PDA

View Full Version : Всичко за развитието



Sweet__baby
10-23-2007, 19:38
Пубертет:
Пубертетът е един от най-важните периоди в развитието на всеки млад човек. Именно през пубертета тийнейджърите се осъзнават сексуално, започват да се възприемат като възрастни хора. Средно, пубертетът започва между осмата и единадесетата година при момичетата и десетата и четиринадесетата - при момчетата. Това е период на изключително бързи промени на костната, нервната, ендокринната и мускулната система, който обикновено продължава 3-5 години. Пубертетът при момичетата започва с 2 години по-рано, защото те се раждат с малко по-оформени костна и нервна система, които се развиват постепенно през детството.



Промени при момичетата: Оформяне на гърдите
Надолу Най-напред започва оформянето на гърдите, обикновено около единадесетата година. Този процес завършва на 13-18 година, най-често на 15-годишна възраст. Съвсем нормално е едната гърда да се развива по-бързо от другата и това много често стъписва момичетата и ги кара да се чувстват некомфортно. Но тази асиметричност обикновено изчезва до края на периода на растежа, или пък остава съвсем незабелязана.
Оформяне на таза и бедрата
Още по рождение момичетата имат по-широк таз от този на момчетата. Това е така, защото именно на момичетата в по-късен период предстои раждане. По време на пубертета се забелязва допълнително разширяване на таза и бедрата.

Бързо израстване
Периодът на бързо израстване при момичетата обикновено е от 10 до 14 му година. А видимият растеж на височина спира около осемнадесетата година. В края на бързото израстване 14-годишното момиче вече е достигнало 98% от ръста, който ще има като зрял човек. Обикновено растежът на ръцете и краката и 12-годишна възраст. Пълното окосмяване на половите органи завършва около осемнадесетата година. Къдравото окосмяване,не е особено равномерно, но това не бива да притеснява никого. Най-често израстването е по-бързо в началото на периода.

Окосмяване
Окосмяването при момичетата започва между 11 наричано още "триъгълник", се появява след като растежът е завършил и момичето е достигнало максималната си височина. Окосмяването на триъгълника е знак, че първата менструация ще настъпи след 6 до 12 месеца. Окосмяването под мишниците се появява до 2 години след окосмяването на половите органи.


Промени при момчетата: Оформяне на скротума и тестисите
Надолу В началото на пубертета обикновено можеш да забележиш, че тестисите ти започват да нарастват. Уголемяването на тестисите и скротума обикновено започват между 10 и 13 години. Развитието им продължава през целия пубертет и завършва между 14 и 18-годишна възраст. Освен, че тестисите се уголемяват, можеш да забележиш и пигментиране и набръчкване на кожичката на скротума. От началото на пубертета и през целия ти живот след това, тестисите ти ще произвеждат сперматозоиди непрекъснато. Броят им през живота на възрастния мъж достига милиарди.
Окосмяване на половите органи
В ранния пубертет започва така нареченото "първоначално" окосмяване. То е фино и с прав косъм. Най-често започва между 10 и 15-годишна възраст. Нарича се "първоначално", защото това не е истинското окосмяване на половите органи. По-късно се появява къдравото окосмяване в основата на пениса. Окосмяването става по-тъмно на цвят, с по-къдрав и здрав косъм. Лека полека окосмяването се простира по скротума и нагоре до корема (около пъпа). По-финото окосмяване с прав косъм се появява преди първата еякулация, а истинското окосмяване - доста по-късно.

Първа еякулация
Първата еякулация най-често настъпва около година след уголемяването на тестисите. Средната възраст за първата еякулация е 14 години.

Растеж на краката, ръцете и пениса
Надолу Бързият растеж на пениса започва между 10 и 14-годишна възраст. Този растеж е най-ускорен между 12 и 16 години.
Ако през пубертета си по-нисък, но гениталиите ти са започнали да се развиват, бъди сигурен, че съвсем скоро ще започне и бързият ти растеж на височина. Обикновено първо израстват краката, а бързият растеж на тялото започва по-късно.

Промяна на гласа
Промяната на гласа по време на пубертета се дължи на развитието на ларинкса. Така нареченото "мутиране" на гласа се появява в сравнително късен период на пубертета. Първата промяна на гласа можеш да забележиш още преди първата еякулация. Гласът започва да става по-плътен след появата на окосмяване под мишниците и през периода на окончателното израстване на височина.

Мастни и потни жлези
През пубертета организмът и на момичетата, и на момчетата, произвежда много полови хормони. Това води до удебеляване на кожата и стимулира мастните жлези. Много често мастните жлези се развиват по-бързо от каналите за "унищожаване" на мазнините към повърхността на кожата. Това води до запушване на порите и инфектиране на кожата - основната причина за появата на акнето и черните точки.

Окосмяване по лицето
Окосмяването на лицето винаги следва строг ред - първо се окосмява горната устна, след нея започва окосмяването в горната част на бузите и под долната устна. Най-накрая се окосмяват двете страни и долната част на брадата и цялата долна част на лицето.

АКНЕ: Почти всеки човек има пъпки в някой период от живота си. Повечето млади хора получават пъпки около пубертета, наречени акне. Акнето най-често се образува заради замърсяване на кожата или високото ниво на хормоните. Честото миене на лицето с мек, непарфюмиран или антисептичен сапун и топла вода може да помогне. Някои хора установяват, че ако не ядат определени храни като чипс и шоколад, нещата се подобряват. Други казват, че това няма значение, защото високото ниво на хормоните в тялото е причината за появане на пъпките. За някои хора пиенето на по-големи количества вода може да е много ефективно средство за предотвратяване на пъпките.
Важно е да не правиш опити да чоплиш или изстискваш пъпките, защото това може да предизвика тяхното инфектиране. Може да помогне използването на някакъв специален крем или лосион против акне. Можеш да си купиш такива от аптеката. Ако пъпките ти са в тежка форма, това може да е акне, за преодоляване на което може да ти помогне твоят личен лекар, изписвайки ти специални хапчета или кремове.

Темата се маркира като важна от swords1010 и остава отворена за допълнителна информация. Благодаря!
Всички мнения извън темата ще бъдат трити, моля не дискутирайте! :wink:

swords1010
10-24-2007, 22:12
Бележки върху половото съзряване на момчетата

Половото съзряване при момчетата започва, като правило, през 10-тата година от живота им, което е с две години по-късно от момичетата. Няма единна възрастова норма на полово развитие, доколкото всеки организъм има собствен момент на отключване на тези процеси и своя продължителност на този период. Половото развитие може да се счита за преждевременно (pubertas praecox), ако неговите признаци на проява се появяват по-рано от десетата година, а за закъсняващо или късно (pubertas tarda), ако подрастващото момче до 13.5 години или по-висока възраст няма никакви признаци на полово развитие.



:arrow: Как да определим началото на половото съзряване?


Първият признак за стартирало полово съзряване е увеличение големината на тестисите. Принципно това се забелязва към 11.5-12 годишна възраст.


:arrow: Кои са етапите на половото развитие?

<Първи стадий>
(6-10 г.)

Препубертетен период. Първото незначително увеличение на тестисите.

<Втори стадий>
(10-13 г.)

Пубертетен период. Умерено увеличение на тестисите, начало на окосмяването на пубиса, засилване работата на жлезите с вътрешна секреция, неголямо нарастване на половия член.

<Трети стадий>
(13-16 г.)

Максимално нарастване на тестисите и половия член, полюции, мутиране на гласа, поява на подмишнично окосмяване.

<Четвърти стадий>
(17-19 г.)

Окончателно формиране на организма, заръвшване на развитието на половите органи и вторичните полови признаци.



:arrow: Етапи на развитието на тестисите


Нарастването на тестисите обикновено завършва към 17-18 годишна възраст, макар, че до 20-25-тата година е възможно незначително увеличаване. Максималната скорост на развитие на тестисите се наблюдава във възрастта 13-14.5 години. На 17 години обемът на тестисите при здрави подрастващи съставлява 17-29 cm3. В таблицата по-долу е показан средният размер на тестисите за различните възрасти при момчетата:

Възраст, в години -=- Обем на тестисите, в см3
9 -=- 1,6
10 -=- 1,85
11 -=- 2,55
12 -=- 4,2
13 -=- 8,6
14 -=- 14,0
15 -=- 18,7
16 -=- 22,5
17 -=- 23,8


Обемът на тестисите на здрав полово зрял мъж представлява 17-35 см3.


:arrow: Пубисно окосмяване


Окосмяването в гениталната област обикновено започва с единични косми около корена на половия член с началото на нарастването на гениталиите (около 12-13 година) и постепенно прогресира. Към 16-18 година става добре изразено, като наподобява окосмяването при зрелите мъже и има ромбовидна форма (стартира малко под пъпа, обхваща половия член, вкл. и част от кожата на половия член както в спокойно, така и в еректирало състояние, преминава през скротума, междинницата и при повечето мъже завършва в аналната зона и малко над нея). Окосмяването е различно изразено при различните мъже и неговата обилност или намаленост, рядко биват част от проявите на дадено заболяване. Обикновено се разглеждат като варианти на физиологичното окосмяване. Самото развитие на окосмяване на пубисната област преминава през няколко етапа:

1-ви етап: отсъства окосмяване;

2-ри етап: редки, светли, дълги косми около корена на половия член;

3-ти етап: потъмняване на космите, леко сгъстяване и тяхното извиване;

4-ти етап: окосмяване по възрастен тип, но на малка площ;

5-ти етап: окосмяване от възрастен тип;

6-ти етап: разпространение на окосмяването от члена нагоре по посока на пъпа, и надолу – по посока на скротума, през междинницата и аналната зона.

:arrow: Подмишнично окосмяване


Развитието на подмишничното окосмяване започва между 13 и 15 година, като при някои момчета протича успоредно с окосмяването на пубисната област. Космите могат да са с различна гъстота, като обикновено са близки по форма и вид до тези в срамната област, но са малко по-дълги.


:arrow: Развитие на половия член и скротума


Развитието на половия член и скроталната торбичка протича на няколко етапа:

1-ви етап: пенисът и скротумът имат детски вид;

2-ри етап: постепенно нарастване на скротума, начало на пигментирането на мъдницата, няма нарастване на половия член;

3-ти етап: увеличение на скротума, нарастване на пениса на дължина;

4-ти етап: значителна пигментация на половите органи, увеличаване на скротума, нарастване на половия член основно на дебелина;

5-ти етап: завършване на нарастването на външните гениталии.

Първото значително увеличаване на пениса настъпва между 12 и 13 години. Максималното нарастване както на дължина, така и на ширина се забелязва във възрастта между 13 и 14.5 до 15 години, отчитайки акцелерацията. Нарастването на половия член протича средно около 2.5 години, като във възрастта между 16 и 17 години увеличението му е незначително.


:arrow: Кога се появяват полюциите?

Първите редовни полюции се регистрират към 13.5 години, като на 14 години полюции се наблюдават почти в 75% от юношите. На 17 годишна възраст практически при всички момчета се наблюдават полюции и чести ерекции. Всички подрастващи, които са с обем на тестисите над 12 см3, следва да имат редовни полюции. При някои момчета, полюциите могат да настъпят и в по-ранна възраст, около 11.5-12 години.

Автор www.bg-sexologia.info

Basketball
02-23-2008, 10:05
Браво за темата! 8)

FOREVAR_ALONE
03-04-2008, 11:10
:shock: :smt023

qvniq
03-27-2008, 10:12
:)

SweEety
04-04-2008, 18:38
ееееее не е честно вие сте сложили повече материали за момчетата :D :D :D :D :D

abble
04-11-2008, 20:08
По това което про4етох зна4и съм някъде на 2 -3 етап пък съм на 14 :-o не6то да не съм сбъркан?! :(

mariana of Sofia
04-28-2008, 17:11
Аз съм на 18 години. Прочела съм тук за развитието на... :-D Моето полово развитие е нормално, така мисля...Помня много добре, когато съм била на 11 години , първото окосмяване ... :-D ,първата менструация... :-D и т.н. По-късно първата целувка :-D На 17 години начало на полов живот... :-D
Харесвам темата за развитието на...

Burning Acid
05-03-2008, 02:26
а ми четох,четох и излезе че сам 2-3 перион при момчетата (14 години)
пише че в тоя вазраст 14-17 пениса нараства наи много,и сега не мога да разбера моя малак ли е, или нормален за вазраста ми.Може ли някои да каже какви са границите за размер по тия вазрасти (както се направили за тестисите) :) :) :-P

mariana of Sofia
05-06-2008, 22:12
Ние, момичетата, не се интересуваме от точните размери на пениса при момчетата... :-D , а важното е ... дали работят добре! Хи-хи-хи...
Същото е при тестисите! :-)

alenka
05-30-2008, 13:37
браво за темата.Малко притеснително ми подейства...аз съм на 15, а гърдите ми са съвсем малки...все още се надявам че ще пораснат, малко съм се комплексирала и не искам да ходя на плаж.Пък ако не пораснат няма да се мре я :D за сметка на това всичко останало ми си е супер, се ще се намери някой който да се излъже и да ме хареса :D

JustBecko
05-30-2008, 15:27
а ми четох,четох и излезе че сам 2-3 перион при момчетата (14 години)
пише че в тоя вазраст 14-17 пениса нараства наи много,и сега не мога да разбера моя малак ли е, или нормален за вазраста ми.Може ли някои да каже какви са границите за размер по тия вазрасти (както се направили за тестисите) :) :) :-P


Размерът

Понеже много често взехте си мерите пишките и да питате ма голем ли ми, ето ви тази тема взимайте линия и мерете!
(Предлагам темата за важна за да не питат утре пак)

Много малък -----> Под 12.5см
Малък ----->Над 12.5см , Под 15.3см
Среден ----->Над 15.3см , Под 17.8см
Средно голям ----->Над 17.8 , Под 20см
Голям ----->Над 20см Под 22.5см
Много голям ----> Над 22.5см

Процент от мъжете с:
Много малки -----> 5%
Малки ----->10%
Средни ----->56%
Средно Големи ----->12%
Големи ----->1.9%
Много Големи ----->0.1%

Благодарности на savoy за полезната информация!


Средният размер на пениса

Наблюдения и статистика

Всички мъже биха искали да знаят какъв е средностатистическия размер на пениса, въпреки, че това е безсмислено, защото жените не ги сравняват по средностатистически размер. Жените се интересуват от това, което доставя удоволствие и изглежда привлекателно а не от цифри и данни.

Въпреки това, повечето мъже биха искали да знаят средният размер, за да разберат те в коя група влизат по отношение на останалите. За мнозина всеки милиметър над тази средна мярка означава, че те имат "нормален" пенис.

...е, това са данните: Средният размер на пениса

Досега има проведени 4 надеждни изследвания на размера на пениса. По-долу са техните резултати.


Първото е на Института за Изследване на Секса "Кинси", проведено през 60-те години и обхващащо 3500 младежи, взели сами размерите си:

средна дължина на пениса: 15.2 cm

средна дебелина на пениса: 12.7 cm



Второто е "Окончателно проучване размера на пениса" на Ричард Едуардс, в което са включени над 3000 участници:

средна дължина на пениса: 16 cm

средна дебелина на пениса: 13 cm



Третото е проведено от фирмата за презервативи Durex с около 3000 участници:

средна дължина на пениса: 16.3 cm

средна дебелина на пениса: 13.3 cm



Четвъртото е проведено от фирмата за презервативи Lifestyles в Мексико и включва около 300 студенти:

средна дължина на пениса: 15 cm

средна дебелина на пениса: 12.7 cm



Ето ги данните, за които толкова много се говори:

Средните размери на пениса в ерекция са: дължина 15 см и обиколка 13 см.



Благодарности на sexita за полезната информация! :)

Само това открих :)

gothic_angel
06-19-2008, 15:31
Браво

pasii_sladuranata
06-28-2008, 10:35
браво :) :)

mariana of Sofia
07-06-2008, 06:42
браво за темата.Малко притеснително ми подейства...аз съм на 15, а гърдите ми са съвсем малки...все още се надявам че ще пораснат, малко съм се комплексирала и не искам да ходя на плаж.Пък ако не пораснат няма да се мре я :D за сметка на това всичко останало ми си е супер, се ще се намери някой който да се излъже и да ме хареса :D

ПИЙТЕ ПОВЕЧЕ БОЗА !!! :D

music_soul
07-14-2008, 17:10
Бозата не помага, бозата се лепи по гъза, а не както всички предполагат и се шегуват. Ако пиеш боза , напълняваш, и трябва да напълнееш доста, за да имаш по-голям бюст (вече увиснал) :D

the_black_heart
07-22-2008, 12:00
Az puk sum na 16 i minalata godina (demek na 15) imah po-malak biust :lol:

sunshine__
07-27-2008, 22:50
8) ша пия ша пия :-D :grin:

rUffLes
08-08-2008, 08:58
браво =D> =D> =D>

Soilwork
09-26-2008, 18:22
А нормално ли е да съм на 13 и да ми е 13,5 см?

Addictive
10-12-2008, 15:43
браво за темата.Малко притеснително ми подейства...аз съм на 15, а гърдите ми са съвсем малки...все още се надявам че ще пораснат, малко съм се комплексирала и не искам да ходя на плаж.Пък ако не пораснат няма да се мре я :D за сметка на това всичко останало ми си е супер, се ще се намери някой който да се излъже и да ме хареса :D

ПИЙТЕ ПОВЕЧЕ БОЗА !!! :D


:shock: :lol: Ше пия.. 8) :lol:

kukli4kata001
11-02-2008, 09:59
:grin: :grin: :grin: :grin: thanks :-) :-) :-)

charovnicata91
11-09-2008, 19:28
Нормалноли е на 17 години и да съм толкова слаба 42кг. :shock:

sisityy
11-15-2008, 14:45
:grin: bravo za temata :grin:

xbLaHx
12-13-2008, 11:26
\:D/

lookinisde
12-23-2008, 20:21
Ебати кефа мн умни изленахте от тоя сайт да не сте доктори :P

Evanescencefan
12-23-2008, 20:29
Ебати кефа мн умни изленахте от тоя сайт да не сте доктори :P Да :grin: :-P

pussycat_dolls15
01-02-2009, 20:10
Браво! 8) :) :) :-D

LudniCaaaA
01-03-2009, 22:40
А нормално ли е да съм на 13 и да ми е 13,5 см?
мииии да :)

kaspichanec
03-19-2009, 17:37
аа да попитам как мога да измеря тестисите?

kaspichanec
03-19-2009, 17:37
аа да попитам как мога да измеря тестисите?

john95
03-20-2009, 15:44
аа да попитам как мога да измеря тестисите?
И аз съм се 4удил - ако питаш за обем - виж формулата в учебника по мат - измери диаметъра на едната топка - сметни по формулата и умножи по 2 ( 2 топки имаш я :D )
Аз мойте май ги получих към 6-8 см3

leoparda93sl
03-28-2009, 15:58
Еми няма да е лошо,ако сложите информация и за растежа в ръст :)

hisy
05-30-2009, 11:30
браво... темата е много хубава и полезна :grin:

isthislove
06-23-2009, 11:09
аз съм на 18 гоня 19 и пениса ми продалжава да расте : :shock: :lol: на 17 ми беше 18см .. може би малко повече а сега на 18 ми е 19.7см някаде :grin: надявам се да продалжава така до 20 години :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Titirito
07-12-2009, 20:29
това че човек има косми по половите части трябва ли да се срамува ? :Д понеже имам 1 познат и казва така -"имам много косми навсякаде но няма как да ги бръсна по корема, отзаде също а по члена не искъм да стават като коса" ? какво ще кажете вие

Човекът е момче, какъв е проблема?:О Излагате се вече с тея косми... Не е казано че сички траа да сме като плужеци, без един косъм по себе си.

punk14
08-01-2009, 12:38
кажете дали е нормално моля ви,пенисът ми е само 10 сантиметра,а съм на 14 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

TykaSePisheNick
09-02-2009, 23:02
Нищо ти няма, ще расте още :)

mi6kata666
09-04-2009, 09:08
кажете дали е нормално моля ви,пенисът ми е само 10 сантиметра,а съм на 14 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

това ме притеснява и мене насоро навърших 15 а патката ми е само 12 см доколкото видях в статията пише че до 16 годишна възраст расте ако това наистина е така се притеснявам много защото остават 8 месеца докато стана на 16 и не ми се вярва да порастне много..можеби грешите за възрастите..надявам се :oops:

gosheto1
09-08-2009, 17:18
Хах , а аз се притеснявах за моя пишок :lol: :-P На 13г. и половина , ръст 172-3 , тегло - 75-77кг. и ми е обикновенно 15см, надървен. При "свръх надървеност" (това си е моя измислица ) :lol: :lol: :razz: е стигал 15.7 - 15.8 . Ще му се карам , повече от 19-20 не ми трябва :lol: струва ми се прекалено. :?

xXmagisXx
10-17-2009, 11:22
полезна тема :)

Djuff
10-18-2009, 10:44
Не е чеснооо!!Има повече за момчетата :-x

stelit0
11-15-2009, 22:08
браво за темата.Малко притеснително ми подейства...аз съм на 15, а гърдите ми са съвсем малки...все още се надявам че ще пораснат, малко съм се комплексирала и не искам да ходя на плаж.Пък ако не пораснат няма да се мре я :D за сметка на това всичко останало ми си е супер, се ще се намери някой който да се излъже и да ме хареса :D

ПИЙТЕ ПОВЕЧЕ БОЗА !!! :D


:shock: :lol: Ше пия.. 8) :lol:ха-ха един път си бях зела боза и едно мом4е ми вика браво,браво мойто моми4е пий пове4е боза да ти пораснат циците ,не 4е са малки ама можело и по добре !!!и аз му обърсах един 6амар 8-)

ameli
11-19-2009, 18:28
Окосмяване
Окосмяването при момичетата започва между 11 наричано още "триъгълник", се появява след като растежът е завършил и момичето е достигнало максималната си височина. Окосмяването на триъгълника е знак, че първата менструация ще настъпи след 6 до 12 месеца. Окосмяването под мишниците се появява до 2 години след окосмяването на половите органи.

тук не съм съгласна!

1. не може окосмяването да се появи на 11, и разтежа да е приключил, след като момичетата растат до 15-16 години (ако не греша)

2. когато се появят косми, не е задължително да ти дойде веднага :?

или аз не разбирам, или ти даваш грешна информация

Teenajer_993
12-01-2009, 13:36
Добра работа \:D/

LuxurySk0B
01-12-2010, 17:18
Не ме кефи тъпа е темата

dreamboat
02-15-2010, 12:22
На 13 съм, дълъг ми е 9,5 см, а обиколката - 8 см :? Нормално ли е?

beachgirl
03-19-2010, 15:22
Бозата не помага, бозата се лепи по гъза, а не както всички предполагат и се шегуват. Ако пиеш боза , напълняваш, и трябва да напълнееш доста, за да имаш по-голям бюст (вече увиснал) :D
zna4i i twa e wqrno noo az sam 4uwala (i sam obedena) 4e boza se dawa na rodilkite za karmata .. (na poznata sa i dawali) ii ottam wsi4ko .. :D

Sibel1990
03-26-2010, 13:00
А може ли да кажете нещо и за растежа, защото аз съм на 13 и съм 1.55 мразя сее :( :( :(

beachgirl
03-26-2010, 16:58
mdaa to i az sam 156 .. ma sam na 12 .. no se pak sam niska ... BFFto e wisoka 170 i do neq sam djudje :D

Sibel1990
03-27-2010, 05:21
еми да и момичетата от моя клас са 1.60, 1.65, а аз 1.55 стоя като джудже. Някой ако знае какво трябва да правя за да съм по-висока да каже :-# :smt089 :smt022

Sibel1990
03-27-2010, 05:22
еми да и момичетата от моя клас са 1.60, 1.65, а аз 1.55 стоя като джудже. Някой ако знае какво трябва да правя за да съм по-висока да каже :-# :smt089 :smt022

milev5
04-05-2010, 11:51
Отивай да цъкаш баскет или волей 8)

Sisi7u
04-12-2010, 16:16
Отивай да цъкаш баскет или волей 8)
+ плуване ;]]

whitediamond
04-27-2010, 17:33
При мене сичко идваше по-късно-окосмяването -към 13 години,цикълът-на 14,ама нещо съм много плоска нз,може би ,щот сичко при мен почва по-късно ( в момента съм на 16) ,дали и гърдите ще ми пораснат в скоро време :?

AniBG
06-20-2010, 10:29
Браво! Много е полезна темичката! =;

whitediamond, не се притеснявай, при всеки растежът настъпва през различно време! Цикълът според мен не ти е дошъл късно! Попринцип, най-добре е да ти дойди през 13/14-та година, така че не се притеснявай за това! А относно гърдите - бъди сигурна, че няма да се вдлъбнеш навътре! :D

SmilezZz
06-25-2010, 12:33
А може ли да кажете нещо и за растежа, защото аз съм на 13 и съм 1.55 мразя сее :( :( :(Всичко си е до ген..Ако един от твоите родители (Или пък роднини) е нисък,то тогава и ти имаш вероятност да си ниска..
Но пък ако не е така,то тогава няма смисъл да се притесняваш..При всеки е различно..При някои развитието на височина започва на много ранна възраст,при други след 13..

sapphire5
06-28-2010, 05:49
ееееее не е честно вие сте сложили повече материали за момчетата :D :D :D :D :D


да :D :D

kay4yk
06-28-2010, 20:10
Hmm ne e lo6a temata... no mai ima gre6ki . Nali sega.. vseki se razviva razli4no, no prosto vuv faktite se burkaha malko ne6tata, mislq, 4e nqkoi go spomena po-gore. Otnosno rusta.. mi az sum 154.5 i sea shte buda 8 klas!( t.e. na 14 sum).. nekfa tapa sym :x 8-) I sum malko.. malka v biusta :D:D e puk dano tui ne6o da se promeni v skoro vreme, 4e ne izdurjam xD

BiGBaDWolF
06-28-2010, 23:40
Евала темата е много добра и полезна :)

xaxawe
09-05-2010, 20:28
:? След 8 месеца ставам на 17 години, а ми е само 10 см ;(
Не знам вече какво да правя.. Помогнете моля ! Има ли за какво да се притеснявам и как мога да си помогна ? :-o :( :?

georgi499
10-26-2010, 11:53
абе аз съм на 13 и съм 4 етап за окосмяването 5 :neutral: :neutral:

DREAM95
11-10-2010, 18:31
браво за темата ... :mrgreen:

mimeto999
01-02-2011, 19:02
Такам..темата е страхотна ЕВАЛА...на 11 съм и съм 1.43 а съученичките ми са 1.60 какво да направя за да забързам ръстежа?Доста се притесних като прочетох,че като започне окосмяването растежа спира вярно ли е?Защото съм доста окосмена в "триъгълника".Миналата година растежа на гърдите ми започна и доста бързо растяха а сега спряха.Какво да правя?Помогнете! 8-[

blqqblq123
01-29-2011, 19:44
Хора имам проблем! На 12 съм и след 5месеца навършвам 13 . Видимо съм в пубертета .. окосмявам се,раста мн бързо мин год бях 154 , а сега вече 165-6см.Имам акне.Имам мн чести ерекций,тестисите виждам ,че вече се набръчкват, обаче пенисът ми е малък само 2,7см ,а в ерекция 5,8-6см.Все още нямам сперма ,но нормално ли е ?! От както се помня все е толкова , а на брат ми , когато беше колкото мен му беше поне 7-8см в нормално положение. Моля , адски ви моля за съвет !

ParisHilton
02-02-2011, 12:32
:)

nellynka1
02-13-2011, 12:20
Супер тема, много помагате :)

SmAllViILee
03-11-2011, 07:40
..

SmAllViILee
03-11-2011, 07:55
и момичета НЕДЕЙТЕ да плувате много ;д защото когато ходим много на плуване ставаме по плоски .. сигурна съм .. само не плуване :)

punksss
04-05-2011, 20:21
и момичета НЕДЕЙТЕ да плувате много ;д защото когато ходим много на плуване ставаме по плоски .. сигурна съм .. само не плуване :)

Не би ли трябвало да е точно обратното? Все пак, се образуват гръдни мускули... Аз ходя от близо година и нищо подобно не съм забелязала :-|

infusion
04-09-2011, 14:21
Аз съм на 15 и проблемът ми е следния - пенисът ми в отпуснато състояние е доста голям - 13 см, но в ерекция става само до 16,5-17см. Също ме притеснява и това, че е тънък - 12 см обиколка... Дали ще нарасне още на дебелина и дължина, тъй като 13 см отпуснат си е доста, а да става само 4 см си е доста зле...

ImmortalSportFreak
04-09-2011, 15:22
и момичета НЕДЕЙТЕ да плувате много ;д защото когато ходим много на плуване ставаме по плоски .. сигурна съм .. само не плуване :)
Познавам момичета,които ходят мн редовно на плуване,почти всекидневно(даже се състезават) и никак не са плоски. ;) Бих казала плувайте.. защото плуването е много полезен спорт,не получаваш травми от него,всички мускули се раздвижват,извайваш страхотна фигура и съответно изправяш гръбначния стълб. А и е много здравословно,защото се увеличава капацитета на белия дроб. ;)
Аз почнах да тренирам плуване редовно и съм страшно доволна! :grin:

inzaghi18
04-10-2011, 09:35
Здравейте! Искам да ви питам дали има шанс скоро да ми порасне брада?
На 15г. съм, окосмен на всякъде, където трябва да е окосмен един мъж, освен по лицето. По краката съм като Кинг Конг, по ръцете също. По корема и гърдите имам много, но още са малки. Aко някой може да ми отговори, моля да го направи! :)

Kirofushnqta
04-14-2011, 16:53
Здравейте ! Значи не съм сигурен (надявам се да е така) , но имам съмнения за закъснял пубертет. На 15 години съм и след 1 месец навършвам 16 и в последно време дръпнах на височина (1.75см.) , имам косми под подмижницата и над пишката но не много и пишката в ерекция ми 10 сантиметра и се притеснявам малко ... също като свървам излиза едно прозрачно и лепакава течност .. някой може ли да ми каже дали товаа е закъснял пубертет или сега навлизам в него ?

Djesikapp
04-30-2011, 14:38
Здравейте!Аз съм на 11 години , но не раста.Моите съученички са много по-високи от мен и даже повечето ми казват че съм много ниска.На мен просто не ми е приятно.

Djesikapp
04-30-2011, 14:41
Просто ми е чудно защо не раста.

Pinkoo
05-09-2011, 13:31
Здравейте!Аз съм на 11 години , но не раста.Моите съученички са много по-високи от мен и даже повечето ми казват че съм много ниска.На мен просто не ми е приятно.

Може би сега навлизаш в пубертета и все още си ниска, но не се притеснявай. Има време докато станеш на 18 и сигурно до тогава ще си порасла на височина . :)

magituyu
05-18-2011, 08:44
Здравейте .. искам да попитам възможно ли е растежа на бюста да спре заради притискане от сутиена .. или нещо подобно ? 8-)

tsveti199
06-29-2011, 07:31
бравооо !!!! :) :) :) :) :)

SmilezZz
08-20-2011, 12:02
Здравейте .. искам да попитам възможно ли е растежа на бюста да спре заради притискане от сутиена .. или нещо подобно ? 8-) Притискане ? Купи си този,който ти е точен,а не по-малък. Иначе това са пълни глупости,че сутиена спира растежа на гърдите.

weronika12
08-25-2011, 16:20
az sam na 15 g a grudnata mi obikolka e 75sm.drugite mi priqtelki sa dosta po razviti pritesnqvame se dali vaipshte shte se razviq oshte.

teen4e55
08-25-2011, 17:01
weronika12 споко! Имаш още 5 години да се развиваш :) Има време. Всеки с гените си все пак.

SmilezZz
09-09-2011, 17:03
az sam na 15 g a grudnata mi obikolka e 75sm.drugite mi priqtelki sa dosta po razviti pritesnqvame se dali vaipshte shte se razviq oshte.А жените в семейството с какъв бюст са ? Защото по-голяма роля играят гените. Та ,както и да е. Не бива да се сравняваш с приятелките ти. Всеки човек си е СТРОГО ИНДИВИДУАЛЕН.Всеки се развива различно. Спокойно и на теб ще ти пораснат , всичко с времето си.

0utSpoken
10-01-2011, 14:01
az sam na 15 g a grudnata mi obikolka e 75sm.drugite mi priqtelki sa dosta po razviti pritesnqvame se dali vaipshte shte se razviq oshte.А жените в семейството с какъв бюст са ? Защото по-голяма роля играят гените. Та ,както и да е. Не бива да се сравняваш с приятелките ти. Всеки човек си е СТРОГО ИНДИВИДУАЛЕН.Всеки се развива различно. Спокойно и на теб ще ти пораснат , всичко с времето си.

=D>

martoszz
02-08-2012, 10:02
Здравейте! На 14 години /момче/ съм и нямам нито косми под мишницата, нито по ръцете и краката, само при тестисит имах, но ги обръснах, защото много топло ми ставаше, а и станаха огромни. Висок съм 1.60 като майка ми е 1.62, а баща ми 1.70. Всички от родата ми са ниски, но дали имам някакъв шанс да порастна като се занимавам с лостове? Другото, което е освен космите по тестисите и спермата нямам други признаци, че съм в пубертета, а направих 14 миналият Декември. Трябва ли да се претиснявам или просто съм с закъснял пубертет?

crazydivane
02-09-2012, 21:29
Браво,доста полезно!

travice
06-25-2012, 21:19
Здравейте !
Имам един въпрос.... Незнам защо но имам съмнение че преди една година съм получил торзио или нещо подобно.... Симптомите ми са следните(ако може да ги нарека симптоми) левият тестис е малко по надоло от десния и мога почти да го завъртя на 360 градуса след което в рамките на няколко секунди тои заема нормална позиция нямам болка нито оток просто ме притеснява това нещо с вртенето.....!

Supermassive____
06-25-2012, 21:26
Евала,евала за темата,евала,супер е,СУПЕРррр :D

Amore-Mio*
07-23-2012, 15:47
weronika12: Не се притеснявай. Ти тепърва почваш да се развиваш, така че спокойно. Не се сравнявай с приятелките си. Не сте еднакви с тях, нали? Не бива във всяко едно отношение да се сравняваш с тях и да си създаваш излишни комплекси.

02martoszz: Спокойно. При някои е така. Аз познавам момче, което е на 16 - 17 някъде, но все още не е окосмен. Все едно има бебешка кожа.

iceto20
08-16-2012, 14:44
Ами аз съм момче на 12 и съм точно 40 килограма, момичетата са по слаби от мъжете (макар че аз още съм лапе) :Д пък и момчетата харесват слаби момичета ;)[/I]
Нормалноли е на 17 години и да съм толкова слаба 42кг. :shock:

skromno
01-23-2013, 13:56
Абе аз ли нещо съм сбъркан?За 2 години израстах с може би 20 см на височина и в същото време долу в гащите си се развих напълно нормално.Даже ми се появиха стрии по колената и лактите :D .За сметка на това пък съм много слаб- 15кг по-малко от нормалното за моите години и ръст

sladki6_love
04-03-2013, 09:34
имам малко косъмчета между носа и горната устна (мустак) (момиче съм) мисля че не се виждат и не съм ги махала тия тъпаци от моя клас постоянно се подиграват на другите по-големи (и момичета и момчета) че имат притеснявам се дали и на мен ще почнат да ми се подиграват а не искам да ги махам защото ще станат мн твърди

Djara
04-03-2013, 09:44
имам малко косъмчета между носа и горната устна (мустак) (момиче съм) мисля че не се виждат и не съм ги махала тия тъпаци от моя клас постоянно се подиграват на другите по-големи (и момичета и момчета) че имат притеснявам се дали и на мен ще почнат да ми се подиграват а не искам да ги махам защото ще станат мн твърди
Напълно естествено е. Забелязва се повече на момичетата с по-тъмни косми и повече окосмение. Не си ги махай все още. Ако имаш някакво смущение пробвай да ги покриваш с базата и ФДТ и пудрата (ако се гримираш). Винаги има безупречен ефект, ако се гримираш правилно (цветово, количествено и технически).

NissaN
08-17-2013, 17:23
Темата е хубава положил/а си коджа труд ама не всичко е верно на 13 години кура ми беше космат.Тогава за пръв път
е*ах а и еякулацията при мен почна на 12 а не на 14 както пише.Поздрави НИСАН

Ivo.G
02-13-2014, 17:30
Много хубава тема.Даде ми отговор.

s0k4e97
03-07-2014, 11:45
Нормално ли е да ме боли всичко от разтежа ?

stefanhristof
05-03-2015, 16:40
zdraveite az sam na 14 godini i penisa mi okolo 2-3 sm normalno a nadurven e okolo 9 sm a osven tova dosega ne sam izpuskal sperma pls pomosht

Nightmare_
05-06-2015, 14:50
Браво, хубава тема!

KaRiNa.Ni
07-05-2016, 07:21
Много полезна информация,само че всеки може да я копне ама да я напише със свой думи не.

healthelp
07-12-2016, 13:34
При някои хора пубертетът продължава и след 30 година. Това означава че продължават да излизат пъпки.

Грозния
07-12-2016, 19:17
При някои хора пубертетът продължава и след 30 година.Пълни глупости :shock:!

stefan_hristov
07-13-2016, 20:54
Мога ли да попитам... възможно ли е да натрупам малко мускулна маса и да кача поне 1 килограм ако сега съм на 25години... По принцип родителите са ми със слабо телосложение, но искам да стана малко по-масивен и да стигна поне 65 кг. в момента тежа 55 но въпреки това съм по-слаб и от двамата ми родители.

star hii
01-08-2017, 20:11
до колко години най-много могат да се развиват момичетата? вярно ли е че и след пубертета растем?

Грозния
01-09-2017, 19:05
до колко години най-много могат да се развиват момичетата?Физически до към 16-17 г. най-късно.

вярно ли е че и след пубертета растем?Не!

enkopv
09-21-2020, 10:53
Здравейте, четох че трябва да живея в чиста среда, тъй като акнето и всички кожни проблеми е възможно да се появят от нехигиенична среда, вярно ли е това???!

Грозния
09-21-2020, 20:41
Здравейте, четох че трябва да живея в чиста среда, тъй като акнето и всички кожни проблеми е възможно да се появят от нехигиенична среда, вярно ли е това???!И в кувьоз да живееш, това няма да те отърве от акнето, защото то се причинява от прекалено омазняване и бактерии, които намират хранителна среда в тая мазнина.

Механизмът грубо казано е следният:
хормони ---> хипер омазняване ---> запушване на пори ---> бактериална инфекция в участъка на запушената пора ---> гноен вулкан

За да се отървеш от акнето, трябва да се почиства кожата и порите, а срещу бактериите да се приемат антибиотици (предписани от компетентен лекар). Умереното и контролирано излагане на слънце (UV-лъчите), подтискат избухването на бактериални инфекции и гнойни вулкани на повърхността на кожата.

Противно на разпространения мит, храненето няма НИЩО ОБЩО с акнето!

Arjunpulika
01-24-2021, 12:56
вярно ли е че и след пубертета растем?