PDA

View Full Version : Стачките



the_o.c_girl
10-25-2007, 15:28
Какво мислите за стачката на учителите и дали я подкрепяте мн ми е интересно...Дали една чистачка в училище тр да взема 400 лв, а една мед.сестра 250///Един учител 700, един студентски преподавател-600//И не е ли това едно погубване на учебната година, да учим лятото, да ни вземат от всичките ваканции...Дали е справедливо към нас,а?Защо не стачкуваха лятото...дА НЕ ГОВОРИМ , ЧЕ ДАВАТ И ДОПЪЛНИТЕЛНИ УРОЦИ(към 500 още на месец)Аз донякъде подкряпам стачката, но това е мн вече недостойно със свирки и знамента-къде замина бълг.учител и неговия ,,голям моралл,,

GregoryHouse
10-25-2007, 15:32
Абсолютно! Повечето от децата си нямат идея какво е да си учител...мислят че те си веят парцалите и само си тракат ченетата в час...съвсем не е така...майка ми е учителка и мога да ви кажа че дори 600 лева са малко за тази професия! Та тя взима 300лева а аз още не съм завъшил и месено варирам между 700 и 900 лева...мислите ли че това е редно?!Според мен НЕ! И докато тоя народ не се обедини и да иска това което му се полага то никога няма да му бъде дадено!

ledenakrasota
10-25-2007, 15:51
Аз съм за стачката.Една чистачка взима 250 лв.,а заплатата на учител туку-що завършил и започващ работа е малко над първата. [-( 8-[ В Гърция най-високоплатената професия е учителската.Защото там се цени образованието.А в България не е така. :smt011 Да си е учител не е просто да назубкаш там някакъв текст и да го предадеш на пиклювците и пиклите. :smt019 Стачката на учителите не цели само да се вдигнат заплатите,а да се подобри образованието ни.Парите за ремонтите и поддръжката на училищата например не отиват по направление.Учителите се борят за модернизиране на образователната ни система.АЗ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ,ЧЕ ЩЕ НИ СЪКРАТЯТ ВАКАНЦИЙТЕ.ВСИЧКО ЩЕ СЕ НАВАКСА.ЕДИНСТВЕНИТЕ НЕДОВОЛНИ ЩЕ СА ПИКЛИТЕ И РИКЛЮВЦИТЕ ДЕТО МИНАВАТ МЕЖДУ КАПКИТЕ,ЗАЩОТО ЩЕ ИМ Е ЯКО НА ДУПЕТО :-D :-D

Mooo6no
10-25-2007, 16:27
Ми исканията... да кажем, че донякъде бях съгласен с тях докато не отхвърлиха, че 650 лв на месец за 4 часа на ден им е малко.

Стачката - учителите ми падат все повече с палячовщините, с които привличат внимание. Това не меко казано не приляга на хора, които се имат за "едни от най-интелигентните в България".

Една от глупостите от, която аз силно казано пострадах беше когато от училището до моя блок в краен квартал надуха детски песнички в 7 и малко сутринта и ме събудиха, а предполагам и други хора м квартала. :lol:

А за ваканциите не ми пука. Аз така или иначе не съм ходил на училище над 2 години и даже ще се радвам, че ще ходим повече. :lol:

Не се заяждайте с частните уроци. Парите от частни уроци ги вземат кадърните, т.е. тези, които заслужават по-високи заплащане (като цяло) са те, а и те са малка част от сектора. Спореид мен уроците трябва да се озаконят и учителите да плащат нужният данък слещу това.

Освен това доста от тях са готови да провалят цялата година, но да постигнат исканията си. А познайте дали тогава им пука за децата?

И още нещо, въпреки че леко не се свързва с написаното в поста ми. Не обвинявайте и не се настройвайте срещу учителите, а срещу синдикатите. Виновен е овчарят, а не овцете.

punk*disaster
10-25-2007, 17:27
К*Р ЗА ДАСКАЛИТЕ,ДВА ЗА ЛЕКАРИТЕ!

АБСОЛЮТНО МРЪСНА СГАН :x

Аз ако съм на власт даже ще им намаля заплатите :idea:

о.О ама разбира се ! Пробвай следващия път сам да се лекуваш ! Само ограничен човек може да сложи всички под един знаменател. Познавам и некадърни учители и лекари и хора , достойни за тези професии.

HopeLesss
10-25-2007, 18:08
Подкрепям с две ръце Мошно с тази разлика, че на мен още от първите седмици ми паднаха в очите, а след като отхвърлиха предложението за над 650 лв - още повече.

Между другото, защо си мислите, че някой трябва да ви пита дали сте съгласни или не?!? Всеки има право да си търси правата по един или друг начин. Проблемът обаче е там, че не винаги го правим по най-подходящия начин. Най-абсурдното и смешно нещо, което бях чула в последните дни е, че учителите написали молби до европейските посланници да им отпуснат дрехи, лекарства и провизии за зимата...

Чак ми става жал за тия хора... унижиха се до краен предел. Срамувам се да го кажа, ама май оная приказка, която още баба ми казваше, че зелен кон и умен даскал няма, ще излезе вярна... :roll:

the_o.c_girl
10-25-2007, 18:37
ОООО горките хорицааа.... 700 лв тия нормални ли сааааааааааа...Защо не стачкуваха лятото, а...да си топлят задниците на морето.Ами учениците, които са 12 клас, а?Аз ако бях 12 кл. щях да ги съдя, че ми провалят годината.

StAkE
10-25-2007, 23:51
ОООО горките хорицааа.... 700 лв тия нормални ли сааааааааааа...Защо не стачкуваха лятото, а...да си топлят задниците на морето.Ами учениците, които са 12 клас, а?Аз ако бях 12 кл. щях да ги съдя, че ми провалят годината.
на 12класниците им провалят матурите които ще се състоят и им провалят не просто годината а живота....

значи от началото бях съгласен... не може аз за лятото да изкарам повече пари отколкото квалифициран учител за година....

от друга страна има такива даскали дето си заслужават да не им плащат и със закон да забранят тея да зимат пари че да умрат накрая....тая по руски гадината ми писа 4 за срока от яд че знам колкото нея (учил сам в руско даскало) и имам 95от100 на училищната олимиада и 89 от 100 на общинската....

и докато те се правят на палячовци и и си карат неизживяното детство пред парламента ние ще трябва да се спукаме от учене заради наваксването което предстои!@! :smt067

NSDAP
10-25-2007, 23:53
Прости хора са учителите.....Не се стачкува така,ма нема значение....

special_girl_SS
10-26-2007, 08:05
Подкрепям с две ръце Мошно с тази разлика, че на мен още от първите седмици ми паднаха в очите, а след като отхвърлиха предложението за над 650 лв - още повече.

Първо искам да кажа, че напълно подкрепям учителите, въпреки, че тяхната стачка ощетява и нас. Мисля, че всички сме били нчкога в училище и всички знаем какво е отношението на повечето ученици към преподавателите им (в тоя ред на мисли, според мен на тия хора трябва да им се плащат вредни). Така, че за образованието на тези хора и за психическото натоварване, опражнено върху тях, тези заплати са смешни и напълно нищожни.
Колкото до 650лв, за които всички писнахте-вие забравяте, че се говори за СРЕДНА ЗАПЛАТА, което не е много точно понятие. Т.е. младите учители, без стаж ще получават заплати, които ще са с не повече от 50-100лв по-високи. Но дори, ако се абстрахираме от този факт, 650лв на учителите е смешно, в сравнение с 800лв за шофьорите на градския транспорт.

krem4et0
10-26-2007, 08:21
Вече се изказах в друга тема за стачките. И да подчертая само 1 - моята сестра е ст.ас. д-р и преподава по 14 часа на ден 4 дни седмично. Отделно ходи по изпити събота и неделя, пише трудове и изобщо е супер натоварена. Излиза сутрин в 7, връща се в 21, а до 23 пише задачи за следващия ден. Тя получава бруто 450 лв, в които се включват и докторските й. А за придобиване на докторска степен е учила още 4 години, 1 от които е нямала никакви доходи. Справедливо ли е? Аз уча педегогика-4 семестъра по 100-120 лв. Хайде всичко на 500 лв да ми стъпи. Натоварена съм 2-3 часа седмично и да получавам повече пари..............не е честно.
Ако правителството удволетвори исканията на учителите, ще трябва и на други съсловия да удволетвори, ще трябва да се емитират пари, защото икономиката ни няма тези пари в момента и.............ще стане хиперинфлация. И пак никой няма да е доволн. Исканията може и да са справедливи, но на фона на останалите заплати и средната работна заплаа з страната, а също предвид натоварността на учителите, точно в този момент няма за какво да се оплакват.

HopeLesss
10-26-2007, 09:54
Колкото до 650лв, за които всички писнахте-вие забравяте, че се говори за СРЕДНА ЗАПЛАТА, което не е много точно понятие. Т.е. младите учители, без стаж ще получават заплати, които ще са с не повече от 50-100лв по-високи. Но дори, ако се абстрахираме от този факт, 650лв на учителите е смешно, в сравнение с 800лв за шофьорите на градския транспорт.

Да, някои ще получават 450, а други 800. Средна заплата от 650лв за България е ужасно много. И аз ще дам пример с други лица, ощетени от държавата. Братовчедка ми е лаборант в Пирогов в патологията и работи в педиатрията на Александровска болница. Нейната заплата е 280 лв. #-o

Darkl1ng
10-28-2007, 20:21
Еми естествено, че няма да стачкуват лятото, трябва да са идиоти, че да го направят това...
1-во, не мисля, че трябва да ги винят заради 12-надесетокласниците и ваканциите, защото ваканцията ш учите, ама сега не учите нали? не ви е зле? Как не ви е срам да искате от хората да се съобразяват с това, че някой си е 12 клас и трябва да си урежда живота и да пренебрегват своите собствени и на децата си за пореден път. И аз съм 12 клас и не ми пука изобщо какво ще стане, защото гледам на тези стачки като нещо, което отдавна трябваше да се случи и то не само в сферата на образованието. Аз гледам на това, като на борба и мисля, че всички трябва да бъдат съпричастни с нея... Искат да взимат повече от ненам си кой си? Ми нека и той надигне глас и се бори за правото си...
Частни уроци? Колко нереално гледат всички на нещата, вярвайте ми ако зимаха по 700лева отгоре ама хич даже нямаше да е лишават от заплатите си и да се разправят изобщо да стачкуват..
Казват, че почти никаква работа не вършат? Не мисля, че е малко натоварването в това, да търпиш простотията на чуждите деца по цял ден, да готвиш уроци по цял следобед, да те натоварват всеки месец с нови и нови изисквания и на всичко отгоре всеки да те сочи с пръст и да казва "пфф къв е тоя, некф мизерен глупав даскал".
Мога да пиша още много, но така или иначе знам, че никой няма да го дочете.. просто силно се надявам те да не се откажат от исканията си, това ще бъде една победа на личността, след която се надявам да последват още и още...

vodolei4e_m
11-10-2007, 15:26
Подкрепям с две ръце Мошно с тази разлика, че на мен още от първите седмици ми паднаха в очите, а след като отхвърлиха предложението за над 650 лв - още повече.

Първо искам да кажа, че напълно подкрепям учителите, въпреки, че тяхната стачка ощетява и нас. Мисля, че всички сме били нчкога в училище и всички знаем какво е отношението на повечето ученици към преподавателите им (в тоя ред на мисли, според мен на тия хора трябва да им се плащат вредни). Така, че за образованието на тези хора и за психическото натоварване, опражнено върху тях, тези заплати са смешни и напълно нищожни.
Колкото до 650лв, за които всички писнахте-вие забравяте, че се говори за СРЕДНА ЗАПЛАТА, което не е много точно понятие. Т.е. младите учители, без стаж ще получават заплати, които ще са с не повече от 50-100лв по-високи. Но дори, ако се абстрахираме от този факт, 650лв на учителите е смешно, в сравнение с 800лв за шофьорите на градския транспорт.
искаш да кажеш средна БРУТНА заплата -> т.е. кат одържиш за данъци и осигоровки близо 200 лева те остават с 450... е много ли са 450?

vodolei4e_m
11-10-2007, 15:30
Колкото до 650лв, за които всички писнахте-вие забравяте, че се говори за СРЕДНА ЗАПЛАТА, което не е много точно понятие. Т.е. младите учители, без стаж ще получават заплати, които ще са с не повече от 50-100лв по-високи. Но дори, ако се абстрахираме от този факт, 650лв на учителите е смешно, в сравнение с 800лв за шофьорите на градския транспорт.

Да, някои ще получават 450, а други 800. Средна заплата от 650лв за България е ужасно много. И аз ще дам пример с други лица, ощетени от държавата. Братовчедка ми е лаборант в Пирогов в патологията и работи в педиатрията на Александровска болница. Нейната заплата е 280 лв. #-o
някой да я кара на сила да бачка за 280 лева? тя си го е избрала и както каза не е 650 лева а 450, т.е. една нормлна средна заплата за България, а и да не забравяме, че те са учители и заслужават много повече

quench
11-10-2007, 17:42
и ти ли си от 5-те милиона премиери и треньори на нац.отбор? ;)

помните ли, имах една тема - ако имате 20 млрд лева, как ще ги употребите? ;)