PDA

View Full Version : Кой за кого трябва да работи?



quench
10-26-2007, 05:40
Хората за държавата или държавата за хората?

Ако искате да има някакъв спор, трябва да зарежете името на дадено движение - т.е. за по-тъпите - нацизъм, фашизъм, комунизъм, демокрация и т.н.
за да не си навирате разни "исторически факти' в мутрите, а да се концентрирате върху това как даден фактор, дадена идея от съответното течение ще окаже влияние върху едно общество

та аз, без да ви деля на леви и десни и начерни и бели, което, вярвам, вие ще сторите от слабоумие и липса на творчески идеи - или от слабохарасктерност и незрялост - и ви питам - кое води до добър живот

държавната политика, ориентирана към самозадоволяване и към икономически ръст

или тази, която е насочена към разпределяне на вече съществуващото благо

и друго, как стои в представите ви идеята за икономическо и начуно развитие - нужни ли са те на обикновения човек и защо?



ПРИЗОВАВАМ ВИ - Мислете за обикновените хорица, неразбиращи от политика и икономика, когато давате отговорите си


ПП: сега ще стане интересно колко души от по-долуизказалите се не са чели целият начален пост ;)

krem4et0
10-26-2007, 08:01
Аз съм за хората да работят за себе си. У дома има 3-ма работещи, които издържат държавата и поне още 4-5 безработни, учащи и пенсионери. Честно ли е така? Вярно, че администрацията и управлението на страната трябва да се издържат отнякъде, но държавата да дава малко повече и за гореспоменатите от мен групи. Никакви помощи за безработни. Кои са безработни? Ромите, които казват защо да работя за 200 лв, като получавам помощ 150 и не правя нищо? И държавата не може биз хората, но и ние не можем без държава(уж). Аз съм студентка и държавата ми плаща здравн осигуровка, която е 1 лв. месечно. Ама аз нямам възможност да чакам при личния лекар цял ден сред тълпите пенсионери, а ако успея да изчакам няма направления. За това си ходя и на частно. Държавата с нищо не ми помага реално, а н би трябвало да е така!

Държавата не преразпределя правилно. Не и нашата. Държавата не подпомага и икономиката. В момента българската държава не прави нищо за нацията си......................не ми трябва държава. Само да пълнят гушата си разни там мазници. Ясно, че не може без някаква форма на управление, но при нас всичко е криворазбрано и демокрацията ни не е демокрация, и социалната политика не е социална..........

Mooo6no
10-26-2007, 08:10
krem4et0 - Държавата не ти ли плаща повечето пари за издръжката в университета, а те не са малко, защото при второ висше (когато държваата не заплаща образованието) се плаща многократно по-висока сума. :) Така че ти плащат нещо. :)


държавната политика, ориентирана към самозадоволяване и към икономически ръст - Няма друг метод в държава, която няма натрупани капитали. Когато държавата натрупа по-големи капитали може да действа социално (или разпределяне на съществуващите капитали), ама ние не сме държава с натрупани капитали.

Мисля, че ролята на държавата е не да се грижи за хората, а да предоставя условия, при които да не пречи на бизнеса да се развива, да дава възможност за развитие на хората и от там нататък да ги остави да се оправят сами. Защото помощите ги стимулират да не рабоят. Помощи трябва да има само за хора с недъзи, които със сигурност не могат да работят Но на хората с по-малки недъзи трябва да им се предостави възможност да работят някаква работа, а не да им се дават помощи.

krem4et0
10-26-2007, 08:25
При тая такса дето плащам ега и предвид на урочната ми натовареност, смятам че специално за мен държавата не отделя кй знае колко. Уча 4 дни седмично до обед, базата която ползвам е 1 единствена аудитория и интернет, който си плащам отделно. Имам 3-ма лектори, които ги мързи да гледат и всичко ни давт да си преснимаме. Ок, плаща ми издръжка, но нашя ВУЗ реално се самофинансира на 50%- от имотите, които отдава под наем, от хотела, от лихвите по дарението на Ценов, от дарителите, които и днес го подпомагат.

Eрнст Баркман
10-26-2007, 08:26
хората да роботят за държавата ! а затворниците безплатно

Loshotia
10-26-2007, 09:17
Майка ми и баща ми ще плащат осигуровки и за мен, а като отида на лекар и искам направление, както стана вчера, ще ми кажат " ами за очен няма, ела другия месец", защото разни пенсионери и безработни не мога да се възползвам от уж безплатното. Но наште им плащат, нищо, че нищо не получават. И в крайна сметка ще ме водят мен на частен лекар.

quench
10-26-2007, 10:55
взаимно,а? хората за държавата,а?

я ми лапайте боба с наденица бе

държавата и всички предприятия трябва да работят за хората

примери от ЕС:
- Холандия
- Ирландия

примери от света:
- Тринидад и Тобаго
- Британски Вирджински о-ви


макар че аз харесвам повече ирландският модел, който е по-либерален, докато холандският е по-консервативен