PDA

View Full Version : Гласуването- задължение или не?



teenkopele
10-28-2007, 04:09
Ще гласувате ли? За кой? Какви са причините за изборът ви?

Всеки ли трябва да гласува, стига да има възможност? Само по този начин ли ще може да търси отговорност от управляващите?
От друга страна...всички са един дол дренки. Има ли смисъл в гласуването според вас? Да има, но с политици като нашите не мислите ли, че се гласува за имена, а не за личности?

т.1 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

RAWRRR
10-28-2007, 04:45
Изборите са единственото време,в което искам да съм от малцинствата,за да мога да се възползвам от "изборния туризъм" .
Да,знам какво говоря.

А именно,нито един от сегашните кандидати за кметове,не го е грижа за града си и за просперитета му,защо тогава да гласувам за него,и да му направя услуга?!

Сиренето е с пари. :-P
На този етап,с тези кандидат-управляващи, не бих гласувала,ако не ми платят.
О,продажна,млада,българко .. :twisted:

teenkopele
10-28-2007, 04:51
...Сиренето е с пари. :-P...

Едно време беше 2.50. :D

RAWRRR
10-28-2007, 04:55
А,не знам.Аз живея от цигари,шоколад и кафета.
Такъв е изразът,надявам се си схванал.

teenkopele
10-28-2007, 05:02
А,не знам.Аз живея от цигари,шоколад и кафета.
Такъв е изразът,надявам се си схванал.

Да бе ясно. Цитирах един голям образ...сещаш ли се кой?

RAWRRR
10-28-2007, 05:10
А,не знам.Аз живея от цигари,шоколад и кафета.
Такъв е изразът,надявам се си схванал.

Да бе ясно. Цитирах един голям образ...сещаш ли се кой?

Заклееми ме,но не.
Кой? :shock:

teenkopele
10-28-2007, 05:12
А,не знам.Аз живея от цигари,шоколад и кафета.
Такъв е изразът,надявам се си схванал.



Да бе ясно. Цитирах един голям образ...сещаш ли се кой?

Заклееми ме,но не.
Кой? :shock:

Леонид (Краси Радков) http://zazz.bg/play:aa791810

RAWRRR
10-28-2007, 05:16
*лирическо встъпление*

О,Сатана.
Трябва да спя повече.Нищо хубаво не ми се случва нощем. :cry:

bungle
10-28-2007, 05:48
Ще гласувам. Трябва да се взема в ръце, това е моето бъдеще, ако не се гласува не се знае кой ще ни натресат. Трябва малко повече отговорност. Всеки, който има възможността да гласува, трябва да я използва.

8)

^Sam90^
10-28-2007, 06:10
Да, мисля, че всеки трябва да гласува. Още една година и аз ще мога... http://sam90.hit.bg/emt1.gif

Mooo6no
10-28-2007, 06:23
Трябва да се гласува Колкото повече хора гласуват толкова по-ниска стойност ще има купеният глас, а партиите които купуват гласове са най-гадните партии и иначе

Disrespect
10-28-2007, 07:14
вота се пази в тайна бе .. #-o

JuSt_SilenCE
10-28-2007, 07:14
"Hasan Azis blagodari na vsi4ki BALGARI koito nqma da glasuvat dnes !" А сега тези който няма да гласуват да се замислят в Бьлгарска дьржава ли искат да живеят или вьв втора турция ?!? Ако трябва празен фиш пуснете всеки не гласувал се при4ислява кьм дпс :x :-x :x

Violenza
10-28-2007, 07:17
Тъкмо мислех да пусна тема за гласуването.

ГЛАСУВАЙТЕ!!!

Всеки един глас е от значение...
Бахти, няма да позволим да ни управляват турци!

RAWRRR
10-28-2007, 07:24
Тъкмо мислех да пусна тема за гласуването.

ГЛАСУВАЙТЕ!!!

Всеки един глас е от значение...
Бахти, няма да позволим да ни управляват турци!
Нео по-патетично не можа ли да измислиш?
Хубаво е като говориш,да не употребяваш във всяко изречение клишета.Иначе става много претрупано.А клишетата,с времето си губят смисъла,както е случая с твоите.

Democrat
10-28-2007, 07:37
Тъкмо мислех да пусна тема за гласуването.

ГЛАСУВАЙТЕ!!!

Всеки един глас е от значение...
Бахти, няма да позволим да ни управляват турци!
:grin: :grin: :grin:
Евала!
ГЛАСУВАЙТЕ!!! БЪДЕЩЕТО ЗАВИСИ ОТ ВАС!!!
После нямате никакво, ама НИКАКВО право да се оплаквате от нещата, ще мълчите в ъгъла!

Violenza
10-28-2007, 07:42
Нео по-патетично не можа ли да измислиш?
Хубаво е като говориш,да не употребяваш във всяко изречение клишета.Иначе става много претрупано.А клишетата,с времето си губят смисъла,както е случая с твоите.
Да си го написала по-добре.

RAWRRR
10-28-2007, 07:44
За твоя пост говорих,глупаче.

Violenza
10-28-2007, 07:46
За твоя пост говорих,глупаче.
Знам, че говореше за моя пост, умнице.

monityY
10-28-2007, 07:52
Ще гласуваме да... 8) пхахха макар че съм на 14 ше гласувам оверявам те! за кои?Ем за Бойко мн ясно.. голям шичага е :twisted:

techCandy
10-28-2007, 12:29
Мен ме дразни следното, пищите всички за това колко са скапани
политиците ни, за това че не си заслужава да се гласува за никого, и така говорите, все едно някога България е имала свестни политици, все едно време оно си е било много добре, а сега видиш ли, всичките са "маскари". Уж все бягате от клишетата, а отвсякъде като развалена плоча чувам едни и същи коментари...Както и да е, днес се гласува, след малко отивам...

Violenza
10-28-2007, 12:55
Т'ва е ясно... но поне да не са турци..

malka_sladuranka
10-28-2007, 13:11
Тъкмо мислех да пусна тема за гласуването.

ГЛАСУВАЙТЕ!!!

Всеки един глас е от значение...
Бахти, няма да позволим да ни управляват турци! Точно за това ще гласувам! Като гледам как прииждат тея ши*ани турци да ни избират властта направо побеснявам. ](*,)

Forslor
10-28-2007, 13:24
Не мога да разбера само защо псувате Турците и насаждате етническа омраза? Нещо незаконно ли правят? Имат право на глас - използват го. Дигнали се от Анадола да гласуват. Ми като не ги мързи и като някой си може да даде 100 евро за глас (транспортни разходи) да гласуват.

Псувайте тея, дето ги мързи да си вдигнат гъзовете за 50 метра да гласуват.
Правилно си казал някой си ...може да даде и този някой им дава за да дойдат тук и да гласуват. Пък не се безпокои и тея които не си надигат гъзовете да гласуват и тях псувам ...няма ненапсувани. ;-)

И аз гласувах днес ... по-добре аз от колкото Бай Мангал и Бай Хасан да имат превес .

И останалите юзъри които не могат да гласуват ...с една дума 90% от форума ... да не философстват много, че имам мускулна треска на корема от смях

:razz:

mon4eto
10-28-2007, 13:44
Ako imah zamojnost bih glasuvala za Bate Boiko :grin: :grin: :-)

vodolei4e_m
10-28-2007, 14:21
емииииии , то тука сичките са един дол дренки .... ама по добре от колкото да управлява ДПС... добре че тук нямат кандидат :---)
аз гласувам ПРОТИВ (т.е. за някой с малък шанс) по добре от колкото да не гласувам...

malka_sladuranka
10-28-2007, 14:39
за всеки влак си има пътници... ](*,)

хайде няма да задавам въпроса защо би гласувала за него, защото знам, че отговора няма да ми хареса... За Бойко обаче има много...
Хайде и аз се стягам да ходя да пусна гласа си за него. Мисля, че е най-кадърен, освен това имам и лични причини да гласувам за точно него.

OtherDimension
10-28-2007, 15:41
гласувах, а ти не можеш да питаш за кой!

ArTanDra
10-28-2007, 15:53
Трябва да се гласува !!!!! Независимо за кого трябва!!! И никой в този форум няма право да казва дали избора на човека е правилен или не.. за вас може и да не е , ама за него да е ! Против съм да се купуват гласове , но при вас да са идвали да ви кажат "давам ти 100 лв гласувай за номер 42 (примерно)" те подкупват циганите , защото те имат най - малко акъл в главата и не мислят за кого гласуват важното е пари да има (нищо , че след 1-2 дена ще изчезнат за пиене). Истина е , че няма за кого да се гласува , но дайте си гласа за този , който ви се струва най - малък крадец и измамник. Това е от мен.

beyond_transience
10-28-2007, 16:03
Не съм гласувала, нямам и намерение. Това е мое право; смятам да се възползвам от него ( а и не ми се занимава с това да търся "по-малкото зло" )

И честно казана, не мисля че повечето 18-годишни разсъждават достатъчно разумно, че да вземат такова важно решение. Това да се гласува е по-скоро мода- вижте ме, колко съм голям, вече и гласувам.

Разбира се, има и изключения. :)

PR0
10-28-2007, 16:32
Гласувах днес на обед. Няма да казвам за кой

Ziezi
10-28-2007, 21:18
Не мога да разбера защо пискате за изборния туризъм. МИ влезнали били 100 автобуса турци да гласуват. Алооооооооооооу ми 100 автобуса са 8000 човека максимум бе. Какво ще променят 8000 човека при над 3 милиона избиратели? Ще изберат с по-голямо мнозинство кметовете по родопските села?

А по темата. На местните избор, които бяха април гласувах. На тези няма да гласувам.
ъъъъ бати идиота!
При избирателна активност под 30% и многократно гласуване на туристите май май ще променят доста повече не смяташ ли?

Иначе да,гласуването трябва да бъде задължително!Щом си гражданин на тази страна,ТРЯБВА да имаш и ти някаква отговорност!Като никой не ти харесва отиваш и пускаш празна бюлетина!Тва е!

quench
10-28-2007, 21:22
точно така!

човешко е да се прощава и да се поемат грижите за чуждата съдба!

нека от алтруизъм да изберем съответните политици, за да могат да си тъпчат стомасите - човещинка е!

инатересно щеше да ми е, ей така, експериментално, да видя как биха управлявали е-Бе-Ни-Се, дето имат по-объркани представи за политика и икономика и от чичко Болен

8-)

Ziezi
10-28-2007, 21:40
точно така!

човешко е да се прощава и да се поемат грижите за чуждата съдба!

нека от алтруизъм да изберем съответните политици, за да могат да си тъпчат стомасите - човещинка е!

инатересно щеше да ми е, ей така, експериментално, да видя как биха управлявали е-Бе-Ни-Се, дето имат по-объркани представи за политика и икономика и от чичко Болен

8-)

Куенчи,действително не си добър в това!Всеки гражданин Е ДЛЪЖЕН КЪМ ДЪРЖАВАТА!Като никой не ти харесва-празна бюлетина или правиш партия,която на теб ти харесва и участваш в изборите!именно,защото народът е тъп като г-ъ-з и въобще не му дреме кой го управлява и какво се случва прокрай него сме на това положение!Дори и можеш да го разбереш,вярвам в теб!Просто докато България е пълна с такива боклуци овцедушни,няма да се оправим!
Последният пример е учителската стачка-две трети от всички мислят,че тва е тъпо,че учителите са тъпи,че трябва да си взимат 300 лева и да се седят на задника,че със стачки нищо не се постига..Ама ето,че се постига,нали?

quench
10-28-2007, 21:46
ахам, постига се

я ми обесни, щото аз съм заблуден от дебелите книги като всички хора с акъл в главата и не я разбирам тая проста лгика, на която се крепят устоите на света и която вие, простите нивергнати селяни тъй интуитивно напипвате

та, докато на власт са американсктие лизогъзци - леви, десни, среди, тея, онея - няма пари

идват нацистите, които ти защитаваш, и парите потичат, тъй?

хммм

само че къде се крие различата? къде е скрита златната гъска, снасяща златни яйца, която АТАКА, БНС & Ко ще извадят от някое тъмно кътче?


и друго

тва с "всеки гражданин е длъжен към държавата" не го разбрах също - ето на, аз плащам 30% от 800 лева доход към ДЪРЖАВАТА

плюс това й давам с всяка покупка 20% ДДС

е, бате, аз от 800 лв изкарани й давам 400 - чакай, какво още й дължа?

та ще ме глобяват и разни простотии ако не гласувам

един топор в тиквата на тоя смелчага, дето ще ме глоби - псоле на кайма и в буркани във фирзера


кажи, къде разсъждавам грешно?

HopeLesss
10-28-2007, 21:49
Не мога да разбера само защо псувате Турците и насаждате етническа омраза? Нещо незаконно ли правят? Имат право на глас - използват го. Дигнали се от Анадола да гласуват. Ми като не ги мързи и като някой си може да даде 100 евро за глас (транспортни разходи) да гласуват.

Псувайте тея, дето ги мързи да си вдигнат гъзовете за 50 метра да гласуват.

Нямам нищо против хората, ама кво ги засяга положението в България?!? Какво ги засяга тях кой ще управлява дадения град/село, като си живеят на майната си?!? Иначе си прав за тия, които живеят на 30 метра от избирателната секция и не отиват да гласуват...

Иначе аз гласувах още 9 часа сутринта. Това си е мое гражданско право и не мисля да се лишавам от него!

Ziezi
10-28-2007, 22:05
ахам, постига се

я ми обесни, щото аз съм заблуден от дебелите книги като всички хора с акъл в главата и не я разбирам тая проста лгика, на която се крепят устоите на света и която вие, простите нивергнати селяни тъй интуитивно напипвате

та, докато на власт са американсктие лизогъзци - леви, десни, среди, тея, онея - няма пари

идват нацистите, които ти защитаваш, и парите потичат, тъй?

хммм

само че къде се крие различата? къде е скрита златната гъска, снасяща златни яйца, която АТАКА, БНС & Ко ще извадят от някое тъмно кътче?


и друго

тва с "всеки гражданин е длъжен към държавата" не го разбрах също - ето на, аз плащам 30% от 800 лева доход към ДЪРЖАВАТА

плюс това й давам с всяка покупка 20% ДДС

е, бате, аз от 800 лв изкарани й давам 400 - чакай, какво още й дължа?

та ще ме глобяват и разни простотии ако не гласувам

един топор в тиквата на тоя смелчага, дето ще ме глоби - псоле на кайма и в буркани във фирзера


кажи, къде разсъждавам грешно?

Виж са пич,има едно нещо,вика му се гражданска позиция,чувал ли си го?Гражданска идва от гражданство,гражданин-правиш ли връзката?
Много е хубаво,че плащаш данъци(почетето от които отиват пак по твоя задник,кой каквото ще да говори),но освен това за да имаш правото да се оплакваш и да цивриш каква е била държавата и политиците,СИ ДЛЪЖЕН ДА ГЛАСУВАШ!Пък и начи плащаш на некой нещо,обаче не ти пука кой е тоя некой и какво прави с това нещо...

Цялата работа е,че гражданите имат задължения(или поне трябва да имат),които трябва да спазват!

Ще ти дам един друг пример за приликите и разликите между гласуването и плащането на данъци-баща ми не е гражданин на сащ,но плаща данъци и не може да гласува,защо е това според теб?


ПП:АТАКА,ВМРО,БНС-не си и помисляй да ме обвързваш стях,моля!Отдавна ме е срам,че съм бил привърженик на тия мутри,декември лично ще отида и ще се изплюя в лицето на Димитър Стоянов!

StAkE
10-28-2007, 23:21
аз лично бих гласивал ако имах годините, но уви....

а иначе няма смисал от задалжителното гасуване....
в крайна сметка демокрацията е в това да избереш някой от кандидатирали се или не....
а ако всички просто исскат да те оберат и ти виждаш това....просто не гласуваш..... по този начин пак изразяваш мнение и няма да е демократично да ти отнемат и това право

не ви е срам другари комуяга да ви учи на демокрация......

Democrat
10-28-2007, 23:25
В някои европейски страни има задължително гласуване и пак са демократични.
Особенно в нашия случай трябва да се въведе, защото сме в политическа криза. Обаче оста БКП-НДСВ-ДПС никога няма да го допуснат защото просто изчезват от политическата сцена :D

quench
10-29-2007, 05:28
Виж са пич,има едно нещо,вика му се гражданска позиция,чувал ли си го?Гражданска идва от гражданство,гражданин-правиш ли връзката?
Много е хубаво,че плащаш данъци(почетето от които отиват пак по твоя задник,кой каквото ще да говори),но освен това за да имаш правото да се оплакваш и да цивриш каква е била държавата и политиците,СИ ДЛЪЖЕН ДА ГЛАСУВАШ!Пък и начи плащаш на некой нещо,обаче не ти пука кой е тоя некой и какво прави с това нещо...

Цялата работа е,че гражданите имат задължения(или поне трябва да имат),които трябва да спазват!

ха, гражданската ми позиция е моят избор по отношение на даден публичен въпрос - а той е - нездрава изборна система, нездрава администрация, невъзможност за следене дейността на управляващите

няма все още кандидат, който да бъде моят кандидат

после идва и тоя проблем - ти искаш хората да дават вот насила - това знаеш ли кво ще стане от него? или наказателен вот с празни бюлетини и много по-малко гласували на практика, или адски наказателен вот срещу партиите, гласували това решение - демек, тея в парламента

така всяка година ще имаме ново правителство, та дори и реда на Бирената партия, в която аз съм почетен член, ще дойде на власт ;)

силно се съмнявам, че ако избера някого, той ще махне тея проблеми - колкото и туй ни правителство "обеси" 100-тина чиновници за корупция пред ЕК, а като отидох оня ден в НАП, пак ми поискаха подкуп

а колкото до радикалните партии - виж, нямам нужда от това някой да ми чете лекции и да се опитва да обърне подсъзнателните ми страхове в своя полза,капиш? аз не се притеснявам, че Хасан ще ми отреже главата, нямам нищо против, че той си говори на турски в неговото си село некъде в кърджалийско и прочее
Хасан е човек като мен - само че го карат насила да гласува за ДПС
но пък ако дойде СДС при него и не го кара насила да гласува, ХАсан няма да стане по-богат, защото ДПС не граби от Хасан, а бърка в долапа с евро меда

Виж, накрая - който и да дойде на власт, ще е чудо за 3 дни, после ще се наяде здраво - и така до изборите, пък недай си боже да спечели нов мандат

Ziezi
10-29-2007, 21:53
ха, гражданската ми позиция е моят избор по отношение на даден публичен въпрос - а той е - нездрава изборна система, нездрава администрация, невъзможност за следене дейността на управляващите

няма все още кандидат, който да бъде моят кандидат

после идва и тоя проблем - ти искаш хората да дават вот насила - това знаеш ли кво ще стане от него? или наказателен вот с празни бюлетини и много по-малко гласували на практика, или адски наказателен вот срещу партиите, гласували това решение - демек, тея в парламента

така всяка година ще имаме ново правителство, та дори и реда на Бирената партия, в която аз съм почетен член, ще дойде на власт ;)

силно се съмнявам, че ако избера някого, той ще махне тея проблеми - колкото и туй ни правителство "обеси" 100-тина чиновници за корупция пред ЕК, а като отидох оня ден в НАП, пак ми поискаха подкуп

а колкото до радикалните партии - виж, нямам нужда от това някой да ми чете лекции и да се опитва да обърне подсъзнателните ми страхове в своя полза,капиш? аз не се притеснявам, че Хасан ще ми отреже главата, нямам нищо против, че той си говори на турски в неговото си село некъде в кърджалийско и прочее
Хасан е човек като мен - само че го карат насила да гласува за ДПС
но пък ако дойде СДС при него и не го кара насила да гласува, ХАсан няма да стане по-богат, защото ДПС не граби от Хасан, а бърка в долапа с евро меда

Виж, накрая - който и да дойде на власт, ще е чудо за 3 дни, после ще се наяде здраво - и така до изборите, пък недай си боже да спечели нов мандат

Бати човек,учиш в колко в два университета,три колежа,пет академии а си тъп ама направо като гъз,честно!трудно ли е да разбереш,че тва е твое задължение?толкова ли е трудно,а кажи ми?Като си гражданин на тази страна ТРЯБВА да участваш и ти по някакъв начин в управлението й,колкото и косвено да е!Таксите са си такси,всеки ги плаща!Просто не можеш да сравняваш двете!Все едно да си член на борда на директорите в някое предприятие и през цялото време да си бъркаш в задника,е тва е твоята логика!Като никой не ти харесва,отиди и пусни празна бюлетина!Като не ти пука кво става в тази страна,хвани си паспорта и си го забий дълбоко в косматия задник по пътя към границата!Тва е!Иначе ставаш едно леке,което е в нейна тежест!


Виж, накрая - който и да дойде на власт, ще е чудо за 3 дни, после ще се наяде здраво - и така до изборите, пък недай си боже да спечели нов мандат
Ти май действително не можеш да схванеш,че от това мислене идват ВСИЧКИТЕ ни проблеми?Ми в такъв случай ходи живей на палатка в Антарктида!Бати толкова ли е сложно,двете трети от тоя шибан народ разсъждава като теб и точно това кара политиците да правят каквото си поискат!Щото им е много ясно,че на всеки му е през к-у-р-а кво става в България!Ако бяхме народ,като народ,сега Парламентът щеше да гори!В Унгария си го запалиха,щото оня си призна,че ги е излъгал,в Гърция изключиха човек от изборите,щото каза,че ще работи за признаване на турското малцинство там!Само тук ебати е пълно с такива шибани утайки като теб,на които да им се качат и върху главата пак ще си блеят в земята и ще си дуднят същото!

За хасанчо пък въобще нямам намерение да те опровергавам!Има достатъчно примери около България(почакай още малко за Румъния),които говорят сами за себе си!Едно време и чичо Тито сигурно така е разсъждавал за албанците...
Бъдещето ще те опровергае само,но тогава дано поне имаш достойнството да се самоубиеш!

StAkE
10-30-2007, 00:27
а ти маи гледаш да пишеш колкото може повече и се полочава по-зле отколкото да си си траел.....

като не знаеш поне не говори ](*,)

quench
10-30-2007, 06:53
ха, гражданската ми позиция е моят избор по отношение на даден публичен въпрос - а той е - нездрава изборна система, нездрава администрация, невъзможност за следене дейността на управляващите

няма все още кандидат, който да бъде моят кандидат

после идва и тоя проблем - ти искаш хората да дават вот насила - това знаеш ли кво ще стане от него? или наказателен вот с празни бюлетини и много по-малко гласували на практика, или адски наказателен вот срещу партиите, гласували това решение - демек, тея в парламента

така всяка година ще имаме ново правителство, та дори и реда на Бирената партия, в която аз съм почетен член, ще дойде на власт ;)

силно се съмнявам, че ако избера някого, той ще махне тея проблеми - колкото и туй ни правителство "обеси" 100-тина чиновници за корупция пред ЕК, а като отидох оня ден в НАП, пак ми поискаха подкуп

а колкото до радикалните партии - виж, нямам нужда от това някой да ми чете лекции и да се опитва да обърне подсъзнателните ми страхове в своя полза,капиш? аз не се притеснявам, че Хасан ще ми отреже главата, нямам нищо против, че той си говори на турски в неговото си село некъде в кърджалийско и прочее
Хасан е човек като мен - само че го карат насила да гласува за ДПС
но пък ако дойде СДС при него и не го кара насила да гласува, ХАсан няма да стане по-богат, защото ДПС не граби от Хасан, а бърка в долапа с евро меда

Виж, накрая - който и да дойде на власт, ще е чудо за 3 дни, после ще се наяде здраво - и така до изборите, пък недай си боже да спечели нов мандат

Бати човек,учиш в колко в два университета,три колежа,пет академии а си тъп ама направо като "задни части",честно!трудно ли е да разбереш,че тва е твое задължение?толкова ли е трудно,а кажи ми?Като си гражданин на тази страна ТРЯБВА да участваш и ти по някакъв начин в управлението й,колкото и косвено да е!Таксите са си такси,всеки ги плаща!Просто не можеш да сравняваш двете!Все едно да си член на борда на директорите в някое предприятие и през цялото време да си бъркаш в задника,е тва е твоята логика!Като никой не ти харесва,отиди и пусни празна бюлетина!Като не ти пука кво става в тази страна,хвани си паспорта и си го забий дълбоко в косматия задник по пътя към границата!Тва е!Иначе ставаш едно леке,което е в нейна тежест!


Виж, накрая - който и да дойде на власт, ще е чудо за 3 дни, после ще се наяде здраво - и така до изборите, пък недай си боже да спечели нов мандат
Ти май действително не можеш да схванеш,че от това мислене идват ВСИЧКИТЕ ни проблеми?Ми в такъв случай ходи живей на палатка в Антарктида!Бати толкова ли е сложно,двете трети от тоя шибан народ разсъждава като теб и точно това кара политиците да правят каквото си поискат!Щото им е много ясно,че на всеки му е през к-у-р-а кво става в България!Ако бяхме народ,като народ,сега Парламентът щеше да гори!В Унгария си го запалиха,щото оня си призна,че ги е излъгал,в Гърция изключиха човек от изборите,щото каза,че ще работи за признаване на турското малцинство там!Само тук ебати е пълно с такива шибани утайки като теб,на които да им се качат и върху главата пак ще си блеят в земята и ще си дуднят същото!

За хасанчо пък въобще нямам намерение да те опровергавам!Има достатъчно примери около България(почакай още малко за Румъния),които говорят сами за себе си!Едно време и чичо Тито сигурно така е разсъждавал за албанците...
Бъдещето ще те опровергае само,но тогава дано поне имаш достойнството да се самоубиеш!


явно ти си глупавият тук

никой не може никъде по света да те принуди да употребиш свое юридическо право - то е до желание и до субективно решение

същото е и с гласуването - ще имаш 70% празни бюлетини с к-у-р-ове по тях и разни "майната ти" и такива

ще имаш същите партии, същите резултати, само че хората ще са още по-обидени на властта и политиката като цяло

но когато си лягаш и ставаш с натрапчиви популистски речи в главата, ще ти е много трудно да го осъзнаеш


но не, чакай - ти сигурно искаш в тъмната стаичка да има по един гвардеец, който записва кой е гласувал и кой не и за кого,а? ;)

така ще се получи много позитивен вот :)

Ziezi
10-31-2007, 00:08
явно ти си глупавият тук

никой не може никъде по света да те принуди да употребиш свое юридическо право - то е до желание и до субективно решение

същото е и с гласуването - ще имаш 70% празни бюлетини с к-у-р-ове по тях и разни "майната ти" и такива

ще имаш същите партии, същите резултати, само че хората ще са още по-обидени на властта и политиката като цяло

но когато си лягаш и ставаш с натрапчиви популистски речи в главата, ще ти е много трудно да го осъзнаеш


но не, чакай - ти сигурно искаш в тъмната стаичка да има по един гвардеец, който записва кой е гласувал и кой не и за кого,а? ;)

така ще се получи много позитивен вот :)

Не е същото бе,шпингел!Поне всеки пети от негласуващите в момента ще си попълни бюлетината!и така да сметнем..
ДПС(примерно) има 300 000 човека потенциал,при 1 000 000 гласували,колко процента са това?
А при 3 000 000 гласували(като се вземе предвид,че ДПС ВИНАГИ използва пълната си мощ-300 000 в примера)?
Еднакъв ли е резултатът?

И нима блестящият ти ум иска да ми каже,че навсякъде по света гласуването не е задължително?

quench
10-31-2007, 05:51
желаният държавен строй за мен би бил този в Швеция или Холандия, а не Америка :)

това първо

второ, специално заради теб се разрових - да видя има ли зад твърдото ти убеждение некви факти или просто си вярваш - ами оказа се, че "по света" не е задължително гласуването - е, в тоталитарните държави може би, но не и в тези, които поне малко съблюдават гражданските права

най-близкият по географски принцип до нас е примерът с Гърция - само че там, ако се премахне задължителното гласуване, най-активната част от населението ще бъдат крайните сепаратисти - а и гръцката политическа система е олигархическа, на практика - защото хората гласуват по икономически принцип за даден кандидат - демек, купуват ти гласа, само че като ти плащат заплата

така, когато си ядосан, не мислиш добре, а според мненията ти, смятам, че винаги си много много ядосан

но това е друг въпрос - исках да кажа, че си готов да си сложиш таралеж в гащите, само защото мислиш, че ДПС са отрицателно и неесествено явление в нашата правна, политическа и гражданска действителност
само че те са точно отражение на status quo - по-добре ли ще е не Доган, а Костов, примерно, да им говори глупости и да им плаща да идват от Турция?

все пак смятам, че си благословен с една все още детска гледна точка, в която идеалът заема ключова позиция, светът е черно на бяло, всичко е ясно и еднозначно - иначе не виждам как би могъл да подкрепяш така пламенно дадена позиция с толкова явни недостатъци

виж, ти винаги си мислиш, че аз се заяждам с теб нарочно, но се опитвам да влезна в тази твоя куха глава и да видя как разсъждаваш

krem4et0
10-31-2007, 09:48
Гласувам винаги и винаги ще го правя. Чувствам се длъжна пред себе си, а и пред обществото. Всеки глас е важен при тази активност напоследък. не, че искам да се връщаме към социализма, но гласуването трябва да стане не наше право, а задължение. Все пак сме република и то демократична. Демос-народ, а народът не гласува..........то това не е демокрация вече. В нашата област около половината са гласували и е добре, но софиянци да се стегнат-30% октивност за местни избори показва, че хората изобщо не ги е грижа какво става на тяхната улица, в техния дом или двор.

Momchence
10-31-2007, 14:17
Ехх....по избори много се кефа как ясно се вижда турския "проблем" Хасан и Мустафа могат да си дигнат пърдялниците от Турция и да дойдат да гласуват обаче бай Стамат и бай Спас не могат да минат две пресечки да гласуват и те.
И после Стамат и Спас са кисели щото кмета е турчин :lol:

Турците са една щипка в сравнение с българите..ако се дигнем всички нашият вот ще е решаващ..

Ziezi
10-31-2007, 20:56
желаният държавен строй за мен би бил този в Швеция или Холандия, а не Америка

По скоро Швеция,Дания,Финландия...


ами оказа се, че "по света" не е задължително гласуването

най-близкият по географски принцип до нас е примерът с Гърция
Демек Гърция се намира на някакъв друг свят или?


амо че там, ако се премахне задължителното гласуване, най-активната част от населението ще бъдат крайните сепаратисти
:D :razz: смисъл,че ще има опасност гръцките крайни сепаратисти да се отцепят от Гърция и да образуват нова Гърция ли?
Ако намекваш за други сепаратисти освен гърците ще се направя,че не съм го видял...



исках да кажа, че си готов да си сложиш таралеж в гащите, само защото мислиш, че ДПС са отрицателно и неесествено явление в нашата правна, политическа и гражданска действителност

би ли могъл да ми обясниш с какво ДПС е полезно и ЗАКОННО?


само че те са точно отражение на status quo - по-добре ли ще е не Доган, а Костов,

Да,виж тук вече си показваш некомпетентността!Значи ислямът е мноооого по-различен от християнството!Много по-радикален и по-НАЦИОНАЛИСТИЧЕН(ако има такава дума въобще),смисъл,че мюсюлманите са доста по-националистически настроени от християните(не мисля че трябва да ти давам световни примери)!За този аспект в ДПС говори и фактът,че ВСИЧКИТЕ ДПСари излязоха от залата при гласуването за арменския геноцид....Т.е. по-просто=>Костов и Доган са еднакво корумпирани,мафиоти и тн.,НО Костов НЯМА да вкара новини на турски(въпреки,че по негово време тръгнаха,но познай заради кого),НЯМА да направи помаците турци,НЯМА да построи над 900 джамии за последните 15 години,НЯМА да построи паметници на терористи-убийци на български деца,НЯМА да нарича българите-гяури,НЯМА да преименува имена на улици,щото били обидни за турчата и тн.,сети ли се?

Valentin123
11-01-2007, 06:24
Трябват ни:
-Задължително гласуване
-Образователен ценз(поне основно образование)
-Принцип на уседналост

sladku_bebzi
11-03-2007, 18:52
Според мен не е задължително да се гласува...Гласуваш ако има за кой!

quench
11-05-2007, 05:47
Трябват ни:
-Задължително гласуване
-Образователен ценз(поне основно образование)
-Принцип на уседналост

освен това:
- задъжлително пребиваване в армията по 5 години
- 60% от бюджета поне да отиват за армията
- разделение на населението на "пребиваващи" и "граждани", като само Българската националистическа партия има право да определя кой да е гражданин, тъй като само тя има възможността най-точно да определи заслугите към Родината и Народа
- само "гражданите" се ползват от пълният кръг гарантирани права
- "пребиваващите" имат право да работят, но при тях няма минимална заплата - също така никой работодател не може да дава заплатат им в по-малко от 50% купони за храна и дрехи - за да не се изнася капитал от държавата в чужди ресори
- "пребиваващите" нямат право на банкови влогове; "пребиваващите" имат право да се ползват от Единен Национален Фонд, в който задължително внасят 30% от разполагаемият си финансов доход, като гореспомкенатия фонд действа като застрахователно дружество в случай на залополуки

така повече ли ви харесва,а? мисля, че е достатъчно фашистско, за да получите оргазъм

RoyTheReaper
11-05-2007, 07:39
Задължение. Демокрация=власт на народа. Народът упражнява властта си като гласува. Като не гласува не упражнява властта си. Властта на народа е негова превилегия и задължение. Следователно, който не гласува не изпълнява задължението си.

quench
11-05-2007, 07:56
де юре каза голяма глупост

как няма да изпълнявам задължението си, след като то не е възникнало?

гласуването е право

само трябва да се въведе минимален брой гласували

DisciplineAndOrder
11-05-2007, 15:36
Не е задължително.
Въпрос на избор.
Пък има ако няма за кой,няма смисъл да даваш гласа си просто за да се каже,че си гласувал.

aniezina
11-05-2007, 19:32
Задължение към самия теб и твоето бъдеще...поне аз така го приемам ;-)