PDA

View Full Version : Учителската стачка приключи



petrunka
10-27-2007, 06:58
Вчера в 20:15 беше постигнато споразумение между синдикати и правителство.Учителските заплати ще бъдат увеличени с 47%.
Кажете си мнението за това вече историческо събитие.
Според мен всички се изложиха:
1.Янка Такева,лидер на СБУ - изобщо не подкрепи учителите и каза,че исканията са нереалистични.Каза,че ще се срине държавата.
2.Учителите - благодарение на управниците клекнаха от 100% на 47% (за увеличение на заплатата)
3.Правителството - като разтакаваше преговорите и най-вече със седЕнката

Loshotia
10-27-2007, 07:07
Нищо не е свършило! Това е проек за споразумение, под който трябва да се подпишат учителите. Те разбира се, няма да го направят, следователно стачката не е свършила. Това е предизборен ход, учителите ще си кажт мнението чак в понеделник, когато изборите ще са минали. За съжаление, моята прогноза е, че и другата седмица няма да се учи!

~BoRn^InLoVe~
10-27-2007, 07:11
Нищо не е свършило! Това е проек за споразумение, под който трябва да се подпишат учителите. Те разбира се, няма да го направят, следователно стачката не е свършила. Това е предизборен ход, учителите ще си кажт мнението чак в понеделник, когато изборите ще са минали. За съжаление, моята прогноза е, че и другата седмица няма да се учи!eто както винаги едно смислено мнение от това момиче =D> +1

Totalitarianist
10-27-2007, 10:24
Смърт за тройната коалиция!
:!:

Владимир Илич Ленин
10-27-2007, 10:44
Смърт за тройната коалиция!
:!:

Те са предатели, заслужават си го.
А по темата, на учениците сега ще им се види зор.
И виновните пак са безнаказани, че даже облагодетелствани.

Darkl1ng
10-27-2007, 11:35
ооооо нищо няма да им стане да видят зор веднъж.. а учителите като гледат зор цял живот? Жалко е, че учениците не подкрепят преподавателите си в тяхното начинание, никой не гледа по -далече от носа си...

ЕPu
10-27-2007, 11:37
аз ги подкрепях..

министъра каза, че във вторник приключва всичко...в понеделник подписват споразумение, а във вторник се връщат на работа :wink:

Valentin123
10-27-2007, 11:43
Смърт за тройната коалиция!

:!: :!: :!:

da_potrebitel_sam;)
10-27-2007, 12:02
da i sega potarpev6ite 6te sme nie u4enicite
a q da vi pitam vqrno li e 4e 6te u4im i v sabota ?!

mgxpower
10-27-2007, 14:24
Време беше.И сега яко ще ви режат от ваканциите! :?

I_Stoled_Your_Cookie
10-29-2007, 17:00
онея са пълни олигофрени
учителите с право си стачкуват и аз ги подкрепям ама бива ли да стават такива работи ето и тая седмица няма да се учи аз тая година най вероятно 6е заспивам над учебниците ](*,) а другите които кандидатстват (особено след 12 клас ако не махнат матурите) направо не ги виждам :booooomb: :-# :cry: :cry: :cry:

loyal_88
10-29-2007, 19:38
Даскалите можеха да започнат стачката и през лятото... Вярно, нямаше да е толкова ефективно, ама пак е нещо. А сега, след като загубихме 1 месец, ако ми кажат и матури да държа ще им е*а майката на сите, а министърО го очаква молотовка у главата.

Lynx
10-29-2007, 20:11
Само така си мислите, нищо не е свършило. Едва сега започва. Стачката продължава, поне за повечето. Около 40% от училищата продължават да стачкуват.

StAkE
10-29-2007, 23:55
Нищо не е свършило! Това е проек за споразумение, под който трябва да се подпишат учителите. Те разбира се, няма да го направят, следователно стачката не е свършила. Това е предизборен ход, учителите ще си кажт мнението чак в понеделник, когато изборите ще са минали. За съжаление, моята прогноза е, че и другата седмица няма да се учи!

еххх да имаше повече като теб....
от как видех тоя проект го повтарям на вси1ки и всички не ми вярват...

а иначе тази стачка ако клекант ще излезае че смо дето нас прее*ха щото 88 лв в днешни дни нищо не е

а това синдикатите го направиха така предизборно защото оиколо 80% от даскалите са червни и заради тех са че не гласуваха няма балотаж кмет на сф е ши*ана кука-мутра....

petrunka
10-30-2007, 18:25
Утре е 40-тия ден от учителската стачка.Знам,че тройната коалиция ще заседава утре и в четвъртък МС ще издаде постановление.
А относно учителите:
Тъй като баща ми е такъв,аз ги подкрепям в исканията ми.Не може човек,който възпитава и подготвя децата,да взима само 300 лева!
Относно тези 650 лв.,които дава Станишев:
В тази средна заплата се включват освен учителите,и Даниел Вълчев,експертите,тези от инспекторатите.Тези лица(не включвам даскалите) имат високи заплати,към 3000 лева.Не са малко,затова се твърди,че сага учителите взимат 429 лв!
Реално,баща ми няма да получава 650,а само 415 лв!
Но все пак 415 е по-добре от 300.
А относно резултатите:
52,9% са ПРОТИВ и 47,1% - ЗА.В повечето области са гласували ЗА,но в София са се наговорили по интернет форумите и са се примирили само 21 %.Но те са без заплати за октомври,и ноемврийските си заплати ли искат да съсипят?
Аз се надявам всички 27 дни(40 са календарни) да се отучат,защото тази година уча засилено немски и просто няма да имам възможността да напиша големите домашни.И не само аз!

PR0
10-30-2007, 21:01
ооооо нищо няма да им стане да видят зор веднъж.. а учителите като гледат зор цял живот? Жалко е, че учениците не подкрепят преподавателите си в тяхното начинание, никой не гледа по -далече от носа си...
изключително точно и правилно изказване. Преди и двамата ми родители бяха учители сега само майка ми. Като знам как сме карали и никога не са се оплваквали за нищо. Баща ми е ходил и се е връщал пеш на работа! (Училището е в съседния град). И като знам кво е с 2 учителски заплати и като знам колко са се трудили и борили за това образование, определено мисля че учителите заслужават повече. А тука лиглите и лигловците по форума, на които маминка и татинка им дават колкото си искат парички и не знаят какво им е на учителите да мълчат и да не поставят срещу тях.