PDA

View Full Version : За избора при закупуване на фотоапарат



izmislenata
10-25-2007, 23:48
Hi all =;
Такамм..искам да си купя фотоапарат/дигитална камера/,но идея си нямам какви трябва да са изикванията. Всмисъл, колко мегапиксела да има,какви екстри,какво въобще да представлява. Искам да правя по-професионални снимки. Може би ми трябва фотоапарат с обектив,от тия по-големите? Или? Просто някой,който да прави хубави снимки. Можете ли да ми кажете що-годе на какви параметри трябва да отговаря,за да е хубав фотоапарата и да ми предложите разни? Пиша,щото сигурно има и други любители,които се занимават с фотография. И да прибавя,че цената не трябва да е безумна,някъде макс до 400 лв. Благодаря ви =;

NSDAP
10-25-2007, 23:49
google.bg?

izmislenata
10-25-2007, 23:56
google.bg?
Ти умен ли си бе? Аз представа си нямам от фотоапарати, искам да си взема някакъв качествен,като отворя Гуугле ми излизат милиарди варианта,но като не знам на какво трябва да отговаря? Затова питам!

NSDAP
10-26-2007, 00:01
google.bg?
Ти умен ли си бе? Аз представа си нямам от фотоапарати, искам да си взема някакъв качествен,като отворя Гуугле ми излизат милиарди варианта,но като не знам на какво трябва да отговаря? Затова питам!
Гледала ли си "Ледена епоха"?Ще си позволя да цитирам "Щом не ти достига акъл да планираш,то тогава-УМРИ ТУК"
Щом с google не може да се оправиш ::: Ма айде няма да споря :::

izmislenata
10-26-2007, 00:11
google.bg?
Ти умен ли си бе? Аз представа си нямам от фотоапарати, искам да си взема някакъв качествен,като отворя Гуугле ми излизат милиарди варианта,но като не знам на какво трябва да отговаря? Затова питам!
Гледала ли си "Ледена епоха"?Ще си позволя да цитирам "Щом не ти достига акъл да планираш,то тогава-УМРИ ТУК"
Щом с google не може да се оправиш ::: Ма айде няма да споря :::
:smt005 Значи в google вече пише кое е на оферта, кой е най-добрия фотоапарат, какво представлява :smt005
Че то всяка марка изтъква своя за най-добрия,а тук питам тези хора,които се занимават с фотография и имат фотоапарати,да ми дадат съвет. Като ти не си способен да го направиш,замълчи си :!:

BluE_s
10-26-2007, 00:11
мии по-добре си питай сичку на мясту и разгледай списания и брошури, за да видиш най-новите и кат' си харесаш някой потърси информация за него в интернет щот аз така преди да си взема моя и разгледах у интернет и имаше лоши коментари за този който исках да си взема и се отказах и купих съвсем друг ;]

izmislenata
10-26-2007, 00:12
мии по-добре си питай сичку на мясту и разгледай списания и брошури, за да видиш най-новите и кат' си харесаш някой потърси информация за него в интернет щот аз така преди да си взема моя и разгледах у интернет и имаше лоши коментари за този който исках да си взема и се отказах и купих съвсем друг ;]
Какъв си взе ? Доволен/доволна ли си ?

Orono
10-26-2007, 00:19
Fuji F30
От тук можеш да го вземеш възможно най-евтино. (http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=515&show=additional)
За тези пари ТОВА Е НАЙ-ДОБРОТО! Има пълни ръчни настройки и минимален шум при висока светлочувствителност. Снимките са достатъчно детайлни.


Ето снимки от фотоапарата на максимална резолюция:
http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/fuji_f30_samples.html

А ето и "по-професионални" снимки, пак от същия апарат:
http://www.pbase.com/sjseto/fujifilm_finepix_f30

bulgarche
10-26-2007, 04:57
Последно любителски или професионален фотоапарат търсиш? Е, май любителкси, заюото от 32 000 до 400 лева има голяма разлика ;) Мегапиксели...повече от 4 май няма смисъл, важно е оптичния зуум да е повечко

Anf3tamin4o
10-26-2007, 07:57
Canon PowerShot A70
С него съм и съм много доволен.Можеш да потърсиш в гугъл за него

blahblahblah
10-26-2007, 18:09
http://photo-forum.net/ebook - много полезна информация, точно каквото търсиш.
За фотоапарат до 400 лева ти препоръчвам моделите на Lumix и Olympus донякъде. Canon, Nikon, Sony и Minolta не си заслужават - те са добри в професионалния клас. За Samsung няма да говоря, става ми смешно, когато някой ми се пени, че са били хубави фотоапарати. :)
Мегапикселите имат значение, когато ще принтираш снимката, иначе ако само ще ги гледаш на компютъра, няма смисъл да търсиш фотоапарат с много пиксели. Но и с малка резолюция пак можеш да постигнеш добри резултати - например в най-доброто фото в града (Konica Minolta) ми принтираха 3,5 мегапикселова снимка с отношение на страните 16:9 в размер 26,5x15 само за левче! 8-)
Виждал съм сапунерка за 200 лева с 10 мегапиксела и сензор 1.25". Любопитно ми е какво ли ще е качеството. :smt003

bungle
10-26-2007, 18:18
Canon си вземи.
Отиди на място и разпитай, хората ще ти обяснят. Подкрепям горните мнения. Фотоапарат се избира на място. Направи няколко пробни снимки в магазина с различните модели, харесай си това, което ти е най-удобно.

Orono
10-26-2007, 18:32
За тия пари казах кой е най-добрият фотоапарат, всичко останало тука дето ти го редят са празни приказки :wink:

гост :), относно Samsung, да - смотанички са, но видеото им е добро, главно заради mpeg4. Иначе имат и един сполучлив модел откъм качество - Samsung S850.

Относно Canon - във всеки един клас се намира някоя друга марка, която да ги бие :D

OtherDimension
10-26-2007, 18:34
какво се косите, като че ли си купувате живота...

какъвто и апарат да вземеш(sony, panasonic, canon, jvc, lg и т.н.), едва ли ще сгрешиш толкова много :(

Orono
10-26-2007, 18:38
какво се косите, като че ли си купувате живота...

какъвто и апарат да вземеш(sony, panasonic, canon, jvc, lg и т.н.), едва ли ще сгрешиш толкова много :(
Бе, не знаех, че JVC и фотоапарати правят, но да - има голяма вероятност много да сгреши :)
И за някой хора 400 лв. може да са малко пари, но за други т'ва е една заплата. Малко ще ти е гадно да получиш някакъв боклук за тези пари, особено ако си ги изкарваш сам.

OtherDimension
10-26-2007, 18:42
не издребнявай
не съм казал, че 400 лв. са малко и точно затова едва ли ще си купиш боклук ?
каквото и да си говорим изброените марки са г/д на едно и също дередже..

а и във форума едва ли има такива специалисти, които да посочат най-най-добрия вариант ;)

Orono
10-26-2007, 18:45
Аз го посочих :wink:

bungle
10-26-2007, 18:47
Nikon са най-добрите. *лично мнение
Canon са след тях.
Панасоник и Олимпус също са добри.
Практика също.

Остава само да отиде в магазина и да разгледа. Има разлика от фотоапарат до фотоапарат. Много зависи какво иска да снима, парите с който разполага за оборудването, което евентуално ще си купи към фотоапарата ( обективите са... леле мале), зависи какво би било по-удобно като форма и функции. Не е само до мегапиксели и зуумове.

Orono
10-26-2007, 18:55
Добре, бе, стига с тия празни приказки. Правете се на разбирачи някъде другаде.
Момичето е казало, че разполага с 400 лв. Аз й дадох най-добрия вариант.
К'ви са тия "тия са най-добрите, след тях тия.."

Няма такъв филм! Има само "най-добри за тези пари" и толкоз. Голяма грешка ще направите ако си избирате апарата по марка :)

И къде си тръгнала за обективи да говориш при сапунерка? :D

bungle
10-26-2007, 18:59
Казах *лично мнение, да го духаш. Много се ядосвам на такива хора. Къде съм казала да си избира фотоапарата по марка?? Е'бати злетата сте се навъдили в този форум. От много време не ви бях псувала.

400 лева. За 400 лева ще си вземе приличен фотоапарат, да. Ама не е казано, че трябва само твоето мнение да слуша. ](*,)

И при фотографията нон-стоп се влагат пари, ако е сериозно. Затова споменах обективите. Щото, ако наистина иска да се занимава с това рано или късно ще и се наложи да се бръкне и за обектив и по-добре още от сега да се ориентира.

Ааааа, глупак. Много ме ядоса. :lol:

Orono
10-26-2007, 19:10
Съжалявам, че нараних нежната ти душа... Не, всъщност не съжалявам.

Но ти продължаваш с празните приказки(чукча писател, чукча не читател), вместо да помогнеш с нещо на момичето се правиш на разбирач [-X

bungle
10-26-2007, 19:11
:-# Щом казваш..

blahblahblah
10-26-2007, 19:17
bungle, зависи къде ще отиде... Аз предпочетох да си намеря подходящия модел за мен в Интернет и после да го търся в магазините (е, пропътувахме 20-30 километра, но не съжалявам). :P

Orono, аз разбрах, че тя търси фотоапарат, не камера. :P

OtherDimension, 400 лева хич не са малко. Иначе нали знаете, че снимката не зависи чак толкова от фотоапарата, колкото от фотографа. ;)

bungle, съгласен съм! Никон правят по-хубави цветове от Канон. :)

bungle
10-26-2007, 19:24
Съгласна съм , че е хубаво да порови из Нет-а и горе-долу да види какво и хваща окото. И вече на място да види как е. :P Защо всички се нахвърляте върху мен днес, уааа, ще плача. :-k

blahblahblah
10-26-2007, 19:26
Съгласна съм , че е хубаво да порови из Нет-а и горе-долу да види какво и хваща окото. И вече на място да види как е. :P Защо всички се нахвърляте върху мен днес, уааа, ще плача. :-kНе се нахвърлям, разглеждам снимките ти във Flickr! :smt056 :smt058

bungle
10-26-2007, 19:28
Още по-зле. Чувствам сееее.... разголена! :oops: :smt008

Orono
10-26-2007, 19:30
Orono, аз разбрах, че тя търси фотоапарат, не камера. :P

Ми тогава отвори предната страница и виж какво съм й препоръчал...

Къде съм споменавал камери :-o

blahblahblah
10-26-2007, 19:37
Orono, аз разбрах, че тя търси фотоапарат, не камера. :P

Ми тогава отвори предната страница и виж какво съм й препоръчал...

Къде съм споменавал камери :-oКаза, че Самсунгите правели хубаво видео. :P

С цел да се изложа, ще кажа, че и аз съм доволен от десетината клипчета от Lumix-а ми. :oops: 640x460, 30 fps, Apple MOV формат и хубаво качество. :)

Orono
10-26-2007, 19:47
Каза, че Самсунгите правели хубаво видео. :P

Е, и?

blahblahblah
10-26-2007, 21:59
Каза, че Самсунгите правели хубаво видео. :P

Е, и?Ми нищо. :)

UnaBletoLoVeU
10-26-2007, 23:20
Canon PowerShot A640 е моя. Много съм доволна. 10 мегапиксела, 4 пъти оптичен зуум ииии другото си го виж в нета :D Ама е жесток и ако си го вземеш няма да съжаляваш.

http://www.photo.store.bg/c/p-p/m-721/id-11645/10-0-mp-cifrov-fotoaparat-canon-powershot-a640.html

OtherDimension
10-27-2007, 00:45
OtherDimension, 400 лева хич не са малко. Иначе нали знаете, че снимката не зависи чак толкова от фотоапарата, колкото от фотографа. ;)


е аз какво казах ??
че 400 лева не са малко......

blahblahblah
10-27-2007, 10:02
OtherDimension, 400 лева хич не са малко. Иначе нали знаете, че снимката не зависи чак толкова от фотоапарата, колкото от фотографа. ;)


е аз какво казах ??
че 400 лева не са малко......Сигурно съм коментирал предишно мнение или още по-лошо, на някой друг човек. Съжалявам. :)






Canon PowerShot A640 е моя. Много съм доволна. 10 мегапиксела, 4 пъти оптичен зуум ииии другото си го виж в нета :D Ама е жесток и ако си го вземеш няма да съжаляваш.

http://www.photo.store.bg/c/p-p/m-721/id-11645/10-0-mp-cifrov-fotoaparat-canon-powershot-a640.html


Цена: 720.00 лв.

До 400 лева бе, хора!

Bamfi
10-27-2007, 10:27
Може би ми трябва фотоапарат с обектив,от тия по-големите?
А, че защо, и без обектив стават екстра снимки.

bungle
10-27-2007, 14:39
http://photo-cult.com/forum.php?c=2

Разгледай темите. Доста хора задават същите въпроси като теб и хора, които се занимават с години с фотография - отговарят. Дано ти е от полза.

blahblahblah
10-27-2007, 16:15
Може би ми трябва фотоапарат с обектив,от тия по-големите?
А, че защо, и без обектив стават екстра снимки.Чудя се как изобщо може да се снима без обектив. :D

Bamfi
10-27-2007, 16:19
Може би ми трябва фотоапарат с обектив,от тия по-големите?
А, че защо, и без обектив стават екстра снимки.Чудя се как изобщо може да се снима без обектив. :D
Е как. Гледай тази (http://matyuv.deviantart.com/art/Black-Square-24821945), почти съм сигурна, че е снимана без обектив. Момичето си знае какво пита.

izmislenata
10-27-2007, 16:59
Може би ми трябва фотоапарат с обектив,от тия по-големите?
А, че защо, и без обектив стават екстра снимки.Чудя се как изобщо може да се снима без обектив. :D
Е как. Гледай тази (http://matyuv.deviantart.com/art/Black-Square-24821945), почти съм сигурна, че е снимана без обектив. Момичето си знае какво пита.
Първо мерси на всички,които отговориха сериозно. Все ще ми помогнете някак =)
Бамфи,нямах това предвид,не се хеащай за думата. Не ме ли разбра какво имам предвид? Исках да кажа някакъв такъв, с ПО-ГОЛЯМ обектив : http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/sony-dsc-h3-p17872288.html ,може да съм се изказала в момента неточно, не не си заслужава да се хващаш за това :) Благодаря на всички,които оказаха съдействие,ако има още някой да дава идейки,да пише ;)

blahblahblah
10-27-2007, 19:38
Може би ми трябва фотоапарат с обектив,от тия по-големите?
А, че защо, и без обектив стават екстра снимки.Чудя се как изобщо може да се снима без обектив. :D
Е как. Гледай тази (http://matyuv.deviantart.com/art/Black-Square-24821945), почти съм сигурна, че е снимана без обектив. Момичето си знае какво пита.Просто няма фотоапарат без обектив. :)
Както и да е, дано izmislenata да си намери фотоапарат. :)

Bamfi
10-27-2007, 21:29
Просто няма фотоапарат без обектив. :)
Не говорех особено сериозно.


izmislenata - разбрах те много добре, просто не се беше изказала точно:). Както и да е, за любителски снимки и до 400 лв мога да ти препоръчам ниския клас на Olympus и Canon (а защо не и Panasonic Lumix, но не знам как им вървят цените). Имам Olympus от 3 години и си е жив и здрав, само че вече остаря и снимам с друг, но иначе оплаквания не съм имала. По-добре марка, известна с фотоапаратите си, отколкото Samsung, колкото и хубави телевизори да правят - винаги съм на този принцип. Не гледай мегапикселите - както ти казаха преди мен, те имат значение само ако възнамеряваш да си разпечатваш снимките на хартия в по-големи формати. Гледай оптиката, матрицата, лещите. Дигиталният zoom няма никакво значение, това е все едно да си увеличиш снимката на компютър, гледай да има оптичен zoom. Надявам се да съм помогнала с нещо:).

Valar
10-27-2007, 21:36
Качество-цена това важи за абсолютно всичко!

Orono
10-27-2007, 21:41
За 400 лв. абсурд да си намериш добър полу-DSLR. Ето го отново оня момент при жените - яко внимание обръщате на опаковката, а съдържанието остава на заден план.
Мислиш си, че като му е голям обектива следователно прави хубави снимки... Е, т'ва важи за моделите над 700 лв. :wink:

Аз казах нещо, не знам дали някой въобще ме е послушал, и дали въобще сте видяли снимките от Fuji-то, но както и да е. Няма да се хабя повече, не си заслужава :)

blahblahblah
10-29-2007, 08:12
Видях ги много ясно!