PDA

View Full Version : Играчка-плЯчка :DD!



RAWRRR
10-27-2007, 06:12
Такам....започнах работа в 3 вестника и това ще е първият разказ,в единият от тях.Ще се радвам да ме покритикувате малко..особено за стила.
Малко е дългичък,но мисля,че е интересен и злобарски.Който го влече,да го прочете. :-P


Секундното лепило "Локтайт" лепи всичко,пластмаса,текстил,с ъкло,дори и счупения Хъмпти Дъмпти.
Преди да ви запозная обаче с нерадостната съдба на Хъмпти,трябва да си послужа с ретроспекция и да се върна назад във времето.За архeолозите връщането във времето може би става с машина на времето,странна комбинация между двукрилен гардероб и руски асансьор.За скаутите връщането във времето може би става,когато решени да спасят някоя катеричка,попадат в неочаквано дълбока хралупа,която всъщност е кривинка в пространството и води в друго измерение.За филолозите обаче връщането назад,представлява хаотично отгръщане на страниците на безплътна ,овехтяла книга с нарочно прогорени страници.Книгата принадлежеше на .Елвин .Беше висок.Имаше цилиндрична шапка,на черно-бели квадрати,но не беше привържаник на алтернативния шах.Пушеше,без да гълта,може би и затова са прогорените участаци в книгата.Може БИ,а може хомо.

В страната на чудесата бяхме останали само Аз,Билбо и Хъмпти Дъмпти.Алиса се беше прибрала да се подготвя за кандидатстудентски изпити по аритметика,великденският заек беше във всеки сладкарски магазин,редом до шоколадовия дядо коледа,и шоколадовите яйца,с играчки за малките деца,във всяко от което има инструкции как да се сглоби играчката,и да не се гълтат частите от нея.Интересно как едно дете на 4 години ще успее да прочете това,и в същото време няма да се сети само,да не ги гълта.Но това е то..хората не знаят,че имат определен брой думи,и след време ще се изчерпат и те ще останат нями.Ако не беше така,защо щеше да е толкова популярен изразат "Не си хаби думите" ? В тази връзка подобни надписи по шоколадовите яйца,са загуба на думи.Но тя сигурно е включена в цената.

Всеки от нас тримата искаше да изиграе другите двама и да се самообяви за господар на страната на чудесата.По времето,когато се случваше това,аз нервно изсипвах захарта в чайника,така че той преливаше от нея..Неочаквано изпод отвора едвам,едвам се промъкна Билбо,който беше по-пухкав от всякога,и отново в обичайния гащеризон на жълти и черни квадрати,с червени копчета на тирантите.Очаквах да чуя обичайното "Здравей,Красавице" ,на което да отговоря "Не,красавице,а КРАСТАВИЦЕ" ..но той не каза така,ядосано сложи ръка на талията си,доколкото изобщо е възможно да се определии че това е някаква част от безформеното му тяло.Нищо не каза,явно беше ядосан от това че изсипах толкова много захар на главата му.

Хъмпти Дъмпти,седеше на полянката пред Великата стена на Хъмпти Дъмпти и си гледаше на маргаритка,обича ме не ме обича.Колко патетични са станали приказките.Оглеждаше се за нова маргаритка,но вниманието му се спря на една четирилистна детелина,която беше 20 тухли нагоре и наляво,във Великата стена. "Скокни тук" .. Ще излъжа,ако кажа,че Хъмпти много се двоумеше.Качи се горе при нас.Бяхме седнали удобно на перваза..и Билбо предложи да играем на "Истината или действието" .Разказахме се си всичко,от това кой какви бели е правил като малък,до това кой с колко момчета или момичета е спал.Хъмпти каза действието.Аз не забравях че трябва да го унищожа,за да презема страната на чудесата.А какво по удобно от това да унищожиш някой,докато най-малко очаква?Като например да го бутнеш от ръба на блока,докато си играете на "сляпа баба".
По детски и наивно обясних на Хъмпти,как е полезно за едно яйце като него да се припича на слънце,за да се стане твърдо сварен и да може да скача от върха на стената,на полянката без да се счупи.Разбира се,не съм толкова голям филантроп,колкото ми се искаше.Дадох на Хъмпти бомбето на Шапкарят и го оставих да се пече на слънце.След 2 часа беше готов по негови думи и готов за експерименти.Не само хората искат де летят-и яйцата също искат.Хъмпти се хвърли от най-високото на стената..падна на полянката и се счупи.Счупи се на мънички парченца,защото му бях дала шапката умишлено-слънцето не го печеше на главата,под нея,тоест Хъмпти беше рохкав,а не твърд.

Сега аз съм господарка на страната на чудесата,но какво е да си господар на страна без обитатели..взимам секундното лепило и започвам да лепя частите,от счупеното чйце.Секундното лепило "локтайт" лепи всичко,пластмаса,текстил,с ъкло..дори и Хъмпти Дъмпти.

П.С. Разказът е посветен на Къдли . :oops:

RAWRRR
10-27-2007, 06:27
:grin: thankers :D! сега ще се коригирам! :-P

RAWRRR
10-27-2007, 18:08
Редакторът ми одобри разказа,така че не ми е нужно мнението ви. :-P
Вестника е "Млък!" ,ако някой се интересува. :D

^Sam90^
10-27-2007, 18:14
ВестникЪТ! ;) Щом ще си писателка, се поупражнявай малко.
Аз сега чакам за отговор - също пратих 2 статии на един вестник, който все още си няма име. Живот и здраве и аз ще стана репортерче 8)

RAWRRR
10-27-2007, 18:18
Кой вестник?
За какво се отнасят статиите ти?

Без висше няма да можеш да работиш във вестник.Не и в свястен,с голям тираж.Аз съм първи курс и ще пиша,за най-четения в Пловдив вестник,но се съмнявам,че ако не бях студентка по журналистика,щяха да ме наемат. :D

^Sam90^
10-27-2007, 18:25
Ами, и аз така си мислех, но видях обява и отговорих и те взеха, че ми писаха. Вестникът е нов, надали ще е кой знае какво, но поне е нещо - аз съм на 17, тъй че ме устройва почти всичко. ;)
Може да се каже, че е с политическа насоченост вестникът, мотото им е, че нищо не е, каквото изглежда и как искат да ни прецакат властите и т.н. :D Някви такива работи... Аз уж пиша "от гледната точка на тийнейджър" :)

UnaBletoLoVeU
10-27-2007, 18:27
Кефи ме. Забвано е. Има тук-там някоя грешка, но предполагам вече са оправени ;-)