PDA

View Full Version : Да обсъдим комунизма



Neo-Communist Power
10-24-2007, 16:11
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

Democrat
10-24-2007, 16:19
Защо се разпадна СССР :lol:

NSDAP
10-24-2007, 16:25
Смъер за комунизма!Никой не е видял добро.Е освен хомо-лидерите им!

Democrat
10-24-2007, 16:49
Защо се разпадна СССР :lol: Щото СССР имаше малоумна икономическа система :lol: :lol: :lol:
Дам, и политическа също :lol:
Абе само като се вслушаш в комунистическите идеи и ти става ясно, че са неосъществими. :wink:
Имаше такъв виц:
Комунист е човек прочел книгите на Маркс, а антикомунист е човек, който ги е разбрал! :)

Бате Мусолини
10-24-2007, 17:30
Комунизмът е спомогнал за изоставането на много държави.. :evil:

NSDAP
10-24-2007, 17:32
Комунизмът е спомогнал за изоставането на много държави.. :evil:
Или за заличаването им :lol:

Бате Мусолини
10-24-2007, 17:33
Комунизмът е спомогнал за изоставането на много държави.. :evil:
Или за заличаването им :lol:
Мда - комунизмът води до регресия! Осъзнайте се навреме! :evil:

Democrat
10-24-2007, 18:04
хубаво, че оня гей Бате Сталин го няма, че щеше да ни разкаже игрите :lol: :lol: :lol:
Не предизвиквай съдбата :lol:

Loshotia
10-24-2007, 18:35
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

Къде има в момента комунизъм? Как живеят хората там- на светлинни години от нормално развитите държави.

Democrat
10-24-2007, 21:37
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

Къде има в момента комунизъм? Как живеят хората там- на светлинни години от нормално развитите държави.

Китай ? :D
Китай май доста са се отдалечили от комунизма :lol:
Там си е чиста форма фашизъм!

Neo-Communist Power
10-24-2007, 22:04
Ей лумпен! Ще направим така ти ще ми кажеш плюсовете на комунизма а аз ще ти кажа милионите минуси на шибания режим!!!Пак ли ти бе, фашист :x Ще ти кажа! През комунизма има равенство и братство между хората! Всеки работи според възможностите си и получава според потребностите си! Вашия фашизъм не може на малкото пръстче на комунизма да се мери! Нашата икономическа система е съвършена :smt004
Дано умреш фашага такава :x

Neo-Communist Power
10-24-2007, 22:10
Ей лумпен! Ще направим така ти ще ми кажеш плюсовете на комунизма а аз ще ти кажа милионите минуси на шибания режим!!!Пак ли ти бе, фашист :x Ще ти кажа! През комунизма има равенство и братство между хората! Всеки работи според възможностите си и получава според потребностите си! Вашия фашизъм не може на малкото пръстче на комунизма да се мери! Нашата икономическа система е съвършена :smt004
Дано умреш фашага такава :x Абсолютни глупости!!! Кажи ми нещо смислено, а не нещо което ме заобикаля и моля те не преовеличавай!!!През комунизма има всичко от което се нуждае един човек-хляб, вода и така нататък а при фашизма има само смърт :evil:

blahblahblah
10-24-2007, 23:23
Ей лумпен! Ще направим така ти ще ми кажеш плюсовете на комунизма а аз ще ти кажа милионите минуси на шибания режим!!!Пак ли ти бе, фашист :x Ще ти кажа! През комунизма има равенство и братство между хората! Всеки работи според възможностите си и получава според потребностите си! Вашия фашизъм не може на малкото пръстче на комунизма да се мери! Нашата икономическа система е съвършена :smt004
Дано умреш фашага такава :x Абсолютни глупости!!! Кажи ми нещо смислено, а не нещо което ме заобикаля и моля те не преовеличавай!!!През комунизма има всичко от което се нуждае един човек-хляб, вода и така нататък а при фашизма има само смърт :evil: Пфуу мамка му, да си дойдем на думата!!! =D>

punk*disaster
10-25-2007, 12:17
Комунизъм.... не се сещам и един плюс ! А и това е абстрактно понятие , в смисъла който е използван на времето .... и понеже си знам , че веднага ще се намери някой да обори мнението ми (няма нищо лошо де) само ще попитам , как си живуркат горките хора в Северна Корея ? Интересно ми е дали ще намерите плюсове в управлението на онея изроди , дето стоят начело на тази държава :roll:

Totalitarianist
10-25-2007, 12:24
Комунизъм.... не се сещам и един плюс ! А и това е абстрактно понятие , в смисъла който е използван на времето .... и понеже си знам , че веднага ще се намери някой да обори мнението ми (няма нищо лошо де) само ще попитам , как си живуркат горките хора в Северна Корея ? Интересно ми е дали ще намерите плюсове в управлението на онея изроди , дето стоят начело на тази държава :roll:
Северна Корея е най-хубавата държава в света в момента. Точно така трябва да се управлява една страна! 8)

punk*disaster
10-25-2007, 17:22
Комунизъм.... не се сещам и един плюс ! А и това е абстрактно понятие , в смисъла който е използван на времето .... и понеже си знам , че веднага ще се намери някой да обори мнението ми (няма нищо лошо де) само ще попитам , как си живуркат горките хора в Северна Корея ? Интересно ми е дали ще намерите плюсове в управлението на онея изроди , дето стоят начело на тази държава :roll:
Северна Корея е най-хубавата държава в света в момента. Точно така трябва да се управлява една страна! 8)


има Господ и за вас на тоя свят ..... В Северна Корея хората умират от глад , магазините са доста празни , а и липсват .В тази държава нито можеш да влезеш , нито горките хора могат да излязат . Скоро имаше наводнения там и бяха намерили удавени и затиснати от паднали сгради хора , които са стиснали портрети на диктатора им, защото там всеки е длъжен с цената на живота си да пази тези портрети.Хората са намерени в калта.... За да мислиш , че там живеят добре трябва да си чудовище ! :-#

StAkE
10-25-2007, 23:38
Ей лумпен! Ще направим така ти ще ми кажеш плюсовете на комунизма а аз ще ти кажа милионите минуси на шибания режим!!!Пак ли ти бе, фашист :x Ще ти кажа! През комунизма има равенство и братство между хората! Всеки работи според възможностите си и получава според потребностите си! Вашия фашизъм не може на малкото пръстче на комунизма да се мери! Нашата икономическа система е съвършена :smt004
Дано умреш фашага такава :x Абсолютни глупости!!! Кажи ми нещо смислено, а не нещо което ме заобикаля и моля те не преовеличавай!!!През комунизма има всичко от което се нуждае един човек-хляб, вода и така нататък а при фашизма има само смърт :evil:

другариии да си дойдем на думата....
сега за комунима ли говорим или за подобието на комунизъм започнато от ленин продължено от сталин и завършено от завършенния идиот горбачов който няма жив руснак който да не го псува.....

така идеята на комунизма е перфектна просто по-добро и светло нещо от нея няма ж това няма нито 1 фашист който да може да го оспори (с факти)

въпроса е че ако някой от вас (включително другаря) е прочел и разбрал нещо от маркс ше знае че това не е идея за революция а за еволуюция....
т.е. когато човечеството съзрее достатачно че да има висок морал и да не търси начин да излъже държавата тогава ще настъпи тази утопия и този светал миг на комунимът........

сега за руския комунизъм.... още 1912 година е имало спорове дали е време за тази революция и троцкий е бил прав когато е казвал че има време и това да се случи но ленин е знаел че тогава няма той да го създаде и да се запише в историята а някой друг....
след това сталин с параноята си отделя света (и мога да ви уверя че тогава в източния блок изобщо не е било лошо да се живее, който има по-взрастни родители може да потвърди...) и тогава СССР е превазхождал всички без исключение и то особено военно (многократно в повечето области) но накрая идиота елцин решава да направи тъпата перестройка и изкрава всички кирливи ризи наяве а запада само това и чака.... и няма и година и саюза се разпда заради нанивноста и глупоста на 1 човек.....

другари ако трябва да сме честни истината е в баланса можду соцеализмът (което е доста различно от комунизмът) и демокарацията

Democrat
10-25-2007, 23:44
Ей лумпен! Ще направим така ти ще ми кажеш плюсовете на комунизма а аз ще ти кажа милионите минуси на шибания режим!!!Пак ли ти бе, фашист :x Ще ти кажа! През комунизма има равенство и братство между хората! Всеки работи според възможностите си и получава според потребностите си! Вашия фашизъм не може на малкото пръстче на комунизма да се мери! Нашата икономическа система е съвършена :smt004
Дано умреш фашага такава :x Абсолютни глупости!!! Кажи ми нещо смислено, а не нещо което ме заобикаля и моля те не преовеличавай!!!През комунизма има всичко от което се нуждае един човек-хляб, вода и така нататък а при фашизма има само смърт :evil:

другариии да си дойдем на думата....
сега за комунима ли говорим или за подобието на комунизъм започнато от ленин продължено от сталин и завършено от завършенния идиот елцин който няма жив руснак който да не го псува.....

така идеята на комунизма е перфектна просто по-добро и светло нещо от нея няма ж това няма нито 1 фашист който да може да го оспори (с факти)

въпроса е че ако някой от вас (включително другаря) е прочел и разбрал нещо от маркс ше знае че това не е идея за революция а за еволуюция....
т.е. когато човечеството съзрее достатачно че да има висок морал и да не търси начин да излъже държавата тогава ще настъпи тази утопия и този светал миг на комунимът........

сега за руския комунизъм.... още 1912 година е имало спорове дали е време за тази революция и троцкий е бил прав когато е казвал че има време и това да се случи но ленин е знаел че тогава няма той да го създаде и да се запише в историята а някой друг....
след това сталин с параноята си отделя света (и мога да ви уверя че тогава в източния блок изобщо не е било лошо да се живее, който има по-взрастни родители може да потвърди...) и тогава СССР е превазхождал всички без исключение и то особено военно (многократно в повечето области) но накрая идиота елцин решава да направи тъпата перестройка и изкрава всички кирливи ризи наяве а запада само това и чака.... и няма и година и саюза се разпда заради нанивноста и глупоста на 1 човек.....

другари ако трябва да сме честни истината е в баланса можду соцеализмът (което е доста различно от комунизмът) и демокарацията
Големи глупости #-o
1во Комунизъм никога не може да се получи
2ро При Сталин не се е живяло добре
3то Перестройката е при Горбачов, Елцин е велик човек

NSDAP
10-25-2007, 23:49
^^Прав си демократос :) Истински комунизъм никога не имало,няма и да има

StAkE
10-26-2007, 00:46
Ей лумпен! Ще направим така ти ще ми кажеш плюсовете на комунизма а аз ще ти кажа милионите минуси на шибания режим!!!Пак ли ти бе, фашист :x Ще ти кажа! През комунизма има равенство и братство между хората! Всеки работи според възможностите си и получава според потребностите си! Вашия фашизъм не може на малкото пръстче на комунизма да се мери! Нашата икономическа система е съвършена :smt004
Дано умреш фашага такава :x Абсолютни глупости!!! Кажи ми нещо смислено, а не нещо което ме заобикаля и моля те не преовеличавай!!!През комунизма има всичко от което се нуждае един човек-хляб, вода и така нататък а при фашизма има само смърт :evil:

другариии да си дойдем на думата....
сега за комунима ли говорим или за подобието на комунизъм започнато от ленин продължено от сталин и завършено от завършенния идиот елцин който няма жив руснак който да не го псува.....

така идеята на комунизма е перфектна просто по-добро и светло нещо от нея няма ж това няма нито 1 фашист който да може да го оспори (с факти)

въпроса е че ако някой от вас (включително другаря) е прочел и разбрал нещо от маркс ше знае че това не е идея за революция а за еволуюция....
т.е. когато човечеството съзрее достатачно че да има висок морал и да не търси начин да излъже държавата тогава ще настъпи тази утопия и този светал миг на комунимът........

сега за руския комунизъм.... още 1912 година е имало спорове дали е време за тази революция и троцкий е бил прав когато е казвал че има време и това да се случи но ленин е знаел че тогава няма той да го създаде и да се запише в историята а някой друг....
след това сталин с параноята си отделя света (и мога да ви уверя че тогава в източния блок изобщо не е било лошо да се живее, който има по-взрастни родители може да потвърди...) и тогава СССР е превазхождал всички без исключение и то особено военно (многократно в повечето области) но накрая идиота елцин решава да направи тъпата перестройка и изкрава всички кирливи ризи наяве а запада само това и чака.... и няма и година и саюза се разпда заради нанивноста и глупоста на 1 човек.....

другари ако трябва да сме честни истината е в баланса можду соцеализмът (което е доста различно от комунизмът) и демокарацията
Големи глупости #-o
1во Комунизъм никога не може да се получи
2ро При Сталин не се е живяло добре
3то Перестройката е при Горбачов, Елцин е велик човек

3-вярно...гршка на езика.....

2- да не си живял ти тогава когато лекарствата са ти стрували 10 стотинки и соцеалната политика е балансирала всичко... е имало е и изцепки но пак не е толковазле както ни го натякват ши*аните костовисти

3-този стадий на развитие на човечеството може да се достигне след векове но просто еволюцията няма как да се избегне и рано или късно ще се стигне до там.....

punk*disaster
10-26-2007, 10:34
ВСИЧКИ КОМУНИСТИ В МАСОВ ГРОБ! :booooomb:

смърт ,трудов лагер или промяна са трите изхода на комунистите :smt003 за промяна е късно.... в лагера е гадно ... смърт остава - звучи адекватно ! \:D/

Eрнст Баркман
10-26-2007, 10:38
знаете ли че в сравнение с Гулаг Дахау е деска градина !

quench
10-26-2007, 10:49
знаете ли че в сравнение с Гулаг Дахау е деска градина !

кво, сервирали са на евреите мялко и курабийки ли? :D

Eрнст Баркман
10-26-2007, 10:55
ГУЛАГ докато са ги карали в лагера са ум давали солена риба и малко вода ! просто съдистите от НКВД са измъчвали милиони в Германските лагери е имало 7 милиона май ав руските 18 милиона
кара ли са ги да копаят без лопати с ръце ! в гермаските лагери са затваряли при истинска опасност за Райха ! - главо комунисти в руските закъснеешли за работа в лагера ! прочети има една книга за тези места настръхнах това идеята за комунизъм свободомислещите да гният в тези адски дупки

quench
10-26-2007, 10:58
Чифутолюбец, я да млъкваш :smt021

еееее, нито отговорихте на въпроса, нито защитихте твърдението си

с какво е било по-добре в Дахау, отколкото в ГУЛАГ?

Eрнст Баркман
10-26-2007, 10:59
ГУЛАГ докато са ги карали в лагера са ум давали солена риба и малко вода ! просто съдистите от НКВД са измъчвали милиони в Германските лагери е имало 7 милиона май ав руските 18 милиона
кара ли са ги да копаят без лопати с ръце ! в гермаските лагери са затваряли при истинска опасност за Райха ! - главо комунисти в руските закъснеешли за работа в лагера ! прочети има една книга за тези места настръхнах това идеята за комунизъм свободомислещите да гният в тези адски дупки
ето доказал съм

quench
10-26-2007, 11:21
ей, копеле, убеди ме бе :) сега ще стана верен последовател на идеята, че можеш да убиеш 2-3 млн души, а после да им напишеш в паспортите кви са по народност - в зависимост от нуждата

щото ти това каза сега :)

а иначе, кви са тея фашисти и нацисти? на тебе пука ли ти аз дали имам 1 лв в джоба и откъде съм го взел?

и друго, понеже се кефите на генерализациите и на идеята за реваншистично налагане на справедливост:

по какъв критерии ще претеглите греховете на всички? индивидуално за 2-3 хиляди години или пък ще дадете власт в ръцете на органи, така че те да злоупотребят с нея - или ще отделите 200-300 хиляди изкупителни жертви, ще ги заколите по площадите и ще разчитате на хорският страх?

:)

Darkl1ng
10-26-2007, 18:59
Не ви ли омръзна от изказвания от типа "Комунизма е супер" и "Хитлер forever", тия теми дето пускате са абсолютно безпредметни!
А за комунизма.. мисля че хората сме малко повече от стадо с овце, така че -не, благодаря! Не мисля, че равенството е олицетворение на прогрес.. по-силният печели...

TellMeYourName
10-26-2007, 20:31
http://i.data.bg/07/10/26/630589_orig.jpg

NSDAP
10-26-2007, 20:58
Комунистите са тъпи еволюционисти. Нацистите също.
Защо така мислиш?

Fagile
10-27-2007, 11:06
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

Наскоро четох една книга, не беше точно и само за комунизма, но обясняваше точно неговото значение. Вече съм сигурна,че в България никога не е имало комунизъм...А той е нещо древно и изконно,съществува от столетия и както казва Буда - "Щастието е възможно заради комунизма"

Владимир Илич Ленин
10-27-2007, 11:18
...Вече съм сигурна,че в България никога не е имало комунизъм...

Освен ако не си на 70 ~ 80 години е трудно да правиш такова заключение.

Valentin123
10-27-2007, 11:25
Комунизмът създаде ,заедно със сръбската пропаганда "македонската нация"!Вие сте предатели ,червени смотаняци!

NSDAP
10-27-2007, 12:09
Време е за кабарне,в ресторанта на Рене :D

Fagile
10-27-2007, 16:37
...Вече съм сигурна,че в България никога не е имало комунизъм...

Освен ако не си на 70 ~ 80 години е трудно да правиш такова заключение.

Mi ne ho kazvam 6oto si go izmislqm ... moge da sam pro4ela dostatu4no infor. i da sam govorila s kompetentni i s istorici

NSDAP
10-27-2007, 16:43
Време е за кабаре в ресторанта на Рене :-o

Eрнст Баркман
10-27-2007, 16:45
ох къде е сиренето ! :D

NSDAP
10-27-2007, 16:52
На Сталин у пичето :D

InitialD
10-27-2007, 22:27
Комунизъм=ислямофашизъм!!! :-x

Бърнард Монтгомъри
10-27-2007, 23:09
Мале, как само мразя комунистите :-x
Проклети да са дано!

StAkE
10-28-2007, 20:54
...Вече съм сигурна,че в България никога не е имало комунизъм...

Освен ако не си на 70 ~ 80 години е трудно да правиш такова заключение.

Mi ne ho kazvam 6oto si go izmislqm ... moge da sam pro4ela dostatu4no infor. i da sam govorila s kompetentni i s istorici

recpect

а някой от тези псевдо фашисти и псевдо демократи знаят ли изобщо нещо за комунизма...

това че в русия управлението през по-голямата част о ХХ век се е наричало така не значи че някаде го е имало
и докато фашизма се гради на анти-комунизъм анти-капитализъм анти-всичко което съществува просто за да не са като тях (прочетете и ще разберете че е така) то комунизма е виша форма на живот в която човешкото същество има развитие на морала а от там идва и прогреса на цялото човечество......

в Русия никога не е имало комунизъм (помодела на маркс) а някакво подобие според което сталин е върховен водач,и България никога не е имало дори и изкривен руски комунизъм

изобщо ми посна от неграмотници които мразят това което не разбират!!!! :x :evil: :-x :-x :-x :booooomb: :smt097

Democrat
10-28-2007, 21:04
Показа, че си мръсен комуняга :-x

Не може един човек да бъде едновременно умен, честен и комунист!
Ако е умен и честен то той не е комунист.
Ако е умен и е комунист то той не е честен.
Ако е честен и е комунист то той не е умен.

Fagile
10-29-2007, 08:43
...Вече съм сигурна,че в България никога не е имало комунизъм...

Освен ако не си на 70 ~ 80 години е трудно да правиш такова заключение.

Mi ne ho kazvam 6oto si go izmislqm ... moge da sam pro4ela dostatu4no infor. i da sam govorila s kompetentni i s istorici

recpect

а някой от тези псевдо фашисти и псевдо демократи знаят ли изобщо нещо за комунизма...

това че в русия управлението през по-голямата част о ХХ век се е наричало така не значи че някаде го е имало
и докато фашизма се гради на анти-комунизъм анти-капитализъм анти-всичко което съществува просто за да не са като тях (прочетете и ще разберете че е така) то комунизма е виша форма на живот в която човешкото същество има развитие на морала а от там идва и прогреса на цялото човечество......

в Русия никога не е имало комунизъм (помодела на маркс) а някакво подобие според което сталин е върховен водач,и България никога не е имало дори и изкривен руски комунизъм

изобщо ми посна от неграмотници които мразят това което не разбират!!!! :x :evil: :-x :-x :-x :booooomb: :smt097

:) :) vs deto napisa e to4no! samo ne razbrah kv e "respect" :-D ina4e bravo! na kolko si

punk*disaster
10-29-2007, 09:48
recpect

а някой от тези псевдо фашисти и псевдо демократи знаят ли изобщо нещо за комунизма...

това че в русия управлението през по-голямата част о ХХ век се е наричало така не значи че някаде го е имало
и докато фашизма се гради на анти-комунизъм анти-капитализъм анти-всичко което съществува просто за да не са като тях (прочетете и ще разберете че е така) то комунизма е виша форма на живот в която човешкото същество има развитие на морала а от там идва и прогреса на цялото човечество......

в Русия никога не е имало комунизъм (помодела на маркс) а някакво подобие според което сталин е върховен водач,и България никога не е имало дори и изкривен руски комунизъм

изобщо ми посна от неграмотници които мразят това което не разбират!!!! :x :evil: :-x :-x :-x :booooomb: :smt097[/quote]


йей ! най-накрая някой , дето мисли ! Тва е истината , приемете я !Комунизъм не е имало (поне не в истинския му смисъл) !!!
It's fucking hard to believe but it's true ! :P

Democrat
10-29-2007, 10:07
Абе ей, комунизма е психично разтройство на мозъка :-x
Това, което беше в СССР си е баш комунизъм. Държавата се е управлявала от същите принципи, които Маркс е казал - диктатура на пролетариата!
И не ми говорете, че при комунизма всичко е розово, хората са щастливи и равни, има реки от мед и масло и т.н. :razz:
СМЪРТ НА КОМУНИСТИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fagile
10-29-2007, 13:01
offfffff

NSDAP
10-29-2007, 13:37
offfffff
Така ше пъшкаш като ти го вкарам...Go away!

vodafoneo
10-29-2007, 14:55
Комунизмът е съществувал само и единствено в пъробитно - общинния строй и то като форма на съществуване, която хората сами са си избрали. Избрали са я поради първичната необходимост при липса на научно - технически прогрес и тотална липса на хуманни ценности да оцелеят. Просто първичната нужда от физическо оцеляване е подтикнала хората да живеят в комуни. С възникването на цивилизацията обаче се развива научно - техническия прогрес и човека разбира, че може да съществува и да се развива умствено беез чужда помощ. Че парите и благосъстоянието му зависят от него. Той е на принципа първо аз, после другите. В една развита цивилизация е противоестествено да съществува комунизъм. Това е така, защото първичната необходимост за физическо оцеляване е размита. Приоритетни са други цели. Как да забогатея, как да си осигуря жилище. Човека не се нуждае от чужда помощ да се развива. Неравенството е вътре в главата на човека. В действителност такова нещо не съществува. Всички хора са равни пред закона и пред Бог. Комунистите, които казват, че в света има неравенство са извадка на най - мързеливото и наивно общество. Това е така, защото те прикриват злобата,мързела и деградацията си зад булото на неравенство. Защото един комунист като види богат и несъмнено по -умен човек от него, той се озлобява. Този човек е огледало на това, което иска да бъде, но никога няма да постигне. Неравенството е атрибута, зад който той прикрива закостенялостта, глупостта и невъзможността да възприема света. Комунизмът прави мързеливите още по - мързеливи. Той опустошава икономически държавите, които и до ден днешен не могат да достигнат икономическия растеж на капиталистическите държави от преди 30 години. Комунизмът е диктатура, а диктатурата е най - долната политическа система. Тя накърнява правата на човека и извършва хуманистични престъпления, геноциди. Смърт на комунягите, които ограбиха държавата ни, смърт на хората заради които живеем днес в мизерия!!!!

Бърнард Монтгомъри
10-29-2007, 15:20
Смърт на комунизма! :evil:

10-29-2007, 23:18
Искам ми се изреди цялата червена армия в дупето! КАЗАХ!

StAkE
10-29-2007, 23:20
на 16 съм...(некой ме пита по-горе...)

значи вие никога не сте виждали комунисти така да го разбирам ....
защото сам живял с такив а и мога да ви кажа че по честни хора от тях не сам виждал (говоря за комунист по убеждение а не по партия...)

така каза че има равенство така ли :D :D :D :D :D :D :D
пред закона равенството между мен - 16 годишен със скутер глобен че е без каска и 30 година мутра която си е купила целия Кюстендил и нито 1 КАТ-я не му прави проблем че кара с 300 по малките улички.....
много сме равни....

таа... за първобитно-общинския строй... да има сходства но разликата е в морала и когато морала н населението е висок и човека дава каквото може на държавата знаейки че всеки го прави => държавата = народа който вклучва и този човек...

това че 1 идея е прекалено засукана и сложна да я разберете не зачи че н струва #-o

10-29-2007, 23:23
искам да ме чукат комунисти в дупето!

StAkE
10-29-2007, 23:50
е тфа бешеееее гейско!!!!
явно е прочел хейтарската тема за него :smt002 .....

NSDAP
10-29-2007, 23:56
е тфа бешеееее гейско!!!!
явно е прочел хейтарската тема за него :smt002 .....
Хааха,пънкара се прави на интересен,като е създал същия като моя ник,но е сменил някоя моя буква вместо на латиница на кирилица :lol:

StAkE
10-29-2007, 23:58
ми да ти е гадно :grin:

quench
10-30-2007, 06:58
е тфа бешеееее гейско!!!!
явно е прочел хейтарската тема за него :smt002 .....
Хааха,пънкара се прави на интересен,като е създал същия като моя ник,но е сменил някоя моя буква вместо на латиница на кирилица :lol:

според мен това е твоето гузно алтер-его, което изживява мистифицираният краен катарзис на закрерпостеното ти свръх-его

8-)

Fagile
10-30-2007, 07:35
ми да ти е гадно :grin:

mani gi teq! qvno ne iskat da razberat

Вилхелм Лист
10-30-2007, 07:50
Най-ефективното лекарство срещу комунизма е куршума!

Eрнст Баркман
10-30-2007, 07:56
в това са се специализилари лекарите от СС

Владимир Илич Ленин
10-30-2007, 08:38
Вие сте болни хора, маняци.

InitialD
10-30-2007, 23:49
Вие сте болни хора, маняци.

НЕ!Ние сме реалисти и родолюбци!
А вие сте убийци на свещеници и разрушители на църкви и едновременно с това помагате на ислямофашистите!!! :evil:

quench
10-31-2007, 06:15
мне, вие сте лекета, които завират в лицето на хората по нагъл и лъжлив начин възвишени идеали, в които вие не вярвате, ето това сте

колкото до самата тема - безсмислено е да се обяснява на всеослушание това, което си говорих с някои потребители на ЛС, просто защото след дългият ми пост ще последва

"да ти е-б-а майката, комунист гаден, куршум за теб и в Дахау, ще те убием и после ще те погребем жив!"

и прочее

Kristallnacht
10-31-2007, 10:06
Вие сте болни хора, маняци.

НЕ!Ние сме реалисти и родолюбци!
А вие сте убийци на свещеници и разрушители на църкви и едновременно с това помагате на ислямофашистите!!! :evil:
Донякъде си прав.Но ако ти си в положението на иракчаните няма ли да излезеш и ти да се биеш срещу американците?Ако си в положението на виетнамците през 50т-те няма ли да се биеш срещу американците?Ако си в положението на афганистанците през 80-те няма ли да се биеш срещу съветските окупатори?Иракчани, виетнамци, афганистанци - всички те се борят за свободата си!Тях не ги обединява вярата, а националността!Вярата им е по-ксоро традиция.
Колкото крайни са ислямистите, толкова крайни са и християните!Толкова крайни че сръбските "православни" християни разрушавали хърватските католически християнски храмове по време на войната в Югославия!Християни и мюсюлмани - това е една и съща монета с две страни!

Momchence
10-31-2007, 23:19
В СССР ще строят паметник на Пушкин..търсят се идеи.
Първа идея: Пушкин седи и чете книгата на Сталин. Политически правилно но исторически неправилно..отхвърля се!
Втора идея: Сталин седи и чете писанията на Пушкин. Исторически правилно но политически неправилно..отхвърля се!
Трета идея: Сталин седи и чете книгата си. Политически правилно, исторически правилно..приема се!

loyal_88
11-01-2007, 01:07
Вие сте болни хора, маняци.

НЕ!Ние сме реалисти и родолюбци!
А вие сте убийци на свещеници и разрушители на църкви и едновременно с това помагате на ислямофашистите!!! :evil:
Донякъде си прав.Но ако ти си в положението на иракчаните няма ли да излезеш и ти да се биеш срещу американците?Ако си в положението на виетнамците през 50т-те няма ли да се биеш срещу американците?Ако си в положението на афганистанците през 80-те няма ли да се биеш срещу съветските окупатори?Иракчани, виетнамци, афганистанци - всички те се борят за свободата си!Тях не ги обединява вярата, а националността!Вярата им е по-ксоро традиция.
Колкото крайни са ислямистите, толкова крайни са и християните!Толкова крайни че сръбските "православни" християни разрушавали хърватските католически християнски храмове по време на войната в Югославия!Християни и мюсюлмани - това е една и съща монета с две страни! Съгласен съм за това, че всеки от изброените народи се бори за свободата си. Но ги обединява и вярата брат. Примерно в Ирак, където населението е от една и съща религиозна група е давало и още дава много повече отпор на американските окупатори, от колкото териториите със смесено религиозно население. Това е една от причините да се мразим и да се тъпчем взаимно, вместо, както преди 44та да си помагаме. Защото сега вярата в Бога вече я няма, а не нейно мясно си имаме разни тангристи, езичници, атеисти, сатанисти (въпреки, че е грях бих убил такъв...) и какви ли не. Забравихме за Господ и той забрави за нас...
А това, че Християни и мюсюлмани са една и съща монета с две страни е пълна глупост ;) Запознай се мъничко с Библията, мъничко с корана, мъничко с талмуда и ще видиш, че говорим за крайно противиположни неща :)
Със здраве

quench
11-01-2007, 05:37
сега, ако си говорим за директно тълкуване на Библията, Талмуда и Корана, то християните са не по-малко гадни копелета и кръвождани говеда

Талмуда и Тората садържат текстове, които определят водещата роля на евреите на земята по волята на Яхве - а всички другио народи им служат

Библията е заела текстове директно от скрижалите - четете и се кефете - там също е заложено яко бой, насилие и брутална власт

Корана съдържа текстове, които по смислово значение копират еврейските скрижали - но пък Шериата е изключително мъдро написан за времето си, като изключим жестоките наказания и самият правораздавателен процес, градящ се на съвестта на гражданите пред Аллах


та, не сме толкова различни - според мен всички имаме еднакви мотиви и нужди и прозиходжаме опт МЕ168А17

Kristallnacht
11-01-2007, 07:51
loyal_88, друже - юдаизма, християнството и исляма са трите най-големи религи и идват от една - юдейската вяра.Я сега си припомни в Стария завет за кой народ пишеше?Я сега си припомни как митрополита на София спаси евреите, с какви думи?Човека казал че те не могат да бъдат гонени от хората защото са БОГОИЗБРАН народ.Това ни учи Библията, това ни учи християнството.А ако си чел Талмуда ще разбереш кой подтиква евреите към унищожение на другите народи.А сега се сети как мюсюлманите направиха халифата си?А кръстоносните походи?Християнството учи да бъдем смирени, възхвалява слабите и ги поставя на пиедестал.Това добро ли е?Религията в течение на векове е спирала развитието на човечеството.Религията е нещо което трябва да бъде заменено с вярата в човека и земята.Защото човек не трябва да се осланя на някакви малоумни вярвания че бог ще го спаси, че бог ще го възнагради за смиреността му.Човек сам гради живота си, не бог.Религията е измислена за да контролира хората.Но хората вече не искат да бъдат контролирани, те имат разумна мисъл, те искат сами да определят живота си, а не някой друг! ;)

Eрнст Баркман
11-01-2007, 09:06
комунизма е най-голямото зло в историята !
поклон пред рицарите от Вафен СС !
които умряха в битка срущу вражеските пъчища пред тези млади хора които умряха в името на една нова Европа !;поклон ! :cry:

loyal_88
11-01-2007, 11:23
loyal_88, друже - юдаизма, християнството и исляма са трите най-големи религи и идват от една - юдейската вяра.Я сега си припомни в Стария завет за кой народ пишеше?Я сега си припомни как митрополита на София спаси евреите, с какви думи?Човека казал че те не могат да бъдат гонени от хората защото са БОГОИЗБРАН народ.Това ни учи Библията, това ни учи християнството.А ако си чел Талмуда ще разбереш кой подтиква евреите към унищожение на другите народи.А сега се сети как мюсюлманите направиха халифата си?А кръстоносните походи?Християнството учи да бъдем смирени, възхвалява слабите и ги поставя на пиедестал.Това добро ли е?Религията в течение на векове е спирала развитието на човечеството.Религията е нещо което трябва да бъде заменено с вярата в човека и земята.Защото човек не трябва да се осланя на някакви малоумни вярвания че бог ще го спаси, че бог ще го възнагради за смиреността му.Човек сам гради живота си, не бог.Религията е измислена за да контролира хората.Но хората вече не искат да бъдат контролирани, те имат разумна мисъл, те искат сами да определят живота си, а не някой друг! ;) Казваш, че религията е спирала развитието на човечеството. Е, сега като сме толкова развити, и вече всеки вярва само в себе си по-добре ли живеем? Като сме толкова разумни защо бачкаме от 9 до 5, и на края ни плащат жълти стотинки?
А между другото на село си имам една сабя от Балканската война. На нея предполагам се сещаш, че пише "Сь нами Богь"...а има и много молитви, които са за преди битка ;) Сам каза и за кръстоносците. Спомни си и за Свети Георги, който е бил войник, а почитан от църквата :) Така че смирението е въпрос по-скоро на тълкуване.

Kristallnacht
11-01-2007, 13:17
Друже, има развитие в науката, но това не означава, че живота ще стане по-добър.Щото то все по-нови и все по-точни оръжия правят ама хората още по-лесно ще измрат от тях.Трябва да се осъзнае човека за да може да разполага с това което има по най-добрия начин.Едно е да създадеш, друго е да знаеш как да използваш, а трето е да го направиш.
И Мохамед е почитан, ама той почва джихад.Ислямистите колят наред, кръстоносците колят наред...А нали знаеш като минават през балканите какво правят на християнското население?-Грабят и колят!Смешно и трагично става.
Нали знаеш историята около свети георги?Щото той и друг да беше пак все тая...То малко като принципа "врагът на моя враг е мой приятел".А дали е правилно?!

11-01-2007, 17:58
Значи всеки тук се изказва иключително неподготвено. Комунизмът на теория е утопия, повярвайте ми това е най-доброто управление което може да съществува, но дефакто не е станало така, все пак неможеш да създадеш рай с дяволи. Просто хората немогат да се подготвят за подобно управление - просто са некомпетентни. Сега чуш Сталин тук там, сталин драги ми господа е бил върховен диктатор на социалистическата империя СССР, което противоречи на цялата им идея, и така можем да си направим заключението че Сталин не е комунист. и неговите наследници също не са комунисти, изобщо истински комунизъм никога не е съществувал. Сега относно нацизмът... Това не е истинско управление, това си е военен режим. Ако смятате че през татово време нищо е нямало по магазините, вижте какво става в Германия, просто проверете какво става през 33-та. Голавната идея на НеСеДап е "пречистване" на германците, и че германската нация е най-великата сред нацийте. Това както разбирате няма нищо общо с икономиката на германия, с други думи вас какво ви топли ще има ли евреи няма ли, да не говорим колко пари са изгърмяни на фронта, и след войната какво мазало става, затова национало-социализмът може да бъде идеология, но не и реално оправляние!

Владимир Илич Ленин
11-02-2007, 09:42
От комунизъм никой не се е оплакал, освен фашистите.

Поздрави.

http://i.data.bg/07/11/02/642976_orig.jpg

Mooo6no
11-02-2007, 11:02
Това "бол" във болшевизъм да не идва от болен? :D Само трябва да измисля за "шеви".

Kristallnacht
11-02-2007, 13:15
Комунзима е признат за чумата на 20-и век от демократите така че не ми говори че се оплакват само фашисти.

Fagile
11-03-2007, 21:18
Mislq si, 4e temata be6e da obsudim kominzma, a ne da go opluem. Nqma kakvo da obsugdame kominzma, tui kato ste nekompetentni i burkate komunizma v BG s istinskia! E, mn sry ma nqkoi hora ne mogat da komentirat...

srpsko_1988
11-09-2007, 01:14
Да живее комунизъма! :-x :evil:

Fagile
11-09-2007, 14:32
:D

norge
12-17-2009, 12:05
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

Прочети "Дългата нощ на комунизма в България" на Георги Фотев. После пак си помисли.

dted
01-27-2010, 18:19
Вие дечица малки, сте деца на промените. Никой от Вас не е живял по времето на СОЦИАЛИЗМА в България. В България НЕ Е имало КОМУНИЗЪМ ! Имаше СОЦИАЛИЗЪМ ! Социализмът е преходен период от капитализъм (сегашното положение) към комунизъм. Вие всичките използвате тези термини без изобщо да си имате на идея какво означават.
Ще Ви предам малък урок (все пак съм професор ):
Капитализъм - В държавата имаме група от хора, които са придобили по незнайно какъв начин купчини с пари ( демек нарко- босове и т.н.) и те Експлоатират малките човечета ( т.е. НИЕ). Нека всеки се замисли от Вас по младите за проблемите на истинският живот. Все пак вие още сте в една фантазия изградена изцяло от вашите родители.
Социализъм - Преходен период, който преди години целеше преобразяването на мисленето на хората. За да може мисленето от егоцентрично да се превърне във общо. Във България не е имало и социализъм. Всичко е било една огромна манипулация с шеф диригент Другаря Тодор Живков.

Комунизъм ( не е имало никъде и за сега няма изгледи да бъде постигнат в скоро време ) Това е строй при който човека живее в роботизиран свят и не мисли за работа а е обзет изцяло от изкуството. В този свят човекът е творец . Всички човешки нужди биват задоволявани от машини аи хората не се стремят към припечелване на пари а към духовно извисяване. Това никога не го е имало. Докато има пари - комунизъм няма !

Това беше от мен скъпи деца. и помнете, че във всяка ябълка по правило дреме една огризка .

bowman
01-30-2010, 20:26
Комунизмът е създаден "за да бъде властта в ръцете на народа".Но последствията от него са много разрушителни.Според мен,ако нямаше комунизъм нямаше да се случи "събитието в Чернобил през 1986".Това,което се случи беше резултат от недоглеждане,бързане и неспособността на някои хора в тогаващния СССР да настигнат по възможност по-бързо "дивият капитализъм".За това презирам тези хора и както е казал Хитлер:"Комунистите са нисша раса."

ZipFail
01-31-2010, 03:11
Чернобил е най-малкото последствие от комунизма.. :)

ivanstef
01-31-2010, 10:34
Мога само да викажа че 80% от вас не правят разлика межди комунист и БСП. Това само говори колко ста зле. Отделно пра дядо ми (Цвятко Радойнов) когато нещата са упрели до кокала.... абе какво да ви разправям само като чета коментарите ви и ми се повръща...

ZipFail
01-31-2010, 20:21
Квото и да говориш БСП е прекия наследник на БКП ;)

То и неонацисти и НСДАП не е еднакво, ама разликата не е огромна ;)

Wildchildd
02-02-2010, 07:30
http://templar.blog.bg/politika/2010/02/01/cyrvuli-i-botushi.484255

ivanstef
02-02-2010, 10:37
Квото и да говориш БСП е прекия наследник на БКП ;)

То и неонацисти и НСДАП не е еднакво, ама разликата не е огромна ;)

Ето нали за това ви казвам. Всички така говорят аз аз слушам нещата от първа ръка. Да не би оня педа л Станишката да е някъв комунист. Те са като СДС-то. Там са поваче (разсърдени комунисти).

DrugarqM
02-04-2010, 08:18
Квото и да говориш БСП е прекия наследник на БКП ;)

То и неонацисти и НСДАП не е еднакво, ама разликата не е огромна ;)

Ето нали за това ви казвам. Всички така говорят аз аз слушам нещата от първа ръка. Да не би оня педа л Станишката да е някъв комунист. Те са като СДС-то. Там са поваче (разсърдени комунисти).

Напълно съм съгласен с тебе Другарю Стефанов :) :) :)

Wildchildd
02-04-2010, 13:23
Другари, прочетете статията, която съм пуснал и тогава си развивайте теорийте.Нема комунисти с идеали, всички сте с черни души.
Слухтене,завист и злоба - това сте правили и ще го правите винаги.

А Станишката е типичният комунист, леке с амбиции.Такива са били георги димитров, тодор живков и другата червена гмеж.

amk933
02-05-2010, 02:14
Другари, прочетете статията, която съм пуснал и тогава си развивайте теорийте.Нема комунисти с идеали, всички сте с черни души.
Слухтене,завист и злоба - това сте правили и ще го правите винаги.

А Станишката е типичният комунист, леке с амбиции.Такива са били георги димитров, тодор живков и другата червена гмеж.

Подкрепям.

Няма по-порочна за икономиката на една страна идеология от комунизма. ;)

bulgarian1878
02-05-2010, 20:02
Разликата между БКП и БСП е, че БКП са се целували по устите по партийните събирания, а в БСП си целуват задниците.

amk933
02-05-2010, 20:25
Разликата между БКП и БСП е, че БКП са се целували по устите по партийните събирания, а в БСП си целуват задниците.

И не само си ги целуват, ако съдим по Станишев. :(

ivanstef
02-12-2010, 10:22
Разликата между БКП и БСП е, че БКП са се целували по устите по партийните събирания, а в БСП си целуват задниците.

И не само си ги целуват, ако съдим по Станишев. :(

За 100-тен път ви казвам че няма нищо общо между БКП и БСП. Спрете да ръсите глупости. БСП е партия която печели избиратели на гърба на БКП. Хората вярват като вас че те са същите и ще има помогнат да се оправят. Ето за това ви казвам че няма нищо общо и начинът по който се залъгвате говори че и вие сте паднали в капана на тъпите БСП-арчета.

svobodnaevropa
02-12-2010, 12:17
Разликата между БКП и БСП е, че БКП са се целували по устите по партийните събирания, а в БСП си целуват задниците.

И не само си ги целуват, ако съдим по Станишев. :(

За 100-тен път ви казвам че няма нищо общо между БКП и БСП. Спрете да ръсите глупости. БСП е партия която печели избиратели на гърба на БКП. Хората вярват като вас че те са същите и ще има помогнат да се оправят. Ето за това ви казвам че няма нищо общо и начинът по който се залъгвате говори че и вие сте паднали в капана на тъпите БСП-арчета.

E то това е основната цел на БСП . Те трябва да представляват единствената "лява" алтернатива в България . За тях е по-важно да отстраняват по-малките истински леви сили от колкото да са опозиция на десните .

bulgarian1878
02-13-2010, 20:27
Не ми давай акъл, че напоследък много многознайковци станахте.

Пък и най-вече не ми говори в какво вярвам и в какво не, те фактите си говорят прекалено много.

БКП едно време и БСП сега нямат никаква разлика.

svobodnaevropa
02-13-2010, 20:45
Не ми давай акъл, че напоследък много многознайковци станахте.

Пък и най-вече не ми говори в какво вярвам и в какво не, те фактите си говорят прекалено много.

БКП едно време и БСП сега нямат никаква разлика.


Фактите си говорят сами за себе си ;) Разлика между държавна собственост и частна няма ?

amk933
02-13-2010, 21:16
^Ъъъъъ...то дори и в Китай, където политическия (не икономическия!) режим е комунизъм има частна собственост. Нещо не схванах какво се опита да кажеш с това... :?

korabnia
02-15-2010, 20:29
Не ми давай акъл, че напоследък много многознайковци станахте.

Пък и най-вече не ми говори в какво вярвам и в какво не, те фактите си говорят прекалено много.

БКП едно време и БСП сега нямат никаква разлика.

Зависи за каква разлика се говори. По принцип да няма, но ако се замисли има защото почти вече по нищо не си приличат. Говорим като идеии и възтгледи.

bulgarian1878
02-28-2010, 19:23
Ами приятел, естествено, че зависи за какво говорим. Но запознатите и разумните хора разбират какво имам в предвид. А онези, които само си мислят, че са запознати ще намерят с какво да се направят на интересни, знаеш... :D

trustN0body
03-01-2010, 00:01
Седемте чудеса на социализма:
1. Всички имаха работни места.
2. Въпреки че всички имаха работни места — никой не работеше.
3. Въпреки че никой не работеше — планът се изпълняваше 100%.
4. Въпреки че планът се изпълняваше 100% — в магазините нямаше нищо
5. Въпреки че в магазините нямаше нищо — всички имаха всичко
6.... Въпреки че всички имаха всичко — всички крадяха.
7. Въпреки че всички крадяха — имаше за всички

amk933
03-01-2010, 14:40
Седемте чудеса на социализма:
1. Всички имаха работни места.
2. Въпреки че всички имаха работни места — никой не работеше.
3. Въпреки че никой не работеше — планът се изпълняваше 100%.
4. Въпреки че планът се изпълняваше 100% — в магазините нямаше нищо
5. Въпреки че в магазините нямаше нищо — всички имаха всичко
6.... Въпреки че всички имаха всичко — всички крадяха.
7. Въпреки че всички крадяха — имаше за всички
+

8. Въпреки че имаше за всички, в Китай над 20 милиона умряха от глад... 8-)

Nam3less3
03-01-2010, 15:58
Седемте чудеса на социализма:
1. Всички имаха работни места.
2. Въпреки че всички имаха работни места — никой не работеше.
3. Въпреки че никой не работеше — планът се изпълняваше 100%.
4. Въпреки че планът се изпълняваше 100% — в магазините нямаше нищо
5. Въпреки че в магазините нямаше нищо — всички имаха всичко
6.... Въпреки че всички имаха всичко — всички крадяха.
7. Въпреки че всички крадяха — имаше за всички
+

8. Въпреки че имаше за всички, в Китай над 20 милиона умряха от глад... 8-)Ако става въпрос за комунизъм-капитализъм, според мен в Китай е второто. Всъщност всички комунистически партии, управлявали някога, за червени капиталисти.

Chacho
03-09-2010, 00:27
Аз не мога да разбера, тук тачите някакви идеални възгледи на комунизма, сякаш това е постижимо. То демокрацията ни си е също много хубава, в чистия вид без корупцията и високата престъпност. Но идеално в този свят няма, има реално и се стремим към усъвършенстване.

А при комунизма има за всички и всички са равни, просто защото които не споделят вижданията биват избити. Много се радвам, че има хора, които да черпят от компетентни източници, но на вас може би не ви се налага, да ходите да мълчите по 30 минути над гробовете на "компетентната част" от родата си, които са загинали по комунистическите лагери. И не ми пробутвайте смрадта за висшите идеали на режима. Ще го върнете съвсем оптимистично и съвсем оптимистично другомислещите просто ще бъдат потискани или изтребвани.

И още нещо. Поне днешно време дали ще си тъп, или образован е въпрос на ЛИЧЕН избор, не на чужд. Днес, ако ти вземе някой мястото във някой ВУЗ, защото си е платил, то по онова време хората не са влизали, защото лелите на бабите на чичовците им са били германки.

Като заключение ще кажа, че равенството между всички и благата за всеки е примамлива идея, която може да се реализира и вследствие на еволюцията на демокрацията, която цял свят гради. А комунизма е чудесен, стига да си остане в произведенията на Вапцаров.

infern00
03-19-2010, 17:38
Не знам какво разбирате под комунизъм,но комунизмът не е политическа,а икономическа теория.Маркс,Ленин и Сталин нямат нищо общо с този комунизъм.Тяхното е болшевизъм.Истинският комунизъм може да бъде само безвластен.
Относно отпадането на частната собственост не означава,че няма да има собственост.Просто ще има лична.
Частната представлява големите фабрики и предприятия да минат в ръцете на работниците.
Правете разлика м/у частна и лична собственост.

it_ends_tonight_
03-19-2010, 19:22
Какво му обсъждате на комунизма, след като повече от половната ( да не казвам всички, че ся ще се покаже някой, който ще е роден 87 , от което бих могла да го питам кво прави в тийн форум, но дори и да го питам, той първо ще ме е оборил много жестоко ) не сте живели по бай Тошово време и всичко, което знаете, е от историята, от книгите, от телевизията, която много често спекулира всичко и си противоречи, защото всяко следващо предаване за комунизма представя съвсем различна гледна точка... Тва е тъпо. Комунизма вече не е факт - факт е 'домекрацията'. Обсъдете нея... Обсъдете защо аджеба в България има турска партия.. Нали в конституцията ни пише, че не може да има други етнически партии? Обсъдете новините на турски. Обсъдете актуални проблеми като споровете между Дянков и Първанов, вижте какво прави Кристалина Георгиева...

infern00
03-20-2010, 12:46
Комунизмът като идеология може да си се обсъжда вечно.Иначе ДПС,колкото и гадно да звучи не е противоконституционна,защ то не се води етническа.В нея има и българи.
Новините на турски,както виждате скоро не виждам да се премахнат.По-лошото е,че изселниците в Турция искат да ги премахнем и да им пуснем цял канал на "майчиния им език".
Относно Дянков и Първанов,това е една жива постановка.В момента има толкова проблеми за решаване в страната ни,а медиите от 3 седмици насам ме занимават с тия двамата палячовци.Целта е да се отвлича вниманието от основните проблеми.
Прочетете анти-кризисната програма на Дянков и ще ви настръхнат косите.

yakuza_
03-20-2010, 18:18
Тея новини са има няма около 5 мин. съмнява ме някои да са седнали да ги гледат. А тея какво се занимават с президента не знам, само гледат как да замажат очите на хората, защото в момента са се панирали и не знаят как да измислят начин да излязат от кризата... А от комунизма, по това което са ми разказвали роднини, познати, от него хубави неща, не са видели.

MimiKalcheff93
03-21-2010, 11:41
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

Аз съм твърдо ПРОТИВ комунизма със всички му възгледи и т.н.
Семейството ми е било достатъчно тормозено от комунистите , заради брата на дядо ми който е имал смъртна присъда по 7 точки от тогаващната конституция.Заради разни болни мозъци и криворазбрани идеи и ценности ,ако е имало изобщо ценности тогава...... Било си е жив ад! 93-та съм родена и се радвам ,че този период от политиката не ме е хванал!!!! Това са си същите идеи на Хитлер само ,че с'' комунистическо'' име в България....

partizan
04-06-2010, 14:45
Като чета тази тема разбирам, че и двете страни в спора комунистите и антикомунистите са толкова запознати с комунизма колкото аз с ядрената физика :D :grin:
Видях че е ставало дума за Гулаг, най-голямата историческа манипулация с която антикомунистите целят да дескреминират комунизма. За това ще пусна един материал по тази тема :)
П.П. Форума не ми позволява да пускам още линкове затова няма как да ви дам линк към един по-подробен материал свързан с темата Гулаг.
Ако имате някви въпроси по темата питайте, и също ако имате спрямо и комунизма (приемам и плуенета с радост ще ги оборя ;) )
Поредната грандиозна лъжа"Колкото по-голяма е една лъжа толкова тя е по-невероятна и следователно е по-лесно да се приеме като истина." - Гьобелс

Умопомрачително е, как огромни глупости се тиражират масово и как хората се хващат, вярват им и ги повтарят. Става дума разбира се отново за пропаганда. Много черна и много гнусна. Става дума за една от дежурните теми – жертвите на Сталин (комунизма). Вероятно могат да се намерят много източници от западни „учени” които са броили жертвите на Сталин. Аз ще се посоча един обобщаващ източник който се набива на очи – книгата „Речник на масовите убийства” (1) от Гунар Хайнзон, професор в университета в Бремен, факултет по Науки за човека и здравето (Fachbereich Human - und Gesundheitswissenschaften). Та в това книжле се въртят цифри между 20 и 60 милиона жертви на масовите репресии на Сталин (Солженицин посочвал 66 милиона!). Цифрите са стряскащи но човек може да ги възприеме само ако не мисли или ако е пристрастен. Но за поддържането на такава очебийна лъжа освен глупост е необходима още и чиста злоба.

Една смехотворна и жалка лъжа

По Сталиново време населението на СССР е около 190 милиона. Ако вземем цифрата 60 милиона за вярна то в рамките на 24 години едва ли не всеки трети е бил убит. Като се има в предвид, че семействата тогава са наброявали 5-10 души то дори да приемем цифрата 20 милиона пак от всяко семейство се пада поне един убит или репресиран. Всичко това обаче минава незабелязано за народа. На народа „не се казва”. Крие се. Едва Хрушчов на XXтия конгрес на КПСС (25ти февруари 1956та) го обявява и то пак не се публикува. Публикува се едва през 1989та година (2). Как може това да мине незабелязано? Между 1/10 и 1/3 от населението е репресирано или изтребено и никой не забелязва и никой не се съпротивлява. Представяте ли си каква глупост е това? Съветския съюз губи като минимум 23 милиона души (извън жертвите на Сталин!) през Втората световна война, а общо участвалите във войната са около 40 милиона и във всяко семейство има участник във войната, в повечето семейства има убит човек, а в някой семейства по няколко убити включително до всички мъже. Това за руснаците е толкова очевидно. Инвалидите от войната са ежедневие в следвоенните години, но същия брой репресирани са някак си изчезнали и станали невидими и дори членовете на семействата им не са забелязали, че ги няма?!?! Представяте ли си глупостта? Но в същото време за жертвите на Сталин „историци се колебаят между 20 и 40 милиона” (3)?!? Ами това е все едно да кажете, че руснаците не са забелязали Втората световна война.

Или може би са депортирани? Поставени в лагери и заставени да работят където и са измрели? Да оставим настрана, че всичко това е минало незабелязано за роднините и съседите им. Пак през войната 10 милиона се евакуират в тила, и това е явление което всички помнят. Но преселението на 20 или 40 милиона остава незабелязано. 40 милиона – тогава това е населението на Беларус и Украйна взети заедно. Представяте ли си какво обезлюдяване би настъпило ако такова количество хора бяха депортирани или избити? Дори по-скромната цифра от 8-9 милиона лагерници е неправдоподобна.

После, къде са тия лагери в които са държани 8 до 40 милиона души? Това са от една до 5 българии! От един до пет пъти град Москва (сегашния, 10 пъти тогавашния). Къде са пътищата по които са транспортирани тия хора и с какво са транспортирани? Къде са самите лагери? Няма ги. Германците изтребват около 13 милиона души в концентрационните си лагери и за това са им били необходими около 1600 лагера, десетки от които са не само известни, ами в момента са музеи които всеки може да посети (4). И забележете, немците преимуществено са избивали хората, иначе е трябвало да се грижат за тях, да ги хранят поят и да им осигуряват място за работа и спане. Къде са руските лагери? Във фантазиите на антикомунистите. Три бараки на кръст. И в тях се били събрали 8 до 40 милиона души.

Представяте ли си как се извършват 20 или 40 милиона ареста за 24 години? Та това са минимум по около милион на година и по 3000 на ден. Колко души са необходими за да охраняват 20 милиона затворници? Къде са тия пазачи? Къде са семействата им? Какво са работили тия лагерници? Как са се снабдявали с храна някъде си в тайгата без пътища. Къде са масовите гробове? На 8 до 40 милиона? Няма ги? И няма да се появят, защото масовите репресии на Сталин са една злонамерена лъжа. Мисля, че тези аргументи дори и в този си вид вече са достатъчно убедителни. С по-големи подробности и още по убедително те са разяснени от П. Краснов (5, 6).

Колко е истинския брой на затворниците и убитите при Сталин?

Все още можете да чуете „критики” защо не се били отворели архивите за да се види колко наистина са жертвите на Сталин. Архивите отдавна са отворени (7, включително за чужденци. Само че цифрите в тях са много по-различни от тия които антикомунистите измислят. Подробна статистика на затворниците е дадена от Игорь Пыхалов (7). От нея се вижда че в периода 1921-1954 осъдените на смърт са 799.455, на лишаване от свобода са 2.634.397, на заточение 765.180, общо 4.199.032 души за период от 23 години. За никакви десетки милиони не може да става дума, а осъдените на смърт дори са под милион. Освен това детайлния преглед на документите показва че повечето затворници са били криминални престъпници, а делът „репресираните” е бил по-малко от 1/3. При това въпроса дали все пак „репресираните” не са извършили наистина противодържавно деяние не се разглежда въобще. По някаква безумна причина се считат за невинни. (Чичо сам, лъжеца, така казва. Причината наистина е безумна.) Данните сочат още и че смъртността в затворите (лагерите) е била ниска и се е движила в рамките около и най-често под 2%. Изключение правят годините 1942 и 1943 когато смъртността достига до 10% и дори 20%, но при ангажимента за западния фронт затворниците естествено са се оказали последна грижа. Така многомилионните масови сталински репресии се оказват един тотален пропаганден мит.

Много ли са затворниците по Сталиново време?

Максималния брой затворници по сталиново време е през 1950та година – 1546 души на 100 хиляди души от населението. В края на 1999та за САЩ този показател е 747 на 100 хиляди души (7). Нека осъвременим справката. Според Бюрото за юридическа статистика на САЩ общия брой затворници са 258 на 100 хиляди в затвори до 1 година и 770 на 100 хиляди с дългосрочни присъди. Общо това прави 1028 затворника на 100.000 души. Дори да не отчитаме затворените под 1 година затворниците в САЩ пак са само наполовина от максимума при Сталин. При това, в САЩ това са затворници сега, в мирно време през 2008ма година, докато СССР през 20те до 40те е атакуван от всички страни и почти по всички граници. Финландия напада Съветска Русия през 1921 година. В периода 1933-36 година Япония организира над 2300 въоръжени стълкновения по границата на СССР с Китай. Англия организира диверсии с подставени бойци (басмачи) в средна Азия, главно от територията на Афганистан. Всички съседи на СССР са крояли планове за отнемане на територии от него. Най-накрая идва и Втората световна война, а война без шпионаж не се започва и активира всички врагове на съветите желаещи връщането на стария режим. Така че общо взето учудващо е как затворниците по сталиново време са толкова малко в сравнение със тези на САЩ в мирно време.

Кратко сравнение

Така се оказва, че убитите по времето на Сталин са под един милион. Към тях обаче следва да добавим около 7 милиона жертви на голодомора в целия СССР, но това не са преднамерени жертви. В крайна сметка в СССР се извършва грандиозна социална и икономическа иновация за пръв път в света и никой не е знаел отнапред какво и как точно трябва да стане. Това е отделна тема която е също източник на злостна пропаганда и на която ще се спра в друг текст. Към жертвите на СССР можем да добавим тези от войната в Афганистан – около 1 милион. Така общо се получават около 9 милиона. Като основната тежест се пада на голодомора. Жертвите само от Виетнамската война на САЩ са около 6.5-7 милиона над (4 милиона цивилни! включвайки 600.000 камбоджанци) (9). Корейската война - 3.6 милиона. Ембаргото срещу Ирак след войната в залива – 1 милион. Още един милион иракчани в настоящата война в Ирак. Броя на жертвите на НАТО в Афганистан е неясен. Сухарто – антикомунист, подкрепян и въоръжаван от САЩ и запада – 2 милиона. Да оставим настрана, че жертвите на втората световна война също следва да се припишат на капитализма. Както ще покажа в следващ текст капитализма, расизма, национализма и крайната му форма фашизма имат обща етична основа – неравеството на хората, която е противоположна на социалистическата и комунистическата етика. Това добавя около 60 милиона жертви на сметката на капитализма. Жертвите на поддържаните от САЩ и запада хунти в Латинска Америка са около половин милион. Атомните бомби в Хирошима и Нагасаки – съвсем безсмислено употребени – 400 000 жертви. Като теглим чертата се получава 14-15 милиона жертви на капитализма от Втората световна война насам като жертвите на последната не са включени, срещу 9 милиона за СССР като 7 от тях са преди Втората световна война и са непреднамерени. При това СССР се бореше за по-справедлив свят, за свобода и достойно съществуване. За какво се бореше САЩ във Виетнам? САЩ е провел около 200 въоръжени операции в чужди страни между Втората световна война и 11ти септември 2001ва година (10), СССР – под 20. Но СССР е „Империя на злото”, а САЩ - не. Защо никой не припомня непрекъснато на САЩ за жертвите от Виетнам, Ирак и Латинска Америка? За какво се бори САЩ сега? Измисля си врагове за да води агресивни завоевателни войни с цел грабеж на природни ресурси.

Злонамерена пропаганда от най-високо ниво

За запада обаче истината няма никакво значение. През септември 2008 Европейския парламент приема писмена декларация обвяваща 23 август като ден на възпоминание на жертвите на сталинизма и хитлеризма (11). Забележете, сталинизма е на първо място! Едва ли може да има по-голямо историческо извращение от това. Един леко завишен брой затворници в размирен период на една новообразуваща се държава се поставя наравно с масовото преднамерено и идеологически обосновавано изтребление на цели националности и предизвикването на най-унищожителната война в историята на човечеството. Защо? Защо това се прави? С пропагандна цел разбира се. За да не им идва никога на хората на ум отново за социализъм и справедливост. За да смачкат духа на руския народ – най-многобройния народ опитал се да вземе съдбата си в ръцете си и дал надежда на народите по целия свят. Йезуитщината е върховна. Две напълно противоположни идеологии нацизма и социализма се поставят една до друга и се осъждат заедно. Такива са методите на хуманния запад. Лъжата преди всичко. А ако си с нова кола, вратовръзка и лъснати обувки всички ще ти вярват и особено ако лъжата е грандиозна, както е казал Гьобелс. Това са нашите нови съюзници. От тях вземаме пример. Защо се учудвате тогава, че резултатите ни са такива каквото са?

Заключение

Мисля, че е ясно, че масовите сталински репресии са мит, пропагандна лъжа. Мит съчинен и поддържан напълно злонамерено. Мит който е част от кампанията за злепоставяне на съветския социализъм и на социализма въобще, част от Студената война, част от войната на капитализма срещу човечеството и социалния прогрес. Мит който има за цел да сломи духа преди всичко на руснаците. На руския народ който изобрети нова функционираща икономическа система, която все още държи рекорда по икономически растеж. Система която в рамките на едно поколение преживя най-тежката война в историята и въпреки това успя да осъществи индустриализация каквато капитализма е градил повече от 100 години и то с помощта на колониално подтисничество. Това е непростимо. То може да бъде унищожено само с лъжи.


26 април 2009; kihano

(1) Гунар Хайнзон „Речник на масовите убийства” (1998), Бремен” Професора понякога се представя и като член на Институт за сравнително изследване на геноцида на името на Рафаел Лемкин (Raphael-Lemkin-Institute for Comparative Genocide Research). За този кръжец просъществувал от 1995 то 2000 година и затворен поради липса на финансиране наименованието „институт” е твърде пресилено. Освен това не личи да се е занимавал със сталинизъм. Самия професор Хайнзон е доста компрометиран сред колегите си и сред историците, главно поради това, че твърде фриволно интерпретира фактите. Сами можем да се убедим в това по глупостите които е написал за Сталин.
(2) Никита Сергеевич Хрушчов, „О культе личности и его последствиях. Доклад XX съезду КПСС” , Известия КПСС, 1989 г. No 3.
(3) Гунар Хайнзон из „Речник на масовите убийства”
(4)
(5) П. Краснов, „Миф о массовых репрессиях. Часть I”
(6) П. Краснов, "Миф о массовых репрессиях. Часть II”
(7) Игорь Пыхалов, „КАКОВЫ МАСШТАБЫ "СТАЛИНСКИХ РЕПРЕССИЙ"?”
( Виктор Земсков, „К вопросу о масштабах репрессий в СССР”
(9)
(10) Гор Видал, „Вечна война за вечен мир” ИК "Анимар " (2003)
(11) MEPs adopt written declaration on the proclamation of 23 August as European Day of Remembrance for Victims of Stalinism

gir
04-07-2010, 11:19
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

1. Може и да е най-светъл, но зависи от гледната точка. Някои хора не искат да живеят комунистически и всичко да им е общо. Знае се, че при комунизма даже няма да има семейство, а всеки ще е мъж/жена на всеки. Не мисля, че ще има много желаещи.

2. Кой и какво е бъдещето като се говори убедено на 100 % ми звучи като фатализъм. Няма нищо задължително.

3. Не е ясно как всички ще се изравнят и как няма да има капиталисти-експлоататори. Пак звучи фаталистично, направо религиозно.

Chacho
04-07-2010, 13:44
Другари, комунизма е най-светлия строй на света и той е бъдещето на човешката цивилизация. Скоро всички ще са равни и няма да има капиталисти, които да ги експлоатират :)

1. Може и да е най-светъл, но зависи от гледната точка. Някои хора не искат да живеят комунистически и всичко да им е общо. Знае се, че при комунизма даже няма да има семейство, а всеки ще е мъж/жена на всеки. Не мисля, че ще има много желаещи.

2. Кой и какво е бъдещето като се говори убедено на 100 % ми звучи като фатализъм. Няма нищо задължително.

3. Не е ясно как всички ще се изравнят и как няма да има капиталисти-експлоататори. Пак звучи фаталистично, направо религиозно.

Всеки ще е мъж/жена на всеки? :-o

gir
04-07-2010, 19:51
Ами да. Нямало да има семейства, държава, полиция...всичко ще е общо и ще сме си общи. Примерно ти ще си за всяка жена, която те поиска и ти ще имаш всички жени, които искаш...Такава една теория, ама не ми се вярва да се получи...

partizan
04-08-2010, 17:13
gir хахаха какъв е тоя комунизъм бе момче всичко общо без семейства всички жени са общи хахаха

Cybershot
04-08-2010, 19:45
амииии комунизма
На теория добро, ама практиката му куца :D

Chacho
04-09-2010, 14:03
Ами да. Нямало да има семейства, държава, полиция...всичко ще е общо и ще сме си общи. Примерно ти ще си за всяка жена, която те поиска и ти ще имаш всички жени, които искаш...Такава една теория, ама не ми се вярва да се получи...

Има разлика между оргия и комунизъм. :D

Cybershot, право казано. Същото май важи и за демокрацията. :>

gir
04-09-2010, 15:13
gir хахаха какъв е тоя комунизъм бе момче всичко общо без семейства всички жени са общи хахаха

Комунизъм, комуна, общо, общност са сродни понятия. Да, според Маркс и Енгелс, семейството няма да съществува при комунизма, нито държавата и всички ще са в комунизъм, общност. Така че всеки ще си се чука с всеки, в общи линии. Защото няма да има лична собственост. Както няма да може да кажеш, че една нива е само твоя така и няма да може да казваш "това е моята жена". Жената няма да е ничия и ще е обща, както и мъжа, разбира се.
По такива едни причини аз не съм комунист, а съм само социалист. Вярвам, че може да се изгради социално до социалистическо общество, ама за комунизъм няма нито желание, нито нагласи, нито ресурси...

gir
04-09-2010, 15:17
амииии комунизма
На теория добро, ама практиката му куца :D

Абе, ако вникнеш в теорията ще видиш, че много неща не са добре...Всеки си иска да си има нещо лично, а не да ползва само общи неща, нали? Ето защо аз съм на мнение, че най-доброто е социалното, социалистическо общество, когато всеки си има и лично, а има и общо. Така всеки е щастлив и доволен, а и нещата са по-свободни.

gir
04-09-2010, 15:20
Ами да. Нямало да има семейства, държава, полиция...всичко ще е общо и ще сме си общи. Примерно ти ще си за всяка жена, която те поиска и ти ще имаш всички жени, които искаш...Такава една теория, ама не ми се вярва да се получи...

Има разлика между оргия и комунизъм. :D

Cybershot, право казано. Същото май важи и за демокрацията. :>

Разбира се, че има разлика, но Маркс и Енгелс твърдят, че няма да има държава, няма да има и семейство и всичко ще е общо. Това е пълният комунизъм. Тая работа трудно ще я бъде. Имало е разни случаи по острови с разни недоразвити туземци, както си я има и в еврейските кибуци. Така че принципно не е невъзможна, но...на практика бая изменения ще трябват и преобразувание на общественото съзнание, за да можеш да приемеш това...Е, ако вече го има и се родиш там...от бебе свикваш и много-много не ти пука...,ама няма база и ресурс за изграждането му...

Rot
04-10-2010, 01:35
Никъде по света е нямало комунизъм, никога. Нито в СССР, нито в Китай, нито в родното ви село. Четете манифеста и бележките на Ленин. Да, комунизма е невъзможен - на този етап.

gir
04-10-2010, 08:32
Никъде по света е нямало комунизъм, никога. Нито в СССР, нито в Китай, нито в родното ви село. Четете манифеста и бележките на Ленин. Да, комунизма е невъзможен - на този етап.

Ленин е по-късно звено в еволюцията на комунистическата идея. При Ленин се въвеждат ограничения в сексуалния морал и въобще цялата идея за семейството придобива нещо подобно на това, което се разбира и до днес. Самият Ленин при спор с комунисти, които са поддържали свободния секс (вкл. и жени сред тях) казва, че "сексът не е като да изпиеш една чаша вода". Любов се искало, чувства и пр.
Аз лично не съм съгласен с това. Не отговаря на действителната природа на човека, който може да си яде, пие, секси и пр. , и със, и без любов...
Комунизъм има в еврейските кибуци. Намерете в нет-а за тях и четете как живеят хората там - всичко общо и се работи здраво.

Rot
04-10-2010, 09:10
Ленин внася необходими ограничения в няколко аспекта, все пак да не забравяме за кой период от историята говорим и какво е мисленето на хората. Говорим за морал, дисциплина, прочее прочее характерни за Съветския...
С внесеното от Ленин, комунизма става малко по-възможен в рамките на една държава като горе споменатата, поне аз така го виждам.

gir
04-10-2010, 11:18
Ленин внася необходими ограничения в няколко аспекта, все пак да не забравяме за кой период от историята говорим и какво е мисленето на хората. Говорим за морал, дисциплина, прочее прочее характерни за Съветския...
С внесеното от Ленин, комунизма става малко по-възможен в рамките на една държава като горе споменатата, поне аз така го виждам.

Ами с какво мислене са? Доста от тях са били сексуално-разкрепостени, повече и от някои тийнове в тоя форум.
Да, Ленин променя и това, че комунизмът изведнъж ще победи по целия свят и настоява, че той може да се изгради само в Русия, по-късно, към края на своя живот, казва че, ако не победи в развивите, капиталистически страни, Русия няма да има ресурса да се справи с построяването му.
Да не забравяме и нещо, че в СССР комунизъм не е имало, а ДЪРЖАВЕН КАПИТАЛИЗЪМ

Rot
04-10-2010, 12:10
Да не забравяме и нещо, че в СССР комунизъм не е имало, а ДЪРЖАВЕН КАПИТАЛИЗЪМ

Радвам се, че в този форум има хора, които имат представа за истинската история.

gir
04-10-2010, 12:32
Да не забравяме и нещо, че в СССР комунизъм не е имало, а ДЪРЖАВЕН КАПИТАЛИЗЪМ

Радвам се, че в този форум има хора, които имат представа за истинската история.

Ами даже и учени има, които не са разбрали историята. Откъм същинската гледната точка на Марксизма-Енгелсизма държавата като вземе и одържави всичко просто става един-единствен монополист-капиталист. Хората са й наемни работници...Да не говорим за обуржоазяването на комунистите по върховете и превръщането им в обикновена "червена" буржуазия. Така че България, СССР и др. са си живели при държавен капитализъм, а са го възприемали като социализъм или комунизъм...

Rot
04-10-2010, 13:30
А като прибавим и наличието на номенклатурата и отиде работническата класа на майната си :)

Diam0nD
04-21-2010, 22:48
gir навсякъде наспамил неадекватните ,необмислени и НЕвярни постове и май се взема за интелектуалец :lol: :lol: :lol: