PDA

View Full Version : Съкратени ваканции?!



mrysnika
10-24-2007, 18:09
Не мога да разбера.
Споразумение има ли?
Разбраха ли се двете страни?
Предложена ли е конкретна сума на учителите, с която те да се съгласят,за да се преустанови стачката, че
НАШ'ТЕ ВЕЧЕ ЗАПОЧНАХА ДА ГОВОРЯТ ЗА СЪКРАЩАВАНЕ НА ВАКАНЦИИ?!
С какво ние сме виновни? Това не може да бъде допуснато да се случи. И верно ли е,че смятат да го правят? Какво се знае за следващата седмица? Пълна обърквация. Съзнавам,че отново пускам тема за ПУСТИТЕ стачки,но нека обсъдим тук това ,което знаем и ЗАЕДНО да вземем някакво решение! Няма само ние да сме прецаканите и да духаме супата! :evil:

zvezdichkaaa
10-24-2007, 18:18
Ами незнам,но класната каза,че нямат право да ни взимат от ваканцийте тъй като те си плащат по 20лв за всеки ден стачка.

ArTanDra
10-24-2007, 18:22
По принцип БТВ приказват глупости , казаха че ще съкратят част от ваканциите , но на сутрешните новини казаха , че ще отучваме събота..иначе споразумение няма учителите още си стачкуват... ;)


П.П. Медиите лъжат !!! Чули - недочули нещо и айде новина така , че не вярвайте на всичките им глупости.

FRIEND_1
10-24-2007, 18:31
Сега прочетох в интернет ,че пак имало сближаване на позициите ,но отново нищо не се знае!
Такава бъркотия стана ](*,)

Inlove baby
10-24-2007, 18:34
abe i az neznam dali ima sporazumenie.na6to u4ili6te sta4kuva 3-4 sedmici.i ot dnes si zapo4nahme redovni u4ebni 4asove :cry: .po novinite kazvat 4e nqmalo da se u4i v sabota za6toto trqbvalo da se pla6ta na u4itelite :-D .

KaSiDi
10-24-2007, 18:35
Аз разбрах от новините че стачката продължава но още не е решено как ще се навакса предполага се че ще ни вземат от ваканцийте но не се знае по колко дни :smt013 А вузможността да ходим сабота и неделя:не ми се вярва никои няма да ходи АЗ със сигорност :-D

TheKiddd
10-24-2007, 18:45
за сега няма да се учи но и както гледа няма да се увеличат заплатите на учителите

luckygirl92
10-24-2007, 19:00
за сега няма да се учи но и както гледа няма да се увеличат заплатите на учителите

do kolkoto razbrah az imalo nqkakfo predpolejnie za uveli4avane,no u4itelite smqtat 4e ne e dostatu4no i suotvetno ne go priemat....=>sta4kata produljava

rauchen
10-24-2007, 19:14
не е честно,но го приемам,защото нямам как иначе да се набави целия този материал :::

rusalkata_
10-24-2007, 19:51
да,и аз чух тази простотия по новините. :smt013
класната ми каза,че не може да ни взимат от ваканциите или да ни карат да учим в съботите и неделите...
аз предлагам и ние да се вдигнем на стачка,ако решат да ни режат от ваканциите и да учим в събота и неделя!аз кво съм им виновна,че тъпите даскали стачкуват?!искам си нормални ваканции и достатъчно свободно време!

П.С:а сега да ги питам тъпанарите от моя клас,които се кефеха,че не учим.аз казах ли ви,че ще ни излезе през носа???

KaTinCeTy
10-24-2007, 21:40
Предложение от страна на правителството от миналата седмица още има и дори синдикатите първо го бяха приели, но после се отказаха. Правителството им предложи средна брутна заплата за учителите от 650 лв, но те отказаха, като продължиха да настояват за 780 лв на учителите и 650 лв средно за целия сектор. А относно ваканциите не е сигурно още, но министъра като беше гост при Слави каза, че или ще се съкрати коледната, или пролетната, или лятната ваканция, но, и при трите случая ни ощетяват.

Mar1na
10-25-2007, 06:14
Ами незнам,но класната каза,че нямат право да ни взимат от ваканцийте тъй като те си плащат по 20лв за всеки ден стачка.

Другият вариант е напълно да ви анулират учебната година. И ще сте единствените, които ще имат шанса втори път да карат десети (или там който сте) клас... Замислете се.

monityY
10-25-2007, 06:34
Ами незнам,но класната каза,че нямат право да ни взимат от ваканцийте тъй като те си плащат по 20лв за всеки ден стачка.

Другият вариант е напълно да ви анулират учебната година. И ще сте единствените, които ще имат шанса втори път да карат десети (или там който сте) клас... Замислете се.Това като се замисля е най-дория вариянт,няма да казвам защо,вече достатъчно обяснявах в друга тема застачката... Сетете се сами :) Абе нали шибаните даскали искаха по 100% увеличение?Кфо стана са?Никой не говори за %-ти?

Mar1na
10-25-2007, 06:47
Ами незнам,но класната каза,че нямат право да ни взимат от ваканцийте тъй като те си плащат по 20лв за всеки ден стачка.

Другият вариант е напълно да ви анулират учебната година. И ще сте единствените, които ще имат шанса втори път да карат десети (или там който сте) клас... Замислете се.Това като се замисля е най-дория вариянт,няма да казвам защо,вече достатъчно обяснявах в друга тема застачката... Сетете се сами :) Абе нали шибаните даскали искаха по 100% увеличение?Кфо стана са?Никой не говори за %-ти?

Най-добрият вариант, ама за кого ?

tItEufFf
10-25-2007, 07:04
Аз пък разбрах, че само 7 и 12 клас ще учат и в събота...Ама източника не е много сигурен [-X На мен една даскалка ми каза, че няма да ни вземат от ваканциите, да оттучваме в събота и т.н...

MagnetiC
10-25-2007, 08:09
според мен и учителите прекаляват с исканията си, излязоха на стачка, получиха увеличение (и то не малко) стига са се лакомили ми да влизат в класните стаи... не бързам да уча, добре ми е като стачкуват, но осъзнавам че мн ще ни прецакат (по няколко урока на час, и след 2-3 часа по чно писмено изпитване..,отучване събота и неделя и дори съкращаване на ваканцията )
Не съм съгласна да ни съкратят ваканцията... за мен решението е или да анулират учебната година, или да променят учебния материал, който трябва да вземем :)
Стачка лесно можем да направил ако решат на ди орежат ваканциите- не влизаме в часовете :wink: и така може да анулират годината :)

FRIEND_1
10-25-2007, 08:24
Не искам да ни анулират годината ,а и това никой няма да го допусне!
Не съм съгласна с това да НЕ влизаме в часовете [-X
Все пак го правиш за себе си :wink:

Blab
10-25-2007, 08:36
Не искам да ни анулират годината ,а и това никой няма да го допусне!Не съм съгласна с това да НЕ влизаме в часовете [-X
Все пак го правиш за себе си :wink:
Както никой не би допуснал да се разиграва учителска стачка повече от месец. :roll:
И аз направих грешката да гледам БТВ-то, е, сбъркАх. :lol:
Или щели да ни съкратят ваканциите(невъзможно ви казвам, те и без това са тоооолкова дълги), или сме щели да взимаме по няколко урока на час.Ъ? :-s Ча'й, бе, аз съм 12-и клас, тоя ш' си играе с мен.
Твърдо заставам зад алтернативата за анулиране на учебната година.Ако не, те да ми плащат частните уроци, 'щото ми излизат през носа.

MagnetiC
10-25-2007, 08:57
Абе и на мен ми казаха (една госпожа) че е абсурд да се анулира годината, но четох 1на статия че 40 учителя в едно варненско училище са подали оставка и директора е казал че няма да има учебен процес в това училище тази година, защото просто няма как да набави нови 40 учителя...
Та колкото до влизането в класните стаи, както учителите напуснаха работните места и започнаха да протестират, защо и ние да не можем...
вярно непълнолетни сме (поне повечето), но пък и ние имаме правото да си защитаваме интересите след като никой друг не ги защитава...

sladku_bebzi
10-25-2007, 10:18
Ако не ни взеат от ваканцийте, може да се наложи да имаме по 14 часа на ден...поне тва го спомена една фр, ама тя си е доста отнесена и не на ясно, така че нз.Четох че ако ни съкращават от зимната ваканция това ще е най-много 1 ден, не повече!

behind my eyes
10-25-2007, 11:49
ами аз не знам ние с какво сме виновни че те взимат ниски заплати но както виняги накрая ние ще си го отнесем,щели да ни вземат част от ваканцийте (че нали са много големи) ии може би събота и неделя ще учим.както виняги ние сме прецаканите накрая :smt009

zvezdichkaaa
10-25-2007, 14:36
Абе каквото и да стане пак ние сме прецаканите и това е само заради тъпите учителски заплати.Е ние що да го отнасаме на тях и дават заплати не на нас,защо ние да учим повече,ако учим Събота и Неделя ние направо ще изтрещим или пък ако ни вземат от междусрочната и от зимната ваканция като вземат по 1 ден това колко прави?!2 ДНИ.И каво ще направят с тези 2 дни да не би да оправят цялото положение,освен това каво да правим ние който ще кандидатсваме?Отново сме прецакани,а?То дето си е трудно с цялото това кандидатсване,а какво ще правим като нямаме достатъчно часове за преговор.Ами като толкова знаят ние дето ще търпим последсвията от стачките да ни дадът пари да си плащаме частните уроци щотот губим доста материал!

sunny_flower
10-25-2007, 16:12
Абе каквото и да стане пак ние сме прецаканите и това е само заради тъпите учителски заплати.Е ние що да го отнасаме на тях и дават заплати не на нас,защо ние да учим повече,ако учим Събота и Неделя ние направо ще изтрещим или пък ако ни вземат от междусрочната и от зимната ваканция като вземат по 1 ден това колко прави?!2 ДНИ.И каво ще направят с тези 2 дни да не би да оправят цялото положение,освен това каво да правим ние който ще кандидатсваме?Отново сме прецакани,а?То дето си е трудно с цялото това кандидатсване,а какво ще правим като нямаме достатъчно часове за преговор.Ами като толкова знаят ние дето ще търпим последсвията от стачките да ни дадът пари да си плащаме частните уроци щотот губим доста материал!

Да съгласна съм особено с последното изречение :-D тея които ще кандитатстват губят много от тази стачка тея учители си не седнаха на гъзовете вече , ще бъде много гадно ако учим и съботите и неделите.
Най добре ще е да анулират годината! :smt011

mon4eto
10-25-2007, 16:35
Sporazumenie nqma 6te ni rejat vakaniciite no nqma da u4im sabotite :smt019

chocoleptic
10-25-2007, 18:29
6te ni rejat vakanciite drugo nqma da stane i to ne samo 1 den za6toto ve4e gubim cql mesec ..i vupreki tova pak 6te y4im izvestno vreme subota .. :smt011 ..