PDA

View Full Version : Моля помогнете,много се притеснявам



bebook
10-26-2007, 11:20
Здравейте,не за 1ви път пиша тук но отново се нуждая от вашата помощ.Аз съм момиче на 14 години и още нямам цикъл и гърдите ми са колкото 1 малка шепичка(да кажа даже че нямам),вчера вечерта случайно напипах и на 2те гърди нещо като кръгче(цилинфърче) или нз какво.Възможно ли да е киста и на 2те гърди или е нещо по-лошо?Понеделник ще ходя на лекар,но до тогава се надявам някоя да ми помогне.Сетих се че 50 % от жените имат някаква болест която наподобява на това което усетих : МАСТОПАТИЯ .Много ме е страх да не е раково,туморно или някакво злокачествено заболяване. :cry: Моля споделете ако и вие имате същите проблеми , защото се чувствам единствената която вероятно има този проблем с напипване на бучица.За съжаление понеделник ще ме прегледат,а до тогава моля помагайте. :roll: Отгоре на сичко гърдите ми не се забелязват,което е много гадно,защото съм единствена в класа която съм плоска като стена. :cry: Тежа 40 килограма и съм висока 163см . Нямам мензис и ме е страх за известни болести като мастопатията...

П.С. : Съжалявам ако съм писала малко несмислено,но спешно се нуждая от вашата помощ ! :!:

Anf3tamin4o
10-26-2007, 11:23
че ти само си на 14 и искаш да има цици като на "преслава" ли да дадем пример.Те 1-ва ще се развиваш и според мене не е болест,и то най малкото било киста.Но като идиш на лекар после пиши какво ти е казал :)

bebook
10-26-2007, 11:26
Ще пиша , но от както напипах тази буца , и с майка ми сме много стресирани да не е нещо много лошо ... Вече 1 път бях стресирана заради нещо в бъбреците,но се оказа че не е нищо лошо.Да се надявам и това да не нещо лошо. :(

А да , аз не искам цици като на преслава , и въобще не искам да нося някви дини,просто искам да съм като нормалните момичета, с нормални средни дори малки но не и без гърди ..

SlAdKoTy zLo
10-26-2007, 11:29
spokoino ;) normalno e nqkoi se razvivat po-bavno drugi ne nqma stra6no :P

foreverr
10-26-2007, 11:44
че ти само си на 14 и искаш да има цици като на "преслава" ли да дадем пример.Те 1-ва ще се развиваш и според мене не е болест,и то най малкото било киста.Но като идиш на лекар после пиши какво ти е казал :) \:D/

kPuCkA
10-26-2007, 11:52
Ще пиша , но от както напипах тази буца , и с майка ми сме много стресирани да не е нещо много лошо ... Вече 1 път бях стресирана заради нещо в бъбреците,но се оказа че не е нищо лошо.Да се надявам и това да не нещо лошо. :(

А да , аз не искам цици като на преслава , и въобще не искам да нося някви дини,просто искам да съм като нормалните момичета, с нормални средни дори малки но не и без гърди .. Аз мисля че имаш по-голям проблем Хипохондрия

bebook
10-26-2007, 13:15
а ще може ли да ми обясниш какво значи Хипохондрия ? В google пише прекалено много и различни неща,като даже и възможно психическо увреждане и т.е. на който честно да кажа не вярвам. :?

Iv4eTy
10-26-2007, 14:05
Иска да каже,че си внушаваш прекалено много неща и че трябва малко да са поуспокоиш.Едва ли ти има нещо.

bebook
10-26-2007, 14:07
Иска да каже,че си внушаваш прекалено много неща и че трябва малко да са поуспокоиш.Едва ли ти има нещо.


Еми ще се успокоя чак след понеделник живот и здраве да ми няма нищо , пък после може и да почерпя :D

Sunrisee
10-26-2007, 14:13
Otnosno taq buchka..maika mi e lekar i mi kaza che VSQKA JENA sled 40 godini trqbva da opipva gyrdite si i da proverqva dali nqma takava buchka.Ako ima-tova e rak na gyrdata.Samo tva si spomnqm ot razgovora ni.Ama ti si samo na 14 malka e veroqtnostta da imash rak na gyrdata,a i shtom ne si razvita...Nai-dobre e da otidesh na lekar:) Taka shte razseqsh symneniqta;-]

bebook
10-26-2007, 14:17
Otnosno taq buchka..maika mi e lekar i mi kaza che VSQKA JENA sled 40 godini trqbva da opipva gyrdite si i da proverqva dali nqma takava buchka.Ako ima-tova e rak na gyrdata.Samo tva si spomnqm ot razgovora ni.Ama ti si samo na 14 malka e veroqtnostta da imash rak na gyrdata,a i shtom ne si razvita...Nai-dobre e da otidesh na lekar:) Taka shte razseqsh symneniqta;-]


:shock: Ох нека дойде понеделник , нека и да мине понеделник , нека всичко е наред ... А я питай майка ти какви други възможни причини са тези цилиндрични кръгли абе твърди неща ?

Sunrisee
10-26-2007, 14:36
Shansa da imash rak na gyrdata na tvoqta vyzrast e 1 na milion :wink: Taka che spoko.Kaza che moje da e mastopatiq-nqkakvi vyzelcheta li kakvo bilo.Ne e strashno taka che uspokoi se.Ne se naprqgai izlishno,naukata e naprednala.Dori da ti ima neshto(v koeto dylboko se symnqvam)nqma kak da nqma nachin da se izlekuvash.Aide uspeh;]

bebook
10-26-2007, 14:46
Shansa da imash rak na gyrdata na tvoqta vyzrast e 1 na milion :wink: Taka che spoko.Kaza che moje da e mastopatiq-nqkakvi vyzelcheta li kakvo bilo.Ne e strashno taka che uspokoi se.Ne se naprqgai izlishno,naukata e naprednala.Dori da ti ima neshto(v koeto dylboko se symnqvam)nqma kak da nqma nachin da se izlekuvash.Aide uspeh;]


Благодаря :-D Ще кажа в понеделник какво ми е

Sunrisee
10-26-2007, 14:51
Dano novinite sa dobri,she stiskam palci;] Aide sys zdrave :P

Cherlotte
10-26-2007, 15:43
Мен, ако питаш, си напипала самата млечна жлеза. :) Само се чудя майка ти как не е разбрала, че е това. Няма как да имаш рак или пък нещо друго след като гърдите ти дори не са развити, пък и си само на 14. В понеделник си иди на лекар да те успокои и той, после ни пиши какво е станало, но и според мен си внушаваш прекалено. :?

bebook
10-26-2007, 20:44
И все пак може ли да попитам какви са размерите на млечната жлеза ? И кое е точното място ... В интернет казват че е от 1.5. см до 2.5. см ... Благодаря ви . Вече съм малку по-спокойна :oops:

MartyParty
10-28-2007, 09:34
оф споко бе сестро.Гърдите ми са можеби малко по големи от твоите на същите години съм и аз напипвам от време на време нещо твърдо ама нищо ми няма. Не се притеснявай за рак ни е раничко. :-D
Един съвет: Ако не мислиш толкова и не се вманиячаваш-нищо няма да ти има

milen`THVP
10-28-2007, 09:52
не се бой и мойте цици са плоски :smt002

bebook
10-28-2007, 13:52
Еми да ти кажа , 1 ден след като пуснах темата,се запознах с много яки хорица,и въобще забравих че е имало нещо ... И все пак утре ще отида на доктор.Радвам се че не съм единствена :grin:

Yoyoyoyoyo
10-28-2007, 17:54
Като ти растат гърдите е нормално да се обраэува такова топче,както ти го нариче.Според мен е эащото гърдиге ти сега эапочват да растат.Имай търпение,ще пораснат,едва на 14 си ,има ужасно много време.Аэ също на 13-14 нямах почти никакъв бюст ,а после эа едно лято ми иэрасна доста.така ,че не се притеснявай.
А эа цикъла ,не мога да ти кажа нищо ,эащото аэ съмв на почти 16 и нямам-даже съм пуснала тема.Но мисля,че на 14 е нормално.
Айде късмет на лекаря и да ни кажеш как е минало ,но според мен просто гърдите ти сега растат и на това се дължат теэи твърди неща :)
А и теглото ти е идеално эа ръста ти :!:

_butterfly_
10-28-2007, 20:55
Мисля, че това се дължи че гърдите ти растът. Спокойно, според мен нямаш проблем. Това, че все още нямаш цикъл може дда се дължи на факта, че си слабичка. За да ти дойде трябва да понатрупаш някоя и друга мазнинка и да се оформиш като жена. Хапвай си, пий витамини и гърдите ти ще пораснат и цикълът ще ти дойде.

Exothermic
10-28-2007, 22:00
И аз това лято имах падобен проблем,ама
ме изкараха КУКУ(демек на нервна почва) и ми дадоха да пия
някви успокояващи... :-D

JuSt_a_GiRl_Uk
10-29-2007, 13:13
Според мен нямаш проблем...Спокойно... \:D/ \:D/

bebook
10-29-2007, 14:01
Ето какво ми каза лекарката :
"...Няма ти нищо,но ти с право се притесняваш.."
После ме попита дали имам цикъл,но така и не разбрах какво общо има това с "проблема"
Също така тя спомена :
"...Много от момичетата на твоята възраст се притесняват,точно като теб.Намали напрежението и не се притеснявай.Не му мисли..."



П.П. Смятам че темата вече може да бъде заключена или изтрита.Благодаря на тези които ми помогнаха ;]

Sunrisee
11-01-2007, 10:19
Ето какво ми каза лекарката :
"...Няма ти нищо,но ти с право се притесняваш.."
После ме попита дали имам цикъл,но така и не разбрах какво общо има това с "проблема"
Също така тя спомена :
"...Много от момичетата на твоята възраст се притесняват,точно като теб.Намали напрежението и не се притеснявай.Не му мисли..."



П.П. Смятам че темата вече може да бъде заключена или изтрита.Благодаря на тези които ми помогнаха ;] =D>

kit_ten
11-01-2007, 14:37
според мен имаш по-малки гърди или доста малки,отколкото твоите познати,защото тежиш само 40 кг.НХе казвам че трябва да надебелееш,просто това с циците е генетично предопределно.По-дребните жени имат по-малки гърди.А за мензиса изчакай още една година,за да се притесняваш прекалено много.Но все пак попитай доктора за всичко,което те притеснява.Успех! :wink:

nvn
07-03-2008, 20:29
zdr az sam mom4e no 6teti kaja 4e imal sam priqtelki koito predi vreme sa imali sa6tiq problem a sega sa mnog dobre razviti vinagi e taka po kasno koito se razvivat gardite im sa po krasivi samo is4akai i nesi vnu6avai takiva gluposti