PDA

View Full Version : За Reading-ите на TOEFL



mrysnika
10-26-2007, 12:54
Записах се аз на курсове за TOEFL и глей кво става. Почвам да правя Reading, обаче ми се появяват към 30 + непознати думи, заради което не мога да схвана главния замисъл на текста и по този начин се цака...Тва нормално ли е!? Ми как ше се справя на самия тест,ако имам толкова непознати думи?! При вас така ли беше? /тия дето са се явявали на TOEFL/ и ако е от значение имах доста нисък резултат на входящия тест,към 30 от 60,което е Lower ниво. Как ше го кача,нз,и дали въобше съм за тоя тест ;/

slip_away
12-10-2007, 10:31
hmm az minah okolo 20 testa, no po 30 nepoznati dumi ne sum imala.. da kajem sum imala okolo 6-7 i to na Cambridge, tai kato v tozi u4ebnik readingite sa malko po-uvartqni i trudni.. spored men prosto 4eti pove4ko na angliiski i u4i nepoznatite dumi, nz kak ina4e.. az u4a angliiski ot 6 godini.. ob6to vzeto se spravqm dobre, no i men me pritesnqva TOEFL.. osobeno tova kak imam naprimer 3-4 gre6ki na listening i tova zna4i 26 to4ki :D ama 4e rabota..

butty
12-18-2007, 07:37
и аз започнах да се подготвям за изпита... но установих, че наистина трябва да се учат мнооооооогооооооооооо думи. TOEFL-а не е много труден, но SAT-a.......него не знам как ще изкарам :o

slip_away
12-18-2007, 08:28
maikoo a kakvo stana...na 15ti dek be6e moq izpit,vaznikna tehni4eski problem i sega ne znam za koga se otlaga..a kandidatstvam v UK i napravoo 6te gi ubiq..