PDA

View Full Version : Най-подходящата форма на управление за България?



teenkopele
10-28-2007, 03:45
Преди време в раздел "Всичко тийн накуп" имаше подобна тема...
Имайки предвид сегашните проблеми на страната ни, условията и т.н. каква форма на управление би била най-подходяща и как смятате, че би помогнала за подобряване на жизнения стандарт?

NSDAP
10-28-2007, 09:49
Обединението на патриотични сили

луда
10-28-2007, 09:52
Обединението на патриотични сили

който са ? бъди малко по конкретен , поне заради нас :D

quench
10-28-2007, 15:56
уау, напред...към пропастта?!

най-подходяща форма на управление за всяка държава е тоталитаризма

а най-подходяща форма на управление за хората няма - те нямат нужда някой да ги управлява, за да са добре

Eрнст Баркман
10-28-2007, 16:22
заедно никои няма да ни спре

kalashnik
04-04-2009, 09:36
Най-добрата форма за управление на България е стратокрацията, зящото, когато едно общество е толкова морално деградирало, трябва да бъде управлявано строго, за да изгради в него дисциплината, която е закърняла от демокрацията. Защото единствено по силите на армията е да разграничи ясно българите от турци, цигани и престъпници, които ще раотят тежък труд в полза на армията и народа. Цялото иущество ще е соственост на държавата и, когато някой стане пълнолетен ще получава жилище, а когато се ожени/омъжи ще се избира което от двее жилища да ползват, а другото ще връщат на армията. Стратокрацията няма нищо против хомосексуалистите, стига те да не демонстрират сексуалната си ориентация на обществени места и в медиите. По телевицията и раиото ще се излъчва това което армията прецени. Управлението на страната ще се извършва от Върховен военен съвет начело с Армейски Генерал, а териториалнте единици също от военни , с чин както следва -
1 район за планиране - армейски генерал
2. областта - генерал
3. общината - генерал-майор
4. район в община - генерал-лейтенант
5. кметство - бригаден генерал

w0sh
04-04-2009, 10:22
всеедно наистина си вярвате.
Докато е такова положението на световната сцена друго освен "демокрация" нема да видим.

А иначе най-правилно си е авторитаризъм.

kristo
04-04-2009, 10:49
Обединението на патриотични сили

който са ? бъди малко по конкретен , поне заради нас :DБНРП, АТАКА, ВМРО и Гергьовден! Всички заедно към победа!
Ето това е истината, която всички трябва да осъзнаем- обединението на националистическите организации е спасението за България! Но за съжаление го осъзнаваме само редовите членове и симпатизанти на тези организации, докато ръководителите им засега не го правят :(

SiegHeil
04-04-2009, 11:56
Най-подходяща система няма, има различни ситуации ;)
При външни заплахи - тоталитаризъм, при вътрешни кризи - авторитаризъм, при мирни условия-демокрация...
Системата трява постоянно да се променя и приспособява, иначе умира..
В момента най-добре ще ни дойде един твърд авторитаризъм...

kalashnik
04-04-2009, 12:35
Най-подходяща система няма, има различни ситуации ;)
При външни заплахи - тоталитаризъм, при вътрешни кризи - авторитаризъм, при мирни условия-демокрация...
Системата трява постоянно да се променя и приспособява, иначе умира..
В момента най-добре ще ни дойде един твърд авторитаризъм... Според мен стратокрацията е по-добре, защото само военните могат да наложат дисциплина. А и не смяташ ли, че постоянната промяна на държавното управление може да дестабилизира икономиката и просперитета на България. Трябва ни една форма на управление подходяща за всяко време според мен - т.е. стратокрацията, защото военните могат освен строги ижестоки да бъдат и много човечни и милосърдни създания.

SiegHeil
04-04-2009, 13:28
Съсредоточаването на властта в една прослойка е кофти ход в повечето случаи..ето ти комунизма-дикатитура на пролетариата, да живеят работниците - всичко друго под ножа..
Има хора които могат да управляват, и такива които не могат...естествено казармата е хубава, ама това е все едно да кажеш че всички негри миришат а всички шведки са руси.. 8-)
И другия проблем на тоталитаризма е че като пусне корени винаги отказва да падне и се бори със зъби нокти дори когато времето му е минало отдавна..
И все пак стратокрацията най-вероятно ще е по добре от това което сме в момента ^

kalashnik
04-04-2009, 14:40
Стратокрацията е най-подходяща преди всиччко, защото трябва дисциплина, трябват закони които да се спазват, това е способна да направи само армията, трябва истинско правосъдие, пак армията може да го усигури само. Трябва ясно различаване на българите от другите (цигани, турци, престъпници). Дамо тогава може да се получи една стабилна, силна и просперираща страна, достойна за възхищение. Вярно, при армията на челно място стои репресивния апарат, но трябва тяколко да умрат, за да живеят добре стотици, хиляди, даже милиони други.

blago84
04-04-2009, 15:56
Аз съм "ЗА" приетата многопартийна демокрация, като подкрепям мнението на SiegHeil, само с лекото напомняне, че повечето демократични системи имат механизми за преминаване към тоталитарен или авторитарен режим при наличието на криза - обикновено чрез гласуване на допълнтиелни правомощия на правителството или само на премиера.

В Римската република, в кризисна ситуация се е назначавал диктатор - след гласуване в сената и с мандат от 6 месеца(можело е да се получат и няколко последователни мандата, в зависимост от продължителнсотта на кризата, като естествено е трябвало да се прегласуват). Практиката престава да съществува след установяването на монархия.

Военното управление е пълно безумие. Военните са като огъня - добре служат, но лошо управляват. Не се сещам за пример, в който военното управление да е дало задоволителен резултат.

kalashnik
04-04-2009, 16:42
Аз съм "ЗА" приетата многопартийна демокрация, като подкрепям мнението на SiegHeil, само с лекото напомняне, че повечето демократични системи имат механизми за преминаване към тоталитарен или авторитарен режим при наличието на криза - обикновено чрез гласуване на допълнтиелни правомощия на правителството или само на премиера.

В Римската република, в кризисна ситуация се е назначавал диктатор - след гласуване в сената и с мандат от 6 месеца(можело е да се получат и няколко последователни мандата, в зависимост от продължителнсотта на кризата, като естествено е трябвало да се прегласуват). Практиката престава да съществува след установяването на монархия.

Военното управление е пълно безумие. Военните са като огъня - добре служат, но лошо управляват. Не се сещам за пример, в който военното управление да е дало задоволителен резултат. Там са били кофти военни, а българския войник е един от най-добрите войници, говоря и като спазване на военния си дълг и като човек, повечето армии са обучени само да убиват, но българската армия е спосбна и да помага, аз имам приятели военни и нисши и висши чинове и не знам дали помниш какво стана на 14 януари тази година, по принцип по заповед е трябвало да се намеси армията , но нито войницете нито командирите са приели, предпочели са да запазят народа си, а не някаква шепа идиоти въпреки клетвата, така че сам си прави извода дали военните са способни само да извършват терор.

blago84
04-04-2009, 17:11
Не твърдя, че армията е способна само да разрушава, но не е нейна работа да управлява държавата. И не си мисли, че военното управление ще се окаже панацея за нас. Бай Ганьо носи и пагони и даже и в ситуация на военно управление ще си нанмери пътя до върха... А не мисля че има нещо по-страшно от един всевластен Бай Ганьо...

kalashnik
04-04-2009, 17:53
Спокойно, такива бай Ганьвци няма да могат да се промъкнат, защото има един огромен военен съвет, и който кривне от правилния пъ, за което следи цивилна комисия му връчват Макаров или ТТ с един патрон, мисля че се досещаш какво имам предвид да направи ако поне малко има чест, ако откаже, наказателната рота идва,отвежда го и бам-бам.

blago84
04-04-2009, 18:09
Това няма да го бъде. И не подценявай Бай Ганьо - много хитър и пробивен е - и накрая на теб може да ти се наложи да ползваш пищова с патрона...
Хубавото на сегашната система е, че отделните власти взаимно се контролират... или поне така е на теория... За съжаление с много Бай Ганьо в нея - не функционира добре, но смятам, че постепенно нещата ще се изгладят.
Аз я подържам и ще продължавам да я подържам (и да се опитвам да я подобря, ако ми се отдаде възможност)
Не забравяй, така както в армията има съвестни и отговорни хора, а също и боклуци - така ги има и във всички други сфери на живота и навсякъде съотношението е горе долу еднакво.

kalashnik
04-04-2009, 18:12
Да, но в армията боклуците са много малко и са на нисши чинов, а за да управляваш трябва да се докажеш като добър командир в битките и, чмислиш хуманно за народа, само тогава ще имаш правото да си във Военнния съвет.

blago84
04-04-2009, 18:20
Идеализираш системата... много далеч от истината е това, което говориш, за огромно мое съжаление.

kristo
04-04-2009, 23:09
Да, но в армията боклуците са много малко и са на нисши чинов, а за да управляваш трябва да се докажеш като добър командир в битките и, чмислиш хуманно за народа, само тогава ще имаш правото да си във Военнния съвет.
Мислиш ли, че в армията не се слагат по нагласен начин(по политически признак имам в предвид) хора за командири? Особено след идването на комунизма старите офицерски кадри, които са били истински специалисти в областта на военното дело и са го доказали във военни действия по време на две Балкански и две световни войни са били заменени от някакви партизански главорези, които за нищо не стават- като например "генерал" Георги Дамянов, Добри Джуров и други такива военни "специалисти". Сега състоянието на армията ни е подобно- отчайващо. Брат ми беше преди 6-7 години в казармата и ми е разправял за какви пияници става дума- разбира се не всички са така, но за съжаление май са повечето. Освен това се допускат такива гаври, че не можеш да си представиш. Така че не ми говори как трябвало военните да управляват, явно не си имал възможност да видиш какво означава да си изцяло зависим от тях и да усетиш колко е "приятно". Е, и аз не съм, но от това което съм чувал... нали. Каквото и да си говорим военния си е див човек. Иначе армията разбира се е носител на патриотични ценности като институция, но това не означава, че всички които влизат в нея и стават командири са кой знае колко стока. Просто армията не е за всеки- ето аз си признавам за военен не ставам, не всеки може да носи висок боен дух и да е готов във всеки един момент да хване калашника и да тръгне на война. Разбира се трудно е да си го представиш когато не е реалност, но ако има военни действия вече положението е друго- нямаш друга алтернатива освен да воюваш и ти. Но при мирни условия да се налага военен режим е безумие. До нищо положително няма да доведе, а само до излишен военен произвол над мирни граждани, които реално с нищо не нарушават закона като решат примерно да са вънка и след 20-21 часа да кажем и са пълнолетни.

kalashnik
04-05-2009, 07:14
Аз не съкм казвал, че ще се репсериса който когато им падне, а само тези граждани, извършили убийство, кражба, или някакво друго престъпление, както и турците и циганите, на тях просто ще им се отнемат правата за винаги, тъй като сегашната идея, че след затвора се променят, се е доказала, като нецелесъобразна. С обикновенните, мирни граждани, армията ще се отнася нормално, ще възпитава истинска младеж, кяято да преследва националните интереси. Ще се превърне в хегемон на балканите и рано или късно ще започне наказателна война срещу другите балкански страни.

blago84
04-05-2009, 07:54
Последното ти изказване ме кара да се питам, дали знаеш в кой век живееш...
Балканските а и европейските народи имат пред себе си по-важни задачи, от това да се избиват по между си.
И мисля че минахме в офтопик.
Въпросът беше, коя е най-подходящата система на управление - нека се придържаме към отговори тясно по темата
Многопартийна парламентарна демокрация - това е моят избор
(Готов съм да го отстоявам включително и с оръжие в ръка ако е необходимо)

kalashnik
04-05-2009, 08:00
Последното ти изказване ме кара да се питам, дали знаеш в кой век живееш...
Балканските а и европейските народи имат пред себе си по-важни задачи, от това да се избиват по между си.
И мисля че минахме в офтопик.
Въпросът беше, коя е най-подходящата система на управление - нека се придържаме към отговори тясно по темата
Многопартийна парламентарна демокрация - това е моят избор
(Готов съм да го отстоявам включително и с оръжие в ръка ако е необходимо) А аз и мойте познати воеени сме способни да защитаваме стратокрацията пък с оръжие.

blago84
04-05-2009, 09:19
Мечтайте си... това поне е позволено. Ако управлението беше каквото на тебе ти се иска - вече да са ти уговорили среща с наказателната рота...

kalashnik
04-05-2009, 09:24
Напротив, напълно възможно е, и някой ден ще стане, ще видиш. На военните ще им писне и ще стане.

blago84
04-05-2009, 09:25
А когато на народа му писне от военните?

kalashnik
04-05-2009, 09:50
Няма такава опция, писване, това все пак е военна диктатура, която обаче ще гледа да взема правилните за народа, а не за нея решения.

blago84
04-05-2009, 10:10
Все още не си успял да ме убедиш (а и като гледам не само мен), че армията е способна да управлява държава, без да я доведе до катастрофа. Дай поне един пример за успешно управление на военно правителство. Примери за обратното има в изобилие, даже имам познати живеещи в управлявани от военните страни... и чувам интересни неща за всепоглъщаща корупция, всесилни мутри (със и без пагони) и потресаваща мизерия.
Също така не си мисли, че нямам приятели военни - повечето си харесват работата и не им се занимава с управление на държава - искат само нормални условия да си вършат работата - и до колкото зависи от мен - те трябва да им се осигурят, защото държавата без армия е нищо, но армия без държава (или държава с военно управление) е по-зле даже и от нищото - изяжда сама себе си.
Ако на някой военен му се управлява - има си политическа система - сваля пагоните и си търси пътя в нея - никой няма да му го забрани.

kalashnik
04-05-2009, 10:19
Според мен е възможно, стига да се даде властта на добри военни.

Diam0nD
04-05-2009, 13:54
на нас няма угаждане . Силна ръка-ревем ,свобода искаме .... лека ръка- ревем .. беззаконие било . Е то средна работа май ни урежда само . И то отзад :!:

blago84
04-05-2009, 15:48
Аз съм "ЗА" леки и либерални закони, но при стриктното им спазване. Иначе и драконовски мерки да въведем - ефекта ще е нулев... а ако законите са прекалено строги - получава се ефекта на пружината - колкото повече натискаш - толкова повече се съпротивлява... и накрая се стига до революция, хаос, беззаконие и колелото се завърта от начало...

kalashnik
04-05-2009, 15:55
При армията революция е невъзможна, всичко ще бъде смазано жестоко, както при покръстването възстанието на боилите.

blago84
04-05-2009, 16:29
Ще броим ли, колко военни хунти са свалени с революция? Доста са...
А и не забравяй, че ако си избиеш народа, накрая няма да има кого да управляваш...

kalashnik
04-05-2009, 17:24
Спокойно, няма цялото население, само подстрекателите. Според мен народа трябва да го е страх, за да не върши глупости. Давам пример с СССР, където докато не дойде Горбачов всичко беше спокойно, дойде той, даде свобода и айде, надолу.

blago84
04-05-2009, 17:33
Опитвайки се да прилжоиш като аргумент СССР буквално уби тезата ти. Не знам кой те е заслепил толкова, но колкото по-бързо прогледнеш, толкова по-добре за теб.

С това, аз спирам да ти отговарям.

Темата отиде съвсем в офтопик. Трябваше май само да си изкажем предпочитанията, а не да се убеждаваме един-друг. И без това виждам, че е безполезно. Животът ще се окаже доста по-убедителен от мен и за съжаление далеч не толквоа доброжелателен.

Diam0nD
04-05-2009, 17:53
и аз като калашника си мисля ,че е най-добре . Здрава ръка - спазване на законите + източване на сенчестия бизнес от държавата . Така и така го има ,поне да снася пари за общото благо /тва последното май е неосъществимо/ Ние като имаме свобода я превръщаме в свободия . Айде малко да се стегнем . :) Квото и да си говорим на Живков управлението е имало и добри страни ,и една от тях е спазването на закона... :)

blago84
04-05-2009, 17:59
Само дето тогава законът важеше само за някои...

Diam0nD
04-05-2009, 18:44
Само дето тогава законът важеше само за някои... а бе и това го има ,но по-добре да не важи за 1000-2000 човека в държавата ,а то сега не важи за 2/3 от хората :-o

kristo
04-06-2009, 06:55
Чакайте, защо свързвате реда, дисциплината и спазването на законите непременно с тоталитаризъм, военни хунти и т. н.? Естествено, че има нужда от по-твърда ръка от сега, но това не означава тоталитаризъм- мога да дам за пример страни, като Швеция, Дания, Норвегия, в които законите са железни, всмисъл спазват се задължително и от всички, няма политици, няма обикновен народ, който не ги спазва получава санкции- по-леки или по-тежки според закононарушението или неспазването.

Но в 21 век да говорим за военни хунти е повече от алогично- нито има шанс да стане, нито би довело до нещо добро. Историята е доказала, че военните режими са си едни класически тоталитарни режими, които водят до силни репресии над населението и както всички тоталитаризми водят до някакъв ред и законност, но на висока цена.

Отделно, че Калашника говори твърде лековато за войни срещу нашите съседи- това как си го представяш Калашник?! Айде замисли се какво би станало ако нападнем Сърбия, Гърция и Турция едновременно и какъв би бил резултата от военните действия за нас? Мислиш ли, че щеше да бъде положителен? И защо толкова желаеш да пратиш българския народ на фронта, мислиш ли, че това ще ни оправи живота и държавата? Времето на войните мина, сега има друг вид войни, така да се каже"мирни" войни, дипломатически войни. Ето тези войни трябва да печелим и тогава и територии имаме възможност да си върнем, защото ако имаме политици на място ще поставим въпроса за ревизия на Версайския мирен договор и връщането на Западните покрайнини най-малко, а с Македония можем да се договорим за конфедерация и оттам проблема до голяма степен се решава. Та даже можем да изискаме Гърция да ни върне западна Тракия, понеже я владее незаконно, а според Ньойския договор се задължава след определен срок владеене да ни я върне.

kalashnik
04-06-2009, 07:43
Чакайте, защо свързвате реда, дисциплината и спазването на законите непременно с тоталитаризъм, военни хунти и т. н.? Естествено, че има нужда от по-твърда ръка от сега, но това не означава тоталитаризъм- мога да дам за пример страни, като Швеция, Дания, Норвегия, в които законите са железни, всмисъл спазват се задължително и от всички, няма политици, няма обикновен народ, който не ги спазва получава санкции- по-леки или по-тежки според закононарушението или неспазването.

Но в 21 век да говорим за военни хунти е повече от алогично- нито има шанс да стане, нито би довело до нещо добро. Историята е доказала, че военните режими са си едни класически тоталитарни режими, които водят до силни репресии над населението и както всички тоталитаризми водят до някакъв ред и законност, но на висока цена.

Отделно, че Калашника говори твърде лековато за войни срещу нашите съседи- това как си го представяш Калашник?! Айде замисли се какво би станало ако нападнем Сърбия, Гърция и Турция едновременно и какъв би бил резултата от военните действия за нас? Мислиш ли, че щеше да бъде положителен? И защо толкова желаеш да пратиш българския народ на фронта, мислиш ли, че това ще ни оправи живота и държавата? Времето на войните мина, сега има друг вид войни, така да се каже"мирни" войни, дипломатически войни. Ето тези войни трябва да печелим и тогава и територии имаме възможност да си върнем, защото ако имаме политици на място ще поставим въпроса за ревизия на Версайския мирен договор и връщането на Западните покрайнини най-малко, а с Македония можем да се договорим за конфедерация и оттам проблема до голяма степен се решава. Та даже можем да изискаме Гърция да ни върне западна Тракия, понеже я владее незаконно, а според Ньойския договор се задължава след определен срок владеене да ни я върне. Защо си решил, че искам едновременно да стане, бавно бавно, след всяка война ще има поне 10 годишен период на възстановяване на войската, а и на първа редица ще се изпращат затворниците и пленниците от предишните войни. А и никога няма да нападам без дипломатическа подкрепа от друга държава.

kristo
04-06-2009, 07:53
Това е нереално.. доказателства колкото искаш мога да ти изложа. Как ще нападнем например Турция и Гърция, след като са натовски страни и ние сме също сме натовци? А и да излезем от НАТО и да ги нападнем тогава- намесва се САЩ на тяхна страна и какво става?! Тях как ще ги преборим... Или смяташ, че Русия тогава пък ще обяви война на САЩ- тая дето няма да стане. А и само Турция може да ни бие много лошо, даже Гърция е военно по-добре от нас в момента.

Ако тръгнем на някакви подобни войни ще стигнем до положението на Сърбия- да губим една по една нови територии, вместо да присъединяваме стари. Даже варианта Косово може да ни се стори няма нищо... Необмислените войни при положение, че нито имаш военния и оръжеен ресурс могат да доведат само до по-тежки поражения и съответно загуби. Твърде са сложни проблемите на България и българския народ, за да искаш да ги решиш с войни.

kalashnik
04-06-2009, 08:21
За НАТО позна, ще го напуснем и ще влезем в ОДКБ и ОНД, тогава по правило ще получим ново оръжие, а самите ние ще имаме право на неограничен брой войници. Също така от Русия може да не получим подкрепа, но от Беларус и останалите членове ще получим, войната ще се осъществи на следнитеетапи:
1 етап - нападаме бившите страни от Югославия (за Македония ще се води отделна война) под предтекст, че извършваме мироопазваща операция с цел възстановяването й, тя ще бъде възстановена, но като част от Балканската Военна Република България (БВРБ). С това ще увеличим числения състав на армията си.
2 етап - едновременна война срещу Македония и Албания - ще протече кратко. Ще се ъзвърши отново като мироопазваща операция с цел противодействие на терористичните групи и преустановяване износа на оръжие за Африка. Войната ще се извърши 5 години след завършването на войната за бившата Югославия, поради нужната преструкторация на войните и укрепване на властта в новите райони. Не засягаме интересите нито на НАТО, нито на Ес, поне не пряко. САЩ даже може да са доволни, защото от Албания има много големи канали за трафик на оръжие, които ние ще преустановим.
3 етап - както каза би било добре с преговори - след като САЩ са доволни за спирането на един голям трафик канал, ще можем вероятно да преговаряме за ревизиране на мирните договори, което ще е трудно, защото ако ни подкрепят за връщането от Гърция на западна Тракия, то тогава САЩ ще трябва да върне на РФ Аляска, нещо немислимо. Но же мошжем да се договорим със САЩ за ненамеса във войната. Ние ще се бием само за Егейска Македония, другото си е гръцко, но това си е наше исторически.
4 етап - както знаеш, Турция има една малка територия, която седи вклинена в нашата територия, просто ще укопираме тази част под предтекст - защита на българското население, нещо което направи Русия с Южна Осетия и Абхазия. В тази територия има малка американска база и когато я окупираме ще си спечелим голяма подкрепа от Русия.

blago84
04-06-2009, 10:09
Калашник... или си много болен или много са ти промили мозъка...

Bimmer
04-06-2009, 10:15
xxx

blago84
04-06-2009, 10:27
Не отричам това, просто изразявам своето, включително и с предния си пост

kalashnik
04-06-2009, 10:29
Никой не ми е промивал мозъка, нито съм психично болен, според мен е напълно възможно.

blago84
04-06-2009, 11:25
Както казах някъде по-горе - мечтите са позволени и безплатни :) Когато се превърнат в измяна обаче (справка Наказетлния кодекс на Република България, раздел "Престъпления срещу републиката"), нещата не стоят точно така.

kalashnik
04-06-2009, 11:28
След преврата, кодекса наказаелния кодекс ще е съвсем друг и участвалите ще бъдат герои.

blago84
04-06-2009, 11:41
Без коментар...

Раздел IV
Други престъпления
(Загл. изм. - ДВ, бр. 99 от 1989 г.)

Чл. 108. (Доп. - ДВ, бр. 41 от 1985 г., изм., бр. 99 от 1989 г., бр. 10 от 1993 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2007 г.) Който проповядва фашистка или друга антидемократична идеология или насилствено изменяне на установения от Конституцията на Република България обществен и държавен строй, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба до пет хиляди лева.

Мисля, че според горния член, вече би трябвало да си в панделата :)

Bimmer
04-06-2009, 17:30
xxx

kristo
04-06-2009, 17:58
За НАТО позна, ще го напуснем и ще влезем в ОДКБ и ОНД, тогава по правило ще получим ново оръжие, а самите ние ще имаме право на неограничен брой войници. Също така от Русия може да не получим подкрепа, но от Беларус и останалите членове ще получим, войната ще се осъществи на следнитеетапи:
1 етап - нападаме бившите страни от Югославия (за Македония ще се води отделна война) под предтекст, че извършваме мироопазваща операция с цел възстановяването й, тя ще бъде възстановена, но като част от Балканската Военна Република България (БВРБ). С това ще увеличим числения състав на армията си.
2 етап - едновременна война срещу Македония и Албания - ще протече кратко. Ще се ъзвърши отново като мироопазваща операция с цел противодействие на терористичните групи и преустановяване износа на оръжие за Африка. Войната ще се извърши 5 години след завършването на войната за бившата Югославия, поради нужната преструкторация на войните и укрепване на властта в новите райони. Не засягаме интересите нито на НАТО, нито на Ес, поне не пряко. САЩ даже може да са доволни, защото от Албания има много големи канали за трафик на оръжие, които ние ще преустановим.
3 етап - както каза би било добре с преговори - след като САЩ са доволни за спирането на един голям трафик канал, ще можем вероятно да преговаряме за ревизиране на мирните договори, което ще е трудно, защото ако ни подкрепят за връщането от Гърция на западна Тракия, то тогава САЩ ще трябва да върне на РФ Аляска, нещо немислимо. Но же мошжем да се договорим със САЩ за ненамеса във войната. Ние ще се бием само за Егейска Македония, другото си е гръцко, но това си е наше исторически.
4 етап - както знаеш, Турция има една малка територия, която седи вклинена в нашата територия, просто ще укопираме тази част под предтекст - защита на българското население, нещо което направи Русия с Южна Осетия и Абхазия. В тази територия има малка американска база и когато я окупираме ще си спечелим голяма подкрепа от Русия.
Интересно, разработил си подробен план за военни операции, които на теория наистина звучат много добре, но на практика... няма как да станат до голяма степен. Под същия претекст за защита на българските турци Турция може да си издейства "право" да осъществи военна операция спрямо нас, нали разбираш... А относно включването ни в съюз с Русия- според мен не е желателно- ще бъде долу-горе същото както положението с НАТО- и в двата случая България няма ресурса да защитава достатъчно добре правото си да отказва примерно военни операции ако не желае. А и самата Русия има стратегически цели на Балканите, с които цели да ни направи зависими по същия начин както САЩ. Също така трябва да си наясно, че Русия дава доста голяма подкрепа на Сърбия, понеже Сърбия винаги е била верен руски сателит и се съмнявам Русия да ни подкрепи при война със Сърбия.

И накрая- да нападнем Македония означава веднага Гърция и Сърбия да ни обявят война, понеже имат и те териториални претенции към нея. По отношение на Македония политиката трябва да е гъвкава, пропагандна и единствения начин реално да си я върнем е чрез осъществяване на конфедерация между двете страни при равноправие.

kalashnik
04-06-2009, 18:00
Много малко време, то след три години като излеза и пак ще си подкарам същата.

blago84
04-06-2009, 18:01
Посоченият текст от наказателният кодекс, не противоречи на цитираното от Bimmer човешко право. Извършващият престъпление по този член, подстрекава към накърняване правата не само на едно, а на много човешки същества.

Bimmer
04-06-2009, 18:47
xxx

blago84
04-06-2009, 18:55
Говори за насилствена смяна на режима (преврат) - което поне според мен е потъпкване на правото на всички български граждани, да избират как да бъдат управлявани.
Ако военно правителство бъде качено на власт от всенароден референднум или парламентът гласува мандат на такова - то аз бих приел това решение (макар че ще гласувам с "против"). Но опитите за завземането на властта по насилствен път или подстрекаването към такива опити е нормално и редно да бъдат преследвани и наказвани.

Bimmer
04-06-2009, 19:15
xxx

blago84
04-06-2009, 19:25
Аз съм "ЗА" ЕС, но подкрепям мнението ти, че трябваше да има референдум за членството. Трябваше да има и за НАТО (там съм "против"). И въобще за всяко решение, касаещо ключови външно- и вътрешно-политически решения (членства в международни организации, включване в икономически, политически и военни съюзи, промени в конституцията, формата на управление или баланса на властите). Но референдум за всеки закон - е малко пресилено - затова се избират депутати... Е ако твоите избранници не са влезли в парламента - не следва да обвиняваш системата за това, че мнозинството не е съгласно с теб.
(Аз примерно казах, че ще приема идеите на калашник, за военно управление, ако бъдат приети на референдум и противниците на тази идея сме малцинство)

CucAgMuH
04-07-2009, 02:31
kalashnik, мисля че изтърваш един леко тънък момент.

По-принцип армията трябва да защитава населението, а не да го репресира. На тях се гледа като един вид закрилници на народа и именно поради това много хора биха отишли за да защитят България при евентуална нужда.

Но ако се наложи военно управление, репресираната част от народа(т.е. "опозицията" - бъди сигурен че такава ще има - не може да се изкорени... човек е така устроен че винаги да е недоволен и да иска повече) няма да се радва на армията. При евентуалното потушаване на бунтове, всеки убит/репресиран има роднини, които също ще се обърнат срещу армията(в убежденията си най-малко). И идва един момент в който армията ще се държи на власт само и единствено чрез сила. Тогава ще дойде САЩ да ни освобождава(т.е. да избива българи, уж в името на България).

Затова армията трябва да се държи далеч от политиката :) Тя е неутрална и политически независима, че ако случайно ни подпукат общият г ъ з, да се обединим на база "армията - спасител на нашата родина" и да се защитим. Ама ако армията управлява - недоволните ще се обърнат в "удобният момент" срещу нея, и какво ще се получи? Българи млатят българи. Кофти история, с още по-кофти край...

Поне аз така ги виждам нещата. Не може армията(ако е на власт) да репресира дядо ми и да го прати да мре от тежък труд(понеже разказал виц за "старшинката"), а пък аз да им се радвам. Убиваш един, губиш цялата му рода(да речем 30-тина човека)...

Идеята за строг контрол обаче има и своите положителни страни, да не го отричаме :)

blago84, погледни как е формулирана темата:


Преди време в раздел "Всичко тийн накуп" имаше подобна тема...
Имайки предвид сегашните проблеми на страната ни, условията и т.н. каква форма на управление би била най-подходяща и как смятате, че би помогнала за подобряване на жизнения стандарт?

kalashnik просто използва правото си да изрази свободно мнението си, т.е. как ги вижда той нещата :) Не е седнал да организира армията чрез форума или да определя дати за атаки...

kalashnik
04-07-2009, 09:40
CucAgMuH има една мисъл, не помня коя я казва: "Да направиш така, че народа да се чувства щастливе невъзможно, но да го възпиташ да бъде щастлив е възможно", та ако армията се опре на това и започне от ранна възраст да възпитава уличищата, че изграденото статуктво армията да управлява, било то и чрез репресии е напълно нормално, че циганите и турците са по-нисши, то тогава вълненията ще бъдат по-малко на брой и това ще позволи армията да осъществи плановете си.

Също така за вицове няма да се наказва, наказанията ще бъдат за следните престъпления: подготовка на преврат, убийство, кражба - за всички тях наказанието ще бъде едно, след провеждане на разследването, виновния ще бъде изпращан на доживотен принодителен труд.

kristo
04-07-2009, 18:55
Говори за насилствена смяна на режима (преврат) - което поне според мен е потъпкване на правото на всички български граждани, да избират как да бъдат управлявани.
Ако военно правителство бъде качено на власт от всенароден референднум или парламентът гласува мандат на такова - то аз бих приел това решение (макар че ще гласувам с "против"). Но опитите за завземането на властта по насилствен път или подстрекаването към такива опити е нормално и редно да бъдат преследвани и наказвани.
Така е- насилственото взимане на властта от който и да било не може да бъде нормално. Времето на превратите в страните от Европа поне е отминало, трябва да гледаме не назад и да повтаряме стари грешки, а да ги поправяме. Не сме Гана или Руанда, където управляват точно военни хунти и какво? Цъфнали са, та са вързали. Как една Швеция е добре без да я управляват военни и е най-социалната страна в света, макари капиталистическа и демократична по презумпция? Със здрави закони, но не тоталитарни и нехуманни, не чрез насилие и терор. Страната си е добре, защтава си националните интереси и т. н. и затова не й е нужна нито стратокрация, нито комунизъм, нито фашизъм- просто хората умеят да защитават правата си, а не като нас да си мълчат когато ни мачкат. Отделно, че ходят да гласуват не по 20-30% като нас, а гласуват поне 70% от хората и нагоре. А ние си мислим, че ще излъжем политиците и ще им накривим шапката като не гласуваме, а е точно обратното.

Еми аз не исках да влизаме в нато и в европейския съюз, ама, уви, вътре сме...И никой никого не е питал... Също искам и референдуми относно приемане и промяна на закони, ама ги няма...
Така е, понеже в България няма действаща и истинска демокрация. демокрацията е само за управляващите, а иначе ние, българския народ си живеем под "демократичен" сталинизъм... Има по правило запланувани референдуми, но на управляващите не им харесва да се провеждат такива и затова казват- това е полулизъм, не е в полза на народа...

И да завърша, че подкрепям думите на CucAgMuH- армията е деполитична и национална институция- не трябва да се намесва в политика, иначе се превръща в политическа организация и губи авторитета си на национална такава. Тя трябва да защитава правата на гражданите, а не да репресира едни или други от тях поради политически причини.

MrUndaztood
04-08-2009, 02:07
Утре ще прочета подробно темата.
Но мнението ми е че България е изключително затънала държава.Толкова затънала,че дори вече е загубила мярка.Не знам с какво управление ще се измъкнем от тази каша,в която се затъва с всеки изминал ден,спомагана от натиска на западняците и Доганищата.Миля,че за момента,достоен за управленческият пост,в България - НЯМА.Всички играят и са с маски.Но по-добре да се гласува дори за смотан комунист,от колкото турците да влезнат по-надълбоко в устройството на републиката.Но като цяло,мисля,че трябва да се почне от изключително драстични мерки,един вид цялостен рестарт на държавата,нова Конституция,строги закони,пренаписване на правната система,законите,по-голяма прозрачност,теглене на куршуми в главите на великите депутати-патриоти,ограничаване до минимум на депутатската и народна свободия,бавно променяне на затъпялото,просташко,мързе ливо,устато и лениво съзнание на българина,което трябва да почне по-точно за новите поколения от училище и да се предава в семейството,вдигане на самочувствието на българина чрез историята,но на приемливо ниво,затягане и преразглеждане на отношенията с другите държави,в това число силно затягане на и санкциониране на Македонизма,като за всяка една простотия,да се спират главни транзитни пътища,помощи и т.н от/за Макетата,щом с добро не става,преорентиране на държавата,да се спре играта на дватата фронта между огъня и даването на задници на великите сили,силно възтановяване в екологията и природата на България,разрушаване,отнем ане и преструктуриране на всичко незаконно,поставяне на ясни цели на България в международната общност,следователно,Б-я трябва да заеме и своето място там,отцепване от съюзи,които са в ущърб на държавата и народа,увеличаване на производството на атомна и екологична енергия,модеренизиране и плавно увеличаване на армията и защитните възможности на държавата(всички средстава от вече преструктурираният български туризъм да се насочват до стотинка в модернизиране на армията),възтановяване на биоразнообразието на България,изключителна строга ръка върху свободията на циганите,турците И Българите(!),материално или морално поощряване на ромите,които са наистина в полза на обществото и живеят нормален и приличен живот,както би трябвало да бъде,защото вече започваш да се чувстваш гост в държавата и на вековната си земя.
САМО с реформи в крайна сметка нищо няма да стане,1 се оправя,2 се развалят.Като за началото на всичко това,трябва да се промени съзнанието на българина и да уважава себе си малко повече и да поставя граница на всяко нещо.След това един патлак на сегашните депутатите от А до Я.


На този етап съм против връщането на Македония към България,тъй като самата държава не може да се справи със себе си,а какво остава за още 2 милиона номада!?
Ей това са моите хммм идеи за оправия.Сигурно греша в някои работи,но пък всеки с гледните си точки!

Diam0nD
04-08-2009, 08:31
http://vbox7.com/play:769532b6
този ли тряя ни управлява :-o
КАКВО ЩЕ ПРАВИТЕ СЕГА С НАЙ-ГОЛЕМИЯ ПРЕДАТЕЛ ?
ЩЕ ГО НАПРАВИТЕ ЛИ МИНИСТЪР-ПРЕЦЕДАТЕЛ ?!

kalashnik
04-08-2009, 08:38
Утре ще прочета подробно темата.
Но мнението ми е че България е изключително затънала държава.Толкова затънала,че дори вече е загубила мярка.Не знам с какво управление ще се измъкнем от тази каша,в която се затъва с всеки изминал ден,спомагана от натиска на западняците и Доганищата.Миля,че за момента,достоен за управленческият пост,в България - НЯМА.Всички играят и са с маски.Но по-добре да се гласува дори за смотан комунист,от колкото турците да влезнат по-надълбоко в устройството на републиката.Но като цяло,мисля,че трябва да се почне от изключително драстични мерки,един вид цялостен рестарт на държавата,нова Конституция,строги закони,пренаписване на правната система,законите,по-голяма прозрачност,теглене на куршуми в главите на великите депутати-патриоти,ограничаване до минимум на депутатската и народна свободия,бавно променяне на затъпялото,просташко,мързе ливо,устато и лениво съзнание на българина,което трябва да почне по-точно за новите поколения от училище и да се предава в семейството,вдигане на самочувствието на българина чрез историята,но на приемливо ниво,затягане и преразглеждане на отношенията с другите държави,в това число силно затягане на и санкциониране на Македонизма,като за всяка една простотия,да се спират главни транзитни пътища,помощи и т.н от/за Макетата,щом с добро не става,преорентиране на държавата,да се спре играта на дватата фронта между огъня и даването на задници на великите сили,силно възтановяване в екологията и природата на България,разрушаване,отнем ане и преструктуриране на всичко незаконно,поставяне на ясни цели на България в международната общност,следователно,Б-я трябва да заеме и своето място там,отцепване от съюзи,които са в ущърб на държавата и народа,увеличаване на производството на атомна и екологична енергия,модеренизиране и плавно увеличаване на армията и защитните възможности на държавата(всички средстава от вече преструктурираният български туризъм да се насочват до стотинка в модернизиране на армията),възтановяване на биоразнообразието на България,изключителна строга ръка върху свободията на циганите,турците И Българите(!),материално или морално поощряване на ромите,които са наистина в полза на обществото и живеят нормален и приличен живот,както би трябвало да бъде,защото вече започваш да се чувстваш гост в държавата и на вековната си земя.
САМО с реформи в крайна сметка нищо няма да стане,1 се оправя,2 се развалят.Като за началото на всичко това,трябва да се промени съзнанието на българина и да уважава себе си малко повече и да поставя граница на всяко нещо.След това един патлак на сегашните депутатите от А до Я.


На този етап съм против връщането на Македония към България,тъй като самата държава не може да се справи със себе си,а какво остава за още 2 милиона номада!?
Ей това са моите хммм идеи за оправия.Сигурно греша в някои работи,но пък всеки с гледните си точки! Подкрепям те, защото ти описа доста точно стратократичния модел на управление.

kristo
04-09-2009, 14:00
Стратокрацията също като комунизма и националсоциализма е утопия- няма смисъл да спорим толкова дълго.

kristo
04-15-2009, 11:57
Много съм разочарован от Атака, които гласуваха заедно с БСП и ДПС за 8-процентрия праг за влизане на коалиции в Парламента, така съзнателно или не(надявам се второто) само помагат на същите партии да закрепят властта си след следващите избори :?

Rodolubec
04-15-2009, 13:40
На този етап съм против връщането на Македония към България,тъй като самата държава не може да се справи със себе си,а какво остава за още 2 милиона номада!?
Ей това са моите хммм идеи за оправия.Сигурно греша в някои работи,но пък всеки с гледните си точки!
Напротив колкото повече население толкова повече работна сила това е ще е добре едновременно за икономиката ,а и за промяна на етническият облик на страната в полза на българите. Иначе е ясно ,че връщането на Македония няма да стане веднага защото тука има много неща първо да се оправят и подготвят.

MrUndaztood
04-15-2009, 13:53
Гледам Първанчо,дал вето на този 8% праг