PDA

View Full Version : Кой според вас е най-прецакан от стачката?



TeenProblem.net
10-25-2007, 14:20
Кой според вас е най-прецакан от стачката?

Anf3tamin4o
10-25-2007, 14:21
Учениците със може би загубването на учебния материал и взимате от дните от ваканциите

pepelq6kaaa
10-25-2007, 14:24
nie u4enicite opredeleno
6te ni skasqt po4ivkata :(

glarus
10-25-2007, 14:27
Според мен учениците трява да започнат стачка. Разбрахте ли, че се планира да се отучва събота за да се компенсират тези дни на стачката. Значи, учителите стачкуват, правителството се правят на ненормални (всъшност те май са си такива) и накрая учениците гризват дръвцето. Нещо не ми е ясно как така се получи. Който е за стачка да пише! Аз съм ЗА!

StormRider
10-25-2007, 14:28
Ще Ви скъсят почивката ли? В момента какво правите, преучили сте се явно. Съгласен съм, че учениците сте най-прецакани в случая, но не и заради почивката. Губите от материала, това е по-важно от почивката. Разберете, че за да не ходите да берете картофите на някой дебел и мазен англичанин ще трябва малко да се постараете.

glarus
10-25-2007, 14:37
Всички ние, гражданите на Р.България си плащаме данъци за да могат учениците да учат. Факта, че те не учат повече от месец нарушава нашите и техните права. Веднъж ги карат да почиват принудително, после ще ги карат да учат принудително? И кой е виновен за това - няколко министърчета които не могат да си седнат на задниците и да решат един проблем. Аз съм категорично против доучване. Нито ще има ефект, нито ще стане, само ще се отчете дейност кактообикновено (нали така мишоци). Вие мичките в парламента само дейност отчитате цял живот... глупаци.

StormRider
10-25-2007, 14:46
Време е тези глупаци от парламента да си отиват. Цялата държава върви надолу заради тях. Време е и учениците да покажат, че също не искат да се подиграват така с тях, както се подиграват с учителите им. Напълно подкрепям идеята за СТАЧКАТА!

SlAdKoTy zLo
10-25-2007, 14:47
Учениците със може би загубването на учебния материал и взимате от дните от ваканциите

:smt045

stefko89
10-25-2007, 14:55
az sam 12 klas 6e zavar6vam tazi godina 6te ima maturi prosto neznam kvo 6e pravq i az sam za sta4kata

desidala
10-25-2007, 15:06
Мисля, че сме ние, горките ученици :-D , защото все пак ние сме тези, които не учат и после ще трябва да наваксват с материала :smt009

mon4eto
10-25-2007, 15:36
U4enicite estestveno ebati vaprosa...i are sprete s tiq temi za sta4kata pisna mi ve4e vsqka vtora tema sta4ka ta sta4ka :smt013

hamilcar
10-25-2007, 16:25
Събота или неделя няма да се учи, защото се нарушава закона за работната седмица, поне така знам аз. Ваканциите не би трябвало да се скъсяват. За учителите коментара ми не е много красив, затова ще си затрая. Но съм твърдо против увеличение на заплатите до 780 лева. Може да им ги вдигнат със 150-200 лева, но не повече.

miloto_girl_4e
10-25-2007, 20:03
Най-прецакани са разбира се учениците... родителите са прецакани, дотолкова, че ако имат малко дете(малки деца)им е трудно да съчетаят работата с отглеждането им, когато не ходят на училище...
Аз не виждам учителите по какъв начин може да са прецакани? Не стига, че едва 10% от тях наистина работят и се трудят, но и са нагли относно заплатите...
Учениците са си най-прецакани, особено кандидат-гимназистите и кандидат-студентите...
Аз се радвам, че моето училище не е от стачкуващите и няма да губя нито ваканции, нито weekend-и :wink:

teenkopele
10-25-2007, 21:19
Учениците.

МаЛкА КуКлА
10-26-2007, 15:30
Учениците естествено ](*,)

The_special_one
10-26-2007, 16:01
Според мен учениците :( бях чел,че може да учим и в Събота,ако стане това просто... :-x

special_girl_SS
10-26-2007, 18:56
Ъъъъ това реторичен въпрос ли е?
Естествено, че учениците, но мисля, че и учителите са си в правото...ако няма ощетени, то тогава никой няма да им обърне внимание...

sladur4e_yo
10-27-2007, 21:29
Suglasna sum sus special_girl_SS.U4enicite sa nai o6teteni,no mislq 4e ne mogat da se vsemat subotite 6toto max na 4asove sa sedmica e 35-36,a taka she se poka4i.No u4itelite sa si v pravoto da sta4kuvat i spored men saslujavat i po 1500lv saplata.Ne moje edin shofior da polu4ava po 800 a edin u4itel po 300.Ako ne sa u4itelite i to kadurnite,koito ostanaha suvsem malko Bulgaria ne samo she vurvi nadolu no i she potune.Dokato U4itelite sa sedqli da u4at sa da si vsemat po 2 visshi edin shofior si e jivial jivota i nikoi ne snae dori i 12 klas dali e savur6il.Vqrno 4e i na shofiorite ne im e lesno,no u4itelite sa inteligenciiata na edna naciia. :!:

mgxpower
10-27-2007, 21:53
Разбира се ,че учениците въпреки това ,че някой в момента не го осъзнават и се кефеха на стачката!Не разбират в какъв минус беше това за тях ,че всеки един час е ценен!

Iria
10-28-2007, 11:10
Учениците. :x

thefreakykid
10-29-2007, 05:44
Най-прецакани са разбира се учениците... родителите са прецакани, дотолкова, че ако имат малко дете(малки деца)им е трудно да съчетаят работата с отглеждането им, когато не ходят на училище...
Аз не виждам учителите по какъв начин може да са прецакани? Не стига, че едва 10% от тях наистина работят и се трудят, но и са нагли относно заплатите...
Учениците са си най-прецакани, особено кандидат-гимназистите и кандидат-студентите...
Аз се радвам, че моето училище не е от стачкуващите и няма да губя нито ваканции, нито weekend-и :wink:
Напълно съм права със miloto_girl-4e.
Това увеличение е ХИПЕР относително... не вярвам да са 10%, но наистина много малко учители си вършат работата качествено... Има и друг случай - перфектна учителка, но никой не я слуша, тя не може да се държи гадно с учениците и да ги вкара в правилния път, за това те и се качват в главата, това също е често срещан случай. Според мен те не стават за учители, защото не могат да направят часа ТИХ, по тази логика не могат да си предадат урока, защото викани има няколко отличници, които се опитват да слушат.
Чувала съм, че в няколко държави в Европа е същото, за това дават на учениците да оценяват учителите по забравих каква система... май 6тобалната.. И според това колкоо всеки ученик е взел, толкова му е заплатата. Но тва няма да стане в България. Учителите ще подкупват с шестици учениците и те (учениците) ще им пишат високи оценки...(на тях - учителите :D) Или пък обратното - ако учителят е някъф скапан и повечето ученици му дадат 2, то той ще ги "наказва" като им пише слаби оценки или не си предава урока правилно. Мнението на учениците, според мен, също ще бъде малко неправилно (или поне на повечето), защото естествено, че ще дам 6 на даскалицата, дето ми пише секи час шестици в дневника и ще дам 2 на тая дето ме дразни. Или поне такова би билоп мнението на повечето.
Както каза miloto_girl-4e прецакани са кандидат-гимназистите и кандидат-студентие, но бих прибавила и подгответата, защото аз сега съм подготве във 2ра испанска и ако не учех щях да изпусна много материал, както мои други набори подгответа.. :D Но поне тази по испански не стачкуваше... и сега не знам.. имаме испански, музика и рисуване чат-пат... траа да имаме още БЕЛ, Мат-ка и Физкултура.. Чудя се кога ще земем материална по Мат-ка и БЕЛ.. аз по принцип по математика си ходя на уроци и съм зела материала, но по БЕЛ...?

Благодаря за вниманието. ;-) :-D

blahblahblah
10-29-2007, 06:59
Учителите имат пари и не знам защо намесвате родителите. Учениците, разбира се!

MusicIsTheKey
10-29-2007, 07:21
Най-прецакани са дванайсетокласниците, които най-вероятно ще имат матури. Има бая изпуснат материал, който трудно може да се навакса за толкова малко време.

Ваканциите - чудо голямо, ще го преживеете.

Seducti0n
10-29-2007, 10:42
Всички са прецакани,но може би най-много учениците.... :?

thedutchess
10-29-2007, 12:42
Според мен учениците трява да започнат стачка. Разбрахте ли, че се планира да се отучва събота за да се компенсират тези дни на стачката. Значи, учителите стачкуват, правителството се правят на ненормални (всъшност те май са си такива) и накрая учениците гризват дръвцето. Нещо не ми е ясно как така се получи. Който е за стачка да пише! Аз съм ЗА!

То е от ясно по-ясно, ние учениците разбира се! И аз съм ЗА!

mey_si
10-29-2007, 14:13
епа ние ко учителите ако искат и днес могат да спрат ама не те на инат ами те родителите не са мноу претсакани щот ако имат по голямо дете ама ние :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :evil: :evil: :| :|

die_die_my_darling_
10-29-2007, 21:28
кой може...учениците естествено...

alek200
10-30-2007, 08:29
Учениците разбира се :?

NightSky
10-30-2007, 09:50
Учениците, естествено.

mokka
10-30-2007, 11:16
:shock: 6to za vupros?!mnogo qsno 4e nie ,u4enicite.kakto se o4ertava 6e u4im celiq uli a ako produljavat s tqhnite gluposti mai i avgust!!! :-x :-x :-x

hole
11-01-2007, 11:28
Учениците, естествено.

Reed
11-01-2007, 12:46
Най-прецакани са разбира се учениците... родителите са прецакани, дотолкова, че ако имат малко дете(малки деца)им е трудно да съчетаят работата с отглеждането им, когато не ходят на училище...
мхм,баща ми изперка тоя един месец с почти тригодишния ми брат =)

DisciplineAndOrder
11-13-2007, 22:25
Учениците.

petyrit
12-28-2007, 17:02
Че как кой - много ясно, че ние учениците.

elsy
01-02-2008, 21:47
Ми мисла, че ние (учениците) си оставаме най-прецакани... :( Въпреки, че по време на стачката си ми беше много яко :---) Ама изгубихме много материал ии сега излиза, че в нашето училище пролетната ваканция е 4 дена, от които 2 се падат събота и неделя... :-#

eli03
01-03-2008, 10:45
Определено учениците нестига, че ще вземет от ваканцийте, който така или иначе не са много, а и домдшните и уроците са повече!!!

eli03
01-03-2008, 10:46
Учениците винаги са прецакани!!! :-x :-x :-x

xSaShEtOx
01-04-2008, 20:58
Учениците, но и УЧИТЕЛИТЕ
ЗАЩО ЛИ? Защото учителите прекалено дълго чакаха реакция от управляващите относното заплатите им, както и учебната система. Защото не може заплатата на един учител да бъде мааалко по-висока от минималната работна такава. Защото всички искат по-добро образование и много учители иват обвинени, че не дават достатъчно на учениците си, а същевременно правителството не прави нищо по въпроса и трупа солисен държавен резерв, който на практика е НЕНУЖЕН. Защото не може учителите да бъдат обвинявани че не си вършат работата и че работят малко, при положение, че НИКОЙ НЕ СИ ДАВА СМЕТКА, че работното време на един учител не свършва при излизане от училището и че материала който се излага пред учениците се подготвя предварително предния ден. ДА, има лоши страни на образованието, това е така, ДА някои наистина не си вършат работата и това е така, но според мен най-напред на учителите трябва да им се предложи добри условия на труд и след това да се съди, кой е крив и кой е прав. ПОМИСЛЕТЕ върху въпроса защо учителите в България ас на СРЕДНА ВЪЗРАСТ 50-55 години. [-(

HAGVXSXVH
02-03-2008, 07:55
и спред мен учениците,щото сега ни ги сгъчкват уроците..ии ..т.н.

mgxpower
02-03-2008, 12:29
И 10 години да минат май пак ще се дискутира тази тема... :lol: :lol: :lol:
А като си представям колко още такива стачки ще има..и не само на учители :-D :-D :-D :lol: :lol: 8-) 8-) :razz: :razz:

Ruthless
02-03-2008, 12:30
Разбира се, че учениците, както се спомена и родителите, ако имат малки деца. Обаче учениците, изпраскват ни целия материал и докато се усетиш хоп... срока свърши в четвъртък тази седмица. И сега за някои се налага да се стягат в ученето, тъй като първия срок беше малко зле, ама.... ще се оправят.

ramaiana
02-03-2008, 18:29
Темата вече е стара...
заключвам :)