PDA

View Full Version : Има ли начин/програма



KrisLovePuti
10-25-2007, 19:51
Има ли начин/програма или нещо друго/ за да разбера кога някои от мрежата ми тегли.Аз сам в мрежа всичките имаме едно и също ИП ако е от значение.
Благодаря предварително.

shturo
10-25-2007, 20:22
От този въпрос честно да ти кажа не казваш абсолютно нищо конкретно за да ти се помогне, А и не е възможно да имате всички в мрежата еднакво ИП защото тогава ще се получи кофликт. Може да сте зад рутер в който има едно релно ИП което се засича, но вътре в самата локалан мрежа всеки си има автономно локално ИП което е дадено от сървера или от рутера (зависи от мрежата която е направена).

А сега на въпроса, дали можеш да разбереш кой кога ти точи , отговорът ми е че е съвсем възможно! Има няколко начина. НО е важно да ми обясниш каква е самта мрежа за да ти кажа кое е възможно и кое не. Дали самата ви мрежа е с статични ИП или използвате автоматично раздаване на ИП и т.н. Важно е дали познаваш хората които са в мрежата. А ако искаш да не ти се тегли нищо по локалната мрежа, нищо не шервай и си сложи паролка или шерни сасмо това което искаш да се тегли. Това е което мога да ти кажа само от тази информация която си дал тук, И под "да разбера кога някои от мрежата ми тегли" какво точно искаш да кажеш час и дата или да ти сигнализира или да си гледаш мрежата когато ти решиш и ако някой в тоя момент тегли да го сгащиш, интересува те кое е ИП-то му или кой е той ? Бъди малко по конкретен

KrisLovePuti
10-25-2007, 20:34
Не съм много запознат затоа не сам дал точна информация.Значи за ИП-то доколкото сам чувал е еднаква и някои даже казват че на всяко рестартиране на модема ИП-то се сменя (нз до колко е вярно).Значи моя нет е БТК IDSL и имаме един сървър при него е модема.От там със суич(не сам сигурен дали точно така се казва) има кабели(ФТП4 маи е кабела) които стигат до всички компове.Ако не се лъжа и в повечето комп зали е така.Попринцип интернета маи се води за фирма.
И така значи за тегленето не сам се изразил точно.Искам да разбирам кои кога и какво тегли от интернет.Не ИП-то му а името на компа му и да мога да направя да кажем една снимка и да покажа на всички...защото с този интернет някои като пусне да тегли с голям скорост на другите нета ни все едно го няма....

shturo
10-25-2007, 20:54
да видим правилно ли съм разбрал. Имате модем на БТК който пуска нет на сървер, който който пък от своя страна пуска нета към суич и от суича към вас .Тъй ли ? А твоят достъп до обикновенно потребителско ПЦ ли е или е достъп до сървера ?

EternalSilence
10-25-2007, 21:21
shturo, ако си се насочил да му обясняваш всичко за sniff на мрежата... късмет, ще ти трябва адски много :-D
един съвет към автора - просто пусни бате гугъл и си намери една програмка наречена Ether Detect, инсталираш я на който комп искаш да следиш и т.н., ще можеш да следиш целия трафик от този комп, пакет по пакет, ако не ти се занимава можеш да потърсиш някоя по-опростена, няма смисъл да ти се обяснява по форум всичко за сниф на мрежи щом, както си личи, не знаеш за какво става въпрос ;)

shturo
10-25-2007, 21:51
Абе прав си то аз повечето неща съм ги научил от батко Google и ако не намеря отговори на проблема си тогава питам, ама наистина ми се щеше да помогна ама по отговорите и въпросите си личи не няма сми. Затова KrisLovePuti послушай съвета на Eternal Silence. А наистина ако имаш проблем преди да питаш : Google it!

KrisLovePuti
10-26-2007, 10:10
Изтеглих сио тази програма но нищо не ми е ясно.Ако може да ми пообясните малко,смятам че не е мн сложно