PDA

View Full Version : Въпрос: Коя компания от долуизброените произвежда първа ...



Heaven_Can_Wait
10-27-2007, 20:58
Здравейте! Участвам в една томбола, при която трябва да отговоря правилно на даден въпрос. Въпроса е следния:

Коя компания първа произвежда CD-та?
IBM
Sony
Philips

Моля кажете ако знаете? :twisted: Мерси предварително! :)

Forslor
10-27-2007, 21:11
В) Чакам почерпка :smt006

Heaven_Can_Wait
10-27-2007, 21:39
Сигурен ли си :grin:

Anf3tamin4o
10-28-2007, 07:11
Компактдискът е създаден през 1979 г. от компаниите Philips и Sony Във Philips е разработен общият процес на производство, като е използвана тяхната по-ранна технологияLaserdisc. Sony на свой ред, работи над метода за корекция на грешките. През 1982 г. започва масовото производство на компактдискове в завода в г. Лангенхаген край Хановер в Германия. Значителен принос в популяризирането на компактдисковете внасят Microsoft и Apple Computer. Джон Скали, тогавашният CEO на Apple Computer, през 1987 г. казва, че компактдисковете ще направят революция в света на персоналните компютри.

Forslor
10-28-2007, 12:08
E то това ясно и аз знам ,че Филипс и Сони си партнират ... но коя от 2 те компании започва производство ... имам спомени от един час по информатика как учтилката се отплесна да ни говори за възникването и производството на СД-та и мисля ,че спомена Филипс които започват производството им първи :-o
Ако на някой му се рови да даде един 100 сигурен отговор , няма да му се обидя :D