PDA

View Full Version : ФЕН ТЕМА : БСП



MegabytE
10-24-2007, 23:11
http://i.data.bg/07/06/27/438160_orig.jpg
Българската социалистическа партия (БСП) е лява политическа партия в България. Тя е наследник на Българската комунистическа партия (БКП), преименувала се на БСП (3 април 1990) на свой извънреден конгрес. Член на Социалистическия интернационал от октомври 2003 г. и на Партията на европейските социалисти (ПЕС). Дейността й се ръководи от Висш съвет (ВС) начело с председател.

БСП е парламентарно представена в 7-мото велико народно събрание през 1990 г., 36-тото народно събрание и в коалиция с други политически партии и движения в 37-мото, 38-мото, 39-тото и 40-тото народно събрание. Съставя правителства с министър-председател А. Луканов (8 февруари - 22 септември 1990, 22 септември - 20 декември 1990), Ж. Виденов (26 януари 1995 - 12 февруари 1997) и С. Станишев (от 17 август 2005).

На парламентарните избори през 2001 е част от "Коалиция за България", която получава 48 от 240 места в Народното събрание. Президентът Георги Първанов е бивш председател на Висшия съвет. Като лидер на партията го наследява Сергей Станишев.

На парламентарните избори през 2005 също е част от "Коалиция за България", като получава най-голям процент от гласовете - 34,2%, и 82 от 240 места в Народното събрание. БСП първоначално се коалира с ДПС и се опитва да сформира кабинет на малцинството, начело с лидера на БСП Станишев. НДСВ отказва да го подкрепи, защото държи министър-председател да остане Симеон Сакскобургготски. Станишев е одобрен от парламента за премиер, но съставът на кабинета е отхвърлен. След дълги преговори и с помощта на президента Георги Първанов се сформира широка тристранна коалиция с НДСВ и ДПС по формулата за делене на властта (разпределение на заеманите длъжности) 8:5:3, отразявайки броя на техните депутати. Министър-председател става Сергей Станишев
Нека кажем, че благодарение на БСП в момента сме на това топ ниво.
Финансово сме стабилна държава. =D> =D> =D> =D>

Democrat
10-24-2007, 23:13
Топ ниво :lol:
Не ме карай да се смея "другарю"

blahblahblah
10-24-2007, 23:17
Въпреки, че социалистическата партия не е идеална, по-добра от нея няма няма на това ниво.

MegabytE
10-24-2007, 23:17
Топ ниво :lol:
Не ме карай да се смея "другарю"
Искаш ли да ти кажа, че по времето на Костов инфлацията е 11-12 процента, а сега е 7-8% !
Имаме над 3млр. Бюджетен излишък, който ни гарантира спокойствие спрямо валутния борд.
Така че... замълчи.

Neo-Communist Power
10-24-2007, 23:35
Само БСП :smt004

loyal_88
10-24-2007, 23:35
Гласувай сега бюлетина номер ** за Бриго Аспарухов :smt005

Имам мотив да не харесвам тази партия... Всъщност истинското име на бриго е бригадир ;) Бриго му викат за по-кратко. Който не вярва да провери...

Mooo6no
10-25-2007, 05:49
Сегргей Станишев е толкова българин ,колкото Лусио Вагнер :lol:
Българин е. Нищо, че не е роден в България. А и аз го харесвам. :lol: Той е един от малко по-нормалните в БСП. Другите са съвсем зле. :lol:

Loshotia
10-25-2007, 08:22
БСП са най- големите капиталисти сред всички съществуващи партии. Управляват ни престъпници с начални червени капитали. Лошото, освен досега казаното от мен е, че изборите, парламентарните не са скоро :smt009

MegabytE
10-25-2007, 09:05
БСП са най- големите капиталисти сред всички съществуващи партии. Управляват ни престъпници с начални червени капитали. Лошото, освен досега казаното от мен е, че изборите, парламентарните не са скоро :smt009
Егати народа, да гласуват за БСП. Ууууу, тия не разбирам... тц,тц,тц...

MegabytE
10-25-2007, 09:12
Смърт за турско-чифутското правитлство!
Грубер, мръсник такъв. Знам, че си по-ляв от всички ни. :smt006 :smt006 :smt006

NSDAP
10-25-2007, 10:06
Това фен тема на 'Хомо-комунягите" ли е?

$@$|-|0
10-25-2007, 10:44
Топ ниво :lol:
Не ме карай да се смея "другарю"
Искаш ли да ти кажа, че по времето на Костов инфлацията е 11-12 процента, а сега е 7-8% !
Имаме над 3млр. Бюджетен излишък, който ни гарантира спокойствие спрямо валутния борд.
Така че... замълчи.
Май забравяш защо се наложи да махаме трите нули.

MegabytE
10-25-2007, 11:39
На кмецките избори БСП ще победи отново, защото това е думата на гражданите ! :D

Democrat
10-25-2007, 11:42
На кмецките избори БСП ще победи отново, защото това е думата на гражданите ! :D
Знаем на кои "граждани" :lol:

$@$|-|0
10-25-2007, 13:42
Освен това БСП работят срещу българите, съюзявайки се с турската партия ДПС. Дори да бях върл фен на БС(К)П преди образуването на настоящото народно събрание, то вече със сигурност щях да я мразя. Вие, "феновете", не излагате нищо стойностно в защита на партията, а я харесвате по неизвестни за мен пирчини (даже може би е защото си мислите, че е по-"готино" така). Не може да се отрече, че когато БСП вземе властта, то идват тежки дни за България или в най-добрия случай - дни на застой.

http
10-25-2007, 13:48
Само БСП :smt004 За такива като теб само разстрел :)
Той иска да каже БкП

StAkE
10-26-2007, 01:33
Освен това БСП работят срещу българите, съюзявайки се с турската партия ДПС. Дори да бях върл фен на БС(К)П преди образуването на настоящото народно събрание, то вече със сигурност щях да я мразя. Вие, "феновете", не излагате нищо стойностно в защита на партията, а я харесвате по неизвестни за мен пирчини (даже може би е защото си мислите, че е по-"готино" така). Не може да се отрече, че когато БСП вземе властта, то идват тежки дни за България или в най-добрия случай - дни на застой.

застой в който БГ просцъфтява имаме огроимно проиводстево и износ на всякакви стоки 0 безработица и хяба и лекарствата са ти се некфи стотинки....

иначе другарииии
какво да кажа аз пожизнено сам си за БСП идеята която партията би трябвало да отстоява е много близка до мойте виждания ....
но нещо за сажаление гледам червените знаемна почнаха да се цапат с жълто и свтло синьо.... гледам как партията изобщо и не споменава идеалите за които говорим тук и изобщо аз не виждам какво общо има тя с славното минало което е имала до сега....

blahblahblah
10-26-2007, 18:19
На кмецките избори БСП ще победи отново, защото това е думата на гражданите ! :D
Знаем на кои "граждани" :lol: Пенсионерите не са ли хора? :-x

Valentin123
10-26-2007, 18:34
Тези шибаняци,съвместно със сърбите създадоха "македонската нация"!Долу предателите!

Бърнард Монтгомъри
10-27-2007, 23:19
БСП могат да ми цунат фелд-маршалският задник :P

InitialD
10-27-2007, 23:30
Смърт за турско-чифутското правитлство!

..искаш да кажеш на ислямофашистите!?

Хоркошо
10-27-2007, 23:40
Смърт за турско-чифутското правитлство!

..искаш да кажеш на ислямофашистите!?
Остави ги бе,на тях квото не им изнася е "резак,турчин или чифут".

По темата -
Ало,всякакви видове идиотчета,скинарчета,фашис тчета и други породи диви прасета да се махат.Никой не ви пита,комплексари. :grin:
Не подкрепям БСП...но тя е най-близко до предпочитанията ми за управление,или по-точно за липсата на такова на хората...в добрия смисъл,тези които разбират,знаят за какво говоря :wink:

Хоркошо
10-27-2007, 23:54
Смърт за турско-чифутското правитлство!

..искаш да кажеш на ислямофашистите!?
Остави ги бе,на тях квото не им изнася е "резак,турчин или чифут".

По темата -
Ало,всякакви видове идиотчета,скинарчета,фашис тчета и други породи диви прасета да се махат.Никой не ви пита,комплексари. :grin:
Не подкрепям БСП...но тя е най-близко до предпочитанията ми за управление,или по-точно за липсата на такова на хората...в добрия смисъл,тези които разбират,знаят за какво говоря :wink:Нали знаеш, че комунист = чифут :wink:
Ама естествено!Интелекта ти на планинска коза размишлява така! :grin:
Мога само да ти се изсмея в лицето като хвърлям и плюнки :razz:
Чифутите,тоест еврейте,са хора на парите.Гъза си дават за пари,знам.
Комунизма в крайната му утопическа цел иска да премахне и власт,и правителства,и пари.Прави си изводите. :D

InitialD
10-28-2007, 00:27
Абе добре бе никой ли не ме взима на сериозно?!?!Има такова явление като ислямофашизъм!!!

NSDAP
10-28-2007, 00:28
Да има и явление,като КУРОСМУКАЧКА :D

InitialD
10-28-2007, 00:32
Да има и явление,като КУРОСМУКАЧКА :D

Тъп си копеле много си тъп..вземи се поразрови из свестни сайтове да видиш за какво става дума..тогава изведнъж ще забравиш за "опасните еврей" и ще ти се иска Хитлер да е избил ислямистите!!!

Хоркошо
10-28-2007, 00:34
Абе добре бе никой ли не ме взима на сериозно?!?!Има такова явление като ислямофашизъм!!!
Има естествено.Ислямистите какви са? :)

NSDAP
10-28-2007, 00:36
Да има и явление,като КУРОСМУКАЧКА :D

Тъп си копеле много си тъп..вземи се поразрови из свестни сайтове да видиш за какво става дума..тогава изведнъж ще забравиш за "опасните еврей" и ще ти се иска Хитлер да е избил ислямистите!!!
Не искам да се храня с камерад,така че ОК!Но не забравяй че и двете "племена" (НЕ СА НАРОДИ,ТЕ СА ШИБАНИ ПЛЕМЕНА) са съставени от лумпенизирани фанатици...Само,че едните са прикрити(Богоизбраните),а другите са разкрити(От БОгоизбраните)-ислямизираните ненормални копелета.....Първо да оправим чифутите,после се заемаме с ненормалните ислямски фанатици....Но за едно со прав,над България и Европа е надвисна страшна опастност.....От Запад евреите,а от Изток радикалните ислямистки копелета.

InitialD
10-28-2007, 00:37
Абе добре бе никой ли не ме взима на сериозно?!?!Има такова явление като ислямофашизъм!!!
Има естествено.Ислямистите какви са? :)

Точно такива са!Само че понятието е малко по-абстрактно.
Докато ислямистите са просто радикалните в своята религия...ислямофашистите са радикалните в своята религия които искат да видят останалите вероизповедания унищожени,също така презират начина на живот на другите религии най-вече на Християните в Европа!!!

mulgore
11-05-2007, 14:04
То вече БСП не трябва да има ама карай...Бахти тъпата коалиция...И на тях да им сера в устата....Кво топ ниво бе? :lol: :lol: :lol: Ще ме извиняваш ама опиши по подробно "топ нивото" Кво топ ниво че месец-два не ходихме на даскало щото тая свиня Сергей Станишев го свидеше да дава с няколко процента повече на даскалите...Бахти топ нивото....