PDA

View Full Version : Маски ..



beautiful_f
10-28-2007, 07:28
Маска за блясък
- прави се един път в месеца


Продукти :

1 ампула или 1 лъжичка бадемово масло
1 с.л. сок от лимон или оцет (ябълков)
1 с.л. алкохол без значение какъв (ракия, бодка..)
1 жълтък
1 с.м. кисело мляко

Начин на приготвяне :

Съставките се разбъркват в съд, поставен на котлона, до получаването на хомогена, леко затоплена смес. Намазват се първо корените на главата, а след това и краищатра. Главата се завива с кърпа и с найлонова торба. Маската трябва да седи час и половина - два.



Маска за усилване на растежа

Продукти :

2 лъжици хума
1 с.л. алкохол
2 с.л. зехтин
1 жълтък

Начин на употреба :

Нанесете и увийте с найлонов плик или шапка за баня, измиите с хума и нанесете балсам.


Маска за бързо умазняваща се коса


Продукти :

1 яйце
1/2 чаша топла отвара от коприва
1/2 чаша топла отвара от орехова шума

Начин на употреба :


Втрийте топлата смес и покрийте с найлон, а отгоре топла кърпа. След 1 час измийте с шампоан.



Маска за подхранване и сгъстяване
-прави се веднъж на 10 дни


Продукти :

1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, замененете го с перли витамин Е )
1 жълтък
1 с.л. хума


Нанасяне :

Втрийте добре сместа в корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня стойте с маската около 1 час .



Дано да съм помогнала на някой 8)

Lorraine
10-28-2007, 08:07
Част от маските съм ги правила..но нямаше ефект :cry:

lLady_MooN_RaiN
10-28-2007, 13:10
Хубава тема. Предлгам тук освен домашните рецепти на маски да пишем мненията си за маски, които сме си купили.
Аз например си купих вчера maska за лице на Garnier Pureс екстракт от глина и краставица, за почистване на кожата... Исках да знам, ако някой е ползвал, дали е хубава?

sladku_bebzi
10-28-2007, 14:37
Аз сега използвам на Garnier Fructis за суха или изтощена коса =; :smt007

LuCiFersAngeL
10-28-2007, 14:49
А маски за боядисана коса? Кой са най-добрите? :-)

DivoTo_KoTe
10-28-2007, 16:00
М аз в момента използвам на Schwarzkopf "glis kur" и съм доста доволна от нея

donkihot
10-28-2007, 16:21
домашна маска за коса..мас газ и оцет :P сместват се равни количeства наняса се с паму4ен тампон в корените и по далжината на косата. стои се около 5 4аса или колкото можете. измива се със шампоан. мирише много около 3 дена дори и да се миете с най-ароматния шампоан,но пък ефекта е блясък,здравина,подхранван е. прави се веднъж,два пъти годишно и е страхотна.

още една: смесват се няколко лъжици хума,оцет,жълтък,бадемово масло,гроздово масло,прясно мляко може да се добави и каквото ви хрумне още :P наняса се в корените и по дължината на косата,стои се около 1 4ас или колкото можете и се измива със шампоан. не мирише.прави се два пъти седми4но и усилва разстежа на косата а и е прави по-красива

една маска за акне,препоръ4ват е вси4ки дерматолози при проблеми с кожата. : хума и вода се смесват до полу4аване на гъста каша. нанася се на лицето стои се докато изсъхме и се измива. много добре по4иства кожата. прави се през ден докато не се из4исти кожата после веднъж седми4но за поддържане на 4истотата на кожата.

ако имате силно акне разтваряте сода за хляб във хладка вода и нанасяте ве4ерта след като сте си измили лицето. наняса се с пому4ен тампон. преспивате с нея и на сутринта измивате само с хладка вода,е може и да изполвате по4истваш гел ако полвате. премахва пъпките и 4ервените петна. прави се веднъж два пъти месе4но.

sladku_bebzi
10-28-2007, 20:22
една маска за акне,препоръ4ват е вси4ки дерматолози при проблеми с кожата. : хума и вода се смесват до полу4аване на гъста каша. нанася се на лицето стои се докато изсъхме и се измива. много добре по4иства кожата. прави се през ден докато не се из4исти кожата после веднъж седми4но за поддържане на 4истотата на кожата.



При суха кожа може ли да се използва?

radito
10-29-2007, 06:07
Част от маските съм ги правила..но нямаше ефект :cry:
да... косата ми става гадна от тях

LuCiFersAngeL
10-29-2007, 06:56
една маска за акне,препоръ4ват е вси4ки дерматолози при проблеми с кожата. : хума и вода се смесват до полу4аване на гъста каша. нанася се на лицето стои се докато изсъхме и се измива. много добре по4иства кожата. прави се през ден докато не се из4исти кожата после веднъж седми4но за поддържане на 4истотата на кожата.



При суха кожа може ли да се използва?
В една друга тема бяхме писали за маските с хума, но аз пак ще кажа, че става по-добре ако вместо бода добавиш кисело мляко и хумата не бива да се докосва от метал, защото си губи свойствата (поне така са ми казвали)
По въпроса на sladku_bebzi :arrow: може да се използва и за суха кожа, но не бива да я правиш прекалено чеспо. По веднъж на седмица според мен е напълно достатъчно.

DisciplineAndOrder
10-29-2007, 07:00
Част от маските съм ги правила..но нямаше ефект :cry:
да... косата ми става гадна от тях

Мойта също :-k

П.С. БОДКА кво е? 8-)

bibi90
10-29-2007, 07:16
Част от маските съм ги правила..но нямаше ефект :cry:
да... косата ми става гадна от тях


Aha i moqta :x

donkihot
10-29-2007, 08:22
sladku_bebzi,LuCiFer`s AngeL
моята кожа е суха,но с един овлажнител на clean&clear маските не ми вредят а и наистина е много ефективна за акне

Ice_Queen_
10-29-2007, 08:51
коса

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=111514&highlight=%EC%E0%F1%EA%E8+++%EB%E8%F6%E5

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=119964&highlight=%EC%E0%F1%EA%E8+++%EB%E8%F6%E5

Ice_Queen_
10-29-2007, 08:53
една маска за акне,препоръ4ват е вси4ки дерматолози при проблеми с кожата. : хума и вода се смесват до полу4аване на гъста каша. нанася се на лицето стои се докато изсъхме и се измива. много добре по4иства кожата. прави се през ден докато не се из4исти кожата после веднъж седми4но за поддържане на 4истотата на кожата.



При суха кожа може ли да се използва?

каква е логиката да задаваш въпрос за КОЖА в тема за коса?!?!?
а особенно когато по-нагоре има тема за кожа?!??!

sladku_bebzi
10-29-2007, 10:43
една маска за акне,препоръ4ват е вси4ки дерматолози при проблеми с кожата. : хума и вода се смесват до полу4аване на гъста каша. нанася се на лицето стои се докато изсъхме и се измива. много добре по4иства кожата. прави се през ден докато не се из4исти кожата после веднъж седми4но за поддържане на 4истотата на кожата.



При суха кожа може ли да се използва?

каква е логиката да задаваш въпрос за КОЖА в тема за коса?!?!?
а особенно когато по-нагоре има тема за кожа?!??!

Въпроса ми е за кожа, защото и маската е за кожа!

Mariella
10-29-2007, 11:18
[/size][/color]



Маска за усилване на растежа

Продукти :

2 лъжици хума
1 с.л. алкохол
2 с.л. зехтин
1 жълтък

Начин на употреба :

Нанесете и увийте с найлонов плик или шапка за баня, измиите с хума и нанесете балсам.




някой може ли да ми каже тази маска колко често се прави и колко време се стои с нея ? А също и след колко време има ефект ? Мерси :smt008

mishkata88
10-30-2007, 10:59
ето и една лесна маска от мене :-P
1.В подходящ съд слагате 1 супена лъжица алкохол с висок градус (какъвто имате) .
2.След това прибавяте 2 супени лъжици зехтин.
3.После 3 супени лъжици кисело мляко.
4.Накрая и един жълтък.
5.Всичко се забърква и се полага на косата седи се един час и се отмива.
:-D

beautiful_f
10-31-2007, 16:40
някой може ли да ми каже тази маска колко често се прави и колко време се стои с нея ? А също и след колко време има ефект ? Мерси :smt008



Ами да ти кажа тази маска я знам от приятелка и тя е прави веднъж в седмицата а ефекта идва бързо забелязва се ако ти е боядисана косата защото тогава виждаш израсналата коса от корените. При нея така се вижда най бързо ,но тя си купува маска и за подхранване заради боята.Но за да не се истоштава от много боядисване може да се боядисва само в корените. (ако се боядисваш ако не .. =; )

Mariella
10-31-2007, 18:23
Ами не се боядисвам,но благодаря за отговора .:)И браво за темата.:smt002