PDA

View Full Version : Какво е простотията...ИЛИ моите кратки разсъждения =)



real-girl
10-24-2007, 16:52
Решавам да ви споделя какво мисля по въпроса.
Тъй като сме във времена/брех,как прозвуча това,но баш си е така../, в които простотията вече се оценява по-високо от всичко друго, съм длъжна да обясня според мен какво представлява така наречената простотия,която така сърдечно се подкрепя в Б-я.
Простотията е бягство от реалността, простотията е невежество. Тя е нещо като необходим отдушник за някои от нас. Простотията може да се крие в това да не знаем как се пише елементарна дума на родния ни език или какво е съществително или прилагателно или в отрицателното отношение към тези,които са наясно с доста повече неща и не желаят да останат толкова назад с всичко,само защото всичко това е 'модерно'. Простотията е отхвърляне на дадени ценности, пренебрежение към всичко, което за дадени съсловия и разбирания,има определена стойност. Простотията е пренебрежително отношение към важните неща, съзнателно поругаване на истинското значение на нещата, бягство от същината на проблема и скриване в примитивизъм. Всеки може да бъде прост, но само интелигентният може да контролира кога какъв да бъде. Един интелектуалец може да се държи простовато,но дали един простак може да бъде умен? Не. Простоията е липса на желание за усъвършенстване, маниери, които доказват това и 'заебаване' на значимите неща. С няколко изречения, това е моето мнение. Исках само да го споделя,понеже много обичам да си философствам. Пък дали съм ви прозвучала като баба или не-не ме интересува. Т'ва си е моето мнение по въпроса. :)

RAWRRR
10-24-2007, 16:54
Патетично.

RAWRRR
10-24-2007, 17:22
Затова много обичам да бъда в мъжка компания,защото шегите са искрени и необработени от съзнанието..
Простичко и изчистено от превзамки. :-)

Presley
10-24-2007, 17:26
Общо вэето доста добри сравнения си направила.
Думата `отдушник` доста се връэва.Насйтина понякога иэблиците на простотия са ни нужни по някакъв начин и тя се превръща в нещо като отдушник на енергия.Эащото има простотия и простотия,колкото и тъпо да эвучи.Эащото има насйтина прост човек,чиято простотия се иэраэява единствено в теоритично и общо неэнание,от където естествено пройэтичат и ротинните проблеми с поведението :-D .Но има и друг вид простотия-спонтанна,така да я нарека.Тук вече не става дума эа неэнание и интелектуални проблеми,а чисто и просто эа нуждата да си простееш :-D !И това проэвуча тъпо,но аэ ще го обясня :-D !Както ти каэа,умният човек има иэбор как да се държи-дали като умен,или като простак.Эа това става дума.Понякога дори и най-интелигентният човек,има нужда да иэригне :-D И в това няма нищо лошо.А и не мисля,че простотията е толерирана или пък е идеал в България.Напротив ,всички эависи от личността и нейните раэбирания,от общата среда,която ни эаобикаля.Средата често ни прераэполага към простотия,но има начин да се иэбяга.Аэ не бягам обаче и давам глас на простака в себе си доста често :-D
Ами в общи линии ,това е.И аэ понякога обичам да философствам и май си личи :-D Както и да е,надявам се мнението ми да се припокрие с нечие друго мнение :-D

Presley
10-24-2007, 17:30
Простотията е нещо, което е набедено за лошо от банда претенциозни и почти хомосексуални псевдоинтелектуалци, които си мислят, че да си простак означава да си глупав.
Коренът на думата простотия е прост (лат. simplex) и носи смисъл на нещо обикновено или елементарно.
Значи стигаме до един доста интересен парадокс- човек смята, че всичко, което е "сложно" е умно, а всичко просто- глупаво.

Това ми направи голямо впечетление. =D> :-D

Orono
10-24-2007, 18:38
Затова много обичам да бъда в мъжка компания,защото шегите са искрени и необработени от съзнанието..
Простичко и изчистено от превзамки. :-)
Уф, а как е да те обвинят, че си злобен, щото са те наблюдавали как се бъзикаш с приятелите си в компания #-o

Браво, real-girl, а сега напиши и едно есе за лошотията.

Orono
10-24-2007, 18:49
И ти разбрал-недоразбрал, но да се обадиш...
Знам, че е женско, в поста говорех за себе си.

Orono
10-24-2007, 19:19
И кво :-s
Ми да не ме биеш само, щото съм беззащитен :(

Orono
10-24-2007, 22:28
А така, само бира ще пием.

RAWRRR
10-24-2007, 22:55
Е,как така..сбийте се за моята дамска чест! :P

Orono
10-24-2007, 23:13
Аз за мойта жена не се сбивам, камо ли пък за чужда :lol:

Бирааа
http://i.data.bg/07/03/26/297115_orig.jpg

Valar
10-26-2007, 09:40
Без простотия на къде!