :-P :-D

PaSs1on
11-14-2007, 14:03
дойде ми :grin: няма да хода на лекар :D
super mnoo se radvam za tebe :grin: :grin: :)

LadyDead
11-14-2007, 15:56
Днес бях на гинеколог - нищо страшно :) Не ме слагаха на онова 'магаре', защото все пак съм нямала полови контакти. Видя ме на видеозона и каза, че всичко е нормално, но такаи не разбра причината:-k Сега ми изписа едни хапчета, които до 1-2 седмица каза, че ще ми дойде :P

foreverr
11-14-2007, 17:35
Днес бях на гинеколог - нищо страшно :) Не ме слагаха на онова 'магаре', защото все пак съм нямала полови контакти. Видя ме на видеозона и каза, че всичко е нормално, но такаи не разбра причината:-k Сега ми изписа едни хапчета, които до 1-2 седмица каза, че ще ми дойде :P
ахам и радвам се за теб :-)

foreverr
11-16-2007, 03:37
Днес бях на гинеколог - нищо страшно :) Не ме слагаха на онова 'магаре', защото все пак съм нямала полови контакти. Видя ме на видеозона и каза, че всичко е нормално, но такаи не разбра причината:-k Сега ми изписа едни хапчета, които до 1-2 седмица каза, че ще ми дойде :P
Като ти дойде кажи :D

peteto89
11-16-2007, 19:01
pozdravleniq za temata mn rqdko sre6tam niastina smisleni temi =D> tazi tema moje da pomogne na mn momi4eta koito teparva im predstoi az imam cikal ot 5 godini i vs e ok \:D/

foreverr
11-18-2007, 11:34
Значи искам да попитам още нещо свързано с цикъла ми-неска ми е 5ти ден и течението ми е нормално-друг път петия ден ми е 2 капки!Това ознаава, че цикъла ще ми продължава повечко дни щото ме пропусна 2 месеца?Така ли е както мисля?

Presley
11-19-2007, 22:05
Значи искам да попитам още нещо свързано с цикъла ми-неска ми е 5ти ден и течението ми е нормално-друг път петия ден ми е 2 капки!Това ознаава, че цикъла ще ми продължава повечко дни щото ме пропусна 2 месеца?Така ли е както мисля?
При мен беше така.
И на мен от време на време ми прескачаше и след това като ми доидеше се иэтичаше Ниагарския водопад :D и то доста продължително..та така,мисля,че е нормално,имайки предвид че ти е прескочило.

foreverr
11-20-2007, 03:50
Значи искам да попитам още нещо свързано с цикъла ми-неска ми е 5ти ден и течението ми е нормално-друг път петия ден ми е 2 капки!Това ознаава, че цикъла ще ми продължава повечко дни щото ме пропусна 2 месеца?Така ли е както мисля?
При мен беше така.
И на мен от време на време ми прескачаше и след това като ми доидеше се иэтичаше Ниагарския водопад :D и то доста продължително..та така,мисля,че е нормално,имайки предвид че ти е прескочило.A то вчера стана много слабо значи неска или утре вече ще го няма :smt040

foreverr
11-20-2007, 11:19
Значи искам да попитам още нещо свързано с цикъла ми-неска ми е 5ти ден и течението ми е нормално-друг път петия ден ми е 2 капки!Това ознаава, че цикъла ще ми продължава повечко дни щото ме пропусна 2 месеца?Така ли е както мисля?
При мен беше така.
И на мен от време на време ми прескачаше и след това като ми доидеше се иэтичаше Ниагарския водопад :D и то доста продължително..та така,мисля,че е нормално,имайки предвид че ти е прескочило.A то вчера стана много слабо значи неска или утре вече ще го няма :smt040оффффффф. тоя цикъл скоро няма да ме остави на мира :-s вчера цял ден ми беше супер слабо :D , а сега майана нали сутринта отивам на даскало с ежедневна превръзка и като се прибрах бях омацана до уши :shock: -добрече не беше отишло и по дънките, че.........

foreverr
11-22-2007, 14:50
Днес бях на гинеколог - нищо страшно :) Не ме слагаха на онова 'магаре', защото все пак съм нямала полови контакти. Видя ме на видеозона и каза, че всичко е нормално, но такаи не разбра причината:-k Сега ми изписа едни хапчета, които до 1-2 седмица каза, че ще ми дойде :P
На мен ме кара само 8 дена цикъла и ми свърши :-P А на теб още ли не ти е дошло :cry: минаха поти 9 дни!

krisi_kote
11-25-2007, 18:02
Значи искам да питам и аз нещо относно цикъла.Значи бялото ми течение дойде преди има-няма 5 месеца.Преди точно 8 дни дойде и кървенето.Отначало си беше червено,но забелязах, че от два-три дни е кафевичко.Това нормално ли е или трябва да ида на гинеколог?

Hayashi
11-26-2007, 07:36
По принцип накрая на става кафяво!

foreverr
11-26-2007, 18:20
По принцип накрая на става кафяво!Глупости-при мен накрая е кафяво.И даже питах мама и тя каза и, че при нея е така и, че е нормално.

Hayashi
11-26-2007, 18:25
Ами аз това исках да кажа,ама защо съм писала и на? :D

foreverr
11-27-2007, 03:53
Днес бях на гинеколог - нищо страшно :) Не ме слагаха на онова 'магаре', защото все пак съм нямала полови контакти. Видя ме на видеозона и каза, че всичко е нормално, но такаи не разбра причината:-k Сега ми изписа едни хапчета, които до 1-2 седмица каза, че ще ми дойде :P
минаха 14 дни-дойде ли ти :shock: ако не ти е тичкай пак на лекар.

~bloody^romance~
12-05-2007, 13:56
Хора и аз искам да питам нещо значи вчера ми дойде за 1 път и то беше доста малко кръв и повече червено-кафеникаво течение (тя разликата се разбира) и днеска нямам никаква кръв само това течение :neutral: . Майка ми ми каза че е нормално 1 път да е така, но аз исках да питам и вас. Как мислите нормално ли е :?: 8-[

~bloody^romance~
12-05-2007, 16:29
МОЛЯ ВИ някой да каже че съм притеснена :?

divi4ka
12-05-2007, 19:02
споко!съвсем нормално е!И асз бях като теве 1 път ми беше само 2 дена ,от които през цялото време имах някфо кафеникаво червено течение точно като твоето!Втроия път няма да е така

~bloody^romance~
12-05-2007, 19:17
Oле мерси много нямаш си и на представа колко ме успокои :-)

divi4ka
12-05-2007, 19:38
Oле мерси много нямаш си и на представа колко ме успокои :-)
няма защо,за 1 път ти е и по-нормално не може да бъде! :)

Hayashi
12-05-2007, 19:45
За всеки случай си сложи превръзка щото първо при мене беше само такова кафаво,но после стана червено и взе много силно да тече!

~bloody^romance~
12-05-2007, 20:04
Ами аз носа превръзки защото имаше кръв вчера както казах вече но днес няма само течението е но всепак носа,защото течението е доста .

Evanescencefan
01-12-2008, 15:44
=D>

HAGVXSXVH
01-13-2008, 11:48
ами на мен ми идва за трети път .като ходядо тоалетната и като се истрия разбира се има кръв но на места има и някакви като(кървави суполчета)от кръв и малко сепритеснявам смисел сичко е нормално обаче немога точно да рзбера от какво са тия ..може би се насабира кръв и се получава..незнам затова ре6их дапопитам тук :( дано сте ме разбрали ..

foreverr
01-13-2008, 12:19
ами на мен ми идва за трети път .като ходядо тоалетната и като се истрия разбира се има кръв но на места има и някакви като(кървави суполчета)от кръв и малко сепритеснявам смисел сичко е нормално обаче немога точно да рзбера от какво са тия ..може би се насабира кръв и се получава..незнам затова ре6их дапопитам тук :( дано сте ме разбрали ..дам, разбрах те :wink: всеки ги има тези работи-това е нещо нормално и се отделя от лигавицата на матката-напълно нормално е спокойно-и аз ги имам :wink:

HAGVXSXVH
01-13-2008, 12:24
PEPITO SLADKATA-много ти благодаря успокой ме :smt007 :twisted:

Presley
01-18-2008, 18:15
ами на мен ми идва за трети път .като ходядо тоалетната и като се истрия разбира се има кръв но на места има и някакви като(кървави суполчета)от кръв и малко сепритеснявам смисел сичко е нормално обаче немога точно да рзбера от какво са тия ..може би се насабира кръв и се получава..незнам затова ре6их дапопитам тук :( дано сте ме разбрали ..
А попринцип имаш ли бяло течение ?

А, и сигурна ли си,че не са кръвни сесиреци?Эащото ако са,може и да не е толкова беэобидно.

_butterfly_
01-18-2008, 18:27
ами на мен ми идва за трети път .като ходядо тоалетната и като се истрия разбира се има кръв но на места има и някакви като(кървави суполчета)от кръв и малко сепритеснявам смисел сичко е нормално обаче немога точно да рзбера от какво са тия ..може би се насабира кръв и се получава..незнам затова ре6их дапопитам тук :( дано сте ме разбрали ..
А попринцип имаш ли бяло течение ?

А, и сигурна ли си,че не са кръвни сесиреци?Эащото ако са,може и да не е толкова беэобидно.

Напълно "безобидно" и естествено е, много хора ги наричат кръвни съсиреци и всъщност това са ендометриуми- меки, порести тела състоящи се от кръв и тъкан които се удебеляват във вътрешноста на матката, хранят по принцип ембриона по време на бременност, а в противен случай се изхвърлят по време на менструация.

HAGVXSXVH
01-19-2008, 11:27
presley`n`sum-са имам бяло течение :) _butterfly_ мерси много ;)мерси на всички че ми обарнахте внимание =P~

babylove
01-20-2008, 18:15
moje6 li da mi pomogne6... mn sam pritesnena 5 meseca mi zakasnqva samo vednyj mi doide i ne mi e idvalo vtori pyt

foreverr
01-20-2008, 19:10
moje6 li da mi pomogne6... mn sam pritesnena 5 meseca mi zakasnqva samo vednyj mi doide i ne mi e idvalo vtori pytХм........ :( Ами мисля, че 5 месеца не е нормално-май е нормално най-много 4 :( Ами майка ти знае ли-кажи и и тя сигурно ще те заведе на лекар-успех :-) а ако си водила полов живот може да си бременна, а ако не си кажи на майка си!A и ако водиш полов живот си направи тест за бременност.Упех :-)

_butterfly_
01-21-2008, 09:17
moje6 li da mi pomogne6... mn sam pritesnena 5 meseca mi zakasnqva samo vednyj mi doide i ne mi e idvalo vtori pyt

За 1 път ти е дошло преди 5 месеца, така ли? Според мен е напълно нормално, на организмът му е нужно време да се адаптира първите 1-2 години цикълът е нередовен.

great_mari
01-26-2008, 20:07
не че ми се е налагало но занапред ако ми се наложи да ида на гинеколог - ми не мога.срам ме е има чувството че...незнам просто при мисулта че някой си о някъде си ше ме гледа там отдоло и се шашардисвам що така незнам :? :( :( дайте съветчета моля ви :booooomb: :oops:

dan4ety
01-28-2008, 19:15
:)

foreverr
02-03-2008, 17:08
Амиии имам един въпрос. Значи, преди 3 дена (на 25-ти значи) забелязах, че бялото ми течение е станало кафеникаво. На другия ден пак беше така и на следващия ден отново така (значи 3 дена беше така). Ама то беше малко нали, колкото си е по принцип, само че беше кафяво. И сега забелязах, че вече е както си е по принцип (такова бяло). Та въпросът ми е защо може да е така? (знам, че въпросът ми сигурно е много тъп, но все пак реших да попитам ... :oops: ) :oops:Ами имаш ли цикъл-понякога на някои жени докато са в овулация им става такова течението и мисля, че е напълно нормално :)

nadq_az
02-03-2008, 19:22
ооох искам да ви питам нещо..значи вчера ми дойде а утре съм на училище .. мразя когато става така защото ми е много силно и като съм в училище може да се нацапам ... :( слагам си превръзки (always в момента) но не са достатъчно ефективни за 6 часа в училище трябва да сменям няколко .. ако си сложа тампон през целия ден в даскало ли ще ми държи сухо или може да протече или подобно..щото е мн гадно в онея тоалетни да хода сяко междучасие да проверявам :? :( а и друго може ли с витамин ц да се намели течението и може ли някак си да ми е по-дълго ама слабичко

foreverr
02-03-2008, 19:43
ооох искам да ви питам нещо..значи вчера ми дойде а утре съм на училище .. мразя когато става така защото ми е много силно и като съм в училище може да се нацапам ... :( слагам си ежедневни превръзки но не са достатъчно ефективни за мен и дори в училище трябва да сменям няколко .. ако си сложа тампон през целия ден в даскало ли ще ми държи сухо или може да протече или подобно..щото е мн гадно в онея тоалетни да хода сяко междучасие да проверявам :? :( а и друго може ли с витамин ц да се намели течението и може ли някак си да ми е по-дълго ама слабичко Какво добре ли разбрах :razz: караш с ежедневни превръзки докато си в цикъл-ами и аз ако карам с ежедневни ще се цапам!Най-добре не пий никакви хапчета!Остави си цикъл;а да си протече нормално!Просто не ходи с тампон-може да се нацапаш, още по малко ходи с ежедневни превръзки-прекалено малки са за да ги изолзваш за цикъл-ако наистина ти е много силно(ма кар че щом ходиш с ежедневни не вярвам да ти е силно)си вземи големи нощни превръзки-например на олеис ултра нощните на мен ми седат като памперс-от пъпа, до края на дупето :razz:

nadq_az
02-03-2008, 19:49
о боже какво съм писала :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: не мога да повярвам не не мн съм зле..оххх ест че не ходя с ежедневни превръзки ама нз как съм го написала :shock: :shock: в момента съм с always ... та за въпроса с тампона не разбрах ще се нацапам ли без да го сменям примерно за 6-7 часа в даскало?

foreverr
02-03-2008, 19:55
о боже какво съм писала :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: не мога да повярвам не не мн съм зле..оххх ест че не ходя с ежедневни превръзки ама нз как съм го написала :shock: :shock: в момента съм с always ... та за въпроса с тампона не разбрах ще се нацапам ли без да го сменям примерно за 6-7 часа в даскало?Ами мисля, че ще се нацапаш-но нали ти казах най-сигурното предпазване от нацапване според мен е огромната превръзка!Ти сигурно си ги виждала нощните превръзки на олис колко са големи-просто и половин(да не кажа цял)де да си с една няма как да се нацапаш!

nadq_az
02-03-2008, 19:58
еми тях не ги бях пробвала ще опитам 8)

foreverr
02-03-2008, 20:02
еми тях не ги бях пробвала ще опитам 8)Аз само един път ги пробвах-по грешка взех нощните им и като видях колко са големи и се изплаших :razz: Повече не съм си взимала, защото цикъла си ми е нормален и си взимам always ultra sensitive Normal.Или always ultra light-koprineni.

Presley
02-03-2008, 22:16
Абе научете се да иэполэвате тампони :D
Слагаш един,вэимаш си кутииката с други и си си екстра.На 2 часа го сменяш и готово.

foreverr
02-04-2008, 03:56
Абе научете се да иэполэвате тампони :D
Слагаш един,вэимаш си кутииката с други и си си екстра.На 2 часа го сменяш и готово.Aми аз съм на мнение, че тампони трябва да се използват в крайни случаи!Изполвам ги само когато ще ходя на плаж например-до сега съм използвала само веднъж :-D -но все пак истината е, че една много голяма превръзка ще предложи повече защита от нацапване! :-P

dan4ety
02-04-2008, 15:58
:)

foreverr
02-04-2008, 16:07
Амиии имам един въпрос. Значи, преди 3 дена (на 25-ти значи) забелязах, че бялото ми течение е станало кафеникаво. На другия ден пак беше така и на следващия ден отново така (значи 3 дена беше така). Ама то беше малко нали, колкото си е по принцип, само че беше кафяво. И сега забелязах, че вече е както си е по принцип (такова бяло). Та въпросът ми е защо може да е така? (знам, че въпросът ми сигурно е много тъп, но все пак реших да попитам ... :oops: ) :oops:Ами имаш ли цикъл-понякога на някои жени докато са в овулация им става такова течението и мисля, че е напълно нормално :)


Ами нямам още цикъл... 8)А я кажи кафеникавото течение беше ли някакво такова зацапване и мноого слабо или беше по такова ясно (в смисъл не зацаапване)?

dan4ety
02-04-2008, 16:09
:)

foreverr
02-04-2008, 16:15
Амиии имам един въпрос. Значи, преди 3 дена (на 25-ти значи) забелязах, че бялото ми течение е станало кафеникаво. На другия ден пак беше така и на следващия ден отново така (значи 3 дена беше така). Ама то беше малко нали, колкото си е по принцип, само че беше кафяво. И сега забелязах, че вече е както си е по принцип (такова бяло). Та въпросът ми е защо може да е така? (знам, че въпросът ми сигурно е много тъп, но все пак реших да попитам ... :oops: ) :oops:Ами имаш ли цикъл-понякога на някои жени докато са в овулация им става такова течението и мисля, че е напълно нормално :)


Ами нямам още цикъл... 8)А я кажи кафеникавото течение беше ли някакво такова зацапване и мноого слабо или беше по такова ясно (в смисъл не зацаапване)?


Ами не беше много малко, ама и не беше много. Съвсем малко повече от бялото ми течение по принцип.Ама в смисъл беше зацапване или си беше плътно на цвят?Не мога да го обясня точно :lol:

dan4ety
02-04-2008, 16:21
:)

foreverr
02-04-2008, 17:52
Амиии имам един въпрос. Значи, преди 3 дена (на 25-ти значи) забелязах, че бялото ми течение е станало кафеникаво. На другия ден пак беше така и на следващия ден отново така (значи 3 дена беше така). Ама то беше малко нали, колкото си е по принцип, само че беше кафяво. И сега забелязах, че вече е както си е по принцип (такова бяло). Та въпросът ми е защо може да е така? (знам, че въпросът ми сигурно е много тъп, но все пак реших да попитам ... :oops: ) :oops:Ами имаш ли цикъл-понякога на някои жени докато са в овулация им става такова течението и мисля, че е напълно нормално :)


Ами нямам още цикъл... 8)А я кажи кафеникавото течение беше ли някакво такова зацапване и мноого слабо или беше по такова ясно (в смисъл не зацаапване)?


Ами не беше много малко, ама и не беше много. Съвсем малко повече от бялото ми течение по принцип.Ама в смисъл беше зацапване или си беше плътно на цвят?Не мога да го обясня точно :lol:


Ами като зацапване сякаш беше.Aми щом като е било като зацапване според мен не е цикъл ама нз от какво е :oops: най добре поговоти с майка си(ако не беше като зацапване можеше да и цикъл ама щом е било зацапване май не е-е ако другия месец пак имаш такова значи ти е дошло :D )

dan4ety
02-04-2008, 17:57
Aми щом като е било като зацапване според мен не е цикъл ама нз от какво е :oops: най добре поговоти с майка си(ако не беше като зацапване можеше да и цикъл ама щом е било зацапване май не е-е ако другия месец пак имаш такова значи ти е дошло :D )

Мерси за това, че ми отговори все пак :)

Gothique♫
02-05-2008, 20:22
На мен пък ми дойде преди две години и от тогава през 7-8 даже 9 месеца ми идва,бях на гениколог и той ми каза че било нормално пък аз не мисля така ама щом той казва го приемам...

bubbl3s
02-09-2008, 21:13
:-P

foreverr
02-10-2008, 15:05
Zdraveite na vs! Taq tema spored mene e mnogo polezna! Imam edin vapros! Az sam na 13 godini i imam bql sekret ot okolo 2 godini! Sega predi 1 mesec po4naha da me bolqt gardite oba4e o6te nqmam cikul! Spored vas dali 6e doide skoro?? :)Ами мисля, че да, но не мога да съм сигурна-на съм лекар!Но може и да не ти дойде-и аз преди така много често си мислих, че ще ми дойде ама то пък взе, че ми дойде в най неочаквания момент :oops:

bubbl3s
02-10-2008, 16:19
:-o

foreverr
02-10-2008, 17:55
:-o Aha qsno! Mersi za otgovora :-D Mi nz moje i da doide moje i da ne doide skoro :-P 6e vidime :)Абе пожелавам ти да ти дойде :-D и аз преди като нямах цикъл многои сках да ми дойде :-D и добрече си ми дойде :grin:

Presley
02-10-2008, 18:15
JuSt..dO..iT,а секретът има ли някакъв неприятен аромат?Эащото,ако има,може пък и да имаш някаква инфекция.Но аэ също имах бяло течение година и нещо преди да ми дойде эа пръв път.Доста момичета са така,така че е нормално.Все пак бъди подготвена :D И не е лошо да посетиш гинеколог ,все пак да видиш как стоят нещата.

bubbl3s
02-12-2008, 15:13
8)

great_mari
02-17-2008, 10:07
az imam edin malko tup moje bi za vas vupros,no vajen za men :oops: :
zna4i na 13 i 9 meseca sum i dosega sum nqmala cikul,ot okolo 1-2 god. imam bqlo te4enie,NO v4era kum obed nqkude vidqh 4e imah kruv se edno mi e do6lo i pomislih 4e e ot tva kakto i da e govorih s maika i si slojih prevruzka i t.n.,no do dnes vtori put ne mi e teklo :? spored vas moje li naistina da mi e do6lo i ako ne tva ot kvo moje da e spored vas :( :booooomb:

Presley
02-17-2008, 13:53
az imam edin malko tup moje bi za vas vupros,no vajen za men :oops: :
zna4i na 13 i 9 meseca sum i dosega sum nqmala cikul,ot okolo 1-2 god. imam bqlo te4enie,NO v4era kum obed nqkude vidqh 4e imah kruv se edno mi e do6lo i pomislih 4e e ot tva kakto i da e govorih s maika i si slojih prevruzka i t.n.,no do dnes vtori put ne mi e teklo :? spored vas moje li naistina da mi e do6lo i ako ne tva ot kvo moje da e spored vas :( :booooomb:
Естествено,че ти е дошло.
Нормално е да е малко.Пък и винаги в началото цикълът е нередовен.Както каэа едно момиче в темата ти-не се учузвай,ако следващия пък е след няколко месеца.

Mitsa
02-22-2008, 11:55
imam aaaaaaabsolutno su6tiq vupros kato great_mari
:D :D az su6to imam ot 2.3 god te4enie i na 23.24 dekemvri imah 4erveni lenti na ga6tite(kruv) kazah na mama i si na sledva6tiq den ni6to nqmah :o sega sme fevruary i ni6to imam si te4enie ma ni6to predi 1 sedmica nqkude me bole6e nisko dolu v ds kato bqh ma pak ni6to kajete kvo stava do6lo li mi e ne e li??
IZVINQVAM SE ZA TUPIQ MI VUPROS :-D no za mene su6to e vajno :-D

Mitsa
02-26-2008, 12:58
pls otgovorete :( :? mersi predvaritelno

foreverr
02-26-2008, 18:48
imam aaaaaaabsolutno su6tiq vupros kato great_mari
:D :D az su6to imam ot 2.3 god te4enie i na 23.24 dekemvri imah 4erveni lenti na ga6tite(kruv) kazah na mama i si na sledva6tiq den ni6to nqmah :o sega sme fevruary i ni6to imam si te4enie ma ni6to predi 1 sedmica nqkude me bole6e nisko dolu v ds kato bqh ma pak ni6to kajete kvo stava do6lo li mi e ne e li??
IZVINQVAM SE ZA TUPIQ MI VUPROS :-D no za mene su6to e vajno :-DЗначи според мен тва не е много нормално :? Все пак ти е дошло само за един ден и от там нататък нищо до сега :-o Обаче щом като те е болял корема може и да ти дойде-ако до 1-2 седмици не ти е дошло поговори с майка си и и обясни всичко подробно-тя сигурно ще те заведе на лекар-споко няма нищо страшно :)

BeBoNcHeTo
03-01-2008, 15:43
Наистина темата е мн полезна :)

SweEety
03-02-2008, 10:10
polzvate li ejednevni prevrazki?vseki den li? :D

Mitsa
03-04-2008, 17:23
ohh i az se pritesnqvam :cry: :cry: :cry: :cry:

foreverr
03-04-2008, 18:55
polzvate li ejednevni prevrazki?vseki den li? :DПърво-този въпрос не е за тази тема :-x !!!!!И второ от мен да мине ще отговоря-ами да използвам(discreet) използвам ги когато съм в овулация и тогава има по-солно течение и когато цикъла ми свършва и вече е слаб :)

Vilsy
03-08-2008, 17:00
Браво!Темичката е яка.

SweEety
03-08-2008, 19:34
дискрийт ама тия най-тънките део нали те са най-удобни :D

foreverr
03-09-2008, 17:07
дискрийт ама тия най-тънките део нали те са най-удобни :D\От дискриит всички са еднакви по дължина и дебелина!И ароматизираните и другите са едни и същи!Само където от ароматизирани може а се получи някоя инфекция така че ги използвай рядко! :-x

kateto_sladkata
03-10-2008, 17:53
ama za6to vsi4ki govorqt protiv aromatiziranite prevrazki az gi haresvam i gi izpolzvam postoqnno i mi e mn dobre :grin:

foreverr
03-10-2008, 19:04
ama za6to vsi4ki govorqt protiv aromatiziranite prevrazki az gi haresvam i gi izpolzvam postoqnno i mi e mn dobre :grin:Да така е-всеки ги харесва и наисина са хубави, защото с тях се чувстваш свежа, но те могат да доведат до инфекции-не си измислям, а съм чела :) така че трябва да не се прекалява с тях :)

scout4e94
03-23-2008, 14:11
znam 4e temata e za cikula ...ama kajete ne6to i za tva bqlo te4enie .....sled kat ti doide cikula to produljava li spira li ...vsi4ko koeto znaete za nego

Janity
03-29-2008, 12:27
Аз имам един проблем с менструалния цикъл. Имам вече от почти 3 години,но абсолютно всеки месец ми закъснява (не съм сигурна защото не си правя календар) , но този месец въобще не ми е дошло . Трябваше някъде към 15-20 да ми дойде , а не ми дойде . От 2 дена имам главоболие и болки в кръста и постоянна температура 37,3 , което значи че трябва да ми дойде , но не ми идва ?! Температура я имам повече от 1 седмица , а болките се появиха преди 2 дена . Не мисля , че може да съм бременна тъй като съм използвала презерватив и нямам никакви симптоми като гадене и леко зацапване,но днес за всеки случай ще си направя тест .Кажете ми какво да правя . Страх ме е да споделя на майка ми , защото ще си помисли , че съм бременна и ще стане голям скандал ... :(

7oup
03-29-2008, 17:29
....
Напълно е възможно да си бременна. :shock:

scout4e94
03-29-2008, 20:45
molq nqkoi da mi otgovori na vuprosa za bqloto te4enie i vuob6te kvo ob6to ima s cikulai vsi4ko koeto znaete

7oup
03-30-2008, 10:02
molq nqkoi da mi otgovori na vuprosa za bqloto te4enie i vuob6te kvo ob6to ima s cikulai vsi4ko koeto znaete
http://dar-center.com/article/?article=543
http://dar-center.com/article/?article=542
http://dar-center.com/article/?article=541

foreverr
03-31-2008, 13:45
znam 4e temata e za cikula ...ama kajete ne6to i za tva bqlo te4enie .....sled kat ti doide cikula to produljava li spira li ...vsi4ko koeto znaete za negoЗначи искам да те попитам дали правиш разлика между бяло течение и цервикална слуз???Бялото течение не е нормално, а цервикалната слуз на 100% е нормална-тя е прозразна или бяла като не мирише лошо!Докато бялото течение е жълто или бяло, но мирие лошо и може да има и сърбеж!А точно по самия въпрос-ами като ти дойде си тече само цикъл без бяло течение!

foreverr
03-31-2008, 13:58
molq nqkoi da mi otgovori na vuprosa za bqloto te4enie i vuob6te kvo ob6to ima s cikulai vsi4ko koeto znaete
http://dar-center.com/article/?article=543
http://dar-center.com/article/?article=542
http://dar-center.com/article/?article=541 Всъщност сега като прочетах разбрах, че съм се заблуждавала и имам бяло течение :-o Ами какво да правя бе хора??????

Janity
03-31-2008, 17:18
....
Напълно е възможно да си бременна. :shock:
Направих си тест не съм! Ох , какво да правя реве ми се не ми идва и ного се притеаснявам ! А ако съм бременна съм голям карък от възможност 3% съм забременяла и теста трябва да е поакзал грешно а възможноста е 1%.Пък и последния път когато правих секс беше пред 2 семдици и половина.Би трябвало вече да имам някакви симптоми нали ? Поне повдигане ,апетит , болки в гърдите или зацапване , а аз нямам нищо освен болки в яйчниците (от време на време) . Предполагам че е много възможно да са ми настинали яйчниците , защото имам псотояна темепраутра 37,3 , която означава възпаление . Но ако са настинали защо не ми идва ?! :( Моля ви помогнете ми ! :( :(

AItOo0
04-01-2008, 10:21
Момичетата ги носят в бикините си. :grin: :grin: :grin: :grin:

Presley
04-02-2008, 13:15
....
Напълно е възможно да си бременна. :shock:
Направих си тест не съм! Ох , какво да правя реве ми се не ми идва и ного се притеаснявам ! А ако съм бременна съм голям карък от възможност 3% съм забременяла и теста трябва да е поакзал грешно а възможноста е 1%.Пък и последния път когато правих секс беше пред 2 семдици и половина.Би трябвало вече да имам някакви симптоми нали ? Поне повдигане ,апетит , болки в гърдите или зацапване , а аз нямам нищо освен болки в яйчниците (от време на време) . Предполагам че е много възможно да са ми настинали яйчниците , защото имам псотояна темепраутра 37,3 , която означава възпаление . Но ако са настинали защо не ми идва ?! :( Моля ви помогнете ми ! :( :(
ИМА ДОКТОРИ!

sladuranata_777
04-03-2008, 10:02
....
Напълно е възможно да си бременна. :shock:
Направих си тест не съм! Ох , какво да правя реве ми се не ми идва и ного се притеаснявам ! А ако съм бременна съм голям карък от възможност 3% съм забременяла и теста трябва да е поакзал грешно а възможноста е 1%.Пък и последния път когато правих секс беше пред 2 семдици и половина.Би трябвало вече да имам някакви симптоми нали ? Поне повдигане ,апетит , болки в гърдите или зацапване , а аз нямам нищо освен болки в яйчниците (от време на време) . Предполагам че е много възможно да са ми настинали яйчниците , защото имам псотояна темепраутра 37,3 , която означава възпаление . Но ако са настинали защо не ми идва ?! :( Моля ви помогнете ми ! :( :(
ИМА ДОКТОРИ!

+1
най-добре наистина отиди на лекар

ffff
04-06-2008, 15:10
na 18 sym, imam cikyl ot 5 godini nqkyde.ot 2-3 meseca mi idva prez to4no 2 sedmici. vseki mesec po 2 pyti. na nqkoq slu4valo li i se e ? kakvo mislite????

foreverr
04-06-2008, 17:28
na 18 sym, imam cikyl ot 5 godini nqkyde.ot 2-3 meseca mi idva prez to4no 2 sedmici. vseki mesec po 2 pyti. na nqkoq slu4valo li i se e ? kakvo mislite????Ами на мен ми се е случвало да ми закъснява, но не и да ми подранява.Щом като 2-3 месеца вече ти продължава така мисля, че толкова дълго време не е нормално!Най-добре отиди на лекар(гинеколог)!Не чакай, защото може да е нещо сериозно!

kateto_sladkata
04-07-2008, 11:49
na 18 sym, imam cikyl ot 5 godini nqkyde.ot 2-3 meseca mi idva prez to4no 2 sedmici. vseki mesec po 2 pyti. na nqkoq slu4valo li i se e ? kakvo mislite????Ами на мен ми се е случвало да ми закъснява, но не и да ми подранява.Щом като 2-3 месеца вече ти продължава така мисля, че толкова дълго време не е нормално!Най-добре отиди на лекар(гинеколог)!Не чакай, защото може да е нещо сериозно!

+1
отиди на лекар!

lili_07
04-12-2008, 18:34
Незнам дали тук е мястото да питам...Имам си редовен цикъл от две години, не водя полов живот..но не ми е идвало от февруари (тогава ми беше последната менструация) Страх ме е да отида на гинеколог..някои знае ли на какво може да се дължи :(

foreverr
04-12-2008, 18:47
Незнам дали тук е мястото да питам...Имам си редовен цикъл от две години, не водя полов живот..но не ми е идвало от февруари (тогава ми беше последната менструация) Страх ме е да отида на гинеколог..някои знае ли на какво може да се дължи :(Ами щом като не водиш полов живот значи не може да си бременна-да всеки казва, че е нормално цикъла да е нерегулиран в началото, но след две години не-но не е точно така, на всеки органимза е различен и явно твоя цикъл е нередовен!След време ще се регулира!На мен един път ми беше пропуснал цикъла 2-3 месеца!Ако до май-юни месец не ти е дошло тогава вече може и да идеш на лекар-просто колкото и да те е срам трябва, защото само лекар може да ти помогне-но според мен не ти идва, защото се притесняваш-и аз така се притеснявах и като спрях да се притеснявам си ми дойде :grin: например сега си ми закъснява с някви дни ама не ми пука, защото знам, че е нормално и, че до няколко дена ще ми дойде :grin:

sexi_06
04-14-2008, 15:23
Аз по принцип трудно споделям с майка ми такива неща и искам да ви попитам:Вие как разговаряте с майките си? Нормално или се чувстрате или някак си неудобно,защото аз немога да разговарям с нея по такива въпроси не знам защо е така. А тя никога не ми е говорила или казвала нещо по въпроса. :-o

foreverr
04-15-2008, 03:58
Аз по принцип трудно споделям с майка ми такива неща и искам да ви попитам:Вие как разговаряте с майките си? Нормално или се чувстрате или някак си неудобно,защото аз немога да разговарям с нея по такива въпроси не знам защо е така. А тя никога не ми е говорила или казвала нещо по въпроса. :-o|И на мен никога не ми е говорила по еъпроса, но аз съм говорила с нея когато се е налагало-един път ми беше прескочил цикъла с 2 месеца и говорих с нея-чувствах се малко неудобно, а другия път когато говорих с нея беше когато ми дойде за 1 път и тогава ме беше по-малко срам :) Иначе и мен мн ме е срам от мама, но ако ме притеснява нещо я питам, защото знам, че тя ще ми даде най-правилния отговор :) И тя като ми каже и вече не се притеснявам :) По-добре говори с майак си ако те притеснява нещо-така ще се успокоиш!

sexi_06
04-15-2008, 12:32
И на мен никога не ми е говорила по еъпроса, но аз съм говорила с нея когато се е налагало-един път ми беше прескочил цикъла с 2 месеца и говорих с нея-чувствах се малко неудобно, а другия път когато говорих с нея беше когато ми дойде за 1 път и тогава ме беше по-малко срам :) Иначе и мен мн ме е срам от мама, но ако ме притеснява нещо я питам, защото знам, че тя ще ми даде най-правилния отговор :) И тя като ми каже и вече не се притеснявам :) По-добре говори с майак си ако те притеснява нещо-така ще се успокоиш!

поне за момента не ме притеснява нищо,но просто исках да пипитам,защото ми е неудобно да говоря с нея за тези неща.

vodno_kon4e
04-15-2008, 15:11
Вече нямам проблем

sexi_06
04-15-2008, 15:37
след като си алергична може да е от алергията. Според мен изчакай още малко и ако до няколко седмици не ти дойде вече отиди на гинеколог.А има ли вероятност да си бременна,защото не си уточнила?

Mitsa
04-22-2008, 16:20
predi vreme pak pitah za tove 4e imah 4erverni kapki kruv po ka6tite prez dekemvri i sledva6tiq mesec ne mi doide togava be6e 22 dekemvri a seka na 22 april pak imam takiva kapki ama malko kato minaliq put.DO6LO LI MI E ILI IMANE6TO DRUGO??
p.s imam bqlo te4enie ot 2 godini dano da ste razbrali ne6to :D
10x predvaritelno

xhuxhu
04-23-2008, 16:27
Imam cikal 9 dena i oshte ne mi q sprql na kakvo moje da se dylji tova... Pls Help me

moni_fashion_shopping
04-26-2008, 12:53
Темата е много полезна...........!!!!!!!! :)

foreverr
04-26-2008, 14:32
Imam cikal 9 dena i oshte ne mi q sprql na kakvo moje da se dylji tova... Pls Help meАми цикъла да не би да ти е бил закъснял и сега да ти е дошло ида ти продъкжава 9 дена?Щото на мен така ми беше станало и 10 дена бях с менструация :o А ако не ти е закъсня изчакай да станат 13-14 дена и ако не ти е свършило тичай на лекар!

foreverr
04-26-2008, 14:33
predi vreme pak pitah za tove 4e imah 4erverni kapki kruv po ka6tite prez dekemvri i sledva6tiq mesec ne mi doide togava be6e 22 dekemvri a seka na 22 april pak imam takiva kapki ama malko kato minaliq put.DO6LO LI MI E ILI IMANE6TO DRUGO??
p.s imam bqlo te4enie ot 2 godini dano da ste razbrali ne6to :D
10x predvaritelnoАми я кажи тея капчици през декември месец колко дена продължаваха и през април колко?Кажи и ще ти помогна с каквото мога :)

Mitsa
04-28-2008, 17:21
ami samo 1 den produljiha i prez 2-ta meseca :? :?
mn sum buzliva i da ne me pla6ite mnogo :D mersi predvaritelno

foreverr
04-28-2008, 17:38
ami samo 1 den produljiha i prez 2-ta meseca :? :?
mn sum buzliva i da ne me pla6ite mnogo :D mersi predvaritelnoO щом е само по един ден по-добре говори с майка си щото тва не ми се струва нормално!

mimsitu
04-30-2008, 13:16
здравейте на сички.мн ми харесва тая тема и почти всичсите страници исчетох.аз нямам някъв проблем за който да питам, но просто реших да пиша моя случай какъв е.значи на мен за първи път ми дойде на 13 години абе демек 14 щото ми оставаше един месец и нещо до 14 :D и когато ми дойде продължи пет дена.така но алед това не ми идваше 4 месеца бях се наплашила, защото имах и бяло течение и мислех да отида на гинеколог, но вчера ми дойде :grin: мн се кефех въпреки че е мн гадно друго е да знаеш че ти е дошло :-D винаги както и първия път като ми дойде втория ден е най гаден, най мн тече :( сега малко се притеснявам колко дни ще ми бъде тъй като почти 5 месеца не ми идваше.ми друго нз какво да ви кажа.видях на 2 страница че на едно момиче са му пораснали гърдите след като му е дошло, а преди нея едно момиче попита дали има значение и наистина това няма нищо общо.аз сега съм 7 клас и носа сутиен от 5 клас.така че няма значение :? ми това е ако има нещо питайте и така и пак мн яка тема и инфото е супер полезно и интересно

A_girl
04-30-2008, 19:52
Изчетох всичко от 1 стр. до 11 и наистина това ми помогна да не се притеснявам толкова за бъдещия ми цикъл...да странно е , че още не ми е дошло, а на ВСИЧКИ от моя клас им е дошло (момичета, де :lol: ) ...вътрешно се притеснявам, че съм единствената 'различна' . Всички други някакси искат да ме направят за смях пред момчетата...а пък аз нищо не мога да направя по въпроса... ): S.O.S. =( !

mimsitu
04-30-2008, 20:14
ооо споко :wink: и при мене беше така.от моя клас както и на мойте фр им беше дошло и на мене ми беше мн гадно щото като им дойде и си говорат за цикъла разни неща и на мене ми беше гадно и се виках че искам да ми дойде и те се ми викаха ти не си добре. наистина гадно е ама е хубаво да ти дойде за да знаеш че всичко е наред.а ти на колко си? :neutral:

foreverr
05-01-2008, 07:24
ami samo 1 den produljiha i prez 2-ta meseca :? :?
mn sum buzliva i da ne me pla6ite mnogo :D mersi predvaritelnoГовори ли с майка си?По-добре говори за да се успокоиш и за да видим аккво ще каже :)

A_girl
05-01-2008, 10:46
Аз съм на 13, почти 14...

bubbl3s
05-03-2008, 21:54
ооо споко :wink: и при мене беше така.от моя клас както и на мойте фр им беше дошло и на мене ми беше мн гадно щото като им дойде и си говорат за цикъла разни неща и на мене ми беше гадно и се виках че искам да ми дойде и те се ми викаха ти не си добре. наистина гадно е ама е хубаво да ти дойде за да знаеш че всичко е наред.а ти на колко си? :neutral:

Na4i 1vo kakto mn momi4eta kazaha temata e super polezna, BRAVO!! Ina4e i az iz4etoh po4ti vsi4ko! Az sum na 13 i 4ak dneska mi doide za 1 put. Govorih s maika mi dosta, no vse pak re6ih da se dopitam i do vas. =] I az bqh kato tebe, vs-te mi fr imaha ,samo az i o6te 1 momi4e-ne. I vse si misleh 4e ne6to ne mi e nared i se bqh 6a6nala mn, 6toto imah i bqlo te4enie otkum 2 godini ili tam nqkude. I dneska kato mi doide bqh super 6tastliva. Oba4e mi doide nqkade i az nz kolkoto gore dolu edna 4aena lujica ne6to takova i pove4e ne. 6e vida ytre kak 6e e :grin: . A iskam da vi pitam kato hodihte na ginekolog 1viq put (govora na tezi koito ne sa go pravili o6te) i kakvo vi praviha? Gadno li be6e? 10x predvaritelno. Az ne iskam osobeno da hodq na ginekolog 1vo 6toto nz kvo 6e mi napravat(dano da razbera ako mi otgovorite) i 2ro jiveq v italiq i nz koi e nai dobriq. Ne mi e problem ezika, govora go ama nqkaksi po 6e mi e dobre ako v BG otida na ginekolog i vse pak hoda si v bg gore dolu 4esto, no abe ddz. I vse pak plz nqkoi da kaje za 1viq put pri 4i4o doktor. (v slu4aq lelq ginekolog :D ) Iii 10x predvaritelno :-)

slon4et0
05-05-2008, 10:45
Наистина темата е много полезна аз редовно я следя но рядко пиша! Интересуват ме няколко неща
1 Как започнахте да обсъждате темата за цикъла с най добрата си приятелка.
2 Какво се съсътои първия преглед при гинеколог. ( знам че се повтарям с горния пост)
3 Как говорите с мейка си за цикъла си ( също знам че въпросат ми се повтаря с по горните постове)
Сигурно въпросъте ми са много тъпи все пак ако някой иска ще съм му мн благодарна да ми отговори!

Hayashi
05-05-2008, 13:33
Еми лично на моята приятелка не съм и казвала,ама тя с усети след като в продължение на седмица все я мъкнех до тоалетната с мене по едно и също време :D По същата логика и аз разбрах кога и на нея и е дошло

За прегледа при гинеколога не съм ходила и не мога да ти отговоря

С мама ли?Еми на нея и казах,че ме боли отвратително корема,тя ми рече да си сложа превръзка,ама аз ината нееее,как ще го слагам това?Ест после цялата бях в червено и мама се ядоса и ме накара да пера :oops: И оттогава винаги си говорим за туй

OCINKO
05-06-2008, 07:28
искам да попитам нещо почти на 14години съм(ставам след 1 месец) имам цикъл от 2 месеца,но все оше нямам никакви гърди,ама ви казвам плоска съм като дъска имам там 2 стърчащи пъпки и толкова!това нормално ли е? и скоро ще ми пораснат ли?


spokoino cik1la nqma ni6to ob6to s razvitieto na g1rdite da toi e na4alo na golemi promeni v tqloto ti no te ne sa samo v1n6ni taka ili ina4e ti si po4nala da se razviva6 o6te predi 3 4 godini bavno i neza belejimo i nezavisimo dali si v cik1l ili ne do 17 18 godi6na v1zrast tvoeto razvitie 6te prod1ljava taka4e nqma ot kakvo da se pritesnqva6 rano ili k1stno vsi4ko 6te si doide po mestata !!!

OCINKO
05-06-2008, 07:29
искам да попитам нещо почти на 14години съм(ставам след 1 месец) имам цикъл от 2 месеца,но все оше нямам никакви гърди,ама ви казвам плоска съм като дъска имам там 2 стърчащи пъпки и толкова!това нормално ли е? и скоро ще ми пораснат ли?


spokoino cik1la nqma ni6to ob6to s razvitieto na g1rdite da toi e na4alo na golemi promeni v tqloto ti no te ne sa samo v1n6ni taka ili ina4e ti si po4nala da se razviva6 o6te predi 3 4 godini bavno i neza belejimo i nezavisimo dali si v cik1l ili ne do 17 18 godi6na v1zrast tvoeto razvitie 6te prod1ljava taka4e nqma ot kakvo da se pritesnqva6 rano ili k1stno vsi4ko 6te si doide po mestata !!![/quote]

slon4et0
05-07-2008, 17:22
Еми лично на моята приятелка не съм и казвала,ама тя с усети след като в продължение на седмица все я мъкнех до тоалетната с мене по едно и също време :D По същата логика и аз разбрах кога и на нея и е дошло

За прегледа при гинеколога не съм ходила и не мога да ти отговоря

С мама ли?Еми на нея и казах,че ме боли отвратително корема,тя ми рече да си сложа превръзка,ама аз ината нееее,как ще го слагам това?Ест после цялата бях в червено и мама се ядоса и ме накара да пера :oops: И оттогава винаги си говорим за туй
Еми аз и мойта приятелка до преди месец се криехме когато ходехме до тоалетна да си сменяме превръзките. Но миналия месец тя ме замъкна 3 подредни дни до тоалетната после и аз нея. А и един ден нещо ми се беше ядосала и ми се развика и ме пита "Ти да не си в цикъл?" после имахме още няколко доближавания до тази тема през деня и аз очаква от самосебе си да започнем да го обсъждаме по често, но до там тя си мълчи и аз си мълча и така. Затова питах защото знам че има много момичета който си говорят на тази тема и исках да ми дадете съвет как да "разтопя ледовете" без да изглежда нагласено. Попринцип ние сме в един клас от 5ти клас миналата година кандидатствахме в едно и също училище и се паднахме отново в един калс от тогава сме изключително близки но тази и още една две теми винаги ги избягваме което е тъпо защото това е нещо съвсем нормално.

А за майка ми и аз бях същия инат и майка ми постъпи по същия начин, но от тогава всеки път когато тя започне да ми казва нещо аз се правя на ударена и инстиктивно бягам от темата.
Мерси много за отговора

mimsitu
05-07-2008, 17:47
bojeee nie s moita fr nai dobrata, a i s drugite mi fr (momi4eta) :D mn si govorime i s moita best fr kogato ni e do6lo vinagi si govorime, a i e imalo mn pati kogato sme opsajdali taq tema, a i dr jenski temi i taka :-P kakvo ni6to sramno nqma v tova pa az ako negovora s neq s koi da govora s neq sam si non stop.s maika mi nema da govorq :razz:

BOOK_FAN
05-09-2008, 18:02
Лично за мен е полезна,но съм седми клас!На някой им идва много по-рано и те не могат да разберат много от термините!Все пак темата е чудесна! :)

mimsitu
05-09-2008, 18:18
hmmm i az sam 7 klas i na si4kite mi fr momi4eta ot klasa im e do6lo :D i taka

mumiikataa
05-12-2008, 20:57
на 14 съм.имам цикъл от 2 год. и половина.винаги ми е бил супер редовен.всеки месец ми идваше на една и съща дата,но...откакто януари ми дойде 2 пъти,от тогава почна да ми е супер нередовен.смисъл само ми закъснява или подранява.а януари беше много ужасен месец за мен...не съм правила секс.не си го обяснявам.още от първата менструация,сичко 6 и са...оф...някви идеи... :?

foreverr
05-13-2008, 15:12
на 14 съм.имам цикъл от 2 год. и половина.винаги ми е бил супер редовен.всеки месец ми идваше на една и съща дата,но...откакто януари ми дойде 2 пъти,от тогава почна да ми е супер нередовен.смисъл само ми закъснява или подранява.а януари беше много ужасен месец за мен...не съм правила секс.не си го обяснявам.още от първата менструация,сичко 6 и са...оф...някви идеи... :?Еми незнам може да е хромонален дисбаланс щом като винаги ти е бил редовен и ся нещо изведнъж е станало.Поговори с майка си и ако тя реши отидете не лекар.

mumiikataa
05-13-2008, 15:28
на 14 съм.имам цикъл от 2 год. и половина.винаги ми е бил супер редовен.всеки месец ми идваше на една и съща дата,но...откакто януари ми дойде 2 пъти,от тогава почна да ми е супер нередовен.смисъл само ми закъснява или подранява.а януари беше много ужасен месец за мен...не съм правила секс.не си го обяснявам.още от първата менструация,сичко 6 и са...оф...някви идеи... :?Еми незнам може да е хромонален дисбаланс щом като винаги ти е бил редовен и ся нещо изведнъж е станало.Поговори с майка си и ако тя реши отидете не лекар.
проблема е че с майка ми не сме толкова близки и много рядко разговаряме...

aloof
05-14-2008, 12:33
здравейте.имам проблем относно цикъла ми.трябва да ми дойде някъде към 21 май,а на мен ми предстои едно много важно събитие и не мога да съм неразположена тогава. може ли някой да ми даде съвет какво да пия, за да ми дойде по-рано?искам да предизвикам цикъла си да дойде на по-ранна дата.възможно ли е?

DarknessAngel
05-14-2008, 13:24
На мен ми дойде за пръв път някъде в края на миналата година.През декември средата ми дойде за последно.Оттогава нямам менструация.Притеснявам се. :(

LuCkY**YoU
05-15-2008, 13:32
Здравейте,исках да ви попитам нещо много важно!Нормално ли е да ти дойде цикълът 2 пъти в месеца (на 3 и после на 16,отново).Симптом ли е на някаква болест (било то предаваща се по полов път,било то някаква аномалия в организма) или е нещо нормално.Доста съм се притеснила,най-малкото ,защото твърде от скоро съм започнала да водя полов живот и не съм сигурна какво ми се случва?!Моля за помощ и разяснение.Нормално ли е?!

Pepincetyy
05-15-2008, 14:08
Много хубава тема.Браво!

_butterfly_
05-15-2008, 18:29
На мен ми дойде за пръв път някъде в края на миналата година.През декември средата ми дойде за последно.Оттогава нямам менструация.Притеснявам се. :(

Нормално е, първите 2 год. е възможно менструацията ти да е нередовна.

denis00
05-16-2008, 07:05
Здравейте ... значи имам един проблем ... измина една година от когато имам цикъл и сега този месец нещо ми закъснява до сега си беше съвсем редовен цикъла, а сега закъснява вече с седмица и нещо ... знам че е много малко закъснението но аз се притеснявам не искам да ходя на гинеколог защото ме е срам .. :oops: а и ще ми е неприятно някой ако ме гледа там :oops: :D ... не съм казала още на майка си ... давайте съвети какво да правя ... а и още нещо! аз и моята приятелка когато излизахме навън постоянно бяхме около джанките(сливи) и си хапвахме ... и нещо и на двете едновременно ни закъснява ... от една страна си мисля ,че е от тези кисели джанки .. а от друга си мисля че нали първите две години цикъла може и да е нередовен и сигурно заради това. КАжете какво да правя :)

denis00
05-16-2008, 07:34
хораааа :grin: :grin: :grin: дойде ми .... препоръчвам ви да не ядете джанки преди цикъл :grin: :grin: никога не съм се радвала на цикъла ... но сега го обичам повече от гаджето си :grin: :grin: :grin:

Pepincetyy
05-18-2008, 10:08
хораааа :grin: :grin: :grin: дойде ми .... препоръчвам ви да не ядете джанки преди цикъл :grin: :grin: никога не съм се радвала на цикъла ... но сега го обичам повече от гаджето си :grin: :grin: :grin:
:-D

bubbl3s
05-20-2008, 14:17
predi vreme pak pitah za tove 4e imah 4erverni kapki kruv po ka6tite prez dekemvri i sledva6tiq mesec ne mi doide togava be6e 22 dekemvri a seka na 22 april pak imam takiva kapki ama malko kato minaliq put.DO6LO LI MI E ILI IMANE6TO DRUGO??
p.s imam bqlo te4enie ot 2 godini dano da ste razbrali ne6to :D
10x predvaritelno

A sportyva6 li ne6to?? 6ot ako da togava moje ne6to ot sporta da si se natovarila i zatva taka.. =]]

malkata_kukli4ka
05-21-2008, 12:16
Не се притеснявайте,в началото е нередовен,но после се управя положението.Аз имам голям проблем-имам ужаски болки в корема ,когато съм в цикъл,направо цялата се превивам.Дайте някой съвет,какво да си купя,че да не ме боли. :x

mumiikataa
05-21-2008, 16:36
Не се притеснявайте,в началото е нередовен,но после се управя положението.Аз имам голям проблем-имам ужаски болки в корема ,когато съм в цикъл,направо цялата се превивам.Дайте някой съвет,какво да си купя,че да не ме боли. :x
Нурофен,аулин?

Mitsa
05-23-2008, 10:57
JuSt..dO..iT
mersi 4e mi sudeistva6 :-) ami ne ne sportuvam no tancuvam za udovolstvie smisul sam mn podvijna :-D [/list]

Mitsa
05-23-2008, 10:58
JuSt..dO..iT
mrs za sudeistvieto :-) ami e ne spotruvam no sum mn podvijna :)

cookie_power
05-24-2008, 10:59
Имам цикъл от около четири години (този юни ще станат 4)
изобщо не ми е редовен, идва си когато поиска... може би тфа е защото ми дойде на 11? не знам. ходих на изследвания, даже на много. наште дадоха над 200 кинта за тея изследвания, а резултатите показаха, че ми няма нищо (и добре че де). освен това казаха че има момичета и жени, на които им идва през два месеца (моя е горе долу така) и цял живот си остава така.
освен това имам ужасни болки деня преди да ми дойде. понякога ме боли и много глава или съм ужасно (наистина ужасно) раздразнителна. веднъж дори и бях вдигнала 39 градуса температура. продължава ми някъде към 4-5 дни.
някой да има идея защо е всичко това? или някой да има подобен проблем?

bubbl3s
05-28-2008, 16:30
Имам цикъл от около четири години (този юни ще станат 4)
изобщо не ми е редовен, идва си когато поиска... може би тфа е защото ми дойде на 11? не знам. ходих на изследвания, даже на много. наште дадоха над 200 кинта за тея изследвания, а резултатите показаха, че ми няма нищо (и добре че де). освен това казаха че има момичета и жени, на които им идва през два месеца (моя е горе долу така) и цял живот си остава така.
освен това имам ужасни болки деня преди да ми дойде. понякога ме боли и много глава или съм ужасно (наистина ужасно) раздразнителна. веднъж дори и бях вдигнала 39 градуса температура. продължава ми някъде към 4-5 дни.
някой да има идея защо е всичко това? или някой да има подобен проблем?
Nikakva ideq za redovnostta, no mislq 4e tova da ti e gadno i da si razdraznitelna e normalno

bubbl3s
05-28-2008, 16:31
JuSt..dO..iT
mrs za sudeistvieto :-) ami e ne spotruvam no sum mn podvijna :)

Nqma problem no ako ne sportyva6 togava neznam ot kakvo moje da e :o

magitu1
05-29-2008, 08:28
Аз и моята приятелка си говорим по тази тема често.Но онзи ден на междучасието се заговорихме 4 момичета по тази тема.Едната каза че в момента е в цикъл, другата че този месец и идва 2 пъти, третата каза че преди няколко дни и е свършил, а аз стоях и гледах( защото още не ми е дошъл цикъла). И едно от момичетата ме попита вече дали съм се сдобила, аз им казах НЕ и те разбирасе ми казаха че съм кефарка.Но аз не мисля така.
А доколкото отношенията с майка ми винаги съм си говорила с нея открито, но тя и баща ми са в чужбина и аз живея при баба и дядо.И мисля че ще ми е срам да и кажа когато ми дойде(на баба ми) 8-[ :wink:

Руби
05-29-2008, 11:13
Аз и моята приятелка си говорим по тази тема често.Но онзи ден на междучасието се заговорихме 4 момичета по тази тема.Едната каза че в момента е в цикъл, другата че този месец и идва 2 пъти, третата каза че преди няколко дни и е свършил, а аз стоях и гледах( защото още не ми е дошъл цикъла). И едно от момичетата ме попита вече дали съм се сдобила, аз им казах НЕ и те разбирасе ми казаха че съм кефарка.Но аз не мисля така.
А доколкото отношенията с майка ми винаги съм си говорила с нея открито, но тя и баща ми са в чужбина и аз живея при баба и дядо.И мисля че ще ми е срам да и кажа когато ми дойде(на баба ми) 8-[ :wink:

на колко си ? На мен ми дойде за пръв път чак до 8-ми клас и никога не съм се срамувала пред съученичките си в по-долните класове. Това си беше абсолютен плюс за мен, че не се свивам от болки в училище.
Искам да ти кажа, че до 14-15 години е нормално да не ти е дошло още и не искай да подранява, защото няма нищо приказно в цялата тази работа :)

Loshotia
05-29-2008, 11:22
cookie_power, познат проблем, сега съм така и аз. По- лошото при мен е, че съм по- голяма от теб. На мен ми дойде за пръв път също на 11 и като цяло ми е доста нередовен. От февруари не ми е идвало, тръгнах по лекари. Оказа се, че пролактина ми е доста над нормата. И това е засега. Ходим по невролози и очни, за да установим защо. Скенер или ЯМР ще ми правят, за да видят дали имам аденом на хипофизата. На теб как ти е пролактина?

magitu1
05-29-2008, 16:58
magitu1 написа:
Аз и моята приятелка си говорим по тази тема често.Но онзи ден на междучасието се заговорихме 4 момичета по тази тема.Едната каза че в момента е в цикъл, другата че този месец и идва 2 пъти, третата каза че преди няколко дни и е свършил, а аз стоях и гледах( защото още не ми е дошъл цикъла). И едно от момичетата ме попита вече дали съм се сдобила, аз им казах НЕ и те разбирасе ми казаха че съм кефарка.Но аз не мисля така.
А доколкото отношенията с майка ми винаги съм си говорила с нея открито, но тя и баща ми са в чужбина и аз живея при баба и дядо.И мисля че ще ми е срам да и кажа когато ми дойде(на баба ми)



Руби написа:
на колко си ? На мен ми дойде за пръв път чак до 8-ми клас и никога не съм се срамувала пред съученичките си в по-долните класове. Това си беше абсолютен плюс за мен, че не се свивам от болки в училище.
Искам да ти кажа, че до 14-15 години е нормално да не ти е дошло още и не искай да подранява, защото няма нищо приказно в цялата тази работа
Ами на 13 почти на 14( ще ги навърша след няколко месеца). Аз не искам да се превивам от болки в часовете и не ме срам да говоря по тази тема с моите приятелки, но от друга страна искам за да не казват непрекъсното по добре че не ти идва, кефарка и т.н. ...

Loshotia
05-29-2008, 18:40
Какво е кефарка? Виж сега, сигурно не ти казвам нищо ново, но това да ти дойде е съпътващо. Имам предвид успоредно с развива с и други полови белези- гърди, долу таза...знам ли....всичко е много различно. Хубаво би било да питаш майка ти на нея на колко и е дошло- все пак това също определя.

filito
05-29-2008, 19:38
Здравейте!:)
На почти 13 съм.От 3 месеца имам цикъл. Притеснявам се, защото по скоро бие на кафяв, отколкото червен. Майка ми каза, че все още не се е нормализирал. Дано да е така.

Благодаря за вниманието! :)

magitu1
05-30-2008, 06:58
Здравейте!
На почти 13 съм.От 3 месеца имам цикъл. Притеснявам се, защото по скоро бие на кафяв, отколкото червен. Майка ми каза, че все още не се е нормализирал. Дано да е така.

Знам, че сигурно ви е писнало от малки пикли като мен, но искам да ви кажа, че все още нямам гърди и се чувствам леко комплексирана. Знам, че все още съм малка, но връсничките ми постояно изпъкват 'прелестите си'.
Благодаря за вниманието!
Знам и аз съм така.И моите приятелки както ти казваш постояно изпъкват "прелестите си".Но според мен не трябва да ни пука, защото ние не сме по различни от тях. :)

magitu1
05-30-2008, 07:07
Какво е кефарка? Виж сега, сигурно не ти казвам нищо ново, но това да ти дойде е съпътващо. Имам предвид успоредно с развива с и други полови белези- гърди, долу таза...знам ли....всичко е много различно. Хубаво би било да питаш майка ти на нея на колко и е дошло- все пак това също определя.
С една дума кефарка означава - късметлийка. А до колкото кога е дошло на майка ми, не съм сигурна но някаде към 6-7 клас :roll:

cLaDyRcHe
05-31-2008, 15:13
браво!много полезна тема :)

venitywe
06-01-2008, 08:40
върви ми от почти две години. в началото ми вървеше по 3-4 седмици нон стоп и отидох на гинеколог. пих някви хапчета, инжекции ми биха и се оправи...за малко. сега пак е така... върви по 2-3 седмици ама не да кажеш червена течност, ами кафеникава... :-o

bubbl3s
06-02-2008, 15:18
Аз и моята приятелка си говорим по тази тема често.Но онзи ден на междучасието се заговорихме 4 момичета по тази тема.Едната каза че в момента е в цикъл, другата че този месец и идва 2 пъти, третата каза че преди няколко дни и е свършил, а аз стоях и гледах( защото още не ми е дошъл цикъла). И едно от момичетата ме попита вече дали съм се сдобила, аз им казах НЕ и те разбирасе ми казаха че съм кефарка.Но аз не мисля така.
А доколкото отношенията с майка ми винаги съм си говорила с нея открито, но тя и баща ми са в чужбина и аз живея при баба и дядо.И мисля че ще ми е срам да и кажа когато ми дойде(на баба ми) 8-[ :wink:

Vaob6te ne se pritesnqvai ot tva 4e ti vikat kefarka ili t.n.! V tva ne vijdam ni6to lo6o. Osven tva ti naistina si kusmetliika! I az sum na 13 i iskah predi kato tebe da mi doide! Sega tozi mesec mi doide za 1 put i sujalih 30000 puti 4e sum momi4e a ne mom4e! 1vo 4e postoqnno te4e i izliza ot pantalonite 2ro 4e korema te skusva i nemoje6 da se opravi6 6toto ako pie6 obezbolqva6ti 6e ti pote4e o6te po silno abe vuob6te e proklqtie mn e gadno! Ne iskam da imam cikul :( :( :( :( :(

_butterfly_
06-02-2008, 20:42
върви ми от почти две години. в началото ми вървеше по 3-4 седмици нон стоп и отидох на гинеколог. пих някви хапчета, инжекции ми биха и се оправи...за малко. сега пак е така... върви по 2-3 седмици ама не да кажеш червена течност, ами кафеникава... :-o

Мисля, че е най-добре пак да отидеш на гинеколог. Не е добре да имаш менструация в продължение на 3 седмици.

Presley
06-03-2008, 10:24
върви ми от почти две години. в началото ми вървеше по 3-4 седмици нон стоп и отидох на гинеколог. пих някви хапчета, инжекции ми биха и се оправи...за малко. сега пак е така... върви по 2-3 седмици ама не да кажеш червена течност, ами кафеникава... :-o

Мисля, че е най-добре пак да отидеш на гинеколог. Не е добре да имаш менструация в продължение на 3 седмици.
Не погледнах датите,ама ако още се чудиш кво да правиш,недей.Отиди на гинеколог отново.Това е кофти,не е нормално.Отивай..

mim4ety_sara
06-05-2008, 14:44
Za6to pak sled kato ni doide trqbva da otidem na ginekolog?! :?

magitu1
06-05-2008, 16:06
Аз и моята приятелка си говорим по тази тема често.Но онзи ден на междучасието се заговорихме 4 момичета по тази тема.Едната каза че в момента е в цикъл, другата че този месец и идва 2 пъти, третата каза че преди няколко дни и е свършил, а аз стоях и гледах( защото още не ми е дошъл цикъла). И едно от момичетата ме попита вече дали съм се сдобила, аз им казах НЕ и те разбирасе ми казаха че съм кефарка.Но аз не мисля така.
А доколкото отношенията с майка ми винаги съм си говорила с нея открито, но тя и баща ми са в чужбина и аз живея при баба и дядо.И мисля че ще ми е срам да и кажа когато ми дойде(на баба ми) 8-[ :wink:

Vaob6te ne se pritesnqvai ot tva 4e ti vikat kefarka ili t.n.! V tva ne vijdam ni6to lo6o. Osven tva ti naistina si kusmetliika! I az sum na 13 i iskah predi kato tebe da mi doide! Sega tozi mesec mi doide za 1 put i sujalih 30000 puti 4e sum momi4e a ne mom4e! 1vo 4e postoqnno te4e i izliza ot pantalonite 2ro 4e korema te skusva i nemoje6 da se opravi6 6toto ako pie6 obezbolqva6ti 6e ti pote4e o6te po silno abe vuob6te e proklqtie mn e gadno! Ne iskam da imam cikul :( :( :( :( :( Ужас не знаех че ако пиеш обезболяващи ще ти тече по-силно.Вече незнам искам или неискам да ми идва :( :( :(

Loshotia
06-05-2008, 16:56
Не съм съгласна, че тече по- силно. Тези хапчета действат по друг начин и не са обвързани с течението.

bubbl3s
06-06-2008, 17:20
Не съм съгласна, че тече по- силно. Тези хапчета действат по друг начин и не са обвързани с течението.
Emi nz mama taka kaza vedbuj me bole6e zverski korema i q pitah dali moga da piq obezbolqvq6ti i tq kaza 4e moje no 6te pote4e po silno i az ne posmqh 6ot i bez tva be6e kato reka :( :shock: :-x

Loshotia
06-07-2008, 16:31
Може на нея така да са и подействали, аз не забелязвам разлика.

twink
06-08-2008, 13:58
Значи приятелката ми има един проблем: Значи трябваше да и дойде към края на май , а и прескочи този месец.Работата е там че от 23 юни сме на море и тя искаше да знае поне дали цикъла и ще се припокрие с датите от 23 до 30-ти и ако да как може да го предизвика сега или как да го спре , въпреки че аз и казах да не прави нищо подобно :x Все пак за инфо просто ...

Loshotia
06-08-2008, 14:08
Това, че и е прескочило един месец, не значи, че ще и дойде този месец. Същност нищо не значи. Може да е предизвикано от стрес или хормонален дисбаланс. Моят съвет е да отиде при гинеколог и вече той ще и предпише най- вероятно Оргаметрил или Дуфастон за предизвикване

fche4
06-08-2008, 17:30
Spored men e normalno,i skoro shte ti porasnat :) I az bqh taka :) vqrno che i sq nqmam mnogo i ne mi se slaga sutien (vupreki che opredeleno trqbva) mi porasnaha nqkaksi izvednuj.I pri teb moje da stane taka :) :)

Presley
06-25-2008, 18:12
Значи приятелката ми има един проблем: Значи трябваше да и дойде към края на май , а и прескочи този месец.Работата е там че от 23 юни сме на море и тя искаше да знае поне дали цикъла и ще се припокрие с датите от 23 до 30-ти и ако да как може да го предизвика сега или как да го спре , въпреки че аз и казах да не прави нищо подобно :x Все пак за инфо просто ...
Тампони и тва е.
Ако след морето не и е дошло-гинеколог неэабавно.

frgr
06-28-2008, 17:58
Здравейте,
приятелката ми е на 14 години. Цикълът и свърши в сряда, а вчера (петък) правихме секс и е дошло отново докато сме правили секс. На какво може да се дължи товаа ? Моля ви помогнете ми. Оплакваше се от главоболие и болки в стомаха

Presley
06-30-2008, 14:37
Здравейте,
приятелката ми е на 14 години. Цикълът и свърши в сряда, а вчера (петък) правихме секс и е дошло отново докато сме правили секс. На какво може да се дължи товаа ? Моля ви помогнете ми. Оплакваше се от главоболие и болки в стомаха
Все пак е на 14-доооста крехка въраст.Нормално е цикълът и да е нередовен и да и прави раэни номера и иэненади.А пък и ораниэмът и може да не е наред,предвид факта,че на 14 прави секс...

_butterfly_
06-30-2008, 21:52
Здравейте,
приятелката ми е на 14 години. Цикълът и свърши в сряда, а вчера (петък) правихме секс и е дошло отново докато сме правили секс. На какво може да се дължи товаа ? Моля ви помогнете ми. Оплакваше се от главоболие и болки в стомаха
Просто не и е било свършило. Не може да и е дошла менструацията 2 пъти в месеца в интервал от 2 дни.

o0ps
06-30-2008, 21:57
Здравейте,
приятелката ми е на 14 години. Цикълът и свърши в сряда, а вчера (петък) правихме секс и е дошло отново докато сме правили секс. На какво може да се дължи товаа ? Моля ви помогнете ми. Оплакваше се от главоболие и болки в стомаха
Просто не и е било свършило. Не може да и е дошла менструацията 2 пъти в месеца в интервал от 2 дни.
Да, и аз така си мисля. Може да е пила или яла нещо, от което да и се е забавил малко и тя да си е помислила, че й е свършил. :-D

silver_moon
07-07-2008, 16:59
Да, и аз така си мисля. Може да е пила или яла нещо, от което да и се е забавил малко и тя да си е помислила, че й е свършил. :-D

кои храни и напитки предизвикват забавяне :? ...мен попринцип ми е доста нередовен-имам в предвид, че идва една седмица след датата, на която ми е дошъл предния път...причина за паника до сега нямах, защото и на мама и е бил така като е била на мойте години/15/...но този месец закъснява вече около седмица и половина-две и аз вече се притеснявам...а в неделя отивам на море и сега на пук да не вземе там да ми дойде :-o :-o :-o ....а ако скоро не дойде отивам на доктор /то мама доктор и знае какво да пия де, но все пак.../...ох много ми е притеснено....за 5-6 месеца свалих около 9-10кг, но без диети, с нормално хранене, без глад, просто махнах вредните храни и до този месец проблем нямаше, но сега....да не е това :? дайте хелп моля ви се, че ще се побъркам....а и да кажа, че имам цикъл от повече от три години вече :?

silver_moon
07-07-2008, 18:52
айде аз точно го насписах и взе, че ми дойде :grin:

ivan_realmadrid
07-08-2008, 20:27
А на колко години идва пурвия цикъл на момичето

Yancheto
07-09-2008, 14:29
Различно,зависи от организма на даденото момиче- в интервала между 11 и 16 години.

death_wish_
07-09-2008, 14:59
Различно,зависи от организма на даденото момиче- в интервала между 11 и 16 години.

+1

o0ps
07-10-2008, 00:05
Да, и аз така си мисля. Може да е пила или яла нещо, от което да и се е забавил малко и тя да си е помислила, че й е свършил. :-D

кои храни и напитки предизвикват забавяне :? ...мен попринцип ми е доста нередовен-имам в предвид, че идва една седмица след датата, на която ми е дошъл предния път...причина за паника до сега нямах, защото и на мама и е бил така като е била на мойте години/15/...но този месец закъснява вече около седмица и половина-две и аз вече се притеснявам...а в неделя отивам на море и сега на пук да не вземе там да ми дойде :-o :-o :-o ....а ако скоро не дойде отивам на доктор /то мама доктор и знае какво да пия де, но все пак.../...ох много ми е притеснено....за 5-6 месеца свалих около 9-10кг, но без диети, с нормално хранене, без глад, просто махнах вредните храни и до този месец проблем нямаше, но сега....да не е това :? дайте хелп моля ви се, че ще се побъркам....а и да кажа, че имам цикъл от повече от три години вече :?
Еми аз съм чувала за канела, витамин Ц, някой беше казал и лук... :D

silver_moon
07-11-2008, 07:02
Да, и аз така си мисля. Може да е пила или яла нещо, от което да и се е забавил малко и тя да си е помислила, че й е свършил. :-D

кои храни и напитки предизвикват забавяне :? ...мен попринцип ми е доста нередовен-имам в предвид, че идва една седмица след датата, на която ми е дошъл предния път...причина за паника до сега нямах, защото и на мама и е бил така като е била на мойте години/15/...но този месец закъснява вече около седмица и половина-две и аз вече се притеснявам...а в неделя отивам на море и сега на пук да не вземе там да ми дойде :-o :-o :-o ....а ако скоро не дойде отивам на доктор /то мама доктор и знае какво да пия де, но все пак.../...ох много ми е притеснено....за 5-6 месеца свалих около 9-10кг, но без диети, с нормално хранене, без глад, просто махнах вредните храни и до този месец проблем нямаше, но сега....да не е това :? дайте хелп моля ви се, че ще се побъркам....а и да кажа, че имам цикъл от повече от три години вече :?
Еми аз съм чувала за канела, витамин Ц, някой беше казал и лук... :D
ми аз попринцип си преебах редовността на цикъла точно с витамин С :x ...мама беше купила и аз си го пиех месец и нещо-нали уж полезен, после цикъла ми се забави около 2седмици и после все нервдовен стана :?

Presley
07-14-2008, 11:55
Да, и аз така си мисля. Може да е пила или яла нещо, от което да и се е забавил малко и тя да си е помислила, че й е свършил. :-D

кои храни и напитки предизвикват забавяне :? ...мен попринцип ми е доста нередовен-имам в предвид, че идва една седмица след датата, на която ми е дошъл предния път...причина за паника до сега нямах, защото и на мама и е бил така като е била на мойте години/15/...но този месец закъснява вече около седмица и половина-две и аз вече се притеснявам...а в неделя отивам на море и сега на пук да не вземе там да ми дойде :-o :-o :-o ....а ако скоро не дойде отивам на доктор /то мама доктор и знае какво да пия де, но все пак.../...ох много ми е притеснено....за 5-6 месеца свалих около 9-10кг, но без диети, с нормално хранене, без глад, просто махнах вредните храни и до този месец проблем нямаше, но сега....да не е това :? дайте хелп моля ви се, че ще се побъркам....а и да кажа, че имам цикъл от повече от три години вече :?
Еми аз съм чувала за канела, витамин Ц, някой беше казал и лук... :D
ми аз попринцип си преебах редовността на цикъла точно с витамин С :x ...мама беше купила и аз си го пиех месец и нещо-нали уж полезен, после цикъла ми се забави около 2седмици и после все нервдовен стана :?
silver_moon, и при мене така се получи.

marilyn
07-15-2008, 22:38
^ Абе вече из форума срещам мн момичета които се оплакват от витамин Ц. Аз лично пия всеки месец за да ми намали течението (то не че е чак толкова мн де ама аз твърдата глава...) и пия по 1000мг. Моите фр все ми повтаряха че не бива така и на мен ми писна. За тва една от тях пита учителката си по биология и тя ие казала че е напълно безвредно и няма последици. Така че не мисля че и на вас ви е от тва... :?

buttertoast
07-16-2008, 11:38
Уф,знам,че е тъпо да се притеснявам за глупости,но .. още не ми е дошло.Таз година завърших 7 клас,висока съм 1.60/45 кг,имам гърди(макар и малки) .. изобщо,имам си всички предпоставки,но още го няма..Става ми много тъпо,когато приятелките ми заговорят пред мен "уф,закъснява ми / днес ми дойде тамън по календарче" и сякви такива .. :(

the_beautiful_smile
07-16-2008, 13:30
искам да попитам за изчисляването на дните :( миналия месец ми дойде на 3-ти тоя на 8-ми от трети до осми са 25 дена значи следващия месец трябва да ми дойде на 28-ми така ли? благодаря предварително :smt024 =; :P

cherrygirl
07-18-2008, 15:28
iskam da popitam za6toto mn se pritesnqvam naistina zna4i imam gardi no nqmam cikal iskam da kaja az sam na 13 godini i pove4eto priqtelki imat a az nqmam normalno li e na 5 qnuari stavam na 14 i me e mn strah :( :( :( :( :( :( :( imam li seriozen problem

cherrygirl
07-18-2008, 15:33
Съобщение
buttertoast
Фен



Регистриран на: 17 Апр 2008
Мнения: 141
Местожителство: BapHa
Пуснато на: Сря Юли 16, 2008 2:38 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Уф,знам,че е тъпо да се притеснявам за глупости,но .. още не ми е дошло.Таз година завърших 7 клас,висока съм 1.60/45 кг,имам гърди(макар и малки) .. изобщо,имам си всички предпоставки,но още го няма..Става ми много тъпо,когато приятелките ми заговорят пред мен "уф,закъснява ми / днес ми дойде тамън по календарче" и сякви такива ..
_________________
А ние с Боби двамата пием кафе

i az se pritesnqvam makar 4e sega 6te sam 7 klas az sa6to o6te nqmam no o6te ne sam navar6ila 14 imam gardi da znae6 ne si sama i molq vi kajete ni tova seriozno li e za6toto neznam kakfo da pravq :) :( :( :( :( :(

cherrygirl
07-18-2008, 17:50
izqsnih si si4ko sama :grin: ve4e ne sam pritesnena ne e problem ako nqm6 do 16 tai 4e ve4e vob6te ne se pritesnqvamm :grin: si4ki s toq problem q po spokoino taka e po dobre :P

pams
07-19-2008, 11:56
Здравейте.Имам спешен въпрос.На 17-ти този месец ми дойде, а на 21 заминавам на море.Има ли начин да спра цикълът си на? 13г.съм.Моля ви кажете ми някакъв начин ако знаете,готова съм да пробвам всичко стига да действа!

kohboo
07-23-2008, 12:28
Здравейте.Имам спешен въпрос.На 17-ти този месец ми дойде, а на 21 заминавам на море.Има ли начин да спра цикълът си на? 13г.съм.Моля ви кажете ми някакъв начин ако знаете,готова съм да пробвам всичко стига да действа!

Една приятелка пиеше адски много хапчета витамин Ц. 1 опаковка я опраска сама ... ама нз не съм компетентен :D .


Иначе в 1 филм една взимаше някакви хапчета антибебе също били спирал цикъла, но не е полезно доколкото знам, затова, ако не ти е адски належащо не го опитвай.

marilyn
07-23-2008, 12:36
Здравейте.Имам спешен въпрос.На 17-ти този месец ми дойде, а на 21 заминавам на море.Има ли начин да спра цикълът си на? 13г.съм.Моля ви кажете ми някакъв начин ако знаете,готова съм да пробвам всичко стига да действа!

Една приятелка пиеше адски много хапчета витамин Ц. 1 опаковка я опраска сама ... ама нз не съм компетентен :D .


Иначе в 1 филм една взимаше някакви хапчета антибебе също били спирал цикъла, но не е полезно доколкото знам, затова, ако не ти е адски належащо не го опитвай.

Витамин Ц не ти спира цикъла а ти намалява течението. И е безвредно, (лекари са ми го казвали) аз оия всеки месец и съм стигала до 1/2 опаковка. Има и др което силно намалява и пак е безвредно- Калциев глюконат. Това е ампула, в аптеките се продава, не е скъпо, пие се на 3 части през деня. :)

Yancheto
07-24-2008, 11:31
Не мисля,че има нужда да пиеш каквото и да било.До 21-22 трябва вече да ти е свършило.

manyYy
07-29-2008, 12:53
:) :)

rammstein123
08-02-2008, 13:16
на мен за първи път ми дойде на 10
това нормално ли е?

Slivi
08-02-2008, 21:27
еми...нз...на мен ми дойде...на 13 ... а на вс им идва на 12-13-14
нз...да не си праила секс и са да ти тече кръв заради ципата?

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-02-2008, 21:30
еми...нз...на мен ми дойде...на 13 ... а на вс им идва на 12-13-14
нз...да не си праила секс и са да ти тече кръв заради ципата?
или да си си човъркала катерицата с нещо ...

Slivi
08-02-2008, 21:31
еми...нз...на мен ми дойде...на 13 ... а на вс им идва на 12-13-14
нз...да не си праила секс и са да ти тече кръв заради ципата?
или да си си човъркала катерицата с нещо ...

или по-разбираемо...сливата ... но и пуканката има право 8)

Detestation
08-05-2008, 13:40
Уф,знам,че е тъпо да се притеснявам за глупости,но .. още не ми е дошло.Таз година завърших 7 клас,висока съм 1.60/45 кг,имам гърди(макар и малки) .. изобщо,имам си всички предпоставки,но още го няма..Става ми много тъпо,когато приятелките ми заговорят пред мен "уф,закъснява ми / днес ми дойде тамън по календарче" и сякви такива .. :(
Хей,спокойно! По-добре се радвай на това,че не ти е дошло! Замисли се-може да караш колело,да бягаш и да плуваш когато си поискаш.След време ще се обвиняваш,че си била под напрежение,а не си се наслаждавала на възможностите за забавление.А когато приятелките ти заговорят за това,слушай,когато ти дойде това може да ти е от полза.Има момичета,на които им идва на 11 и такива,на които на 16.Всеки се развива индивидуално.Тъй,че се успокой и ходи на басейн всеки ден,за да дразниш околните! :-P

bubka93
08-08-2008, 08:44
момичета моля ви помагайте, днес ми дойде а утре заминавам на море, кажете ми как да си спра мензиса, пих половин опаковка витамин Ц ама то не е за спиране, кажете ми нещо което да действа много ви моля! спешно е ;(

_butterfly_
08-17-2008, 14:10
момичета моля ви помагайте, днес ми дойде а утре заминавам на море, кажете ми как да си спра мензиса, пих половин опаковка витамин Ц ама то не е за спиране, кажете ми нещо което да действа много ви моля! спешно е ;(
Решението е мн просто и лесно достъпно- кутийка тампони.

NeL_
08-19-2008, 17:19
На мен ми дойде когато бях на 13, сега съм на 16 и още не ми е редовен. :( :-o

Sharllote
08-19-2008, 18:29
Момичета на 17 съм,цикълът ми дойде преди една година и спря,сега ми дойде преди 4 месеца,и още няма нищо...Дали да чакам,организма ми сам да си от регулира този процес,или е нужна някаква намеса...нормално ли е изобщо :-o

Claustrophobia
08-20-2008, 09:04
ПОМОЩ!!>.

Как да си забавя месечния цикъл с няколко дена,или да го изтегля да ми дойде преди датата?

Защото ми е наистина важно.. ии не ми препоръчвайте тампони- не става въпрос за море!

BlueCat
08-22-2008, 17:15
Момичета на 17 съм,цикълът ми дойде преди една година и спря,сега ми дойде преди 4 месеца,и още няма нищо...Дали да чакам,организма ми сам да си от регулира този процес,или е нужна някаква намеса...нормално ли е изобщо :-o
Мисля, че е нормално първите 2 години да ти е нередовен.

venitywe
08-24-2008, 09:08
ПОМОЩ!!>.

Как да си забавя месечния цикъл с няколко дена,или да го изтегля да ми дойде преди датата?

Защото ми е наистина важно.. ии не ми препоръчвайте тампони- не става въпрос за море!
аха схващам за какво говориш ;) ами има някакви хапчета за забавяне с няколко дена ама не помня как се казваха.. отиди в някоя аптека и питай :)

WithLove
08-25-2008, 07:01
ПОМОЩ!!>.

Как да си забавя месечния цикъл с няколко дена,или да го изтегля да ми дойде преди датата?

Защото ми е наистина важно.. ии не ми препоръчвайте тампони- не става въпрос за море!
аха схващам за какво говориш ;) ами има някакви хапчета за забавяне с няколко дена ама не помня как се казваха.. отиди в някоя аптека и питай :)
Ами да,най-добре се консултирай с фармацевт.Кажи какво искаш и помоли да ти препоръчат някакви по-леки хапчета.Въпреки че не е добре такива хапчета да се пият ей така,по самопредписание,но ми е поэнато,эащото и аэ сега скоро ще имам нежда от такива... :)

Mitsa
08-27-2008, 09:49
хехе дойде ми мн се радвам и не мога да повярвам :grin: :grin: дано вс е ок за напред 8)

foreverr
08-27-2008, 21:39
хехе дойде ми мн се радвам и не мога да повярвам :grin: :grin: дано вс е ок за напред 8) :grin: :grin: :grin: :grin: Браво радвай се и аз като ми дойде за 1 път се раздвах/карче ти е идвало още 2 пъти ноо то не е било точно цикъл :) /Дано за на пред всичко да е ок с цикъла ти.На мен пък пак ми закъснява от жегата, но не ми пука и то ХИЧ :grin: :grin: :grin:

_butterfly_
08-29-2008, 11:23
Момичета на 17 съм,цикълът ми дойде преди една година и спря,сега ми дойде преди 4 месеца,и още няма нищо...Дали да чакам,организма ми сам да си от регулира този процес,или е нужна някаква намеса...нормално ли е изобщо :-o
Вярно, че първите 2 години не е редовен, но бих ти препоръчала да се посъветваш с гинеколог. Цяла година не ти е идвалс, а и от сравнително късна възраст имаш менструация. Хормоналният дисбаланс е често срещан, но и лесно се лекува.