PDA

View Full Version : Цигари,алкохол и наркотици



petrunka
10-23-2007, 20:42
Надявам се,че повечето от вас не употребяват тези неща и знаят колко са вредни.
1.Цигарите - човек се пристрастява към никотина.Със съжаление гледам как деца на 10 години пушат по много!При това българчета,не изглеждат бездомни.Аз имам роднина,който е започнал на 13.Пушил е по 1 кутия на ден.Сега,50 години по-късно той не може да диша.
А други хора на този възраст тичат и ходят много и нищо им няма.
2.За алкохола - не са редки случаи на алкохолни отравяния на деца под 10 годишна възраст.
Обръщение към тези,които искат да пият,за да се правят на големи:
Абе вижте ги пияниците колко са зле!На 35 изглеждат като 65-годишни.Неадекватни са.Искате да бъдете такива?
3.Наркотиците - онзи ден се разхождах по бул.Витоша.На площад Света неделя видях дете на видима възраст около 11 години,което беше наркоман.Лицето му го показва - с доста червени петна,характерни за наркоманите!
Децата искат да взимат наркотици,за да впечатлят някой,когото харесват(най-често така става).Но повечето наркотици са силни и една доза е достатъчна,за да се пристрастиш към това вещество.
А после?!?
Умираш млад и красив,не видял нищо от живота

Cool_Bitch
10-23-2007, 21:03
Li4no az ne upotrebqvam nito edno ot trite i se 4uvstvam mn dobre nqmam mujda ot teq otrovi!!!!Savetvam i dr da ne gi upotrebqvat 6toto nqma da postignat ni6to,samo trovqt sebe si ni6to pove4e!!!!! [-X

StAkE
10-23-2007, 21:25
za absolutno otri4ane edvali nqkoi 6te es saglasi no vsi4ko trqbva da si ima granici koito 4ovek sam da si nalaga i da ne gi prekra4va zaradi samiq sebe si... :-k

Didko89
10-23-2007, 23:08
Аз съм на половина руснак(кво са праили майките и бащитени в русия си е тяхна работа :lol: ), но не мисля че друсането е характерно за руснаците :-k . А алкохола има лечебни свойства така че него закачайте него :)
Не се друсам, не пуша, но и не мисля че някой има право да държи сметка на тези, които го правят.

Special K
10-23-2007, 23:19
Мамка му Whisskas......когато ти чета мненията.....винаги усещам желание да се изтъкваш да се показваш.......И аз употребявам разни неща.......и аз съм видяла немалко....и все пак знам че имам много път да извървя докато видя всичко което искам......защото живота не е само партита и наркотици....Това е една съвсеееем мъничка част от живота...а ти звучиш все едно това е всичко..някои работи ги пропускаш покрай другото повярвай ми.....Виждам че се опитваш да се показваш независима и без контрол....не искам да ти чета морал.....такова нещо за мен не съществува.....ако всичко което си писала е вярно замисляла ли се как се чувстват родителите ти и би ли трябвало да се чувстват така ?
Не заслужават ли нещо поне от теб ?
Квото и да си говорим те са единствените хора на които и пука за теб......В един момент ще си отидат и после няма да имаш никои освен наркотиците.....Последно ще ти кажа:
Такова нещо като приятели не съществува........
И че смъртта е най-хубавото нещо в живота което ще ти се случи несравнимо с нищо друго.....всичко започва след нея.......

луда
10-23-2007, 23:24
[quote=petrunka]И се друсам... В огромни количества. С грамове и килограми...Казано образно- друсам се като животно :-)
.[/b]

абе аз съм българка , но и на мен ми е в кръвта :P
обаче тестове не ме ловят нещо да хаха майната им

tItEufFf
10-24-2007, 09:16
Миналата година доста пуших (бях 6 клас), Пила съм какво ли не. Само не съм се друсала...Спрях цигарите, заради даскалката ми по рисуване...Кат ми наговори едни неща (които ги знаех, но..) и ме гледаше някво такова и спрях...
Еми вече не е необичайно да видиш петокласници, които се друсат, пушат, пият....Всички знаят какви са последствията. Те го праят от гъзрия. Пък и кво ти пука..? Нали те ще умрат млади и красиви, не ти. Те си пропиляват живота, не ти ...
Не мисля, че има смисъл от такива теми :|

IdiOtKa
10-24-2007, 09:44
обожавам цигарите, мразя алкохола , с наркотиците не съм се запознавала много обстойно ....

oTPoBHa
10-24-2007, 17:08
Мамка му Whisskas......когато ти чета мненията.....винаги усещам желание да се изтъкваш да се показваш.......И аз употребявам разни неща.......и аз съм видяла немалко....и все пак знам че имам много път да извървя докато видя всичко което искам......защото живота не е само партита и наркотици....Това е една съвсеееем мъничка част от живота...а ти звучиш все едно това е всичко..някои работи ги пропускаш покрай другото повярвай ми.....Виждам че се опитваш да се показваш независима и без контрол....не искам да ти чета морал.....такова нещо за мен не съществува.....ако всичко което си писала е вярно замисляла ли се как се чувстват родителите ти и би ли трябвало да се чувстват така ?
Не заслужават ли нещо поне от теб ?
Квото и да си говорим те са единствените хора на които и пука за теб......В един момент ще си отидат и после няма да имаш никои освен наркотиците.....Последно ще ти кажа:
Такова нещо като приятели не съществува........
И че смъртта е най-хубавото нещо в живота което ще ти се случи несравнимо с нищо друго.....всичко започва след нея.......

колко е вярно това, по дяволите.. не може цял живот да пиеш, да се друсаш и да пушиш трева, защото така ще израстнат и твоите деца! единственото нещо, което искам да ми се случва на мен.. освободена от влиянието и "просфетлението" на някои други неща, е всичко добро. аз усещам ежедневието всеки ден, с красивото и грозното, което ми донася.. намиръм смисъл в най-малките неща! ето например едно красиво падащо есенно листо.. нищо, че след това дойдоха едни деца и счупиха клона, от който падна дървото.. човек е едно мъничко листенце, което се носи от вихъра.. животът е като вятъра - понякога така може да те въвлече, че да изгубиш представа за всичко и да вярваш само в едно.. ако има за какво да ми бъде хубаво, ще е точно заради това. ако има закакво да ми е гадно - то ще е заради счупеното клонче.. не съм за гордост на мама и тате, даже дори напротив.. но има време. От името на всички безмислени случки в нещастния ми живот мога да кажа, че времето е най-доброто лекарство. Просто човек трябва да умее да възприема с душата и да влага всичко в името на това да му бъде хубаво на самия него.. но защо трябва да позволяваш на някакви глупави химични вещества да определят живота ти.. сега е добре, но после.. е, надали ще е толкова розово, защото на никой животът му не е розов - независимо дали си наркоман (грубо казано) или не.. надали някой би разбрал, това което пиша.. дори и приятелите ми трудно ме разбират.. не мисля, че нещата биха станали по-розови ако взимаш вещества..
Живей живота както си искаш но не позволявай никога някой (или нещо) да определя представите ти за нещата, за това което се случва около теб и вобще, в крайна сметка, за самия теб..

Tedi_sheep
10-24-2007, 17:46
Цигарите и алкохолът също са наркотици.По-принцип аз съм против всичко, с което се прекалява и още повече щом води до зависимост.Алкохол пия 2 пъти в годината на празници, а марихуана никога не съм пушила през живота си!Чувствам се перфектно и предпочитам да скачам от мостове, от колкото да си доставям удоволствие чрез такива боклуци!

petrunka
10-25-2007, 06:25
Мамка му Whisskas......когато ти чета мненията.....винаги усещам желание да се изтъкваш да се показваш.......И аз употребявам разни неща.......и аз съм видяла немалко....и все пак знам че имам много път да извървя докато видя всичко което искам......защото живота не е само партита и наркотици....Това е една съвсеееем мъничка част от живота...а ти звучиш все едно това е всичко..някои работи ги пропускаш покрай другото повярвай ми.....Виждам че се опитваш да се показваш независима и без контрол....не искам да ти чета морал.....такова нещо за мен не съществува.....ако всичко което си писала е вярно замисляла ли се как се чувстват родителите ти и би ли трябвало да се чувстват така ?
Не заслужават ли нещо поне от теб ?
Квото и да си говорим те са единствените хора на които и пука за теб......В един момент ще си отидат и после няма да имаш никои освен наркотиците.....Последно ще ти кажа:
Такова нещо като приятели не съществува........
И че смъртта е най-хубавото нещо в живота което ще ти се случи несравнимо с нищо друго.....всичко започва след нея.......

колко е вярно това, по дяволите.. не може цял живот да пиеш, да се друсаш и да пушиш трева, защото така ще израстнат и твоите деца! единственото нещо, което искам да ми се случва на мен.. освободена от влиянието и "просфетлението" на някои други неща, е всичко добро. аз усещам ежедневието всеки ден, с красивото и грозното, което ми донася.. намиръм смисъл в най-малките неща! ето например едно красиво падащо есенно листо.. нищо, че след това дойдоха едни деца и счупиха клона, от който падна дървото.. човек е едно мъничко листенце, което се носи от вихъра.. животът е като вятъра - понякога така може да те въвлече, че да изгубиш представа за всичко и да вярваш само в едно.. ако има за какво да ми бъде хубаво, ще е точно заради това. ако има закакво да ми е гадно - то ще е заради счупеното клонче.. не съм за гордост на мама и тате, даже дори напротив.. но има време. От името на всички безмислени случки в нещастния ми живот мога да кажа, че времето е най-доброто лекарство. Просто човек трябва да умее да възприема с душата и да влага всичко в името на това да му бъде хубаво на самия него.. но защо трябва да позволяваш на някакви глупави химични вещества да определят живота ти.. сега е добре, но после.. е, надали ще е толкова розово, защото на никой животът му не е розов - независимо дали си наркоман (грубо казано) или не.. надали някой би разбрал, това което пиша.. дори и приятелите ми трудно ме разбират.. не мисля, че нещата биха станали по-розови ако взимаш вещества..
Живей живота както си искаш но не позволявай никога някой (или нещо) да определя представите ти за нещата, за това което се случва около теб и вобще, в крайна сметка, за самия теб..

Ами някои наркотици водят до безплодие и хората няма да могат да имат деца.
Не всички деца на пушачи и пияници стават такива.НА мен баща ми и майка ми пушат,но аз засега не.Но не се знае нищо

teenkopele
10-25-2007, 06:43
:lol:

Mar1na
10-25-2007, 07:21
Ами някои наркотици водят до безплодие и хората няма да могат да имат деца.
Не всички деца на пушачи и пияници стават такива.НА мен баща ми и майка ми пушат,но аз засега не.Но не се знае нищо

Интересно. Защо ги плашиш с безплодие? Да не си мислиш, че повечето са се замислили да правят деца, че и да ги гледат? За такова нещо се изисква отговорност. А каква отговорност за дете, след като им е трудно да поемат отговорност за собствения си живот.

И преди някой да ми е скочил, щото се изказвам негативно, държа да поясня. Всеки си има правото на избор и никого не нападам :-) Просто такива са фактите.

petrunka
10-25-2007, 10:27
Ами аз имах съсед,който преди 7-8 години почина на 23 години.Той беше наркоман.Спомням си,че беше винаги унесен,много спеше.Знам,че е взимал не само трева,но и по-сериозни работи.Ако не беше вземал тези вещества,сега щеше да е мъг на 30 години в разцвета на силите си!Но глупостта ходи по хората!
Друг неприятен факт е,че често виждам некролози на хора,умрели на 40-50 години!И съм чувал хора на 55 години,които се намират за стари

i'm so excited!
10-25-2007, 22:42
отровна,тоя филм с падащото листенце "едно, едничко прекрасно и неповторимо" сме го гледали/виждали/чували всички, не впечатляваш никого.
както и тоя филм, в който е по-добре да се разлагаш на 30 още преди да си умрял, но за сметка на това на си изживял живота си 'на пълен оборот', не че има нещо лошо в това, разбира се.
а няма ли вариант да водите един живот, два пъти по-дълъг и може би изживян 5 пъти по-интензивно без шмъркотици и всякакви лайня?
не съм убедена, уискас, че живота ми е по-скучен от твоя и че си видяла много повече неща от мен, благодарение на това.
може и да си видяла де, но определено не се дължи на това, че взимаш нещо, което аз не.
мисля просто, че сте хора на които ви е много, много ,много скучно.
но тва е само още защото не ви е опрял хуя до гъза или ножа до кокалчето, както казват по-умните хора.

i'm so excited!
10-25-2007, 22:45
верно ти напудрихме дупето, ама мислех, че не искаш да говориш за това :-D

i'm so excited!
10-25-2007, 23:32
хубаво е, че си щастлива, но за съжаление няма да си щастлива 45 години. даже може би няма да са и 35. постепенно ще загубиш способността си да скачаш, да тичаш, да мислиш и то благодарение на друсане и живота ти ще се превърне във всичко това, което не искаш, не е ли така?
тогава не само, че няма да ти е до връщане назад в 'безгрижните дни' а не се знае дали чисто и просто няма да можеш да го направиш физически.
кофти неща са ти се случвали, но аз на твое място не бих допуснала да има вероятно това да ми се случи отново. и може би ще прозвуча гадно, но не се знае дали следващия път няма да си останеш в количката.
и аз донякъде съм на същия принцип, да си живея ден за ден, щото не знам дали утре няма някой да ми гръмне един по-силен и необмислен и да ми разплиска мозъка някъде, ама поне грешката няма да е моя.
това ,което ти се е случило не трябвада ти служи като оправдание.
както и това, че си малка. нищо, че и аз го използвам по някой път.

i'm so excited!
10-25-2007, 23:56
и аз не искам да 'доживявам' до 70 години и да гледам как 'наборите' около мене измират, да нямам какво да ям и да не мога да отида да се изпикая без да има някой до мене да ме крепи. но не ми и звучи по-добре това да ми се случва на 25.
само че тия трийсетина години все можеш да ги изживееш МНОГО по-прекрасно от тези 4-5, които ти предстоят. само трябва да се научиш да живееш.

i'm so excited!
10-26-2007, 00:18
на мен не ми се води НИКАКЪВ мизерен живот - било то на 20 или 60. това исках да уточня.

oTPoBHa
10-26-2007, 01:29
отровна,тоя филм с падащото листенце "едно, едничко прекрасно и неповторимо" сме го гледали/виждали/чували всички, не впечатляваш никого.
както и тоя филм, в който е по-добре да се разлагаш на 30 още преди да си умрял, но за сметка на това на си изживял живота си 'на пълен оборот', не че има нещо лошо в това, разбира се.
а няма ли вариант да водите един живот, два пъти по-дълъг и може би изживян 5 пъти по-интензивно без шмъркотици и всякакви лайня?
не съм убедена, уискас, че живота ми е по-скучен от твоя и че си видяла много повече неща от мен, благодарение на това.
може и да си видяла де, но определено не се дължи на това, че взимаш нещо, което аз не.
мисля просто, че сте хора на които ви е много, много ,много скучно.
но тва е само още защото не ви е опрял хуя до гъза или ножа до кокалчето, както казват по-умните хора.

mai ni6to ne si razbrala ot posta mi, im so exsited, ama ne se i u4udfam de.. po-dobre da namira6 radost f ei tezi malki ne6ta, koito vseki den te zaobikalqt, otkolkoto da se opitvash da se napravi6 na interesen i s bezkraino visoko samo4uvstvie, misleiki se za spr poe4e ot ostanalite da zia6 prostotii, za6toto ti si nomer edno, na teb nqma da ti okajat negativen efekt i ti go znaesh, i da se ostavq6 te da rukovodqt predstaata ti za mnou ne6ta!
ei tfa spored men e izturkano ot upotreba i ve4e ne fpe4atlqva nikoi, ne mislish li ? da ti kaja predpo4itam da se radvam na padashti lista, otkolkoto na malko ostanalite mi zdravi organi v tqloto mi i onazi 4ast ot mozuka mi, koqto nqksi e ocelqla izpod vliqnieto na sqkvi prax4eta i bonboni i ebah li go o6te kfit ima.. se6 se? ](*,)
p.s sorry za latinicata

antifreeze
10-27-2007, 23:40
awe Whisskas kvo si ti we?!?!? :razz:

loyal_88
10-27-2007, 23:44
awe Whisskas kvo si ti we?!?!? :razz: А ти кво си? Поредния разбирач с якия експириънс, дето наркотик е виждал само по телевизията?

antifreeze
10-28-2007, 18:11
awe Whisskas kvo si ti we?!?!? :razz: А ти кво си? Поредния разбирач с якия експириънс, дето наркотик е виждал само по телевизията? hmmmm.... :-D opredeleno ne bih se opisala taka no shtom ti smqtash che mojesh da opredelqsh horata ot 1 mnenie ne moga da kaja nishto drugo osven EVALA ;-) 8-)