PDA

View Full Version : Тост за България



Skullbreaker
10-24-2007, 20:38
В един град живеел един много беден човек.Отчаян от положението си,той отишъл при свещеника и му казал: "Помогни ми ,умирам от глад!" Попът се почесал по главата и отговорил: "Добре!Прелагам ти да станеш църковен писар!" "С радост , отговорил човека , но не знам нито да чета нито а пиша." "В такъв случай боя се не мога да ти помогна." ...Беднякъв излязъл от църквата и тръгнал към реката - да се дави. Застанал на моста , загледал се в тъмната студена вода и решил преди смъртта си да изпуши една цигара..По това време в близката фабрика свършила смяната и по моста тръгнала тълпа работници.На мнозина им се пушело,а пред тях на моста стоял човек със запалена цигара.Приближил се един , поискал огънче и запалил...Друг поискал цигара..Беднякъв извадил втора.Пак някой я взел..И всеки пъхал в ръката му монета..След 5 минути той държал в ръката си празна кутия от цигари и шепа монети..Изтичал до най-близката будка и с тези пари купил три кутии цигари..След 3 дни отворил сергия за цигари , а след месец станал монополист в малкия град.Направил милиони и се преместил в столицата...След няколко години решил да посети родния си град..Понеже бил вече много известен,на гарата му подготвили пищно посрещане.Свещеникът държал реч и го обявил за почетен гражданин.При това го попитал "-Ваше превъзходителство,бихте ли пожертвали нещо за божия храм?" "С удоволствие" , отговрил той и наредил на секретарката да подпише чек за 100 000 долара.. "Знаете ли , казал свещеникът.- Би ни било много приятно Вие лично да го подпишете." "-Не мога нито да чета , нито да пиша.." "Граждани! -възкликнал свещеника. - Този човек е постигнал всичко без да може да чете и пише.Какъв би станал , ако можеше?!" "Църковен писар"-невъзмутимо отговорил милионерът.
НАЗДРАВЕ ЗА НАШЕТО ДОСТА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ!



От моя приятел Христо Граматиков.

*Мамка ви , пак ме накарахте да поствам :( .

KaSiDi
10-24-2007, 21:03
Наздраве !То скоро и образование в бг. няма да има учителито подават оставки на зле отиваме..... :smt011

iMmOrAl`GiRl
10-24-2007, 21:49
Наздраве !То скоро и образование в бг. няма да има учителито подават оставки на зле отиваме..... :smt011
точно