PDA

View Full Version : Трябва да замина :(



mickelangelo
10-24-2007, 10:53
Ами историята е следната ... семейството ми има възможност да замине за САЩ а пък ... аз съм на 16 .. и чесно казано не ми се заминава ... датата е определена вече 3 април .. .. след много молби от моя страна ми беше даден шанс .. да остана и сега вече не знам какво искам .. хем искам да остана при приятелите си в България или да отида с семейството си в СаЩ хем искам да видя свят хем искам да си стоя тук ... как да постъпя дайте ми съвет ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

No_Limit
10-24-2007, 11:44
По добре не заминавай , мисля че мястото ти е тук , все пак САЩ е голяма страна ще имаш възможност да отидеш на гост на вашите

teenkopele
10-24-2007, 21:58
Ами историята е следната ... семейството ми има възможност да замине за САЩ а пък ... аз съм на 16 .. и чесно казано не ми се заминава ... датата е определена вече 3 април .. .. след много молби от моя страна ми беше даден шанс .. да остана и сега вече не знам какво искам .. хем искам да остана при приятелите си в България или да отида с семейството си в СаЩ хем искам да видя свят хем искам да си стоя тук ... как да постъпя дайте ми съвет ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Това можеш да решиш само ти. Никой от форума не може да ти даде съвет. Става въпрос за теб, за твоето бъдеще...
Помисли за + и - страни на всяка от възможностите.

Brave_Heart
11-01-2007, 23:32
Какво не бих дала да съм на твое място, не че не съм патриотка, обичам България, но просто имам други виждания за бъдещето си. Имам мечти който сега е невъзможно да се постигнат тук ..... искам да постигна нещо.
Аз лично бих те посъветвала да заминеш. Също мисля, че семейството ти го прави за теб, защото за тях ще е трудно тепърва да започват отначало, а ти имаш този ценен шанс. Помисли за това дали си струва да стойш в България за мизерните 200лв и дали можеш да докажеш на себе си, че заслужаваш много повече от това. Да вярно е, че хората който обичаш остават тук, но нали всеки има свой собствен път и всеки избира как да го извърви .....
Ако съветите бяха толкова ценни, щяха да струват скъпо, така че единственият правилен съвет е този на сърцето и главата ..... Мисли кое е най-добро за теб, но не за момента, а за напред.....

LoLi_PoP
11-02-2007, 14:10
saglasna sam s gornoto mnenie,no ima edno no ... kato otidesh tam v nachaloto shte ti e mn trudno ama mn .. nqmash priqteli .. vsichki prikazvat na dr ezik i nqma da znaesh kade se namirash .. sqkash vsichko e san .. no posle neshtata shte se naredqt zavisi ot teb .. kato harakter ne te poznavam,no za tova trqbva da si podgotven i na nai - loshoto .. i nai gadnoto e che si v edna shibana vazrast kadeto si sviknal s edni i sashti hora v balgariq,priqteli .. i spored men trqbva sam da reshish dali si gotov na tova,no sashto mojesh da otidesh da vidish kak e .. i ako ne ti haresa da e varnesh,no nachaloto vaobshte nqma da ti haresa :) kasmet i misli za badeshteto :-)

Brave_Heart
11-02-2007, 19:43
=D> LoLi_PoP
А това че е по-малък може и да му е от полза за усвояването на езика. Няма да е лесно, но в живота ако всичко беше песен нямаше да е толкова интересен :)

LoLi_PoP
11-02-2007, 21:42
da naistina shte mu e po-lesno ysvoqvaneto,no trqbva da iska,zashtoto ako nqma jelanie da nauchi ezika stava mn losho... i naistina shte mu e interesno,zashtoto vsichko shte bade novo za nego .. nai-vajnoto e da si nameri priqteli tam i shte bade super .. prosto vsqko nachalo e trydno .. ne kazvam che balgariq nqma da mu lipsva,no prosto shte svikne s jivota tam .. :P

ThunderGoddess
11-03-2007, 17:58
На твое място не бих заминала, бих останала тук. Няма и в училище да се оправиш, трябва да се адаптираш не сам към нови хора а към нов начин на живот изобщо. И току-виж си станал тъпо, посредствен слон лато повечето американци :)

Vikitooo
11-12-2007, 07:24
Едно ще ти кажа....Птичката стъпи ли един път на рамото, втори път не повтаря.

teenkopele
11-12-2007, 20:20
Едно ще ти кажа....Птичката стъпи ли един път на рамото, втори път не повтаря.

...но тази птичка може и да се изцвъка. :wink:

anonimna^ood
12-01-2007, 19:56
Ти на това проблем ли му викаш? Мечтая да съм на мястото ти. Ако ми се даде възможност веднага ще излетя до САЩ. [-o< Може тук да имам приятели, но с тях мога и от там да общувам, мога и да се връщам и да им идвам на гости, и те на мен. Има и друг вариант - отиваш в САЩ, стоиш няколко години, спестяваш пари за всичко нужно и се връщаш в България, като си живееш царски! :)

teenkopele
12-01-2007, 23:30
Взе ли решение?

Ziezi
12-02-2007, 04:29
Ти на това проблем ли му викаш? Мечтая да съм на мястото ти. Ако ми се даде възможност веднага ще излетя до САЩ. [-o< Може тук да имам приятели, но с тях мога и от там да общувам, мога и да се връщам и да им идвам на гости, и те на мен. Има и друг вариант - отиваш в САЩ, стоиш няколко години, спестяваш пари за всичко нужно и се връщаш в България, като си живееш царски! :)

Ми да,как иначе..Или пък знаеш ли кво,най-добре ще е да отидеш в сащ за два дена и да спестиш пари за 67 години напред в България и да си се върнеш!Щото за никого не е тайна,че в сащ още със самото ти стъпване на летищетото всички започват да те замерват с пачки от по 100 долара!

ПП:Моя съвет е да си стоиш в България!Вашите ВИНАГИ могат да ти направят зелена карта,за тва стой в България поне докато си изживееш тийнейджърските години,в сащ НЯМА да имаш този шанс,повярвай ми!Тия години един път ги живееш,за това направи го в България!

teenkopele
12-02-2007, 09:26
Ти на това проблем ли му викаш? Мечтая да съм на мястото ти. Ако ми се даде възможност веднага ще излетя до САЩ. [-o< Може тук да имам приятели, но с тях мога и от там да общувам, мога и да се връщам и да им идвам на гости, и те на мен. Има и друг вариант - отиваш в САЩ, стоиш няколко години, спестяваш пари за всичко нужно и се връщаш в България, като си живееш царски! :)

...за тва стой в България поне докато си изживееш тийнейджърските години,в сащ НЯМА да имаш този шанс...

Много си прав.

Blacklisted
12-02-2007, 11:05
Кой ви пълни главата с тези глупости, че няма работа в България?

anonimna^ood
12-02-2007, 11:14
Да бе, то навсякъде има работа, човек не може да си избере даже какво да работи... За това всички се изнасят кой в Италия, кой в Америка и т.н. Живея в Козлодуй и тати работи в София, понеже няма работа! Не ми говорете, че тук имало добра работа! :::

anonimna^ood
12-02-2007, 11:19
Ти на това проблем ли му викаш? Мечтая да съм на мястото ти. Ако ми се даде възможност веднага ще излетя до САЩ. [-o< Може тук да имам приятели, но с тях мога и от там да общувам, мога и да се връщам и да им идвам на гости, и те на мен. Има и друг вариант - отиваш в САЩ, стоиш няколко години, спестяваш пари за всичко нужно и се връщаш в България, като си живееш царски! :)

Ми да,как иначе..Или пък знаеш ли кво,най-добре ще е да отидеш в сащ за два дена и да спестиш пари за 67 години напред в България и да си се върнеш!Щото за никого не е тайна,че в сащ още със самото ти стъпване на летищетото всички започват да те замерват с пачки от по 100 долара!


Не преувеличавай! Имам много роднини и приятели, които са в Америка и се връщат тук от време на време, като носят пари и пестят. На една от тези мои приятелки баща й е пицария и получава заплата по-голяма от 200 долара! Скоро ще се върнат тук и ще си купят апартамент! Ето защо искам да ида в Америка!

teenkopele
12-02-2007, 14:46
Ти на това проблем ли му викаш? Мечтая да съм на мястото ти. Ако ми се даде възможност веднага ще излетя до САЩ. [-o< Може тук да имам приятели, но с тях мога и от там да общувам, мога и да се връщам и да им идвам на гости, и те на мен. Има и друг вариант - отиваш в САЩ, стоиш няколко години, спестяваш пари за всичко нужно и се връщаш в България, като си живееш царски! :)

Ми да,как иначе..Или пък знаеш ли кво,най-добре ще е да отидеш в сащ за два дена и да спестиш пари за 67 години напред в България и да си се върнеш!Щото за никого не е тайна,че в сащ още със самото ти стъпване на летищетото всички започват да те замерват с пачки от по 100 долара!


Не преувеличавай! Имам много роднини и приятели, които са в Америка и се връщат тук от време на време, като носят пари и пестят. На една от тези мои приятелки баща й е пицария и получава заплата по-голяма от 200 долара! Скоро ще се върнат тук и ще си купят апартамент! Ето защо искам да ида в Америка!

Отиваш в Америка и започваш да изкарваш и спестяваш големите кинти... " то така става".

summerlove
12-11-2007, 18:53
Abe molq vi se be hora 16 godishen teenager... nqma kakvo da pravi v Sasht..kazvam go ot opit az s1m 14 godishno momiche v London,lichno az te savetvam da si ostanesh v BG izjivei si nai-hybavite godine,shte imash cql jivot da se trevojish za pari i t.n. zasega si stoi v BG i se zabavlqvai :wink: Tova e moeto mnenie...i da me kritikyvate.. tova si e istinata :)

fafla
01-09-2008, 20:56
Ти на това проблем ли му викаш? Мечтая да съм на мястото ти. Ако ми се даде възможност веднага ще излетя до САЩ. [-o< Може тук да имам приятели, но с тях мога и от там да общувам, мога и да се връщам и да им идвам на гости, и те на мен. Има и друг вариант - отиваш в САЩ, стоиш няколко години, спестяваш пари за всичко нужно и се връщаш в България, като си живееш царски! :)
Ne iskam da obidq nikoi/po konkretno anonimna^ood/ ama to ne stava taka horata ina4e 6qtha li dase blaskat po neznam si kolko godini....i za Angliq sy6tite gi govorqt-idva6 ot leti6teto i kralica Elizabeth 2 sedi s edna lopata i po4va da rine pari i da gi hvarlq na volq ti grabi6 bes po4ifka 1 sedmica i iaideee trygva6...pf kato ne znaite kak e molq ne se izlagaite... :-x :?

Far
01-09-2008, 21:49
Ти на това проблем ли му викаш? Мечтая да съм на мястото ти. Ако ми се даде възможност веднага ще излетя до САЩ. [-o< Може тук да имам приятели, но с тях мога и от там да общувам, мога и да се връщам и да им идвам на гости, и те на мен. Има и друг вариант - отиваш в САЩ, стоиш няколко години, спестяваш пари за всичко нужно и се връщаш в България, като си живееш царски! :)Ахахах,кажи ми моля те на колко години си?Ама честно...


Иначе към автора на темата : както ти казаха по-горе това е твоят избор и можеш да хванеш листче и химикалка и да напишеш + и - на евентуално заминаване.Където смяташ,че ще ти е по-добре там.

Sarge
01-12-2008, 12:41
Еми пи4 и аз съм на мнение да останеш. 16 години са си баш разцвета на на младежта ти и определено би било шит да си ги пропилееш в друга страна. Из4акай 3-4 години, завърши си у4илище в бг, па тогава мисли за заминаване. И както каза някои-след като родителите ти така или ина4е заминават, то ще могат да ти уредят и за тебе гражданство ако решиш да заминеш. Но не избързвай, защото 3ти шанс най вероятно няма да имаш!!!!

Айде успех и се дръж :)

4you
01-20-2008, 19:10
Стой си тук!Преди две години семейството ми замина за Гърция..заминах и аз естествено..оставих приятелите си, учлището, родния дом.трудно го преживявах..след 3 месеца се върнах в България сама.На 14 съм.Опитах се там да науча поне езика..но го правех без желание.Тук се чуваствам добре..въпреки,че трябва да се справям сама.Помагат ми приятелите,а нашите си идват почти на всеки две седмици.
Мисълта ми беше,че тук ще ти е по-добре.
Успех! :smt003