PDA

View Full Version : Ученически протести по градовете



blahblahblah
10-24-2007, 10:12
Дочух, че тези дни ще се организират ученически протести по градовете.
Как минаха? Ще присъствате ли, ако има следващи?




В Ямбол днес беше истински провал. :?

Madness
10-24-2007, 10:27
Нищо няа да излезе...абсолютна глупост...

SexYLipS
10-24-2007, 10:31
хах днес (24.10) във Варна имаше пред общината протест на учениците.Незнам как е минал, намях възможност да отида за съжаление :roll:

Cherlotte
10-24-2007, 10:34
хах днес (24.10) във Варна имаше пред общината протест на учениците.Незнам как е минал, намях възможност да отида за съжаление :roll:
Беше под всякаква критика - освен ако не смятате, че размахване на листи с нарисувани пречупени кръстове на тях и показване на среден пръст на полицаите е нормален протест срещу матурите. :smt009

Борат
10-24-2007, 13:51
http://images.ibox.bg/2007/10/24/34434/430x335.jpg

mon4eto
10-24-2007, 14:44
Dneska mai be6e v Sofiq :::

Violenza
10-24-2007, 17:29
То уж и в Плодвив имаше на Съединение от 12.00 ... с едни приятелки минахме от там.. нямаше никакви протести...

Ние учениците сме супер слаба организация, мамка му..

AliceSw
10-24-2007, 18:46
обаче нали всички сте навити за протест - щом искате нещо - отивате и си държите на позицията, не чакате другите да спечелят това, което и вие искате

blahblahblah
10-24-2007, 19:38
хах днес (24.10) във Варна имаше пред общината протест на учениците.Незнам как е минал, намях възможност да отида за съжаление :roll:
Беше под всякаква критика - освен ако не смятате, че размахване на листи с нарисувани пречупени кръстове на тях и показване на среден пръст на полицаите е нормален протест срещу матурите. :smt009 О Боже! :shock: :smt011


Ние учениците сме супер слаба организация, мамка му.. Така си е. Хем сме в пъти повече от учителите...

SunnyG
10-25-2007, 06:14
Протеста във Варна мина горе-долу прилично,като изключим това,че се викаше предимно "Стачка",а ние не стачкуваме - протестираме.Второ,не можах да разбера защо трябваше да застанем да викаме пред НОИ,като нямат нищо общо с образованието.Трето,имахме ужасен представител,който влезе да преговаря - на 21 години,все още 11 клас,не можеше да върже 2 приказки без да заекне и да си обърка мисълта.На всичкото отгоре,когато журналистите го попитаха какви са точните ни искания той отговори "Да разберем дали ще има или няма да има матури",което ни остави в шах и мат,добре че може да се реже кадър и да му подвикнем какво точно да отговори.Колкото до лозунгите...Имаве 2 МАЛКИ,на които пишеше "НЕ на МАТУРИТЕ" и "ВСЕКИ ИСКА НЕЩО!НИЕ НЕ ИСКАМЕ МАТУРИ!"На най-големия,който се водеше за официален и който носеха най-отпред не знам какво пишеше,защото беше написано със светло син цвят и с обикновен малък шрифт.Имаше скандирания от рода на "Вълчев п******т" и общо взето се изложихме доста,но в петък в 10.30 ще ни изслуша директорката на Инспектората.С нея ще разговарят двама представители(които знаят как и какво да говорят) на дванадесетокласниците.На 1-ви ноември,четвъртък,в 12 часа отново пред Общината ще се съберат ученици да протестират.

SexYLipS
10-25-2007, 10:50
Протеста във Варна мина горе-долу прилично,като изключим това,че се викаше предимно "Стачка",а ние не стачкуваме - протестираме.Второ,не можах да разбера защо трябваше да застанем да викаме пред НОИ,като нямат нищо общо с образованието.Трето,имахме ужасен представител,който влезе да преговаря - на 21 години,все още 11 клас,не можеше да върже 2 приказки без да заекне и да си обърка мисълта.На всичкото отгоре,когато журналистите го попитаха какви са точните ни искания той отговори "Да разберем дали ще има или няма да има матури",което ни остави в шах и мат,добре че може да се реже кадър и да му подвикнем какво точно да отговори.Колкото до лозунгите...Имаве 2 МАЛКИ,на които пишеше "НЕ на МАТУРИТЕ" и "ВСЕКИ ИСКА НЕЩО!НИЕ НЕ ИСКАМЕ МАТУРИ!"На най-големия,който се водеше за официален и който носеха най-отпред не знам какво пишеше,защото беше написано със светло син цвят и с обикновен малък шрифт.Имаше скандирания от рода на "Вълчев п******т" и общо взето се изложихме доста,но в петък в 10.30 ще ни изслуша директорката на Инспектората.С нея ще разговарят двама представители(които знаят как и какво да говорят) на дванадесетокласниците.На 1-ви ноември,четвъртък,в 12 часа отново пред Общината ще се съберат ученици да протестират.
хахаа по-добре че не дойдох :-D на 21 в 11 клас.. брао брао нямам думи, е пак е тва че свързаха нещо :-D

HePeAJIeH
10-25-2007, 18:29
В Шумен нема такива екстри!Всички сме умрели говеда :-D :smt011

vodolei4e_m
10-25-2007, 19:10
В Русе имаше вчера 24.10 (сряда) но били 50 човека и нищо не направили - викали 2 4аса, аз се оспах :oops: , имало медии ама не съм гледал новини и не разбрах общо взето нищо

а утре 26.10(петък) ще има от 10 часа и мисля, че ще се съберем повече хора, кво ще стане ... :-#

Twista
10-25-2007, 19:42
:!: Сега на 1ви ноември от 13ч. пред Народния театър ще има протест срещу матурите. :!:

vodolei4e_m
10-26-2007, 10:08
тъкмо се връщам от протестите днес за матурите и бяхме много хора тоя път вместо десетки, както предния път - стотици, викахме доста , имаше организация, снимаха ни от местни весници, БТВ и канал 1, пообикаляхме и така... дано да има ефект в крайна сметка :-#

vodolei4e_m
10-26-2007, 16:31
В Русе имаше вчера 24.10 (сряда) но били 50 човека и нищо не направили - викали 2 4аса, аз се оспах :oops: , имало медии ама не съм гледал новини и не разбрах общо взето нищо

а утре 26.10(петък) ще има от 10 часа и мисля, че ще се съберем повече хора, кво ще стане ... :-#

ако сте гледали новините по БТВ, там иамше протести от Русе... ама доста бегло са ги споменали и не в пълната им същност, уви, ако не сте - гледайте от 22:00, може да ги дадат пак...

moon_flower
10-26-2007, 16:36
Утре има протест тук,в софия,от 12.Обаче някой ще ме светне ли къде е тая пуста сграда на МОН?Аз не знам,а и откъде да знам.... 8)

SexYLipS
10-28-2007, 08:11
www.BGmaps.com

Ssummerjam
12-13-2010, 09:05
В Казанлък имаше днес, ама беше супер слаба ракия. Протестиращите не бяха повече от 200. Блокираха движението, но като дойдоха двама полицаи веднага се отдръпнаха. Продължиха да скандират исканията си, имаше задържани дори, но в края на краищата малко по малко започнаха да се разпръсват. От моето училище дори изгониха организатора. Утре ще направя всичко по силите си да надъхам останалите да се застъпим за него - т.е да ходим на училище, но да не влизаме в час докато не го върнат. Обаче винаги се намират шепа идиоти, които не се интересуват от остналите и прецакват нещата. За съжаление ме съмнява цялото училище да се навие да се застъпи за организатора. Ще се постарая да ги убедя, ако трябва цял ден ще им мрънкам. :)