PDA

View Full Version : Инфекция и цикъл?



GeorgiaLove
10-23-2007, 20:15
Знаете ли дали примерно гъбична инфекция може да повлияе на цикъла? .. Защото края на миналия и началото на тоя месец имах от тея пусти гъбки, оправих се , и цикъла ми дойде със 4 дни закъснение, което го направи 39 дни.. по принцип ми е дълъг-около 34-5 дни което пък също ме притеснява дали е нормално.. и почти немога да определям кога ми е овулацията защото няколко поредни месеца ми е по 34-5 дни а на следващия бум - 30 дни или нещо подобно... надявам се тая нередовност да мога да я отдам на това че съм на 18 и все още има време да ми се нормализира цикалът.. помогнете.

Sweet__baby
10-23-2007, 20:21
Една инфекция може да повлияе на менструалният ти цикъл и за редовноста му. Нормално е той да трае от 27-28 до 33-34 дни.
Забавянето, нередовността на цикъла може да се причини от куп обстоятелства...като притеснение например.
Ако си пила хапчета за гъбичките, е нормално малко да се поразсмести. Не се притеснявай..Всичко ще ти се нормализира! :) Въпрос на време! :wink: :-k

SUNriSe_f
10-26-2007, 20:52
За да се излекуваш не отидели на гениколог? Не го ли пита него , дали е нормално... как иначе се излекува и си сигурна че вече нямаш?

fiama
10-26-2007, 20:59
И моят цикъл си трае около 34-35 дена, най- много като се замисля е достигал до 36 дена. От гинеколог съм чувала, нормалната граница е от 20 до 40 дена. На 18 се предполага, че цикълът ти е вече нормализиран, но все пак зависи. Ако има конкретен проблем, който те тревожи, по-добре иди на лекар и ги задай на него.