PDA

View Full Version : Ако има референдум за избиране на ...?



shmatka_s_patka
10-27-2007, 09:32
на нова столица, кой град бихте избрали вие? т.е. нямате право да избирате София. Обосновете се защо?

vodolei4e_m
10-27-2007, 09:37
Велико Търново.
1) Защото ако избера Русе(моят град) ще се побъркам и ще трябва да се изнасям от тук, защото ще заприлича на София.
2) Защото В.Т. е близо :D
3) Защото е бил вече столица.
4) намира се централно на картата и ще е близо до всички градове, за разлика от София сега.
5) Защото има запазена архитектура и с нови проекти, които евентуално ще се насочат там, ще стане перфектно, във височина е и има добри гледки!
за сега толкова, ако се сетя още нещо ще пиша :wink:

причина за поправка: допълване

vodka_f
10-27-2007, 09:42
Велико Търново.
1) Защото ако избера Русе(моят град) ще се побъркам и ще трябва да се изнасям от тук.
2) Защото В.Т. е близо :D
3) Защото е бил вече столица.
4) намира се централно на картата и ще е близо до всички градове, за разлика от София сега.
за сега толкова, ако се сетя още нещо ще пиша :wink:
:smt023 :smt038

sapphirr
10-27-2007, 09:52
аз казвам да си оставиме софия за столица,защото като се има предвид каква е атмосферата последните месеци в страната,как си4ко живо ста4кува,реве и е недоволно,ще стане още по-голям ад.всъщност остава и столицата да си преместиме ,за да има гражданска война

miloto_girl_4e
10-27-2007, 09:56
Оооо, много бих се радвала друг град да стане столица, за да се разкарат досадните провинциалисти от тук, защото ми писна да вися по задръствания, да се бутам в градския транспорт заради тях :!: :!: Искам да си ми е спокоен живота, а не като сега...
Айдее, колкото по-далечен град от София, толкова по-добре :!: \:D/

Totalitarianist
10-27-2007, 09:58
Аз предпочитам София да остане административна столица, а всички селяндури да се преместят към Пловдив и той да стане най-големия град... 8)
Хей, това беше гадно :-x
И аз мисля Велико Търново

ArTanDra
10-27-2007, 10:04
Винаги съм смятала , че Пловдив трябва да стане столица.. може би заради местоположението си.





П.С. Всички , които се оплакват от "селяндурите" нека да помислят родата им откъде е ;)

Spork
10-27-2007, 10:24
Ако треа си говорим за село и за град,с риск да убидя някого,София е най голямото село.Реално погледнато всички по блиски села до София са станали квартали...София като е столица с нищо не е повече от другите градове..Какво като ходят "селяндури" в столицата....Голяма работа...та те почечето "софияни" от къде да дошли....ае моля....а другите градно оплавкат ли се от столичани-НЕ..затфа тихо..С какво е повече София от другите градове,да по- голяма е.. по красива или по-чиста-ЕДВА ли? :? #-o

Boot
10-27-2007, 10:25
Родата ми и по майчина и по бащина линия е с дълбоки корени от София, просто и двете ми прабаби са юрнали семействата да се изнасят по време на бомбардировките, като в последствие и майка ми, и баща ми са се върнали в София. ;)

В интерес на истината самите провинциалисти не ми пречат. Пречат ми тъпите им коли, заради които не мога свободно да се разхождам по нито един тротоар и ми се налага да вися в задръствания по 20 минути.

Forslor
10-27-2007, 10:27
Оооо, много бих се радвала друг град да стане столица, за да се разкарат досадните провинциалисти от тук, защото ми писна да вися по задръствания, да се бутам в градския транспорт заради тях :!: :!: Искам да си ми е спокоен живота, а не като сега...
Айдее, колкото по-далечен град от София, толкова по-добре :!: \:D/

Какво мислиш създават много провинциалисти събрани на едно място....... тъъъъттт времето ти изтече ...град София :)

radito
10-27-2007, 10:47
И аз винаги съм била на мнение, че столица трябва да е някой град, намиращ се в центъра на страната.

Forslor
10-27-2007, 10:53
И аз винаги съм била на мнение, че столица трябва да е някой град, намиращ се в центъра на страната.
To не само ти я се върни назад във времето и виж кои градове са били столици :::

manafen_konq
10-27-2007, 11:10
Експлойтед, нещо против Пловдив? Кой знае от кое диво село е твоята рода. Кореняк софиянците са максимум 50 000, останалите сте 2-ро или най-много 3-то поколение софиянци. Така, че нека София си остане столица, нека да не засираме хубавия Пловдив с вашите си боклуци :]. Аз лично ще отида в София единствено за да уча, след това се връщам тук, притрябвало ми е някво тъпо село дето в събота и неделя става от 2 млн на 300 000 души 8-) .

manafen_konq
10-27-2007, 11:27
Аз предпочитам София да остане административна столица, а всички селяндури да се преместят към Пловдив и той да стане най-големия град... 8)

И за къв кур? Да можеш ти и приятелите ти да си живеете с жалкото самочувствие на столичани, хаха, като сте от столицата да не сте с 2 чифта мъде, стойте си там! Провинция > София :P .


Сега знам, че ще има "остроумен" отговор от сорта на: "Ти май си избиваш комплексите, защото не живееш в София" или други детски глупости от този сорт, така че си го спести, ако обичаш :}.

radito
10-27-2007, 12:15
И аз винаги съм била на мнение, че столица трябва да е някой град, намиращ се в центъра на страната.

Логиката е???
Ем незнам бе, просто е хубаво столицата да е еднакво отдалечена от всички точки на страната :)
А Forslor това какво общо има????

manafen_konq
10-27-2007, 12:24
Хаха, какво да се състезаваме?
Ако ще си говорим за чистота на града, планова организация - ние сме на светлинни години пред вас, вие ни биете по брой селяндури и така :>, няма никакво състезание камо ли пък вече някакви титанични битки и биене на отбой. Бил ли си някога в Пловдив за повече от 2 дена?
Don't do drugs, boy .
За положението на София сте си виновни единствено вие, дупки в Пловдив защо няма? Дори известния булевард "Руски", който преди 3-4 години приличаше на Сараево са го оправили, защо нямаме кучета, защо нямаме проблеми с боклука, че и вашия боклук прибираме? Така и не разбрах защо искаш всички селяндури да ги пращаш в Пловдив. Само защото мразиш Пловдив? Интересно ми е, щом все се състезаваме с вас и вие все ние "биете", защо си ядосан? Нали великите софиянци излизат победители?
Скивай, как сам си противоречиш. Като отида в София, всеки говори на "копеле" wtf O.o, това ми прилича на някакъв жалък опит да наподобявате нашето "майна", ама както и да е.
Седни, помисли си хубаво какъв ще ти е следващият пост, за да не изглеждаш смешно в очите на хората като си противоречиш сам :}.

manafen_konq
10-27-2007, 12:45
Хаха, аз съм 11-ти клас ве, момче, къде ме прати в София, в София съм бил макс. 6-7 пъти, един път останах цяла седмица, имам впечатления, прекарал съм много повече време в София, отколкото ти в Пловдив, ако изобщо си бил тук.
Интересно каква култура имате там? Един паметник АЛ. Невски. Ти явно не знаеш нищо за античния театър, за стария град на Пловдив, поне по нашата главна улица не минават коли, има още 1000 места, които са културни забележителности.

Изтъквам си града, защото има с какво да се изтъква, не като вас да си смуча факти от пръстите и да си вярвам. Пловдив изобщо не е на 2000 години, още преди да бъде "създаден" от Филип Македонски е бил тракийско селище, така, че ние ние имаме поне 2500, че и още години история, когато тук се е писала история София е едно поле, така че не се прави на много хитър.
Ако в ПУ имаше същите кадри като в СУ, изобщо нямаше да се налага да ви ходя в селото и да ви трая селските изцепки, например изхвърляне на боклука през терасата, защото и това съм го виждал!

manafen_konq
10-27-2007, 12:52
Аз пак питам:
Защо като сте толкова "велики", имате дупки, кучета, а ние прибираме ВАШИЯТ боклук? Защо ние нямаме тези проблеми?

manafen_konq
10-27-2007, 13:02
Ето, даже главна улица нямате, как всеки град от провинцията ( дори любимата ти Варна ) има главна улица, вие нямате?
А за цитата, но комент, писалият го разбира от история на София, колкото македонски историк от история на България.
Хайде, и аз да кажа, че Пловдив е на 10 000 години, защото тук са открити също върхове на стрели и останки от постройки на тази възраст...
Give me a break...
Говориш така, сякаш само хората от Пловдив са ти проблема O_o.

Говориш сякаш си великият кореняк софиянец, кой знае от кое село ти е родата, та са минали да те изсерат в София, да израснеш с някакво фалшиво чувство на столичанин, е такива типчета като теб много ме дразнят, като че ли сте най-великите щом сте от София, викате "да се махате на селяндурите", а вие самите сте си със селска кръв. Все едно да съм американец и да кажа на индианец: "Отивай там, откъдето си дошъл, тази земя е моя O_o". Queer, isn't it...

Борат
10-27-2007, 13:09
Антипловдивизъм

I. Въведение

Трудно е с няколко думи да се опише какво представлява тази колкото непризнавана от София (Шопия) като едва ли не "плод на нечие въображение", толкова и очевадна действителност като войнстващия шопски ("национален") антипловдивизъм. Защото той е по-скоро вид отрицателно обиждащо и дискриминиращо ни отношение, нагласа, настроение, тенденция, политика и най-вече винаги е непряка, скрита и рядко се конфронтира открито. Именно с това се цели проникването на тези изопачени антипловдивски и по правило прошопски, империалистически нагласи, без всякаква съпротива (която би породила едно пряко агресивно противопоставяне) сред възможно най-много хора. А това се осъществява не с еднократно действие, а само с целенасочено десетилетно въздействие, преследващо горните цели, и затова имащо характер на доктрина - политика. Всички добри пловдивчани го усещат и знаят по какви причини съществува това, "невидимо" за мнозина, явление. Защото са пловдивчани и носят в сърцата си автентичното усещане, чувство за това какво представлява антипловдивизма. Защото са откърмени и живеят с тази постоянна обида. Този текст със сигурност ще се стори на някои доста "неясен" и дори "измислен", но именно това неразбиране (или разбиране) определя, кой е пловдивчанин и кой не е. Истинските добри пловдивчани не се нуждаят от каквито и да е обяснения какво е това "антипловдивизъм", но този текст е написан за онези, които се съмняват и за онези, които изобщо отричат самото съществуване и всеобхватното манипулативно налагане на прошопски (=антипловдивски) нагласи от самата държава, която шопите контролират. Не е лесно да се вкара нещо като антипловдивизма в някакви рамки, както е трудно да се предаде по чисто разсъдъчен (аналитичен) начин едно само по себе си автентично разбиране - човек или го има и усеща (носи го в себе си), или не. Това е точно такъв опит - основавайки се на същностно присъщото ми (като пловдивчанин) и точно заради това автентично, истинско усещане за този вид дискриминация (антипловдивизма), се опитвам да изразя това разбиране в обоснована форма, подкрепена от самите факти, от самата истина, за които всеки верен на нея може сам да свидетелства. И свидетелството му ще е истинско, защото ще идва от съвестта, а не от користно желание да служи на нещо, за да придобие някаква изгода. Много хора не могат да признаят, че "антипловдивизъм" съществува, защото именно те са основните му пропагандатори - БНТ, БТВ, другите тв (не всички), които възприемат прошопската доктрина, много радиа и вестници. Други изобщо не си дават сметка за него, не са се замисляли. Част от тях естествено го виждат и усещат, но той така им е втълпен, че те са го приели като нещо в реда на нещата и това е най-обидното. Антипловдивизмът съществува, но не под подобно обобщаващо име, а в много отделни форми и под различни имена, означаващи в крайна сметка едно и също. Именно това понятие(антипловдивизъм) може да обобщи всички различни определения, характеристики, прояви под които е известно това явление, съпътстващо целия ни живот.


Описването, красноречивото, и неоспоримо обосноваване на антипловдивизма, във всичките му прояви и разновидности, ще се превърне в знаме на съпротивата срещу шопския (местен) империализъм и несправедливост. И най-вече в оръжие на истината и нейната непобедимост, "защото ние сме силни не против истината, а за истината" (2 Кор. 13:8.) Затова мръсните шопи не могат да й противопоставят нищо друго освен лъжи. На нас не ни се налага (както на шопите) да изопачаваме, премълчаваме и лъжем, за да защитим достойнството и свободата си на пловдивчани, защото самата истина, чрез своите неоспорими свидетелства (сухите факти), ги защитава по най-добрия начин. Само и единствено не трябва да забравяме истината, защото това означава да забравим себе си, а точно това цели мръсната шопска пропаганда - нашето все по-пълно обезличаване.


II. Опит за определение


Антипловдивизмът е целенасочено, интензивно-негативно отношение към всичко носещо положителен смисъл и свързано по един или друг начин (пряко или косвено) с Пловдив и пловдивчани. По съвсем очевиден начин антипловдивизма е пряко свързан със съответно "възхваляване на великите шопски успехи" във всичко. Това са двете лица на една й съща монета - антипловдивизмът = шопския местен шовинизъм, представян като национален, държавен. Антипловдивизмът е равносилен на всяка неуместна, лъжлива и обидна хиперболизация и превъзнасяне на всичко свързано със Шопия и нейното "на-СЕЛЕние", което ( и само по себе си) винаги накърнява достойнството на Пловдив. Всеки подобен "акт" трябва да се счита за признак и проява на антипловдивизъм. Не е ли така? Не е ли толкова очевадно? И нуждае ли се който й да е добър пловдивчанин от някакво разяснение? Антипловдивизмът е вид дискриминационно отношение. Това, което най-много ни обижда е, че не само се отрича подобна държавно провеждана политика (чието съществуване само по себе си е срамно), но и тази възвеличаваща лъжата (Шопия) се налага като нещо, с което трябва да свикнем, нещо нормално,в реда на нещата! Кой ще се съгласи с подобни груби селски прояви, едва ли не "символ на държавността" (Шопия)? Този войнстващ и измислен шопски местен патриотизъм винаги е използвал господстващото място на Шопия, за щит и прикритие, с който се отъждествява, за да се налага безпрепятствено. Шопският местен патриотизъм винаги се скрива зад маската на недосегаемия, държавен, "национален патриотизъм". Но това си е същата тъпа шопска селяния, с всичките й "груби селски прояви" (ГСП), но вече на ново равнище - местния шовинизъм, благодарение на отъждествяването му с държавата и нацията, се превърна във господстващ войнстващ шопски местен империализъм! Това означава 2 неща:


1. Утвърждаването на Шопия като imperia in imperio ("държава в държавата"), отделена от останалата "ниско развита" и все по-обедняваща "провинция" (може ли да има по-голяма обида за Пловдив?).

2. Доминиращият контрол върху Пловдив и цяла България, най-малко чрез "централното финансиране". Данъците се събират в Шопия и ние трябва да се молим на селяните да благоволят великодушно да отпуснат на пловдивчаните още някой мизерен процент за унизителния ни бюджет. И всичко това на фона на огромните средства, които се наливат в Шопия! Да не говорим за медийното им господство и всички останали средства за тотално влияние.


Шопският ("национален") империализъм е свързан с "обожествяването" на Шопия и унищожаването и обезличаването на Пловдив, за да се отличава по-ярко "красивата ни столица". И то не, защото Пловдив е една малка част от цялото, а точно обратно. Ако хората знаят истинската стойност и значение на Пловдив, което историята му е отредила, трудно ще им бъде да приемат лъжливия блян за Шопия, нейната огромна роля и т.н. Точно затова шопите не приемат истината и могат да й отговорят само с безброй мръсни (като тях самите) лъжи. Това става чрез всеобхватна манипулация и всеобхватно "изкривяване" на миналото и действителността, с всички средства (медии, книгоиздаване), с цялата мощ и влияние, които самите държавни институции, самата държава, притежават. Вярно ли е това?


III. Проводници на антипловдивизма. Начин на действие.


1. Основните проводници на шопски хвалебствия, т.е. антипловдивизъм са т.нар. "национални" (наричани така само защото имат национално покритие) медии, които са всъщност местни шопски медии, с етикет "национални". Но големия етикет не променя фалшивото им съдържание. И както има алкохол менте, така и тези телевизии (БНТ и БТВ) са менте, една голяма лъжа в самата си същност. Тенденциозното антипловдивско отношение никога не се нарича така от тези, които сами по себе си са олицетворение на "националната" политика за изкривяване и подменяне на миналото и реалността, които не се вписват във въображаемите им митологични желания и представи за "велика" Шопия. Именно проводниците, тези които водят политика на омраза към всичко пловдивско, отричайки истината ще горят в ада. Те никога няма да признаят самото съществуване на понятие като "антипловдивизъм" или войнстващ шопски местен патриотизъм(нагло представян като "национален"), стремящ се да изопачава и преувеличава действитените стойности на "нашата красива столица", с цената на чудовищни лъжи, манипулации, премълчаване на факти, омаловажаване на други, и които са винаги в ущърб не на Пловдив, а на истината. Защото те са лъжа и, когато говорят лъжи, своето говорят. (Иоан. 8:44.)


2. Когато се обобщават всички прояви на целенасочен негативизъм по отношение на Пловдив и съответния неизменен "свръх позитивизъм" по отношение на Шопия с понятието "антипловдивизъм" трябва да сме наясно, че това е огромна тема, океан от колкото различни толкова и еднакви (по същността си) ситуации. Тази политика има различни подвидове и прояви. Като сфера на действие - учебниците по история, география; телевизията, радиото, печата, навсякъде. Тази столетна манипулация и изкривяване на реалността се отразява на самите хора. Това е и основната й цел - промиване на мозъци и подмяна на "неудобната" за Шопия реалност, на истината с лъжа. Прояви на антипловдивизъм, със свойствените му вторични белези (въздействие чрез натрапчиви опити за създаване на прошопски нагласи) се срещат и в художествената литература, която със своята голяма въздействаща и експресивна сила е мощен източник на подобни внушения, зад "недосегаемата" маска на "индивидуалността" на автора. Проявите на това дискриминиращо ни "явление" могат да бъдат разделени на преки, които са много по-малко и непреки (косвени) прояви, които са много по-голямата част, и придават облика на цялото.


3. Антипловдивизмът винаги и по-правило е косвен, непряк. Рядко се използват преки нападки в "прав текст" и директо категоризиране като "вие сте еди какви си". И по този начин се избягва съпротивата, която би предизвикала подобна открита агресия. Целта е определени схващания и нагласи да се наложат дълбоко, бавно и безболезнено в съзнанията ни. За да ги възприемем не само като самата истина, като нещо съвсем нормално и в реда на нещата, а и да "искаме още" и на свой ред да станем мръсни "шопи", т.е. промиването на нашите мозъци. Това още по-ясно откроява колко подла е тази политика и какви гнусни нещастници са тези които я прокарват и пропагандират. Антипловдивизмът(=шопски местен империализъм) е нагласа, предубеждение, и целенасочена политика за създаване, "култивиране", обработване, отглеждане на определени изопачени внушения и нагласи с цел шопските лъжи да се възприемат от максимален брой хора и на практика да се създаде една изопачена, изкривена, лъжлива и унизяваща ни като пловдивчани, нова реалност (изкривяване и подмяна на история и действителност). Реалност по-вкуса на тези, които я създават - шопските империалисти. Затова е толкова трудно да се опише дискриминацията, защото самата тя като нагласа не се различава лесно от самите си прояви. Опитите за създаването на тази изкривена действителност (антипловдивизъм=шопизъм) и самото й "създаване"(, т.е. приемането и битуването й в съзнанията на хората, които на свой ред стават проводници на антипловдивски идеи) образуват омагьосан кръг (circulum vitiosus). Телевизии като БНТ, БТВ поддържат и продължават тази срамна и унизителна пловдивска дискриминация, като това създава и "обработва" почва, необходима за виреенето на същия този шопски местен шовинизъм, лицемерно криещ се зад маски като "националност", "столица" и т.н. Много голяма роля за "култивирането", т.е. манипулирането ни чрез внушаването на изопачени антипловдивски нагласи (=прошопски настроения) особено в областта на футбола и спорта имат двете "национални" (шопски) телевизии. Нищо чудно (nil admirari) - електронните медии са най-силния инструмент за тотално въздействие. Твърдолинейната политика в тази насока на БНТ, датираща от самото й създаване, бе възприета и продължена без капка срам от другите вече изявени шопски трубадури от БТВ. Телевизията, която в това отношение е двойник на БНТ, като понякога дори я надминава.

shmatka_s_patka
10-27-2007, 13:13
е ако приемем хипотетично, че трябва да се премести, то е ясно, че в близките 100 години няма да стане най-вероятно, тва е просто хипотетика и реших да размишлявате, спроед вас кой град би бил най-подходящ за столица от всички гледни точки, без разделянето селяни - граждани(тва го праят комплексари, всеки може да бъде и гражданин, и селянин, не зaвиси от него, а от прадедите му, а и кво по-хубаво да живееш на село - спокойно, без грижи и проблеми), просто от икономическа и сяква гледна точка - университети, разположение, концентрация на хора, история, забележителности, квот се сетите...

П.П. моля ви не се карайте кой град е по-по-.. всеки си харесва града предпоалгам и такива спорове са безсмислени и аз мога да изкарам моя град най-великия...

П.П2: Не съм от Велико Търново, но и аз смятам че е най-подходящ за евентуална столица в бъдеще! (пак повтарям, тва е само хипотетично, че има такава промяна)

П.П.3 Казах да изключим София, защото тя в момента е столица!

П.П.4 Peace! \/

едит: Борат, поста ти няма нищо общо с темата!

ProstoAz
10-27-2007, 14:09
Наистина моля вече да прекратите този спор за Пловдив и София. :(

На мен Варна ми се струва най-подходящият град за столица (като изключим София, разбира се). \:D/

BlueSky
10-27-2007, 14:16
Наистина моля вече да прекратите този спор за Пловдив и София. :(

На мен Варна ми се струва най-подходящият град за столица (като изключим София, разбира се). \:D/
Моля? Варна?!
Тва е по-лошо и от София, на другия край на българия е!!!

malka_sladuranka
10-27-2007, 14:39
Пф.. Сега пак всички комплексари си изливат злобата...
Като не ви харесва София си стойте на село и ни оставете да си ОБИЧАМЕ града.

^Sam90^
10-27-2007, 14:41
Мисля, че София си е най-добре за столица. И все пак, би било хубаво провинциалистите да се насочат към друг град...

Mooo6no
10-27-2007, 17:50
Оооо, много бих се радвала друг град да стане столица, за да се разкарат досадните провинциалисти от тук, защото ми писна да вися по задръствания, да се бутам в градския транспорт заради тях :!: :!: Искам да си ми е спокоен живота, а не като сега...
Айдее, колкото по-далечен град от София, толкова по-добре :!: \:D/
Айде, айде. С това "провинциалисти".

Няма друг град, който да става за столица, хипотетично единствено Варна най-се доближава като кандидат за столица, ама в никакъв случай не искам да става столица. Хубав град е и не искам да се разваля.


бтв София съкс. Варна рулззз. Единственото, за което ви завиждам е, че имате доста повече концерти отколкотов Каварна.

RoyTheReaper
10-27-2007, 18:41
Пловдив. Няма да коментирам защо.

Колкото до великите софиянци... еми съжалявам, ще трябва да понесете още един селянин-провинциалист в мое лице (заедно с всички произтичащи неудобства - моята персона в автобусите и след време моята кола на пътя). Пък ако искате мерете пишки кой от колко поколения е софиянец. :smt098

Forslor
10-27-2007, 19:41
По-темата:

Няма как София да бъде сменена като столица, защото тук вече е напълно изградена работещата администрация...
Ееее ама с каква сигурност говориш , чак да ти се зачуди човек.

Тя може да е изградена , ама дали работи е друг въпрос както и при подходящи обстоятелства всичката тази добре организирана и "работеща" администрация би могла да се премести където и да е в България и да бъде изградена за отрицателен период от време. :roll:

malka_sladuranka
10-27-2007, 21:13
Що идват хората в София? Ми щото има работа. Ако имаха работа по родните места, дори за 20% по-малко пари не биха се вдигнали, поне мнозинството. Това е голяма заблуда. И ще дам елементарен пример.
Майка ми мисли да си сменя работата и всичко което и хареса беше или в Сливен, или в Шумен, или незнам си къде.
Това, че вие нямате образование да си работите в градовете си е отделен въпрос.
И да факт е, че тук има повече магазини и кафенета, и идвате да продавате и сервирате. Да, от тази гледна точка има работа....

malka_sladuranka
10-27-2007, 21:22
Tака е, така е.
Но не да дойдат сбирщина неграмотни простаци. Да цапат, мърлят, псуват, пият, бият... Да викат, че София е гадна, ама са тук защото нямало работа. Ами да седнат, да се образоват и да си намерят хубава работа в града си или в близък по-голям град до селото си.
Иначе както каза ти, за кадърни и културни хора сме с отворени ръце.

manafen_konq
10-27-2007, 21:24
Експлойтед, замисли се колко човека идват в София, колко от тях са от село, къде са пасяли козички и са си свикнали да си хвърлят боклука на земята и колко оттях са от някой голям град като Пловдив и Варна, да кажем.
Замисли се хубаво и кажи хората от кой тип ви трошат и засират града и ми кажи. Последния път като бях в София в началото на годината, останах за 1 седмица. Ами... още от първият ден се нагледах на простотии. И на мен не ми се иска да ходя да уча там, ама няма начин, повече мозъци има там, искам да науча нещо, не че в Пловдив няма да науча, ама все пак предпочитам София.
Да поправя един от потребителите, който каза, че си пращаме селяните в София, грешка, те сами си отиват там.
В интерес на истината Пловдив става все по-хубаво място за живеене, обезсели се като че ли, дори при следващото преброяване Варна ще ни мине по брой на население. Кога бяхме половин милион, кога станахме 300 000, лошо няма. Опитът показва, че колкото повече са хората, толкова повече проблеми има.
Така че, обичайте си града, живейте си в боклука, копиуе, ние сме си добре ^^.

Forslor
10-27-2007, 21:25
Що идват хората в София? Ми щото има работа. Ако имаха работа по родните места, дори за 20% по-малко пари не биха се вдигнали, поне мнозинството. Това е голяма заблуда. И ще дам елементарен пример.
Майка ми мисли да си сменя работата и всичко което и хареса беше или в Сливен, или в Шумен, или незнам си къде.
Това, че вие нямате образование да си работите в градовете си е отделен въпрос.
И да факт е, че тук има повече магазини и кафенета, и идвате да продавате и сервирате. Да, от тази гледна точка има работа....
Ти какво намекваш ,че има срамна работа или ,че много хора нямат нужното образование и т.н. Да те светна за да учиш и сполучиш... пътя ти трябва да е подплътен със парички .... не всеки 2 ри има родители или някои на когото разчита за да му бута.
Ти мойто момиче си много заблудено и не мога да си обясня след като главната тема не е София VS Oстаналите големи градове ,защо се спори ?!
Ама неее то трябва да се изтъкне каква селчндурщина имало в София , на кой майката ,че учинайката на вуйчо и къде работил и какво образование имал .

:roll:

malka_sladuranka
10-27-2007, 21:28
Обаче с това "И" в "копИуето" как ще ти се смеят... 8)

Бтв доколкото забелязвам само наркоманчетата си говорят на копеле... Така, че.... Правете си изводите в какви общувате по Централна гара като дойдете...

malka_sladuranka
10-27-2007, 21:31
Forslor.. Факт е, че си живея добре въпреки, че ме наричаш заблудена и тн......
И не намекнах, а го казах.... Факт е, че в провинцията има срашно много свободни места за работа с образование.....
И още едно нещо.. Не мисля, че имаш основание да ме наричаш "моето момиче". :?

manafen_konq
10-27-2007, 21:37
Обаче с това "И" в "копИуето" как ще ти се смеят... 8)

Бтв доколкото забелязвам само наркоманчетата си говорят на копеле... Така, че.... Правете си изводите в какви общувате по Централна гара като дойдете...

Ще се смеят, ако го изцепя тук, ако го кажа в София, сигурно за някой местен ще ме помислят :>.
Аз казах, не се дразня от София като град, а от жителите й, които викат "провинциалистите на сапун!", "Софето рулз, копиуе" и т.н.
То пък великата организация дето имате... Час и половина от центъра до някой краен квартал ( макс. 20-25 километра ), Истанбул е 14 млн по официални данни, по неофициални е много повече, града може да се прекоси за час и половина от запад на изток ( приблизително 100 километра ), не ми излизайте с номера, че Истанбул винаги е бил планиран като град за 14 млн, защото ще излгеждате смешни, като града ви е за 1 млн, в него живеят 3, направете си го по-голям ве, вземете пример от турците. Това е единственото, за което трябва да взимаме пример от тях ( за баклавата и толубмите също :D ).

malka_sladuranka
10-27-2007, 21:45
За съжаление точно това правят.. Правят го по-голям и ми чукат и блъскат денонощно, за да има за вас. Неблагодарници.
Пък сега искате и до крайните квартали да ви построят магистрала.. Ц-ц-ц....

manafen_konq
10-27-2007, 21:59
Те не я строят за мен, те я строят за вас, аз ви казах, отивам, уча, връщам се в Пловдив, тук полето за реализация също е много голямо. В София отиват тези, които копат картофите,дето са от селата ,където действително няма работа, в Пловдив работа - бол, още повече, че и града се обезселява. Лошо няма, много по-спокойно е тук, има къде да разпуснеш, града се прекосява за 20 минути с кола, айляк... МАЙНА 8-) !

sh3_1s_7h3_0n3
10-27-2007, 22:14
София - Провинцията звучи като Левски - ЦСКА

В София има същите прошляци като тези в Пловдив, Стара Загора, Русе, Варна, Плевен и където още искате...
Вие се хванахте за т'ва к'ви били хората, ама от къде били, ама корените им какви били, ама дрън-дрън... красив бил града, грозен бил... лай лай кучка...

т'ва, че някой само се прави на 'столичанин' и високомерничи пред друг от 'провинцията' далеч не ви дава право да слагате всички под общ знаменател, че цяяяяла София, всички 'софиянци' били такива...


пък иначе по темата ми е кажи-речи все тая кой ще е градът, стига да не е Варна =;

vodolei4e_m
10-27-2007, 22:40
абе exploideteen, malka sladuranka и другите които водиха (водят) великия спор, ама темата е съвсем различна, или понеже като направите тема софия - за и против, или провтинцията за и против, и веднага ще я заключат, както става, и решихте туак да спорим, тва е излишен спам, който затормозява да се разбере кой какво мисли по темата.
Иначе София си е София, винаги ще си бъде, няма к'во да си говоим, може много бързо да се орпавят проблемите, за които говорихте, там, където съществуват, но сме в България, затова те седят с десетилетия!
Край на спора, че ми е интересно, другите к'во мислят по темата ?

InitialD
10-28-2007, 00:45
Аз предпочитам София да остане административна столица, а всички селяндури да се преместят към Пловдив и той да стане най-големия град... 8)

=D> =D> =D>

radito
10-28-2007, 11:43
София - Провинцията звучи като Левски - ЦСКА

В София има същите прошляци като тези в Пловдив, Стара Загора, Русе, Варна, Плевен и където още искате...
Вие се хванахте за т'ва к'ви били хората, ама от къде били, ама корените им какви били, ама дрън-дрън... красив бил града, грозен бил... лай лай кучка...

т'ва, че някой само се прави на 'столичанин' и високомерничи пред друг от 'провинцията' далеч не ви дава право да слагате всички под общ знаменател, че цяяяяла София, всички 'софиянци' били такива...


пък иначе по темата ми е кажи-речи все тая кой ще е градът, стига да не е Варна =;
=D> =D> =D>


хайде стига толкова, че много взехте да се излагате...
пффф кой го каза пххаха :lol:

radito
10-28-2007, 18:09
ти даже нямаш мнение ;)
ем ти неможеш да четеш :P

love_only_one_boy
10-28-2007, 20:35
Искам Варнаааа!!! Щото е хубав град...добре се развива. Абее перфектен е =; Че и е на близо :? :P

BlueDevil
10-28-2007, 22:38
Айде пак се почна спорът София-Провинция...
А колкото до Търново, поласкана съм, че толкова ми харесвате градчето, ама не - няма да я бъде тая! Не си го давам да ми го правите голямо и мръсно... Мразя големи градове, мразя дори и сега като сляза по центъра да ми мирише на бензин, мразя навалиците, мразя задръстванията, селянията, лицемерщината, битките на дебеловратите, мразя и да не мога да стигна от единия край на града до другия пеша за норматив.. абе обичам си спокойствието и не го давам! Не искам Търново да е столица!!!
Смятам, че трябва да си остане София...

mokka
10-29-2007, 00:32
veliko turnovo!pls nqkoi da mi kaje kak da si sloja kartinka pod imeto 6ot se registrirah predi malko i o6te ne moga da se oprava.thanks predvaritelno

vodolei4e_m
10-29-2007, 09:27
Чудно ми е защо провинциалистите толкова мразят София...като рано или късно идват тук да работят, да живеят, да учат и какво ли не :?
това сигурно си го изчислил по някаква сложна формула както ника ти.
Аз не съм идвал нито веднъж в София, не мисля и да правя тази грешка! Защо си мислиш, че всички "ПРОВИНЦИАЛИСТИ" ходят към София? Това въобще не е вярно, доста - да, но повечето от тях, за да учат и после си се връщат (ако са от големи областни градове най-вече..)

vodolei4e_m
10-29-2007, 09:36
а ти откъде знаеш, че е грешка като никога не си идвал??

Аз примерно мога да кажа какво ми харесва в Русе и какво не, защото съм посещавал града...
Мога да кажа и защо харесвам Будапеща, а не Харесвам Париж или защо искам да живея във Виена... ;)

ОПИТ!!!


аххахахаха
Русе е копие на Виена... даже след малко отивам да се снимам в един филм...

И доста филми снимат тук, заради запазената архитектура :D

vodolei4e_m
10-29-2007, 10:12
бил ли си във Виена...???
dam, ne kazwam 4e e Wiena, a e kopie... kakto i da e.. 4ao, otiwam da se praq na aktior :D :grin:

malka_sladuranka
10-29-2007, 15:42
А аз се чудя защо всички провинциалисти толкова се плашат от думата "провинциализъм" и го приематат като обида... #-o

malka_sladuranka
10-29-2007, 15:59
Да бе.. "Селянин". Тая дума я използвам много често, обаче никога нямам предвид географското положение. Някой като ме дразни нещо, ако ще 70то пололение Нюйоргчанин да е пак ще му кажа селянин..

malka_sladuranka
10-29-2007, 16:04
Toва е актуално... :smt006

malka_sladuranka
10-29-2007, 16:54
Това е защото истината боли....

И както каза... Има доста тънкообидни хора... :roll:

malka_sladuranka
10-29-2007, 18:34
Ха... Вече почнахме и с обидите. Слаба работа.

Значи когато дойде някои си, от незнам къде си и се изцепи, че София е гадна, мръсна, противна и каква ли още не му роди главата. Ние трява да си мълчим. Абе хора! По дяволите! И ние си обичаме града, и не ни е приятно да го засипвате с боклуци, помия и обиди и какво ли не.
Веднъж някой да се "усмели" да си защити града и вие му викате "надут столичанин". Ами, ако съм надута столичанка за това, че искам да ми е чист и спокоен града, както и за това, че ми е писнало на да слушам комплексарски коментари от всеки на който "великата" столица му е трън в СЕЛСКИТЕ очички, ами ок.. Такава съм значи.
Айде със здраве... [-(

manafen_konq
10-29-2007, 22:10
Малката сладуранка първо да научи български, тогава да пише.
Нека започнем с това, че се пише "не знам", за "усмели" няма да правя забележка, защото може да е иронизирала някой :].
Така... Току що прочетох поредното уникално смислено мнение!


Веднъж някой да се "усмели" да си защити града и вие му викате "надут столичанин".

Значи, ние, които си защитаваме нашите градове сме нарочени за "интелигенция", селяни и не знам си какви, а вие, дето си защитавате София сте големите герои O.o. Wtf?
Ето това ни дразни нас - провинциалистите! Фактът, че кореняк софиянците, които са повече от 4-5 поколения софиянци са максимум 50 000, тях не искам да обиждам, останалите просто са забравили откъде са тръгнали. Точно такъв тип "софиянци", ме нервят! Хвърлят си боклука през терасата, е-кат ( ходимЕ, учимЕ, правимЕ ), някои от по-младите и заблудени приказват на "копиуе" и т.н. и се мислят за велики!
Експлойтед така и не ми даде разумна причина за неговата ненавист към Пловдив... Не съм някакъв 14-15 годишен сульо, дето се чуди какво да напише, затова ще премълча разни глупости от сорта на: "Мбъъъ, вие ни завиждате задето нямаме дупки, кучета и т.н.".
Може да е така, но силно се съмнявам... Няма значение.
Експлойтед, не стига че ви прибираме боклука и ще ни съкратите живота на сметището поне с 10 години и получаваме кур в замяна ами сега искаш и селяните да ви приберем. Браво ве.... евала!
Ние се обиждаме от "селяни", защото много добре знаем вие какво имате предвид ( поне 95% от софиянци ), всичко дето е зад табелата "София". Не говоря за теб, говоря по принцип.

malka_sladuranka
10-30-2007, 07:42
Ето го и поредния комплексар.. Хвана се за 2 грешки без да погледне себе си...
И вие не защитавате градовете и селата си, а като чуете София почвате да ги изтъквате пред нея и така нататък. Не всички разбира се, но теб като те гледам(чета) явно си от тях.
Това, че не ви изнася столицата си е само ваш проблем. #-o

lLady_MooN_RaiN
10-30-2007, 09:20
На столичаните не им харесват селяндурите... Селянин, е състояние на духа, а не на тялото. Което означава, че както в селата и малките градове може да има интелигентни и възпитани хора, така и в София е пълно със вандали, простаци и еснафи. А и наистина, много малко хора могат да кажат, че са кореняци софиянци. Повечето са преселници. Мен пък ме дразни студенината на софиянците и тъпияим шопски диалект. Направо ми се повръща. Много важни станаха. И какво като живеят в столицата, да не са повече от другите. Личните ми наблюдения показват, че ние, южняците сме много по-топли и отзивчиви в отношенията си с околните, било то познати или непознати.

П.П Не ми се нахвърляйте да ме обиждате, защото с този пост не обиждам и не обвинявам никой от този форум, а говоря в общ смисъл.

malka_sladuranka
10-30-2007, 13:50
Мен пък ме дразни студенината на софиянците и тъпияим шопски диалект. Направо ми се повръща. Ох... Горкичката я дразни шопския диалект.. Ама от утре почвам да миекам да не ти дразня ушичките и да ти пресъздам естествената среда на живот...

RoyTheReaper
10-30-2007, 18:44
Ама от утре почвам да миекам...

Ама наистина ли?! :grin: =D> :smt006 8-)

manafen_konq
10-30-2007, 21:20
Мен пък ме дразни студенината на софиянците и тъпияим шопски диалект. Направо ми се повръща. Ох... Горкичката я дразни шопския диалект.. Ама от утре почвам да миекам да не ти дразня ушичките и да ти пресъздам естествената среда на живот...

Изобщо не ми се занимава с 13-годишни ( с интелекта на 5-годишни ), но последния ти пост ме издразни.
В София ако си мислиш, че няма мьеко-говорещи, жестоко се лъжеш!
Да не говорим,че е-кането е супер дразнещо, другото е слагането на "О" на края на някои думи: "Ае на стадионО", "Отивам на мачО" и т.н.
Сами си направете изводите.
Още щом ме нарече комплексар ( явно не знаеш изобщо значението на тази думичка, ама нейсе... ) ми стана ясно с какъв човек общувам.
Хванал съм се за 2 грешки и не съм погледнал себе си? Да погледна себе си!? Какво да гледам, пиша си супер грамотно.
Е такива като тебе дразнят! Някакви надути малки лапенца дето се мислят за велики, само защото живеят с фалшивото самочувствие на столичани. В Експлойтед ме издразни единствено изказването за Пловдив, иначе в него го няма селското, което го има в теб и 99% от останалите софиянци.
Ае, желая ви лека нощ, МАЙНА! ^^

malka_sladuranka
10-30-2007, 21:32
:-D
Весело...
Ще отговоря на поста..
Такамм.. 1во 13те съм ги минала преди дооооста време.. А нтелекта ми го оценяват преподавателите.. И да ти кажа го оценяват на много добър... :wink: Така, че за това не се притеснявай.
2ро.. На миеко в София или както вие я наричате "Софето" говорят само пришълците.. На "О" накрая [-X Това съм го чувала в други краища, села около София... но не и от тези които живеят тук освен, ако не са пришълци...
Другото което е... Последното нещо което има в мен.. е нещо селско. :wink: Може да съм всякаква, но НЕ и селянка. Нито селския манталитет.. Нито нищо..
И така нататък......
Пък това, че точно на последния ми пост си се издразнил/а... На иронията в него.. Ха.. Ами това показва комплекс за малоценност бе душа... :?
Както и да е...

SmurkamDoZori
10-30-2007, 22:06
писна ми ,като не ви харесва , не работете и не учете в София , толкова ли е трудно.Аре са палете ..

InitialD
10-30-2007, 22:54
Аз предпочитам София да остане административна столица, а всички селяндури да се преместят към Пловдив и той да стане най-големия град... 8)

Подкрепям!!! =D>

manafen_konq
10-30-2007, 23:53
Я кажи...кои софиянци говорят така...

[ирония]Спри да кибичиш във вас, разходи се навън и виж [/ирония]