PDA

View Full Version : Разделяне на България по територия?



vodolei4e_m
10-27-2007, 23:17
Провокиран от една друга тема в този раздел, до преди малко спорих със сестра ми. Нали бяха казали, че ще разделят страната, заради ЕС на 6 области или провинции, не помня точно какво. Северозападна, Североцентрална, Североизточна и съответно Югозападна, Югоизточна и Югоцентрална ... Май така се разделяха.
Само знам, че в район трябва да има минимум 800 000 жители и че те са - Видин, Русе, Варна, Бургас, Пловдив, София, ама въобще не съм сигурен.
И имам въпроси:
Какви са точно - "провинции" или нещо друго?
Кои са?
Кои са центровете им?
Знаете ли сайт, който да е свързан с това, и да има повече информация? Ако напишете, много ще ви бъда благодарен!

RoyTheReaper
10-28-2007, 07:02
Говореше се за нещо такова, но то по никакъв начин няма да засегне теб или мен. :wink:

RoyTheReaper
10-28-2007, 07:03
България и в момента е разделена на области... ;)

Те са 9:

Бургаска, Варненска, София град, Софийска област, Хасковска, Разградска, Пловдивска, Ловешка и Монтанска..

WTF?! :shock:

RoyTheReaper
10-28-2007, 07:07
Доколкото не ме лъже паметта това разделение отпадна през 1999 в полза на админстративното делене от комунизма с 28 области.

Disrespect
10-28-2007, 07:13
бе и аз май чух нещо такова...имало някъв такъв проект ама никви подробности не знам

bulgarche
10-28-2007, 08:18
Ексо, това с областите вече съвсем не е така. До 1999 бяха 9, но от тогава до сега страната е административно разделена на 28 области. Ако не беше пропуснал Стара Загора като област, може би нямаше да го отбележе, ама...не ме радва сянката на Хасково ;)

vodolei4e_m
10-28-2007, 09:33
Ексо, това с областите вече съвсем не е така. До 1999 бяха 9, но от тогава до сега страната е административно разделена на 28 области. Ако не беше пропуснал Стара Загора като област, може би нямаше да го отбележе, ама...не ме радва сянката на Хасково ;)
и аз по това което прочетох, малко не ме радва сянката на Разград..както и да е, знам, че сега са 28 области, но се говореше за друго по ТВ-то преди време и така... явно никой не знае :(

OtherDimension
10-28-2007, 09:43
България и в момента е разделена на области... ;)

Те са 9:

Бургаска, Варненска, София град, Софийска област, Хасковска, Разградска, Пловдивска, Ловешка и Монтанска..
бъркаш.. поне за една област съм сигурен, че я има, а не си я написал - Благоевгадска

OtherDimension
10-28-2007, 09:45
за интересуващите се, ето ги всички области :

Административно деление на Република България:
1.Благоевградска • 2.Бургаска • 3.Варненска • 4.Великотърновска • 5.Видинска • 6.Врачанска • 7.Габровска • 8.Добричка • 9.Кърджалийска • 10.Кюстендилска • 11.Ловешка • 12.Монтанска • 13.Пазарджишка • 14.Пернишка • 15.Плевенска • 16.Пловдивска • 17.Разградска • 18.Русенска • 19.Силистренска • 20.Сливенска • 21.Смолянска 22.София-град • 23.Софийска • 24.Старозагорска • 25.Търговищка • 26.Хасковска • 27.Шуменска • 28.Ямболска

RoyTheReaper
10-28-2007, 10:04
Ексо, това с областите вече съвсем не е така. До 1999 бяха 9, но от тогава до сега страната е административно разделена на 28 области. Ако не беше пропуснал Стара Загора като област, може би нямаше да го отбележе, ама...не ме радва сянката на Хасково ;)

Той явно не е усетил промяната. А ние трябваше вече да пишем в бележниците си Стара Загора, вместо Хасково. 8-)

Между другото, това което го говорят мисля че е за районите. В момента има мисля 8 района (североизточен, северозападен и т.н.(даже не ги знам)) а те искат да ги правят 6.