PDA

View Full Version : Личната не ми дава направление за гинеколог!



foreverr
10-23-2007, 20:31
Oфффффффф...........пак съм аз :x :roll: -отидох при личната за направление за гинеколог(защото ми закъснява 1 месец)И тя ми каза, че било нормално и там ми дрънкаше и не ми даде направление-но аз не водя полов живот и не се притеснявам от бременност, но пък искам да ида на гинеколог-все пак според мен не е много нормално(вярно, че имам цикъл от 5-6 месеца и, че е нормално да закъснява, но аз се притеснявам и искам да си ида на гинеколог!)Какво да направя за да ида-няма да давам пари за частен гинеколог!Няма от къде да ги взема-мама няма да ми даде!Кажете знаете ли решение на проблрма ми???Личната няма да ми даде направление какво да правя???????????????? ](*,) ](*,) Предварително благодаря :wink:

DIVINE_TIME
10-23-2007, 20:41
Помоли майка ти да си вземе,да каже,че има някакъв сериозен проблем или най-добре смени личната с някоя не чак толкова стисната!

foreverr
10-23-2007, 20:43
Помоли майка ти да си вземе,да каже,че има някакъв сериозен проблем или най-добре смени личната с някоя не чак толкова стисната!Да ама мама ако си вземе за нея направление няма ли на направлението да и е името и аз да не мога да ида с тва направление?Щото мама няма да се навие да сменя личната! ](*,)

DIVINE_TIME
10-23-2007, 20:49
Да,нейното име ще пише,но не мисля,че гинеколога ще направи проблем,особено ако са близки с майка ти. Пък и може да накараш майка си да отиде при личната и да я навие да даде направление за теб. Но дори и да е на името на майка ти,едва ли ще има проблем. Аз като бях на 12-13 ходих по същата причина на гинеколог,ей така с направление на името на майка ми! Тя само м иразгледа календарчето и това беше...

Cool_Bitch
10-23-2007, 20:51
Bojee e kakva e taq li4na?Az ako sam kato teb takav skandal 6e i vdigna,4e pu6ek 6e se vdigne.Tq za tva e li4na kogato nemoje da se spravi s ne6to da dava talon!!!!! [-(

DIVINE_TIME
10-23-2007, 20:54
Bojee e kakva e taq li4na?Az ako sam kato teb takav skandal 6e i vdigna,4e pu6ek 6e se vdigne.Tq za tva e li4na kogato nemoje da se spravi s ne6to da dava talon!!!!! [-(

Разбира се! Подкрепям с 3 ръце :-D

thefreak
10-23-2007, 20:54
Иди с майка си следващия път при личната лекарка.

AliceSw
10-23-2007, 20:55
нека да кажа...личните лекари имат право на определен брои направления към специалист на месец, за всичките си пациенти...ти нямаш сериозем проблем, нямаш оплаквания...имаш само нередовна ментруация, обичайна за възрастта ти...и аз да ти бях лична и аз нямаше да ти дам, невърмайнд...пробвай след 1-2.11

foreverr
10-23-2007, 20:55
оф ами ще се отказа-мама дори ще ми мрънка, че ще хода на гинеколог за нищо и няма да иска направление :roll: или пък ако и кажа, че имам някви пъпки там долу-тя сигурно ще ми даде направление-е разбира се няма да хода ся на гинеколог ами ако до още 1 мес
ец не ми е дошло ще и кажа тва-според вас ще стане ли с тази лъжа :-D

enjoy_the_life
10-23-2007, 21:09
[-X sladka, nqma smisul da se pritesnqva6... [-(
6tom ot skoro ti idva, o6te ne ti se e reguliral kato xorata i nqma smisul da xodi6 na ginekolog \:D/ \:D/ \:D/

foreverr
10-24-2007, 07:32
[-X sladka, nqma smisul da se pritesnqva6... [-(
6tom ot skoro ti idva, o6te ne ti se e reguliral kato xorata i nqma smisul da xodi6 na ginekolog \:D/ \:D/ \:D/Oки миси за успокоението-ами да няма да хода-вече съм си спокойна-да но колко най-много е нормално да закъснява за да знам???

~BoRn^InLoVe~
10-24-2007, 07:38
оф ми няма причини за притеснение :-) аз имам от 1 година и 2-3 месеца и след като ми дойде първите два пъти ми прескочи 2 месеца :x после по едно време ми доъде 2 пъти на месец.сега уж е добре,но за тебе не мисля че няма повод за притеснение

foreverr
10-24-2007, 07:48
оф ми няма причини за притеснение :-) аз имам от 1 година и 2-3 месеца и след като ми дойде първите два пъти ми прескочи 2 месеца :x после по едно време ми доъде 2 пъти на месец.сега уж е добре,но за тебе не мисля че няма повод за притеснениеДа де ама ми е чудно нормално ли е 4 месеца да ми закъснява с по най-много 5 дни а ся вече 1 месец стана?

~BoRn^InLoVe~
10-24-2007, 08:06
оф ми няма причини за притеснение :-) аз имам от 1 година и 2-3 месеца и след като ми дойде първите два пъти ми прескочи 2 месеца :x после по едно време ми доъде 2 пъти на месец.сега уж е добре,но за тебе не мисля че няма повод за притеснениеДа де ама ми е чудно нормално ли е 4 месеца да ми закъснява с по най-много 5 дни а ся вече 1 месец стана?НОРМАЛНО Е

~BoRn^InLoVe~
10-24-2007, 08:06
оф ми няма причини за притеснение :-) аз имам от 1 година и 2-3 месеца и след като ми дойде първите два пъти ми прескочи 2 месеца :x после по едно време ми доъде 2 пъти на месец.сега уж е добре,но за тебе не мисля че няма повод за притеснениеДа де ама ми е чудно нормално ли е 4 месеца да ми закъснява с по най-много 5 дни а ся вече 1 месец стана?НОРМАЛНО Е

~BoRn^InLoVe~
10-24-2007, 08:06
оф ми няма причини за притеснение :-) аз имам от 1 година и 2-3 месеца и след като ми дойде първите два пъти ми прескочи 2 месеца :x после по едно време ми доъде 2 пъти на месец.сега уж е добре,но за тебе не мисля че няма повод за притеснениеДа де ама ми е чудно нормално ли е 4 месеца да ми закъснява с по най-много 5 дни а ся вече 1 месец стана?НОРМАЛНО Е

foreverr
10-24-2007, 08:18
оф ми няма причини за притеснение :-) аз имам от 1 година и 2-3 месеца и след като ми дойде първите два пъти ми прескочи 2 месеца :x после по едно време ми доъде 2 пъти на месец.сега уж е добре,но за тебе не мисля че няма повод за притеснениеДа де ама ми е чудно нормално ли е 4 месеца да ми закъснява с по най-много 5 дни а ся вече 1 месец стана?НОРМАЛНО Еоки вече съм напълно спокойна мерси :wink:

Cherlotte
10-24-2007, 10:41
оф ами ще се отказа-мама дори ще ми мрънка, че ще хода на гинеколог за нищо и няма да иска направление :roll: или пък ако и кажа, че имам някви пъпки там долу-тя сигурно ще ми даде направление-е разбира се няма да хода ся на гинеколог ами ако до още 1 мес
ец не ми е дошло ще и кажа тва-според вас ще стане ли с тази лъжа :-D
Ами не, няма как да стане, ако излъжеш, защото в направлението ще пише какви са ти оплакванията и ако излъжеш, гинекологът ще разбере и после ти ще си го отнесеш. Пробвай, ако толкова държиш да отидеш, както alice sw ти каза - в началото на ноември, но наистина според мен нямаш никакъв проблем и няма причина личната да ти дава направление - твоето си е напълно нормално щом имаш менструация само от 5-6 месеца. Като толкова държиш да отидеш просто така на лекар май ще се наложи да си платиш. :wink:

foreverr
10-24-2007, 11:46
оф ами ще се отказа-мама дори ще ми мрънка, че ще хода на гинеколог за нищо и няма да иска направление :roll: или пък ако и кажа, че имам някви пъпки там долу-тя сигурно ще ми даде направление-е разбира се няма да хода ся на гинеколог ами ако до още 1 мес
ец не ми е дошло ще и кажа тва-според вас ще стане ли с тази лъжа :-D
Ами не, няма как да стане, ако излъжеш, защото в направлението ще пише какви са ти оплакванията и ако излъжеш, гинекологът ще разбере и после ти ще си го отнесеш. Пробвай, ако толкова държиш да отидеш, както alice sw ти каза - в началото на ноември, но наистина според мен нямаш никакъв проблем и няма причина личната да ти дава направление - твоето си е напълно нормално щом имаш менструация само от 5-6 месеца. Като толкова държиш да отидеш просто така на лекар май ще се наложи да си платиш. :wink: Aми аз вече се отказах да ходя-като се замислих над думите наистина сте прави - няма смисъл да ходя-е ако ми закъснее 3 месеца чак тогава ще ходя :wink:

kalpazanka
10-27-2007, 19:13
нека да кажа...личните лекари имат право на определен брои направления към специалист на месец, за всичките си пациенти...ти нямаш сериозем проблем, нямаш оплаквания...имаш само нередовна ментруация, обичайна за възрастта ти...и аз да ти бях лична и аз нямаше да ти дам, невърмайнд...пробвай след 1-2.11
Браво! Ето 1 разумен глас най-накрая! Като смени личната лекарка и какво? При другата ще се ходи при специалист за щяло и нещяло? Нищо, че съм дете на доктор, се съобразявам с полагащите ми се 2 (две) направления годишно. Като не ми изнася, има и частни прегледи!

foreverr
10-27-2007, 19:23
нека да кажа...личните лекари имат право на определен брои направления към специалист на месец, за всичките си пациенти...ти нямаш сериозем проблем, нямаш оплаквания...имаш само нередовна ментруация, обичайна за възрастта ти...и аз да ти бях лична и аз нямаше да ти дам, невърмайнд...пробвай след 1-2.11
Браво! Ето 1 разумен глас най-накрая! Като смени личната лекарка и какво? При другата ще се ходи при специалист за щяло и нещяло? Нищо, че съм дете на доктор, се съобразявам с полагащите ми се 2 (две) направления годишно. Като не ми изнася, има и частни прегледи!Oк ама аз до ся не съм ходила на гинеколог-имам право на 2 направление в година-ами аз тази година и 1 не съм изхабила-тя няма ли право да ми даде направление? :|

krem4et0
10-28-2007, 09:13
Не е нормално на баща ми да се полагат 2 направления годишно, а да му удържат над 60 лв. месечно ЗО, а на 1 пенсионер, който се осигурява от държавата(респективно пак от нас), д се полагат също 2 направления. И баща ми решава чинно да си чака реда за направление, но няма тази възможност-да пропилее 1 работен ден на важния и отговорен пост, който заема. За това човекът не виси пред личния си лекар, а си ходи на частно. И отделно си плаща 60 и кусур лева осигуровки месечно. Системата не е нормална и аз не съм съгласна, каквото и да пишете. Получават направления, тези които могат да чакат(учащи, пенсионери), ама те не си внасят вноските. Да не говорим, че предвид на 1 мое заболяване съм освободена от лекарска такса и 10000 пъти съм чела това на вратата на кабинета. но вътре винаги ми искат 2-та лева, колкото и да обяснявам, че според написаното отпред не бива да плащам!

foreverr
10-28-2007, 11:14
Не е нормално на баща ми да се полагат 2 направления годишно, а да му удържат над 60 лв. месечно ЗО, а на 1 пенсионер, който се осигурява от държавата(респективно пак от нас), д се полагат също 2 направления. И баща ми решава чинно да си чака реда за направление, но няма тази възможност-да пропилее 1 работен ден на важния и отговорен пост, който заема. За това човекът не виси пред личния си лекар, а си ходи на частно. И отделно си плаща 60 и кусур лева осигуровки месечно. Системата не е нормална и аз не съм съгласна, каквото и да пишете. Получават направления, тези които могат да чакат(учащи, пенсионери), ама те не си внасят вноските. Да не говорим, че предвид на 1 мое заболяване съм освободена от лекарска такса и 10000 пъти съм чела това на вратата на кабинета. но вътре винаги ми искат 2-та лева, колкото и да обяснявам, че според написаното отпред не бива да плащам!да напълно права си нишо не е нормално :cry: и за това аз не мога да ида на гинеколог-защото не е нормално да не ми дава полагащите ми се 2 направления!Но аз накрая ще се ядосам и ще и направя 1 скандал :-x на моята лична и ще ми даде набързо направление-вече нервите ме хващат чак и не съм спокойна за тва, че ми закъснява :smt022 и искам да ида на гинеколог, а тъпата лична не ми дава направление и просто вече ми ](*,) :smt098 дойде до гуша

foreverr
10-29-2007, 17:38
значи искам да ви попитам дали на направлението за гинеколога пише какви са ми оплакванията-питам някой който с сигурност знае, защото ми трябва 100% да е сигурно!

Sweet__baby
10-29-2007, 17:43
Естествено, че пише!!!! :::

monityY
10-29-2007, 18:14
Прекаляваш,не си за гинеколог!Имаш цикъл от 5-6 месеца все пак... Може да не ти дойде и 3 месеца подред,това не е причина да се притесняваш,напълно нормално е!Щом лекарката ти е преценила това,значи е сметнала че няма нужда,направленията са и ценни и трябв да ги пази за по важни случаи!И на мен не ми е идвам в началото месец и нещо даже...Щом не си правила секс,от какво се притесняваш?Рано или късно ще дойде,успокой се малко! :-s

white_chik
10-30-2007, 05:01
нека да кажа...личните лекари имат право на определен брои направления към специалист на месец, за всичките си пациенти...ти нямаш сериозем проблем, нямаш оплаквания...имаш само нередовна ментруация, обичайна за възрастта ти...и аз да ти бях лична и аз нямаше да ти дам, невърмайнд...пробвай след 1-2.11
По принцип си права за броя направления,обаче от друга страна нали се сещаш,че винаги може да има некъв проблем.Примерно на мен не ми е идвало от 2 месеца,а имам цикъл 3та година.Сигурна съм,че не съм бременна,но явно имам некви смущения и сега ще ходя и ако не ми даде направление :evil:
Навсякъде,по билбордове,в училище ни казват,ако се притеснявате нещо идете на гинеколог,е така,дори профилактично и ти искаш да отидеш и неква не ти дава.Не е справедливо.

krem4et0
10-30-2007, 13:02
Прекаляваш,не си за гинеколог!Имаш цикъл от 5-6 месеца все пак... Може да не ти дойде и 3 месеца подред,това не е причина да се притесняваш,напълно нормално е!Щом лекарката ти е преценила това,значи е сметнала че няма нужда,направленията са и ценни и трябв да ги пази за по важни случаи!И на мен не ми е идвам в началото месец и нещо даже...Щом не си правила секс,от какво се притесняваш?Рано или късно ще дойде,успокой се малко! :-s
Защо да не отиде? 1 жена трябва да почн да ходи на гинеколог редовно още, когато й дойде първата менструация.

foreverr
10-31-2007, 10:33
оф аз пък вчера бях при гинеколожката-за втири път!И щото нали първия път и казах, че ми закъснява и не ми даде направление и реших втория път да е излъжа-и и казах че съм имала сърбеж и парене там долу-и тя се сети че преди време бях при нея за направление и започна да ми вика, че съм е лъжела и щото тя познава мама и вика стига си идвала за глупости щото ще си поговоря с майка ти!И тва беше всичко-няма да хода на лекар все пак ми закъснява само с 1 месец и наколко дена-ако станат 2-3 месеца тогава ще кажа на мама и ще идем с нея на гинеколог #-o

Elegance
10-31-2007, 12:34
На гинеколог можеш да отидеш и без направление, но трябва да си платиш...
Ако наистина си много притеснена, може би това е варианта.
Все пак е по-добре да платиш, отколкото после да стане лошо. :)

foreverr
10-31-2007, 14:19
На гинеколог можеш да отидеш и без направление, но трябва да си платиш...
Ако наистина си много притеснена, може би това е варианта.
Все пак е по-добре да платиш, отколкото после да стане лошо. :)Не, вече не съм притеснена спокойно-аз четах в 1 моя книжка за пубертета, че е нормално да ти закъснява дори и с 3 месеца-ако станат 3 тогава ще хода на частен гинеколог :wink: А не съм бременна и за това не се притеснявам-все пак не водя полов живот :wink:

danny_blond
12-23-2007, 10:18
eeeii bojeeee...abe momiche...to moje i izobshto da ne ti doide #-o #-o sa izvinqvai ma na 5-6 mesechen cikul da hodish na lekar..nedei taka ... do 2 godini she ti se normalizira...ima hora na koito i po 2 meseca ne im idva i nishto im nqma , dokato ne ti se normalizira rituma she ti zakasnqva,podranqva,propuska i taka natatak-kvo si se shashnala....oshte poveche che ne vodish polov jivot :lol: nqma smisal ot ginekolog spored men no kakto si reshish...pak kato ne ti davat napravlenie idi si na chasten i si plati kato tolkova iskash,pak kato ne ti se plashta veche :lol: tova veche neznam trqbva s magiq da idesh :D

batkodoki
12-23-2007, 18:15
нека да кажа...личните лекари имат право на определен брои направления към специалист на месец, за всичките си пациенти...ти нямаш сериозем проблем, нямаш оплаквания...имаш само нередовна ментруация, обичайна за възрастта ти...и аз да ти бях лична и аз нямаше да ти дам, невърмайнд...пробвай след 1-2.11
Браво! Ето 1 разумен глас най-накрая! Като смени личната лекарка и какво? При другата ще се ходи при специалист за щяло и нещяло? Нищо, че съм дете на доктор, се съобразявам с полагащите ми се 2 (две) направления годишно. Като не ми изнася, има и частни прегледи!

хмммм.....не е точно така всъщност.
нито в Конституцията нито в Закона ги има някакви лимити. напротив! гарантиран е точно безлимитния достъп! в един обаче подзаконов нормативен акт всяка година се разписва друго. просто не се намерил някой да осъди ОПЛ за това към момента, а той пък НЗОК и ЛС. и за да не ми поствате излишни думи: юридическата логика в ясна - никой не е длъжен и не може да черпи права и вменява задължения от противозаконен или незаконосъобразен акт. непознаването на правната норма не е причина за невиновност. а виновно може да бъде действие или бездействие от което следват вреди. отказът за консулт със спец е такова. дали има нужда за такъв консулт не можете да прецените нито вие, нито ОПЛ.

бтв, откуде ги вадите тези 2(две)посещения годишно при спец?! :shock: изумен съм чак!

batkodoki
12-23-2007, 18:36
Не е нормално на баща ми да се полагат 2 направления годишно, а да му удържат над 60 лв. месечно ЗО, а на 1 пенсионер, който се осигурява от държавата(респективно пак от нас), д се полагат също 2 направления. И баща ми решава чинно да си чака реда за направление, но няма тази възможност-да пропилее 1 работен ден на важния и отговорен пост, който заема. За това човекът не виси пред личния си лекар, а си ходи на частно. И отделно си плаща 60 и кусур лева осигуровки месечно. Системата не е нормална и аз не съм съгласна, каквото и да пишете. Получават направления, тези които могат да чакат(учащи, пенсионери), ама те не си внасят вноските. Да не говорим, че предвид на 1 мое заболяване съм освободена от лекарска такса и 10000 пъти съм чела това на вратата на кабинета. но вътре винаги ми искат 2-та лева, колкото и да обяснявам, че според написаното отпред не бива да плащам!

естетвено. че системата е леко сбъркана.
кога ще разберете, че ОПЛ е само диспечер, разпределител към спец. ОПЛ няма нито ресурса нито квалификацията да решава проблеми по-сложни от банална ангина и то под контрола на спец. ОПЛ взема средно претеглено 5000лв на месец само за да бъде буфер между пациента и специализираната помощ.
тази хибридна система не работи. това е ясно. или ОПЛ ще може да изпраща ВСЕКИ пациент поискал консулт със спец, и спец преценява дали се налага негова намеса. или ще я караме така. а може и чисто западния модел: поогледайте форумите на БГ живеещи в чужбина и ще видите какво се казва кошмар. да плюят Родината умеят много добре, но когато се наложи да се лекуват те и децата им - зарязват прехваленото английско здравеопазване например, където всеки преглед струва 400бглева и където трябва да си запишеш час седмица преди да се видиш с ОПЛ и където да ти изпишат антибиотици или да си ги купиш е по-трудно отколкото да си купиш кило хероин - и пристигат пак при нас да ги оправяме.

batkodoki
12-23-2007, 18:50
Прекаляваш,не си за гинеколог!Имаш цикъл от 5-6 месеца все пак... Може да не ти дойде и 3 месеца подред,това не е причина да се притесняваш,напълно нормално е!Щом лекарката ти е преценила това,значи е сметнала че няма нужда,направленията са и ценни и трябв да ги пази за по важни случаи!И на мен не ми е идвам в началото месец и нещо даже...Щом не си правила секс,от какво се притесняваш?Рано или късно ще дойде,успокой се малко! :-s
Защо да не отиде? 1 жена трябва да почн да ходи на гинеколог редовно още, когато й дойде първата менструация.


sic!
точна така!!!
една жена трябва да се консултира редовно с гинеколог, точно след началото на менархе, ако не искаме след 20 години да преименуваме държавата по името на една мургава етническа общност.
и ако не искаме все така да имаме 460 000 двойки в невъзможност да имат свое поколение!
след като закрилата на Майчинството е издигнато е конституционнен принцип - редно би било тази закрила да се простре и върху потенцията за възпроизводство!

и пак да кажа, ОПЛ не е в състояние да прецени дали имате нужда от спец. ОПЛ просто няма нужната компетентност като квалификация, опит и знания за това! вс приказки в обратна посока са глупост

foreverr
12-25-2007, 20:20
eeeii bojeeee...abe momiche...to moje i izobshto da ne ti doide #-o #-o sa izvinqvai ma na 5-6 mesechen cikul da hodish na lekar..nedei taka ... do 2 godini she ti se normalizira...ima hora na koito i po 2 meseca ne im idva i nishto im nqma , dokato ne ti se normalizira rituma she ti zakasnqva,podranqva,propuska i taka natatak-kvo si se shashnala....oshte poveche che ne vodish polov jivot :lol: nqma smisal ot ginekolog spored men no kakto si reshish...pak kato ne ti davat napravlenie idi si na chasten i si plati kato tolkova iskash,pak kato ne ti se plashta veche :lol: tova veche neznam trqbva s magiq da idesh :DA сега видях че темата пак дойде на първа страница-ами на мен ми дойде и ме беше прескочило цели два месеца :shock: ама все пак си ми дойде :grin: и след тва си ми дойде точно на 28 дни :grin:

foreverr
12-25-2007, 20:21
Прекаляваш,не си за гинеколог!Имаш цикъл от 5-6 месеца все пак... Може да не ти дойде и 3 месеца подред,това не е причина да се притесняваш,напълно нормално е!Щом лекарката ти е преценила това,значи е сметнала че няма нужда,направленията са и ценни и трябв да ги пази за по важни случаи!И на мен не ми е идвам в началото месец и нещо даже...Щом не си правила секс,от какво се притесняваш?Рано или късно ще дойде,успокой се малко! :-s
Защо да не отиде? 1 жена трябва да почн да ходи на гинеколог редовно още, когато й дойде първата менструация.


sic!
точна така!!!
една жена трябва да се консултира редовно с гинеколог, точно след началото на менархе, ако не искаме след 20 години да преименуваме държавата по името на една мургава етническа общност.
и ако не искаме все така да имаме 460 000 двойки в невъзможност да имат свое поколение!
след като закрилата на Майчинството е издигнато е конституционнен принцип - редно би било тази закрила да се простре и върху потенцията за възпроизводство!

и пак да кажа, ОПЛ не е в състояние да прецени дали имате нужда от спец. ОПЛ просто няма нужната компетентност като квалификация, опит и знания за това! вс приказки в обратна посока са глупост \:D/ за всичките ти мнения в тази тема :wink:

pitan4icata
12-27-2007, 08:14
h i az edin pat i posikah i ne mi dade 6tot i kazah.. za profilakti4en pregled i tq vika idi pri aku6erkata v poliklinikata i az ne mi se razpravq6e i si tragnah
no predi tva kogato imah podozreniq z agybi4ki i kazah .. '6a moje li napravlenie za genekolkog 6tot imam podoozreniq za gabi4ki ' ta vednaga mi dade i to pri koito az iskah, a ne tq da mi prepora4a
za tva moq savet .. izmisli si po stra6na diagnoza.. ;)

foreverr
12-27-2007, 12:05
h i az edin pat i posikah i ne mi dade 6tot i kazah.. za profilakti4en pregled i tq vika idi pri aku6erkata v poliklinikata i az ne mi se razpravq6e i si tragnah
no predi tva kogato imah podozreniq z agybi4ki i kazah .. '6a moje li napravlenie za genekolkog 6tot imam podoozreniq za gabi4ki ' ta vednaga mi dade i to pri koito az iskah, a ne tq da mi prepora4a
za tva moq savet .. izmisli si po stra6na diagnoza.. ;)Да ама аз и казах че не водя полов живот(което е истина)и за тва не мога да е излъжа за нещо по сериозно защото не вода полов живот-а и тя малко се познава с мама и мои да и кажа например ако е излъжа че вода полов живот и оттам мои да каи на мама че водя полов живот а аз не водя!

fireprincess
08-29-2008, 10:18
eeeii bojeeee...abe momiche...to moje i izobshto da ne ti doide #-o #-o sa izvinqvai ma na 5-6 mesechen cikul da hodish na lekar..nedei taka ... do 2 godini she ti se normalizira...ima hora na koito i po 2 meseca ne im idva i nishto im nqma , dokato ne ti se normalizira rituma she ti zakasnqva,podranqva,propuska i taka natatak-kvo si se shashnala....oshte poveche che ne vodish polov jivot :lol: nqma smisal ot ginekolog spored men no kakto si reshish...pak kato ne ti davat napravlenie idi si na chasten i si plati kato tolkova iskash,pak kato ne ti se plashta veche :lol: tova veche neznam trqbva s magiq da idesh :Dda,taka e men o6te ot na4aloto mi de6e napulno redoven na 25-6 dni,a ti na kolko godini si?

Wrathchild
08-29-2008, 13:16
Сети се кога да я питаш...

Fx1
08-31-2008, 19:08
Ако ти трябва направление за гинеколог, но личната не иска да ти даде - казваш й, че имаш съмнения за бременност - само и единствено в този случай ПО ЗАКОН, няма право да ти откаже направление!

За гъбички, инфекции и т.н. могат да се правят на ощипани, но за това - НЕ! Винаги дават.

Ако ти е наложително - да не ти пука правиш ли секс или не.

foreverr
08-31-2008, 19:12
Oлее тази тема е мн стара бе хора я моля да се заключи :)

RiseGirl
09-02-2008, 07:41
По желание на авторката! :)