PDA

View Full Version : Ако разбирате вредата от цигарите, но не можете .....



gabrielka@a
10-23-2007, 20:30
Ако разбирате вредата от цигарите, но не можете да ги откажете...

http://www.zdrave.bg/images/250/3053.jpg

След толкова много публикации и изследвания, едва ли има човек, който да не знае, че цигарите са вредни. По различни причини обаче не всеки е в състояние да ги откаже в момента или пък просто не иска да го направи.
Ето няколко съвета за тези, за които цигарата все още е всекидневие:
• Опитайте се да “дърпате” по-рядко и да не поемате дима навътре в дробовете.
• Вадете цигарата от устата между “дърпанията”.
• Не пушете цигарата до края, а я гасете, когато е останала 1/3 от нея.
• Паленето на вече загасена цигара е особен вредно.
• Избирайте цигари с хубав филтър и дори поставяйте допълнителен.
• Не пушете на гладен стомах, особено сутрин. Веществата, които се отделят при горенето на тютюна и другите съединения, които цигарите съдържат, поразяват стомаха и черния дроб, а от там попадат директно в кръвта.
• Ако пушите, докато вървите, вредните вещества по-лесно проникват дори в най-отдалечените части на белите дробове.
• Не пушете в присъствието на непушачи. Пасивното пушене доказано е не по-малко вредно.
• Опитайте се да ме палите цигара, когато не ви се пуши чак толкова. Това е един от начините поне да намалите броя на изпушените цигари.(а)

fake
10-23-2007, 21:07
а ако я разбираме, но не искаме да спираме?

AtMosFera
10-23-2007, 21:19
а ако я разбираме, но не искаме да спираме?

Toгава значи си глупав и опр недорасъл за да имаш това мнение по въпроса.
Всеки пушач знае за вредата.Причината,поради която не можеш да спреш е ест.пристрастяване.А причината,поради която повечето не се и опитваме да спрем,е че предпочитаме да изживеем този крътък и единствен живот без да се мъчим напразно :-) :-) :-)

loyal_88
10-23-2007, 22:16
А причината,поради която повечето не се и опитваме да спрем,е че предпочитаме да изживеем този крътък и единствен живот без да се мъчим напразно :-) :-) :-) Точно ;) Всеки сам си преценява как да живее, но при всяко положение предпочитам да си изживея (в истинския смисъл) оставащите годинки, и един ден да си кажа, че наистина съм си изживял живота, а не да стана на 100, и да осъзная, че съм си прекарал времето в работа, учене и такива неща :)

Seducti0n
10-24-2007, 14:57
Всеки един човек разбира вредата от цигарите,дори и подсъзнателно.Всеки има воля,но дали тя е достатъчна за да спре или по-скоро липсва желанието да ги откажеш :?:

k1sS_mY_aSs
10-24-2007, 16:42
Ни могЪЪъъъъъЪъъъъъъ и тва е :evil: Квот и да ми говорят не стаа без да си запаля сутрин цигарата очи не отварям :evil:

_Lq_Lq
10-24-2007, 20:56
Az li4no ne jelaq da gi spiram po dobre da umra po mlad i bes tva jivota shte no go na.... za tova po dobre po rano ot kolkoto po k1sno i poi4e da mi go .............

Take1nlov3
10-24-2007, 23:26
аз пък от вчера пробвам ги спирам днеска за цял ден съм изпушил 1 цигара само и то Розова фемина според мен е по добре човек на моите години (15) да не пуши причини много разбирам вредата от цигарите колко вас ама все пак не може изведнъж да ги спра

gabrielka@a
10-25-2007, 14:11
Az li4no ne jelaq da gi spiram po dobre da umra po mlad i bes tva jivota shte no go na.... za tova po dobre po rano ot kolkoto po k1sno i poi4e da mi go .............
Тази тема беше за тези, които знаят вредата, но въпреки това не могат да ги спрат!Твой личен избор е дали ще пушиш или не!Исках просто малко да помогна на тези, които искат да ги откажат!

i'm so excited!
10-25-2007, 22:15
всеки пушач знае много добре защо пуши и как да ги откаже, това дали наистина иска е друг въпрос.
а такива неща като 'нямам воля' не важат.
искаш - спираш, не искаш - не спираш.
това е.

ob1rkano_momi4e
10-27-2007, 20:22
az postoqnno si kazvam 4e 6a gi spra i gi bqh sprqla za okolo polovin godina i posle pak po4nah a sq ve4e nemoga gi spra kot i da staa