PDA

View Full Version : Смятате ли, че българката не иска да има деца а най-много 1?



sladur4e_yo
10-25-2007, 20:43
Ne znam tazi tema dali e za tuk,no ia pusnah.Vuprosa mi e imate li bratia ili sestri.Smiatate li 4e bulgarkata v dne6no vreme ne iska da ima deca ili nai mnogo po 1.Spored men se sabeliasva takava tendencia
Vie kolko deca bihte imali i spored vas taka li e kakto sum zabaliasala?

p.p.Az imam brat i sum mnogo radostna 4e ne sum samo dete. :D
2p.p.Ne znam sum sigurnadali ve4e ne su6testvuva takava tema,no ia pusnah.

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

KaSiDi
10-25-2007, 20:55
Аз имам сестра.Смятам че причините повечети българи да имат по 1-2 деца е това 4е в днешно време се изискват добри доходи за да се изгледа едно дете (да йивее без лишения да получи образование...)Преди хората са имали по много деца примерно моят дядо има още 5 сестри,но са можели да си го позволят .Друг проблем е че днешните жени са мн суетни мнозина не искат да имат деца за да не развалят фигурите си :smt011

teenkopele
10-25-2007, 21:20
:arrow: Не.
:arrow: Рано ми е да мисля за деца.

KpuCuTo0o
10-25-2007, 21:26
Аз пък имам сестра близначка.. ама майка ми е казвала, че е искала само 1 дете.. но и двете ни обича.. както и да е... а да има само 1 дете и е било мечта от малка.. но.. се е получила изненада с нас.. А защо българката иска само 1 дете?! А то не е и само българката.. и българите като цяло.. Ами защото в това време няма други възможности.. Защото всеки иска най-доброто за децата си, а едва може да си го позволи и за само едно.. Но си зависи и от хората.. Знам за семейства с много деца.. не живеят богато.. но са щастливи заедно..

BaHky
10-25-2007, 22:26
Имам брат
Рано е да се каже....
Смятам ,че повечето Българи просто нямат време и финанси да гледат повече деца...

Държавата не им помага нито с едното нито с другото....
ако нямаш здрави родители които да могат да ти помогнат в отглеждането.... трудно щото няма пари бебето трябва да яде... а за да има пари трябва родителите да работят.... а не вярвам някой родител да иска децата му да гладуват.... и да нямат това от което се нуждае всяко дете....

Е друг е въпроса с хората с по големи възможности...

sladur4e_yo
10-26-2007, 13:00
da no go ima i momenta 4e mnogo ot bulgarkite ne rajdat deca to4no za da ne si rasvaliat tialoto.brat mi ima edna suu4eni4ka,koiato ima 9 bratia i sestri(moje da ste gledali po TV)no sa shtastlivi.spored men vsi4ko idva purvo ot jelanieto.ako iskash da imash deca i da gi gledash s jelanie pari vinagi she se nameriat.tova e moeto mnenie.vseki moje da ima svoe mnenie po vuprosa.az li4no iskam da imam 3 deca. :-)

ThunderGoddess
11-03-2007, 18:05
Аз имам брат и сестра и за нищо на света не бих променила това. Родителите ни ни обичат по равно. Иначе, да, има тенденцията българите да искат малко деца. Тоест двама човека създават само едно дете и баланса не се запазва и българите ставаме по-малко + това половината имигрират и заради това ставаме Мангалия. Понеже циганите имат по десет деца най-малко и търсят къде да ги продадат. Смятам, че във всяко семейство трябва да има поне две деца - т.е поне човек да се погрижи да се запази баланса. Радвам се, че последните години виждам все повече малки деца да тичат по площадите, все повече детски колички и много, много майки, който с едната си ръка държат голямото си дете, а с другата тикат детска количка :) Явно вземаме да поумняваме поне в това отношение.

RoyTheReaper
11-03-2007, 19:49
Много малко са хората, които са навити на повече от 2 деца и то не само поради финансови причини. Сред най-богатите страни има такива с отрицателен естествен прираст, защото все по-малко хора правят по повече от 1 дете. Нормално е така да стане и в България. Но тук има и голяма емиграция и става мазало.

Аз лично смятам, че 2 деца е идеално - повече биха били главоболие, а ако е само едно, възпитанието му ще е предизвикателство.

Vikitooo
11-12-2007, 07:20
Да! Времената са такива, че човек няма как сам себе си да прехрани, а какво остава за дечурлига?! И лошото е, че това се случва в моята родина.
Аз имам само една сестра, за разлика от мой приятели които са сами. Живея в страна, в която мога да си позволя да гледам деца и затова няма да пропусна тази възможност. Но за сега, дупе да ми е яко.. 8)

malakalmavt
11-14-2007, 00:03
Имайки предвид информацията, че е планирано до 2012 да останат 3млн живи българи и още толкова цигани и турци, ситуацията започва да се прояснява. Логично е, че за да се наблюдава положителен прираст на населението трябва едно семейство да има минимум 3 деца (2 родитела + 1); всеки знае, че в днешно време рядкост е да се наблюдава семейство с повече от 1 дете, а за 2, 3 съвсем. От там идва и демографската криза - намаляването, разпръсването и асимилирането на българите. Логично, на наше място тъй като нас няма да ни има вече, или ще сме шепа хора... ще дойде някой по-развит и интелигентен народ, който набързо ще въведе ред и ще вкара циганите и другите чужди за нас българите елементи в правия път; ще изкупи земята и ще си направи втора държава. Говори се, че това ще бъде втори Израел, всъщност, трети или четвърти като имаме предвид СЕЩ и ГБ... И тук си говорим за 1 дете и т.н. Какви деца, какво чудо при този убийствено нисък жизнен стандарт и политика на икономически и духовен геноцид!? Щях да пропусна изключително важната част от нашето умъртвяване - духовното оскотяване - едно време българите са държали много на семейството, живели са всички заедно в големи няколко етажни къщи с дворове и добитък. Обработвала се е земята, развивали са се занаятите и търговията от там е и тенденцията за 5-6 и повече деца на едно семейство, имайки предвид и турският геноцид който се е осъществявал периодично, е нормално да са такива числата. Заличиха ни културата и обичаите, като ги погребаха на медийно ниво, подмениха ги с ориенталски и цигански, насъскаха ни едни срещу други по комунизма чрез доносничеството и клеветенето. И виновните за това колкото и да не ви се вярва са юдеите и техните преки подчинени - комунистите, старото БКП сега е БСП, а ДС - НСС. Имайките предвид, че сред старите хора не малка част се определят като комунисти, положението е плачевно. А българските лагери са затрили десетки хиляди българи. Преди управляваха комунистите, сега са техните синове... Отклоних се от темата, но мисля, че съм бил полезен на някой със скромния ми анализ... човек, колкото повече неща научава, толкова повече му се изяснява ситуацията и е склонен да предугади близкото бъдеще. Който иска да прочете повече, има много книги но не малко пише в "Геноцидът и холокостът над българите" от Георги Войнов - ревизионистичната история на България от падането под турско робство насам. (От 190стр. започва за лагерите и палачите...)

nazistka
02-10-2008, 07:55
Еми аз имам двама братя... и мисля, че Българката в днешно време не че неиска, а по- скоро няма да има финансовата възможност да ги отгледа! Не е въпрос само на желание, но все пак зависи :) :-)

petity12
02-11-2008, 15:07
Abe kato 4e li naposledak naistina ima po malka rajdaemost ama nz dali pri4inata e 4e jenata iska samo 1 dete ;]

Blab
02-11-2008, 15:20
Имам брат. Повечето ми познати не са единствени деца.

Бих желала едно дете(по собствени съображения), но нищо не се знае.
Да изчислим:
В днешно време жените искат да градят кариера.
24 - висше
следва работа - 2, 3 години
27-28 - дете (назад в кариерата)
30 - работа, работа, работа
33-34 - евентуално желание за второ дете
по-нататък е абсурдно...

hooliganka89
02-13-2008, 09:12
Ми аз имам брат,и бих искала да имам две деца,не само едно.

FreAK_
02-27-2008, 09:58
Кой нормален човек ще си позволи да има дете при 400 лева заплата???
И в чужбина е скъпо удоволсвие да имаш дете, но все пак по-достижимо.
Хората с много ниски дохои- имат толкова децата, защото нито използват контрацептиви, нито мислят за бъдещето на детето си. Ето защо те са много на брой. А численоста за едно племе в много случаи е от полза.
Гуарана - Хубаво си прочел критика, прочети и малко теория. Знаеш ли въобще какво е комунист, какви са неговите идеали. В БГ никога не е имало, а и едвали в скоро време ще има явление наречено комунизъм.
А и погледни реално нещата преди един бзлгарин е имал много по висок жизнен стандарт.. Най- малкото е имал пари да си купи един хляб. в момента Капитализма се е развихрил в страшни измерения. Ситуацията ескалира! Но това няма нищо общо с комунизма.
Надявам се в бъдеще да се поуправят нещата финансово, защото ина`е не мога да си представя какво ще стане

tqnko1
03-01-2008, 12:10
az imam sestri4ka i mislq 4e nebi me ote6ilo 1 dete trqbva da ima sled vreme kato men moje bi me nqma trqbva da ima na kogo da spodelq :oops:

LiLGrizzly
03-25-2008, 11:57
apsolutno smqtam 4e e taka !

bubbl3s
03-28-2008, 16:56
Nie vku6ti sme 3 sestri. I ina4e mnenieto mi e kato na KaSiDi! :D

enrique_fenka
03-29-2008, 20:57
Аз имам брат :) Не знам дали когато стана голяма ще искам да имам деца :roll:

_DaYa_
04-02-2008, 14:46
Аз имам сестра.Смятам че причините повечети българи да имат по 1-2 деца е това 4е в днешно време се изискват добри доходи за да се изгледа едно дете (да йивее без лишения да получи образование...)Преди хората са имали по много деца примерно моят дядо има още 5 сестри,но са можели да си го позволят .Друг проблем е че днешните жени са мн суетни мнозина не искат да имат деца за да не развалят фигурите си :smt011
+1 но това е супер тъпо заради фигурата, но уви...ФАКТ...трябва да се плодим защото другите етноси ще ни залеят.Ромите правят по 10 деца и ги оставят в домове....баси хората....
аз се надявам да имам добри доходи и се надявам да имам 2 или повече децича :)