PDA

View Full Version : Да обсъдим демокрацията



Democrat
10-24-2007, 17:33
Доказала се през вековете, демокрацията е гарант за свободата на хората. Най-добрата система! :)

NSDAP
10-24-2007, 17:34
На кой хората?Унтерменшите?

Loshotia
10-24-2007, 18:03
На кой хората?Унтерменшите?
Научи се първо да пишеш на български грамотно.

По темата- демокрацията като замисъл, идеи и принципи според мен е най- съвършената система от досега съществуващите или съществувалите. Смятам обаче, че все още не сме я вкусили тук истинската и същност.

Democrat
10-24-2007, 18:52
Ехо, не са ли ви учили, че момичета не трябва да се обиждат :) Пък и девойчето е право до някъде 8)

iiirish
10-24-2007, 20:02
Демокрацията е съвършенна само на теория, само на думи!!! Но в БГ не може да има демокрация в истинския и пълен смисъл на понятието! Просто има прекалено много пречки - прекалено засилена корупция, българския манталитет ако щете дори :|
Не смятам, че сме демократична държава, по-скоро сме на принципа на анархията :lol:

Loshotia
10-24-2007, 20:08
Демокрацията е съвършенна само на теория, само на думи!!! Но в БГ не може да има демокрация в истинския и пълен смисъл на понятието! Просто има прекалено много пречки - прекалено засилена корупция, българския манталитет ако щете дори :|
Не смятам, че сме демократична държава, по-скоро сме на принципа на анархията :lol:
Не говорим за демокрация в България, а попринцип. Че тук я няма, така е, но слава Богу, не сме все още и в положение на анархия.

iiirish
10-24-2007, 20:12
Демокрацията е съвършенна само на теория, само на думи!!! Но в БГ не може да има демокрация в истинския и пълен смисъл на понятието! Просто има прекалено много пречки - прекалено засилена корупция, българския манталитет ако щете дори :|
Не смятам, че сме демократична държава, по-скоро сме на принципа на анархията :lol:
Не говорим за демокрация в България, а попринцип. Че тук я няма, така е, но слава Богу, не сме все още и в положение на анархия.

Драга, мен не ме интересува света! Интересува ме страната, където ще прекарам живота си! Пука ми само и единствено за България, защото нямам намерение да я напускам! За какво да обсъждам демокрацията като цяло щом не мога да кажа, че сме демократична държава?!

Loshotia
10-24-2007, 20:18
^Напълно те разбирам. За човек, който също мисли да прекара живота си тук, на мен също ми е болно. Поста го написах, защото явтора не беше написал демокрация и не беше оточнил за къде става въпрос. А за държавата ни можеш ли да кажеш, че е демократична?

iiirish
10-24-2007, 20:22
А за държавата ни можеш ли да кажеш, че е демократична?

)Казах вече, но пак ще повторя: не виждам нищо демократично в страната ни.
Ще ти дам само един пример: да кажем изборите! Демократично ли е според теб циганите да гласуват само защото някой им е раздал кебапчета и бира, или пък турците да гласуват само защото определена партия (не искам дори да я пиша :smt013 ) ги докарва като стадо овце с автобуси и им казват "Гласувай за еди си кого". Та те са неграмотни, те дори и български не знаят, само знаят на бюлетината пред кой номер да сложат отметка :smt013
Демокрация?! Не! Поне не и на този етап, със такова правителство!

Loshotia
10-24-2007, 20:34
А за държавата ни можеш ли да кажеш, че е демократична?

)Казах вече, но пак ще повторя: не виждам нищо демократично в страната ни.
Ще ти дам само един пример: да кажем изборите! Демократично ли е според теб циганите да гласуват само защото някой им е раздал кебапчета и бира, или пък турците да гласуват само защото определена партия (не искам дори да я пиша :smt013 ) ги докарва като стадо овце с автобуси и им казват "Гласувай за еди си кого". Та те са неграмотни, те дори и български не знаят, само знаят на бюлетината пред кой номер да сложат отметка :smt013
Демокрация?! Не! Поне не и на този етап, със такова правителство!

Така е! Но! Казваш с такова правителство- връщам се в началото на поста ти- кебабчета и рейсове- те избират правителството реално, защото кой освен те гласуват- много малко хора. Как беше приказката- не е виновен лудия, а този, който му дава баницата. Това при нас е псевдо демокрация- демокрация, но за някои. Аз все пак..може да звучи наивно, но се надявам един ден, демокрацията в истинския смисъл на понятието да настъпи и тук.

Democrat
10-24-2007, 20:38
Като начало ни трябва задължително гласуване :wink:

iiirish
10-24-2007, 20:38
Хубави мечти имаш, макар че да не само далеч от истината и реалноста, а безбожно нереални!
Нима не си чувала прогнозите, според които до 2050 година в България ще останат само турци и цигани?! Първо заради размножаването им като животни и подпомагането им с помощи от правителството без да си мърдат пръста, и второ заради това, че българите ще избягат в чужбина!

iiirish
10-24-2007, 20:41
Като начало ни трябва задължително гласуване :wink:

Съгласна съм, но нали уж говорим за демокрация! При нея е недопустимо да има "задължения"
Макар че, много добре знам, че това е единственото решение. И все пак... кой и как ще те принуди да гласуваш?! Да работиш примерно на държавна работа оки все има начини, но когато работиш при частник?! Нито пари могат да ти одържат нито нищо... нямам идея как може да стане

Democrat
10-24-2007, 20:50
Има си начини да те накарат :wink:
Има още няколко европейски демокрации със задължително гласуване, няма проблеми :)
Пък и ще е временно..15-20 години докато се появи гражданско самосъзнание у българина :wink:

iiirish
10-24-2007, 20:55
Ако някоя партия наистина беше направила нещо положително за тези 20 години на демокрация, то не мисля, че трябваше тогава да се надяваме българина да се осъзнае! На хората им писна да ги лъжат в очите! Това е своеобразен вид протест, макар и не най-правилният! Но никой отгоре не се замисля, че щом хората не гласуват, то те вече нямат вяра на нито една партия... Последната ни голяма надежда беше едва ли не във царя, но след като и той си обра вересиите и закопа още повече народа, вече надали някой би се юрнал така към урните за гласуване както при тези избори!

Loshotia
10-24-2007, 21:02
Знам, че са ми нереални мечтите, но нали затова са мечти. Чувала съм прогнозата и честно казано, не ме очудва- хората мислят първо за себе си, после за държавата си. За партиите- хората ще гласуват за нови хора, така беше с НДСВ на предпоследните избори, на последните Атака, тази година ще е ГЕРБ, но не мисля, че ще е изразителна побетата

Democrat
10-24-2007, 22:34
Демократ, моля те, опиши ми демокрацията.
Какво да я описвам, погледни западна Европа и САЩ. На светлинни години са от нас. Защо?

Democrat
10-24-2007, 22:43
Демократ, моля те, опиши ми демокрацията.
Какво да я описвам, погледни западна Европа и САЩ. На светлинни години са от нас. Защо? Защото вършат противоконституционни дейности, крадат, лъжат ... да продължавам?
На фона на фашизма и комунизма е най-добре :wink:
Добре, ти какво предлагаш?

StAkE
10-26-2007, 01:47
абе деморат ти маи си с многогогоогого силен диоптер щото май зрението ти е до носа най-маного...

1-во... каде я видя тази демокрация...
в така обичаната иот вас сиините говеда америка демокрацията на човека стига до там че може да избере 1 или друг идиот уж според ноговите убеждения.....
в тази твоята демокрация всеки прави каквото си иска и се оказва че в този свободен пазар си е чиста джунгла.....
значи по-големия изяжда по-малки и както влязохме в ЕС не мисля че ние сме по-големите.....
в така тачената ти америка има толкова силна манипулация на общественото мнение че те просто правят каквото се иска от тях (америкаците) и понеже правителството има го представя като "далавера" и става точно като номера с малките деца дето му казваш че до реката има бонбон то отива и пада в реката.....
най-доброто винаги започва с тоталитаризам а после с ляво-центриска политика кадето държавата контролира изцяло сектори като електото водата и пътищата държавата свежда до мин държавните поръчки и се развива средния бизнес....

:-({|=

InitialD
10-27-2007, 23:35
По темата- демокрацията като замисъл, идеи и принципи според мен е най- съвършената система от досега съществуващите или съществувалите. Смятам обаче, че все още не сме я вкусили тук истинската и същност.Това тук и сега е псевдодемокрация :!:

Не!Това дори не е псевдодемокрация-това е анархосвободия!!! :evil:

merjangermany
04-29-2010, 18:37
Свързвам демокрацията с 4 неща: ооооо Тигре Тигре имаш ли пари, черен Мерцедес и Борци.Кво пък свободия до шия само дето сме малко бедни народа.