PDA

View Full Version : известни личности.



kalinadelinda
10-24-2007, 15:33
по английски трябва да пиша за 2 известни личности моля ви дакте предложения кои да са и ако знаете по нещо за тях аз ще си го преведа много ви благодаря за помощта предварително :idea: :idea: :idea:

mon4eto
10-24-2007, 15:38
Emi napi6i v google imenata na teq li4nosti det si izbere6 i 6te ti izleze mnogo informaciq za tqh ta daje moje6 da potarsi6 v wikipediq i 6te si go ima6 gotovo napisano na angl :lol:

Presley
10-24-2007, 15:54
Emi napi6i v google imenata na teq li4nosti det si izbere6 i 6te ti izleze mnogo informaciq za tqh ta daje moje6 da potarsi6 v wikipediq i 6te si go ima6 gotovo napisano na angl :lol:
:!:

kalinadelinda
10-24-2007, 17:11
po-golqm problem mi e za kogo da pisa a info se namira no ne moga da izbera za kogo

tItEufFf
10-24-2007, 17:30
po-golqm problem mi e za kogo da pisa a info se namira no ne moga da izbera za kogo

толкова много има...пиши за някой певец, актриса...

Джесика Алба, Рияна, Кристина Агилера, Сиара, Алия, Хилари Дъф и др.
Орландо Блум, Кани Уест, Ти Ай, Брад Пит, Зак Ефрън.....

kalinadelinda
10-24-2007, 18:24
mersi

ArTanDra
10-24-2007, 18:45
po-golqm problem mi e za kogo da pisa a info se namira no ne moga da izbera za kogo

толкова много има...пиши за някой певец, актриса...

Джесика Алба, Рияна, Кристина Агилера, Сиара, Алия, Хилари Дъф и др.
Орландо Блум, Кани Уест, Ти Ай, Брад Пит, Зак Ефрън.....

Кажи ми , че се шегуваш :?: Пиши за Хитлер :-D , може и за Моцарт , за Александър Велики , Ботев , Левски , ама не и за някоя посредствена певица или актриса :!:

chocoleptic
10-24-2007, 18:51
po-golqm problem mi e za kogo da pisa a info se namira no ne moga da izbera za kogo

толкова много има...пиши за някой певец, актриса...

Джесика Алба, Рияна, Кристина Агилера, Сиара, Алия, Хилари Дъф и др.
Орландо Блум, Кани Уест, Ти Ай, Брад Пит, Зак Ефрън.....

Кажи ми , че се шегуваш :?: Пиши за Хитлер :-D , може и за Моцарт , за Александър Велики , Ботев , Левски , ама не и за някоя посредствена певица или актриса :!:
:smt005 ne be pi6i za paris hilton :smt005

tItEufFf
10-25-2007, 07:07
po-golqm problem mi e za kogo da pisa a info se namira no ne moga da izbera za kogo

толкова много има...пиши за някой певец, актриса...

Джесика Алба, Рияна, Кристина Агилера, Сиара, Алия, Хилари Дъф и др.
Орландо Блум, Кани Уест, Ти Ай, Брад Пит, Зак Ефрън.....

Кажи ми , че се шегуваш :?: Пиши за Хитлер :-D , може и за Моцарт , за Александър Велики , Ботев , Левски , ама не и за някоя посредствена певица или актриса :!:
:smt005 ne be pi6i za paris hilton :smt005

Аз като чуя "изестна личност" и се сещам за певици и актриси....Пък и в даскало винаги съм писала за някой от горе изброените...Класа също :-k

mimiqni
02-10-2010, 15:45
emi spored men trqbva da pishesh za Vasil Levski zashtoto to e slaven bulgarin i ima mn poveche informaciq za nego a i shte bude interesno na gospojata i predpolagam i na klasa.. :D

BloomF
02-10-2010, 15:47
emi spored men trqbva da pishesh za Vasil Levski zashtoto to e slaven bulgarin i ima mn poveche informaciq za nego a i shte bude interesno na gospojata i predpolagam i na klasa.. :D

Мдам. Другите нека си пишат за сегашните звезди. Ти пиши за Левски :)

travmiriaN
02-10-2010, 17:34
Cam Gigandet ... най добрия
Mischa Barton ... най добрата

или пък ако искаш пиши за мене .. само си дай скайпа да ти дам биография ^^ :grin:

Rotate95
02-10-2010, 17:54
За братята Райт пиши. :)

BERCUT
02-10-2010, 19:08
Хора погледнете кога е пусната темата, надали учителката и я е чакала цели 3 години за да реши за кого да пише :D :D :D :D

SmilezZz
02-11-2010, 11:04
Обесването на Васил Левски


Тази рворба откроява една конкретна истотическа личност и отразява един исторически факт. Бесилото на героя “стърчи, там близо край град София,” самата родина е назована по име единствено в тази от творбите на Ботев: “... и твой един син Българийо”
В тази творба ботев държи на значимоста на това събитие – “Обесването на Васил Левски.
Текстът в основноия си смисъл дегероизира смъртта и акцентира на трагичното в националната съдба. Това Ботево стихотворение е единственото, което изцяло се изгражда върху плача – като символ на безпомощност. В неговата поезия плача е израз на крайно безсилие. Не случаино освен обесения син на България други действителни мъжки образи няма в творбата. За сметка на това е изпълнена със старци, жени и деца. С този герой, който “виси със страшна сила” се е отишло и мъжественото, силното в българския космоц. Остават само жръждебните “гарван” “псета и вълци” както и безсилните човешки същества – една метафора на робското битие.
Безсмъртието на бореца са свобода е ключова идея в художествения свят на Ботев. Единствената емоция в тази творба е скърбта. Думата “единствен” е най-характерна за тези емоция. Виждаме “единствената” майка и нейниея “единствен” син,единствената възможна скръб в “единственото” поле.
Мотивът мотива за майката се преплита с мотива за смъртта.
Пространството в тази творба има съ6тите измерения като в “Хаджи Дмимитър”. И в двете стихотворения наречието “там” отпраща към мястото, където се срещат човека и смъртта. Вместо на “Балкана” както е в “Хаджи Димитър” героят е на бесилото, а действието се развива на плоскоста на робството. И в двете стихотворения това е “полето”. На тази полоскост внезапно и страшно се въсправя “бесилото”
“стъечи, аз видях, черно бесило ”

В обесването на В.Левски е останало само “полето”, изчезнало е пространството на герия от баладата Х.Димититър.
Единствения глас, който “пее песен” е на зимата, но това е “зла” песен на един връждебен свят.
“Зимата пее свойта зла песен,
вихрове гонят тръни в полето,
и студ, и мраз, и плач без надежда
навяват на теб скръб на сърцето.”
Зимата е сезона на умирането на всичко е природата и в този смисъл е символ на смъртта.
В тази творба на нестихващата песен идва плачът.

“О, майко моя, родино мила,”
”защо тъй жално, тъй милно плачеш?”
“Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,”
“Плачи!”
“жените плачат, пищят децата.”
“и студ, и мраз, и плач без надежда”

Чрез плача и песента се внушават измеренията на загубата. Тя е безвъзвратна, героят е мъртъв, без възможност да оживее в друга реалност.
Остават само връждебните “гарван” “псета” и “вълци” и за разлика от Х.Димитър те по никакъв начин не са съпричастни към драмата на обесения.
Гарванът е предвесник на смъртта. Алитерацията на звуковете “ч” и “р” засилват усещането за ужас.

“Гарванът грачи грозно, зловещо,”

Образите на “старици”, “жени”, “деца” са символи на безпомощност, отдадени на пасивно страдание “молят се ” “плачат” “пищят”.
Родината има конкретно име “Българийо” а до него името на апостола. Героят “виси със страшна сила”, а не безпомощно. Безсилието е единствения верикал в текста, мястото на позорната смърт. Черното бесило ненавява надежда, че след него има нещто друго след него. Бесилото е символ на смъртта, а не на безсмъртието.
За разлика от Х.Димитър Левски умира без надежда за безсмъртие, плачът за него е без “надежда”. Но срашната сила, с която виси е символ на делото му и може да бъде приравнен със спасител, ако направим асоцияция с кръста, на който е разпънат Исус.
Баладата Х. Димитър и елегията “Обесването на Васил Левски” превръщат действителноста в легенда, а историческата личност и нейния подвиг в национален мит

SmilezZz
02-11-2010, 11:05
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB_%D0%9B%D0%B5%D0%B2% D1%81%D0%BA%D0%B8

П.С - И аз съм на мнение да напишеш за Васил Левски :) ..

Chacho
02-11-2010, 11:38
Пиши за Списаревски.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Димитър_Списаревски

http://www.vbox7.com/play:26f70a3c

yozii
02-11-2010, 12:47
Пуснато на: Сря Окт 24, 2007 3:33 pm Заглавие: известни личности.

--------------------------------------------------------------------------------

по английски трябва да пиша за 2 известни личности моля ви дакте предложения кои да са и ако знаете по нещо за тях аз ще си го преведа много ви благодаря за помощта предварително

Chacho
02-11-2010, 12:54
Пуснато на: Сря Окт 24, 2007 3:33 pm Заглавие: известни личности.

--------------------------------------------------------------------------------

по английски трябва да пиша за 2 известни личности моля ви дакте предложения кои да са и ако знаете по нещо за тях аз ще си го преведа много ви благодаря за помощта предварително


Ние пишем, ако случайно са му го отложили :D

MichellePhan
02-11-2010, 13:09
^ :razz: